HET NIEUWE AVONDBLAD ■—in BERICHT jaARGANG No. 123 DONDERDAG 28 MAART '35 IJMUIDER COURANT bONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand A cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. nés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers geschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. De Werkelijkheid. r John Simon en Sir Anthony Eden heb- vT te Berlijn gepraat Uren en uren ge- Vf met Hitler, von Neurath, von Rib- SroD en anderen. Het resultaat is. „dat de eikaar wederzijds hun gezichtspun- f n volkomen duidelijk hebben gemaakt". 7p*r interessant. Wat beteekent zoo'n me- ijaÜpplin"' Als zij het eens waren geworden ÏÏr !t een of ander zou dat ongetwijfeld ge weken zijn. Als het tegendeel het geval is pii dat nooit zoo cru medegedeeld worden, dóet dat niet. De volken van Europa, die wrhten onder enorme belastingen, die ner- «ns voldoende blijken om de begrootings- tPkorten te dekkenen dan bedoel ik nog dat bevoorrechte deel der volken, dat niet Snder werkloosheid gebukt gaatzouden ppn- er0- ontevreden kunnen worden Men weft ze° dus maar zoo'n communiqué. Er is alles en niets uit af te leiden. De slotsom is: niintusschen praten steeds meer menschen met een verbazingwekkende onverschillig- Lid en achteloosheid over ..den oorlog die wel komen zal". Sommige proclameeren hem maar vast als een onontkoombaar feit. De oorlogspsychose groeit snel. Op deze wijze voortgaand, zou men zich tenslotte in den oorlof praten.... net als in 1914. in een dom fatalisme gepaard aan een ongelooflijke lichtzinnigheid. Van de werkelijkheid van een nieuwen oor log begrijpen deze menschen niets, en als men hen aan die werkelijkheid herinnert worden zij boos. Als men hun zegt dat Europa er bij vernietigd zou worden, zoodat het restant van de bevolking van dit werelddeel in een woestenij zou achterblijven, maakt dat nog niet veel indruk. Maar als men be gint met persoonlijk te worden is het mis. Als men zegt: „Gij zelf, en uw vrouw en kinderen, in een land als dit (dat in de hui dje constellatie uiterst gevaarlijk gelegen is) zoudt in een nieuwen Europeeschen oor log vrijwel zeker vermoord worden", dan worden ze geprikkeld. Als men zegt: „En weet ge op welke wijze uw vrouw en kinde ren vermoord zullen worden?Met gas, en met brandbommen, en met brisantbom men die hun lichamen uiteen zouden scheu ren".... dan worden zij bepaald toornig. Het komt niet te pas hen aan zulke onaan gename realiteiten te herinneren. Wel praat je over oorlog, als iets ver-afs, wel doe je er flink over. Je voorspelt maar dat-ie vast komt. Dat staat goed. en de menschen mer ken meteen dat je niet bang bent. Die paci fisten, die zijn bang. Die idealisten, die uto pisten, die niet met hun beide beenen op den grond staan, en niet willen inzien dat 't toch allemaal niks geeft, en dat het altijd zoo geweest isAltijd zoo geweest! Hoe veel malen is Europa al door een krankzin nige moordpartij rnet tienduizenden vlieg tuigen verwoest? Maar daar denken ze ook niet bij na. Die luchtvaart.nou ja. In den vorigen oorlog heeft die toch niet zooveel slachtoffers gemaaktDat het luchtwa- pen nu ongeveer honderdmaal zoo sterk is als toen, oneindig sneller en betrouwbaarder en veel en veel gemeener bewapend.dat willen ze niet weten. De vorige oorlog was ten einde eer de eerste Holland-Indië vlucht met moeite en vertraging in een nog primi tief toestel volbracht werd. Vergelijk die vlucht met den huidigen stand van zaken, en ge hebt een vergelijking ten aanzien van den groei der luchtvaart-techniek. Alleen nog maar de luchtvaart-techniek. En dan komt de bewapening nog. „Niet over nadenken", is het parool. „Niet beseffen. Geen hersens gebruiken. En vooral niets doenIemand mocht er eens om lachen Als deze treurige psychose blijft groeien zou die tenslotte den oorlog direct veroorza ken. Lamlendigheid, onverschilligheid, angst om over de werkelijkheid na te denken, ge brek aan moed zijn de grootste gevaren die de wereld thans bedreigen. Gebrek aan gees telijken moed leidt tot zulke lichtzinnige kletspraat als „er komt vast oorlog". Angst voor wat de buren en kennissen zouden zeg gen, als men hielp er tegen te ageeren. Men zou eens een „idealist" genoemd, kunnen worden. Stel u voor. Wat een blamage! Lie ver den kop in het zand, en meegebiaat Ik geef toe dat het veel gemakkelijker is. Wie zich nergens iets van aantrekt, zijn her sens niet gebruikt en zijn gevoel niet laat spreken, heeft ook geen benauwenissen en leeft een makkelijk leventjetot tenslotte die bom valt, die wellicht' zijn kinderen en met hem zal treffen. Het is wel erg gemak kelijk Voor het overige is het alleen maar hf. Wij Nederlanders zouden in internationale organisaties op beroepsgebied geweldig veel initiatief kunnen nemen om het besef der werkelijkheid in Europa wakker te schudden. Wij hebben er tot dusver een bitter beetje aan gedaan. Het kost dan ook veel tijd, veel moeite, soms zelfs geld, en dan de burenDe bu ten, die met een medelijdend glimlachje zou- oe.i kunnen vragen: „U ook pacifist gewor- r- K°m; kom, dat had ik van u niet ge dacht!" jj^,etJloor. daar is te veel moed voor noo- weet u dat ze tegen mij wel eens zeg- gen „die yrede van jou"alsof het een KJ Particuliere liefhebberij van mij is? •eese.ijk zouden velen dat vinden. Hoe houd het uit! MISTSEIN HERSTELD. Het mistsein met nautofoon op den kop van en zuiddam van het noorderbuitenkanaal al- 15 weer in dienst gesteld. ERTSAANVOER. Het Spaansche stoomschip Ramon is van- de Un„ aansekomen met een lading erts voor J IJMUIDEN Openbare vergadering der S. D. A. P. Groote belangstelling in Thalia. Gisteravond hield de S.D.A.P. onder voor zitterschap van den heer L. van Hameien een openbare vergadering, die zeer druk bezocht was. De groote zaal van Thalia was overvol. In zijn openingswoord gaf de voorzitter als zijn meening te kennen, dat het kapitalis tische stelsel bankroet is. Tal van menschen gaan gebukt onder dit stelsel en daar velen het vertrouwen in het kapitalisme hebben verloren is er een nieuwe organisatie ge sticht om dit stelsel nog wat vast te houden: de N.S.B, Wie naar de daden der N.S.B. ziet weet, dat we hier met een kapitalistische organisatie te doen hebben. We gaan den weg uit naar het socialisme. In dezen tijd is het noodig dat de maatregelen die thans ge nomen worden, genomen worden door hen wier roeping het is, ordening te brengen in de maatschappelijke verhoudingen. Tuse- nius heeft eenigen tijd geleden hier gezegd: wij debatteeren niet met de S.D.A.P., wij de- ba tteeren alleen met fatsoenlijke lieden. Maar roept spr. uit, waar is een socialisti sche regeering, die zijn tegenstanders naar concentratiekampen stuurt of neeroaft? Is dat beschaving, is dat vrijheid, arbeid, brood, wat er thans in Duitschland geschiedt? De N.S.B.'ers zullen den moed niet hebben, met den „bons" Kupers te debatteeren. En als er toch iemand is die het aandurft, kan hij ruimschoots tijd krijgen voor debat. De heer E. Kupers. voorzitter van het N.V.V. begon er op te wijzen, dat we het viifde jaar van de crisis ingaan. Is deze crisis te wijten aan een natuurramp of ont staan doordat er te weinig in de maatschap pij is? Als dit zoo was, zou men zich er bij moeten neerleggen. Maar zoo is het niet. Onze maatschappij beschikt over eeh tech nisch apparaat, waarmee men wonderen kan verrichten. En -als er dan-zoovelen te kort komen, moet er wel wat haperen. Millioenen loopen rond met onvoldoende kleeding en in Britsch-Indië wordt' de katoen vernietigd. In Java gaat men yan de 180 suikerfabrieken 90 sluiten omdat er een overproductie is. Maar onder de arbeiders kunnen velen geen suiker koopen. Millioenen menschen hunkeren naai de voorraden, waarmede men geen raad weet. Doordat er van alles te veel is, is er aan alles gebrek. Is thans niet meer dan ooit- de tijd gekomen om te probeeren dit stelsel, dat is gebaseerd op het: ieder voor zich en God voor ons allen omver te werpen, vroeg spr. Er is thans ook buiten de arbeiderskrin gen, bij de boeren, de winkeliers enz. een wantrouwen opgekomen tegen het kapita listische stelsel, aldus spreker, nadat men steeds met een schouderophalen de critiek van de socialisten beantwoord heeft. Het is niet de eerste crisis, die de wereld treft. In dit verband herinnerde spreker aan de woorden, in 1817 gesproken door Robert Owen, woorden, die op den huidigen toe stand toegepast kunnen worden. Na elke vorige crisis heeft het kapitalisme zich hersteld. Maar deze crisis draagt een veel scherper karakter dan de vorige. Er is sinds den oorlog veel veranderd Agrarische landen hebben zich op industrie toegelegd, de Europeesche landen, wakker geroepen door den oorlog, hebben zich op den land bouw toegelegd. Er is een verschuiving ge komen in het wereldverkeer en niemand kan zeggen, of deze scheef °:e trokken verhoudin gen weer recht gezet zullen kunnen worden. Maar de kapitalistische maatschappij is taai en ook uit deze crisis zal de maatschappij zich herstellen en daarom heeft de arbei dersklasse er voor te waken, onverzwakt uit de crisis te voorschijn te komen, opdat her wonnen kan worden, wat verloren is gegaan. Internationaal staat de vakbeweging in een verdedigende houding, want door de groote werkloosheid is de positie van den arbeider zeer verzwakt. In een onderneming die met- verlies werkt, heeft het geen zin, in staking te gaan. Men kan hoogstens zulk een bedrijf dood staken. Maar toch heeft een arbeider in crisistijd zijn vakorganisatie meer noo dig dan in tijden van hoogconjunctuur. Als de tegenstand van de vakorganisatie tegen loonsverlaging niet zoo groot was, zou een diepere inzinking van de loonen niet voor komen kunnen worden. Uitvoerig stond spre ker stil bij de huidige situatie in Nederland, die spreker moeilijker vond dan in andere landen. Nederland kan de crisis niet oplos sen; de crisis is ontstaan door internationale oorzaken. Het is ook niet mogelijk, dat de Nederlandsche regeering al die 420.000 werk- loozen aan het werk zet. maar er kan veel meer dan thans gedaan worden om werkgelegenheid te verschaffen. Ons maatschappelijk leven moet geleid worden in de richting van een snellere in dustrialisatie. Spreker somde de maatregelen op, door de S.D.A.P. aangegeven, om de werk loosheid te verminderen. Van het 60 millioe- nenplan is tot nu toe nog slecht 20 millioen toegezegd, wat nog niet eens beteekent, dat er voor dit bedrag werk uitgevoerd wordt. De S.D.A.P. eischt van de regeering een doel bewuste welvaartspolitiek, om daardoor de werkloosheid zooveel mogelijk te verhinde ren. Als de Nederlandsche regeering gedu rende eenige jaren 200 millioen beschikbaar stelde om de werkloosheid te bestrijden zou den zeker 150.000 werkloozen te werk gesteld kunnen worden. Spreker schetste daarna de gevolgen van de werkloosheid voor de getrof fenen en zette uiteen, hoe het kon gebeuren, dat de steun eenige malen verlaagd werd. De kwestie der machtsverhoudingen bespreken de, wees de heer Kupers er op, dat naast de 3'4 millioen georganiseerde arbeiders. 3/4 millioen ongeorganiseerden staan. En in de Tweede Kamer staan 22 leden der S.D.A.P. Zij, die zich met ingang van 1 Aprii per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE tégen meer dan 60 burgerlijke leden. Zoo- lan de R.-K. arbeiders achter de R-K. Staatspartij staan zullen de 22 S.D.A.P.'ers in de Tweede Kamer het alleen moeten doen. Alle voorstellen der S.D.A.P. om aan de mid delen te komen om de steunverlaging on gedaan te maken, werden verworpen. Fel hekelde spreker de drastische bezuini gingen van den vrijz. demccratischen minis ter van Onderwijs Mr. Marchant, die 340 openbare scholen hee.ft. opgeheven tegenover 37 bijzondere. Ondanks de ongunst der tijden, ondanks het feit, dat de moderne arbeidsbeweging van alle kanten wordt aangevallen, staat deze arbeidersbeweging onverzwakt. Gingen in de crisisjaren 19211924 tachtigduizend leden uit de beweging, in dezen crisistijd, die veel ernstiger is. verloor het N.V.V. slechts 30.000 leden en thans is in vele organisaties de stil stand reeds overwonnen. Nu men overal voelt, dat er iets moet ge beuren, nu ook in andere kringen over orde ning in de bedrijven wordt gesjrroken. zal de moderne arbeidersbeweging haar positie blijven behouden. Als een der maatregelen om tot betere verhoudingen te komen, noemde spreker verkorting van den arbeidstijd. Tenslotte besprak de heer Kupers het oor logsgevaar. )Vaar zitten op dit oogenblik de voornaamste oorlogshaarden? Dat is in de fascistische landen. Italië en Duitschland. Het oorlogsgevaar dreigt niet van de demo cratische landen. Oorlogsgevaar, dat in fas cistische staten wordt aangetrokken bestaat. En Mussert heeft dit toegejuicht, maar de Mu^sert-partij is niet anders dan een filiaal van' de nationaal-socialisten. Waar haalt, Mussert zijn geld vandaan? Spreker weet het niet, niemand weet het. maar spr. is er niet zoo zeker van of dit niet van Hitier komt. Het is voor Duitschland immers van belang, in ons land een stemming te kwee ken, die bij een oorlog voor hem gunstig kan zijn. Spreker wekte de aanwezigen op bij de Provinciale Statenverkiezing oid de candida- ten der S.D.A.P te stemmen. Deze Staten verkiezingen zijn een graadmeter. Het is van belang de positie der S.D.A.P. te versterken, opdat de regeering hierin een vingerwijzing kan zien om haar tactiek te wijzigen. Spre ker wekte de aanwezigen op, trouw te blijven aan de beginselen der sociaal-democratie. Sprekers rede werd luid toegejuicht. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik semaakt door de he eren A. van Woensel, den Ekster. Manneken, Ras en Ottens. Zij werden door den neer Kupers uitvoerig beantwoord EVANGELISATIE-SAMENKOMST. A.s. Zondagavond zal in de Goede Herder kerk aan den Velserduinweg een evangelisatie samenkomst plaats hebben. In deze samen komst. die half zes begint, zal als spreker op. treden de 'Christen-Israëliet Isaac Tabaks- blatt, zendeling onder Israël te Amsterdam. SCHOOL VOEDING. Geldinzameling thans geëindigd. Sedert de laatste verantwoording werd nog ontvangen Laatste verantwoording f 3493.47 On vangen van den heer R. f 2.00 Bonnenverkoop f 71,42 laatste afr. f 155.65 Maandgiften f 22,50 Rijks Vischhal f 27,50 Ontv. v. h. Uitv. Com. Kinder operette saldo groot f 367,28 Christ.-Hist. Kiesvereeniging. Totaal ontvangen f 4139,82 Het Comité zegt voor al deze gaven warm dank J. PLU, Penningmeester. Koers houden. Gisteravond heeft in een openbare ver gadering in het gebouw voor Chr. Belangen gesproken Mr. Dr. J. van Bruggen uit Heem stede over het onderwerp: „Koers houden". De vergadering werd geopend door den voorzitter den heer J. C. Dunnebier, die er aan herinnerde, dat straks de verkiezings strijd daar zal zijn. Wat de uitkomst hiervan zijn zal. hierover durfde de voorzitter niets te zeggen, maar de Chr. Historischen strijden ook dezen strijd in het geloof wat het vast heid van vertrouwen is. Mr. Dr. van Bruggen begon te spreken over „Koers houden". Dit is iets. wat men in alles moet betrachten, zoowel te land, waar men maar niet een willekeurigen weg kan in slaan. als op zee. Naar aanleiding van dit beeld besprak de heer Van Bruggen het par lementair stelsel. In 't bijzonder stond hij stil bij het college der Provinciale Staten, en wat door de Provinciale Staten gedaan wordt. Daarom, zeide spreker moeten wij de verkie zing van dit College niet minder achten dan dat der Staten-Generaal. Uitvoerig zette spreker het werk der Staten uiteen Hierna besprak de heer Van Bruggen in het kort den economischen toestand van ons land. Naar aanleiding hiervan belichtte spr. de politieke gedaante der Staten. Hij bracht naar voren het beginsel der Christ. Histori schen. Dit beginsel willen wij, zeide spreker, boven alles vasthouden. Hij wilde hierbij niet spreken over andere partijen en wat daarvan niet deugt, maar als Christ. Historischen willen wij inkeeren tot ons zeiven, waarbij wij ons zelf willen zijn. Wij willen inkeeren tot ons zeiven en de vraag stellen: hebben wij geloof in Hem die ons tot dusver geleid heeft? Wij willen vasthouden aan het: „er staat geschreven". Gebonden aan Zijn woord, zoo kunnen wij koers houden Vervolgens besprak de heer Van Bruggen de verhouding van de overheid tot de volks vertegenwoordiging waarachter de kiezers, waarbij duidelijk naar voren werd gebracht de plicht der overheid tenaanzien der be volking en de wedërzïjdscfië" verplichting der bevolking tot de overheid. Aan het eind van de vergadering was er gelegenheid om met den spreker van ge dachte te wisselen, waarvan door eenige der aanwezigen gebruik werd gemaakt, die door spreker op uitvoerige wijze beantwoord wen den. Hierbij besprak de heer Van Bruggen de devaluatie, ten aanzien waarvan hij zich als een tegenstander deed kennen. Ten slotte wekte de voorzitter de aan wezigen op, om straks op den verkiezings dag hun plicht te kennen en hun stem op lijst 8 uit te brengen, opdat de Chr. Histori sche partij een goed figuur zal maken. Visscheri?nieuws in een notedop. Worden klaargemaakt voor de visscherij. De stoomtrawlers Martha. Beatrice en Catharina Duyvis, alle van de Vem zijn naar Amsterdam gebracht om te worden klaargemaakt voor de visscherij. Weinig vraag naar visch. Er is. nu er weer overal volop bokking verkrijgbaar is, zoo wei nig vraag- naar Noordzee visch. dat de prij zen onrustbarend laag zijn. Het is voor den binnenlandschen handel dan ook een zeer slechte tijd. Bakschol, die tot voor korten tijd nog duur was. is thans haast onverkoopbaar. Ook de. kabeljauw is zeer goedkoop, vooral ook omdat er zeer veel wordt aangevoerd. De eenige vischsoort, die thans nog aan den duren kant is is de tong, waardoor de kustbooten nog behoorlijke besommingen kunnen maken. Het is door een en ander opvallend, dat kustboo ten, die 50 a 60 manden visch aanvoeren, meer besommen dan Noordzeebooten met een tien maal grootere vangst. Zoo besomde gisteren de Ancor voor een vangst van 50 manden f 1420; de Sumatra met 700 manden maakte voor deze groote vangstf 1470. de Jacque line Clasina voerde 68 manden aan doch bleef nog 150 gld. beneden de Ancor. Veel koolvLsch werd door de visehmeelfabriek opgekocht. De F. 36 maakte Maandag met 32 passagiers aan boord zijn eerste vlucht op de route Amsterdam-Berlijn De viermotorige kolos bij zijn aankomst op Tempel hof. Belgische exporteurs in een moeilijke positie. Door de daling van de koers van de Belga zijn de Belgische vischexporteurs in een moeilijke positie gekomen. Wanneer het Belgische be taalmiddel op deze lage koers blijft beteekent dit, dat zij er rekening mee moeten houden 15% minder voor hun visch te ontvangen dan voorheen, waarbij dan nog de mogelijkheid '/an een verdere koersdaling blijft bestaan. Engelsche contingent grove visch uitgeput. Naar wij vernemen, is het Engelsch contin gent grove visch voor uitvoer naar Frankrijk uitgeput. Dit is weer een klein lichtpuntje voor onze visscherij en onze Fransche exporteurs. Mijn in het net. Terwijl de Zweedsche stoomtrawler „Vastfjord" in het Kattegat aan het visschen was. haalde men een mijn op, welke boven water tot ontploffing kwam en het-ge'neele vischtuig vernielde. De luchtdruk was zoo sterk, dat de bemanning van het schip evenals die van een in de nabijheid visschend vaartuig tegen het dek geslagen werd. Later dreef de zee vol doode visch. OPENING BAZAR. Naar wij vernemen zal de opening van den bazar, welke gehouden zal worden ten bate van de bewaarschool aan de Casem- brootslraat plaats vinden heden te half zes. Te IJmuiden aangekomen: Hoogovens Spaansch ss. Ramon, Bibao erts. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NOORD HOLLAND. Doordat C. Suyk een overwinning op H; de Boer behaalde, zal deze IJmuiden in den eind strijd om het kampioenschap van Noord- Holland vertegenwoordigen. De eindstand van den voorwedstrijd luidt: C. Suyk 5 p., B. Dukel 3 p., H. de Boer 3 p., Ligthart 1 p. VELSEN VERGADERING DER S. D. A. P. Donderdag 4 April a.s. houdt de S.D.A.P. een openbare vergadering in de Bioscoop „De Pont". Als spreker zal optreden de heer Ed. Polak van Amsterdam. Medewerking ver leent de bekende declamator Willem van Capellen. BOND VOOR STAATSPENSIONEERING. De afdeeling Velsen van den Bond voor Staatspensioneering belegt Zaterdag 6 April a.s. een openbare propaganda-vergadering in het gebouw Concordia. Op clezen avond zal de tooneelvereeniging Concordia het tooneel- ;tuk ..Robbedoes" voor het voetlicht brengen. PERSONEELVEREENIGING „PAPYRUS". A.s. Maandagavond zal voor de Personeel- vereeniging „Papyrus" dr. A. J. van Leusen een lezing houden over het onderwerp: ..Moeilijkheden met kinderen" KINHEIM ORGANISEERT NEDERLAAG- WEDSTRIJDEN. In verband met- de viering van haar 15- jarig jubileum organiseert Kinheim in de volgende maanden nederlaagwedstrijden. Voor de winnende club is als prijs een prachtige zilveren beker beschikbaar gesteld en voor de spelers van het winnende elftal een gouden draagmedaille. Het hoofdbestuur van den K.N.V.B. heeft :nmiddels zijn toestemming voor het houden van deze wedstrijden verleend. illll FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank zijn de volgende faillissementen op 26 Maart uit gesproken L. P. de Jong. motorschipper, wonende Haarlem, Oostvest in de woonark „Jonge Jan". Curator Mr. J. G. Bettink, alhier. J. Wilson, handelende onder den naam of firma Wilson's Hout- en Bouwmaterialen- handel. wonende te Zaandam. Curator Mevr. Mr. C. L. VisSanders, alhier. A. E. Horchner, koopman in meubelen, wo nende te Beverwijk. Heemskerker weg 39. Cu rator Mr. J. O. Baron te Beverwijk. Rechter-Commissaris Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van; G. A. Haarbosch, boterhandelaar. wonende te Haarlem, Indischestraat 81. Curator Mr. L. J. Venhuizen te Heemstede. de N.V. Eerste Nederlandsche Werktuigen en Gereedschappenfabriek „Haarlem", vroeger te Haarlem, thans te Zuilen. Curator Mr. J. H. van Gelderen, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst de faillissemen ten van: P. H. Jansen, manufacturier, wonende te Haarlem, Zijlweg 66. Curator Mr. B. W. Stomps, alhier. J. G. P. Bol, wonende-te den Haag, vroeger te Zandvoort. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. H. P. Ruysenaars, bloembollenkweeker, wo nende te Heemstede, vroeger Binnenweg 67, thans Rijnstraat 33. Curator Mr. J. v. d. Vegt te Heemstede.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1