.Wafersfaafsbegrooting aangenomen. 1 TWEEDE KAMER Het restant van de Kieswetwijziging eveneens. 's Gravenhage, Woensdag. Het wetsontwerp tot wijziging der Kieswet ging er met 6910 door. De communisten, de Staatk. Gereformeerden, de revol.-soc. Snee vliet, de R.K. democraat Mr. Arts, Ds. Ling- beek (Herv. Ger. Stp.) en Mr. Westerman. (nat. herst.) vormden het bonte groepje te genstemmers. Toch moet men niet meenen, dat allen, di^ het ,.voor" lieten hooren, dit vol geestdrift deden. De liberalen bijv. gingen hiertoe sléchts noode over. Hun aanvoerder Dr. Bierema gaf althans uiting aan de groote teleurstelling zijner fractie, dat de Minister de eerst door hem voorgestelde bepaling tot uitsluiting van de vrij gestelden van ambtena- renorganisaties, van jjr het Staten- en het MBm$% Raadslidmaatschap, tenslotte had terugge nomen. In het vertrou wen, dat de Regeering gevolg zal geven aan de toegezegde overweging alsnog in de wet op neming van een rege ling, overeenkomstig de gedachte, die aan zijn aanvankelijk voorstel ten grondslag lag, te bevorderen, wilden Dr. Bierema en zijn partijgenooten hun stem aan het wetsontwerp niet onthouden. Hierna mochten de voorstanders van zoo spoedig mogelijke voortzetting van de droog, legging van wijlen de Zuiderzee het genoegen smaken de motie-v. d. Waerden z.h.st. aan genomen te zien. Praktisch heeft deze uit spraak echter niets om het lijf. De Regeering koestert 'immer precies hetzelfde verlangen, maar-de huidige financieele toestand vormt volgens^haar een sta-in-den-weg. Hierop kon het debtal over de afdeeling „Zuiderzeesteunwet" weer voortgaan. Volgens den heer v. d. Zaal (a.r.) bestaan er wel degelijk gegronde klachten over de uitvoering dier wet, o.m. betreffende de onjuiste aan slagen in de inkomstenbelasting. Zij, die aan gemoedigd waren om op de groote vaart te gaan en nu buiten werk zijn gekomen, voelen zich gedupeerd, evenals bijv. degenen, die fabrieksarbeiders werden, doch geen werk vonden. Andere grief: de steunregelingen in de verschillende gemeenten werken ongelijk. Bpreker vroeg of men niet scheepjes, waar voor geen crediet meer wordt verleend, en die nu in de haven liggen te rotten, in werk verschaffing zou kunnen herstellen, zoodat er dan weer mee gevaren kon worden. De heer Drop (s.d.) bracht in herinnering, hoe hij destijds van een interpellatie over de uit voering der Zuiderzeesteunwet had afgezien.- omdat hij na een bespreking met Minister Kalff voorshands tevreden was gesteld, dank zij de toezegging dat een kleine commissie na- tier eenige kwesties zou onderzoeken. Men krijgt den indruk, aldus deze afgevaardigde, dat de Rijksdienst er op aanstuurt, dat de Zuiderzeesteunwet spoedig niets meer zal kosten. De Règeering heeft indertijd de Zui derzeesteunwet als een voorloopigen maatregel voorgesteld. In 1925 heeft men echter niet kunnen vermoeden, dat het zóó moeilijk zou zijn een aantal menschen een andere positie te verschaffen als nu wel gebleken is. Doch dezen, tegenvaller mag men niet afwentelen op de Zuiderzeevisschers en de menschen uit de aanverwante bedrijven. Verruiming van de grenzen der wet behoort tot de verlangens van den heer Drop. De heer Snoek Henkemans (c.h.) drong er bij de Regeering op aan wel te willen beden ken, dat er bij den Zuiderzee-steun geen sprake is van werkloozen- of crisissteun, maar van een bij de wet er- kend recht op schade vergoeding. Veel meer dient men dus het systeem toe te passen van vaststelling van schadeloosstelling om het dan aan de men schen zelf over te la ten, hoe zij het willen besteden. Vasthouden aan de gedachte van schadeloosstelling was het parool door dezen afgevaardigde uitgege ven. Soortgelijk betoog hield, natuurlijk op ongezouten toon, ook de heer Wijnkoop (comm.), die in een motie uit gesproken wenschte te zien, dat allen, die door de drooglegging der Zuiderzee direct- of indirect nadeel ondervonden, schadeloos moeten worden gesteld en voor zoover dit bij de huidige wet niet kan deze daartoe wijzi ging dient te ondergaan. Slechts drie "hand- teekeningen droeg de motie en de noodige mondelinge ondersteuning bleef uit, zoodat het voorstel direct weer in den parlementairen prullemand terecht kwam. De heer v. Dis (Staatk. Geref.) las vervolgens ook weer een heel klachtenregister voor, waarbij hij het speciaal voor Urker visschers opnam, waarvan eenigen aan de gereserveerde tribune extra luister bijzetten. 'vies der generale commissie. Deze en andere gegevens doen dus wel zien, dat men toch in algemeenen zin niet kan zeggen dat de steun werkelijk beneden peil is geweest. Tot dusverre heeft de Zuiderzeesteunwet ruim 8 millioen gekost en dit bedrag zal er ook in de toekomst nog mee gemoeid gaan. Wat betreft de viaag of niet uitkeering in eens (dan omgerekend in een constante waarde) de voorkeur verdient boven ge leidelijke uitkeering, wees de minister er op,, dat men niet steeds te voren kan uitrekenen hoeveel die constante waarde zou moeten be dragen Bovendien, als men den menschen onmiddellijk het totaal bedrag in de handen stopt, zal het over eenige jaren veelal op zijn en dan zou wederom steun noodïg zijn. Dat de Rijksdienst te langzaam zou werken, meen de de minister met beroep op eenige cijfers te kunnen weerleggen. Misschien is de critiek dus hier en daar wel eens wat zwaar geweest, -al kan men na tuurlijk enkele gevallen van gerechtvaardigde grieven aanvoeren. „Aan de hand van de verschillende spre kers" ging de minister nu nog op eenige on derdeden van het debat in; hiervan zij slechts vermeld, dat hij geen toezegging kon doen tot verruiming van de grenzen der Zuiderzee steunwet. Als de heer Wijnkoop de eenige is, die nog wil repliceeren, weerklinken in de Kamer, die al een beetje in vacantiestemming verkeert (voor 9 April zal hij niet vergaderen) afkeurende geluiden. De communistische „spelbreker" krijgt 3 minuten, die hij benut om een alweer niet voldoende ondersteunde en dus weer meteen verdwenen motie in te dienen. Even later is ook deze bijzondere be grooting er door, na aanteekening, dat de communisten tegen waren. E. v. R. Congres Ned. Tuindersbond. Stijgende ontevredenheid onder de leden. W. Drop (8.D.A.P Voor de ontevredenheid onder de betrok kenen bestaan, aldus de heer Ebels (v.d.) verschillende redenen. Intusschen dient wel eikend, dat de economische crisis den over gang naar andere bedrijven extra-bemoeilijkt heeft. Met dezen factor heeft men indertijd uit den aard der zaak geen rekening kunnen houden. Principieel vindt ook deze afgevaar digde juist, wat reeds door diverse andere sprekers is betoogd, n.l. dat men vooral weer het beginsel van schadeloosstelling tot basis voor de uitkeeringen zal nemen. Maar hoe zal dit in de praktijk kunnen gebeuren? Zou de Minister eens kunnen aangeven of doen nagaan, welke financieele offers dit zou ver gen? De heer Sneevliet, die het natuurlijk even eens voor de in nood verkeerende ex-visschers opnam, kwam met den voorzitter in botsing toen hij een „onmogelijk" citaat uit „Volk en Vaderland" voorlas. De President kon dit niet toelaten. Met citaten moet men dus tegen woordig ook al heel voorzichtig zijn. De Minister van Waterstaat begon met te voren verontschuldigingen aan te bieden als hij niet allen vragers terstond een afdoend antwoord zou geven. Verschillende punten zal hij spoedig ernstig onderzoeken. Dit moest men niet als 'n dooddoener beschouwen, doch als een eerlijke belofte. Thans reeds toezeggen, dat hij het beginsel der Zuiderzeesteunwet en met 't oog daarop de wet zelf zal veranderen, kan de Minister niet. Op de 40 duizend aanvragen over 1933 '34 gingen slechts 498 tot indiening van be zwaarschriften over en in 99% der gevallen .werd daarop beslist overeenkomstig het ad- Onder voorzitterschap van den heer W. J. van Kampen uit Voorburg heeft de Neder- landsche Tuindersbond zijn jaarlijksch con gres gehouden, waarop de sombere toon van ondervonden moeilijkheden -en tegenslagen luide klonk. Dat begon reeds met de rede van den voorzitter, die echter daarnaast ook nog een feit kon vermelden, dat een juichtoon waard was: de uitstekende verstandhouding- met het Centraal Bureau voor de veilingen. Op het economisch beleid der regeering oefen de de heer van Kampen critiek uit. Z.i. moet allereerst 100 procent vergoeding voor de pro ductie worden gegeven, moet de saneerings- methode gewijzigd worden en moet verande ring komen in de behandeling van den tuin- bouwexport bij de clearing met Duitschland. Blijkens het jaarverslag telde de bond in 1934 75 afdeelingen. Jaarverslag en financieel verslag werden goedgekeurd. Besloten werd de afdeelingen vrij te laten [in de wijze van -contributie-inning, terwijl, vooralsnog; voor de vormingvan., een propa- ganda-fonds :geen verplichte bijdrage zal worden gevraagd. Voorstel van de afd. Koedijk over steun voor misgewas en uitoefening van 'aandrang tot het verkrijgen van premievrij staatspensioen voor oudere tuinders werden afgewezen. Inzake verhooging van het percentage teelt beperking voor alle warmoezerijgewassen voor groote of alle landbouwbedrijven tot 100 pet. wenschte het hoofdbestuur geen uitspraak, daar dit regeeringstaak is. Het hoofdbestuur nam een instemmend standpunt in ten aan zien van een voorstel der afd. Limmen tot erkenning van Rusland. De afd. Oudkarspel stelde, voor, dat voor de groenten, bestemd voor de werkloozen, de volle mimimumprijs zal worden bedongen. Het- hoofdbestuur juichte onder den tegenwoordi- gen toestand de groentenvoorziening aan werkloozen toe, doch was met genoemde af deeling van oordeel, dat de tuinders daarvoor hun productiekosten vergoed moeten hebben. Een en ander zal onder de aandacht van de Ned. groenten- en fruitcentrale gebracht worden. Een actie voor steun voor arbeid in eigen bedrijf waarop de afd. Oudkarspel, Groote broek en Noord-Scharwoude aandrongen zal worden voortgezet, alsmede de actie voor beperking van den fijnzaden-verbouw en handhaving van den minimumprijs voor bloembollen en ontheffing van de onbillijke heffing per roe, waarover van de afd. Anna- Paulowna een voorstel was ingekomen. Naar aanleiding van de voorstellen tot meerdere steunactie werd door verschillende afgevaardigden met klem aangedrongen op een demonstratief optreden. In verband met enkele desbetreffende voor stellen uit Noord-Holland werd door het hoofdbestuur toegezegd, dat ook in de toe komst gestreden zal worden voor spoediger uitbetaling van de richtprijzen,:tot ontheffing- van bijdragen voor teeltvergünningen en ad ministratiekosten der Sierteeltcentrale en tot meer erkenning van den tuinbouw bij het af sluiten van handelsovereenkomsten met Duitschland. De roebelasting. Naar aanleiding van een voorstel Noord- Scharwoude om al het mogelijke te doen om de roebelasting op bloembollen niet door de kweekers te laten betalen, maar door dé re geering, werd besloten adhaesie te betuigen aan een desbetreffend adres van de bloem bollenkweekers-organisaties aan de regeering om deze heffing uit het landbouwcrisisfonds te vergoeden. STRAND-IDYLLE. Ei- stond een snoepteht aan het strand, Bescheiden maar van bouw, Zij bood slechts plaats voor één persoon, In dit geval een vrouw. Een jongeling, die in 't gehucht Logeeren mocht van Pa, Kwam 2 x daags aan 't venstergat Voor een reep chocola. Hij vroeg dan blozend hoe het ging, Zei nog iets, over 't weer, En legde met een gulle lach Zes centen voor haar neer. 't Werd van 'n Liefdestragedie Het aangenaam begin, Afwezig liep hij door het zand, Met donsjes aan zijn kin. Op zek'ren dag, de Zon scheen rood, Nam hij zich plechtig voor: Als zij de keet vanavond sluit, Ga 'k er met haar vandoor! Maar bij het tentje aangeland, Zat daar de IJsco-man „Mijn vrouw, (zei hij) werkt weer op 't land. Hier eten we niet van." De badgast telde met een zucht, Nu zeven centen neer. En sprak: „in dezen slechten tijd, Heeft men geen houvast meer." HARRY PONS. Op zoek naar nieuwe orders. De heer P. Goedkoop Dz. weer te Moskou. De heer P. Goedkoop Dzn., de zoon van den heer D. Goedkoop Dzn,, directeur der Nederlandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam, vertoeft momenteel weer te Moskou, teneinde besprekingen te voeren over een eventueelen nieuwen order voor den bouw van een of meer schepen voor de Sovjet-Unie. Bereiding van alcohol uit suikerbieten. Commissie van onderzoek ingesteld. Door den minister van economische zaken is een kleine commissie ingesteld, die zal heb ben te rapporteeren over de vraag of de be reiding van alcohol uit in Nederland geteel de suikerbieten onder de huidige omstan digheden economisch verantwoord is. In deze commissie zijn benoemd tot lid en voorzitter Prof. Mr. D. van Blom, hoogleeraar aan de universiteit te Leiden, tot leden Mr. Dr. A. van Doomink, thesauriër-generaal bij het departement van financiën te Den Haag, Prof. J. van Gelderen, O.-I. hoofdambtenaar aan het departement van koloniën. Dr. P. J. H. van Ginneken, directeur van het instituut voor suikerbietenteelt en.,Ir. C. G. P. Stegens, inspecteur van den iaridbouw. te Den"'Haag. Tot lid. en secretaris, js. Mr, P. J. Moeton, amb tenaar der afdeeling handel en nijverheid van het departement van economische zaken. Aanleiding tot de instelling van deze com missie is geweest de herhaaldelijk bepleite en van andere zijden bestreden wenschelijkheid om in ons land althans tijdelijk andere dan hier voortgebrachte suiker te gebruiken. Aan dien wensch zou eventueel kunnen worden voldaan, wanneer het mogelijk mocht blijken om voor de in ons land geteelde sui kerbieten, zij het tijdelijk, een andere bestem ming te vinden, waarbij voornamelijk is ge dacht aan de fabricatie van alcohol voor mo torbrandstof. N.V. AMSTERDAMSCHE HYPOTHEEKBANK In de vergadering van aandeelhouders der N.V. Amsterdamsche Hypotheekbank werden de balans en winst- en verliesrekening goed gekeurd. De heeren Mr. P. A. V. Baron van Harinxma thoe Slooten, Mr. S. J. Hogerzeil en Mr. G. J. Salm, werden als commissarissen herkozen. Aan het jaarverslag over 1934 ontleenen wij het volgende: In 1934 werden 79 leeningen gesloten tot een gezamenlijk bedrag van f 1.839.750 ma kende met het bedrag der leeningen sedert de oprichting der bank gesloten een totaal bedrag van f 114.787.700. Afgelost werd sedert de oprichting dei- Bank f 88.185.475 zoodat op 31 December 1934 het hoofd hypothecaire geldleeningen werd afgesloten met f 26.602.225. De rekening Ingekochte onderpanden sloot op 31 December met een bedrag van f 257.221.82. waarop werd afgeschreven het saldo der Exploitatie-rekening ad f 5.533.80 zoodat deze rekening op de balans voorkomt met f 251.688.02. Van de winst over 1934 wordt hierop afge schreven een bedrag ad f 41.688.02, zoodat deze rekening wordt teruggebracht tot f 210.000. In het begin van 1935 werden reeds eenige perceelen verkocht. Aan de aandeelhouders wordt over hunne verplichte storting uitgekeerd f 20 per aan deel. op de volgestorte f 52, terwijl op de op- richtersaandeelen f 610.91 wordt uitgekeerd. Na bij voeging aan de extra-reserve van f 35.000, na afschrijving op de ingekochte onderpanden van f 41.668.02 en na reservee ring van het bedrag bestemd voor de divi dend- en tantièmebelasting, blijft nog on verdeeld een bedrag van f 72.542.0.4 hetwelk op nieuwe rekening wordt overgeboekt. Heeft öss weer ëèri geKeïm minder? Oude moord vermoedelijk opgehelderd. Wielrenner gearresteerd. Woensdagavond heeft de marechaussee te Oss den wielrenner J. P. C. gearresteerd, ver dacht van den moord op den caféhouder J. v. d. Pas uit Oss, in 1932 gepleegd. Zooals bekend, heeft in den morgen van den negenden November 1932 een landbouwer, die zijn paard uit de weide;ging halen, op een aangrenzend stuk weiland hét lijk gevonden van den caféhouder J. v. d. Pas, die door re volverschoten van het leven bleek beroofd te zijn. Men had toen reeds, ernstige verdenking tegen genoemden C., van wien bekend was dat hij zich vaak ten huize van den - ver- slagene had opgehouden. De justitie moest den verdachte enkele dagen later evenwel weer op vrije voeten stellen. Thans schijnt de marechaussee, die voort durend in dit mysterieuze .moorddrama krach tig is blijven naspeuren, voldoende bewijzen te hebben gevonden, om.C. opnieuw in arrest te stellen. Hij zal naar 's-Gravenhage worden overgebracht om ter beschikking van de justitie te worden, gesteld. Nagedachtenis van Comenius geëerd. Kapel te Naarden in ouden toestand hersteld. Plechtigheid in de Groote Kerk. Naarden dat in de krijgsgeschiedenis van ons land zulk een rol heeft gespeeld, is behalve door zijn indrukwekkende, vestingwallen en de muziekuitvoeringen in de Gro°te Kerk be kend door het graf van Comenius. Deze theo loog, opvoedkundige, die uit Bohemen was verjaagd en de laatste vijftien jaar van zijn leven in Nederland de vrijheid heeft gevon den om zijn overtuiging openlijk uit te spre ken en te boek te stellens is in 1670 te Naar den begraven, in de kerk van de Waalsche emeente. Door allerlei omstandigheden is dii gebouw, dat later tot .kazerne' heeft gediend, in een toestand geraakt, welke niet passend is voor een laatste rustplaats. Dank zij de sa menwerking tusschen .de Nederlandsche en Tsjeeho-Slowaaksche rege.eringen en de mede werking van bewonderaars van Comenius in beide landen is thans het. gebouw in den toe stand hersteld, welke "ten-tijde van het over lijden van Comenius heeft bestaan. De restauratie was opgedragen aan prof ir. dr. Slothouwer, architect .te Amsterdam en de plechtige inwijding heeft- vandaag in de Groo te Kerk plaats gehad.ten overstaan van tal rijke personen, die in eenigerlei betrekking staan tot Tsjecho-Slowakije en Comenius. Na orgelspel zou achtereenvolgens in het •het Fransch, Duitseh en -Nedeiian-dsoh-bur gemeester j. H; 'Bodderfs;iHosahg' ëen"Woord vanweïkom: spréken"(waarna minister - Mar-: chant een rede zou hóuden. Hij - zou hierbij o.m. het volgende zeggen: Nu de Waalsche kerk' te Naarden met de •rustplaats van den grootén Tsjech Korhensky door de Nederlandsche regeering aan die van Tsjecho-Slowakije in erfpacht is gegeven en door den goede zorgen vari de Tsjechische regeerïng gerestaureerd is, past een woord van historische herinnering. Het ligt op den weg van den minister yan Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dit woord te spreken, niet alleen omdat het restauratiewerk ressorteert onder zijn departement, maar. ook omdat de veelzijdige geest van.Gorhemus ook aan de ontwikkeling van het 'onderwijs is ten goede gekomen. Het Tsjechische volk heeft-een veelbewogen leven moeten doormaken. Toen het na den wereldoorlog zijn onafhankelijkheid her kreeg, werkte het in de vrijheid aan de recon structie van zijn historie. Als een van zijn grootste geesten eerde het Komensky. Het leidend beginsel 'ih de -bui ten lands che politiek in alle Europeesche landen bleef in de laatste eeuwen de souvereiniteit van den cnafhankelijken staat, dié geen macht boven zich erkent en alleen met zijn eigen belang rekening houdt. Grotius zoowel als Comenius huldigen beiden de opvatting, dat de staat ethisch niet autonoom is 'én dat' er ook een plichtenleer voor denstaat bfstaat. Aan de eerbiediging van de hoogste ethische en reli- gieusche beginselen zij ook de staat onder worpen. De vredesbeweging leidt noodzakelijk van het atomisme tot het universalisme; de menschheid vraagt om een boven de staten staande autoriteit, rechtvaardig en streng, die vrede, gerechtigheid en ontwapening zal kunnen opleggen. - - De Nederlandsche regeering verheugt er zich in, dat deze groote ^historische figuur van het edele Tsjechische volk „in haar land een veilige toevlucht hééft kunnen vinden in benarde tijden. Op deze-plek van het bevrien de volk vond hij zijn rustplaats. Deze is thans1 den grooten doode waardig. De regeering ziet hierin mét blijdschap de vriendschapsbanden tusschen beide volken door dit uitwendig teeken.versterkt en onver brekelijk vastgesnoerd. Hierna zou de Tsjechische gezant dr. Krno, spreken waarna de aanwezigen de kapel zou den gaan bezichtigen. Dr. Krno en prof. Slot houwer zouden daar een korte toespraak hou den. DONDERDAG 28 MAART 193; I Een halve eeuw geleden, Uit Haarlem's Dagblad van 1885 28 Maart: Een dertigtal leden der Cricket club „R. U. N." van Amsterdam, „r00(1 JJ Wit" van Haarlem en de „Hilversum sche Cricket Club" hebben het plan vormd den eersten Paaschdag in aS" hem een onderlinge match te houden waartoe hun het terrein op „Bronbeek* aan den Velperweg welwillend afgestaan. Het doel hiervan is het cricketspel hier te lande te bevorderen" Aan de leerlingen van het Gymnasium De Koningin op „Flora". Hare Majesteit komt waarschijnlijk twee keer. Wij vernemen dat het in het voornemen van de Koningin zou liggen, twee keer een bezoS te brengen aan „Flora" te Heemstede, nv moet vrijwel zeker zijn, dat Hare Maiestói komt tijdens „Flora Twee" (als de kweekers uit Aalsmeer van 29 Maart tot en met 7 Am in het Bloemenpaleis exposeeren) en Flora Vier" (de groote voorjaarskeüring van da Kon!:. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw m Plantkunde). w ea Officieel zijn van deze bezoeken nog geen mede deelingen ontvangen. 6 a AFSLUITBOOMEN BIJ HET PONTVEFR HEMBRUG. Woensdagmorgen is een aanvang gemaakt met het stellen der afsluitboomen bij het pontveer Hembrug. Zooals bekend, reed daar ter plaatse op den tweeden Kerstdag jl, een auto met drie inzittenden te water. GROOTE ORDER VOOR DE INLANDSCHF WEEFINDUSTRIE. Naar het dagblad „Mataram" verneemt zal de B.P.M. hoogstwaarschijnlijk 375,000 M. vezelband bij de Inheemsche nijverheid te Koelonprogo te Djokjakarta bestellen Hierdoor zal de geheele bevolkingsnijverheid' betrokken bij de weefindustrie van Sentolo' Manggoelan en Pengasin maandenlang werk hebben. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 27 Maart, Bevallen 23 Maart: C. J. Limburg—Plas, z.y L. M. G. Tesselaar—Harder, z.; 24 Maart: M. A. Das—Maehsen, d.; 25 Maart: J. J. S. v. d! KreekeLandman, d.; B. PietsMeijerhof, G. Vader—Ruiter, d.; 26 Maart: M. J. Mooij- Linthorst, d. Overleden. 23 Maart A.A. Mertens—van Bockhooven,- 90-. j„, Breestraat; F. Bakke^ 52 j., Hazepaterslaan24 M. M. v. Kestereri, 25 j., Kamperlaan; 25 Maart: J. Groot, 78 Zuidpolderstraat; J. J. Wesselius, 82 j„ Rip. derperdapark. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 28 MAART Gem. Concertzaal: Voorjaarsbeurs Ver. van Huisvrouwen. 13.3017.30, 19.30—23 uur. Frans Hals Theater: „De familie van mijn vrouw". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Moskousche nach ten". Op het tooneel: Svetlanoff's Terek ko zakken. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Eskimo". Doorloo- pende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Palace: „Een auto enliefde". Op het tooneel: The Jazz Sisters, 7 en 9.15 uur, Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonda 12 uur- VRIJDAG 29 MAART. Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 u. Stadsschouwburg: „Volksvoorstelling „De heilige Vlam". 8.15 uur. Gem. Concertgeb.: Voorjaarsbeurs Ver. van Huisvrouwen. 13.30—17.30, 19.30—23 uur. 's Middags en des avonds Modeshow van Van der Laan's Modemagazijnen. Bioscopen: nieuw programma, Informatiebureau Stationsplein: Alg. "er, voor Vreemdelingenwkeer. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. Tweede tijdelijke tentoonstelling in hêt- Bloemenpaleis om 12 .uur open.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2