I I Mullerdagen. bekende Beverwijkers. BEVERWIJK Tegen vestiging van werk- loozen. Hlaatre&elen genomen. vod met het feit. dat herhaaldelijk B die werkloos zijn of het vooruit- spoedig werkloos te worden, jtlit "e, „meente Beverwijk komen vesti- iti if,"J. kennelijke bedoeling eerlang van tow «idende steunnormen te profitee- ji SifrJ„ Burvemeester en Wethouders de joi-teW"^rijke besluiten genomen: «^"..videis, die zich werkloos in Bever- ,cSü vevestigd en vroeg of laat in de rjt worden opgenomen, zullen ,ttrare' i" noo°ere steunuitkeering ontvan- ,::n#n to ö*e gemeente van herkomst wordt Ifde geldt voor hen, die op het ®if„ vestiging te Beverwijk redelij- thhW ™'den weten of aanvoelen, dat zij ferwiJj s"" aithans binnen een maand na jeer J' dezer stede werkloos zouden „stifinï K tör^ev..onpens geldt zulks voor hen. die zich 3° vestigen, en aldaar slechts zeer 8 werkzaamheden kunnen verrichten, gedurende de campagne der conserven- bovenbedoelde personen en ook „deren die niet langeren tijd in de ™r woonachtig zijn. bestaat geenerlei tt*5 tewerkstelling in de gemeente- g^ersehaffing. gONTE AVOND VAN „KINDERGELUK". weensdagavond heeft de geheelonthouders JXb ..Kindergeluk" voor een vrij goed gpnnemer Theater een bonte avond 5,ra De leidt er G. Berghuis, had mt „eschakeerd programma samenge- m ra blijkens de viotte afwerking ook heel vik met de kinderschare gerepeteerd. De a™«i»en hebben zeer genoten van de zang, ooiiipriies van de kleinen en de grooten. SSfSS seed en ook aan het in- «tomn der bewegingen was blijkbaar S zore besteed. Het was zeer verzorgd en Rfder verdient daarvoor alle hulde. Zeer «irdeerd werden ook de komische inter red als het standbeeld en de gymnastiek- 'HrtCeSsspel „de Lichtkevertjes" "tie een zeer groot succes. Ook was het S et vol bewondering voor de marmergroe ven de tableaux, waarmede het programma l®SsWz!eMe van de oorspronkelijk aange- J5 pianiste, begeleidde mevrouw Lieu- Lwesselingh de liedjes en spelen Z.j hort zich op uitstekende wijze van de taak haar zoo onverwacht was opgedragen. Al bii al een genotvolle avond, waarmede Kindergeluk" op waardige wijze het winter seizoen heeft besloten. derde lustrum van de n. c. g. o. v. In de voor deze gelegenheid keurig versier- j» Taal van het Hervormd Verenigingsgebouw san de Oosterwijkstraat, werd Woensdagavond ter viering van het 15 jarig bestaan een weige rde feestavond van de Nationale Christen Geheelonthouder svereeniging, af deeling Be verwijk en omstreken gehouden. Na gebed en het gemeenschappelijk zingen van Psalm 98:1 en 2 sprak de voorzitter, de heer H Bakker een kort openingswoord. Hij memoreerde eenige resultaten van het werk der vereeniging in de afgeloopen jaren, zooals de oprichting van de ondenafdeeling De Schakel" en de reclasseeringscommissie. Hierna sprak Ds. Dijkman uit Haarlem zijn feestrede uit. Spreker begon met er op te wijzen, dat zoo vele van het groote aantal ongelukken dat da gelijks gebeurt, voortkomen uit drankgebruik of drankmisbruik Daaruit blijkt wel duidelijk de groote nood zaak va.n een alcoholvrije maatschappij. Het is daarom zeker wel een reden om feest te vieren, wanneer een vereeniging 15 jaar lang voor de onthouding heeft mogen strijden. Tenslotte moedigde spreker de aanwezigen aan om zich ook bij het leger van strijders aan te sluiten, en met Gods hulp op die ma niet mede te helpen aan de uitbreiding van öe geheel-onthouding. Nadat de afgevaardigden van enkele zus terverenigingen uit Amsterdam, HaarTem. Alkmaar en Beverwijk hun gelukwenschen aan het bestuur hadden overgebracht volgde een voordracht door den heer D. Vroonland getiteld „De onbedekte Spiegel." hi de pauze werd de uitslag van de verlo ting bekend gemaakt, welke de volgende re sultaten opleverde: Theekast No. 639, schilderij no. 123, water- stel no. 175, Borstelgarnituur no. 797, brood plank met zaag no. 812, koffie, thee en sui kerbussen no. 30 en doos lepels no. 975. Vervolgens werd een tooneelspelletje in twee bedrijven van H. H. Kraan, getiteld „De Hu welijksmakelaar" opgevoerd. Dit stukje, dat een bespotting van de hedendaagsche film- sterrenvereering was, viel bijzonder in den smaak, evenals het daarna door enkele leden van de Schakel opgevoerde stuk „Een Studen tengrap' van Helene Eiert. Tenslotte volgde nog „Een deserteur" een pantoffelheiddrama door H. H. Kraan, waar na deze welgeslaagde avand op de gebruike lijke wijze werd besloten. Rest ons nog te vermelden dat de entr'act muziek verzorgd werd door het Kennemer Strijkje onder leiding van den heer H. Roos. ZILVEREN JUBILEUM AAN DE LICHT- BEDRIJVEN. De heer C. Hoogeland heeft Woensdag onder groote belangstelling zijn zilveren jubileum gevierd in dienst van de Gemeente Lichtbe drijven. Des morgens is hem ten kantore van 't bedrijf een eenvoudige, maar daarom niet minder spontane en hartelijke huldiging ten deel gevallen. Des morgens werd de jubilaris in gezelschap van zijn echbgenoote. zijn zoon en zijn dochter per auto van zijn woning af gehaald en in een der zalen van het admi nistratiegebouw ontvangen. Aan mevr. Hoogeland werd bij het binnen treden een tuil bloemen overhandigd. In het ontvanglokaal had men een bescheiden, maar in dit geval zeer „welsprekende" bloem versiering aangebracht. Met den directeur, den heer H. J. de Groot, die deze huldiigngsbijeenkomst leidde, waren aanwezig wethouder J. F. Braun. de heeren W. Maters, N. C. M. Brantjes en Joh. de Bruin, leden van de commissie voor de be drijven, het administratief en het technisch personeel. De burgemeester was door ambts bezigheden en wethouder K. Steijn. voorzit ter van de commissie voor de bedrijven, we gens ongesteldheid verhinderd de bijeen komst bij te wonen. De heer G. Welagen. eveneens lid van de Lichtbedrijven, kon wegens dienst niet te genwoordig zijn. De directeur der bedrijven, de heer H. J. de Groot opende de rij der sprekers en ver heugde zich er over. dat hij thans den eer sten zilveren jubilaris aan het bedrijf in de periode, dat spr. directeur is^iocht begroe ten. De directeur memoreerde hoe de jubila ris kan terugzien op een uitstekenden staat van dienst, waarvan hij van 1910 tot 1926 als stoker aan het eigen productiebedrijf werk zaam was. Toen in 1926 het bedrijf gereorganiseerd werd en de gemeente gas van Hoogovens ging betrekken werd de jubilaris tot zijn voldoening belast met magazijnwerk. De ju bilaris heeft deze taak van stonde af aan met groote nauwgezetheid vervuld. Hij hield zich daarbij zoo letterlijk aan de instructies, dat het onder het personeel algemeen be kend is. hoe moeilijk het is een en ander uit het magazijn te betrekken, wanneer Hooge land meende, dat aan de daarvoor gestelde voorwaarden niet gansch en al was voldaan. Er Is zelfs wel eens gevraagd of Hoogeland nu de directeur was of meneer De Groot. Het kan slechts pleiten voor de nauwgezette plichtsbetrachting, waarmede de jubilaris zijn taak heeft vervuld. Spr. bracht hem daarvoor op dezen feeste- lijken morgen dank. Dat deed de directeur ook namens het gemeentebestuur, dat in deze abnormale tijdsomstandigheden geen vrijheid vond een gratificatie toe te kennen. Toch wilde het gemeentebestuur een blijven de herinnering aanbieden en dat geschiedde In den vorm van een tinnen bloemenvaas met inscriptie. Met een woord van persoonlijke waardee ring en felicitatie besloot de directeur zijn toespraak. De heer W. Maters, die ongeveer een dozijn jaren als lid van de commissie voor de Lichtbedrijven den jubilaris in zijn werk zaamheden had kunnen gadeslaan, dankte eveneens den heer Hoogeland voor de be toonde ijver en plichtsbetrachting. De heer A. de Rooy sprak namens het per soneel een woord van gelukwensch en bood den jubilaris als geschenk van allen, die aan de Lichtbedrijven werkzaam zijn, een keurig gouden horloge met graveering aan. Wethouder Braun herinnerde zich, dat hij een kwart-eeuw geleden den jubilaris voor een functie aan de gasfabriek had aanbe volen. Hij kende hem, omdat spr. hem zelf heugde den wethouder, dat hij van deze aan- eenigen tijd in zijn dienst had. En het ver- beveling nimmer spijt heeft gehad. De heer Brantjes ging nog verder in het verleden terug en bracht een periode in her innering van eer samenwerking, 45 jaar ge- Spr. hoopte, dat de heer Hoogeland nog lang voor zijn gezin gespaard zal mogen blijven. De jubilaris, getroffen door al deze loftui tingen, dankte tenslotte allen, die zich be ijverd hadden, om den dag van zijn jubileum tot een onvergetelijken te maken. En toen vroeg de koffie-met-feestgebak de aandacht, die er dan ook ten volle aan be steed werd. Het verdere gedeelte van den dag werd in den huiselijken kring doorgebracht. Ook hier mocht de heer Hoogeland ervaren, dat hij zich in de kwarteeuw, die thans afge sloten is, vele vrienden heeft verworven. Hij had tal van gelukwenschen en vriendelijke attenties in ontvangst te nemen. Des namiddags kwam Burgemeester Schol- tens den jubilaris en diens familie compli menteeren. HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. B. en W. hebben aan den Raad voorgesteld met ingang van 1 Maart 1935 in vasten dienst te benoemen tot leerares in koken, warenkennis en voedingsleer mej. C. Kaas- kooper. die sedert 1 Maart 1933 als tijdelijk leerares aan de school verbonden is. OPENBARE VERKOOPING. Woensdagmiddag werd in Hotel „Oud Mee- renstein" ten overstaan van notaris G. D. Boerlage in het openbaar verkocht; 1. Een woonhuis aan den Ouden Alkmaar- scheweg 116, groot 1 A. 42 c.A. Hoogste bie der J. Al, Assendelft voor f 1000. Niet gemijnd. 2. Idem no. 118, groot 1 A. 23 c.A. Opbod f 950. Niet gemijnd. Deze perceelen waren eigendom van den heer J. Bisschop. 3. Woonhuis aan den Rijksstraatweg no. 53, groot 2 A. 76 c.A. Hoogste bod f 1600. Bij afslag gemijnd door den heer W. Appel te Velsen op f 150. Opbrengst f 1750. Dit perceel was eigendom van den heer H. Kos Ter gelegenheid van de eerste opvoeringen der Nederlandsche film „De Vier Mullers" noodigen eenige Amsterdamschc bioscopen allen, die den naam Muller dragen uil, een voorstelling als hun gasteii bij te wonen.) Dat is je wat, voor al die brave Mullers, En als 'k het goed heb zijn er nogal wat. Zoomaar voor niks. weet u misschien iets gullers. Ik wou. dat ik dien mooien naam bezat. Zij gaan er zien of hun vier naamgenooten Daar op de film, hun naam wel eer aandoen, Zij hoeven, hoop ik, zich aan niets te stooten. Een Muller gaat zeer prat op zijn fatsoen. Ik kan bijzonder met de Müllers voelen. De Möllers. Mulders, ach, die zijn er haast, Maar op hen wachten niet de gratis stoelen. Zij zitten net, in waren zin, ernaast. Misschien zal een wel met de boodschap komen Ik sta als Muller niet geregistreerd. Maar 'k heb dien naam als schuilnaam aangenomen. Die schelm wordt, naar Ik voor hem vrees. geweerd. Want echte Mullers zijn er al zoo velen. Het wordt een druk bezocht familiefeest. Hoewel het nog wel duizenden zou schelen, Als 't De Vier Smits, of Jansens, was geweest. Ik wil natuurlijk niet om gunsten vragen Maar als er hier of daar een bioscoop. Eens denken zou aan gratis Gasus-dagen, Dan geeft dat niet zoo'n kostbaar drukken loop. Mijn naam zou niet de heele zaal bezetten, Wanneer men ons zoo vriendlijk nooden zou. Men zal er (wanneer is het?) af zijn met een Loge voor mij, mijn kindren en mijn vrouw. P. GASUS. Het overzicht van de groentenveiling. DE LENTE WORDT MERKBAAR. Over de aanvoeren aan de veilingen zou men thans kunnen spreken van een over gangsperiode. Naar mate de aanvoer van jonge groenten zich steeds meer uitbreidt, loopt het aanbod der winterproducten terug. Van de voorjaarsproducten was het vooral het artikel spinazie waarvan het aanbod de laatste dagen belangrijk is toegenomen. Of schoon de aanvoeren zich tot heden nog slechts bepaalden tot het glasproduct is bij velen de oogst uit de natuur nog een kwestie van enkele dagen, zoodat spoedig deze groente als hoofdproduct de markt zal be- heerschen. De prijzen ondergingen in het be gin dezer week een sterke daling en varieer den van 35—60 ct. per kist. Sla was wel iets ruimer in aanvoer dan vorige week doch van dit product bleef het aanbod toch nog tot klein kwantums beperkt. Mooie kwaliteit is nog steeds weinig aanwezig en de prijzen regelt zich dan ook naar de mate van verschil. De noteeringen liepen uit een van 3075 ct. per kist. Rabarber bleef geregeld voor eerste soort goede prijzen handhaven. Hiervan waren de prijzen zoo ongeveer naar soort van 820 ct. per bos. Radijs begint thans ook wat ruimer los te komen hiervan zagen we al flinke par tijtjes verschijnen. De prijzen vielen echter niet mee en wisselden naar kwaliteit van 24 ct. per bos. De aanvoer van raap stelen was tot heden nog zeer matig. Ook hiervan zijn de prijzen sterk aan den lagen kant. Van de vollegrondsproducten was de afge loopen week het product Prei nog ruim ver tegenwoordigd. De prijzen bleven wegens een zeer willigen handel, zich steeds bewegen voor goede kwaliteit van 10—14 ct. per bos, terwijl mindere soorten eveneens naar verhouding behoorlijk werden betaald Witlof kan momenteel wel als een der hoofdproducten onder de aanvoeren worden aangemerkt. De afgeloopep week was het aan bod van beduidenden omvang. Over het al gemeen bleef voor dit product nog al een willige stemming in den handel bestaan, of schoon de prijzen nu juist niet zooveel ver beterden. Voor eerste soort schommelden de noteeringen weer zoo ongeveer van 1014 ct. en minder van 6—8 ct. per K.G. In den spruitenhandel ging niet veel meer om. De kwaliteit hiervan vermindert wegens den groei der stronken thans zeer sterk. Bij uitzondering kwam nog een enkel partijtje aan 1820 ct. Het grootste deel van den aanvoer noteerde van 8—12 ct. per K.G. Boerekool schijnt ook niet meer zoo erg aan te trekken. Wel komt zoo nu en dan een enkele mooie partij aan een behoorlijken prijs, doch ook hiervan waren de prijzen meestal zeer gedrukt. Zij varieerden naar soort van 2045 ct. per kist. Gele en roode kool voor zoover nog aan wezig noteerden resp. van 3—7 en van 7—14 ct. per stuk. Uien zijn thans ook zoo goed als geruimd en komen nog in geringe kwantums voor. De prijzen waren iets beter en bewogen zich zoo ongeveer van 2 1/23 1/2 ct, per K.G. FEESTAVOND VAN HANDELSBELANGEN. De feestelijke jaarvergadering van de Koop- lledenvereeniging „Handelsbelangen" is vast gesteld op Donderdag 2 Mei a.s. in Hotel „Oud Meerenstein". Roemer's Band zal voor de muzikale opluis tering zorg dragen. EEN BUITENGEWONE FILM IN HET KENNEMER THEATER. „Wonder-Bar" met Al Jolson. Als hoofdnummer wordt van af Vrijdag avond in het Kennemer Theater vertoond de prachtige film „De Wonder-Bar" met Al Jol- son Kay Francis, Dolores del Rio e.a. in de hoofdrollen. Deze film, die overal een ent housiast onthaal vond, munt uit door een ;roote schittering van decors en een keur van songs. Eenige trott's uit deze film genie ten reeds groote populariteit. De in de Wonder-Bar optredende danseres Inez, "Del Rio) is verliefd op haar partner, die zich echter meer interesseert voor Liane Renaud. Hij ontving van haar eem collier, dat hij verkoopt aan Al Wonder, de eigenaar van de Wonder Bar. Harry besluit voor dit geld passage naar Amerika te nemen. Al Wonder weet op het laatste moment te voorkomen, dat Liane meegaat. Als Harry en Inez hun laatste dans maken steekt Inez haar partner een mes in de borst. De situatie wordt in; wikkeld. wanneer een rijke Amerikaan, die zijn geld verspeeld heeft, zijn auto in een ravijn laat storten. Inez vergezelt- hem op de zen doodenrit, wanneer zij gewaar wordt, dat Harry door haar hand als slachtoffer is ge vallen De uitstekende songs in deze film zijn; Wonderbar. Goin' to Heaven on A Mule Why Dc I Dream Those Dreams, Vive la France en Don ;t Say ..Good Night". Na deze buitengewoon mooie speelfilm wordt vertoond „Kartenvrouw". een film, die even eens een goede reputatie geniet. Ongetwijfeld zullen velen van dit uitste kende programma in de komende dagen wil len genieten. DLARKTBERICHTEN Noteering van 27 Maart 1935. Spinazie per kist f 0.380.57 Andijvie per kist f 0.470 68 Raapstelen per 100 bos f 2 Radijs 100 bos f 4.50 Koolrapen per zak f 0.75 Wortelen per K.G. f 0.02 1/2 Bieten per K.G. f 0.02 Schorseneeren per K.G. f 0.03 12 Aardappelen, klei, per K.G. f 0.050.08 Idem zand f 0.09 Spruitjes per K.G. f 0.080.15 Boerenkool per bak f 0,180.28 Roode kool per 100 f 515. Savoije kool per 100 f 25 Uien per K.G. f 0.02—0 04 Prei, per bos f 0.070.14 Sla per krop f 0.030.06 Rabarber, per 100 bos f 16 Pieterselie per bos f 0.06 Selderie, per bos f 0.03 Appelen, per K.G. f 0.320.38 Peren per K G. f 0.15 Brusselsch lof f 0.060.14 DONDERDAG 28 MAART 1935 WIJK AAN ZEE EN DUIN JAARVERGADERING COÖP. BOEREN LEENBANK. De Coöp, Boerenleenbank te Wijk aan Zee hield haar 31 sten jaarvergadering in de bo venzaal van Kennemerland. De heer Huender heette alle aanwezigen namens het bestuur hartelijk welkom en kon constateeren, dat de leden door hun groote opkomst nog veel belangstelling toonden. Met genoegen kon spr. mededeelen, dat de Bank nóg steeds gezond is en dat de leden als altijd goed aan hun verplichtingen hebben voldaan .Wij zitten nog steeds achter een mistbank, zei spreker, en wij kunnen nog steeds niet de veilige haven voor de leden bereiken. Daar zal een eind aan komen, maar wanneer kan niemand zeggen. Onze leden hebben echter vertrouwen in de toekomst. Voorts ging spr. in op de verhoudingen tus- schen de Boerleenbanken onderling. Spr. kon echter meedeelen, dat de Bank geheel vrij staat en dus niet aansprakelijk is voor andere Boerenleenbanken. Spreker eindigde met de woorden „Wan hoopt niet, maar ga op den gewonen weg voort en laat het hoofd niet zakken want dat is gevaarlijk. Wij zullen 1935 goed doorkomen. De rekening over 1934 met een eindsaldo van 604.156.— werd door den kassier voor gelezen en waar noodig toegelicht. De balans sloot met een eindcijfer van 577.203.19. De notulen door den als secretaris aange wezen kassier gelezen werden eveneens goed gekeurd. Het winstsaldo ad 2.461.33 werd als volgt verdeeld: Afschrijving Paaschduin 1064.27, terwijl het restant bij het reservefonds werd gevoegd dat daardoor stijgt tot 43.838.31 on geacht de waarde van het woonhuis, garage en kantoor dat op de balans voor 1. staat vermeld. De aftredende leden G. Scholts en H. A. Dames werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag dankte de J. L. Pirovano Sr. het bestuur en in het bijzonder den voor zitter voor den aangenamen en leerzamen avond. EEN NIEUWE R.K. KIES VEREENIGING Naar wij vernemen worden door een groep leden van de R.K. Kiesvereeniging te Wijk aan Zee pogingen In het werk gesteld om een tweede R.K. Kiesvereeniging op te rich ten, als gevolg van de meeningsverschillen in de jongste vergaderingen. Heden Donder dagavond zou een vergadering worden gehou den, waarin tot oprichting zal worden over gegaan. Tevens zou een best-uur worden ge kozen. Door onze lens gesnapt. W. P. G. STOUTENBEEK Stoutenbeek's Woninginrichting in de Bree straat is bijna gereed gekomen en zou over enkele dagen wórden geopend. En dus kan men zich voorstellen, dat in het nieuwe pand een chaotische toestand heerschte van sjouwende werklieden, die „de laatste hand legden", van personeel van de zaak, dat een toonbaar intérieur poogde te scheppen en van materialen, waaruit geen sterveling nog iets kon opmaken. In dezen onrustigen toestand bewoog zich de heer W. P. G. Stoutenbeek; hij was druk in de weer om aanwijzingen te ge ven en zelf de handen uit de mouwen te ste ken. Dit stond vast, onze fotograaf zou geen kans krijgen, op dezen dag zijn lens op dezen bekenden Beverwijker te richten. Maar er was raad op. „Er is een meneer van de Kennemer Courant, die heeft geconstateerd, dat de vlag- gestok op het nieuwe pand scheef staat". De ze onheilstijding bracht, den heer Stoutenbeek ijlings buiten den chaos en tevens.voor de lens! En aan zijn lachend gezicht ziet men, dat hij de ,.mop" waardeerde. De heer W. P. G. Stoutenbeek nam reeds op 22-jarigen leeftijd in 19Ö8 de in 1878 gestichte zaak van zijn moeder, mevr. W. Stoutenbeek- Verkes over. In 1911 associeerde hij zich met zijn broer, den heer G. W. P. Stoutenbeek. zij beiden stichtten in 1917 de naamlooze ven nootschap. De heer W. Stoutenbeek was niet, alleen een zakenman, maar ook een bouwer. Het bouwen scheen hem in het bloed-te zitten, want steeds kwam hij met nieuwe plannen voor uitbrei ding of verbouwingen, waarvoor hij zelf aan zijn teekentafel de ontwerpen maakte. Er was altijd wel wat te bouwen in zoo'n groote zaak. Er gaat dan ook geen jaar voorbij, of de tim merlieden zwerven eenigen tijd door de ge bouwen. Reeds in 1912 kwam de vergrooting van het winkelpand Breestraat 65 tot stand; in 1914 werd de voormalige apotheek-Donker, toen gevestigd Breestraat 67, bij de zaak ge trokken, een groote verbouwing volgde in 1920 en tenslotte werd in 1929 het magazijn van Zwager's Ijzerhandel Breestraat 69 in het winkelpand opgenomen. Toen richtte de heer Stoutenbeek het oog op de overzijde. In 1925 werd de zaak in heerenkleeding gesticht. Oude Beverwijkers kunnen zich het oude perceel van Meysberg nog wel herinneren. In 1926 besloot de firma een tapijtzaak te beginnen, waarvan de heer W. Stoutenbeek de leiding op zich nam. En toen ging hij maar weer aan het bouwen: 1928 bracht de eerste uitbreiding, 1929 de tweede met overneming van de meu belzaak der firma Nauta. In 1932 werd de groote woninginrichting geopend. Daarna werd nog een winkelpand aangekocht van Gebr. Majoor en een nieuw object voor ver bouwing was weer aanwezig. Er volgde een grondige slooping en uit de puinhoopen ver rees een reusachtig pand, dat niet minder dan 120 toonkamers telt. Dit gebouw zal dan mor gen worden geopend. Ongetwijfeld een groote dag voor de beide heereji Stoutenbeek. In het openbare leven vervulde de heer Stoutenbeek geen functies. Hij timmerde en bouwde liever aan zijn zaak, die zijn leven vult. Het is zijn grootste trots, dat hij „de jongens", waaronder hij dan ook de kinderen van zijn broer en medefirmant verstaat, vol komen in de gelegenheid wil stellen, de voetsporen van hun vaders te volgen. En als deze bekende Beverwijker vrijen tijd heeft, zwerft hij in zijn motorboot over onze Hol- landsche plassen met hun mooie vergezichten. Dan geniet hij van „Holland op zijn mooist" en misschien ziet hij in de wijde verten er gens een groot gebouw verrijzen. En dan komt hij van de Kagerplassen terug met een nieuwe dosis energie en met een nieuw bouw plan! SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochgoil. Rotterdam naar Vancouver 26 v. Bermuda. Beemsterdijk, 25 v. Philadelphia naar Rot terdam. Drechtdijk, Rotterdam naar Vancouver 26 van Londen. Burgerdijk, Rotterdam naar N.-Orleans 25 te Houston. Bilderdijk, Rotterdam naar New-York 25 w.5 n,m.) 168 mijl W. van Land's End. Damsterdijk, Vancouver naar Rotterdam 27 te Liverpool. Edam, New-York n. Rotterdam 25 (4.24 n.m.) «v mijl W.Z.W. van Land's End. HALCYONLIJN. 9tód Zaltbommel, 27 van Vlaardingen naar Palermo. Narvik Vlaardingen 27 van Vlaardingen naar Servet Amster<lam> 27 v- Vlaardingen naar van Melilla te Rotterdam. Stad Haarlem 27 ,,?°Tr,!KDAM—ZUÏD-AMERIKA LIJN. 2! ".Ïï®-' 26 Teneriffe. tthuisr.) 27 van Victoria (Braz.) HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (thuisr.) 26 van Las Palmas. Bloemfontein (thuisr.) p. 25 Dakar. Jagersfontein 27 v. Amsterdam te Rotter dam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 27 v. Hamburg n. Amsterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) pass. 27 Maart Perim HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Gaasterkerk, 27 v. Amsterdam n. Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk, (uitr.) 26 van Sydney. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora, 26 van Fiume naar Susak. Boskoop 26 van Amsterdam te Callao. Calypso 26 van Barcelona naar Genua. Ceres 26 van Stamboul naar Kymassi. Deucalion 26 van Beyrouth n. Mutzuna. Euterpe, Bordeaux n. Amsterdam p. 26 (6.50 n.m.) Lydd. Oranje Nassau 25 v. Paramaribo n. Amster dam. Poseidon 26 v. A'dam te San Juan (P.R). Stella 26 van Tunis naar Calamata. Titus 26 van Mesina naar Palermo. Agamemnon, Rotterdam n. Melilla 27 van Bilbao. Ulysses, 26 van Stamboul naar Bourgas. Irene, 27 van Amsterdam naar Guatemala. Perseus 27 van Amsterdam naar Kopenhagen Achilles, 27 van Amsterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) 27 Maart v. Colombo Kota Nopan, 27 v. Batavia te Rotterdam. Modjokerto (uitr.) 27 te Antwerpen. Kota Pinang (thuisr.) p. 27 (2 v.m.) Finis- terre. Kota Gede, 27 van Batavia n. Rotterdam. Kedoe (uitr.) p. 26 (5 n.m.) Perim. Dempo (tliuisr.) 26 (3 n.m.) van Marseille. Sibajak (uitr.) 26 (1 n.m.) van Gibraltar. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salawati (thuisreis) 27 van Havre. Poelau Roebiah (thuisreis) 27 van Genua. Johan de Witt (uitr.) 27 van Port Said. Mapia 27 van Amsterdam naar Calcutta Chr. Huygens (thuisr.) p. 25 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Philoctetes Japan n. Rotterdam 27 v. Sin gapore. Eurymedon, Batavia naar Amsterdam, 27 v. Belawan. Agamemnon Japan n. Rotterdam 26 te Hongkong Hector 27 van Japan te Rotterdam. Stentor, Amsterdam n. Liverpool en Java 26 v. Swansea. Medon, Batavia n. Amsterdam p. 27 Dunge- ness. Menestheus, Japan n. Rotterdam 27 te Mar seille: Aangekomen: 26 Maart: Gaasterkerk ss. Japan. Orestes ss. Bourgas. Helder ss. Freetown. 27 Maart: Garm ss. Londen. Remi, m.s. Rochester. Vertrokken: 26 Maart: Bera ss. Vlaardingen. Ransdorp ms. Harburg. Bowling ss. Leith, Mary Slessor ms. Hamburg. Thistlebrae ss. Sunderland. Joma ms. Exmouth. Leeuwarden ss. Londen. Jagersfontein ms. Rotterdam- 27 Maart: Vliestroom ss Huil. Mapia m.s. Calcutta. LEDEN EXAMENCOMMISSIES. Bij beschikking van den minister van on derwijs zijn benoemd in de commissie in 1935 belast met het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrij gen tot het geven van middelbaar onderwijs in het boekhouden (akte K XII en Q) of tot het geven van lager onderwijs in de begin selen der handelskennis (akte U): tot lid en voorzitter dr. S. Elzinga, inspecteur van het gymnasiaal en het middelbaar onderwijs in de 3de inspectie, te Haarlem: tot leden o.m. K. Pijper, te Aerdenhout J. H. Textor te Over- Bij beschikking van den minister van on derwijs zijn voorts benoemd in de commissie, in 1935 belast met het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar of lager onderwijs in de lichamelijke oefening: tot leden o.a. F. C. G. Duvergé, Santpoort. W. A. J. Goeting, Haarlem, H. L. Warnier Haar lem; o.m. tot plaatsvervangende leden: M. Houtkooper, Haarlem, Th. J. M. van 't Lam, Overveen, R. IJzer, Haarlem.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5