DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN:' Nieuws van de Britsche filmmarkt Amstelland Andalusia Arantza Mcndi Ajax (Ned.) Aurora Amstelkerk Brltsum Bennekom Barneveld British Industry Bloemfontein Berenice Baarn Bulysses Chr. Huygens Clan Macfadyen Clan Macilwraith Cunene Ceres (Ned.) Crljnssen Caribia Clanwood Deucalion (Ned.) Eurymedon Eldon Park.. Eurybates Eemland Elsa Freiburg Gaasterland Gera Giekerk Ganymedes Heemskerk Hazelwood Heidelberg Harmonie Iberia Myrmidon Medon Meerkerk Marton Melamnus M. v. St. Aldegonde Nijkerk Nicea Okeania Oranje Nassau Polyphemus Poelau Roebiah Phrontis Poelau Laut Perseus (Ned.) Rendsburg Recina Rhea (Ned.) Salawati Sesostris Southgate Serooskerk Simon Bolivar Springfontein Thirlby Telamon Titus Tabinta Trajanus Waterland (Ned.) Zaanland Buenos Aires Buenos Aires Bassein Santa Fé Danzig Midd. Zee Hamburg La Plata Chili Chili Aabadan Z. Afrika W. Jndië Hamburg Curasao Ned. Indië Rangoon Rangoon Rosario Bom-gas West-In dië West Indië Sta. Caballo (v. IJm.' Alexandrië Batavia Bassein Batavia Hamburg Constantza Ned. Indië Buenos Aires Ned. Indië Beira Hamburg Beira Santa Fé Ned. Indië Buenos Aires West Indië Batavia Batavia Japan Villa Constitucion Hamburg Batavia Zuid-Afrika West Indië Buenos Aires West Indië Batavia Batavia Batavia Ned. Indië Hamburg Ned. Indië Santa Fé Valencia, Batavia Mexico Rosario Japan Hamburg Zuid Afrika Rosario Midd. Zee Midd. Zee Ned. Indië West Indië Buenos Aires 5 April 2 April 2 April 20 April heden 1 April 1 April 31 Maart 12 April 18 April 16 April 2 April 22 April 26 April 2 Mei 19 April 20 Maart 15 April 5 April 8 Mei 8 Mei 31 Maart 27 Maart 5 April 4 April 11 April 28 Maart 10 April 18 April 6 April 13 April 30 Maart 10 April 2 April, 30 Maart 5 April 31 Maart 11 April 4 April 8 April 21 April 5 Mei 19 Maart van Bahia. 23 Maart van Perim. 24 Maart van Teneriffe. in lading. 26 Maart van Fiume. 27 Maart vertrokken. 21 Maart 24 Maart 22 Maart 14 Maart 25 Maart 9 Maart 27 Maart 10 Maart van St. Vincent, van Curasao, van Valparaiso, van Port-Said, van Dakar, van Pto Barrios vertrokken, vertrokken. 25 Maart van Perim. 24 Maart van Gibraltar. 18 Maart van Colombo. 21 Maart vertrokken. 26 Maart van Stamboul. 19 Maart van Barbados. 25 Maart te Puerto Barrios, in lading. 26 Maart van Beyrouth. 27 Maart van Belawan. 23 Maart vertrokken, In lading. in lading, in lading. 22 Maart van Colombo. 23 Maart te Hamburg 22 Maart van Port Said. 25 Maart van Mosambique. in lading. 26 Maart van Las Palmas. 2 Maart vertrokken. 20 Maart van Macassar, in lading. 24 Maart van Santander. 24 Maart van Gibraltar. 22 Maart van Gibraltar. 23 Maart van Pen an g. 20 Maart van St. Vincent, vertrekt 30 Maart. in lading. 25 Maart van Marseille. 25 Maart van Curacao. 21 Maart van Madeira. 25 Maart van Paramaribo. 19 Maart van Padang. 27 Maart te Genua. 21 Maart van Colombo. 25 Maart van Colombo, in lading. 23 Maart van Malakka. 9 Maart van Montevideo. 27 Maart van Gibraltar, 27 Maart te Havre. 16 Maart van Pto Barras, in lading. 25 Maart te Osaka vertrekt 30 Maart. 26 Maart van Duinkerken. 9 Maart van Buenos Aires. 24 Maart te Iszmir. 25 Maart van Catania. 23 Maart van Batavia. 23 Maart v. Puerto Barrios. 25 Maart van Montevideo, in lading. IJMUIDEN Loonsverlaging bij Hoogovens Overeenstemming met vakorganisaties bereikt. Naar wij vernemen is in overleg met de hoofdbesturen der vakorganisaties, besloten met ingang van 4 April a.s. de volgende maat regelen te nemen. Ie. de uurloonen t/m 54 cent zullen met 1 cent, die van 55 cent' en hooger met 2 cent worden verlaagd, terwijl de z.g. crisisbijslag voor gehuwde arbeiders komt te vervallen; 2e. de tijdelijke schaftvergoeding aan de havenarbeiders, de kraanmachinisten en weegwagendrijvers zal in twee étappes van 50 pCt., n.l. per 1 April en per 1 Juli, worden ingetrokken 3. de bijslag van 5 cent per uur. die aan een arbeider wordt uitgekeerd indien hij dienst doet als baas, wordt tot 4 cent ver laagd, Over enkele punten zal nog nader overleg met de vakorganisaties worden gepleegd. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 28 IVIRT. Tarbot per K.G f 0.60—0.44 Griet per 50 K.G. f 25—15 Tongen per K.G. f 1.300.60 Groote schol per 50 K.G. f 7.50 Middelschol per 50 K.G. f 13 Zetschol per 50 K.G. f 16—13 Kleine schol per 50 K G. f 14—3 Bot per 50 K.G. f 140 Schar per 50 K.G. f 6.20—2.30 Rog per 20 stuks f 13—6 Vleet per stuk f 2.30 Kleine poon per 50 K.G. f 5.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 1612 Middelschelvisch per 50 K.G. f 16—12 KI middelschelvisch p. 50 K.G. f 16—11 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12.503.60 Kabeljauw per 125 K.G. f 3811 Groote gullen per 50 K.G. f 10.505.70 Kleine gullen per 50 K.G. f 10 Wijting per 50 K.G. f 3 500.75 Heilbot per K.G. f 0.95 Leng per stuk f 1.25—0.32 Koolvisch per stuk f 0al3—0.06 Kleinmiddelhake per 50 K.a. f 37 Kleine hake per 50 K.G. f 29—19. BESOMMINGEN. Trawler: Rotterdam IJm. 112, 740 manden f 2730. Motorloggers: KW 102 f 570; KW 78 f 1030; Sch 69 f 690. Kotters: E 436 f 780; E 179 f 560. POLITIEKE ACTIE. A.s. Vrijdag zal in het Herv. Verenigings gebouw te IJmuiden-Oost voor de af deeling IJmuiden—Velsen der Chr. Democraten op treden de heer Van Wezep van Amsterdam met het onderwerp „Christen Democratische politiek in crisistijd". Er zal gelegenheid zijn voor gedachten- wisseling KOVACS LAJOS KOMT. Naar wij vernemen, zal Kovacs Lajos met zijn band met nieuwe schlagers, nieuwe decors en nieuwe verrassingen. Woensdag 3 April a.s. in Thalia een concert geven. VOETBAL. SCHOOLVOETBAL TE VELSEN. Voor de schoolvoetbalwedstrijden, die in de Paaschvacantie op het Stormvogelster-rein worden gehouden, meldden zich de volgende scholen aan; Afdeeling D: 1. Duinwijckschool (Wijk aan Zee en Duin), 2. School 4 (Beverwijk) 3 Nij verheidsschool (IJm. Oost), 4. U.L.O. '(Bever wijk). 5. Ds. Creutzbergschool (IJm.), 6. U.L.O (IJm. Oost), 7. Rijks H.B.S. (Velsen), 8 Vis- scherijsehool (IJm.) Afdeeling E: 1. School A 1 (IJm.), 2. School D (IJm. O.), 3. School D I (IJM. O.), 4. School E (IJm. O.) 5. School 7 (Santpoort), 6. School G (Velsen-N.) 7 School H (IJM. O.) 2 elft 8 School J (IJm.) 2 elft,. 9 Marnix-school (IJm 10 Insingerschool (IJm.), II. Emma-school' (IJm. O.), 12. Comité-school (IJm.). 13. Cort T,Llndenschool, 14. Christelijke School (Wijk aan Duin), School 1 (Beverwijk), School 3 Beverwijk. 15. P. Vermeulenschool (IJm. O.) VERGADERING V. S. V. In de Woensdagavond gehouden ledenver gadering van V. S. V. is een commissie be noemd, aan welke opdracht is verleend tot het instellen van een onderzoek naar alle in den boezem der vereeniging bestaande ge schillen. De commissie zal hierover in de eerst volgende ledenvergadering verslag uitbren gen. De commissie is samengesteld uit de volgende leden: C. P. J. Maas, C. Wey, M. B. Osendarp. J. Smaling en Boeke. BEVERWIJK PROMOTIEWEDSTRIJDEN VAN DE KENNEMERS. De K. N. V. B. heeft voor De Kennemers on derstaande promotiewedstrijden vastgesteld: 14 April: FortunaDe Kennemers. 22 April: Kennemers—U. V. S. Op 7 April is een vriendschappelijke wed strijd tegen Hollandia, in het gemeentelijk sportpark. RECEPTIE BIJ DEN DEKEN. Woensdag was Deken J. M. Lucassem tien jaren werkzaam als deken en pastoor te Be verwijk. Op aandrang van vele parochianen heeft Deken Lucassen 's middags in de pastorie ge legenheid geboden hem geluk te wenschen, van welke gelegenheid door zeer veleai gebruik ls gemaakt. VOORJAARSMARSCH VAN DE VOORTREKKERS. De wandelsportvereeniging De Voortrek kers heeft een voorjaarsmarsch uitgeschre ven over 35 K.M. welke op 26 Mei in de om- eeving van Beverwijk zal worden gehouden. Het parcours zal leiden door het bosch en langs het strand. Voor alle deelnemers, die den tocht volbrengen is een draagmedaille beschikbaar gesteld. COÖPERATIE ALGEMEEN BELANG. Van een tiental leden zijn bij het bestuur van de Coöperatieve Broodbakkerij en Ver- 'bruiksvereeniging „Algemeen Belang" onder staande voorstellen ter behandeling in de eerstvolgende ledenvergadering ter behande lingen ingekomen: 1. De vergadering draagt het bestuur op om over te gaan tot het benoemen van een accountant voor het uitoefenen van een blij vende controle. 2. In verband daarmede de statuten te wij zigen en in artikel 18 de woorden „en com missarissen" en „of den commissaris" te la ten vervallen. 3. In art. 17 te willen inlasschen: Geen bestuurslid mag rechtstreeks of zijdelings le veranties aan de vereeniging doen. Verzeke ringen mogen niet door hun bemiddeling worden gesloten. Ook concurrenten van de vereeniging kunnen geen bestuursleden zijn. Hun verkiezing moet als niet geschied wor den beschouwd. 4. De vergoedingen aan de commissarissen niet meer te verleenen en dit bedrag te be nutten voor de te maken kosten voor de aan stelling van een accountant. De voorstellers hebben verzocht deze voor stellen voorzien van de toelichting direct na vaststelling van de balans 1934 in behande ling te brengen. WIJK AAN ZEE EN DUIN Tegen de fusie. Een manifest. Door het Antifusie comité zal het volgende manifest verspreid worden: .,Met de samenvoegingsplannen (fusie) van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin is het den laatsten tijd vlug gegaan, een groot deel van de ingezetenen van Wijk aan Zee en Duin veel te vlug. Men had nooit kunnen denken, dat de Raad van Wijk aan Zee en Duin, waarvan men wist, dat het grootste gedeelte aanvankelijk tegen stander van fusie was, plotseling voorstander zou worden en aldus vóór opheffing van onze zelfstandigheid zou stemmen. De tijdsomstandigheden hebben hieraan echter medegewerkt, elkeen wordt terugge drongen. Een groot deel der bevolking van onze gemeente verkeert in de meening, dat door fusie aan dien druk is te ontkomen. Maar die zóó denken vergeten, dat bijna elke gemeente in kommervolle omstandig heden verkeert op financieel gebied en dat door fusie evenmin de oplossing gebracht zal worden. Er zullen enkele bezwaren door fusie worden opgeheven, maar vele bezwaren zullen er voor in de plaats komen. Wel hoorden wij van propagandisten voor fusie, dat wij zouden krijgen: betere bestra ting, rioleering, mindere belasting enz., maar daar hebben deze propagandisten al weinig over in te brengen. De financieele positie, waarin de nieuwe gemeente zal verkeeren, zal uitmaken, wat wel en wat niet kan. In dezen geweldigen crisistijd is de toestand voor bijna alle gemeenten zorgelijk. Verwacht dus van al die beloofde, mooie sociale maatregelen niets. De gemeente Wijk aan Zee en Duin is mo menteel van het Rijk afhankelijk, maar voor een wanhoopsstemming is geen enkele reden. Vanaf 1 Januari 1935 ontvangt onze ge meente het hoogste percentage uit het werk- loosheidssubsidiefonds voor onze werkloozen, waardoor een betere financieele toestand ont staat. Een ontwerp voor een rioleeringsplan wordt in gereedheid gebracht. En zooals men kon lezen in „Kennemer- land" inzake het onderhoud met den fusie voorzitter van Groot-Beverwijk, wenschte men zelfs Velsen-Noord en Heemskerk er ook nog bij. Voorwaar grootsche plannen! Men wensch te zelfs een nieuwe badplaats. Is Wijk aan Zee niet meer goed? Wij betwijfelen sterk of de Wijk-aan-Zeeërs die nieuwe badplaats met genoegen zouden zien verrijzen. Samenwerking van gemeenten is de nieuwe vorm die er moet komen. Niet voor een paar gemeenten, maar voor de geheele streek of gewest. Daarmede is men thans reeds bezig. De zelfstandigheid van de gemeente Wijk aan Zee en Duin kan evengoed blijven. Het is daarom, dat wij een Comité van Actie tegen Fusie hebben opgericht om straks bij de samenstelling van den Dubbelen Raad ook onze stem te laten hooren." GEVONDEN VOORWERPEN. Bij den chef-veldwachter is aangifte ge daan van 'n gevonden zilveren halsketting. VERGADERING PROTESTANTSCHE KIESVEREENIGIN G. Onder voorzitterschap van den heer M. A. Huender vergaderde Woensdag in restaurant „Welgelegen" de Protestantsche kiesvereeni- ging. De voorzitter had 't genoegen een vrij groot aantal leden welkom te heeten en meende uit deze opkomst, mede een gevolg van 't werk der propagandacommissie te mo gen concludeeren, dat deze kiesvereeniging Inderdaad in een behoefte voorziet. Vervol gens brengt hij verslag uit van de bespreking met de Vrijz. Democratische kiesvereeniging Wijk aan Duin, waarmede in beginsel over eenstemming verkregen is betreffende de be zetting van 4 plaatsen op haar lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Deze plaatsen zijn de nos. 3, 6, 8 en 10. De vergadering spreekt.zich na deze bestuursmededeeling en nadat ook de vraag gesteld was of de Protest. Kiesvereeniging met een eigen lijst kan ko men, met meerderheid van stemmen uit voor samenwerking met de Vrijz. Dem. partij te Wijk aan Duin. Als candidaten voor de 3e, 6e, 8e, en 10e plaats op de lijst der Vrijzinnig Democraten worden gekozen de heeren H. v. d. Kolk, F. C. Rij ekens, H. Offenberg en Joh. van Eek. SCHIETWEDSTRIJD VAN DEN BIJZ. VRIJ- WILLIGEN LANDSTORM. Uit den officieelen uitslag van den in 't gebouw Olympia te Haarlem gehouden wed strijd van den Bijz. Vrijw. Landstorm Kring Kennemerland vermelden we: Afd. Korpswedstrijd (in totaal te behalen 250 p.) Ie prijs afd. Schoten met 241 punten, 2e prijs afd. Bloemendaal met 232 p., 3e prijs afd. Haarlem met 231 p. In de afd. Personeele baan behaalden de heeren B. v. d. Meij den 4en prijs met 49 pun ten; Adr. Bodewes den 5en prijs met 49 p.; J. v. Son 9en prijs met 48 p. en G. Duin 12en prijs met 48 p. Allen te Wijk aan Zee. De afd. Wijk aan Zee zal het wisselschild aan de afd. Schoten, die dit jaar den len prijs in den korpswedstrijd behaalde, moeten af staan. SANTPOORT FEESTAVOND T.V.S. In „De Weyman" hield T.V.S. haar jaarlijk- schen feestavond, waarvoor de belangstelling niet zoo groot was, als we verwacht hadden. Mogelijk had de heerschende griep velen thuis gehouden. De avond zette niet best in, daar ver over den vastgestelden tijd werd aangevangen. Yoor het overige echter kan de feestcommis sie met genoegen op dezen avond terugzien. De heeren Van den Eyckhoff (voorz.), A. Tabernal (secretaris) en de dames Grapen- daal (penn.), Martens en Landeweert hadden een aardig programma in elkaar gezet. De heer Van den Eyckhoff had. evenals het vorige jaar wederom een paar propaganda-stukjes geschreven, ditmaal meer speciaal propagan da voor de beide senioren-afdeelingen bedoe lend. Ze sloegen, niet in 't minst door toedoen van den heer Schipper, geducht in. Ook het nummer „karretje-trekken" „deed" het weer als altijd. Een gezellig bal, dat tot diep in den nacht duurde, besloot den feestavond. Het jubileum van den koning. Abdul the Damned. Londen, Maart. (Van onzen correspondent) Een van de Britsche film-maatschappijen, Movietone, (andere ondernemingen zullen nog wel volgen), heeft een film gereed ge maakt voor het jubileum van den koning. De historie is er geen geweld in aangedaan, want men heeft te doen met een onopge smukte kroniek in beelden van de belang rijkste feiten van de 25-jarige regeering van den vorst. De vertooning duurt iets meer dan een kwartier en het goed uitgesproken com mentaar van den bekenden dagblad-corres pondent Ward Price draagt niet weinig tot het onderhoudend vermogen van de film bij. Het sportieve element, bijna overwegend, on derscheidt deze film terstond van alle mo gelijke en onmogelijke films, die zijn ge maakt of zouden kunnen worden gemaakt van de levens van monarchen. Alleen een Engelsch koning neemt zoo ijverig deel aan de sport-ontspanning van zijn volk als de film te zien en te hooren geeft. De kroonprinselijke jaren van koning George V zijn vertegenwoordigd met enkele stille foto's uit de kinderjaren welke wor den gevolgd door de eerste cinematographi- sche opnemingen, van de kroning en van de Durbar, de keizerlijke ontvangst in Britsch- Indië. Er is een bezoek aan Berlijn en dan volgen van de oorlogsjaren tooneelen van bezoeken aan het westelijk front en aan de Britsche vloot. Het te water laten van de Queen Mary en het huwelijk van den hertog en de hertogin van Kent brengen de film tót gebeurtenissen die nog kersverseh in het ge heugen liggen. Geen poging is gedaan om de ingrijpende maatschappelijke en technische verandering en ontwikkeling, die de regeering van koning George op weergalooze wijze heeft zien vol trekken, te onderstreepen. De film geeft slechts enkele grepen uit een koningsieven. Ze frisschen de herinnering op en verklaren ten deele de populariteit die de vorst en zijn familie genieten. Alleen spierkrachtige, breedgeschouderde personen kunnen veilig deelnemen aan de belegering van den ingang tot een bioscoop in Londen, wanneer er een filmpremière wordt gegeven. Het is ontstellend en hard werk, dat wordt beschenen door studio-lam pen, die zijn opgesteld in den voorhof van het filmpaleis en er tegenover op straat. Deze lampen, voor de gelegenheid onttrokken aan haar studio-bestemming, verschaffen letter lijk het volle licht der openbaarheid dat aan de nieuwe film moet worden gegeven. Zulke buitenhuizige mise en scène werd verschaft voor de première van Abdul the Damned, een werk van British International Pictures, in Elstree vervaardigd. Men werd op de deining- der openbare belangstelling met onzette schouders en gemartelde teenen de kristallen poorten van de Regal, Marble Arch, binnen gedragen. „Abdul the Damned" is een ernsti ge poging in den superfilm-stijl. Yildiz Kiosk is een complex van zalen van kosmische ruimten en de massa-beweging in de bestor ming van het paleis door de Jong-Turken is dezelfde als die, welke Hollywood meermalen heeft gegeven in de paleizen van andere ge doemde heerschers. Het oog van den toe schouwer wordt deerlijk begoocheld door de kunsten van den camera-man. Fritz Kortnar als Abdul Hamid speelt tegenover zichzelf in vele scènes, waarin hij tevens 's sultan's dubbelganger is. Het verhaal behandelt eenigszins fantastisch het lot van den Zieken Man van Europa die, voortdurend vreezend voor zijn leven, bescherming zoekt in een lis tige en meedoogenlooze politiek van moord. De onontbeerlijke liefdesdraad wordt ver schaft door een Weensche operette-artiste (Adrienne Ames in onverzacht Ameri- kaansch) en haar „galant", den leider der Jong-Turken die den verlaten en ontredder den Abdul Hamid tenslotte tot afstand dwin gen. Nils Aster schijnt schitterend in de ver tooning als de sinistere kuipende politie chef. Het goede spel van de acteurs (Adrien ne Ames is geen succes), de spanning van de handeling en de indrukwekkende ensce- neering zullen de film zeker geld doen ver dienen op haar tocht door de wereld. A. K. VAN R. PAARDENSPORT. DE LINCOLNSHIRE GEWONNEN DOOR „FLAMENCO". Uit Londen: De Lincolnshire is Woensdag gewonnen door „Flamenco" van Lord Roseberry, gereden door jockey Smith. De vierjarige winnaar legde den mijl af in den nieuwen recordtijd van 1 min. 41,2 sec. Tweede aankomende was „Bow and Arrow", gereden door Nicoll, ter wijl „Heavy Weight", gereden door jockey Wragg derde was. UIT HAARLEM ARROND. RECHTBANK. 4 UITSPRAKEN. OVERTREDINGEN DER ACCIJNSWET. BENZINE. Een bewoner van Zaandam, die op zijn ter rein een hoeveelheid van 1457 L. benzine, waaarvoor geen accijns betaald was, had op geslagen en die beweerde, dat de benzine niet zijn eigendom was, doch dat hij ze had ver kocht aan den bewoner van een in de nabij heid staanden woonwagen, werd veroordeeld tot f 75 boete. De eisch was f 100. Een Oostzaner bij wien 8 vaten benzine waren aangetroffen zonder dat hiervan aan gifte was gedaan en tegen wien f 125 boete was geëischt, werd veroordeeld tot f 75 boete. STERKE DRANK. Bij een caféhouder te Haarlemmermeer was op den zolder van een schuurtje eea, kruik DONDERDAG 28 MAART 15;. meldt: Hoogste barometerstand 774 ri. 6 j, Akureiri Lae Ingö. Laagste barometerstand 751.3 en voorspelt: Zwakken tot matigen Westelijken t delijken wind. Gedeeltelijk bewolkt J1*- of geen regen. Weinig verandering i, 5'A ratuur. 5 111 Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN Kanaalstraat 83. Tel. 5460" tt«.T.l40 HOOG WATER TE IJMUIDEN 53 Vrijdag v.m. 9.54 uur; n.m. 104» Zaterdag v.m. 11.35 uur; n.m Zondag v.m. 0.18 uur; n.m. i2« ™- '«UI gedistilleerd aangetroffen, dat voleens kundigen afkomstig moest zijn van L heime branderij. Hij verklaarde niet S? te hebben, dat het gedistilleerd on het tje geborgen was. etzf% Tegen hem was voor verboden m..i f 112.20 boete geëischt, de rechtbank hem vrij. DISTILLEERINRICHTING In een broeikas van een landbouw» Haarlemmermeer was een distilleerinrichti^ aangetroffen, welke volgens de ambtS naar alcohol rook en dus blijkbaar vonr coholfabricage was gebruikt. In de wml had men suiker en gist gevonden De van den landbouwer had verklaard datT': distilleertoestel van hem was. doch datvi het nog niet had gebruikt; zijn vader fi weerde niet geweten te hebben, dat het stel in de broeikas was. Tegen den zoon was 1 maand gevaneenl. straf geeischt, tegen den vader f 300 boet de rechtbank veroordeelde den zoon conform den eisch en sprak den vader vrij. AMBTSBELEMMERING. Een slager te Beverwijk, die aan ambten», ren van de belasting had geweigerd een o" derzoek in zijn woning in te stellen in ver* band met de Slachtwet, werd veroordeeld to' f 40 boete: de eisch was f 100. SIGARETTENPAPIER. Een persoon was bij het station IJmuiden Oost aangetroffen in het bezit van een p-'s sigarettenpapier-, zonder dat dit door een ver- voerbewijs was gedekt. Hij beweerde toen, or hij het pak voor een onbekende van het'sla tion had moeten halen. Reeds eerder was 'hij op het vervoer van een kleine hoeveelheid sigarettenpapier betrapt, dat eveneens van een onbekende afkomstig zou zijn. Tegen hem was voor de laatste overtreding f 50 boete ge eischt, voor de eerste een maand gevangenis straf. De rechtbank achtte het onderzoek niet volledig en stelde de stukken in handen van den rechter-commissaris. Een gewezen sigarenwinkelier uit IJmuiden die frauduleus eau de cologne en sigaretten- papier had vervoerd, dat niet door documen ten was gedekt en tegen wien twee maal een week gevangenisstraf was geëischt. werd voor de eene overtreding veroordeeld tot een maand gevangenisstraf voorwaardelijk en voo: de andere tot f 47.30 boete. Haarl. Jongemannen Vereeniging. Viering 80-jarig bestaan. Dezer dagen bestaat de Haarlemsche Jonge mannen Vereeniging tachtig jaar. We herin neren er aan dat eenige weken geleden ln 'net gebouw aan de Lange Margarethastraat een uitstekend geslaagde fancy fair gehouden werd, waarvan de opbrengst moest strekken om een viering van het 80-jarig bestaan mo gelijk te maken. Thans kunnen we mededeelen, dat het pro gramma gereed is gekomen. Op Zondagavond 14 April zal er in het ge bouw een wijdingsbijeenkomst gehouden wor den, bestemd voor de leden der vereeniging en voor de leden der Knapenvereenlging „Obadja" en van de afdeeling padvinders met hun leiders. Hier zal het woord worden ge voerd door den emiritus-predikant Ds, C. Veen, die jarenlang de bezielende directeur der H. J. M. V. is geweest, en door den tegenwoor- digen voorzitter, den heer C. Schreuders. Zaterdag 27 April heeft in hetzelfde gebouw een groote feestavond plaats, waar o.a. een revue uit het leven der vereeniging opgevoerd zal worden. De heer J. Kal, commissaris oer vereeniging, die indertijd zoo voortreffelijk het feest op de Handelsschool geleid heelt, i voorzitter der feestcommissie. Deze avond za door zang worden opgeluisterd. Dit beloon een luisterrijke bijeenkomst te worden. Ds. Veen nog eens op den kansel Zondag 28 April is er een herdenkingsavond in de Groote Kerk. Ds. C. J. van Pausenw een inleidend woord spreken. De feesteen®»- sie had gaarne gewild, dat de algemK- Bondsvoorzitter Ds. P. Veen uit Utrecht, m ook lid van de vereeniging geweest is. w 0 bijeenkomst als feestredenaar zou hunnen op treden en dat had hij zelf ook gaarne gewu maar dat is tot zijn groote spijt onmogv'U gebleken. Op advies van Ds. C. Veen heeftn. het toen gevraagd aan Ds. Straatsma 's Gravenhage (vroeger predikant te voort)die ook een warme sympathie voor jeugdwerk heeft). Deze heeft zich onnjffigi lijk bereid verklaard, de feestrede te m> uitspreken. De ingezetenen van Haarlem len op dezen, avond tevens in de geIeg®M worden gesteld, den ruim 80-jarigen Ds. v nog eens op den kansel te zien, want WJ het slotwoord spreken. Men zal het gee- tig woord van dien krassen grijsaard noa eens gaarne willen hooren. Op Vrijdagavond 3 Mei is er in het a aan de Lange Margarethastraat ecn_fvJj komst uitsluitend voor de oud-leden. us. schut uit IJmuiden-Oost zal als feestree- optreden. Ook hier zal Ds. Veen een - spreken. 0.a. zal door de leden een wo stukje worden opgevoerd. Zaterdag 4 Mei heeft de slot-avond P Dan is er met de leden een souper in =- bouw, afgewisseld met voordrachten, Het 80-jarig bestaan der H. J. M. V. .wel pp een waardige wijze gevierd

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6