Griep v icks yiT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS De Theems en het Koninklijk Jubileum. ingezonden Radio-Programma DONDERDAG 28 MAART 1935 Na de Britsch-Duitsche besprekingen. Welke eischen Hitier zou hebben gesteld. Italiaansche pers acht de besprekingen van negatief resultaat. Wilde ook Frankrijk de lichting 1911 oproepen? Londen zou ingegrepen hebben. l[ClnriANGRUKSTE NIEUWS' rijf P®rSmiadeU«k naar het Buckingham sij door koning George in paleis. ta ontvangen. jjiiënM het Britsche kabinet in aïl'!f( zitting bijeen. Het uitsluitende hiieenkomst, die in het Lagerhuis f*1 E was kennis te nemen van Si- piJti voOT, de besprekingen, welke hij vevoerd en niet het nemen te Berhjn «3 muduBffl' """l^rlei besluiten met betrekking tot de die door den minister in zijn werden vermeld. De kabinetsraad J.» ook slechts veertig minuten. iJ® vmter meent te weten, zal Sir John jjar neu uitvoerig memorandum aan ""wuft voorleggen. Men gelooft, dat 81- W f? webrachte rapport den indruk wekte, »®5S. Sk aan Berlijn volkomen de moei- £,t en dat het besluit van het Brit- persoonlijk contact met Hitier Si volkomen gerechtvaardigd is ge- te zoekeb' dat de minister in 1*S"houden Zitting van het Lager- Voorts verwacht men, •wie» te houden al liorte verklaring nopens zijn Ber- Griekenland, Venizelos' schoonzoon leidde het verzet te Athene. Bij een pleegzoon van Venizelos, Pistolakis genaamd, is naar Reuter meldt een huiszoe king verricht, waaruit is gebleken, dat hij de voornaamste organisator van het complot te Athene is geweest. Pistolakis heeft in Fe bruari meer dan een millioen 'drachme opge vraagd, die hij heeft verdeeld onder de leden van de organisatie „Republikeinsche verdedi ging". Hij heeft verder Piastiras op de hoogte gesteld van het complot. land en sedeit dien heeft niemand hem iets aangedaan. Thans heeft Bassermann ken nelijk gemeend zich te moeten wreken, hoe wel het uitsluitend aan hemzelf heeft gele gen, zich aan de veranderde omstandigheden na het intreden der nationale verheffing aan tepassen. Bassermann heeft zichzelf het meeste geschaad en zal zeker in de overige wereld geen sympathie vinden voor een han deling waardoor hij zijn eigen land en zijn Duitsche collega's in het gezicht sloeg." Het onderzoek naar de wapenfabricage. Bernard Baruch voor de Senaatscommissie. rechter chauffeurs van beroep een lichtere straf te geven dan aan andere automobilisten, Niet de politie, die slechts tot taak heeft te zorgen dat de wet wordt nageleefd, zonder uit- zonderingen te maken voor bepaalde groepen, heeft hier te oordeelen. Het gaat toch niet den een een waarschu wing te geven en den ander een bekeuring Ook chauffeurs mogen niet vluchten als zij I worden aangehouden en zeker niet als daar door iemand in gevaar wordt gebracht. REDACTIE. Rumoer om Bassermann. Omdat hij den Ifflandring aan den dooden Moissi schonk. 1 S reis ral afleggen. nffirieele kringen te Londen betracht Soa de grootst mogelijke gereser- met betrekking tot de resultaten, g'ÊiSek heeft opgeleverd. a. Telcraph verklaart in tegenstelling tovenstaande dat de Duitsche offi- Jkrin'en de besprekingen te Berlijn niet J3ioneelen aard beschouwen, daar het licht hebben gebracht, zooals ook te verwachten was. at blad verneemt voorts, dat Frankrijk het JLeW van Italië zou hebben gevolgd en n lichting 19U °nder de wapenen zou heb ben geroepen, ware het niet, dat Downing- ,lrwt heeft geïntervenieerd. volgens hetzelfde blad heeft Hitier tijdens Bjn besprekingen met Simon en Eden de vol- «nde eischen gesteld: een even sterke luchtvloot als Engeland en Frankrijk. «n oorlogsvloot van 400.000 ton, afschaffing van den Poolschen corridor, een verklaring, dat de Oost-grenzen niet voor eeuwig zijn vastgesteld, nieuwe afbakening van de grens van Tsjecho slovakije, terugkeer van 31/2 millioen Duitschers naar Duitschland (door wijziging van de grenzen) en een tolunie met Oostenrijk. Eerst daarna zou Duitschland naar Genève terugkeeren. Evenals de overige Italiaansche bladen aldus wordt uit Rome gemeld is ook de Glornale d'Italia" van oordeel, dat het re sultaat der Berlijnsche besprekingen negatief is geweest. „Moet men", vraagt het blad zich af,"„berustend afzien van algemeene accoor- den en streven naar een beperkter collectief stelsel, dat een effectieve handhaving van den vrede in Europa mogelijk zal maken?" De Berlijnsche besprekingen hebben geen enkele uiteindelijke beslissing gebracht en Si mon is vertrokken, zonder iets nieuws mee te nemen, constateert de „Piccolo". De „Tevere" merkt op: Van de bijeenkomst van Stresa verwachten wij thans een volko men verduidelijking der internationale si tuatie. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Sovjet bladen beweren, dat Hitier op een bedreiging van Sovjet-zijde heeft gewezen om zijn her bewapening te verontschuldigen. De publicist Radek bepleit dat Engeland en de Sovjet Unie zullen samenwerken op vreedzame wijze, ten einde een desastreuzen oorlog af te wen den, Ward Price, de speciale verslaggever van de Daily Mail, zegt in een uit Berlijn geda teerd bericht, dat op het oogenblik een zonderlinge en geheime diplomatieke strijd gevoerd wordt. De Fransche minister van buitenlandsche zaken, Laval, is tegen de bij eenroeping van den Volkenbondsraad door de Fransche regeering wegens de invoering van den dienstplicht in Duitschland geweest. Hij is ook tegen aanneming van de zoo dringende uitnoodiging van Litwinof naar Moskou ge weest, waar ongetwijfeld elke poging zal wor den gedaan om hem te bewegen een Fransch- Russisch verdrag te onderteekenen. Zijn bezwaren hiertegen heeft het Fransche kabinet afgewezen, doch de onafhankelijk- herd, waarmee Sir John Simon zijn bezoek aan Berlijn heeft gebracht, heeft haar uit werking op zijn Fransche collega's niet gemist. Laval staat daarom op het standpunt, dat hij wanneer hij van Stresa naar Moskou moet gaan, ook te Berlijn zijn opwachting moet fflakén. Hij denkt nog aan zijn bezoek aan Berlijn met Briand vier jaar geleden. De ontvangst heeft hem toen overtuigd, dat bij het met de Duitschers eens kan worden. Laval heeft echter nog een ander plan, waarmee Sir John Simon misschien zal kun- uen instemmen. De gedachte is. dat Sir John Simon, wan- beer hij met het resultaat van zijn besprekin gen te Berlijn tevreden is, te Stresa den panschen en Italianen zou kunnen voorstel- •en de Duitsche regeering uit te noodigen on middellijk aan deze conferentie deel te ne men om geen tijd bij de bevordering van de piropeesche regeling te verliezen. In dit ge- v vjou de Fransch« bijeenroeping van den Ipkenbond geen zin meer hebben, want de hansche ministers zouden onmogelijk met de tschers te Stresa aan éen tafel kunnen zit- '«u en hen dan eenige dagen later te Genève "nklagen. Daarmee zou één van de voornaamste hin dernissen van een Engelsch-Fransch-Duitsche cpreenkomst en tenslotte van den terugkeer Iin. Duitschland naar den Volkenbond den weg zijn geruimd. De Tel. meldt uit Berlijn: Het feit, dat de naar het buitenland uitge weken beroemde Duitsche tooneelspeler Al- bert Bassermann den Ifflandring aan den vinger van zijn gestorven collega Moissi heeft geschoven, kort voordat diens stoffelijk over schot gecremeerd zou worden, heeft in Duit sche tooneelkringen ernstig misnoegen ver wekt en wordt uitgelegd als een wraakne ming van Bassermann tegen de .Duitsche re geering. De „Lokal Anzeiger" schrijft o.a.: Doordat deze (Bassermann) den Ifflandring, die tel kens op den besten Duitsehen tooneelspeler werd overgedragen, aan de hand van Moisi heeft geschoven, is deze ring aan de vernieti ging prijs gegeven. Dit beteekent niet alleen een beleediging tegen Iffland, die als schen ker nooit bedoeld heeft, dat een doode ermee gehuldigd zou worden, doch evenzeer een al te duidelijk gebaar tegen Duitschland en alle Duitsche tooneelspelèrs. Bassermann heeft, zooals bekend, een jaar geleden Duitschland verlaten, omdat niet hem persoonlijk, doch zijn vrouw, de Jodin Else Schiff, moeilijkheden bij haar optreden in Duitsclie schouwburgen in den weg werden gelegd. Bassermann vertrok naar het buiten- V.D. meldt uit New-York: Bernard M. Baruch, de vroegere voorzit ter van den Raad voor de Oorlogsindustrie, is gisteren te Washington gehoord door de naatscommissie van onderzoek. Baruch vroeg een einde te maken aan de hatelijke opmer kingen en insinuaties, en óf vrijspraak óf veroordeeling. Baruch zeide: maakt een einde aan deze beschuldigingen of verklaart mij schuldig aan misbruik van vertrouwen. Hij voegde hieraan toe bij de aanvaarding van zijn functie in de oorlogsjaren, ten koste van per soonlijke offers zijn belangen in maatschap pijen welke maar eenigszins verband hielden met zijn officieele plichten, van de hand te hebben gedaan. In 1916, aldus lezen wij nog in het Alg. Handelsblad, had zijn inkomen 2,301.000 dol lar bedragen, waarover hij 261,000 dollar be lasting moest betalen, in 1917 bedroeg het 617,000 dollar en toen betaalde hij 263,000 dol lar belasting. In 1918 en 1919 had hij geen be lastbaar inkomen. Anti-Litausche demonstraties te Berlijn. Betooging o.m. voor de Litausche legatie. Uit Berlijn: Na een heftige rede van den leider van den bond van Duitschers in het buitenland ver zamelden zich 3000 betoogers voor de rijks kanselarij, waar zij riepen: Weg met Litauen! Hitier verscheen voor het venster, waarop de menigte hem het Duitsche volkslied toe zong. Ook voor de Litausche legatie had een be tooging plaats, evenals in andere Duitsche steden. stélt Voor den inhoud dezer rubriek Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukkengeplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De kunstenaars in het geweer. Frankrijk, De voor uitvoer verboden grondstoffen. «ntouA grondstoffen, welker uitvoer door den dfn ier!'aad i5 verboden op voorstel lanri^in^r-van hand€l het oog op de ^topnaf igiging hehooren o.a. magnesium, aiVal en hout voor geweerkolven. (Van onzen Londenschen correspondent) De Theems verkeert iin den toestand van den profeet, die geen erkenning krijgt in'zijn vaderland. Het is een vernederende positie. Old Father Thames zooals het minder lief derijk dan neerbuigend klinkt is niet al tijd zoo veronachtzaamd. In het verre verle den droeg hij den optocht van den Lord Mayor van de City op zijn geribden rug. En tot een kwarteeuw geleden toe onderhield de Londensohe Graafschapsraad een geregelden stoombootdienst op de rivier tusschen Ham mersmith in hot westen en Bow in het oosten: Toen althans konden de Londenaars het be staan van hun rivier meeleven en hun stad aanschouwen zooals ze zich uitstrekte langs haar boorden. Maar dat is lang voorbij. De Theems neemt geen deel aan het woelige openbare leven van de stad. Als er geen Theems-Embankment was, die een gemakke lijke en breede verkeersweg is, als er geen bruggen waren die noodzakelijkerwijze het verkeer tusschen noord en zuid moeten hel pen, dan zouden weinige Londenaars hun ri vier kennen. Hun harten drijven er hen niet heen. Whistier, de Amerikaansch-Engelsche schilder van een vorig geslacht, heeft veel schoonheid gezien in en om den Theems. Maar de schoonheid, die een kunstenaar ziet is niet voor den gemeenen man, die zijn rivier saai en olie-achtig en traag vindt en die en hij heeft gelijk het oog afwendt va.n den zui delijken waterkant omdat het weinig meer dan modderplaten en wrakke en zeer onoog lijke pakhuizen en fabrieken ontdekt. Dit geldt niet zoo zeer voor de Londenaars, die ten zuiden van de rivier wonen. Maar dat schijnt een ander volk te zijn, welks oordeel nooit wordt gevraagd en ook geen gewicht in de schaal schijnt te leggen. Trouwens de zui delijke Londenaar heeft geen gezichtspunten voor den noordelijken oever. Hij keert geogra fisch en bij instinct zijn rug naar de rivier en zoekt heil in de heuvelen zuidelijker en het Kristallen Paleis. Het is een onbevredigende zaak. De Over heid vindt het ook een onbevredigende zaak. Al is het water van den Theems wat vuilgrijs en al is het wat sloom van beweging. Zij moet beseffen, dat er wel wat van dit water te maken zou zijn, dat Old Father Thames, wat opgeknapt en wat uitgedost, een aantrekke lijkheid van de stad zou kunnen worden, een aanwinst van het openbare leven. Het zijn altijd de kunstenaars, die de loome autoritei ten aansporen den Theems uit zijn verne derende positie op te heffen. De woelige Punch humorist en revue-schrijver A. P. Herbert strijdt al jaren lang met mannenmoed en energie voor de wederinstelling van transport diensten te water, nu niet meer met zulke vieze stoombootjes als de L. C. O in het ver leden had maar met degelijke motorbootem die hij waterbussen noemt. Architecten van naam hebben het plan aan de hand gedaan aan The Embankment zijn gelijkwaardig complement te geven aan den overkant. Zij bewegen hemel en aarde het jubileum nog historischer te maken dan het al wordt door de eerste spade te laten steken in den mod der, den eersten steen te laten leggen in plaats van den modder voor den bouw van een Jubilee-Embankment tegenover de mo derne gebouwen, die de laatste jaren zoo py- ramidaal en zoo blank op de bestaande Em bankment zijn verrezen. Er zal wel niets van komen. Maar men heeft de rivier toch niet heelemaal vergeten. Want men is een waterschouwspel aan het voor bereiden ter eere van het jubileum, een tocht van booten van diverse vormen en bestem mingen in den avond van 10 Mei, alle booten geillumineerd van de waterlijn af tot de top pen der masten toe. A. K. VAN R. Chauffeur vlucht drie keer. „Hoe een kleinigheid tot een misdrijf kan leiden", stond in Haarlem's Dagblad van 25 Maart naar aanleiding van de gebeurtenis met een chauffeur die doorgereden had, ondanks het st-opteeken van de politie, die de auto wilde aanhouden, omdat een lamp niet brandde. Volgens mij en zeker haast alle andere be roepschauffeurs is deze gebeurtenis te wijten aan het veel te streng optreden der wetsdie- naren. Hoe vaak gebeurt het niet dat een lamp onder het rijden uitgaat en het euvel met een kleinigheid is verholpen? Toch levert zoo'n kleinigheid een bekeuring op en tien gulden boete. Als je dan een paar bekeuringen hebt op- geloopen, denk je wel eens bij jezelf: „Ik rijd maar door, misschien ontloop ik een boete." Als de politie een klein beetje meer clementie zou toonen met de chauffeurs, die het toch al niet gemakkelijk hebben, zouden deze gebeur tenissen niet meer voorkomen. JAC. OLYDAM. In het geval van den chauffeur die i Noord-Haarlem niet stopte waardoor een agent bijna werd oven-eden, terwijl de be stuurder wel had gezien dat hem een stop teeken werd gegeven, is een proces verbaal wegens poging tot doodslag opgemaakt. Had de man direct gestopt en aannemelijk kun nen maken dat het een ongelukje was dat de lamp niet brandde, was het zeker nog d< vraag geweest of een bekeuring zou zijn op gemaakt. Doch ook al was een bekeuring on vermijdelijk, dan nog is het aan den kanton- MODESHOW. Aan den Heer P. Gasus, Haarlem's Dagblad, te Haarlem. Pegaasjeach Pegaasje! Wat daas je, man wat daas jet Wat las ik daar? Hoe heb ik 't nou? Ben jij jaloersch zeg, op de Vrouw? Voor mannen ook een modeshow, Met heupgewiegel enen zoo Met bloote rug tot aan de stuit Met witte schoen en zijden kuit? Umwertung is aan d'orde thans, Maar maak geen vrouwen van de mans! Een echte kerel, g'loof me vrij. Daar past de mode heel slecht bij. De jeugd moet daarin niet gestijfd, Ze zijn toch al genoeg verwijfd. Wat drommel 't is toch buiten kijf. Een echte man is geen oud wijf! Heusch, de volmaakt gekleede heer, Die kleedt zich aan en weet niet meer. Een heeren modeshow wat naar! Kom Pegasus doe niet zoo raar! Met vleugelslag doorklief het zwerk Gegroet! en veel succes bij 't werk. ZUS PEGA. Ja, beste Zus, je hebt gelijk. Het was ook maar een grapje. Je geeft van zooveel humor blijk, Dat ik wel weet, dat snap je. Er zijn voor 't manlijk menschenras Ook eigenlijk geen vragen. In deze tijden wordt de jas Langer dan ooit gedragen. Wij zetten 't zelfde hoedje op, Dat ons al lang gedekt heeft, Groen aangezet is onze dop, Wat een speciaal effect geeft. Shows zijn voor 't vrouwelijk geslacht, 't Heeft ook .geen nut voor heeren. Die toonen manlijk schoon en kracht, Zelfs in de oudste kleeren. P. GASUS. EIST DIT MERK OP DE ZELFKANT (Adv. Ingez. Med.) zet prediken" tegen pogingen, welke de ver antwoordelijke autoriteiten voornemens zijn te doen om ter zake de noodzakelijkste voor bereidingen te treffen? Sommige van die maatregelen te doen uitvoeren, daartoe zullen die autoriteiten U t.z.t. zelfs kunnen ver plichten! Wat is dan eigenlijk nog het „nut" van le zingen over quaesties, waarover in het bui tenland niemand meer in twijfel verkeert, zij het dat men het als een „noodzakelijk kwaad" beschouwt, zoolang internationaal geen andere middelen worden gevonden om althans de gevolgen van een oorlog voor de burgerbevolking zooveel doenlijk te beperken. Het lijkt vooralsnog „nuttiger" om ook hier te lande te geraken tot een Nationale Ver- eeniging vóór Luchtbescherming, conform soortgelijke bonden in de andere landen, zelfs in landen, die volgens menschelijke bereke ning, minder „kans" hebben bij een oorlog in Europa te worden betrokken dan juist Nederland Ik moge U dan ook in gemoede raden, oijn, naast Uw verder streven betreffende wereld vrede, niet de zelfbescherming te verwaar- loozen en loyaal de aanwijzingen op te volgen, welke de Overheid U t.z.t. zal verstrekken. J. H. VAN SWINDEN KOOPMANS. Adviseur voor Luchtbescherming. Velsen, 25-3-'35. en verkoudhe behandelenl 1 rkoud hei d DIRECT n d e I e n I Wrijf in met Xf VapoRub (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 29 MAAKT. HILVERSUM, 1875 M. - VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA/ 8.— VPRO. 11.— VARA Orgelspel C. Steyn. 8.20 Gram.pl. 10. Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel J. Jong. 1-0.45 Declamatie J. Lemaire. 11.— Viool-re cital M. Polak. 11.30 Vervolg declamatie. 11.45 Grampl, 12.— Concert door „De Minstreels" en Gram.pl. 2.10 Brandweer-Mannenkoor „Oefening na Arbeid" o. 1. v. W. F. Kools. 2.30 —4.— Kovacs Lajos en zijn orkest en Gram.pl. 4.05 Kniples. 4.50 Gram.pl. 5.Kinderuur. 5.30 Vara-orkest olv. H. de Groot. 6.Gram.- platen. 6.15 Vervolg orkestconcert 6.40 A. M. de Jong: Boeken en boeken lezen. 7.Zang door H. Krauss-Adema. 7.30 W. Drees: Een en ander over de taak der gemeenteraden. 7.50 Gram.pl. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.— Ds. B. J. Aris: Onze eeredienst in den lijdenstijd. 8.30 Iiaydn-kwartet, 9.Ds. E. J. v. d. Brugh: De bestemming van den mensch. 9.30 Vervolg concert. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.15 Lezing. A. Donker. 11.— Jazzmu ziek (Gr.pl 11.30—12.— Gram. pl. HUIZEN, 301 M. Algem. Progr. verzorgd door de N. C. R. V. 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Dat men vrede wenscht en daaraan uiting Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. W. Sei- wil geven is alleszins te loven, doch is het nu nen. 11.Grampl. 11.15 Cello-recital B. Ober geen „struisvogelpolitiek" om te meenen, dat stein. 12.15 'Gram.pl. 12.45 Concert (viool, cel- Over luchtbescherming. Aan het Bestuur der Afd. Haarlem I van den Int. Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid. Het zij mij vergund eenige algemeene vra gen te stellen naar aanleiding van het verslag der lezing, Vrijdagavond j.l. door Ingenieur A. Dros voor Uwe Vereeniging gehouden. Ik ga overigens uitsluitend op het verslag af zooals ik het heb aangetroffen in het blad van Za terdag 23 Maart van Haarlem's Dagblad. Ik meen daaruit de gevolgtrekking te mogen maken, dat de spreker de „waarde" van luchtbescherming zéér in twijfel trekt. Ik moge daartégen aanvoeren, dat het toch erg „vreemd" aandoet te weten, dat andere landen reeds wetten en verordeningen bezit ten, wèl ter zake de noodig geachte voorbe reidingen treffen en voor millioenen besteden aan afweermiddelen, indien de practische waarde zóó gering zou zijn als de spreker meende te moeten aantoonen. Hebben die Regeeringen en verantwoorde lijke autoriteiten dan allemaal ongelijk? Of zou een en ander berusten op jarenlange studie en hier en daar oorlogservaring? men daarmee het vraagstuk „oorlog en de ge volgen ervan" voldoende heeft „bestudeerd"? Zou het niet in alle opzichten wenschelijk zijn tevens de eigen veiligheid, voor zoover die te bereiken valt, te verzorgen? Is men er een slechtere vredesapostel door, indien men tevens op de hoogte is van maat regelen ter zelfbescherming en tot hulpver leening aan anderen? Kan men niet tegelij kertijd b.v. Roode Kruis verpleegster zijn en tóch voorstandster voor wereldvrede? Weigert U hulp aan te nemen, indien on verhoopt Nederland in een oorlog zou worden betrokken en U daarbij gewond of vergast zou worden? Neen immers? Weigert U eventueele hulp te verleenen, in dien de omstandigheden daartoe zouden lei den? Hopelijk óók niet! Waarom dan „ver- ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING Zij worden in een groote kamer toegelaten; daar zit Prins Kalerad met een boos gezicht. „Hé daar," roept hij, „wat kom je hier zoeken?" „Ik ben dokter Ibaroen," zegt Thijs met diepe stem. „Ik hoorde dat de koning ziek is, en ik wil trachten om hem te genezen." „Hmbromt Kalerad, ,,'t zal wel weer niets bijzonders zijn. De dokters kunnen den koning toch niet beteren; zij hebben geen ver stand van zulke zaken. Hij heeft verdriet over prins Elewijn en daaraan zal wel niet veel zijn te doen. Maar je mag het wel pro- beeren." lo, trompet, orgel). 2.Gram.pl. 2.30 Chr. Lec tuur. 3.00—3.45 Zang door A. Schoen (.sopraan) A. d. vleugel: P. Halsema. 4,— Orgelspel G. Snijders. 5.Ensemble Causerie A. J. Herwig. 7,Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gram.pl. T.30 Literair halfuur D Wouters. 8.— Vaz Dias. 8.05 Concert uit de Gehoorzaal te Middelburg door de Vereen, voor Instrum. Muziek olv. J. H. Caro. Mmv. F. Zepparoni (viool). Om ca. 9.20 Causerie door Dr. P. W. J. v. d. Berg. 10.40 Vaz Dias. 10.45—11.30 Gramofoonmuziek. DROITWICII, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel R. New. 11.50 Voor de scholen. 12.10 Het Tro- cadero-Cinema-orkest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Cello- en Piano-recital. 2.20 Voor de scholen 3.10 Repor tage van de Grand-National-Paardenrennen. 3.50 Orkestconcert olv. D. W. Jones. 4.50 Emi- lio Colombo en zijn orkest. 5,35 Het New Geor gian Trio. 6.20 Berichten. 6.50 en 7.10 Lezing. 7 30 Kwartetconcert. 7.50 „Hearts and Har mony", gevar. concert. 8.35 Fred. Hartley's Novelty kwintet. 9.15 Causerie. 9.30 „Soft lights and Sweet music", olv. Austen Croom-John- son. 9.50 Berichten. 10.20 Causerie. 10.40 Het Bridgewater kwintet mmv. G. Ripley (alt). 11.35—12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 8.20 „Un homme en or", spel van Ferdinand. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit Rest. „Ritz". 2.00— 4.— L. Preil's orkest. 7.30 Vocaal concert. 7.45 Hoorspel. 9.55 Mandolinemuziek. 10.20—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 en 6.35 Gram. pl. 11.20 Omroepkleinor- kest olv. Rischka. 12 35 Schrammelmuziek. 3.20 Omroepkleinorkest olv. Kühn. Hierna Leo Eysoldt en zijn orkest. 5.10 Kinderconcert. 6.20 Gram.pl. 7.35 „Schiff in Not" spel van Kinau. 8.15 Volksmuziek. 10.20—11.20 Dansmuziek. ROME, 421 M. 8.05 Concert mmv. orkest en solisten. 8.50 Radio-tooneel. 9.20 Gevar. programma olv. Bonavolonta. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Salonorkest. 1.50—2.20 Gram.pl. 5 20 J. Rutten's orkest. 6.20 Salonorkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Vioolrecital 8.50 „De vliegende Hollander spel van E. Buskens. 9.20 Salonorkest. 10.30—11.20 Dans muziek. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.40 Cello- en piano recital. 12.50 Omroeporkest. 1.50 Zang. 2 00— 2.20 Gram.pl. 5.20 Kwartetconcert. 5.50 Carna valsconcert. 6.35 Gram.pl. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Massenet-concert mmv. Mevr. Baldia (zang). 10.30 Gram.pl. 10.4511.20 Ac- cordeonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 „Schiff in Not", spel van R Knau. 8.15 en 10.05 Berichten. 10.2011.50 Dansmuziek olv. Hans Bund. Berlijnsch Philh. Orkest olv. O. Wartisch. 9.2Q

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7