HET NIÉUWE AVONDBLAD Stilte in hu is. BERICHT 20e JAARGANG No. 124 VRIJDAG 79 MAART 1935 IJMUIDER COURANT nVNEMENTEN: per week 10 ets., per maand ts Plus cents incass0> Per kwartaal ƒ1.20 ce? „ent*, incasso, losse nummers 3 cents. 5 cents incasso, Kennemerlaan 42 cents. IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Schreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver- ceerd ef n de eevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen hd al^eheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van /J°&and voet of oog; 1250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de reg.sters een wijsvinger; 100.- bij breuk van boven- en/of onderarm; ƒ100.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeer in gen. krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Aalsmeer in het Bloemenpaleis. on de eroote show te Heemstede, de meest U.nre bloemententoonstelling, die wij Nederland gehad hebben, opent he- - het Bloemenpaleis voor de tweede maal «Hurende tien dagen zijn deuren en ook nu a zullen duizenden schroomvallig dit mnkiesiand binnentreden, om er in extase ïr zooveel pracht een rondwandeling te laken Nu eerst zal het u duidelijk worden, Tt er maar één Aalsmeer in Europa is en V zoowel te Parijs, als te Gent, te Madrid, ÏTkaan, te Zagreb, of waar deze bloemis ten met hunne collectieve inzendingen ook fraseerden, zij zonder de minste moeite de Ireoalm wegdroegen Wie de eerste hal van •net. Bloemenpaleis binnentreedt wordt on middellijk getroffen door den overvloed van uitte seringen in ongeëvenaarde kwaliteiten, iaarop'het bovenlicht fel reflecteert en die In schitterende combinatie zijn opgesteld met Ciimeraria's in alle tinten van paars, rose oranje en oud-rood. De tweede hal wint het'nog naar mijne meening in bloemen pracht en in voornaamheid van opstelling. Zij is indrukwekkender, draagt met den ach tergrond van paarse seringen, waarvoor dui zenden rozen met Cymbotiums, Varens en Palmen staan opgesteld een veel deftiger cachet. Hier kunt ge de Koningin der bloe men, de Roos. in al haar pracht aanschou wen'Zie naar de vaas karmijnroode Hadley, een roos in 1914 gewonnen en nog in eere bij de kweekers, alsof het de jongste nieuwig heid was, Het is een tcekroos van buitenge wone kwaliteit, vrijwel ongeslagen. Wat een pracht die rose Briarcliff, hoe vult zij met haar fijne geuren deze ruimte. Zij is een sport van de bekende Columbia. Hier ont moeten wij weer zoo'il eigenaardige speling der natuur. Plotseling ontwikkelt zich aan een bepaalde roos een zijscheut, die bloemen in een andere kleur voortbrengt. Men noemt dit een sport, een dartel spelen der natuur met kleuren en soms met vormen, voor den kweeker soms van onschatbare waarde. On getwijfeld zal in dit rozen-paleis de prach tige goudgele' Rosela-ndia u het meeste boeien. Het is een der meest gezochte Theehybriden van de Matste jaren en staat bij de Aals- meersche kweekers, omdat zij zich vrij ge makkelijk tot vroegen bloei laat brengen, en bij het publiek en dus op de veilingen zeer geliefd is, in hoog aanzien. De opstelling van het geheel verraadt een meesterhand en ge ondergaat bij het binnentreden van deze hal een eigenaardige gewaarwording. Eerst wordt ge geïmponeerd door de overweldigende massa bloemen, in wonderlijke kleurenpracht en fraai arrangement. Ge haalt even dieper adem, als kost het u moeite om al die schoonheid in een keer te verwerken en dan treedt ge nader om vaas, voor vaas, bloem voor bloem te bewonderen, zoo ge den tijd daarvoor kunt vinden, want meer dan 7000 koninginnen troonen hier in al hun majes teit van kleurenpracht en vormenweelde. De groote stuwkracht voor dit alles is geweest, de heer J. Mensing. De man, die met fijne hand en fijne architectuur elke bloem deed plaatsen en elke vaas op haar voordeeligst deed uitkomen, was de heer A. Csizik. Het heeft beiden heel wat hoofdbrekens gekost om deze collectieve inzending van den Aalsmeerschen Land- en Tuinbouwbond naar behooren te verwerken en den bezoeker ondubbelzinnig te toonen, dat Aalsmeer haar leuze trouw blijft: „Alleen het beste van het beste Ruw geschat staat hier toch voor een veiling waar de van meer dan 10.000 gulden en vraagt ge mij, „hoe kon dit in deze moeilijke tijden bijeengebracht?", dan zeg ik: „omdat men geen cultuurcentrum in Nederland aan treft, waar een dergelijke geest van saam- noorisheid heerscht, waar men zoo het per soonlijke element weet uit te schakelen om ee beieekenis van den handel in zijn groot se ne hoed:Tr^ieden naar voren te brengen, als hier. Aan de Aalsmeersche saamhoorig- heid behoort de triomf van het Bloemenpa- s bij deze tweede tiendaagsche tentoon stelling. In den breeaen corridor, die beide hallen verbindt, ziet ge gedemonstreerd door parti culiere inzendingen, wat voor verscheiden heid aan cultures nog verder aan deze Hol- ianasche Rivièra gedreven wordt. Wel is het ook hier weer het collectieve van de Aals meersche Tuinbouwvereeniging. dat met een praentmzending in de bocht sterk domineert, maar daarnaast komen nog zeer belangrijke sortimenten andere gewassen voor, waarvan I; !ro,ot5te gedeelte gearrangeerd werd door oen bekenden bloemist H. Beunder uit Bloe- mendaal. Daar hebt ge, de fraaie groep Genista's van oen kweeker W. C Keesse. Hoe sorteert het -! b? aai"dig effect met de diepere tinten m t P°^öm glauca. Dan de cyclamen an J. C, Maarse en die van de firma D. pasaren; hoe wedijveren ze in kwaliteit "fijnheid van tinten. Deze kweekers zijn vmen meesters op hun gebied. Beiden weten i scherpste selectie toe te passen op hun -Ón n en de juiste exemplaren te kiezen zaad winning; beiden weten de gering- nw yer°eterinS in bloemvorm uit te buiten 7ii?iro .-M? vooruit t-e brengen. Zaagt ge ooit niiik riJ bloeiende Planten, zulke fraaie pa- ïï"en rococo vormen, de laatste snufjes op fng ed- Deze inzendingen zullen ciamf-er -uw aan<lacht vragen, want de Cy- dphni i met aUeen een zeer geziene gast in iwt "iftemer, maar ook een zeer gewild ob- tP wj0r n leek om eens een Jaartje over kpn tn.kaar zelf weer in bloei te trek- hphw immers de trots van eiken lief- ovprKm l een Azalea of zelf een Cyclame aanwin t6n' Alies wat hier staat is eigen liiifs m-n-611 dezG kweekers exporteeren jaar- 5 nuiüoenen zaden naar andere landen. Bij Spaargaren kunt ge bovendien bewonde ren Calceolaria's en Cinnerarias. alle welbe kende vrienden uit onze onmiddellijke om geving. alleen hier in een kwaliteit, die u doet watertanden naar zoo'n bezit aan krachtige planten en groote kleurenrijkdom. De Succulentenliefhebbers kunnen hun hart ophalen aan de inzendingen van K. Mantel en D. v. Zij verden. De laatste toont ons mooie Phylo's, de eerste heeft een pracht sortiment Cereus Peruvianus en een mij on bekende Cereus uit Zuid-Amerika met een schat van bloemknoppen. Daarnaast een belangrijk sortiment Euphor bia's. Deze behooren tot een geheel ander geslacht, dan de bekende Cactussen, al heb ben zij er oppervlakkig veel van weg. Uw aandacht vestig ik op de zeldzame Euphor bia Cactea cristata en op de niet minder bloeiende zeldzame Euphorbia Gorgonis, die door zijn minder opvallend zijn bijna aan uw oog zou ontsnappen. Cris- tatavormen zijn grillige vergroeiingen; de plant wringt zich in allerlei bochten, heeft een langzame ontwikkeling en de meeste exemplaren zijn doorgaans veel ouder, dan zij schijnen. De Ariocarpus Retusus. die hier staat, zal b.v. niet ver van de 100 jaren af zijn. Ook de zeldzame Leuchtenbergia, vin gercactus, en de prachtige Mamillaria's met hun vele roode vruchten zullen eiken lief hebber doen watertanden. De kweeker G. Oud exposeert ook al een niet alledaagsche cultuur. Die mooie Anthu- riums, met hun roode en rose, grillig gevorm de bloemen, behooren tot het geslacht dei- Aronskelken. Het witte schutblad van deze laatste, dat ten onrechte voor de bloem wordt gehouden, is hier meer opengevouwen, zoo dat de gele bloeikolf, de eigenlijke bloem- drager, meer in het front is gekomen. Veel geduld, veel oplettendheid en veel routine worden vereischt, om te "bereiken, wat hier getoond wordt,. De bezo.ekers zullen'onge twijfeld hier een oogenblikvertoeven, om van deze bloemen een meer dan oppervlak- klgen indruk mee te dragen. Weet, dat het echte tropenkin deren zijn, koninsbloemen die hier in dit Bloemenpaleis op de plaats zijn, waar zij behooren. Als laatstën uit de rij noem ik de kwee kers W. Topsv-oort en K. Keessen Jr., die een pracht-collectie van de nieuwe sering Hugo de Vries opstelden. Dit is eene verbetering van de reeds jaren bekende Ludwig Spath. De diepgele primula Elatior draagt er niet weinig toe 'bij om deze nieuwigheid op haar voordeeligst' te doen uitkomen. Nu, Aalsmeer kan trotsch zijn op haar in zending en zij werkt in grootschën opzet mede, om de successen van de Flora te ver- grooten. Maanden en maanden is aan deze inzending door een staf van 12 menschen gearbeid. Zij zijn reeds in den nazomer van 1934 te Aalsmeer er op uitgetrokken om hun keuze te doen. Met nauwkeurigheid zijn de temperaturen in de trekkassen geregeld, op dat alles op 29 Maart zijn juisten graad van rijpheid zou hebben. Maar nog was men niet tevTeden, want. slechts enkele dagen vóór de inzending verzonden zou worden, is men er opnieuw op uitgetogen om nog eens zijn keus nauwkeuriger te bepalen. Dit bloemencen- trum heeft haar oude reputatie schitterend gehandhaafd! Alleen het- beste van het beste is hier vertegenwoordigd; deze tweede 10- daagsche is de glorie van Aalsmeer. v. d. HART. IJMUIDEN Vara-tooneelfonds. De Jonge Spelers met Thijl Uilenspiegel. ASPIRANTEN-FEESTAVOND OLYMPIA. Het bestuur van de Gymnastiek- en Athle- tiekvereeniging Olympia verzoekt ons te mel den, dat de aspiranten-feestavond, die oor spronkelijk was vastgesteld op Donderdag 4 April, in verband met de onderlinge wedstrij den der aspiranten is verschoven tot Woens dag 24 April. In het Thalia Theater gaf het ensemble „De Jonge Spelers", leider Ben Groeneveld, voor de leden van het tooneelfonds Vara- Instituut IJmuiden-Velsen een opvoering van het satyrische werk van Charles de Coster „Thijl Uilenspiegel" in de bewerking van Richard Flink. De voorzitter, de' heer de Boer, hield een korte openingsrede, en deed tevens eenige vereenigingsmededeelingen. In de pauze werd ten bate van het werk- loozen-steunfonds een uitgebreide verloting gehouden. Vervolgens was het woord aan „De Jonge Spelers". Het Vlaamsche tooneelwerk behan delt de geschiedenis van den opstand in de Zuidelijke Nederlanden tijdens de regeering van Karei den Vijfden. Charles de Coster heeft naast het satyrieke van Thijls dolle streken ook, en dat wel in de eerste plaats, den strijd voor gewetensvrijheid en maatschappelijke verheffing van den ar beider uit dien tijd willen schetsten. Van het spel van Ben Groeneveld en zijn mede-acteurs en actrices hebben wij bijzonder genoten. Gesteund door zeer suggestieve décors werd de opvoering een knap stuk werk. Thijl en zijn kornuiten, de rake, altijd dronken Joosje, de altijd vroolijke vette Lamme Goedzak, Grijpstuiver, Nele e.a. hield- den van begin tot eind de aandacht ten volle gevangen. Door het suggestieve vertolken van de rol van Thijl's vader, Klaas den Kolendrager door Johan Fiolet, die zijn strijd voor het vrije geweten met den dood op den brandstapel moest boeten. Doch juist de onderdrukking van- het-volk en de beknotting van het vrije denken wekten al een stimulans. En baande zich een weg De heer Hoff, propagandist van de V.A.R.A., sprak in aansluiting op de tendenz van het tooneelwerk een opwekkingswoord ter aan sluiting bij dien omroep, en handhaving dei- democratie. De geestige speech, waarom de heer Hoff bij de Vara-leden bekend is, verwierf een da verend applaus. De opvoering was voortreffelijk. Het ensem ble bleek volkomen ingespeeld te zijn en alle optredenden trokken de aandacht door hun zuiver spel. Het talrijke publiek volgde de boeiende handeling met gespannen aandacht en het daverend applaus aan het slot van den avond bewees wel, dat men volop had genoten van de bevindingen van Uilenspiegel in zijn strijd om in tijden van onderdrukking te trachten zichzelf te willen zijn. W. CREMATIE E KOL. Onder zeer groote belangstelling vond gis termiddag op Westerveld de crematie plaats van wijlen den heer E. Kol, bankier te Am sterdam en gedurende bijna 30 jaar penning meester van de Vereeniging „Zeemansrust" te Amsterdam. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond dooi de heeren oud-kolonel C. W. de Visser te Bloe- mendaal, voorzitter en W. P. Mets IJmuiden bestuurslid van genoemde vereeniging, als mede door den administrateur den heer Sin ger en den beheerder van het gebouw te IJmuiden den heer Glas. Vooral uit de kringen van den effecten handel bestond buitengewoon groote belang stelling. Nadat de baar, die met vele bloemstukken gedekt was onder de tonen van een fragment uit een orgelconcert van Handel was neerge laten. bracht een schoonzoon den overledene dank voor hetgeen deze voor de kinderen en kleinkinderen was geweest. Na afloop der plechtigheid dankte dit fa milielid de aanwezigen voor hun belangstel ling. De laatste tocht vóór de trekking der sweepstake te Dublin. In de kisten worden door de .meisjes de nummers gedragen. KEES PRUIS VOOR DE V.A.R.A.-LEDEN. Donderdag 18 April a.s. komt de cabaretier Kees Pruis in het Thalia Theater. Hij zal uit sluitend optreden voor de leden der VARA. Medewerking aan dezen avond zullen verlee- nen een propagandist van de VARA. het ge- heele ensemble van Kees Pruis en Frans Nien- huis. JAARVERGADERING ROODE KRUIS. De afdeeling IJmuiden-Velsen van het Roode Kruis houdt Donderdag 4 April as. haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in de bovenzaal van Hotel Augusta. De agenda vermeldt niet minder dan 12 punten o.a. uitreiking Landsteiner medailles, jaarverslagen secretaris en penningmeester, verslag van den secretaris der medische com missie van den Bloedtransfusiedienst, verkie zing van twee bestuursleden wegens perio dieke aftreding van de heeren W. van Haselen en J. v. d. Zijl, begrooting 1935 enz. N.A.S.B.IJ.F.C. Zaterdagmiddag half vier wordt op het ter rein der N.A.S.B. een vriendschappelijke wed strijd gespeeld tusschen een elftal van de N.A.S.B. en IJ.F.C. OPENING BAZAR. Gistermiddag is in veler tegenwoordigheid de bazar ten bate van de bewaarschool Ca- sembrootstraat geopend. De voorzitter der bazar-commissie, de heer P. Bonke, sprak een inleidend woord, waarin deze zijn voldoening uitsprak over de groote belangstelling en dank bracht aan de verschillende commissies die den bazar hebben voorbereid. Gaarne had hij gezien dat de bazar niet noodig was ge weest, maar helaas door de gemeentelijke be zuiniging was men genoodzaakt, om in de financiën te voorzien,, tot een dergelijken maatregel over te gaan. Hierna werd de heer H. Reitsma in de gelegenheid gesteld, den ba- zar te openen, Deze zeide, dat hij na het opwekkend woord door den heer Bonke gesproken, niet veel meer had te zeggen. Hij wilde alleen maar herinne ren aan den goeden ouden tijd, toen men ten behoeve van het mooie werk van kleutel--on derwijs geen bazar behoefde te houden om in de financieele behoeften te voorzien. Met dezen bazar moet men trachten te voorkomen dat deze school, die huisvesting geeft aan een groot aantal kinderen gesloten zou moeten worden. Toen door bezuiniging de school gesloten dreigde te worden, heeft de vereeniging voor Volksonderwijs getracht het onderwijs voort te zetten opdat het mooie werk niet te loor zoude gaan. De vereeniging voor volksonder wijs, gesteund door andere vereenigingen zal dan ook, al kost het veel moeite, het onder wijs voortzetten. Met een woord van dank ook namens Volks onderwijs aan de bazarcommissie, eindigde de heer Reitsma zijn rede en verklaarde hij den bazar als geopend. Hierna was het woord aan den heer W. van Heyst uit Driehuis. Deze sprak als particulier en niet als raadslid. Hij drukte zijn bewon dering uit over het vele en mooie werk, dat hier op dezen bazar is bijeengebracht. Wat heeft het, zeide de heer Van Heyst een moeite gekost om alles bijeen te brengen, wat zal t veel moeite kosten om 't kwijt te raken.Hierin zag spreker een uiting van liefde voor het on derwijs. Ook hij betreurde het, dat langs de zen weg deze mooie school in stand moest worden gehouden. Hij stelde zich de vraag, of dit alles zoo kon doorgaan! Maar gezien het enthousiasme en de liefde, waarmee de zaak wordt aangepakt twijfelde hij niet of het zal gaan. Met den wensch dat deze baz'ar in alle opzichten mag slagen eindigde den heer Van Heyst zijn toespraak. Hierna sprak de heer Faber. hoofd van school J. Deze zeide, dat hij meer dan eens van andere zijde gehoord heeft dat er voor het openbaar onderwijs niet veel liefde bestaat. Wanneer men echter de moeite en opoffering ziet zooals die aan den dag ge legd wordt ook door deze bazarcommissie dan komt men toch tot andere gedachten. Het openbare onderwijs is, zegt de heer Faber, de opbouw voor alle geledingen in het maat schappelijk leven. Daarom heeft het open baar onderwijs, dat geen scheiding onder de kinderen maakt, recht op aller waardeering. Vervolgens drukte ook de heer Faber zijn be wondering uit voor dezen bazar en wenschte hij de commissie een welslagen op deze onder neming. Hier is veel en velerlèi te zien en te koop. Al de stands zien er keurig uit. Van alles is er te krijgen. Geen prullaria maar alles de gelijk werk. Huishoudelijke artikelen in groote verscheidenheid. Babyartikelen, kleedjes, boekwerk, planten en wat dies meer zij. Een prachtstand van de Coöperatie „de Een dracht" met H. A. K. A. artikelen is eveneen; een bezoek ten volle waard. In de keurig in gerichte theesalon kan men van deze artikelen gebruiken. Wat betreft de, aan een bazar on afscheidelijk verbonden attracties, ook deze zijn er In onderscheidene soorten. Er is ruimschoots gelegenheid zich naar hartelust te vermaken. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 3 April 1935 ten kantore van het Bouw- en Woningtoe zicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 uur voormiddags. (De Amerikaan Fisk heeft ven sterglas uitgevonden, dat wel licht, doch geen geluid doorlaat.) Een rust, weldadig, ongekend, Daalt op mijn steedsche woning neer, De herrie, die de straat mij zendt, Bereikt mijn moede oor niet meer; Zoodra 'k het nieuwe vensterglas Van den heer Fisk heb aangeschaft, Ik hoor niet meer het dof gebas. Van buurman's hond, wanneer hij blaft; Niet meer het gieren van de tram, Niet meer de rauwe auto-toet, Zelfs niet de joviale stem, Van buurman, als hij mij begroet. Geen kinderkreet klinkt tot mij door, Ik hoor het brommend vliegtuig niet, Geen voetstap stoort mijn rustend oor, Maar ik hoor ook geen vogellied. Mijn woning is gelijk een cel. Waarlangs onhoorbaar schimmen gaan, In een soort pantomime spel, En 'k voel er hapert toch wat aan. Dan komt mijn jeugdig kroost uit school, Het rent mijn stille kamer in, Vol opgewonden kinderjool, Jong leven in mijn huisgezin. Nu is het met de rust gebeurd. Die in mijn steedsche woning was, De stilte is op slag verscheurd, Ondanks mijn nieuwe vensterglas. Nu weet ik ook, wat er ontbrak. Het werd mij wel wat al te saai, Word ik een zenuwachtig wrak? 't Kan zijn, maar geef mij wat lawaai. P. GASUS. Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. ARROND. RECHTBANK. Hazardspel. Bij de draverijen in Beverwijk zouden eenige personen uit Den Haag gelegenheid gegeven hebben tot hazardspel. Ze stonden op stoelen en gedroegen zich als bookmakers, schreeuwden het publiek toe en streken geld op. Een hunner verklaarde, dat niet hij ge legenheid gegeven had aan anderen om te spelen, doch dat hij zelf gespeeld had. Het bedrag van 147, dat op hem bevonden werd, was bestemd voor consumptie, zooals verd. zei. De ander, een chauffeur, had ruim 100 bij zich, die hij volgens eigen verklaringen van zijn mevrouw ontvangenn had om te be waren. Zij had die som bij zichzelf niet veilig geoordeeld, zooals de mevrouw ge tuigde. De Officier vond een en ander niet erg ge loofwaardig en vroeg tegen den eersten ver dachte een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 4 maanden en tegen den chauf feur een van 2 maanden. Uitspraak op 11 April. Ernstig ongeluk. Vijfjarig jongetje overreden en gedood. Woensdagavond omstreeks 6 uur reed de winkelier M. met zijn bestelauto op den Kruis weg in Haarlemmermeer tusschen den Slo- terweg en den Aalsmeerderweg in de richting Aalsmeer. Rechts van den weg stond een bakfiets, waarop zich bevond een petroleum vat, waaruit de bestuurder, de koopman B. de olie aftapte. Het 5-jarig zoontje van den heer A. Kooij stond hierbij te kijken. Op het moment dat de bestelauto van M. links de bakfiets passeerde, liep het jongetje plotse ling naar het midden van den rijweg en te gen de rechterzijde van de auto op. M. rem de zoo krachtig dat de auto bijna onmiddel lijk stilstond, doen heeft niet kunnen ver mijden dat het jongetje overreden werd door het rechterachterwiel, dat hem over het hoofd ging, zoodat hij na hevig bloedverlies spoedig overleed. Met de ziekenauto van den gemeentelijken dienst werd de kleine naar de ouderlijke woning gebracht, alwaar Dr. N. den dood constateerde. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen, waarbij bleek dat den heer M. geen schuld treft. Sluiting der beurzen in België. Effecten- en goederenbeurzen drie dagen gesloten. BRUSSEL. 28 Maart. Het ministerie vail financiën deelt mede. dat vanmiddag een speciale uitgave van de „Moniteur" zal wor den gepubliceerd, waarin een Kon. besluit is opgenomen, waarbij de sluiting van alle Bel gische effecten- en geldbeurzen met ingang van heden op Donderdag 28, Vrijdag 29 en Zaterdag 30 Maart 1935 wordt gelast. Or> deze dagen zullen geen buitenlandsche wisselkoersen worden genoteerd.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1