DEVALUATIE IN BELGIë. THIJS IJS EN DE BOOZt HEKS Polen. Engeland. 1 ZATERDAC-MIDDAC COMPETITIE. Radio-Procramma BUITENLAND. Belgische franc zal met 25 30 procent gedevalueerd worden. Belga aangepast aan de buitenlandsche notee ringen. Opbrengst zou handel en industrie ten goede komen. Controle op goudtransport. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS BELGIë. Het kabinet heeft gistermiddag den tekst van de regeeringsverklaring definitief vas' gesteld. De kamer zou vanmorgen bijeenkomen voor het aanhooren van deze verklaring, die van middag in de senaat zal worden voorgele zen. De in beide kamers op de regeeringsverkla ring volgende debatten zullen volgens den werisch der regeering hoogstens twee dager, duren. Men verwacht n.l., dat de minister.presi dent van Zeeland zich zal afkeeren van de methodes, die door de vroegere regeering op economisch en financieel gebied zijn toege past en dat hij principieel nieuwe wegen za inslaan. De strijd tusschen deflatie en in flatie schijnt definitief beslist te zijn ten- gunste van devaluatie. Naar voorts verluidt zou de regeering voor nemens zijn in de kamer drie belangrijke wets ontwerpen in te dienen, die het economische program zouden vormen van van Zeeland, en waarbij hij de kwestie van vertrouwen zou stellen. Dat zou dan beteekenen, dat Van Zee land vastbesloten zou zijn onmiddellijk weer af te treden, wanneer een dezer wetsvoorstel len door het parlement zou worden verwor pen. Omtrent den inhoud dezer wetten ver luidt tot- dusverre slechts, dat het eene ont werp de valutapolitiek behandelt en het twee de de regeering verstrekkende volmachten verleent tot uitvoering van een planmatig regime. De valutakwestie zou zoo worden ge regeld. dat de binnenlandsche noteeringen van den Belga aangepast zouden worden aan de gedaalde buitenlandsche noteeringen, Volgens te Parijs ontvangen berichten zou de Belgische regeering voornemens zijn den Belgischen franc met 25 a 30 pet. te devalueeren. De opbrengst van deze devaluatie zou de Industrie en den handel ten goede komen Over de overige plannen der regeering ver luidt, dat door een verkorting van den arbeids tijd en een betere verdeeling van de voor handen werkgelegenheid een deel der werke- loozen weer zouden worden ingeschakeld in het productieproces. De regeering heeft zich in de eerste plaats economische taken geteld. Van dit standpunt moeten ook de politieke beslissingen beschouwd worden, die de regeering eventueel zou nemen. Men spreekt o.a. van een diplomatieke er kenning van Sovjet Rusland en van het aan- knoopen van economische betrekkingen met den staat Mandsjoekwo. De Tel. maakt nog melding van een Kon. Besluit waarbij bepaald is. dat voor het ver voer van gouden munten en staven een mach tiging noodig is van den directeur-generaal der invoerrechten en- accijnzen. Behalve wan neer het transitovervoer onmiddellijk^ plaats heeft per spoor, vliegtuig of pakketpost, is voor het transport van gouden munten en staven in'"het grensgebied. dat voor de douane is gereserveerd, een certificaat vereischt dat door den ontvanger der invoerrechten en ac cijnzen wordt afgegeven. Dit besluit is gisteren van kracht geworden. Maar het resultaat van de bijeenkomst was in zooverre zonder twijfel waardevol, dat beide zijden in staat waren hun desbetreffende standpunten duidelijk te begrijpen, een pro ces dat onontbeerlijk is voor iederen verderen vooruitgang." De radicale arbeidersvertegenwoordiger Maxton vroeg daarop naar de samenstelling van de conferentie van Stresa, waarop Sir John Simon antwoordde, dat deze bijeenkomst tusschen de drie mogendheden overeengeko men was. Op een verdere vraag antwoordde Simon: „De bijeenkomst van Stresa is een ontmoeting voor de drie mogendheden. Ik geloof niet. dat het voor iemand, wie ook, mogelijk is vermoedens op te vatten over de vraag, welke gebeurtenissen eventueel zouden kunnen in treden." Op nog een verdere vraag antwoordde Si mon: „Ik heb niets gehoord van eenigerlei voor stel tot invoering van de algemeene dienst plicht in Oostenrijk. Ook is tot dusverre niets bekend geworden van eenigerlei mededeeling tusschen Volkenbond en Oostenrijk over deze aangelegenheid." De nieuwe regeering gevormd. De kabinetsformateur, Slawek, heeft de nieuwe regeering samengesteld. Deze is iden tiek aan de gisteren afgetredene. De Valera niet bij de jubileumsfeesten aanwezig. De president van den Ierschen Vrijstaat, De Valera heeft de officieele uitnoodiging tot deelneming aan de plechtigheden naar aan leiding van het regeeringsjubileum van den Koning niet aanvaard. In de Dail verklaarde hij gisteren, dat hij MacDonald had doen weten, dat hij onder de gegeven omstandig heden niet kon deelnemen aan de feestelijk heden. De Iersche hooge commissaris te Londen, Dulanty, zal in opdracht van den Vrijstaat aan de plechtigheden deelnemen. Simon's oordeel over de Berlijnsche bespreking. De minister van buitenlandsche zaken, Sir John Simon heeft Donderdag in het Lagerhuis een korte verklaring afgelegd over zijn bezoek aan Berlijn, nadat de leider der oppositie, Lansbury een desbetreffende vraag had ge- steid. Sir John Simon, die met luiden bijval werd begroet, zeide: ..Het Lagerhuis weet, dat het bezoek aan Berlijn een uit een reeks van verscheidene bezoeken ter informatie en inlichting is ge weest, welke bezoeken op het oogenblik in opdracht der regeering in verschillende bui tenlandsche hoofdsteden worden gebracht. Zoo spoedig deze bezoeken beëindigd zijn, zal een bijeenkomst plaats vinden in Stresa in Noord-Italie, waar ik Mussolini en Laval hoop te ontmoeten. Onder deze omstandigheden is het niet gewenscht een volledige verklaring over den toestand af te leggen. Niet-geautoriseerde meeningen, die in eenige kringen geuit zijn, behoeven niet au sérieux te worden genomen. Intusschen zou ik willen zeggen, dat in den loop van de twee dagen geduurd hebbende besprekingen met Hitier het Europeesche pro bleem geheel besproken is met betrekking tot Duitschland en dat alle problemen behan deld zijn, die in het Londensche communiqué van 3 Februari vermeld zijn. Een aanzien lijks afwijking tusschen de meeningen der beide regeering trad bij de besprekingen aan den dag. Rusland. Eden vandaag bij Stalin. Donderdagmiddag ontving Litwinof den Britschen grootzegelbewaarder Eden in tegen woordigheid van den Britschen ambassadeur Chilston, den Russischen ambassadeur te Lon den, Maiski, en den directeur der Volken bondsafdeeling van het Foreign Office, Strang. Onderwerp van bespreking vormden de actueele kwesties der internationale politiek. Eden bracht Litwinof op de hoogte met den inhoud der te Berlijn gevoerde besprekingen van Simon en Eden met de Duitsche leidende personen waarna over de verklaring van Hitier nopens Rusland alsmede over de con clusies, die uit de besprekingen te Berlijn moeten worden getrokken werd beraadslaagd Volgens goed ingelichte kringen had het onderhoud plaats „in een zeer vriendschappe lijke atmosfeer en deed zich tot dusver geen enkel meeningsverschil voor". Het onderhoud zou hedenmorgen worden voortgezet, waarna Eden des middags Stalin zal ontmoeten. Dit zal de eerste gelegenheid zijn. waarbij Stalin kwesties betreffende in ternationale betrekkingen zal bespreken met een vertegenwoordiger van een buitenland sche regeering, aangezien dergelijke aange legenheden tot dusverre uitsluitend door Lit winof zijn behandeld. Nader meldt Reuter, dat Eden zijn per soonlijke denkbeelden uiteenzette omtrent de collectieve organisatie der veiligheid in Oost- Europa. Litwinof weidde uit over de Duitsch-Rus sische betrekkingen en over de toenemende zekerheid, dat Duitschland een expansie ten koste van Oostelijk Europa overwoog. Men verwacht, dat de geconstateerde pun ten van contact het mogelijk zullen maken den weg te bereiden naar betere betrekkingen tusschen Groot-Brittannië en de Sovjet Unie Duatsclhlaind. Duitsche predikanten naar het concentratiekamp? Een Reuter-telegram uit Berlijn méldt, dat voor het eerst sedert het begin van het meeningsverschil in de Duitsch Evangelische Kerk predikanten van de oppositie naar een concentratiekamp zijn gebracht; drie predi kanten uit Hessen zijn gearresteerd en ge zonden naar het kamp Dachau in Beieren. In de kringen der oppositie vreest men voor de opzending van nog twee predikanten, die in verzet waren gekomen tegen pastoor Dietrich. Berlijn dementeert het bericht over Hitler's eischen. Het D.N.B. publiceert een mededeeling waarin de berichten uit de „Daily Telegraph" over Duitschlands eischen voor zijn terugkeer naar Genève volkomen onjuist worden ge noemd. Het bericht behelsde, dat de Führer en rijkskanselier in zijn gesprekken met de Engelsche staatslieden als programpunten der Duitsche politiek o.a .den eisch zou hebben gesteld, dat de Corridor weer aan Duitschland wordt teruggegeven en dat het Duitschspre- kende gebied van Tsjecho-Slovakije weer bij het Rijk zou worden ingelijfd. Dit bericht is. aldus het persbureau, volkomen verzonnen en vormt een „politieke bronnenvergiftiging waartegen van Duitsche zijde ten scherpste moet worden geprotesteerd." Tielman Roos overleden. Donderdag is te Kaapstad de bekende Zuid- Afrikaansche politicus Tielman Roos op 55- jarigen leeftijd aan hartverlamming over leden. Hij was langen tijd een der belangrijk ste figuren uit'de Nationalistische Partij. In 1924 maakte hij deel uit van het kabinet Hertzog, doch tijdens de bewindsperiode van deze règeering kwamen ernstige verschillen tusschen hem en Hertzog aan den dag. In 1929 trad Roos af ziekte werd als oorzaak opgegeven en tevens verdween hij van het politieke tooneel, waarna hij te Bloemfontein een rechtersfunctie aanvaardde. In 1932 keerde Tielman Roos onverwacht in het politieke strijdperk terug. Hij begon een grootsch opgezette actie voor devaluatie; en met succes, want in hetzelfde jaar besloot Hertzog inderdaad tot het loslaten van den gouden standaard. Niet lang daarna bewerkte Roos de fusie tusschen de beide groote natio nalistische partijen van Hertzog en Smuts (de „Natten" en de „Sappen".) Hemzelf mocht het daarbij echter niet gelukken een voor naamste plaats in het bewind van zijn land te krijgen. Hij stichtte een eigen politieke partij, die echter geen levensvatbaarheid toon de en tenslotte opgenomen werd in de groep der „nationale concentratie". Met Tielman Roos is een typische persoon lijkheid uit het staatkundige leven van Zuid Afrika heengegaan. DE HERTOG VAN GLOUCESTER TERUG IN ENGELAND. De hertog van Gloucester is gisteren van zijn rondreis door het Britsche rijk terugge keerd De prins van Wales en de hertog van York gingen te Portsmouth aan boord var. de „Australia", waarmede de hertog huis waarts was gekomen, teneinde hem als eer sten te verwelkomen. Gezamenlijk reisden zij met den koninklijken trein naar Londen, waar de koning en de koningin, benevens vele andere leden van de koninklijke fami lie, de Australische premier, Lyons en ver scheidene ministers aan het Victoria station ter verwelkoming aanwezig waren. (Adv. ingez. Med.) BILJARTEN. DE „HOF VAN HOLLAND-BEKER". Deze wedstrijden zijn Donderdagavond voortgezet. De uitslagen waren: pnt. brt. h.s. gem A. Moolhuysen 250 30 49 8,33 J. Steffers 42 29 40 8.34 pnt. brt. 236 31 250 31 h.s. gem 34 7.61 52 8.06 pnt. brt. h.s. gem. 250 38 24 241 37 24 6.51 pnt. 250 216 -brt. h.s. gem. 26 29 9,61 26 60 8.64 I. Davidson P. v. Someren P. J. Bos Fr. v. d. Berg P. v. Someren H. de Goede Het programma voor heden Vrijdagavond luidt als volgt: 8 uur: H. de Goede—H. v. d. Heyden en A. MoolhuysenI. Davidson. 10 uur: A. Moolhuysen—P. J. Bos en H. dc GoedeFr. v. d. Berg. COMPETITIE NED. BILJARTBOND. De wedstrijden in de tweede ronde van de competitie zijn, voor wat Haarlem betreft, thans in alle drie klassen geëindigd. In klasse D was ,,'t Blauwe Krijtje" uit Be verwijk in de 2de ronde geplaatst, doch moest zich helaas wegens bedanken van een lid van het team terugtrekken. In klasse E en F was „Excelsior" uit Vel- sen-Noord geplaatst. De einduitslag van deze klassen is voor haar als volgt: Klasse E. Afd. 2. gesp. gew. gel. verl. voor tegen pnt 1. Kets Niet 4 3 0 1 22 10 2. Excelcior 4 3 0* 1 22 10 6 3. Vondel 4 0 0 4 4 28 0 Kets Niet" kampioen wegens 4 pet. betere verhouding. Klasse F. Afd. 2. gesp. gew. gel. verl. voor tegen pnt. 1. Excelsior 6 5 0 1 30 18 10 2. Vondel 6 3 1 2 28 20 7 3. Rembrandt 6 3 0 3 27 21 6 4. Kets Niet 6 0 1 5 11 37 1 Excelsior kampioen. SCHAATSENRIJDEN. Sonja Heme te Amsterdam. Sonja Henie! Negenmaal achtereen wereld kampioene! Een fantastisch record voor eer. meisje van 23 jaar! Toch is haar eerzucht nog niet bevredigd! Zij wil haar levenswerk bekronen met een tienmalig wereldkam- noenschap! Daarvoor wil zij nog tot 1936 in raining blijven. En dan? Dan wil ze vrij zijn, niet meer leven onder den druk van het weer moeten-halen van een kampioenschap, daar voor dag in dag uit in training zijn. De bestuurders- van de- Amsterdamsche Kunstijsbaan hebben er zich in de week van de opening der baan in November van het vorig jaar meermalen over verwonderd, dat Sonja aan geen officieel diner, geen auto tocht, geen tocht naar Volendam en Marken deelnam, doch zich steeds na haar training'en na haar demonstraties onmiddellijk op haar kamers terugtrok. Nog heeft Sonja dit alles graag voor haar port over, maar men kan zich levendig voor lellen, dat zij er op een gegeven moment ;enoeg van heeft. Dit moment stelt zij zich oor te bereiken na afloop van de Olympische Spelen en de Wereldkampioenschappen in 1936. Op het oogenblik is Sonja nog in haar volle glorie. De schaatsenliefhebbers, die heden Vrijdag- af Zaterdagavond de kunstijsbaan zullen be zoeken, kunnen van haar kunst genieten. Het plan is, dat zij o.a. de Stervende Zwaan, waar zij in het buitenland zooveel succes mee be- haald heeft, zal voorstellen. DAMES-HOCKEY. NederlandDuitschland. België wint van Frankrijk met 31; Ne derland speelt tegen Frankrijk 11 gelijk. Moeten we daaruit besluiten dat op 't oogen blik Nederland zwakker is dan België? Neen, zoo erg zal het nog wel niet zijn, maar toch heeft het bondsbestuur gemeend onze natio nale ploeg na den eenigszins teleurstellenden wedstrijd in Parijs grondig te moeten wij zigen. Niet minder dan vijf speelsters zijn door anderen vervangen, zoodat de opstel ling nu luidt: Doel: Molhuysen (H.O.C.) Achter: Houtappel (Amsterdam) en Rollin Couquerque (H.O.C.) Midden: De Vletter (Bloemendaal), Eilers (Amsterdam) en Leendertz (Bloemendaal). Vóór: Polano H.O.C.)Th. Broese v. Groe nau (Kieviten) Van Ginsveen. (Amsterdam) Teilegen (H.H.Y.C.» en Hofland (Gooi). Reserve: Kok (Hilversum). In de middenlinie is dus mevr. Eilers weer teruggekeerd; mej. De Vletter speelt rechts half in de plaats van mej. Vreede. In den aanval zijn middenvoor en linksbinnen ver vangen, hetgeen o.i. een versterking betee- kent. Als g'eheel lijkt ons deze ploeg beter dan die tegen Frankrijk, maar nu men de Duitsche dames op bezoek krijgt, zal de wed strijd heel wat zwaarder zijn. Het is de tweede wedstrijd tusschen deze twee landen, de eerste op eigen bodem. In April van het vorig jaar werd ons team in Hannover met 60 geslogen. Het telde toen echter 5 invalsters en wist desondanks de score tot rust blank te houden. Na de pauze raakte ons elftal uitgespeeld, met zes doel punten als gevolg. Zoo'n zware nederlaag zal het ditmaal zeker niet worden, maar toch gelooven wij, dat de Duitsche dames ook nu sterker zullen blijken te zijn. Of zal onze ploeg niet rusten voor het een gelijk spel bevochten heeft? Onmo gelijk is dat resultaat niet. De wedstrijd wordt te half twaalf gespeeld op het terrein van „Amsterdam", dat te be reiken zal zijn via het tennisstadion van D. D. V. Het aanvangsuur is zoo vroeg ge steld om bezoekers, die 's middags naar het Stadion willen gaan, gelegenheid te geven eerst dezen wedstrijd bij te wonen. VRIJDAG 29 MAART De voorhoede is samengesteld Hn rinrr /"M-iiV.. -\ r- - wuu, iviicnieis Sport; Quïckeis, Royal Racing ci? mans, Royal Daring Club en RamH.r Sporting Club Anderlecht. rg> Kcw De middenvoor Quickels heeft nn zoen in het nationale elftal eesrJ,)! «ei. Al deze spelers kwam dit of V seizoen uit in de Eere-afdeelint, Kon. Belgischen Voetbalbond Vat Het Haarlemsche elftal zal zich ePv, ten geven om tegen deze sterke*? ploeg een goed figuur te slaan Maa,-'lsss& Haarlem-IJmuidenploeg ziet er /f 0r^ Stuk voor stuk zijn het spelers die £Vlg u'i' netje staan. Ons staat dus een n®a:i- ontmoeting te wachten. VOETBAL IN ENGELAND. De uitslag van den Donderdag gespeelden ■erste klasse wedstrijd Leicester CityTot- .enham Hotspur luidt 60. Door dezen uit slag zijn de Spurs vast op de laatste plaats geraakt met weinig of geen kans, dit jaar in de eerste klasse te blijven aldus wordt uit ".onden aan het Alg. Hbld gemeld. VOETBAL. In verband met de ontmoeting Haarlem Brussel heeft de competitieleider voor mor- ;en slechts twee wedstrijden vastgesteld, die reeds te half drie beginnen om den spelers nog gelegenheid te geven, zich tijdig naar het H. F. C-terreïn te begeven. Het betreft de volgende wedstrijden: Af deeling O- Kennemerland 4V. E. W. 2 Kennemerland 5Ulysses 2 Beide ontmoetingen kunnen o.i. door de thuisspelende elftallen worden gewonnen ook in de uitwedstrijden bleven deze Kenne- merland-teams hun tegenstanders de baas. Voor de afdeeïïngen 'A 'en B moeten de vol- énde ontmoetingen nóg wordeiV gespeeld: A: IJ. F. C. thuis tegen Telefonia; V. V. IJ. uit tegen SIZO; Telefonia uit tegen IJ. F. C.. Zeevogels thuis tegen SIZO; SIZO thuis tegen V. V. IJ. en uit tegen Zeevogels. B: V. J. B. uit tegen SIZO 2; V. V. R. A. uit te gen SIZO 2; SIZO 2 thuis tegen V. J. B. en V. V. R. A. Alle overige elftallen uit deze af deelingen zijn reeds uitgespeeld. In afdeeling C is ech ter nog een vrij groote achterstand. HaarlemBrussel. Voor de ontmoeting tusschen de vertegen woordigende elftallen van den Haarlemschen Voetbalbond en de Entente Brabanconne te Brussel, die Zaterdagmiddag op het H.F.C. terrein zal worden gespeeld, is door de Belgen een sterk elftal samengesteld. Het doel der gasten wordt verdedigd door Hendrijckx van de Royal Racing Club d' Bruxelles. Als backs zijn opgesteld: Lavigne, oud-aan voerder van het Belgische nationale elftal die eveneens speelt voor de Racing Club de Bruxelles en Charlier van Union St. Gilloise. De middenlinie wordt gevormd door: Lanquet en Verschuren beiden van de Royal Sporting Club Anderlecht, welke vereeniging kampioen is van de eerste afdeeling en Teunickx van de Royal Daring Club. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Door een bediende werden Thijs en Elewijn bij den koning gebracht. „Ik ben dokter Ibaroen," zei Thijs, „kan ik U helpen?" De koning zei: „Ik denk het niet ik heb verdriet en ben heel erg ziek. Ik heb ook geen trek waar dat van komt zou ik wel eens willen weten. Ik krijg niet meer dan pap en zoo nu en dan wat sap van vruchten. Zelfs dat doet in mijn maag veel pijn. Daar komt alweer een knecht met pap aandragen. „Hé," dacht Thijs, „dat is een vreemdsoortige geschiedenis." En hij peinsde lang over het geval na. ELSWOÜT-TOURNOOI. Onder bovengenoemden naam w serie-wedstrijden georganiseerd wa0V, Dl0. acht elftallen uit Haarlem en Omstiïï deelgenomen. Ken wor<jt De loting, welke Woensdagavond n had, heeft de volgende elftallen fewl' geplaatst: °en elkay A: SchotenT. H. B B: V. S. V. 2—R. C. H. 2. C: E. D. O. 2Zeemeeuwen D: D. I. O.Zandvoort. Voor de tweede ronde had -de volgende resultaat: 'n? het E: Winnaar B-Winnaar A F: Winnaar C—Winnaar D Voor den derden en vierden' prik cnol verlierzers van E en F tegen elkaar- i naars hiervan zullen om den eersten' 5:- den prijs kampen. eD twee. De wedstrijden beginnen 7 April as. ZWEMMEN. NED. RECORD 500 M. SCHOOLSUr VERBETERD. 10 Donderdagavond heeft de R z Kruithof in het Oostelijk Zwembad'te aitt dam een met -ucces bekroonde Doeiiw™, om het Nederlandsch record 500 Sï schoolslag te verbeteren. eier Dit record stond op naam van zijn di,h„. noot L Korpershoek met een tijd vin 7? 51 8/10 sec Kruithof legde den afstaJdin,' 7 min. 41 810 sec., zoodat hij het ba&Ë record met precies tien seconden ver heeft. 61 De tusschenliggende tijden waren; 100 meter: 1 min. 23 sec., 200 meter: 2 min. 56 sec. 300 meter: 4 min. 31 sec, 400 meter: 6 min. 7 sec. RUGBY BELGIë—NEDERLAND Op Zondag 31 Maart heeft te Antwerpen I» het Stadion van de Ne. Beerschot A c de vierde rugbylandenwedstrijd tegen Beleië plaats. Het Nederlandsche 15-tal is als volgt sa mengesteld: Full-back: Fuente (A.R.V.C.). Three quarters: Pabbruwe (D.S.R.C.) Moov iR.C.E.) de Laive (D.S.R.C.), ter Poorten (H, R. C.) Half-backs: Bieger, stand off (A.R.V.C.) v Vught, scrum half (A.R.V.C.) Forwards: 3e rij: v. Swol (A.R.C.V.), v d, Beek (A. A. C.), Meertens (A.R.C.V.) 2e rij: Aanhebt '(A.A.C.), en Alofs (A.R.V.CJ le rijGoosen CR C. E.), Hobbelman (A-.A. C.) ter Poorten (D.S.R.C.). Reserves: v. Leeuwen (H. R. C.), v. d Wal (A.R.V.C.), Berenschot (D.S.R.C.) ZATERDAG 30 MAART 1935. HILVERSUM, 1875 M. VARA-uitzending. 8.00 Orgelspel door J. Jong. 8.30 Gramofoon- muziek. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10,15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: Gevar. progr. m.m.v, verschillende VARA-orkesten en solisten. 12.00 „Orvitropia" o.l.v. J. v. d. Horst. 12.30 .,De Zonnekloppers" o.l.v. C. Steyn. 1.00 „De flierefluiters" o.l.v. E. Walis. 1.30 „De Noten krakers" o.l.v. D. Wins. 2.00 „Hoe de toonkunst groeide". 2.20 Gramofoonmuziek. 2.45 E. Walis en zijn orkest. 3.15 M. Sluyser: Filmpraatje. 3.30 R'damsch Philharmonisch orkest o.l.v. E. Flipse. 4.10 Lezing. 4.50 Vervolg orkestconcert. 5.30 Literaire causerie J. Winkler. 5.50 VARA- orkest o.l.v. H. de Groot en solisten. 6.30 Espe- rantouitzending. 6.50 Orgelspel J. Jong. 7.00 Friesche uitzending. 8.00 SOS-Ber. 8.03 Gra- mofoonpl. 8.20 U. h. Concertgebouw te A'dam: „De Stem des Volks", o.l.v. A. Krelage, „De Ster der Toekomst", o.l.v. L. D. L. Welters, en kinderkoor. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.30 Vaz Dias en VARA-Varia. 9.45 M. Gobets (tenor) en C. Steyn (orgel). 10.15 „Geef je zooals je bent", spel van Broedelet. M.m.v. het VARA- tooneel o.l.v. W. v. Cappellen. 10.30 VARA-or- kest o.l.v. H. de Groot. 11.15 Gramofoonpl. 1130—12.00 E. Walis en zijn orkest. HUIZEN, 301 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 1130- 12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Causerie. 3.00—4.00 Kinderuur. 4.15 Gramofoonpl. o.OO Orkestconcert, gramofoonmuziek en lezingen. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 9.05 Schlager muziek, gramofoonpl. en accordeonspel. 1U.M Vaz Dias. 10.35 Schlagermuziek 11.00-uuu Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Gramo foonpl. 12.05 BBC-Northern-orkest o.l.v. Mor rison mm..v. J. Morava (viool). 1.20 Commo dore Grand-orkest o.l.v. H. Davidson. 2,-0 Belfaster Omroeporkest o.l.v. E. G. Brown m.m.v. W. Boyd (tenor). 3.20 Orgelspel u. Thome. 3.50 Het BBC-Midland orkest o.l.v- u Hewward m.m.v. G. Gibbs (bariton). 5.05 Ame* rikaansch relais. 5.35 Ambrose en zijn bassy Club-orkest. 6.20 Berichten. 6.50 Spo.^ praatje. 7.05 Welsh intermezzo. 7.20 inK'* view. 7.50 Dickson's Apsley Band o.l.v. Dytf-j m.m.v. Th. Bates (bariton). 8.50 (fcyanee™ programma. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-» o.l.v. Clifford m.m.v. W. Heughan (bas). —12.20 BBC-dansorkest o.l.v. Henry Hall. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.35 Orkesteoa eert o.l.v. Doyen. 8.45 „Les contes d' Hoitmaa operette van Offenbach BRUSSEL, 322 M. r.,. 12.20 Omroeporkest. 1.30—2.20 en 4.20 era mofoonpl. 6.20 Omroeporkest. 7.35 Gram foonpl. 8.20 Salonorkest. 10.30-r-12.20 ba muziek. KALUNDBORG, 1261 M. 9flfl 1.20—1.20 Concert uit Rest. „Wivex Zang en piano. 2.50—4.50 Omroeporkest w- Mahler. 7.4011.20 Dansmuziek voor deoua-- generatie m.m.v. het Omroeporkest Gröndahl en solisten.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2