£en Oude Heer. 'aat prat op een zekere Opoe die 106 jaar oud is en de oudste Tjadei^ Nederiand schijnt tezijn. Maar Lon- Sfc» in A"r?:„V i M. 45 lang. Maar het bizondere vrouw ln Jnog Veel merkwaardiger bezit ..„heelt etu r\*nr, 1 na Arnold. Hij is evenals Opoe 106, en -r lono' Mom' VIPI: hivrmrinvp nij iï ^f zoo' 'buitengewoon geconserveerd is dat nu ondanks een zeer avontuurlij- insloop. Hu ziet eruit of hij zoo tus- Xca In en 50 is. kan bij daglicht nog uit- gcben ae gn is verder vrij van alle ge- j-ken nmzoo te zeggen: in prima staat. Al- brekeri: JJ rlcraCht en souplesse van zijn loop !>en de im een eeuw wat geleden. Als hij Hebben eft men hem mêér dan midcelba- tS0Tiftiid Maar overigens spreekt hij zeer 143 - Ah zit vol plannen en stelt zich blijk- e^e.r^scn. ei wat levensjaren voor. Als men i kritieke kroonjaren veilig gepasseerd het een gewoonte. dat hij de aandacht der Engel D rV heeft getrokken is. dat hij een vaste scte P£rL zoekt. Hij heeft heel wat beroepen 11 fend' is journalist geweest, rondreizend uneler operazanger, concertzanger. toone!tp,.r en taalleeraar hij spreekt vloeiend ripn) is tweemaal bijna als spion dood- vi* J® 'en heeft nog allerlei andere avon- I^eegemaakt.... maar dat was alles ^23 Arnold wil het nu eens wat rustiger Sn doen en wat vastigheid hebben. Hij w ft toe dat zijn jeugd voorbij is. Het laatste gê^haar is 'm nog wel niet ontvallen, maar meent hij blijkbaar, dat men zich op z'n 1 nrfprdzesde wel eens als rustig burger met rade betrekking en geregelde kantooruren ïS rangeeren. 't Is lastig, zegt hij. dat .matures zoo dun gezaaid zijn. En mis- dli.n vraagt hij zich wal af: heb ik niet iets iin» aewacht? Intusschen is hij bezig met if schrijven van zijn mémoires, waarin de wnninesfeesten van koningin Victoria bv. be sweren zullen worden. Bij die feesten werd «Md al bijna onder den voet geloopen.hij wrft het aevaar in zijn leven nimmer ontwe- w en is daar uiterst gezond bij gebleven. L ziet wel dat dit een nog interessanter fi- is dan Opoe Tjadens. ofschoon die oude Se boos wordt als iemand haar helpen wil ÏT't oversteken van de straat. Maar wat is rato blzonderheid. vergeleken bij de loop baan en de levensopvattingen van Alfred Arnold? Helaas hebben alle dingen hun schaduw zijde en het geval-Arnold maakt er geen uit zondering op. Men is hem in Engeland gaan Leren om bewijs dat-ie heusch hosderdzes was3 en hij bleek geen ander bewijsstuk te hebben, dan een boek, hem door een oom in 1840 "egeven, met voorin de opdracht: ..Bij je twaalfden verjaardag. 9 November 1840". De Engelsche Burgerlijke Stand is nooit erg best georganiseerd geweest, en in het verre verleden waaruit Alfred zou dateeren was er do» heelemaal geen sprake van geboortebe wijzen. Dat kan hij nu wel niet helpen, maar hij zou bewijsstukken van anderen aard kun nen hebben dan dat eene, dat wel erg zwak is. Het kan wel een boek wezen dat aan zijn groot vader is gegeven toen die twaalf werd. Het kan zelfs een boek wezen dat aan den grootvader van heel iemand anders is geschonken. Het jaartal kan veranderd zijn. Enfin, er zijn nog allerlei oplossingen mogelijk. Misschien is het niet aardig dit te zeg gen, maar het is nu eenmaal niet de taak des krantenschrijvers, lichtgeloovig te zijn Laten we eens even veronderstellen dat Al fred Arnold niet 106, maar 46 is. Dat hij een baantje zoekt, zooals zoovelen, en daarbij tot de conclusie is gekomen dat men iets bijzon ders moet wezen, wil men de aandacht trek ken, Dat hij niet beschikt over buitenge wone gaven. En, dat hij op een goeien dag in een tweedehands-boekenwinkel dat oude exemplaar met die opdracht er in heeft ge vonden De rest laat zich raden. De gave der fan- taisie is hem zeker deelachtig. Hij zou gedacht kunnen hebben: Weet je wat, ik word kras honderdzesser, met een interessant verleden. Opera- en concertzanger.dat geeft er een zekere romantiek aan, en niemand zal ver wachten dat ik op m'n honderdzesde nog zin gen kan. Dat vraagt dus geen bewijs. Avon turen in Manilla, Japan, Amerika, in den grooten oorlognatuurlijk. Tweemaal voor spion aangezien en gear resteerd, tweemaal bijna doodgeschoten.... waarom niet? Word in deze wereld maar eens honderdzes en reis een beetje rond zonder een paar maal bijna doodgeschoten te wor den! En nu ben ik nog wel verdacht goed „bij" maar 'n ouwe mannetjes-loop is makkelijk aan te keren, en 't komt me te pas dat mijn oogen niet zoo heel best zijn. Het is maar een veronderstelling. Als zij juist was, zouden we 't zelfs dan Alfred Ar nold zwaar aan moeten rekenen? In een tijd als deze, met weinig kansen, zooals nu? Waar om zou een man van 46 niet de memoires van een van 106 schrijven, als ze aardig zijn? En een vast baantje bemachtigen onder het mot to: wie niet sterk is, moet slim zijn? Het lijkt eigenlijk erg begrijpelijk en vergefelijk Wat Opoe Tjadens betreft: die is heusch honderdzes. R. P. laatste wedstrijd om het KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zondag worden deze wedstrijden om de kampioenschappen van Nederland beëindigd met alle 1ste klassen gewichtheffen. Deze dag zal D.O.K. vertegenwoordigd wor den door de navolgende athleten: afdeeling vedergewicht J. Rooijmans, afd. lichtgewicht C. G. Tabak, afd. zwaargewicht A. J. Burger en C. Vessies. Deze gewichtheffers hebben hun sporen reeds verdiend en zij zullen a.s. Zondag onge- *ff!|fe'd tot eoede prestaties in staat zijn. BEVERWIJK Het eerste lustrum van den Bakkers-vakcursus. Een fraaie tentoonstelling. Donderdagavond werd in Hotel „Oud Mee- renstein" de tentoonstelling geopend van de werkstukken der leerlingen van den bakkers vakcursus. die dezen winter voor de vijfde maal georganiseerd was door de plaatselijke afdeelingen van de Christelijke- en de Mo derne bakkersgezelienbonüen. Bij cle officiëele opening dezer expositie waren zeer veie belangstellenden tegenwoor dig. O.m. waren aanwezig wethouder J. F. Braun, het raadslid J. Visser, leden van het hoofdbestuur van beide vakbonden, het be stuur van de Coöperatie „Algemeen Belang", het Comité voor bakkersvakonderwijs te Alk maar. patroons uit Haarlem e.a. De heer Baartse herinnerde na een welkomstwoord, aan de prettige wijze, waar op nu gedurende vijf jaren door de verschil lende instanties was samengewerkt. Bijzon deren dank bracht spr. aan het bestuur van „Algemeen Belang", dat vijf jaren achter-een de bakkerij en alles wat daarbij behoort gratis ter beschikking van den cursus stelde. De jury, zoo deelde de voorzitter mede. had dit jaar een buitengewoon moeilijke taak ge had. Zij werd voor de broodafdeeling gevormd door de heeren H. H. Meyer, Velsen, N. J. Out. Beverwijk en P. v. d. Bergh, Beverwijk, voor de banket-afdeeling door de heeren Allehands, A'kmaar, v. d. Matte, Haarlem en Groot. Cas- tricum. Uren arbeid was aan de werkstukken ver bonden, niet alleen voor de cursisten, maar ook en in niet mindere mate voor de cursus leiders, de heeren Dinkla en Dubbelman. Spr. betuigde zijn groote erkentelijkheid voor de ondervonden medewerking van patroons, ouders, leveranciers e.a. Met groote voldoening kon spr. tenslotte ge wag maken van de groote ernst en van de rust, waarmede gearbeid werd. Daarvoor bracht hij ook de cursisten hulde. De secretaris, de heer Haasnoot gaf een overzicht van de vijf cursussen. Ook hij hul digde de leiders en allen, die op eenigerlei wijze hun medewerking aan het welslagen verleenden. De leerlingen vatten hun taak zeer ernstig op. Zij hebber, liefde voor hun werk. De secre taris illustreerde dit met een pakkend voor beeld. Een Duitsche cursist, E. Spieker moest terug naar het vaderland, maar hij had er een fietstocht van 200 K.M. voor over om tegenwoordig te kunnen zijn bij de beoordee ling van het werk en bij de opening van de tentoonstelling. 195 cursisten kregen opleiding aan den vak cursus, gemiddeld 36 per jaar en drie leerlin gen, Boeree, Baartse en Leguit offerden zelfs vijf jaren lang hun winteravonden op, om zich de noodige vakbekwaamheid te verwerven. Tenslotte huldigde spr. de leiders Dinkla en Dubbelman en bood hun als aandenken een fraai uitgevoerd diploma aan. (applaus). De vertegenwoordigers van de beide bonden uitten hun waardeering vodr den gepresteer- den arbeid en wezen op de groote beteekenis van een grondige vakopleiding van de jon geren. welke evenzeer in het belang is te ach ten van de werkgevers als van de werknemers in het bakkersbedrijf. Zij vestigden voorts de aandacht op het nuttige sociale werk, dat de organisaties te Beverwijk thans reeds vijf jaren achtereen hebben verricht. Namens den Algemeenen Bond werden eenige boekwerken aangeboden. Namens het bestuur van „Algemeen Be lang" gaf de tweede voorzitter de heer H. v. d. Plas de verzekering, dat het dit werk naar vermogen zal blijven steunen, omdat ook de Coöperatie er groot belang bij heeft, dat de ouderen in de toekomst door jongeren, die vakbekwaam zijn, zullen kunnen worden ver vangen. De heer I-I. H. Meyer, lid der jury afdeeling brood verklaarde nooit voor zoo'n moeilijke taak te hebben gestaan, als bij deze beoor- deeling. Het was zoo keurig, dat de juryleden zelf drie prijzen aan het aantal beschikbare lauweren heeft toegevoegd, daarmede demon- streerende, dat zeker meer inzendingen voor een prijs in aanmerking kwamen, boven het beschikbare aantal. Spr. bracht namens zijn collega's hulde aan den leider van de brood afdeeling voor zijn prestatie. Ook namens het Comité te Alkmaar werden hartelijke woorden van waardeering gespro ken. Deze spreker richtte bovendien nog een kernachtig woord tot de cursisten, hun er op wijzende, dat niemand ooit in staat zal zijn, hun het op dezen cursus geleerde te ontne men. De heer E. Schelvisch was namens den Beverwijkschen Bestuurdersbonds de volgende spreker. Hij verheugde zich over den bloei, waarin de cursus zich mag verheugen en bood twee vakboeken aan. De heer Dinkla, ook sprekend namens zijn collega Dubbelman vond het een moeilijken cursus. Juist deze maal, nu het een „spitsjaar" gold, meldden zich vooral jeugdige cursisten aan. 17 van de 24 leerlingen waren niet ouder dan 15 jaar en bovendien waren er onder de ouderen, die reeds vier jaren de lessen volg den, maar die nog nooit in een bakkerij werk ten. De cursisten hebben echter prachti< medegewerkt en als leider was hij zeer inge nomen met het resultaat van den gezamen- lijken arbeid. Na al deze hartelijke woorden kreeg de jury gelegenheid den uitslag van haar beoordeeling kenbaar te maken. Voor de afdeeling banket was deze als volgt: Verplicht werkstuk: klokstel: 1. Hoogvorst. 2. Prins, 3. Leguit, 4. Spanjaard. Eervolle ver- melding Antonijssen. Schilderstuk: 1. Leguit, 2. Spanjaard, 3 Winkel, 4. Prins, e. v. Hoogvorst. Afd. Marsepain: 1. J- Post, 2. v. d. Meer, 3. Vermeulen, e. v. De Graaf. Vrije inzendingen: 1. Leguit, 2. De Ruyter, 3. Boeree. e. v. Antonijssen. Een inzending van een oud-cursist verwierf den lof der jury. Afdeeling Brood (Jonge cursisten): 1. L. Brouwer. 2. J. Post, 3. C. v. d. Meer, 4. G. v. d. Miade. Oudere cursisten: 1. E. Spieker, 2. M. Hoog vorst. 3. J. Spanjaard. 4. R. Prins. Verplicht werk (schild'1. F. de Ruyter, 2. E. Spieker, 3. H. v. Doorn, 4. A. Baartse. Vrij ontwerp: 1. Honig, 2. Winkel. Vrije inzendingen, afd. II: l. Brouwer, 2. Post, Afd. I: 3. Spieker, 4 Brouwer. De collectieve inzending der cursisten werd bekroond met een eervolle vermelding en lof der jury. De Duitsche cursist, die z'n fietstocht van 200 K.M. zoo mooi beloond zag, had voor zijn mooie prestatie een extra applaus in ontvangst te nemen. De talrijke belangstellenden kregen daarna de gelegenheid de keurige werkstukken in oogenschouw te nemen. Het ligt voor de hand, dat de groote be langstelling van de leeken zich concentreerde op de fraaie werkstukken van de banketaf- deeling. De vaklieden verwijlden zeer lang bij de afdeeling brood, waarin de strijd om den voorrang tusschen de cursisten wel zeer scherp was geweest. Tot en met Zaterdag is het pu bliek in de gelegenheid, deze welverzorgde expositie te bewonderen. FEESTAVOND CHRISTELIJKE METAAL- BE WERKERSBOND. Donderdagavond werd in het Hervormd Vereenïgingsgeoouw aan de Oosterwijkstraat een feestavond van den Christelijken Me- taalbewerkersbond afd. Beverwijk gehouden. Na gemeenschappelijken zang van Psalm 89, verzen 7 en 8 ging de voorzitter, de heer Zwitser voor in gebed, en las hij een gedeelte uit Markus 6. waarna hij de aanwezigen en in het bijzonder den eere-voorzitter, den heer Va-a der Ploeg, de vertegenwoordigers van de Eondsbesturen en de Jong-Hervorm- den hartelijk welkom heette. Verder wijdde spreker nog eenige woorden naar aanleiding van Markus 6, aan de sociale kwestie. Hierna bracht de secretaris een jaarver slag uit en gaf de penningmeester, de heer van Someren een overzicht van de financiën van het afgeloopen jaar. waaruit bleek, dat bij een uitbetaling aan werkloozen van f 1042.86, een batig saldo bleef van f 1601.95, terwijl vcor het T.B.C.-fonds f 68.11 ingeko men was. Vervolgens hield de heer Hordijk een rede. waarin hij de tegenkanting die het Christen dom overal, dus ook op sociaal gebied onder vindt, aan een beschouwing onderwierp. De wereld, zoo zeide spreker o.m., gaat uit van de idee „De mensch is de hoofdzaak". De moderne dichter brengt dit vooral tot uiting in een gedicht. ..Ik ben een God in het diepst van mijn gedachten", terwijl het Christen dom tot richtsnoer neemt, dat er boven alle dingen een God staat, die regeert in het groote en in het kleine. Het Christendom wordt altijd en overal tegengesproken. Dit splitst het menschdom in twee ge deelten. Vandaar ook de splitsing van de moderne vakbeweging en de Christelijke vakbeweging. Uiterlijk lijken deze bewegin gen veel op elkaar, maar er is, aldus spreker, een onoverbrugbare kloof, dievoortkomt „uit het verschil van levensdoel.. Al worden wij, zoo vervolgde de heer Hor- dok, van verschillende zijden bestreden om ons geloof, toch moeten wij doorgaan onze ordonnatiën te houden, dan zal hetgeen reeds dikwijls gebleken is, God hier voor zeker zijn zegen over schenken. Na deze rede volgde een voordracht dooi den heer H. Kraayenveld getiteld: „De moe dige redder" van W. G. van der Hulst. Een afgevaardigde van de afdeeling I-Jmuiden sprak daarna woorden van kameraadschap. Na de pauze voerden eenige leden van de vereeniging „De Jong Hervormden" een too- neelstukje „Een huis met Commensaals" op, waarom door de aanwezigen soms onbe daarlijk gelachen is. Vervolgens was het woord aan den heer Eikerbout, die sprak over het. onderwerp: „Het heden, het verleden en de toekomst". Spreker gaf hierin een overzicht van den arbeid van vroeger, en het werk der organi satie in het heden en in de toekomst. Tenslotte werd nog een voordracht gege ven. waarna de avond met gebed en zang be sloten werd. De heer C. Bakker verzorgde in de pauzes het muzikale gedeelte. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in het Veilingsge bouw „Centrum" ten overstaan van Notaris Mr. A. Moens in het openbaar verkocht: 1. Het woonhuis aan de Duinwijklaan no. 41 met erven, schuur en grond, groot 3 A, 8 c.A. Eigendom van den heer J. Koelman. Oogeboden door den heer A. Moerel f 4590. Niet gemijnd. Koopster N.V. Exploitatie Maatschappij „De Wijk". 2a Woonhuis aan den Rijksstraatweg no. 159 met poort, schuurtje, erven en grond groot 90 c.A. Opgeboden door den heer A. Oudshoorn te IJmuiden f 1150. Niet gemijnd. 2b. Woonhuis alsvoren no. 157. groot 83 c.A. Hoogste bieder A. Oudshoorn voor f 800. 2c. Idem no. 155 groot 1 A. Hoogste bieder A. Oudshoorn voor f 800. Combinatie staande op f 2750 werd bij af slag gemijnd op f 500 door den heer B. Koger. Kooper B. Koger q.q. voor f 3250. De perceelen waren eigendom van mej. A. Pesch. 3. Het villatje „Semplice" met erf en grond aan de Verlengde Vondellaan. groot 2 A. 55 c.A. Eigendom van den heer A. Allan Hoog ste bieder de heer Jaapies te Beverwijk voor f 4500. Opgehouden. 4. Het weiland, genaamd „De Haverkamp en het Haverkampje", groot 1 H.A. 67 A. 30 c.A., gelegen in den polder Wij kerb roek. eigendom van den heer W. v. d. Mey te Wijk aan Zee. Hoogste bieder F. Ph. P. Braun voor f 2500. Koopers de heeren A. Barendregt q.q. voor f 2501. Bij dezen laatsten verkoop kwam voor de eerste maal de "nypotheekcommïssie ter sprake. De heer W. v. d. Mey had zieh tot- deze commissie gewend. De notaris deelde echter mede. dat de hypotheekhouder, die zich met den secretaris dier commissie verbinding had gesteld, zich garant stelde voor eventueele schade. Het was hem name lijk gebleken, dat de ingestelde actie geen enkel gevolg zou hebben. LEZING CHRISTEN VROUWENBOND. In het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat werd Donderdagavond een vergadering van de Nederlandsche Christen Vrouwenbond afdeeling Beverwijk en omstre ken gehouden- De presidente, mevrouw van Katwijk, ging voor in gebed en heette de aanwezigen en in het bijzonder den spreker Ds. Baljon uit Zet. ten, hartelijk welkom. Na de installatie van eenige nieuwe leden was het woord aan Ds. Baljon, die sprak over het werk der Helderinggestichten. Allereerst schetste spreker hoe ongeveer tachtig jaar gc-leden, toen het kerkelijk leven in ons land dor en doodsch was, Ds. O. G Heldering zijn maatschappelijken arbeid be gon. Hij was in dien tijd predikant te Hem men en van daaruit kreeg hij contact mei eenige menschen uit den Haag, die ook veel arbeid op maatschappelijk gebied verrichtten Zoo stichtte hij een inrichting voor jongens te Hoenderlo en bepaalde zich uitsluitend tot :!eze taak. Totdat hij eenige jaren later met een meisje dat pas uit de vrouwengevangenis te Gouda ontslagen was in aanraking kwam, en hij voor het eerst hoorde van de vreeselijke toe standen, die in deze eenige vrouwengevan genis in ons land heerschten. Hij besloot nu met zijn gewone activiteit en doorzettings vermogen, dat er iets voor deze meisjes waar voor geen plaats meer in de mataschappij is. gedaan moest worden. Hij deed een beroep op kerkelijk Nederland en wist ondanks alle moeite en tegenwerking, die hij hierbij onder vond, toch de oprichting van een gesticht voor vrouwen en meisjes te bewerken. VRIJDAG 29 MAART 1935 De interessante lezing van ds. Baljon werd erduidelijkt door een aantal lantaarnplaatjes die de moeilijke maar toch zoo schoone arbeid in de Heldering-gestichten, in beeld brach ten. Aan het eind werd deze welgeslaagde avond door Ds. Baljon op de gebruikelijke wijze ge sloten REDERIJKERSKAMER „KENNEMERLAND". De Rederijkerskamer „Kennemerland" sloot Donderdagavond het winterseizoen met de opvoering van de klucht „De Ridder van den Kousenband" van Henk Bakker. Een vrij tal rijk publiek heeft uitbundig plezier gehad in de tribulatles van de familie Hofstede c.s., die willige slachtoffers waren geworden van de „chantage in kousenbanden". Ondanks het feit, dat de bezetting van dit stuk ook thans weer eenige debutanten telde, slaagde „Kennemerland" er in, een vlotte op voering van deze klucht te bereiken. Vooral het eerste en tweede bedrijf genoten het goede tempo, dat daarin vrijwel gehandhaafd kon blijven. In III was het voor de climax nogal aan schommelingen onderhevig. Over het algemeen kweten de dames en heeren zich goed van hun taak. Ook de debutanten had den aardige momenten, al ligt het voor de hand. dat zij wel eens wat „overspeeld" wer den door hun meer geroutineerde partners. De heeren Ph. Braun als Hofstede en C. Ree horst als de schoonpapa hebben door hun vlot samenspel ongetwijfeld het stuk gedragen. Zij beheerschten de situatie en waren sterker in hun uitbeelding dan de dames, die als hun echtgenooten fungeerden. Vooral de heer Ree horst maakte van den ouden heer een pracht type. Op hetzelfde peil handhaafden zich de heeren G. Bakker in de bescheiden rol van Pilger en P. Fiege als de bokskampioen Tinus Boots. Dat was weer een keurige rol van Fiege. Van de bijrollen noemen wij de loodgieter van den heer Hofland en de dienstbode van mej. C. van Veen. De politiedienaren hadden hun aan deel in de verwikkelingen en droegen alzoo bij deze chantage-geschiedenis, die zooveel stof tot vroolijkheid gaf, tot een goed en blij einde te brengen. Dat het publiek zich uitstekend geamuseerd had bleek aan het slot. toen de Rederijkers kamer een langdurige ovatie ten deel viel. Wij vermelden tenslotte nog gaarne de goede regievoering van den heer Bakker en de verzorgde aankleeding van het tconeel. De uitvoering werd met een gezellig bal onder leiding van den heer Leo Peelen ge sloten. WIJK AAN ZEE EN DUIN Wiik aan Zee en Beverwijk één? Vergadering van het fusiecomité. In café „De Zon" vergaderde Woensdag avond het Comité vóór de fusie onder leiding van een heer A. Schelvis. Eerst was het woord aan den heer Van Helden. Zijn onderwerp is, zooals hij zegt, al zoo uit den treure besproken, dat 't hem niet gemakkelijk is nog iets nieuws te ver tellen. Toch is het naar zijn meening nog wel noodzakelijk de voorgeschiedenis eens na te gaan. Zoo herinnerde spr. aan de tot stand- koming der bestrating van den Zeeweg en Juiianaplein, die 40.000 gekost heeft en waarvoor indertijd de belasting verhoogd moest worden. Verschillende onderdeelen van de gemeentehuishouding, als badhuis, zieken huis, scholenbouw en de werkverschaffing zijn objecten uitstekend geschikt voor 'n grootere gemeente. De rioleering werd ook nog eens besproken. Het speet den heer Van Helden, dat 't debat met den heer Poorstra niet ge accepteerd is. Met vele cijfers weerlegt spr. de diverse feiten, die door 't antifusie comité tegen de fusie aangevoerd zijn. In de eerste plaats, de verkeerde opvatting over de groote schuld welke Beverwijk zou hebben. Vergeten is dat zij een groot bezit heeft, zeker een totaal van 2.000.000. De tweede spreker de heer P. J. Haazevoet, begon z'n spijt te betuigen over een uitlating ter vergadering van het anti-fusie comité bij den heer B. Schelvis. Hij wees er op welk een groot perspectief er bestaat van een plaatsje als Wijk aan Zee, wanneer het deel uitmaakt van een groote gemeente, terwijl het thans volgens zijn meening te lijden heeft door een ongeschikte verbinding. Ook deze spr, weidde uit over de gemeente huishouding). Deze kon z.i. beter uitgaan van één groot* dan van twee kleine gemeenten. HEEMSKERK In verband met de invoering van een nieuwe grondwet in Polen, hadden te Warschau groote feestelijkheden plaats. „ST. CECILIA". Het fanfare corps ..St. Cecilia" komt dezen zomer in het alhier te houden concours uit in de eerste afdeeling, met als verplicht nummer in den concertwedstrijd „Caprisieuse" van H. A. Maas. het vrije nummer is „La Petite Fee" van J. Werkman. Ook in den marschwedstrijd zal St. Cecilia uitkomen met den „Feest- marsch" van R. v. d. Glas. HOLLAND—AMERIKA LIJN. "i'.erüijk Rott. n. Vancouver p. 27 Dunge- ne.ss. 2.8,v- New-York te Rotterdam. ™»<llik Vancouver n. Rott. 28 te Hoek van Holland. I, N.-Orleans n. Rott. 28 te Antw. «raïatrme Vancouver n. Rott. 27 te Balboa -HALCYON LIJN. redenburg 27 v. Rott. te Kirkenes. Kift..!. HOLLANDAFRIKA LIJN. JH (thuisreis) p. 28 Gibraltar, or .ntein I thuisreis) 28 te Bremen vertr. a Hamburg. ^thuisreis) 28 te Das-es-Salaam fe¥°I>,é'ta (uitreis) 28 te Antw. vertr. 30. ÏE ?.tm (uitreis) 23 v. Port Natal. sKJÏVkreisl 28 v- p°rt Natal, fontein (thuisreis) 28 v. Teneriffe. BfH..Bo°,llAND—WEST-AFRIKA LIJN. Sn?',7- Anst. n. Hamburg. eik 28 v. Hamburg te Amsterdam Ballas 5?N' HOLLANDSCHE LLOYD. n V. Amst. n. B.-Aires. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 27 te Yokohama. Zuiderkerk (uitreis) pass, 28 Maart Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) p. 27 Perim. Meliskerk (thuisreis) 28 v. Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 'uitreis) p. 27 Perim. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ganymedes 28 van Hamburg te Amsterdam. Hermes 28 van Amsterdam naar Rotterdam. Ajax 28 van Danzig naar Stettin. Vesta 29 van Vigo naar Lissabon Aurora 27 v. Fiume te Dubrovnik. Baarn 27 (8 n.m.) v. Hamburg n. Antwerpen. Costa Rica Amst. n. W.-Indië p. 27 (3 n.m.) Ponta del Gada. Orion 27 v. Genua te Savona. R0TTERD.4MSCHE LLOYD. Dempo (thuisreis) 28 (6 n.m.) van Tanger. Kota Pinang (thuisreis) p. 23 (6 v.m.) Ouessant. Sibajak (uitreis) 8 (9 v.m.) te Marseille. Baloeran 28 v. Rott. te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi (thuisreis) 26 v. Teneriffe. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras 27 v. Amst. te Batavia. Johan de Witt (uitreis) 28 v. Suez. Tabinta (thuisreis) 26 v. Padang. Salabangka (uitreis) p. 27 Perim. Salawati (thuisr.) 28 van Londen. Poelau Roebiah (thuisr.) 28 v. Marseille. Cristiaan Huygens (huisr.) 28 te Suez. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Medon 28 v. Batvia te Amst. Calchas Japan n. Rott. via Londen 27 (10.53 v.m.) 260 mijl ZZW. v. Land's End. Myrmidon Batavia n. Amst. via Havre 27 (12.2 n.m.) 80 mijl ZZW. v. Land's End. Agamemnon Japan n. Rott. 27 v. Hongkong. City of Oran Japan n. Rott. 27 te Duinkerken. Stentor Amst. n. Java 27 te Liverpool. IJzer ver scheping. Het van Amsterdam komend Zweedsche stoomschip Garm heeft bij de Hoogovens ijzer bijgeladen en vertrok daarmede via Rotter dam naar Zweden. De Nederlandsche motor boot Aleida kwam hier van Rotterdam binnen om eveneens ijzer bij de Hoogovens te laden. Vlootvermindering. Het stoomschip Brielle van de K. N. S. M. te Amsterdam is thans definitief naar Rusland verkocht. Herstellingen uitgevoerd. De stoomtrawler Odin, welke onlangs naar Rotterdam gesleept werd, heeft daar verschil lende herstellingen uitgevoerd 'en is door de sleepboot Hoek van Holland weer naar hier teruggebracht. Het einde van een bekend zeilschip. De door zijn boeken over lange zeereizen met zeilschepen bekende schijver Allan Villiers kocht het vorig jaar het buiten dienst gestel de Deensche opleidingschip George Stake en bracht dit onder Birtsche vlag weer in de vaart met den naam Joseph Conrad. Met ait- schip wilde hij een reis van twee jaar rondom de wereld maken, waaraan verschillende jongelui uit de beste kringen in Engeland deelnamen. Op zijn uitreis leed het schip nabij de Kanarische Eilanden al stormschade en kwam in het laatst van December te New York aan. Het had van te voren nog op strand gezeten. Uit een ingesteld onderzoek blijkt nu, dat de beloopen schade zeer groot is en het betwijfeld moet worden of het schip wel weer in de vaart zal komen. AANGEKOMEN. 27 Maart: Ramon s.s. Bilbao Euterpe s.s. Bordeaux Arabistan s.s. Middlesbro Hoek van Holland slpb. Rotterdam Aleida m.s. Rotterdam Grunda m.s. Antwerpen Astarfce s.s. Bremen 28 Maart: Prowess m.s. Huil Rijnstroom s.s. Leith Amstelkerk s.s. Hamburg Medon m.s. Batavia VERTROKKEN 27 Maart: Karnsten m.s. Rotterdam Acardo s.s. St. Kitts v.o. Thornlea s.s. Rotterdam Gaasterkerk s.s. Hamburg Irene s.s. West In die Perseus s.s. Kopenhagen Trito s.s. Rotterdam Achilles s.s. Hamburg Gauss m.s. Antwerpen Rhein s.s. Hamburg 28 Maart: He)der s.s. Hamburg Salïand s.-? Buerr*-« Aire Garm s.s. Rotterdam Marsa s.s. Rottei-.am Mary m.s. Falmouiw 22 doodvonnissen in Rusland. MOSKOU, 28 Maart. (Reuter). De laatste dagen zijn te Leningrad, Charkow en Moskou 22 doodvonnissen geveld, waarvan alleen te Moskou 16. Alle vonnissen zijn reeds vol trokken. Voor het meerendeel waren de beklaagden beschuldigd van aanslagen op Sovjet-amb tenaren en staatsondernemingen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5