DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Amstelland Andalusia Arantza Mendl Ajax (Ned.) Aurora Achilles Britsum Bennekom Barneveld British Industry Bloemfontein Berenice Baarn Bulysses Chr. Huygens Clan Macfadyen Clan Macilwraith Cunene Ceres (Ned.) Crijnssen Caribia Clanwood Deucalion (Ned.) Eurymedon El don Park. Eurybates Eemland Elsa Freiburg Gaasterland Gera Giekerk Ganymedes Heemskerk Hazelwood Heidelberg Harmonie Heider Iberia Myrmidon Meerkerk Marton Melamous M. v. St. Aldegonde Nijkerk Nicea Okeanla Oranje Nassau Polyphemus Poelau Roebiah Phrontis Poelau Laut Perseus (Ned.) P. L. M. 24 Buenos Aires Bassein Santa Fé Danzig Midd. Zee Hamburg La Plata Chili Chili Aabadan Z. Afrika W. Indië Hamburg Curacao Ned. Indië Rangoon Rangoon Rosario Bourgas West-Indië West Indië Sta. Caballo (v. IJm.i Alexandrië Batavia Bassein Batavia Hamburg Constantza Ned. Indië Buenos Aires Ned. Indië Beira Hamburg Beira Santa F£ Ned. Indië Buenos Aires Hamburg West Indië Batavia Japan Villa Constitucion Hamburg Batavia Zuid-Afrlka West indië Buenos Aires West Indië Batavia Batavia Batavia Ned. Indië Hamburg Mellilla (v. IJm.) verm, aankomst Laatste bericht Rendsburg Ned. Indië Recina Santa Fé Rhea (Ned.) Valencia, Salawati Sesostris Southgate Serooskerk Simon Bolivar Springfontein Thirlby Telamon TItus Tabinta Trajanus Waterland (Ned.) Zaanland Batavia Mexico Rosario •tapan Hamburg Zuid Afrika Rosario wrid.' Zee Midd. Zee Ned. Indië West Indië 3uenos Aires Buenos Aires 5 April 2 April 2 April 20 April 1 April 1 April 31 Maart 12 April 18 April 16 April 2 April 22 April 26 April 2 Mei 19 April 2" Maart 15 April 5 Anrll 8 Mei 8 Mei 27 Maart 31 Maart 5 April 4 April 11 April 28 Maart 10 April 18 April 6 April 13 April 30 Maart 10 April 2 April. 30 Maart 5 April 11 April 4 April 8 April 21 April 5 Mei 19 Maart van Bahia. 23 Maart van Perim. 24 Maart van Teneriffe. in lading. 27 Maart te Dubrovnik. in lading. pass. 27 Maart Madeira. 24 Maart van Curapao. 22 Maart van Valparaiso. 14 Maart van Port-Said. 25 Maart van Dakar. 9 Maart van Pto Barrios 27 Maart vertrokken. 10 Maart vertrokken. 25 Maart van Perim. 24 Maart van Gibraltar, pass. 27 Maart Perim. 21 Maart vertrokken. 26 Maart van Stamboul, 19 Maart van Barbados. 30 Maart van Pto Barrios. in lading. 26 Maart van Beyrouth. 27 Maart van Belawan. 23 Maart vertrokken, in lading. in lading, in lading. 22 Maart van Colombo. 2-3 Maart te Hamburg 22 Maart van Port Said. 25 Maart van Mosambique. 27 Maart vertrokken. 26 Maart van Las Palmas. 2 Maart vertrokken. 20 Maart van Macassar, in lading. in lading. 24 Maart van Santander. 24 Maart van Gibraltar. 23 Maart van Penang. 20 Maart van St. Vincent, vertrekt 30 Maart. in lading. pass. 28 Maart Gibraltar. 25 Maart van Curacao. 21 Maart van Madeira. 25 Maart van Paramaribo. 19 Maart van Padang. 27 Maart te Genua. 21 Maart van Colombo. 25 Maart van Colombo, in lading. 25 Maart te Tramortene 23 Maart van Malakka. 9 Maart van Montevideo 27 Maart van Gibraltar. 27 Maart van Havre. 16 Maart van Pto Barras. in lading. 27 Maart te Yokohama, vertrekt 30 Maart. 26 Maart van Duinkerken. 9 Maart van Buenos Aires. 24 Maart te Iszmir. 27 Maart te Palermo. 26 Maart van Padang. 23 Maart v. Puerto Bai-rios. 25 Maart van Montevideo, in lading. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Visschershaven Hoogovens Hoogovens Ned. Ned. Zw. slpz. Hoek v. Holland Aleida Garm Rotterdam Rotterdam Amsterdam ledig ledig ledig IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 29 MAART Tarbot per kilo f 0.54 Griet per 50 kilo f 26—f 16 Tongen per kilo f 1.40—f 0.70 [Middelschol per 505 kilo f 12 Zetschop per 505 kilo f 18 Kleine schol per 50 kilo f 15f 3.90 Bot per 50 kilo f 2.10f 1.20 Schar per 50 kilo f 450—f 1.— Kabeljauw per 125 kilo f 28 Wijting per 50 kilo f 3.60 BESOMMINGEN. Trawler: Condor IJm. 72, 45 manden f 860. Logger: KW. 52 f 540. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zaterdag 30 Maart zullen de wedstrijden worden voortgezet. Dan spelen tegen elkaar: BdmJanneman, LigthartDukel, v. Darte- len-Vos, Raman-Lochtenberg. Zondag zullen tegen elkander spelen: Jan- neman-Lochtenberg, Rustenburg-Raman, Vos -Damme, Dukel-van Dartelen. Bom-Ligthart. ZANGVEREENIGING HOOGOVENSTATEN. In verband met de plannen, om als onder- afdeeling van Hoogoven Staten een zangver - eeniging op te richten, is Donderdagavond in de Vinkebaan een vergadering gehouden, waarbij een voorloopig bestuur is samenge steld, bestaande uit de heeren Schellevis, Noordman. Peereboom, Schwarz en Eyking. Was het oorspronkelijk de bedoeling een mannenkoor op te richten, thans zal ook ge- informeerd worden, in hoeverre het mogelijk is een gemengd koor te vormen. Medegedeeld werd, dat dames, die interesse hebben, zich bij een van de leden van het voroloopig bestuur, of bij de secretaris van het hoofd bestuur, den heer Jansen, Accacialaan 38. kunnen aanmelden. BEVERWIJK MIDDENSTANDSVEREENIGING. Donderdagavond vergaderde de Midden- standsvereeniging onder leiding van den heer Jac. Castricum in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de vergadering zoo slecht bezocht wq.s. Er was een schrijven binnen gekomen van eenige leden waarin werd verzocht om voortaan in een ander lokaal te vergaderen. Ook was er een brief binnengekomen van het uitvoerend comité van het muziekconcours om een bijdrage voor den aankoop van medailles. Een bedrag van 10 werd hier voor gevoteerd. Een verzoek zal ingediend worden bij den gemeenteraad om ontheffing te verkrijgen van de winkelsluiting op 30 April, 2 en 10 Juni. TUINBOUWCLUB V. Z. O. S. Bovengenoemde club hield een ledenver gadering in Café L. Henneman. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den plantenziektenkundigen dienst uit Wageningen over maatregelen tegen het snel voortwoekerende aspergeroest. De heer A. Boogaard hield een causerie over de teelt van witlof en de behandeling van het opkuilen en oogsten. Er werden verschillende vragen gesteld. Als tweede spreker trad op de heer W. de Ruijter. die het onderwerp Anemonen-cultuur behandelde, speciaal de teelt onder glas. KENNEMER WANDELVEREENIGING. De Kennemer Wandelvereeniging zal op Zaterdag 13 en Zondag 14 April deelnemen aan den bloembollen maf sch over 30 K.M., uitgeschreven door de wandelsportvereeni- ging „Jan Passtoors" te Haarlem Het bestuur van de K.W.V. verzoekt ons mede te deelen. dat opgaven tot 8 April aan het secretariaat kunnen geschieden. Verder staat nog op het programma: 22 April een marsch van de „Kaaskoppen" te Alkmaar, de Comeniusmarsch te Naarden. de marsch van de V.V.V. en het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond door de Beemster op 28 April. Rector Boonekamp gaat weg. Vertrekt naar Beverwijk. Alle aanwezigen ontvingen een foto van den scheldenden rector Boonekamp, na diens antwoord op de vele toespraken die hem ge werden ter gelegenheid van zijn vertrek. „Partir c'est mourir un peu". zei hij en noemde de toespraken schitterende lijkre- den. Hij hoopte dat zijn opvolger dezelfde genegenheid en hetzelfde vertrouwen mocht ondervinden als hij heeft gehad, Namens het comité ontving de scheidende geestelijke een foto van zichzelf te midden der organisatiebestuurderen. die op den avond nagenoeg allen aanwezig waren. Den heer Boonekamp werden geschenken namens de districtsvertegenwoordigers der landelijke orgaivsaties en de plaatselijke vereenigin- gen. De meisjes van 't St. Joseph-gesticht heb ben ii] een gedicht de verdiensten van den priester gememoreerd. „De rector heeft een eerbiedwaardigen staat van dienst", zei pater Alexander uit Amsterdam, die den scheidenden rector even eens prees. Ook de organisaties brachten hulde en dank. Ter vergadering, die onder voorzitterschap stond van den heer Adr. v. d. Plas was een telegram gekomen van den burgemeester die door ambtsbezigheden was verhinderd aan wezig te zijn. Aanwezig, behalve de vele afgevaardigden, deken Lucassen van Beverwijk. Ook talrijke kennissen woonden het afscheid bij. Rector Boonekamp vertrekt naar Cocks- dorp op Texel. Het afscheid vond Donder dagavond plaats in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw. WIJK AAN ZEE EN DUIN Van Galen met zijn wagen aan dén kant van den weg gezet werd. De heer Veen die achter den trailer reed, kon op zijn beurt een aanrijding niet meer voorkomen en werd met zijn wagen tegen een boom geslingerd. Zoowel de trailer als de beide personenauto's waren zwaar gehavend. De gevolgen waren overigens gelukkig niet ernstig. De bestuurder van den trailer was geheel ongedeerd gebleven terwijl de beide bestuurders van de personenauto's licht ge wond werden. De heer Veen had zijn neus been gebroken. Nadat zij ter plaatse verbon den waren, konden zij zich naar huis bege ven. De gemeentepolitie van Santpoort heeft de drie wagens in beslag genomen. Nieuwe R.-K. Kiesvereeniging vergadert over het conflict Lijst der raadscandidaten vastgesteld. Donderdagavond vergaderde in restaurant Sonnevanck een groote groep R.-K. kiezers. De leider van deze bijeenkomst de heer F. Kippersluis verklaarde in zijn openingswoord dat deze groep kiezers gedwongen door de houding van het bestuur van de R.-K. kies vereeniging Recht en Plicht zich genood zaakt ziet een nieuwe vereeniging op te rich ten. De heer Andr. Schelvis zette de vergade ring nog eens uitvoerig 't ontstaan van het conflict uiteen en stelde daai'bij vast dat aan de rechtmatige eischen niet was voldaan. Uit deze bijeenkomst zal 't mogelijk zijn een nieuwe vereenieing te stichten, teneinde de belangen, die thans veronachtzaamd zijn, behartigd te krijgen. Zij, die zich hiermede kunnen vereenigen werden verzocht toe te treden. 91 personen gaven zich als lid op, waarna werd overge gaan tot bestuursverkiezing. Het bestuur werd als volgt samengesteld: F. Kippersluis. voorzitter; Andr. Schelvis, se cretaris: Alb. Vosse. Jac. v. d. Mey Gzn., P. Bol. A. Couzijn en Ph. v. Gooi De candidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezing is: 1 B. Schelvis, 2 Alb. Vosse, 3 F. v. d. Mey Gzn., 4 Ph. v. Gooi, 5 A. Couzijn, 6 Fr. Bol Hzn. Tenslotte werd besloten, deze actie bij het hoofdbestuur aanhangig te maken en tege moetkoming te vragen t.a.z. van de volgende grieven uit 't conflict ontstaan. lo. Opschorting van 't publiek advies. 2o. De kwestie van de fusie buiten de ver- eeniigng te sluiten, dus ook geen candidaat- stellinsr voor den dubbelen Raad. 3o. Nieuwe vergadering uit te schrijven onder leiding van 't hoofdbestuur, met als agenda verkiezing van 'n nieuw bestuur. 4o. Wanneer door de bespreking met het hoofdbestuur samensmelting verkregen wordt, zal 'n nieuwe stemming plaats heb ben over alle gestelde R.-K. candidaten voor den gemeenteraad. HEEMSKERK VERKOOPING GING NIET DOOR. Donderdagmiddag zou alhier een verkoo- ping plaats hebben van een tweetal huizen en tuingrond. Toen de kooplustigen kwamen, was een afgevaardigde van den Notaris aan wezig om mede te deelen dat de verkooping was opgeschort. Blijkbaar in verband met de nieuwe executiewet. UITVOERING IN HET HERV. VEREENIG IN GS GEBOUW. Onder leiding van den heer J. Muijen, gaven leden van de Chr. Jongelings. en Meisjesver- eenigingen een opvoering van het blijspel in drie bedrijven: „Het duistere punt". De opkomst* was nogal bevredigend. Ds. IJzerman opende dezen avond met een wel komstwoord. Ondanks den betrekkelijk korten tijd van voorbereiding werd het stuk uitstekend ge speeld. Een dankbaar applaus was de be looning. In het bijzonder mag een woord van lof ge geven worden aan de heeren H. Kranendonk, N. v. d. Outenaar en K. Hasnoot. Het was e enmooie avond en allen droegen het hunne bij om het spel zoo goed mogelijk weer te geven. SANTPOORT CONCERT. Onder leiding van haar dirigent Peter Wit gaf de muziekvereeniain.g „Wbhelmina" gis teravond een concert in ..De Weyman", waar voor de belangstelling slechts matig was. Ook op het tooneel was men „en petit comité". Dit had in zooverre het voordeel, dat de zaal. welke anders wel eens moeite heeft de fanfare-muziek aua klankvolume te verwerken, dit thans wel kon doen. „Wilhelmina" nam zelf dezen keer de helft van het programma voor haar rekening, de andere helft aan een tooneelgezelschap over latend. Begonnen werd met den marsch „Paris Bruxelles" van L. Purnotte. die geen onver dienstelijke inzet mocht heeten, doch „Cruel Destin", ouverturë-dramatique van J. M. Champel, mag nog wel eens eenige keeren „door genomen" worden alvorens zij het praedicaat goed of nog hooger verdient. De bekende wals „Carmen Sylva", van Iva- novici en „Elora" van F. Mourque lagen het ko'-os heel wat beter. Na de pauze trad, zooals reeds gezegd, een tooneelgezelschap. bestaande uit leden van de korfbalvereeniging „Sport Vereent" op met het blijspel „De macht der vrouw". STAKING OPGEHEVEN. Naar wij vernemen is de staking bij de bouwondernemers Pmijs en Duiker door de stakers opgeheven. GECOMPLICEERDE AUTOBOTSING OP DEN VELSERWEG. Twee lichtgewonden Donderdagmiddag om drie uur heeft een gecompliceerd auto-ongeluk plaats gehad op het kruispunt VelserwegSlaperdijk. Een per sonenauto, bestuurd door den heer Veen uit Zandvoort. reed op den Velserweg, terwijl ach ter dezen wagen een trailer met aanhangwa gen naderde, welke bestuurd werd door den heer Knaap uit Heemskerk. Deze passeerde met groote snelheid den voor hem rijdende auto, doch kwam op het kruispunt in bot sing met een personenauto, bestuurd door den heer Van Galen uit Heemstede. Deze laatste auto werd in den rechterflank door de vracb1" auto aangereden, met het gevolg dat de trei- ler in een sloot terechtkwam, terwijl de heer VELSEN Wat is papier? Groote belangstellnig voor de film der Firma Van Gelder Zonen. Donderdagavond werd in de bioscoop De Pont een filmavond gegeven die was georga niseerd door de contactcommissie van de per- soneel-vereenigingen van firma Van Gelder Zonen. De belangstelling voor dezen filmavond was zeer groot. 0.a. waren aanwezig de loco-bur gemeester de heer J. C. Dunnebier, wethouder Bosman, de gemeentesecretaris, de heer D. de Ridder, commissaris van politie en voorts in genieurs en employés en arbeiders van de pa pierfabriek enz. Nadat de voorzitter der contactcommissie de heer H. J. Allan een kort woord van wel kom had gesproken, waarin hij zijn blijdschap uitte over het drukke bezoek en een woord van dank bracht aan de directie voor haar mede werking bij het organiseeren van dezen avond hield de heer C. Pels een zeer interessante causerie over „Papier". De mensehen hebben van hun eersten tot hun laatsten levensdag met papier te maken. Uitvoerig en duidelijk toonde hij de groote beteekenis van het papier aan. Papier is de drager van de cultuur, aldus spreker. Uitvoerig stond spreker stil bij hetgeen in den loop der eeuwen door de menschen als schrijfmateriaal werd gebezigd. Vijfduizend jaar geleden gebruikte men de steenen of hou ten tafelen, de Chaldeeërs maakten gebruik van kleitafeitjes. Toen kwamen de Egyptenaren met de pa pyrusrol, dat gemaakt werd van de pit van den cyprus papyrus. Later, ongeveer 300 j. voor Christus kwam het perkament, dat voor het eerst in Klein-Azië werd gemaakt en wel van gelooide dierenhuiden. Het perkament heeft het papyrus geheel verdrongen. Maar in het jaar 900 kreeg het perkament een con current: het lompenpapier kwam In Europa. Dit was reeds 8 eeuwen eerder in China uit gevonden en wel door Tsai Lin. Het werd ge maakt vain uitgesponnen vischnetten, hennep enz. Het geheim van het papiermaken werd langen tijd door de Chineezen bewaard. Eerst zes eeuwen later brachten Chineesche krijgs gevangenen van een Arabisch veldheer de kunst over naar Arabië. In 1300 kwam in Duitschland de eerste pa piermolen, maar er was toen nog weinig be hoefte aan papier. Dit werd alleen ge bruikt in kloosters. De vraag naar papier werd eerst belangrijk na de uitvinding der boek drukkunst. In ons land kwam In 1586 de eer ste papierfabriek en wel in Dordrecht. Uitvoerig en op onderhoudende wijze ver telde de heer Pels verder van de moderne pa pierindustrie. Een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis dezer industrie kwam, toen in 1843 in Duitschland het maken van houtslijp werd uitgevonden. Van dat oogenblik af werd langzamerhand hout de grondstof van haast alle papier. In 1874 werd het kookproces der cellulose uitgevonden en van dien tijd af had den de lompen afgedaan. De interessante lezing van den heer Pels werd luide toegejuicht. Daarna werd de film vertoond. Het is een fabrieksfilm van buitengewoon goede kwaliteiten, uitstekend van visie en met zeer duidelijke beelden. Op dikwijls zeer ori- gineele en geestige wijze wordt de beteekenis van papier voor den mensch gedemonstreerd; fraai zijn de luchtfoto's van de machtige fa brieken der N,V. Ons Velsenaren boeiden vooral de opnamen van het lossen der hout booten en het transporteeren en opstapelen van de palen. Duidelijk werd aangetoond het verschil in de bereiding van houtslijp, een me chanisch en van cellulose, een chemisch pro ces. Ook de opnamen in de fabriek van het kookproces waren buitengewoon goed geslaagd Het is te hopen, dat deze prachtige film niet wordt opgeborgen in het archief. Wij kunnen haar voor Nutsavonden e. d. ten zeerste aan bevelen. DE WERKVERSCHAFFING WORDT HERVAT. Naar wij vernemen zal Maandag 8 April a.s. de rijkswerkverschaffing worden hervat. Dien dag zullen uit onze gemeente 30 arbei ders worden uitgezonden naar Rollecate. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 29 MAART. Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 u. Stadsschouwburg: „Volksvoorstelling „De heilige Vlam". 8.15 uur. Gem Concertgeb.: Voorjaarsbeurs Ver. van Huisvrouwen. 13.3017.30, 19.30—23 uur. 's Middags en des avonds Modeshow van Van der Laan's Modemagazijnen Luxor Sound Theater: „One Night of Love" Dooiioopende voorstelling van 7 uur 11.30 u. Palace: Jessie Matthews in „Evergreen". Op het tooneel: Lilian Heiten, muziek, dans, humor. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die englische Hei rat". Op het tooneel: Zibral, musicale non sens. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Bengaalsche lan- ciers". 2.30, 7 en 9 15 uur. Informatiebureau Stationsplein: Alg. Ver. voor Vreemdelingenverkeer. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van s morgens 9 tot 's avonds 12 uur. ZATERDAG 30 MAART Stadsschouwburg, WilsonspleinFritz Hirsoh Operette „Mein Liebchen wohnt am Don.au- strand", 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede' Bloemententoonstelling ir Groenendaal van s morgens 9 tot 's avonds 1.2 uur- VRIJDAG 29 MAART 1935 meldt: Hoogste barometerstand 7739 Jan Mayen. t» Laagste barometerstand 748R Helsingfors. en voorspelt: Aanvankelijk tijdelijk nog krachtig meest matigen Noordelijken tot McSmÜ' lijken wind. Half tot zwaar bewolkt w5* schijnlijk eenige regen of hagelbuitie- vankelijk iets kouder. Jes- Aan, STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bilt hedenmorgen q sn aan de posten van Hoek van Holland 1 Belgische grens: „Weest op uw hoede" i5 Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Achteruit. Thermometer 765 aül 50 F, 40 F, 44 F, Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN T BRILI®®» Kanaalstraat 83. Tel. 5460 I.TmiTw HOOG WATER TE IJIILTDE™ '-3 Zaterdag v.m. 11.35 uur; n.m Zondag v.m. 0.18 uur; n.m. 1247 Maandag v.m. 1.17 uur; n.m. 137 u„ België devalueert. Van Zeeland's regeeringsverklarinf, BRUSSEI, 29 Maart (V. D.) De Belüta, minister-president heeft hedenochtend?, de Kamer de aangekondigde regeerlnesveï klaring afgelegd Na betoogd te hebben Z de gouden standaard In feite raeds is oim heven, legde de minister de volgende klaring af: et' „Wij zullen aan het parlement vragen m grond van een overeenkomst, waarbij de an dere groote mogendheden der wereld ha trokken zullen zijn, terug te keeren tot m goudbasis en wel op een peil, dat niet meer dan dertig percent lager zal zijn dan tegenwoordige peil. k Intusschen zal de Belga in het buitenland worden verzekerd door de nationale banv van België. AMSTERDAM. 29 Maart. In verband met de reegeringsverklaring van den Belgischen minister-president heeft de president van de Nederlandsche bank aan het persbureau Vaz Dias verklaard, dat geen verandering zal worden gebracht in de monetaire pol'tlek zooals die door de Nederlandsche bank tot dusver wordt gevoerd. Nederlandsche Middenstands bank. Netto ïvinst jf 8400.—, Dividend op preferente aandeelen 5<7J, De directie van de Ned. Middenstandsbanti zegt in haar verslag over het 7e boekjaar o.m, het volgende. Aan de verwarring op internationaal han dels- en monetair gebied, waarop wij in ons vorig jaarverslag wezen, is in het afgeloopen jaar nog steeds geen einde gekomen. Zelfs 13 er nog nergens eenige verbetering te zien. i Ook in Middenstandskringen namen del moeilijkheden toe en het aantal dergenen, die den strijd om een economisch zelfstandig be staan moesten opgeven, werd grooter. Het reeds in ons vorig jaarverslag aange haalde wetsontwerp inzake crisis-credietver- leening aan den middenstand vond zijn weg naar het Staatsblad, zoodat onze instelling in Juni van het verslagjaar in opdracht van de Regeering een begin kon maken met het ope nen van rekening-courant credleten of het verstrekken van voorschotten aan de daar voor in aanmerking komende bedrijven, onder garantie van den Staat. Een groot aantal aanvragen kon worden in gewilligd en wij zijn er van overtuigd, dat met de verleening dezer credieten zeer goed eco nomisch en sociaal werk wordt gedaan. Onze cliëntenkring breidde zich wederom uit en de stijging van de ons toevertrouwde gelden zette zich verder voort: Crediteuren, deposito's en spaargelden 31 December 1933 f 14.489.551. Crediteuren, deposito's en spaargelden 31 December 1934 f 16.819.984.—. De in het begin van dit verslag gememo reerde economische moeilijkheden en inkrim ping van het bedrijfsleven waren oorzaak, dat de vraag naar normale bedrijfscredieten ver der inkromp en dat in mindere mate gebruis werd gemaakt van vroeger geopende credieten. Dat het uitstaande crediet aan cliënten ces ondanks een stijging vertoont, is een gevolg van het openen van cjisiscredieten onder ga rantie van den Staat. Verminderde credietuit-zetting en vermeer dering van toevertrouwde gelden bij de met ons in relatie staande zelfstandige Boaz--en Middenstandsbanken waren oorzaak, dat aeze instellingen in belangrijke mindere mate ge bruik maakten van de hun ten dienste staan de credietfaciliteiten. Hoewel ook in dit jaar enkele gedwongen afwikkelingen niet konden worden veraiM®" en hier en daar verliezen werden geleden dp debiteuren, mogen wij de tijdsomstandign den in aanmerking nemende over net ver loop der rekeningen van onze credietnemera niet ontevreden zijn. De bedoelde veriieze werden afgeboekt van de onder „crooneuii opgenomen „Reserve tegen Bedrijfsrisico welke daartoe in vorige jaren werd geyonn Dank zij de door onze instelling van netws af gevolgde conservatieve credietpolitieK o. ven de risico's in de uitstaande porteen ondanks de zeer abnormale omstanaignea tot normale verhoudingen beperkt. Het totaal der baten bedroeg f f 1.083.186); de onkosten en salarisseni oew pen f 970.971 (vj. f 961.281); bruUgg f 137.179 (v.j. f 121.905)saldo Ao. Po. f Afgeschreven werd op Inventaris en Saie- richtingen f 54.345.96, op OprichtingsK^J het restant ad. f 36.000. Gereserveerd wg« bedrijfsrisico's f 50 000, waarna een new winstsaldo resteert van f 8.427.11. Vooras wordt hiervan f 3000 te bestemmen voor keering van 5 pet. dividend aan de nou van preferente aandeelen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6