l[Zoekt gij Haarverzorging? schaatsenrijden. DU LLER's KAPPERSHUIS 13 cent 17 cent 50 cent f 1.00 60 cent Centrale Droog-Inr. biljarten. Rubriek voor Vragen. rechtzaken belasting zaken IJMUIDER COURANT rü? (Zie. ook pag. 5) VOETBAL. NederlandBelgië. een vertrouwd adres voor gt De opwindende strijd tusschen de elf Nederlandsche en dlf Belgische uitverkoren voetballers zal dan. morgen weer gespeeld worden. De woorden „Holland.België' oefenen steeds op allen, die van het mooie voetbalspel houden, een begeesterenden in vloed uit. Van dit oogenblik af tot Zondag, avond toe zullen zij zeer waarschijnlijk over niet veel anders spreken, dan over deze ont moeting. En dat is de zes officieuse wedstrijden meegerekend nu al voor de 53ste maal. Sedert 1905, toen deze ontmoetingen begonnen („wij" wonnen die twee resp. met 40 en 41), zijn de geestdrift en het enthousiasme geen moment bekoeld. Voor HollandBelgië laat men, bij wijze van spreken, z'n boterham staan! Er zullen dan ook weer vele duizenden liefhebbers zijn, die geen toegangskaart heb' ben kunnen krijgen en dus diep teleurge steld zijn. Gelukkig kunnen die, gezellig in den huiselijken kring zittende, luisteren naar het verslag van den heer Hollander voor de A.V.R.O.-microfoon, zoodat het net is of men binnen de muren van het Olympisch Sta dion zit. Nietwaar, wanneer men Hollander hoort jubelen: „ja, goal!!!!", dan is er niet veel verbeeldingskracht voor noodig om in gedachten Bakhuys of Smit te zien scoren, of wanneer men hem hoort uitroepen, „de bal komt in de veilige handen van Halle!", dan ziet men den stevigen opvolger van Van der Meuten een aanval der Belgen on schadelijk maken! Dat alles vergoedt dus wel heel veel. En wij allen hopen weer op en denken aan een overwinning voor de Oranje-man nen. Zoo zoetjes-aan beginnen we immers een beetje overmoedig te" worden, want de ba lans helt nog altijd prachtig naar ons land over. Men zie de cijfers maar: gesp. gew. gel. verl. pt. v.t. gem. 46 23 9 14 55 115—83 1.20 46 14 9 23 37 83115 0.80 Nederland België Maar zoo heel vast moet toch niet op een nieuwe overwinning voor Oranje gerekend worden, want men is in België sinds langen tijd in de weer om de ploeg der roode duivels zoo sterk en krachtig mogelijk te maken. Men wil heel begrijpelijk zoo gaarne nog eens in Amsterdam winnen. Het zal dan ook stellig één der hartstoch- telijkste wedstrijden worden, die ditmaal ge leid wordt door den heer A. J. Fogg, één van Engelands beste scheidsrechters, aan wien o,a, ook het leiden van de Cup-finale wordt toevertrouwd. Dat zal dus wel in orde we zen! De elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan: Nederland Halle. Caldenhove, Van Run, B. Paauwe, Anderiesen, Van Heel, Wels, Drok, Bakhuis, Smit, Van Gelder. België: Van Beeck, Isenborglis, Mondele, Voorhoof, Devries, Olaessens, Stijnen, Dalem, Smellinckx, Paverick. Badjou. Reserves voor Holland zijn: Mul, Van Diepenbeek, Schubert, La gen da al, Vrauw- deunt en J. van den Broek. De wedstrijd zal te half drie beginnen. Het radio-verslag begint te kwart over twee. Zooals gewoonlijk zullen we weer onmid dellijk na afloop den rust- en eindstand publiceeren, alsmede de namen der Hol- landsche spelers, die eventueel gescoord heb ben. Die publicatie geschiedt behalve op onze nieuwsborden in de Groote Houstraat 93 en alle andere bekende adressen, ook aan onze bijkantoren te IJmuiden en Beverwijk en aan ons nieuwe bijkantoor aan het Soenda- plein 37. HaarlemBrussel. Naar wij vernemen zal de wedstrijd van het Haarlemsch Elftal tegen Brussel, die heden middag half vijf op het H. F. C. terrein wordt gespeeld door den K. N. V. B,-scheidsrechter Ch. Boeree worden geleid. De volgende elf tallen komen in het veld: Haarlem Doel: Hollenberg (Stormvogels Achter: K. Haak en D. Haak (Stormvo gels). Midden: R. Jongeneel (H. F. C.) aanvoerder R. Kammeijer (Haarlem) P. J. Feije (Storm vogels) Voor: W. Iseger (Haarlem) J. L. Perukel (E. D. O.) J. v. d. Horst (R. C. H.) De Koning (V. S. V.) en N. H. Wepster (H. F. C.) Brussel Voor: Lacroix, Michiels, Quickels, Poel- mans, Ramburg. Midden: L-anquet, Verschuren, Teuninckx Achter: Lavigne (aanvoerder), Charlier. Doel: Hendrijcks. Aan dezen wedstrijd gaat een ontmoeting vooraf van de H. F. C. a Jun. tegen een Ju nioren elftal van H. B. S. (den Haag). Sonja Henie te Amsterdam. De weersomstandigheden waren op den eersten, avond van de komst van Sonja He nie te Amsterdam, minder gunstig; er stond een koude Noordenwind, die het verblijf in de gure avondlucht op de kunstijsbaan te Am sterdam verre van aangenaam maakte. Maar dat nog circa 4000 toeschouwers waren geko men om de Noorsche kunstrijdster te zien rij den, getuigt toch wel voldoende, dat de naam Sonja Henie reeds vele harten van ijssport- liefhebbers heeft gewonnen en zeker dezen avond weer nieuwe veroveringen heeft ge maakt. Want niemand, die deze jeugdige rijd ster in haar fraaie toiletjes over het ijsvlak ziet zwieren, kan aan de charme van het ijs koninginnetje ontkomen; steeds weer laten haar demonstraties een voortreffelijken in druk achter. Zij trad Vrijdagavond tijdens de pauzes van den ijshockey wedstrijd Amster damBerlijn op. Eerst liet zij enkele vrije figuren zien, welke zij tijdens wereldkam pioenschappen zoo vaak heeft gereden. En vervolgens gaf zij eenige dansen ten beste, die zeer in den smaak van het talrijke publiek vielen. Waarna nog eenige toegiftjes volgden. Kalverstraat 184, IJmuiden Oost Uw Adres Het meest gesorteerde adres In PARFUMERIEëN EN TOILETARTIKELEN. Witte Kruis Tand pasta, groote tube Rozen Huid Crème (Vanishing) fijn ge parfumeerd Vloeibare Sham pooing, gereed voor het gebruik, per hal ve liter zeer voordeel. VRIENDELIJK VERZOEK! Bespreekt tijdig Uw Permanent Wave r.d. a.s; feestdagen en u'komt teleurstcllinj Specialiteit in Fibro- Helios eu Schoon- heidsmassage ter verwijdering van roos, puistjes, wratten enz, De meest Moderne Inrichting van IJmuiden en Omstreken Vlugge bediening door uitsluitend vakkundig personeel in iedere afdeeling "W (Adv. Ingez. Med.) De IJshockeywedstrijd, Ondanks het overwicht van de Duitschers was de ijshockeywedstrijd AmsterdamBer lijn het aankijken volkomen waard; ook thans bleek weer overduidelijk, dat de Hollandsche spelers dit seizoen groote vorderingen hebben gemaakt. De verdediging van de Amsterdam- sche ploeg was verreweg het beste. Gerritsen verdedigde op magnifieke wijze zijn doel, ter wijl Maas en de jongste Gerritsen met zeei veel succes de talrijke aanvallen van Berlijn wisten te breken. Wat Maas dezen avond heeft verricht stempelt hem tot een ijshockeyspeler van wien we in de toekomst nog wel meer zul len hooren. In het begin ging de strijd gelijk op. De Duïtsche aanvallen strandden meermalen op off side, Een maal slechts wist de Berlijnsche voorhoede Gerritsen te passeeren, zoodat de eerste speeltijd eindigde met een 10 voor sprong voor de buitenlanders. In den tweeden speeltijd volgden de doel punten voor Berlijn elkaar regelmatig op, vooral Jaenecke was.uitstekend op dreef; deze Duitscher scoorde twee maal vlak achter el kaar. Nog een derde doelpunt werd gemaakt, zoodat de tweede speeltijd eindigde met een 3—0 stand ten gunste van Berlijn. In het derde gedeelte van den strijd on derscheidde de back Tobien zich bijzonder; deze nam twee doelpunten voor zijn reke ning. Zonder dat de Hollanders, die van te grooten afstand schoten om den Duitschen doelman te kunnen verschalken, een tegen- punt hadden kunnen maken, verstreek de tijd. Het resultaat was: AmsterdamBerlijn 0—7 (0—1, 0—3. 0—3). De samenstelling van de Amstendamsche ijshockeyploeg was als volgt: Doei: Gerritsen I Achter; Gerritsen II en Maas. Eerste "voorho'ede: Van Seigert, Suur- beek en Cohen Tervaart. Tweede voorhoede: Terry, van der Man dele en De Jong. NED. KAMPIOENSCHAPPEN IE KLASSE KLEIN BILJART. Vrijdagavond zijn de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland eerste klas klein biljart begonnen, waarvoor veel be langstelling bestond. De organisatie berust in handen van de B.V. „De Roemer" te Amster dam, De resultaten van den eersten avond luid den: Hendrikx 162 23 31 7.04 Hop 300 23 62 13.04 De Wied 239 16 71 14.93 Scholten 300 16 53 18.75 Niessen 300 31 75 9.67 De Bruin 132 80 21 4.40 Van Leeuwarden 288 31 48 9.29 Bornkamp 300 31 50 9.62 De Wied 256 27 38 9 48 Hoogland 300 27 49 11.11 Metz 300 32 63 9.37 Hendrikx 280 31 46 9.03 LAWNTENNIS. De Competitie-indeeling. Hoofdklasse: Leimonias I, Leimonias n (Den Haag), D. D. V. I (Amsterdam), Anglo Dutch I (Rotterdam), Thor I (Den Haag), Het Spie- ghel I (Bussum). Eerste klasse A: Hilversumsche L. T. C. I, Arnhemsche Tennis Vereeniging, Groen Wit I (Amsterdam), D. D. V. IE (Amsterdam). Eerste klasse B- Ace I (Den Haag) Park Mar lot I (Den Haag), Haariemsche L. T. C. I, Fes- tina I (Amsterdam). Eerste klasse C. Venlosche L. T. C. I, Bind- hovensche L. T. C. I, Woburnpark I (Den Bosch), Philharmonie I (Tilburg). Overgangsklasse A. Thor n (Den Haag), Leidsche L. T. C. I, Schiedamsche L. T. V., Dordtsche L. T. C. I. Overgangsklasse B. D. D V. HE (Amster dam), K.^A. T. I (Amsterdam) T. C. H. I (Haarlem), Game I (Schiedam). Overgangsklasse C. Arnhemsche T. V. Eindhovensche L. T. C. H, Rhynauwen I, Shot I (Zeist). Overgangsklasse D. Enschede I, Nijmegen ,1 Arnhemsche L. T. B. I, Daisy (Apeldoorn). DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en ivoonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd* De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. RECEPTEN VRAAG: Hoe maakt men een vet geworden kraag van een blauwe gabardine regenjas schoon? ANTWOORD: De kraag stevig afborstelen ...et benzol of met perchlooraetliyleen. Benzol is even brandgevaarlijk als benzine, dus behande ling daarmee buiten in de schaduw, ver van vuur of vlam VRAAG: 1. Hoe maakt men goede wasbeits oor vloeren van vurenhout? 2. Hoe maakt men naden van vloeren dicht met een stopsel of kit. dat er niet uitspringt of krimpt en waarover gebeitst kan worden? ANTWOORD: 1. Er zijn goéde beitsen in den handel. Zelf maken Is riskant en wordt niet goed- lcooper. 2. Met een plamuurmes en plamuur stevig stoppen en gladstrijken. VRAAG: In een wollen rok zat een vetvlek, die ik met warme boutven grauw papier wilde ver wijderen. Nu is het een schroeiplek geworden. Hoe krijg ik die weg? ANTWOORD: Gebruik van warme bout en grauw papier voor het verwijderen van vlekken is altijd verkeerd en funest voor de stof. Behandel de vlek eerst door flink schuieren met perchlooraethyleen; daarna bedekken met een laagje magnesia: goed laten drogen en met harden schuier afborstelen. Ga vervolgens met een puimsteentje zeer voorzichtig en luchtig over de schroeivlek. Schuier de ylek met warm water nog eens af en laat buiten drogen. Is de schroei vlek echter te diep, dan is er niets aan te doen. VRAAG: Hoe verwijdert men vliegenvuil van in bronzen lampekap? ANTWOORD: Afsponsen met een neutraal zeeps.opje, waarin een scheutje ammonia is ge daan; nasponsén met lauw water. "Buitert laten drogen. ,.L' - VRAAG: 1. Hoe verwijdert men vetvlekken" uit een groen wollen japonnetje? Behandelingen met grauw papier en warme bout, zoowel als met tetra hadden geen succes. 2. Hoe maakt men een witten vilthoed schoon? ANTWOORD: 1. Wij hebben er reeds meerma len op gewezen, dat behandeling met grauw pa pier en warme bout altijd verkeerd is. De vlek r nu veel vaster ingewerkt. Bet de vlek met perchlooraethyleen; schuier flink na met benzine en bedek de vochtige plek met magnesia. Rustig laten drogen en dan afschuieren. 2. Met waschbenzine goed afschuieren (na tuurlijk nadat de hoed goed stofschoon is ge maakt!). Dadelijk daarna, terwijl de hoed nog vochtig is, geheel stevig inwrijven met magnesia. Rustig laten drogen en daarna afschuieren. Ben zinebehandeling buiten in de schaduw, en vooral geen vuur of vlam in de nabijheid. VRAAG-: In mijn bruine overall zijn verschil lende carbolineumvlekken. Hoe zijn die te verwij deren? ANTWOORD: De vlekken stevig borstelen met perchlooraethyleen. Blijven er nog vlekken over, dan met zeep stevig boenen. VRAAG: Wit babygoed is door het liggen geel geworden. Hoe is dat weer wit te krijgen? ANTWOORD: Wollen goed kunt gij als volgt behandelen. Wasch ze in een lauw sopje van Mar seille zeep; spoel tweemaal in warm water en eenmaal in koud water. Los een eetlepel over- mangaanzure kali' op in kokend water en giet de oplossing door een doekje in een geëmailleer- den emmer half vol warm water, zoodat beslist ;een onopgeloste kristalletjes meegaan. Behandel de goederen daarin 15 minuten; wring luchtig uit laat 10 minuten glad hangen. De kleertjes zijn dan bruin. Dompel ze dan in een geëmail leerd en emmer lauw' water, waarin 1 liter zwa vel i g zuur is gedaan. Daarin behandelen, tot het bruin weg is. Eenmaal warm spoelen en eenmaal koud water. Buiten laten drogen. VRAAG: Wanneer wordt een gouden voor werp van ongeveer 75 waarde eigendom van den vinder? ANTWOORD: Theoretisch eigenlijk nooit. Na 3 jaren kan het echter niet meer opgevorderd worden. VRAAG: Hoeveel schoolgeld moet ik te Velsen betalen vöor één kind TJ.L.Ö.? IK heb 2 minder jarige kinderen, waarvan 1 in Haarlem school gaat. Voor het belastingjaar 1934/35 ben ik aan geslagen naar een inkomen van 2468.en moet 12S.06 belasting betalen. ANTWOORD: 28.80. Het schoolgeld voor den cursus 1934/35 wordt echter berekend naar den aanslag ink.bel. 1933/34. DIVERSEN VRAAGKunt u mij het adres opgeven van den exploitant van het kampeerterrein „Saxen- heim"? ANTWOORD: Eigenaar is J. W. Wessels te Saxenheim. De laatste gids van de A. N. W. B. geeft als adres "op: Nunspeet. *'<1 voor VRAAG: 1. Dezen zomer ga ik maand naar Duitschland. Is hiervoor noodig? Rï 2. Zoo ja, wat kost die? 3. Of kan ik met een ander bewijs daar ik lid ben van de Ned, Jeugdherbe trale? r§ Ces, 4 Moet ik ook een fietskaart hebben? ANTWOORD: 1. Ja. 2. 8.—. 3. Neen, maar als gij lid zijt van de X r raadpleeg dan de Gids. Reisinlichtingen V land. 4. Neen, voor Duitschland niet, mits b gebruikte fiets is. 6166a Gewijzigde Verzekeringsvoorwaarden gratis Ongevallen-Verzekering Het Nieuwe Avondblad Elke abonné op dit blad Ie, zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Directie de verzekering doet duren, ver zekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen, op de volgende voorwaarden Artikel i. Als verzekerden worden beschouwd alle betalende geabonneerden, die aan de volgende vereischten voldoen: a. gedurende minstens twee weken als geabonneerde in de regis ters zijn ingeschreven b. den i8cn verjaardag gepasseerd zijn en den óósten verjaardag nog niet bereikt hebben; C. niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor ben het gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen Artikel i. Onder ongeluk, als in deze voorwaarden bedoeld, wordt verstaan de uitsluitende en rechtstreeksche oorzaak van een lichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken verstaan wordt), den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigen wil overkomen, en waarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten af toegebracht geweld werd veroorzaakt met het gevolg hierna Artikel 3 aangeduid. Artikel 3. De uitkeeringen bedragen: 2000 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de gTenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak Is van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde waaronder verstaan wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één voet en éér hand, bovon den enkel of den pols of onherstelbaar gezichts verlies uit beide oogen, (totale blindheid), een en ander binnen tien dagon na den datum van het ongeval; AQQ GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 uren na het ongeval. Inplaats van deze uitkcering ad f 600,bij overlijden zal worden uitgekeerd: 5000 GULDEN, aan de achtergebleven minderjarige kinderen, indien de verzekerde geabonneerde en diens echtgenoote beiden overlijden, 3000 GULDEN, aan de echtgenoote of aan de achtergebleven minderjarige kinderen, indien alléén de verzekerde geabon neerde overlijdt, 2000 GULDEN, aan den echtgenoot of aan de achtergebleven minderjarige kinderen, indien alléén de echtgenoote van den verzekerden geabonneerde overlijdt, mi's dat overlijden plaats heeft als onmiddellijk gevolg van en binnen driemaal 24 uren na een aan een spoortrein tram of autobus mits rijdende op een traject, waarvoor behoorlijk concessie is verleend binnen Europa overkomen ongeval cn mits de verzekerde geabonneerde en/of diens echt genoote in het getroffen vervoermiddel als betalend (e) passa gier^) of op vrijbiljet reisde(n). 4Q0 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak ls van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel of van 't onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totele blindheid van dat oog), een en ander binneD 10 dagen na den datum van het ongeval. 250 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak ls van de amputatie van beide leden van een duim, binnen tien dagen na den datum van het ongeval. e. door zelfverminking, zelfmoord of poging da 01 —-3M8 I. in duel, of gedureude de voorbereldine tot of decin wedstrijden of bij vlieg- of luchtvaaïttochten of zwemmen, automobiclrijden of motorwielrijdenj '-3, door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid vechten, of aanvallen tegen den persoon »-an v* fel buitcnlandschen oorlog of binnenlandsche hero^na4 C De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbiih.t veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zeliverdM0-5®1"'1 wel bij poging tot redding van personen of tot afwending 1 a gende gevaren8 vaa ®t|. Voor ongevallen ln den zin van art. 2, verdrinking r, hebbende, gelden voor zeevisschers, zeevarenden en wrS !ïl den Loodsdicnst, de navolgende bepalingen: l™*oneel vu Is de verzekerde abonné tijdens het ongeval opvarend, visschers-, marine- of ander vaartuig buitengaats 00 de 7 2003 stroomen of op de Zuiderzee, dan zal een bedrag van f zoo uitgekeerd per getroffen abonné, met een maximum bUT*9 f 2000,— in het geheel indien hetzelfde ongeval den of meer abonne's mocht tengevolge hebben. In het 1 het bedrag van f 2000,— gelijkelijk onder de in art 1 =J rechthebbenden worden verdeeld. aaogeduidj Is echter de verzekerde abonné tijdens het oneovat om van een stoomschip eerste klasse, periodiek varende In vau^ bindingslijnen tusschen Nederland mot Amerika Enr.l V"' Nederlandsch Indiö, dan is dit risico voor de volle'verzet. Q in de verzekering begrepen. 05 Het verdwijnen, verdrinken of door gas of gassen ver.uu, den verzekerde, wordt ten opzichte van deze verzekering - VU merkt als te zijn veroorzaakt door grove nalatigheid of grovfn^5'" zichtigheid, tenzij ten genoege van de Directie het bewife tegendeel wordt bijgebracht. J» vaa tg Onder bepaling, dat indien een abonné in staat van krank.l* i heid of verstandsverbijstering zal raken of zich buiten EuronsS begeven (behalve indien hij van eene Europeesche haven n«-7 andere Europeesche haven reist in een schip met vast dek "5 van vrede) of indien hij zich in krijgdienst tc land of te waterhui, en evenzeer van den dag af waarop hij ophoudt zijn abonnement^ te betalen of deze courant ophoudt tc verschijnen, of de iW de verzekering doet eindigen, alsdan deze verzekering vm i„ geheel zal vervallen en krachteloos worden. Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen di. ,-■+ iet de bereiding, het verwerken of proefnemingen m«> busWT schietkatoen, nitroglycerine, dynamiet, naphtha, acetvleen-s-j andere licht-ontplofbare of licht-ontvlambare stoffen bezie Wfc? of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobata circusrijders en dergelijken. Indien de gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandle. hedenwaarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik da' h.t ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hom» schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel «n den geneeskundigen adviseur der Nieuwe HAV BaDk zouden heb!» moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door het zeifS ongeluk getroffen. Gedurende den termijn, waarin oe verzekerae lijdende ls aan e» gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht Z,Je"fmet betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde moest Artikel 6. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt oeten in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent het bekomen letsel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie Hezer courant en indien zoodanige kcnnlsöevlné niet binnen driemaal 24 uur na het ongeluk is geschied dan zal geenerlei uitkecring verschuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende is, moet de kennisgeving vaa het overlijden geschieden binnen drié dagen na het bekend wordn van het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na liet ongeluk, moet de hulp van eeabe. voegd geneeskundige worden ingeroepen en de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van deu geneesheer onafgebroken op te volgen totdat hij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer der Nieuwe HAV Bank toege- aan worden den (de) verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs geCischt kan worden en de Direclli van dit blad heeft eveneens vrijheid om zoodanige genees-en heel kundige hulp te verstrekken als zij noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van tijd tot tijd zou kuncea eischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waar.a een eiscb werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schriftelijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden. In geval van eenig ongeluk met doodelijken afloop moet hien-aa ■n de Directie van dir blad schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde -erplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belangheb benden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en da behandelenden geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uit keering, cn ingeval van overlijden, van de doodacte, kan de belang hebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vorderins, De overgelegde stukken blijven het eigendom van dit blad. De kosten der gcéischte verklaringen komen ten laste van dccgtne J:e ae uitkecring aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van dit blad, slechts na ontvangst in eene door de(n) rechthebbende (n) getcekende quitantie. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijn; terwijl de aansprakelijkheid voor uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het a toegestaan geworden, is ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit deze voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanden, 05 onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering oi bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den bevoegden rechter. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen all n een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden. Artikel 8. Bezwaring of vervreemding van de rechten, voet een geabonneerde uit de verzekering voortvloeiende, heeft geen rechtsgevolg. Alzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van de echtgenoote of erfgenamen van den verzekeri» ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde, oet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgavs n de Directie van dit blad. ALGEMEENE VOORWAARDEN. Als abonné in den zin dezer verzekering wordt beschouwd het hoofd van het gezin ol dl samenwoning (als omschreven in art. 1 van het Besluit van 27 September 1930, St.BI. 392, behoorende bij de Wet op de Bevol kingsregisters), tenzij voordat het ongeval plaats greep een ander lid van het gezin of de samenwoning, mits aan het zelfde zdM woonachtig, is aangewezen bij schriftelijk verzoek aan de administratie van dit blad. Uitkeeringen uit hoofde dezer verzekering worden gegarandeerd door de NIEUWE HAVBank te Schiedia Polissen zijn niet noodig en worden niet verstrekt. De abonnés van het Geïllustreerd Zondagsblad van deze courant zijn eveneens nog afzonderlijk gratis tegen ongevallen verzekerd. Voor deze aparte verzekering, (waarvan de uitkeeringen eveneens worden gegarandeerd door de NIEUWE HAVBANK te Schiedam) zijn de uitkeeringen als volgt: Levenslange ongeschiktheid f 2000.Overlijden f 600.— Verlies van hand, voet of oog f 400.i Duim of wijsvinger f 75.Elke andere vinger f 30. Bij spoor- of tramongeval, etc. worden de uitkeeringen: bij overlijden f 1000.bij invaliditeit f 3000.—» Door deze publicatie zijn alle vroeger gepubliceerde verzekeringsvoorwaarden vervallen Is van de amputatie van twee of meer leden vinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 50 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) dé eenige en rechtstreeksche oorzaak Is van de breuk van een boven- en/of onderarm of van de breuk van een boven- en/of onderbeen. 5Q GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de gTenzen van deze voorwaardende eenige en rechtstreeksche oorzaak ls van de amputatie van twee of meer leden van een anderen vinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval; terwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, te zamen nooit meer dan f2000,kunnen bedragen, welke maximum uitkeering echter wordt verhoogd tot f5000, (resp. f 3000,ingeval van uitkeering bij overlijden tenge volge van een spoortrein-, tram- of autobusongeval, als bedoeld bij deze voorwaarden. Ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de boven genoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden door snijding, wringing, scheuring, knelling of anderszins, zal dat verlies met amputatie worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige verminkte of niet aanwezige ledematen geen aanspraak geeft op en niet in aanmerking komt bij uitkeering. Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verleenen uitkeering in geen geval bet bedrag te boven dat voor het verlies van de geheele hand is vastgesteld. Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering, met dien verstande, dat indien hetzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of been tengevolge heeft, de uitkeering voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeering Ingeval van overlijden geschiedt aan de echtgenoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonné, tenzij elders in deze voorwaarden anders is bepaald. Uitkeeringen wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abonné zeiven. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodlge inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie van dit blad. Artikel 5. Een uitkeering zal niet verschuldigd zijn bij dood of verlies van ledematen of oogen, of breiik van ledematen direct of indirect, veroorzaakt: b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting ais gevolg daarvan (tenzij die operatie noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is): c. door een bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood veroorzaakt zijn door een ongeluk; d. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den Invloed van overprikkeling of somnambulisme was of door bedwel-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2