beverwijk Grieperigheid. DE WITTE" wijk aan zee en duin Jaarvergadering „Maat- schaPPÜ Ziekenfonds", f gei i»"'1 erslag van de administratrice. „„reilt»,schap van Dr. W. W. Muys v#r™ÏÏUft het Maatschappij Zieken- i »Iocr ,(H en Omstreken" in Hotel ter ends .Wver™„r,adering gehouden. f0ds faarvergadering gehouden. 3 a -„hotel van de agenda vormde het Del®'0 het financieele overzicht van ^^tratrice, mevr. G. v. d. Werff- 1W- „„nliik gaf dit verslag een uitvoe- •tó seSeteUleerd overzicht van het in r! en„Stte omvangrijke werk. De con- 1334 «IJL had de administratie in vol- „„Itcommt-" den, z00dat de administra- <e«-tree werd verleend. De heer A. v d daaraan nog een persoonlijk ?:si „waardeering voor het verdienste ns"' 'i"an mevr. v. d. Werff toe, dat door uil-s tCgrK 0 A r\i- -ïTövo-caHorinrr Tijsave? lijte «erk iiart-eiiJK applaus der vergadering werd Wffi'Ln Ae controlecommissie werden To' le°e" 1iperen G. Driessen, Dr. Melchior a plas en A. L;verslag ontleenen wij het volgende: A!n crisistijd komen verzekerden in het ju dezen u ger boven de weistandsgrens ïr'pt aantal verzekerden is dan ook niet "#*"\5reeaan Toch spijt het ons altijd op- jchteruuo *teeds weer opnieuw verzekerden bidanken, die vroeger trouw de con- rrftPt"nn niof mooi- Vnnnur Ihetaalden en dit nu niet meer kunnen s- is reeds een paar jaar bezig om te 1 voor deze menschen een regeling te tacit® v iref'en de gemeente. Het was een stap- „oene richting, dat de minister van So- SSn heeft goedgevonden, dat toeslag „rfen verleend op de ziekenfondspremie, ap- p-emeenten en de zieken- ciak alhrtE'd"oór" de" gemeenten en de zieken- ™ïïi Beverwijk heeft direct de teugels in I S'genomen en na verschillende ver- 5ringen en besprekingen werd een regeling "Ernen welke echter c»ir den raad met fsïïfièurd. Een commissie werd benoemd "ff nieuwe regeling te ontwerpen. E. en werden gemachtigd door degenen, ni in het ziekenfonds zijn een voorloopige S te treffen. T»rt zij deze regeling, waarvan men met uitvoering begin December is begonnen l-rvoor momenteel alleen de gemeente "wit. zijn de afschrijvingen belangrijk min- 'mKS'Siuln, Velsen en Heemskerk heb- M nog geen regeling getroffen. Talrijke ver- Seringen werden dit jaar gehouden. o.a. be- ruursvergaderingen en vergaderingen met deelnemers, waarbij meer dan eens een tstegenwoordiger van het Hoofdbestuur aanwezig was. In een buitengewone algemeene vergadering werd besloten om de grenzen van het fonds «It te breiden met de geheele gemeente Heemskerk, waaraan ook het Hoofdbestuur de goedkeuring hechtte. Een vergadering van het "dadelijks bestuur met de tandartsen had tot resultaat, dat de prijzen der gebitten ver laagd zijn en gebracht op 50. Het aantal deelnemers breidde zich uit met Dr Wildervanck die zich als apotheekhoudend arts te Heemskerk vestigde, met de apotheker mej Bosman te Wijk aan Duin en met Dr. Melchior eveneens gevestigd te Wijk aan Duin. Zes deelnemers-huisartsen zijn alzoo aan het ziekenfonds verbonden, een deel nemer-specialist, drie apothekers en drie tandartsen, De bestuursleden bleven dezelfde als het vorige jaar. Eveneens de beambten. De vertegenwoordigers werden alphabetisch aan gevuld uit de plaatsvervangers. In een der bestuursvergaderingen werd be sloten voor de beambten van het fonds een censioenregeling aan te gaan. Het aantal verzekerden was 31 December jl. 8415. Ingeschreven werden 1276 personen en af geschreven 1130, een vermeerdering alzoo van 146 leden. 214 personen werden in ziekenhuizen ver pleegd met een aantal verpleegdagen van 3664, 1727 polikliniekkaarten werden afge geven. Afgegeven werden 39752 recepten. 220 kinderein werden geboren en 47 per sonen zijn overleden. Van 45 gezinnen welke met achterstand be dankten waren 28 gez. werkloos. Lang niet alle werklooze gezinnen bedankten echter met een achterstand. Er zijn ook nog altijd werkloozen in het fonds gebleven. Door enkelen werd de achterstand betaald. Zij werden wederom ingeschreven. In Decem ber had de reglementair vastgestelde over schrijving plaats naar andere dokter, apo theker of tandarts, waarvan nogal ruim ge bruik gemaakt werd. Ook hadden tusschentijds enkele overschrij vingen plaats. Het boekjaar sloot met een saldo van 68650. f 87.003 is ontvangen en 86.316.50 uitge geven, Aan het reservefonds werdf 867.74 afge dragen. Het reservefonds bezit thans f 3774.21. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van Mr. C. M. J. de Jongh te Haarlem twee gravures van het kasteel Mar quette, zoo als dit zich vertoonde in het jaar iiaO. Het eene geeft het Kasteel weer bezien van de rechter zijde, het andere van de linker zijde. De opening van Stoutenbeek's W oninginrichting. Een sieraad van de Brecstraat. Op de plaats, waar Stoutenbeek's Woningin richting verrees, stond in 1916 nog de oude Bevenvijksche zaak van Gebr. Hüsüng, gesticht omstreeks 1885. Een kiekje van de situatie in dit gedeelte van de Breestraat in de oorlogs jaren. Na een periode van zes maanden, waarin Stoutenbeek's Woninginrichting schuil ging achter een enorme schutting, clie de slooping van het pand, dat eerst in 1932 was ge sticht en de opbouw van de nieuwe, groot- steedsche zaak aan het oog onttrok, was Vrijdagmiddag het oogenlblik aangebroken, waarop dan het nieuwe pand kon worden geopend. Van den f raaien hoogen voorgevel wapperde de driekleur, de talrijke etalages pronkten met een keur van meubelen en binnen was er een overvloed van de schoon ste bloemstukken, die het feestelijke gebeuren luister bijzetten. Zeer talrijk waren de ge- noodigden, die van dit voor de firma Stouten. De Beverwijksche hoofdstraat is een nieuw winkelpand rijker geworden. Vrijdagmiddag werd Stoutenbeek's Woninginrichting, die een ..sieraad is van de Breestraat, geopend... beek zoo gewichtige moment getuigen wilden wezen. Vele zakenrelaties, tallooze vrienden en bekenden en verdere belangstellenden, waaronder wij van officieele zijde burge meester H. J. J. Scholtens en wethouder J. F. Braun opmerkten, schaarden zich in de tapij tafdeeling rond den oudsten firmant den heer W. P. G. Stoutenbeek, die voor hen „den weg opwaarts" schetste. Hij herin nerde er aan dat zeven jaren geleden de Wo ninginrichting werd gesticht. De zaken vlotten zoo goed, dat reeds twee jaar latei- een uitbreiding volgde. Drie jaren geleden werd het pand van de firma Nauta bij de zaak getrokken en na dezen bouw kwam dan de laatste „verbouwing". De firma Stoutenbeek zag haar relaties steeds uit breiden. Tussehen Haarlem en Alkmaar en aan de Zaanstreek werd zij een goede be kende. Een ding had spr. echter altijd een groote fout gevonden, er waren te weinig étalages. Door aankoop van het perceel Breestraat 84, werd een nieuwe mogelijk heid tot uitbreiding geschapen. In zijn 'vrije uren ontwierp spr. een plan, dat hij verder met den architect, den heer A. M. Smit, uitwerkte. Hoewel de schoonheidscommissie dit bouw plan als zijnde te ..groot-steedsch" voor Er heerscht weer een griepcampagne Op ons stukje ondermaansch, Komt ze al dan niet uit Spanje, Z' is in elk geval vrij Spaansch. Menigeen op straat rilt killig, Velen blijven binnendeurs. Thermometers stijgen willig, Op de voorjaarsziekte beurs. Nieuwe lente is geboren Met een niet zoo nieuw geluic' Hoesten en genies in koren En een daverend gesnuit. Sterke mannen klagen zeurig, Heete grocjes zijn liun keus, Schoone vrouwen kijken treurig Op haar roodgesnoten neus. Dokters maken snelle ronden, Als de renners in hun baan, Maken zieken weer gezonden. Voor ze zelf naar bed toe gaan 't Is het hoogtij der bacillen. Tevens voor den fabrikant. Van pastilles, poeders, pillen En den apothekerstand. Maar 't geheel is vrij onschuldig. Als je maar voorzichtig blijft, Dus we wachten maar geduldig. Tot de bui weer over drijft. Beverwijk niet goedkeurde, gaven B. en W toch toestemming tot den bouw. De heer Stoutenbeek was daarvoor het College zeer dankbaar. Zes maanden heeft de bouw ge duurd. Spr. dankte achtereenvolgens den architect, den heer A. M. Smit, die hiermede naar zijn meening één van zijn mooiste werken tot stand bracht, de aannemers de heer en Lookhorst en Welagen. die keurig werk leverden en met wie de samenwerking van zeer aangenamen aard was, de Gebr Klinkenberg, die de ijzerconstructie leverde. Wiener, den leverancier van de bronzen pui Gebr. Schoo, die de stalen ramen leverden. Een bijzonder pluimpje had de heer D. G Minkema in ontvangst te nemen voor den vakkundigen aanleg van de uitgebreide elec- trische installatie, evenals de vertegenwoor diger van Philips' Neon-verlichting. Ver dei- betrok de heer Stoutenbeek in zijn dank. woord de firma's Honig, Kröder, N. J. Groot, Hulsman, Luijting, Penen-ga en Lieshout te Beverwijk voor hun aandeel in dezen bouw. Ook het personeel werd in dit dankwoord niet vergeten. Allen werkten mede, alsof het hun eigen zaak gold. De heer Stoutenbeek verklaarde voorts, dat zij er trotsch op waren dit groot- steedsche gebouw als geboren Beverwijkers aan de gemeente te kunnen aanbieden. Hij eindigde met den wensch. dat Beverwijk zich zou mogen blijven uitbreiden en in groei en bloei zou toenemen, f Daverend applaus), De oudste medewerker van de zaak bood daarna namens het personeel een fraaie electrische klok aan. Een afgevaardigde van de Inkoop-combinatie ..Mercurius" huldigde de heeren Stoutenbeek om hun optimisme en bewonderde hun koopmansdurf en energie, Hun daad, aldus spr., getuigt ook van grooten burgerszin, want in tegenstelling met velen, die tegenwoordig hun kapitaal aan de circulatie onttrekken, hebben de heeren Stoutenbeek met dezen bouw aan velen brood verschaft (Applaus). De heer Herb. Blom sprak daarna harte lijke woorden van gel uk wensch en hoopte dat de zoons van de beide firmanten met dit voorbeeld voor oogen, de zaak op dezelfde energieke wijze zouden mogen voortzetten. De firma, die de ijzer constructie leverde, prees den heer Stoutenbeek als een scherp inkooper, die stellig ook een goed verkooper moest zijn. Met zoo'n zakenman en met de door spreker's firma geleverde ijzerconstructie moet deze onderneming wel goed gefundeerd zijn. Nadat onder luiden bijval mevr. W. Stoutenbeek ondeugend had opgemerkt, dat haar schoonzuster en zijzelf toch maar blij waren, dat zij deze eenvoudige „Beverwijk sche jongens" toch maar tot man hadden gekozen, heeft de jongste firmant de heer G. W. P. Stoutenbeek dank gezegd voor de hartelijpke gelukwenschen en voor de groote belangstelling. En daarna zorgde de redactie van de .Kennemer Courant" nog voor een verras sing. Zij bood een zeer bijzondere foto aan. een merkwaardige snapshot van de beide firmanten, die daarvan volkomen onkundig waren gebleven. Er werd ter herinnering aan dezen dag gaarne een plaatsje in het privé- kantoor voor ingeruimd. Nadat ververschingen waren gebruikt, hebben de genoodigden het prachtige nieuwe gebouw bezichtigd. In de 120 toonkamers stonden de meubileeringen smaakvol opge steld en trokken de bijzondere aandacht der bezoekers(sters) Buiten voor de etalages verdrongen zich vele belangstellenden, die met ongeduld het oogenblik verbeidden, waarop ook zij. na bet officieele gedeelte, in de gelegenheid zouden zijn, het keurige intérieur te bezich. tigen. Zooals onze lezers weten, wordt daar toe iedereen gedurende de eerste tien dagen in de gelegenheid gesteld. Ontelbare gelukwenschen en bloemstuk, ken, de een al mooier dan de ander, droegen er verder nog toe bij om deze gewichtige dag voor de beide heeren Stoutenbeek en hun families tot. een onvergetelijke te maken. De Beverwijksche winkelstand en in het bijzon der de Breestraat. is een sieraad rijker ge worden. In de avonduren maakt het nieuwe gebouw met- zijn Neon-gevelverlichting een schitte renden indruk. MARKTBERICHTEN. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 29 Maart 1935. Natuurspinazie per kist 8095 Spinazie per kist 3050 Sla per kist 35—50 Boerekool per kist 1530 Andijvie per kist 3045 Wortelen per bos 2324 Rabarber per bos 1020 Raapstelen per bos 22 1/2 Radijs per bos 24 Peterselie per bos 26 Prei per bos 514 Bloemkool le soort per stuk 2426 Bloemkool 2e soort per stuk 1517 Uien per K.G. 33 1/2 Witlof per K.G. 5—12 Wortelen per K.G. 12 Spruiten per KG. 9—16 Knollen per stuk 24 Rooaekool per stuk 1415 Gele kool per stuk 26 DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden heden-, Zaterdag-morgen in totaal 895 werkloozen ingeschreven tegen 785 in de vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 524 i vorige week 427), waaronder 79 arbeiders, die in de gemeentelijke werkverschaffing werkzaam zijn, Wijk aan Duin 259 (266) en Heemskerk 112 (92). CONCERT „VOX HUMANA". De Chr. Gemengde Zangvereenging „Vox Humana", geeft a.s. Dinsdagavond in de Ned. Herv. Kerk een concert met medewer king van mevr. SuickSchik, sopraan, mej. A. Ehrbecker, viool en de heeren B. Hopman cello en P. J. Potgieser, kerkorgel. Ook verleent een strijkorkest medewer king. Het programma vermeldt composities van Bonset, Bach, Handel, Palestrina, Max Re- ger, Roeske, e.a. Het concert wordt besloten met een reprise van het groote werk „Vrede" voor koor en orkest van den dirigent P. J. Potgieser. ZATERDAG 30 MAART 1935 KENNEMER THEATER ff verwacht (Adv. higez. MedJ HANDELSAVONDSCHOOL „DE HANZE". De cursus geëindigd. Bij het einde van den cursus 1934 '35 zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klas: G. van der Geest, C. Stet, C. Berg, C. Huy- zendveld, N. Tervoort. C. van Duin, N. Bran denburg, Th. Koek, Th. van der Werf, G. Schaaper, Th. Jansen, J. Tesselaar, J. Groot, O. de Ruyter, I. van der Sluys, C. Thomasz, G. Kockx. A. Schuyt. J. ae Vries, J. Henne- man. C. Commandeur. Niet bevorderd vier leerlingen. Bevorderd van de tweede naar de derde klas: C. Molenaar. J. Jansen. J. Koopman, H. Hommes, F. Tichelaar, R. Kingma, M. Groot, M. Stols, T. Scheerman, A. Jansen, H. Been tjes. Niet bevorderd 1 leerling. De uitreiking der diploma's aan de leerlin gen der derde klas heeft plaats op Woensdag 3 April a.s., 's avonds kwart over acht in het gebouw der K.S.A. in de Peperstraat. „AMICITIA" EN „ONS GENOEGEN" GAAN EEN OPERETTE OPVOEREN. De Tooneel- en Revuevereeniging „Amici- tia" en de R.K. Zangveveeniging „Ons Genoe gen" hebben besloten gezamenlijk een ope- vette in te studeeren voor solisten, gemengd- en mannenkoort en orkestbegeleiding. De muzikale leiding zal in handen zijn van den heer Lou Tervoort. Men verzocht ons mede te deelen. dat eeni- ge dames en heeren zich nog bij het ensemble aan kunnen sluiten. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd: J. Koning en J. de Graaf; Th. G. Heemskerk en A. Heemskerk. Bevallen: C. S. Markx—Van Zutphen, z.; C. E. DrijverVan Zeijll de Jong, z.; A. M. 1 Schoorl—Beentj.es. d. Overleden: W. Luijting. 71 j., geh. met Sara Tijssij; P. W. H. de Wildt, 84 j., geh. met Grietje Gaal. DE CANDIDATENLIJST VAN DE S.D.A.P. Na gehouden referendum door de leden is de candidatenlijst van de S.D.A.P. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen als volgt samen gesteld: 1. A. L. van Groningen; 2. Mevr. T. Kemp— Haan; 3. P. J. van Helden; 4. H. Rothe; 5. J. J. Romunde; 6. Ph. L. van Groningen; 7. P. Heinen; 8. B. J. Striken. NAAR DE „FLORA". De leerlingen van de hoogste klassen van de Christelijke school aan den Noorderwijkweg zijn uitgenoodigd tot een bezoek aan de bloe mententoonstelling „Flora" te Heemstede. Het spreekt vanzelf, dat deze uitnoodiging gaarne zal worden aanvaard. Het prettige en leerzame uitstapje zal op Dinsdag 2 April worden ondernomen. De reis zaf waarschijnlijk per trein en tram wor den gemaakt. Valsche munter gesnapt. Politie zoekt naar een hecle bende. Vrijdagmiddag werd door de Marechaus see te Venlo de 25-jarige A. Geurts uit Schandelo gearresteerd, terwijl deze bij een bankinstelling een 26-tal valsche muntstuk ken van 5 Mark trachtte in te wisselen. De man werd in de Marechausseekazerne inge sloten. Vermoed wordt dat de aangehoudene deel uitmaakt van een reeds lang gezochte valschemuntersbende. In samenwerking met de Duitsche politieautoriteiten wordt thans een uitgebreid onderzoek ingesteld. Een hoekje op de Bakkerstentoonstelling te Beverwijk. De inzending ter opluistering van de Coöperatieve Broodbakkerij „Algemeen Belang". SLACHTWIJZE IN STRIJD MET DE VEEWET? Tot ergernis van vele dierenvrienden en vereenigingen op het gebied van dierenbe scherming o.w. de Sophia Vereeniging en de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren worden in verschillende exportsla gerijen varkens voor het slachten aan een, ketting opgetrokken, alvorens die dieren be dwelmd zijn. Thans is er voor den Amsterdamschen kantonrechter een proefproces gevoerd om uitgemaakt te zien of deze wijze van slachten al dan niet in strijd is met de veewet. Een ambtenaar der Sophiavereeniging heeft eenigen tijd geleden geconstateerd, dat deze min of meer verouderde slachtmethode werd toegepast door den directeur van de Baconfabriek te Uithoorn, die vee liet slach ten in het abattoir aldaar. Tegen hem werd een vervolging ingesteld en Vrijdag stond hij voor den kantonrechter terecht. De ambtenaar van het O.M. zeide in zijn re quisitoir, dat het hier een principieele kwes tie betreft; spr. achtte de ten laste gelegde overtreding bewezen en requireerde een geldboete van f 25 subs. 10 dagen hechtenis. De kantonrechter zal later vonnis wijzen. HOLLAND—AMERIKA LIJN Wschfontein, 29 van N.-Orleans te Rot- Ridam, Cristobal f1!116' Vancr' naar Rotterdam 28 v- ijk- Rotterdam naar Vancouver p. 28 '«.la v.m.) Land's End. 28 van Rotterdam te New-York. J Vancouver naar Rotterdam 27 van San Francisco, statendam, 29 van Midd. Zee te Rotterdam HALCYONLIJN. Maasburg 29 van Vlaardingen n. Narvik. HOLLAND—AFRIKA LIJN. weserk (thuisreis) 29 van Dar-es-Salaam. «tëenfontein (uitr.) 29 te Lor. Marques. ROTTERDAMSCHE LLOYD. ota Gede (thuisreis) 29 van Singapore. Pinang (thuisr.) p.O 29 (8 v.m.) Dover HOLLAND-OOST-AZIë LIJN So»!, 1 'thuisreis) 27 van Colombo. 'thuisreis) 28 van Yokohama, burg rk 28 van Amsterdam te Ham- G-°otekerk 29 van Rotterdam n. Japan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk 29 van Amsterdam naar West- Af rika. Helder, 29 van Amsterdam te Hamburg'. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 29 (7 v.m.) van Amsterdam te Hamburg. Aurora, 28 van Dubrovnik naar Bari. Baarn, 29 van Hamburg te Antwerpen. Calypso. 28 van Barcelona te Genua. Deuvalion, 28 van Beyrouth te Mutzuna. Medea, 29 van New-York naar Aruba. Orion, 28 van Savona naar Livornoi. Perseus, Amsterdam naar Kopenhagen p. 29 Holtenau. Stuyvesant 29 van New-York naar Port au Prince. Barneveld 27 van Arica naar Mollendo. Ceres 28 van Stamboul te Kymassi. Crijnssen. Barbados naar Amsterdam 28 van Madeira. Hermes. 29 van Amsterdam te Rotterdam Nereus, 29 van Pasajes te Bilbao. Theseus, 28 van Kopenhaen naar Am sterdam, Titus 28 van Palermo naar Tarragona. Ulysses, 27 van Stamboul te Bourgas. Vulcanus, 28 van Tunis te Malaga. Van Rensselaer 29 van Amsterdam naar W.-Indië. Euterpe, 29 van Amsterdam naar Bordeaux Fauna, 29 van Amsterdam naar Kopen hagen. Hebe, 29 Maart van Amsterdam naar Go thenburg. Juno, 29 Maart van Amsterdam naar Rot terdam. Triton, 29 van Amsterdam naar Rotterdam NED.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 21 te Pladjoe naar Singapore, Ba- lik Papan en Hongkong. Agnita. 24 van Curacao naar Engeland. Mitra. 30 bij St. Kitts vernacht, naar Cu racao. Gibraltar v.o., waarsch. Genua. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Mapia, Amsterdam naar Calcutta 28 (2.4 n.m.) 60 mijl O.Z.O. van Land's End. Chr. Huygens (thuisreis) 29 v. Port Said. Salawati (thuisreis) 29 te Schiedam. Poelau Tello, 29 van Amsterdam naar Ba tavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN City of Newcastle, Dairen naar Rotterdam pass. 29 Gibraltar. Bendoran, Kohsichang, naar Roterdam 29 van Port Said. Deucalion, Japan naar Rotterdam 26 te Osaka. Calchas, Japan naar Rotterdam 29 te Lon den vertr. 4. Clytoneus, Liverpool naar Java, pass. 28 Perim. Myrmidon, Batavia naar Amsterdam 29 Havre. City of Oran, Japan naar Rotterdam 29 v. Duinkerken. Philoctetes, Japan naar Rotterdam 29 te Penang. AANGEKOMEN 28 Maart: Gateshead s.s. New Castle Hontestroom s.s. Londen Prometheus m.s. Hamburg Grete Glad m.s. Londen Hebble s.s. Goole Vechtstroom s.s. Hull Ganymedes s.s. Hamburg Escaut m.s. Rotterdam 29 Maart: Helmwood s.s. New Castle VERTROKKEN. 28 Maart: Aleida m.s. Odensee Mac Gregor Laird m.s. Rotterdam Prowess m.s. Hull Hermes s.s. Midd. Zee Serula s.s. Liverpool Egero m.s. Falmouth 29 Maart: Linda s.s, Tallinn Bella s.s. Duinkerken. Scheepvaart Noortlevsluis. De herstellingen aan de Noordersluls, waar over wij eerder berichtten, zijn uitgevoerd zoodat het scheepvaartverkeer door die sluis weer normaal is. Mistscin defect. Het mistsein met nautofoon op den kop van den zuiddam van het Noorder-bu.'fcenkanaal is wederom defect geraakt en vooduopig bui ten dienst gesf<eld. Lijndienst opgeheven. Dc nieuwe lijndienst tussehen Rotterdam en Londen, welke nauwelijks twee maanden ge leden werd opgericht, zal vermoedelijk bin nenkort weer worden opgeheven Duitsch reederijbedrijf. De Neptunreederij te Bremen, welke o.m. ook een vasten dienst op Amsterdam onderhoudt, had over het laatste boekjaar een overschot van 2,1 millioen mark, welke gebruikt zullen worden voor afschrijvingen. Tienduizenden Chineezen verdronken? PEKING. 29 Maart (V. D.) In het Noor- den van de provincie Honan ten Noordwesten van Hoepel en in het Westen van Shantoeng zijn eenige dijken van de Ho-ang-ho doorge broken. Vele dorpen en steden zijn overstroomd. Vol gens mededeeling der provinciale autoritei ten zouden tienduizenden menschen zijn ver dronken en tot nog toe is reeds aangifte ge daan van den dood van 1800 slachtoffers. Dui zenden vluchten.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5