w Vrouwenhanden THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS 30 maart 1935 Van Zeeland's regeeringsverklaring. bf1angrijkste nieuws het IVO ROL gp PUROL SS RADIO MOORS N.v. 2ATTRDAG BUITENLAND. Verdeelde stemming bij de Katholieke en liberale Kamer- leden. Socialistische fractie zal in haar geheel voor stemmen. Punten uit het program der regeering. - De buitenlandsche politiek ongewijzigd. s a® "ïïïS, BELGIë. van de groote politieke de- nw»rhet program van de nieuwe regee- 2 He eerste minister, van Zeeland, nog- tót woord teneinde de door de regee- ilpnomen waardevermindering van ring ^Jloder te motiveeren. Hij verklaarde, iiaSt met het oog op den val van de Belgi- dat het m dg bujtenlandsche markten sche vameer mogelijk is geweest den tfn «Wier zoo te verdedigen als de vooraf- wl?a. r^ppringen dit hadden gedaan. Het is gaande reg ggval 0nrnOgelijk de deflatie- tians 111 verder voort te zetten. De deva- P0'!, .c ppn kwaad. Zij vormt noch een op- «nnh een middel tot oplossing van de i^iSdie moeilijkheden. Toen spr. echter econoinuaw een regeering te vormen heeft ^waardevermindering als een voldongen 4yJHs kunnen constateeren. fel ÏÏande deelde van Zeeland bijzonder- J mide over de achteruitgang van den hede.n ïniitieken toestand. Van 21 Januari va So*Fpbruari is de metaaldekking van de .1 «oip bank met 500 millioen achteruitge- f«n Onmiddellijk voor de Parijsche reis !00p!fo' vnriee regeering heeft de ontwikkeling "Ltroohale ontwikkeling gekregen. Op 16 otoJX binnen een tijdsverloop van 2 uur ïmiSoen weggevloeid De bedragen waar- nationale bank te hulp moest komen, Jr van 21 Januari tot eind Maart gestegen tot 2 ïfde ten slotte onvermijdelijk geworden JrtoPncontröle heeft de regeering-Theunis Saais een poging gedaan de afzetmarkten n Klë uit te breiden. Theunds heeft na den uit Parijs ingezien, dat er geen mo- meer bestond den franc nog langer 'liüir tot dusver te verdedigen. Ondanks de- gincontrole zijn nog 485 millioen goud af- «Sid Sedert het begin van 1934 heeft de Sale bank bijna 5 milliard uitgegeven De •'."ringmoet thans met de grootste vastbe- ;Xnheid handelen en trachten te redden, S nog te redden valt. België heeft alles ge ^«1 wat in zijn vermogen was om den gou SStandaard te behouden. Ten slotte betoogde de eerste minister, dat principieel onderscheid bestond tusschen L program en de politiek van de vooraf gaande regeeringen. De regeering staat en valt met het in de re- eeeringsverklaring ontwikkelde programma, dat een ondeelbaar geheel vormt. Wijzende op de verschillende pogingen, die Rp'që in den laatsten tijd ondernomen heeft oneconomische hulp te krijgen in het bui tenland, vooral in Frankrijk, verklaarde van Zeeiand: Wij nemen ons lot vastbesloten in onze eigen handen. Wij weigeren nog langer als arme verwanten van de familie der volkeren behandeld te worden." De uiteenzettingen van den minister-presi dent werden herhaaldelijk door bijvalsbetui gingen onderbroken. Het viel algemeen op, dat de bijval bij de socialisten belangrijk lurach- iiger was dan op de banken der conservatie- Ten, katholieken en liberalen. Nadat de regeeringsverklaring in het eerste deel mededeeling heeft gedaan van de waar devermindering van de Belgische valuta zet het tweede gedeelte een program uiteen, dat, naar van Zeeland verklaarde, de volkomen economische vernieuwing van België ten doel heelt. Deeenige en werkelijke methode om tot een opnemen der werkloozen te komen is de eco nomische expansie. Het program bepaalt o.m.; invoering van een bankcontroleverlaging van de productiekos ten door verlichting van openbare lasten, be lastingen en alle bijdragen, die het bedrijfs leven drukken; reorganisatie van de rente- markt; uitvoering van een groot program van openbare werken en andere maatregelen ter bestrijding der werkeloosheid, in het bijzonder voor het aan het werk zetten der jeugdige werkeloozen; beveiliging van het werkelijke loon, waarbij met een aanpassing van de loo- nen aan een mogelijke stijging van de détail- prijzen rekening wordt gehouden; stapsgewijze organisatie van het bedrijfsleven volgens het principe der beroepsgroepen; liquideering van ongezonde economische ondernemingen en bevordering var. de industrieën, die zich wijden aan de voortbrenging van die produc ten, die België, tengevolge van zijn uitsluiting van de buitenlandsche markten in het ver volg niet meer uit het buitenland wil betrek ken. Wat de buitenlandsche politiek betreft, zal de tot dusverre gevolgde politiek worden voortgezet. De buitenlandsche politiek moet or,der de tegenwoordige omstandigheden nog meer dan tot dusverre gericht zijn op de ver sterking van de veiligheidswaarborgen en de versterking van den vrede. Alle kwesties van de binnenlandsche poli tiek, in het bijzonder op het gebied van de taal, de school en het leger zullen door een godsvrede tusschen de partijen in den hui- 1 fligen toestand gehandhaafd worden, vrijdagmiddag is in de Kamer een aanvang gemaakt met de algemeene beschouwingen ever de regeerings-verklaring. Het program eer regeering werd door een katholiek-conser vatief en een socialistischen afgevaardigde aan een scherpe critiek onderworpen. Daar de socialisten in een zitting voor den aanvang der debatten hadden besloten allen XQe regeering Van Zeeland te stemmen, nebben deze bezwaren van den woordvoerder om socialisten geen practische beteekenis ge- De redevoering van den katholiek-conserva- ueven afgevaardigde bewees, dat de Katho- iw. uf''6 verdeeld is. Beide sprekers gaven uitorukking aan hun vrees, dat de politiek r/nlege^ran? inflatie zal leiden. Ook bij liberalen is de opvatting verdeeld. staande vrees weggenomen, dat Engeland geneigd zou kunnen zijn, Duitschland de vrije hand te laten voor een actie in Oost- Europa. Ook de kwestie van het Verre Oosten werd bij het onderhoud kort aangeraakt. Eden legde er in dit verband den nadruk op, dat Engeland zoowel in Azië als in Europa slechts één politiek voert, namelijk die van den Volkenbond, en dat Groot-Brittannië voor elk deel der wereld op even sterke wijze gehecht blijft aan de zaak der collec tieve veiligheid. Wat den commercieelen kant der bespre kingen betreft, is gebleken, dat zekere aan passingen in de Engelsch-Russische han delsbetrekkingen noodzakelijk zijn. Duitschland. Hitler's eischen. Het is, naar Reuter uit Londen meldt, mo gelijk thans de algemeene balans op te stel len van de eischen en denkbeelden, die Hitier ter kennis van Simon en Eden heeft ge bracht. Duitschland eischt gelijkheid van bewapc ning in de lucht met Frankrijk en Engeland, onder voorbehoud dat deze beide landen een luchtmacht onderhouden, die tenminste gelijk is aan die van Rusland. Op vlootgebied, zoo gaf Hitier te kennen zal hij zich niet beperken tot 400.000 ton, maar eischt hij absolute pariteit met Frankrijk. Het Duitsche leger zou worden bepaald op 550.000 man. Met elke vermindering zou een vermindering der andere westelijke legers gepaard moeten gaan. De Duitschers zouden overigens de supe rioriteit hebben erkend van hun luchtvloot, welke die van Engeland reeds met een derde overtreft. Het Rijk weigert de onveranderlijkheid van zijn oostelijke grenzen te erkennen Men is van meening dat de inlichtingen omtrent het vernietigen van den Poolschen corridor en de wijziging van de Tsjecho-Slowaaksche grens het uiteindelijke doel van Duitschland is. Het pact ter waarborging van de Oostenrijksche onafhankelijkheid zou volgens Hitier dan den invloed van Rome moeten breidelen en reke ning houden met den wil van de Oostenrijk sche bevolking om zich bij het Duitsche Rijk te voegen als deze wil duidelijk tot uiting wordt gebracht. Hitier weigert een stelsel van wederzijdschen bijstand in Oost-Europa. Tenslotte eischt het Rijk teruggave der kolonies. Als aan deze eischen voldaan is zal het Rijk den terugkeer naar Genève kunnen overwegen. Bovendien staat vast, dat Hitier het denk beeld van een Britsch-Duitsche „Entente" heeft geopperd, dat door de Engelschen van de hand is gewezen. Het Rijkskabinet bijeen. Voor den aanvang van de gisteren gehou den kabinetszitting heeft Adolf Hitler in een bespreking met de ministers breedvoerig rap port uitgebracht over de met de Engelsche ministers gevoerde politieke onderhandelin gen. Het Rijkskabinet behandelde vervolgens de rijksbegrooting voor 1935, welke na ampele bespreking werd aangenomen overeenkomstig de voorstellen van den Rijksminister van Fi nanciën. Met het oog op de nog niet geraamde uit gaven, o.m. ter zake van de op het Rijk over gegane rechtspleging der landen en het Saar- gebied, kon het eindcijfer der Rijksbegrooting nog niet worden vastgesteld. Door een bizondere wet wordt nog geregeld op welke wijze de weermacht over gronden zal kunnen beschikken. Voorts werden nog eenige wetsvoorstellen van minder belang afgehan deld. Spanje. Het kabinet afgetreden. Ministerpresident Lenroux heeft Vrijdag middag den staatspresident het aftreden van het geheele kabinet ter kennis gebracht. Dit aftreden is een uitvloeisel van den jongsten opstand. Waarschijnlijk zal de nieuwe regeering in partijpolitiek opzicht in min of meer dezelfde samenstelling terugkeeren. Reeds daarom al leen wordt in uitgebreide kringen de crisis overbodig en voor Spanje schadelijk genoemd. Een dieperen zin zou zij pas kunnen hebben, wanneer Gil Robles, de leider der Accion Po pular, zou besluiten de regeering zelf te for- meeren en de meerderheid van de ministers voor het nieuwe kabinet zou aanwijzen. Volgens tot dusverre ontvangen berichten echter schijnt Gil Robles het moment nog niet gekomen te achten. Amerika. Rusland. ïïuitschland's positie in Oost- Europa. oritt"«or%ÏTag heeft de Britsche lord 'W. c^en zich naar Stalin begeven, v.y een uur lang van gedachten Bll de bespreking waren ook de S! ^ya.n ^€n raad van volkscommissa- Buit*ni^ urof' volkscommissaris van iS cht Zaken Litwinof, de Russi- versp te Londen Majski en di- di» e Persoonlijkheden tegenwoor- •ftnS t^3en5 ,.deze bespreking al- - 5Ï. "Havasnog uit de beste bron «J geheel de in Russische kringen be Legerbegrooting in het Huis van Afgevaardigden aangenomen. Het Huis van Afgevaardigden heeft de leger- begrooting aangenomen, waarin de totale uitgaven geraamd worden op 401.998.000 dol lar. Hiervan zijn 341 millioen bestemd voor militaire doeleinden. 50 millioen voor niet militaire doeleinden en 2,5 millioen voor de vergrooting van het aantal manschappen dei- nationale garde met 5000 man. Het voorstel gaat thans naar den senaat terug, teneinde langs den weg van onderhandelingen een overeenstemming tot stand te brengen met betrekking tot zekere amendementen. NAZI-RELLETJES BIJ EEN FILM- VERTOONING. In het Victoria Theater te Hagen in West- falen kwam het tot ernstige incidenten tij dens de opvoering van de film Voorjaars parade aangezien de hoofdrol vervuld werd door de Joodsche actrice Franciska Gaal. On der het zingen van anti-semitische strijdlie deren verliet ongeveer drie kwart van de be zoekers het theater en eischten het entree geld terug. Na korten tijd verlieten ook de overige bezoekers de zaal en moest de voorstel ling worden afgebroken. Poets met wat goeds, met I VO ROL, de ivoor tandpasta Per tube 40 en 60 ct., doos 20 cL TV de lijk een tube Amilda mat cream gratis ter kennismaking. (Adv. Ingez. Med.) DE DUITSCHE LEZING VAN DE AFFAIRE- JACOB. Inzake de in de buitenlandsche pers ver schenen berichten over de arrestatie van den journalist Berthold Jacob verneemt het Deutsches Nachrichten Büro: „De wegens landverraad, heling enz. reeds gestrafte en derhalve in 1932 reeds naar het buitenland gevluchte Berthold Salomon, ge naamd Jacob, werd in 1933 gedenationali seerd en is sindsdien zonder nationaliteit. Hij woonde in Straatsburg en gaf daar een opruiende correspondentie uit. In de krin gen der emigranten speelde hij een zekere, maar zelfs daar sterk betwijfelde rol. Salo mon, genaamd Jacob, had volgens de tot dusverre vastgestelde feiten de Fransch- Zwitsersche grens reeds illegaal overschre den en was voornemens zich eveneens langs illegalen weg naar het Duitsche Rijksgebied te begeven, teneinde daar vertrouwenslieden te ontmoeten. Het gelukte den Duitschen grensambtenaren hem bij het overschrijden van de grens aan te houden, waarbij hij zich alleen door een reeds lang afgeloopen en derhalve ongeldigen Duitschen pas kon legi- timeeren. Wegens het ontbreken van geldige papieren werd hij voorloopig vastgehouden. Toen nu bleek, om wien het hier ging, werd hij gearresteerd. Tegen Berthold Salomon, genaamd Jacob is thans een proces hangen de wegens verschillende ernstige vergrijpen. In het belang van het onderzoek en het op sporen van de achter hem staande lieden in Duitschland kon tot dusverre over deze aan gelegenheid niets worden bekend gemaakt". YEEMMOORDENAAR BIJ DE AFFAIRE JACOB BETROKKEN BAZEL, 29 Maart (V.D.) Het onderzoek der Zwitsersche autoriteiten naar de ontvoe ring van den uitgeweken Duitschen journalist Jacob door Duitsche nazi-spionnen is thans gebleken dat de bekende Duitsche veemmoor denaar Schulz, die ervan wórdt verdacht eveneens in verband met de ontvoering te staan, en die in elk geval in relatie staat met den thans gearresteerden Duitschen spion We- semann in December j.l. geruimen tijd in het zelfde hotel te Bazel heeft gelogeerd. HEINZ NEUMANN WORDT UIT ZWITSER LAND UITGEWEZEN. De Zwitsersche bondsraad heeft gisteren op voorstel van het departement van justitie en dat van politie besloten de door de Duit sche regeering geëischt uitlevering af te wij zen. Neumann wordt volgens opvatting van den bondsraad om politieke motieven ver volgd zoodat hier het Zwitsersche asylrecht gelding krijgt. Aangezien Neumann echter met een val- schen pas zich te Zuerich heeft opgehouden zonder toestemming der politie en door zijn communistische activiteit de veiligheid in ge vaar heeft gebracht, zal hij op grond van ar tikel 50 van de grondwet uit Zwitserland wor den uitgewezen. blijven ondanks alle huishoudelijke arbeid gaaf, zacht en blank door (Adv. Ingez. Med.) Paniekstemming in België. Run op de winkels. De devaluatie van den Belgischen franc heeft te Brussel en in de provincie gisteren een soort paniekstemming teweeggebracht, meldt de Tel. De textielfabrikanten in de streek van Gent hebben de contracten, die zij met hun cliën ten hadden aangegaan, geannuleerd en dezen hebben op hun beurt de prijzen van de voor raden, die zij nog in hun bezit hadden, ver hoogd. De schoen- en leerhandel doen geen leveringen meer. De benzineprijs te Brussel is Vrijdag 25 centimes verhoogd. In de provincie heeft een run plaats gehad op de levensmiddelenwinkels en op de ijzer winkels. Onnoodig te zeggen, dat deze storm - loopen het publiek in een steeds nerveuzer stemming brengen. Baruch van blaam gezuiverd. Uitspraak der commissie-Nye. Na een uitvoerig verhoor door de Senaats commissie van onderzoek naar den handel en fabricage van wapens heeft deze den bankier Bernard M. Baruch vrijgesproken van elke verdenking, dat hij een oorlogswinstmaker zou zijn geweest. Zij heeft in tegendeel gemeend, hem te moeten prijzen voor „zijn edelmoedige, vaderlandslievende diensten", als voorzitter voor den raad voor de Oorlogsindustrie, welke functie hij tijdens den wereldoorlog heeft waargenomen. Deze uitspraak moet tevens beschouwd wor den als het antwoord der regeering op de be schuldigingen, die senator Huey Long' en de priester Charles Coughlin tegen Baruch had den geuit. cert door M. Balfour (alt) en een piano-duo. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Berichten. 9.20 BBC-Theater-orkest- olv. Robinson. 10.20 Fred Hartley's kwintet. 11.05 Epiloog. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20. 8.20 en 11.20 Gram.pl. 11.35 Orgelcon cert Ch. Letestu. 12.25 Gram.pl. 12.35 Orkest concert olv. Dervaux. 2.35 Mandoline-orkest olv. Féret. 4.20 Hoorspel. 6.50 Piano-recital en Declamatie. 8.20 Zang olv. Clérouc. 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11,2012.20 Omroeporkest olv. Gröndahl, 1.20 Harmonicamuziek. 1.452.15 Gram.pl. 2.454.20 Omroeporkest, koor en solisten. Leiding: Fr. Mahler. 7.20 Orkestconcert olv. Th. Dyring. 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN 456 M. 5.55 Havenconcert. 9.20 Piano-recital H. Haass. 10.50 Bach-cant ate. 11.20 Orkestcon cert. 12.25 Concert uit München olv. Kloss. 3.20 Werag-Kamerorkest olv. Hagestedt en solisten. 5.30 Zang door A. Fischer (bas). 7.20 Zie Deutschlandsender. 9.40 „lm Variété", vroolijke reportage. 10.5012.20 Concert uit Leipzig olv. B. C. Schestak. ROME 421 M. 8.05 „Wiener Frauen", operette van Franz Lehar. BRUSSEL 322 M. 10.20 Gram.pl. 11.20 Orkestconcert. 12.20 Om roeporkest. 1.30 Orgelspel en Gram.pl. 2.30 Re portage HollandBelgië. 5.20 Salon-orkest. 6.20 Sonateconcert. 7.35 Gram.pl. 8.20 „Die Fledermaus" van J. Strauss. 11.5012.20 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 10.20 Symphonieconcert. 11.50 Omroepor kest.. 12.20 Orkestconcert en Gram.pl. 2.30 Zie 322 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Zang. 6.35 Salon orkest 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30 12.20 John Rutten's orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 „1000 muntere Noten", vroolijk gevar. programma. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.20 11.50 Hans Bund en zijn dansorkest. ZONDAG 31 MAART. HILVERSUM 1875 M. 8.55—10.00 VARA. 10.30 VPRO. 12.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 8.55 Gram.pl. 9.00 Voetbalnieuws. 9.05 Tuin bouwpraatje S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel J Jong. 9.4510.00 A. Pleysier: Van staat en maatschappij. 10.30 Kerkdienst u. d. Nieuwe Waalsche Kerk te A'dam. Spreker: Ds. B. J Aris. 12.00 Klokkenspel en uurslag (Uit Weesp). 12.01 Filmpraatje L. J. Jordaan. 12.30 Gram.pl. 1.00 T. M. H. v. Waveren: De Intern Bloemententoonst. „Flora" te Heemstede 1935 I.15 Gram.pl. 1.45 Boekbespreking Dr. P. H Ritter Jr. 2.15 Verslag door H. Hollander v. d Voetbalwedstrijd „Holland-België". 4.15 Gram.pl. (Om 4.45 Vaz Dias). 5.00 A.J.C.-uit- zending. 6.15 Voetbalpraatje. 6.30 ,.De Krekel tjes" olv. L. Hulscher. 6.55 Sportnieuws. 7.00 Bridgepraatje S. Landau. 7.20 Gram.pl. 8.00 Vaz Dias. 8.15 AVRO-Kamerorkest olv. N, Treep mmv. H. Cals (sopraan), A. Woud (alt) en A. Ehlers (cembalo). 9.00 Radio-Journaal 9.15 Revue „40 voor de AVRO" met tekst van A. de Haas en muziek van Max Tak. Mmv. solisten en Kovacs Lajos' orkest. 10.30 Een Jack Hylton Remembrance. 11.00 Vaz Dias. II.1012.00 Concert door het Omroeporkest olv. Nico Treep. HUIZEN 301 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.00 DRO. 8.30 Hoogmis. 9.30 Gram.pl. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Keizersgracht), A'dam, Spreker: Ds. C. Lindeboom. Orgel: B. Hooge- veen. Hierna Gram.pl. 12.15 Orkestconcert en lezing. 2.10 Causerie. 2.30 Orkestconcert. 3.00 Kwartetconcert en Gram.pl. 4.30 Ziekenhalf- uur. 5.00 Kerkdienst uit de N. H. Kerk (Ju- lianakerk) te Veenendaal. Spreker: Ds. N. v. d. Snoek. Orgel: J. H. v. Eek. Hierna Orgel spel J H. v. Eek. 7.15 Gram.pl. 7.45 Sport nieuws. Causerie. 8.15 Vaz Dias. 8.20 Koor concert. 8.35 Gram.pl. 8.40 Orkestconcert en Gram.pl. 9.25 Koorconcert en Gram.pl. 10.00 Orkestconcert. 10.30 Vaz Dias. Gram.pl. 10.40- 11.00 Epiloog. DROITWICH 15O0 M. 11.20 Kerkdienst in Welsch Dialect. 12.50 Piano-recital V. Cernkoff. 1.20 Reg. King en zijn orkest. M.m.v. O. Groves (sopraan). 2.20 Gram.pl. 3.05 BBC-Midland-orkest olv. L. Heward mmv. M. Pollock (sopraan). 4.05 Het Bridgewater kwintet. 4.50 Kerkdienst voor de jeugd. 5.20 Causerie. 5.50 het Griller strijk kwartet mmv. solisten. 7.05 Causerie. 7.35 Con ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC In de gang liep een bediende met een groote schaal en daarachter kwam prins Kalerad. „Geef hier die schaal met pap," riep hij, „en doe het vlug! Ik zal het zelf den koning brengen; dan blijft hij wat langer leven." Hij nam den knecht de pappot af en deze liep weer weg. „Ik ben benieuwd wat hij er nu mee gaat doen," dacht Tbr KONINGSTRAAT 27, TELEFOON 14609 OFFICIEEL PHILIPS REPARATEUR (Adv. Ingez. Med.) MAANDAG 1 APRIL. HILVERSUM 301 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8.00 „Orvitropia" o.l.v. J. v. d. Horst en gr am.platen; 9.00 Gram.platen; 10.00 Mor genwijding VPRO.; 10.15 Declamatie A. Bouwmeester; 10.30 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn; 11.00 Vervolg declamatie; 11.20 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis; 12.00 Gram.pl., 12.30 Schalmei o.l.v. P. Renes: 12.45 Dubbel X-ensemble o.l.v. C. Steyn, m.m.v. Gaby Ehr- hardt (zang); 1.30 Strijkorkest o.l.v. E. Walis, 2.10 Gram.platen; 3.00 Voor de vrouw; 3.30 St. Louis Boys o.l.v. J. Carlquist; 4 30 Voor de kinderen; 5.00 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins; 5.45 Violaconcert G. Smit; 6.00 De No tenkrakers o.l.v. D. Wins; 6.20 R. Bresser (cello) en J. Vogel (piano); 6.30 Muzik. cau serie P. Tiggers7.10 E. Boekman: De jong ste volkstelling: 7.30 Zang door Hans Gruys, a d. vleugel: F. de Nobel: 8 00 SOS-berichten; 8.03 Vaz Dias: 8.10 E. Walis en zijn orkest; 9.00 H. Wiggelaar (viool) en W. Ciere (piano; 9 10 M. Dekker (tenor) en J. Jong (orgel); 9.30 Residentie-orkest o.l.v. Dr. P. van An- rooy: 10.15 Renortage van een raketvliegtuig Droef: 10.30 Vervolg orkestconcert m.m.v. Hertha Glückmann (alt); 11.00 Fragm. Faust", van Goethe, m.m.v. het VARA-too- neel o.l.v. W. v. Capellen; 11.30 XX-ensemble o.l.v. C. Steyn. HUIZEN 1875 M. NCRV.-uitzending. 8,00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Gram. olat-en; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. W. J. v. Lokhorst; 11.00 Chr. Lectuur: 11.30 Gram.pl. 12.30 Orgelconcert Jan Zwart: 2.00 Voor de scholen; 2.35 Causerie A. J. Herwig; 3.15 Kniples; 4.00 Bijbellezing Ds, A.*M. Franssen, m.m.v. sonraan en orgel: 5,00 Gram.platen; 5.30 Zang H. Koning, m.m.v. E. Haak (piano) 6.30 Vragenhalfuur; 7.00 Politieberichten. Nedè Chr. Persbureau: 7.15 Gram.platen; 7.30 Vragenhalfuur: 8.00 Vaz Dias: 8.05 NCRV klein-orkest o.l.v. P v. d. Hurk: 8.45 Lijdens meditatie Ds. J. H. C Karrr<p°g: 9.15 Vervolg concert; 10.00 Vaz Dias; 10 05 Vervolg con cert; 10.30 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M 10.35 Morgenwiiding: 11.20 Gram platen; 12.05 Orgelconcert R. C Howells: 12.50 Gram. platen; 1.35 BBC-Midland-orkest m.m.v. M. Abbott (piano); 2.35 Gram.nlaten; 3.05 Western Studio-orkest o.l.v. F. Thomas; 4.05 Cello- en pianorecital; 4.40 Orkestconcert o.l.v. Bennett m.m.v. A. Montgomery (tenor) 5.35 Troise's MandoIir)e-ork°st: 6.20 Berich ten: 6.50 Lezing; 7.25 Bach-koralen; 7.50 Le zing: 8.20 „The Fol-de-Rols" in hun reper toire: 9.20 Lezing: 9.40 Pianorecital: 9.50 Be richten; 10.10 Lezing: 10.25 Kamermuziek en declamatie: 11.35 Sydney Kyte en zijn Band. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 Gram.plate": 12.35 Orkestconcert o l.v. Touche; 8.20 „La belle de Hagueneau", ope rette van Fouret: 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20 Strijkorkest o.l.v. H. Andersen: 2.50 Omroeporkest o.l.v Ree^en: 7.50 Omroepor kest o.l.v. Gröndahl; 8.35 Gram.platen; 8.40 Hoorspel; 9.35 Pianorecital; 10.20 Dansmu ziek. KEULEN 456 M. 5.20 Gram.platen; 6.35 Orkestconcert; 11.20 Gram.platen; 12.35 Omroepschrammel-en- semble; 1.35 Viool- en guitaarconcert; 3.20 Gevar. concert; 4.20 Uit München: NS-Fran- kpnorkest o.l.v. Boehm. 6.20 Gram.platen: 7.30 Litterair-muzikaal programma; 8.00 „April! April!", programma o.l.v. Baumgar- ten: 9.40 Gram.platen: 10.20 Uit Hamburg: Omroeporkest o.l.v, Maasz en orkest o.l.v. Roos ROME 421 M. 8.05 Gram-listen; 9.20 Dansmuziek. BRUSSEL 322 M. 3.22 M.: 12.20 Gram.platen: 12.50 Salon- kest; 1.50 Gram.platen; 6.50 SalonoTkest; 7.35 Gram.platen; 8.20 Omroeporkest; 10.30 Gram.platen BRUSSEL 484 M. 4.84 M.: 12.20 Max Alexys' orkest: 1.30 dito. 5.20 Dansmuziek: 6.20 Gram.platen; 6.50 Vioolrecital; 7.20 Gram.platen; 8.20 Blaas- kwintet; 9.05 Gram.platen: 9.15 Hoorspel; 10.00 Zang; 10 30 Dansmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Fop ul air or keelconcert o.l.v. W. Sfeiner In de pauzes: Berichten van de Luchtafweer oefeningen te Berlijn: 9.20 Berichten; 10.20 Bach-recital door H. Bork (piano); J.1.00 Dansmuziek (gr.pl.)

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7