HET NIEUWE AVONDBLAD VELSEN 20e JAARGANG No. 129 DONDERDAG 4 APRIL 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand *40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 lus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers schreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ve 'tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen Jïïo- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van eenhancl' voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- bank te Schiedam. Scheiden ze ermee uit? Tilt Genëve' In internationale kringen te r «%e heerscht groote voldoening over het 5"i dat Paraguay en Bolivia de door de Ar- Hincche en Chileensche regeering gedane voorstellen tot bijlegging van het - Chacocon- hebben aanvaard. np bijlegging van het conflict schijnt thans em beslissend stadium te treden, waardoor «rntueel de buitengewone zitting der Assem- u£m 20 Mei a.s. overbodig zou worden. Bij volkenbond is reeds bericht ontvangen, f'l Argentinië en Chili met gelijkluidende ™'»'s de regeeringen van Brazilië, de Veree- Se Staten en Peru hebben uitgenoodigd ge- ,™.nliik stappen te doen. die moeten leiden totdebijlegging van het conflict tusschen Pa- „miav en Bolivia. De correspondent van Havas meent te we- dat als gevolg van deze nota's de beide landen reeds er in hebben nnrloevoerenue ;„"estemd. de vijandelijkheden te staken, op mmd van de veiligheidsgaranties, die de aan- tranende staten hun hebben gegeven. n» vredesonderhandelingen zullen dus voortaan plaats hebben op basis van de aan halingen van de Volkenbondsvergadering. Onverwijld zal een bijeenkomst van de consul tatieve commissie de te volgen procedure aan- rnssen aan de bij de laatste onderhandelingen bereikte resultaten. Vervolgens zal te Buenos Aires een vredesconferentie worden belegd. (Reuter) Dit is heel interessant, maar ik hoop dat de Volkenbond het er niet bij laten zal als nu tenlaatste een eind aan dit onzinnige conflict komt Tienduizenden menschenlevens zijn er volkomen lichtvaardig en nutteloos bij verspeeld. Het is een kenmerkend voorbeeld van de misdaad waarover zoovele staats lieden in Europa het hebben gehad en waar over 'ook de Paus pas weer gesproken heeft. Het woord „misdaad" is door deze staatslieden en door den Paus met het woord .oorlog" Vergadering Christ.-Hist. Kiesvereeniging. Candidaten voor den Gemeenteraad. In de Dinsdagavond gehouden vergadering van de Chr Historische Kiesvereeniging afd. IJmuiden-Oost werden de volgende candi daten voor de groslijst voor de verkiezing voor den Gemeenteraad gekozen: 1. R. de Boer, 2. F. Walthuis, 3. P. de Jong, 4. R. v. d. Mast, 5. H. H Belgraver 6. W. Bouman. In de eerstdaags te houden vergadering dei- Centrale zullen deze candidaten op de de finitieve lijst worden ingeschoven. DIEFSTAL VAN GLASRUITJES. Door L. wonende te IJmuiden-Oost is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van on geveer twintig glasruitjes van een broeikas achter de Palmenstraat. GOEDGEKEURDE STATUTEN. Met Staats-Courant 64 zijn o.m. verzonden de goedgekeurde statuten der N.V. Visscherij- Maatschappij „Spitsbergen" alhier. A.V.R.O.-avond. Kovacs en zijn band in „Thalia". Mogen we nu eens wat meer weten van dit Chaco-conflict? Als de heeren er tóch mee uitscheiden zeer waarschijnlijk wegens we- derzijdsche totale uitputting is het moment tevens gekomen om de rekening te gaan op- maken. Interessant schijnen daarbij o.a. de volgende statistische gegevens: le Hoeveel menschenlevens zijn precies ver nietigd in dezen jarenlangen beestenboel? 2eHoevelen zijn voor het leven verminkt, en zitten er in krankzinnigengestichten? U weet toch, nietwaar, dat er in de Engelsche, Fran- sche, Duitsche, Italiaansche, Belgische enz. krankzinnigengestichten honderdduizenden levend-dooden van den Europeeschen oorlog vertoeven, en dat er millioenen verminkten zijn. Men sneeft lang niet altijd voor het va derland: velen worden er gek voor of moeten nog jarenlang er een leven van vaak schier onduldbaar lijden voor verduren. 3e Hoe groot zijn de materiëele verliezen van Bolivia en die van Paraguay? Over winst behoeven we natuurlijk niet te praten. In wel ke mate zijn de staatsschulden van deze lan den verhoogd, hoeveel generaties zal het kos ten om eruit te komen, of hoeveel stakkers in die twee landen en in het buitenland zullen er weer hun moeizaam-vergaarde spaarduitjes bij inschieten, omdat er toch geen kans be staat die leeningen ooit af te betalen? 4e Hoeveel heeft de internationale oorlogs industrie, bij een dergelijk partieel conflict als ..lachende derde" geheel buiten schot, bij benadering aan de zaak verdiend? En in wel ke landen? En hoe waren de leveranties on derling verdeeld? En wie regelde 't lucratieve zaakje? Het zal wel moeilijk zijn dit alles uit te vis- schen, maar heusch: het is de moeite waard. Langs dezen informatieven weg bereikt de we- ield misschien nog eens een bruikbaren vorm van Nieuwe Zakelijkheid, en zullen een aantal menschen de kans krijgen, eindelijk met hun beide beenen op den grond te belanden. Natuurlijk zal ik mijn best doen er in de eerstvolgende maanden zooveel mogelijk van te weten te komen. Het is de vraag of het veel zal wezen, want men is niet overal even open hartig met die werkelijkheden, maar 'k zal fflijn best doen. Aan de Afdeeling Informatie van den Volkenbond denk ik ook het verzoek te richten, of zij de publicatie van zooveel mo gelijk gegevens wil pogen te bevorderen. Het zal heusch leerzaam zijn, en een ware propa ganda voor het doel van den Volkenbond. Van de materiëele verliezen althans, en van de ge rezen staatsschulden kan men veilig aanne- Sat zalgemeenen indruk zullen maken. Welke „veiligheid" de aangrenzende landen aan Bolivia en Paraguay hebben aangeboden js nog niet bekend. In Europa zou dat betee- senen: gifgas, bommenwerpers, brandbommen, nacilJen-culturen enz., en in Europa noemt "fên dat dan „bajonetten" omdat dit antieke wapen een beter klank heeft. Maar Bolivia en Paraguay zullen, gezien hun jongste erva- nngen, dit genre veiligheid nu wel minder re:i' Zo° waren we in Europa ook. 2en ia&r geleden, toen de beide beenen en °P den grond stonden IJMUIDEN PERSONALIA Burgemeester en Wethouders is be riep adjunct-commies ten kantore van roeente-ontvanser de heer C. Schou- n. ambtenaar bij gas en water en tot ambte- Se'no f i "as en water de heer N. S. G. thans adjunct-commies bjj den Ont- Een der meest productieve propagandisten van de Avro, de band van Kovacs Lajos, be zocht het Thalia Theater en had, zooals wel te verwachten was, een groote belangstellini. getrokken, zoodat de zaal een korf zoemende bijen geleek of, meer met de werkelijkheid in overeenstemming, een meeting van locale luistervinken, die zoodra de Kovacs-Lajosploeg, bestaande uit 14 spelers, het terrein betrad, hen met een daverend applaus begroetten. Het team was gekleed in geelbruin-zwart spelers costuum. Voorop gaat de captain en trainer Kovacs-Lajos-himself in rok. De band heeft haar gebruikelijke opstelling voor de microfoon; in de voorhoede de violen en saxen; vervolgens de middenlinie trompet ten, trombone en banjo's met als rechtsbin nen refreinzanger Bob Scholte. In de achter hoede de 2 vleugels en marimba met als „be werker" de international Pietje Palla. Als doelverdediger fungeerde de slagwerker, wiens glimmend nikkelen attribuut boven de rest van het team uitstak. Een over dit geheel zwaait de „Hongaar' Kovacs, die het veld der symfoniën, kwartet ten en trio's den rug heeft toegekeerd, den dirigeerstaf. De trompetten worden gestoken voor den toss. Ze sperren haar monden wijd open: een signaal van den aanvoerder en de saxen joe len het koper schettert, de stemming is er, de captain voert zijn ploeg ter triomftocht. We hoorden (en zagen!) in bonte rij de acrobaten van den toon voorbijtrekken in hun succes-soli. Raketten-potpourri's met knaleffecten, waar allen het hunne toe bijdragen. De naamgever van de band laat de virtuoze kwaliteiten van zijn solisten volkomen tot haar recht komen en weet deze ook precies dan te remmen, wanneer de eenling zou triomfeeren ten koste van het geheel. Zoo hoo- ren we eminente saxofonisten, een fameus trompettist, een bewonderenswaardige trom boneblazer, marimbabreaks, artistieke viool- soli en meer andere curiositeiten in het be werken van al dan niet-gestopte instrumen ten. Maar ieder blijft een deel van het geheel, elk instrument krijgt slechts zooveel kansen als 't ensemble zelf missen kan. En hierin ligt geen geringe verdienste. Trouwens de muzi kaliteit is van een onvervalschte soort. Maar waar moet dit musiceeren van een zoo gedres seerd ensemble toe leiden? Welk perspectief heeft het genre, dat in zoo korten tijd tot zulk een uiterste van technische vervolmaking is opgedreven? Afgaande op de reactie bij een groot per centage van het publiek zou men meenen te moeten coneludeeren, dat hier gebracht wordt, wat lang als ideaal is gezocht. Maar het schijnt als zoodanig meteen een ontwikkeling af te sluiten. Hoe het zij, de band, welke een oorverdoo- vend succes heeft weten los te slaan met ja gend en erierveerend zoowel als zoetvloeiend spel. dat de lichtontvlambare gemoederen van de jonkheid volledig inpalmt, is een ensemble, dat in zijn milieu niet gemist kan worden. Alex de Haas deed een greep in 't rijke repertoire van vergeten straatdeuntjes. On- noodig te zeggen, dat hij en zijn harmonica secondant Frits van Capellen, grooten bijval oogsten. Met Magda van Donk bracht hij enkele nummers uit oude operettes, welke 't een 30- tal jaren terug tot groote populariteit bracht ten en thans weer eens opgefrisoht werden onder veel instemming der aanwezige luister vinken. Koos Koeon (alias voor Wam Heskes) jong leerde met teekenstift en stem. Natuurlijk verschenen dus ook, onder groot vermaak dei- aanwezigen, Fietje en Juffrouw de Bonk, de laatste in levende lijve, ten tooneele. Bert Brugman gaf een proeve van zijn ar tistiek kunnen, toen hij ons zijn marionetten voorstelde. Raak en geestig in caricatuur ge troffen waren de harten-doen-smeltende Ri chard Tauber en zijn Madchen, het interview van Max Tak met Greta Garbo, Jarig Jetje, Mengelberg en laat but not least de reportage van Han Hollander in den voetbalwedstrijd NederlandTimboektoe, alles geïllustreerd met tekst op gramofoonplaten vastgelegd. Een 1 attractie, die zeker gewaardeerd worden mag. I Zoo was het een avond ..voor elk wat wils" De directeur van de AVRO, de heer Willem I Vogt, sprak in de pauze een opwekkings- te vens propagandawoord. Een debatavond A.-R.- N. S. B.? Het antwoord van den Kringleider. Eenige dagen geleden hebben wij gemeld, dat de A.R. Kiesvereeniging de N.S.B. had uitgenoodigd voor een debatavond. Op deze uitnoodiging heeft de Kringleider het volgende geantwoord: ,In antwoord op uw schrijven van 29 Maart j.l., deel ik u mede, dat onze tijd ;eheel in beslag genomen wordt, door de ophanden zijnde verkiezingen en opmarsch van onze Beweging. Ik wil uw sc lil'ij ven doorzenden aan den algemeen propagandaleider in Hilversum, vanwaar men zal oordeelen of er reden, tijd en mogelijkheid is, te zijner tijd hier op terug- te komen. Vooraf wil ik echter opmerken, dat dit debat eerst bestaansreden voor de N.S.B. zal hebben, indien daarin behalve de door u gestelde afwijzing, ook de. vraa; ter bespreking komt of een calvinist wel lid van de Anti Revolutionaire Partij kan mag zijn; daarbij de regeeringsdaden, der Anti-Revolutionaire voormannen Colijn, de Vlugt enz. aan de principes toetsend". JAARFEEST „HET MOSTERDZAADJE". Gisteravond heeft in het gebouw voor Christ. Belangen het jaarfeest van de Chr. Jongemannen Vereeniging „Het Mos terdzaadje" plaats gehad. Het gebouw was ;eheel bezet. De feestavond werd geopend door den voorzitter, den heer W. Doevendans. Spre ker wees in zijn openingswoord op het groote nut van het vereenigingsleven der C.M.J.V. Hierbij gaf hij in het kort een overzicht van het vereenigingsleven. waarbij hij de aan wezigen opwekte de vereeniging te steunen om dezen arbeid onder de jongelieden te kunnen voorzetten. Nadat de jaarverslagen door secretaris en penningmeester waren uitgebracht werd door eenige leden opgevoerd een klucht getiteld. .Hij is zenuwachtig". Tijdens de pauze werd een verloting ge houden en na de pauze werden eenige voor drachten van meer ernstigen aard alsmede een tooneelstukje getiteld: ,.de Rooie" ten best.e gegeven. Het muzikale gedeelte van den avond werd verzorgd door een strijkje onder leiding van den heer Sj. Doevendans. MARINESTAF INSPECTEERT DEN RADIOPEILDIENST. De chef van de marinestaf, vice-admiraal J. de Graaff, bracht gisterenmorgen verge zeld van zijn adjudant, kapitein-luitenant ter zee H. J. Boeninck, een bezoek aan de gebouwen van den radiopeildienst op het Sluiseiland, teneinde zich persoonlijk op de hoogte te stellen van den stand van de ultra- kortegolfpeilproeven en het functioneeren der radiopeildiensten. Ook de onder-commandant van de marine te Amsterdam, de kapt. luit. ter zee J. E. Meijer Ranneft, tevens chef van de Marine- Radiodienst, was met enkele zeeofficieren bij dit bezoek tegenwoordig. KORFBALCLUB VAN I. V. H. NAAR ARNHEM Naar wij vernemen zal de korfbalclub van de Speeltuinvereeniging In Veilige Haven 2en Paaschdag deelnemen aan de serie wedstrijden in Arnhem. Het bestuur van den speeltuin doet thans al het mogelijke om de korfbal sport te bevorderen en Tt spelpeil te verhoogen. Er is een commissie gevormd die tot taak heeft, het terrein in een goeden staat te bren gen. Verder is er eiken Zaterdagmiddag ge legenheid om onder deskundige leiding op het speelveld te trainen. Tot leden van de korfbalclub worden alleen toegelaten leden of kinderen der leden van de Speeltuinvereeniging. De vischomzet in Maart. Meer dan een ton minder dan in 1934. De omzet in den Rijksvischafslag gedurende de Maand Maart 1935 bedroeg f 500.223 t§gen f 603.838 in dezelfde maand van het vorig aar. Wederom valt dus een aanzienlijke dalini van het omzetcijfer te constateeren; nog is slechts een kwartaal verloopen of er is bij vel leden jaar al een achterstand van meer dan twee ton, waarvan bijna de helft komt op reke ning van de maand Maart, die dus wel buiten gewoon ongunstig genoemd mag worden. De gang van zaken in deze eerste drie maan den is van dien aard, dat verwacht mag wor den, dat het jaar 1935 nog weer slechter zal worden dan zijn voorgangers. Want er is wei nig hoop, dat er dit jaar verbetering in den toestand komt. De omstandigheden zijn zoo danig dat eerder het tegendeel verwacht mag worden. Er kwamen de vorige maand binnen: Van de traivl- en zeevischzegenvisscherij 159 (163) Nederlandsche stoom- en motor trawlers met f 317.666 (f 351.097). 224 (266) motorloggers met f 121.862 (f 166.355), 397 (424) motorkustvisschers met f 13.803 (f 14.492), 26 (15) open booten met f 84 (f 261) (0) zeilkotters met f 88, 36 (32) Deensche motorkotters met f 20.603 (f 14.535), 1 (3) Bel- ;ische motorkotier met f 315 (f 1484). Van de drijjnetvisscherij kwamen binnen 4 (3) Engelsche stoomdrifters met f 2982 (f 2280). Van de beugvisscherij kwamen binnen 6 (35) stoombeugers met f 16.189 (f 14.229). De opbrengst der consignatiezendingen be droeg f 16.189 (f 14.229). De omzet in het eerste kwartaal van 1935 bedroeg f 1.625.236, tegen f 1 841.282 in het zelfde tijdvak van 1934. De 493 (513) Neder landsche trawlers die in dit tijdvak binnen kwamen besomden f 1.049.419 (f 1.140.951), de 543 (610) motorloggers f 343.730 (f 438.820) de 646 (831) kustvisschers f 50.230 (f 47.016). De achteruitgang bij de trawlers en de motorloggers is wel zeer aanzienlijk. Toch is de gemiddelde reisbesomming nog vrij bevre digend, resp. f 2130 en f 630 en de toestand zou niet zoo somber zijn, als er geen terug gang in het aantal in de vaart zijnde schepen viel te constateeren en als er zich inmiddels niet een algeheele instorting van de markt had voorgedaan. Met deze feiten voor oogen en de resultaten van de trawlers en de loggers in de eerste dagen van April in aanmerking ge nomen is het zoo vast als Haarlem, dat de maand April nog veel ongunstiger zal zijn dan de maand Maart. Tal van booten worden op gelegd en die welke in de vaart blijven zullen ongetwijfeld deze maand afsluiten met een gemiddelde reisbesomming van ver beneden de 2000 gld. Van de kustbooten kan nu reeds de verwachting worden uitgesproken, dat hun ge middelde besomming heel dicht bij de 1000 gld. zal liggen en zelfs de schelvischbooten zullen vermoedelijk niet aan de f 2000 toe komen. April wordt dus een zwarte maand, een maand die ongetwijfeld het begin is van een buitengewoon ongunstige periode. AMSTERDAMSCHE VLEESCHHOUWERIJ De Amsterdamsche Vleeschhouwerij in de Neptunusstraat heeft een groote veranderini ondergaan en is opnieuw gerestaureerd zoo dat men de slagerij van voorheen haast niet meer terug kent. Door bij trekking van een aangrenzenden gang heeft men in de' winkel enorm ruimte gewonnen. Dit merkt men direct bij het binnentreden. Doordat alles keurig be tegeld is, niet alleen de muren maar ook de toonbanken met hun marmerplaten, krij men de overtuiging, dat alles naar de meest hygiënsche eischen is ingericht. Door de uitbreiding is het bedienend per soneel in staat, de klanten vlugger te helpen dan voorheen, zoodat het publiek vooral kan profiteeren van deze uitbreiding. De Engelsche deelnemer aan de LondenMelbourne-race, Brooke, vestigde op den afstand Port Darwin (Australië)Engeland een nieuw record solovliegen. Brooke, die in het dagelijksche leven accountant is, deed er zeven dagen, 19 uur en 50 minuten over. Maximum aantal vergun ningen. B. en W. achten een verdere inkrimping niet gewenscht. Den 7en Maart jl. stelde de Raad in han den van B. en W. om advies een adres van de Nationale commissie tegen het Alcoho lisme, met verzoek aan de Kroon voor te stellen, dat het toestaan van nieuwe ver gunningen in de eerste 5 jaar niet toegela ten is. Het betreft hier een algemeene ge drukte circulaire, gezonden aan vele ge meenteraden. De motlveerine is dan ook dienovereenkomstig. Aantal vergunningen reeds ver beneden het toelaatbare. Van 1 Januari 1916 tot 1 Januari 1931 was het maximum aantal vergunningen vastge steld op een cijfer, zooveel lager dan het krachtens artikel 4. le lid der Drankwet toe gelaten aantal, dat artikel 14 dier wet buiten toepassing bleef. Op 1 Januari 1916 was het aantal inwoners 23619 en het aantal vergun ningen 65. Doordat eeen nieuwe vergunnin gen meer mochten worden verleend daalde dit aantal van 65 op 55. Den 4en December 1930 stelden B. en W. eene wijziging van het stelsel voor. De afdeeling Velsen, Beverwijk en omstre ken van den Nederlandschen Bond van Kof fiehuis-, Restauranthouders en slijters had zich tot B. en W. gewend met verzoek te be werken, dat aan de Kroon werd voorgesteld, het maximum aantal vergunningen voor deze gemeente vast te stellen op het toen be staande aantal. Na er op te hebben gewezen, dat er in 1915 op ongeveer 362 inwoners één vergunning voor kwam, terwijl de verhouding in 1930 was één vergunning op 763 inwoners, voerde de vereeniging o.m. nog het volgende aan: „Deze getallen doen duidelijk uitkomen hoe sterk het z.g. Amsterdamsche stelsel, dat hier ten aanzien van het maximum aantaj vergunningen werkt, zijn invloed heeft doec gelden. Nu opnieuw onder de oogen moet worden gezien of dit systeem om het aantal vergun ningen te beperken verder dient te worden toegepast, mogen wij er op wijzen, dat onder de vergunninghouders er niet minder dan 11 zijn die den leeftijd van 66 jaar hebben overschreden en niet minder dan 9 die reeds ouder dan 70 jaar zijn. Van een paar vergun ninghouders buiten de gemeente woonachtig weten wij den leeftijd niet, maar vermoede lijk zijn die ook reeds op hoogen leeftijd ge komen. De verwachting moet dus worden uit gesproken, dat in de eerstkomende vijf ja ren weer een aanzienlijk deel der bestaande vergunningen door sterfgeval zal verdwijnen. Houden wij daarbij in het oog. dat de bevol king van de gemeente daartegenover wel weer belangrijk zal groeien, dan moet de con clusie worden getrokken, dat er groot ge vaar bestaat voor een daling in de naaste toekomst van het aantal vergunningen, ver beneden het z.g. „behoefte-maximum". Dat dit clandestienen verkoop in het leven zal roepen en andere euvelen van waarschijnlijk nog ernstiger aard. zooals smokkelarij, etc. behoeft weinig betoog". B. en W. konden zich met de strekking van het verzoek vereenigen, en stelden -den Raad voor, H-.M. de Koningin te verzoeken, Ingaan de 1 Januari 1931, het maximum aantal ver gunningen vast te stellen op 55. Ingevolge artikel 6 der Drankwet kan de Krodn op voorstel van den Raad. Gedepu teerde Staten gehoord, ook dit jaar besluiten tot beperking van het aantal vergunningen. Ingevolge artikel 4 der Drankwet is het wet telijk aantal voor deze gemeente 110. B. en W. achten geen enkele reden aan wezig om het aantal van 55 vergunningen nog verder te beperken, en stellen den Raad dan ook voor, niet op het verzoek van adres sante in te gaan. Verloven A. Den 7en Maart 1935 stelde de Raad even eens in handen van B. en W. om advies een tweede adres van dezelfde commissie, hou dende verzoek aan de Kroon voor te stellen, het maximum der verloven A zóóver te ver lagen als waartoe artikel 40 der Drankwet recht geeft. Wat betreft deze verloven merken B. en W. op, dat het maximum aantal, dat ver leend mag worden, eveneens 110 bedraagt. Ook ten aanzien van deze verloven kan de Kroon, op voorstel van den Raad, Gedepu teerde Staten gehoord, een verlaging van het maximum vaststellen, echter met deze restrictie, dat binnen 10 jaren na het in wer king treden der Drankwet 1931 Stbl. 476 (1 April 1932) het maximum niet lager gesteld mag worden dan het aantal op 1 Mei 1931 bestaande verloven A. Dit aantal was op dien datum 65. Thans bedraagt het aantal verloven A 52. Hier bestaat dus reeds een natuurlijke teruggang. welke zijn grond gedeeltelijk vindt in de verplichte be taling van een verlofsrecht ad f 25.—. Het wil B. en W. voorkomen, dat voor een beper king van het maximum aantal hier geen re den bestaat. De bezwaren, welke bestaan tegen een be perking van het aantal verloven, zijn uitvoe rig omschreven in het adres van den Bond van Nederlandsche Brouwerijen. Van dit adres is een exemplaar aan elk der leden van den Raad toegezonden, zoodat B. en W. zich kunnen onthouden van het weergeven dier bezwaren. B. en W adviseeren, geen voorstel te doen tot vaststelling van een maximum aantal verloven A. i.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1