Professoren in staatsrecht smullen. Zoo een en ander. BURGERLIJKE STAND Chr.-Historische Unie. Jaarvergadering te Amsterdam. De jaarvergadering van de Chr. Historische Unie is Woensdag in Bellevue t.e Amsterdam begonnen. Jhr, Mr. D. J. de Geer hield de openingsrede, waarin hij zeide, dat ook thans nog het Chr. Hist, beginsel bijzondere beteeke- nis heeft. Allereerst om de stroomingen, die juist van de duisternis van dezen tijd misbruik willen maken, om te doen wat het daglicht niet zou kunnen verdragen. De gevaren die zoowel van het communisme als van hét riationaal-socialisme dreigen, zoo zeide spr. mag'men inderdaad niet onderschat' ten. De nood van dezen tijd is" dé groote gang maker, van deze stroomingen en zool'ang men niet weet, waar die nood ons zal heenvoeren, valt volgens'spr. té rekenen met" de mogelijk heid, dat .het aantal slachtoffers van hun on- Nederlandsche dwaalleer, die in'gewonen tijd hier geen greintje kans zou hebben, grooter zal zijn dan men zich nu nog kan voorstellen Er is nog een tweede reden," waarom het Chr. Hist, beginsel juist voor dezen tijd bij zondere waarde heeft. Zij is van anderen aard en houdt verband met de verleiding, die thans voor velen bestaat om uitsluitend in opportu nisme heil te zoeken. In dit teeken is dan ook in de beide Kamers der Staten-Generaal de discussie gevoerd over de doodehandbelasting. De maatregel der regeering om bij K.B. be palingen te maken omtrent de executie van landelijke eigendommen, qualificeerde spr. als „een ondermijning van de beginselen van on zen rechtsstaat, dien wij in den loop der tij den met zorg hebben opgebouwd". Als derde reden om aan de Chr. Hist, begin selen vast te houden noemde spr., dat het juist in een overgangstijd, waarin we nu leven, gemakkelijk is kaf onder het koren te smok kelen. De C. H. U. zal, meent spa1., het best haar taak verstaan en haar gedragslijn be palen, indien zij objeotief en zonder vooroor deel haar aandacht wijdt aan de verschijnse len, die zich nu in de wereld afteekenen. Wij staan, aldus zeide spr., in een zeker op zicht in een niet gemakkelijke positie. Vijf partijen bestrijden ons van uit een bomvrije stelling, waar men geen verantwoordelijk heid draagt, daardoor bij de kiezers de ver wachtingen kan wekken die men wil, en al het leed van den tegenwoordigen tijd kan schuiven op de regeering en wie haar steunen. De vijf partijen zijn, naar spr. verklaarde de N.S.B., de S.D.A.P., de Communisten, de C. D. U. en de S. G. P. Zij maken van hun niet-verant- woordelijke positie op schromelijke wijze mis bruik. Hij vreesde, dat. wanneer zij succes mochten hebben en het zittend kabinet hier door op den duur ernstig mocht worden ver zwakt, de ontgoocheling bij hun slachtoffers groot zou zijn. Na critiek op de N. S. B. te hebben uitge oefend en nog gezegd tehebben, dat het N. S. B. optreden en haar klakkeloos overnemen van het Duitsche model, hem telkens deed denken aan de houding der S.D.A.P. in No vember 1918, toen wij hier ook een Duitsche revolutie moesten overnemen, eindigde spr. met het bespreken van den wensch, dat men niet opnieuw in tijdelijken, zij het zwaren, te genslag het hoofd zou verliezen. De stampvolle vergadering in de beide Belle- vue-zalen juichte de rede van jhr. De Geer met geestdrift toe. Nadat voorlezing gedaan was van een tele gram van hulde en verknochtheid aan H. M. de Koningin werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. De drie léden van het hoofdbestuur, die aan de beurt van aftreding waren, werden herko zen. Het zijn de heeren Prof. Dr. Th. L. Hait- jema, Ds. J. Hoekstra en Mr. Dr. A. A. van Rhijn. Vervólgens hield Prof. Mr. F. de Vries een rede over: „Veranderingen in dé economische structuur". Nadat spr. geschetst had de 19de eeuwsche structuur constateerde hij, dat we thans bele-' ven de crisis van de internationale structuur gebaseerd op het export-industrialisme en de economische hegemonie van verschillende landen. Tevens waarvan het eerste eigen lijk een onderdeel is de crisis van het stel sel van het economisch individualisme. Spr. ging vervolgens eerst na de verschuivingen op internationaal gebied, met name de industria lisatie van andere deelen der wereld- Een pa radoxale toestand heeft zich ontwikkeld, waarbij het schijnt alsof de vermeerdering der wereldproductie de menschheid verarmt inplaats van haar te verrijken. De beoordeeling van het stelsel van het economisch individualisme en de vrije prijs vorming- kan van verschillende gezichtspun ten geschieden. In de eerste plaats zedelijk- sociaal. De daarbij aan de orde komende vra gen werden slechts in het kort aangeduid: 1. welke behoeften komen bij dit stelsel tot bevrediging, 2. de vraag naar de mate van on gelijkheid, die er het gevolg van is; 3. het ge vaar dat menschen in het productieproces enkel als middel worden beschouwd en niet te vens als doel. Vervolgens stond spr. uitvoerig stil bij de veranderingen, die zich in het stelsel van vrije prijsvorming ..hebben voorgedaan. Ten slotte zette spr. uiteen de ontwikkeling der moderne grootonderneming. De vroegere eenheid van bezit en leiding, het dragen van de verantwoordelijkheid en van het risico is in belangrijke mate doorbroken. De onderneming is persoonlijk geworden, krijgt een zelfstandig bestaan en heeft doeleinden, die uitgaan boven die van de momenteele bezitters of van de controleerende groep. Ook deze structuurwijzi ging stelt ons voor moeilijke vraagstukken, die in de komende jaren om oplossing zullen vragen. Een commissie zal worden benoemd om de door prof. de Vries aangeroerde vraagstukken nader te bestudeeren. Vervolgens werden verschillende voorstellen uit de afdeelingen behandeld. De afdeeling Huizum stelde voor het hoofd bestuur te verzoeken te ijveren voor verplich te pensionneering op 60-jarigen leeftijd van alle ambtenaren in rijks-, gemeente- en semi- overheidsdienst, benevens om de leeftijdsgrens voor ouderdomsrente van alle loontrekkenden te verlagen van 65 op 60 jaar. Het hoofdbestuur verklaarde, ten aanzien van dit voorstel, van meening te zijn, dat een verlaging van den pensioengerechtigden leef tijd voor ambtenaren, indien financieel moge lijk, slechts facultatief zou moeten zijn, ter keuze van de ambtenaren. Een verlaging van de leeftijdsgrens voor de ouderdomsrente acht te het hoofdbestuur in dezen tijd financieel niet mogelijk. Het slot der discussies was, dat het voorstel werd ingetrokken. Nog verschillende andere voorstellen kwa men aan de orde, waarna Jhr. de Geer 'n slot woord sprak. Oud-minister Schokking eindig de met dankgebed. EERSTE KAMER. Wijziging der onteigeningswet aangenomen. Het auto-ongeluk te St. Michielsgestel. Begrafenis der vijf slachtoffers. Onze staatsrechtelijke professoren hebben weer genoten. Hun werd een heerlijk kluifje aangeboden in den vorm van het voorstel tot wijziging der onteigeningswet. Nu. zoowel Prof. Lohman (e.h.) als Prof. Kranenburg (v.d.) hebben er van gesmuld, d.w.z. van het debat. Want de eerste moest eigenlijk niets hebben van het ontwerp, evenmin als de heer v. Cit- ters (a.r.). Zij lieten dan ook opteekenen, dat zij er „tegen" waren. Tot goed begrip van hun grief moet ik heel in het kort den inhoud van het knap door Minister v. Lidth de Jeude verdedigde ontwerp schetsen. De Grondwet eischt als regel in elk geval van onteigening ten algemeenen nutte eerst 'n wetje, dat de algemeene nuttigheid con stateert. Intusschen kan de wet de gevallen bepalen, -waarin zulk een nuttigheidswetje achterwege mag blijven. Reeds is dit o.m. be paald in geval van onteigening ten behoeve der volkshuisvesting, voor grondverbetering in verband met waterschade, voor verkrijging van land met woning door landarbeiders. Het heden ter tafel gekomen ontwerp voegt daaraan toe onteigeningen met het oog op spoorwegwerken. kanalen, havenwerken, ter reinen en werken voor de luchtvaart en ver betering van rivieren. Prof: Lohman zag hierin een bedenkelijke poging tot uitholling van het eigendomsrecht en stond verder te vechten tegende Grondwet, terwijl de heer v. Citters meende, dat er misbruik werd gemaakt van de grond wettelijke mogelijkheid om den eisch van 'n nuttigheidswetje-vooraf te laten vervallen. Dat behoorde uitzondering te blijven, doch zou nu ,.en gros" worden toegepast. En dit alles tengevolge van gemak- en heerschzucht der administratie. Nadat Prof. Kranenburg al betoogd had, dat er niets gebeurde, wat principieel onver dedigbaar was en men op deze wijze het in de praktijk niet licht te schatten bezwaar weg neemt van vertraging, die aan de wettelijke behandeling verbonden is, zette de Minister uiteen, dat de Grondwet wel degelijk ruimte biedt voor deze methode. Doel van het ont werp is slechts, zoo gaf hij te verstaan, ver eenvoudiging der onteigeningsprocedure. Bo vendien moest men wel bedenken, dat voort aan, als de algemeene nuttigheid bij Konink lijk Besluit inplaats van bij de wet zal wor den vastgesteld, het hooren van den Raad van State noodig zal zijn. Dat biedt toch weer een nuttige waarborg tegen machtsmisbruik dei- administratie. De twee tegenstanders lieten zich ook hier door niet bekeeren. Maar stemming vroegen zij niet aan en zoo behaalde dus Minister v. Lidth de Jeude de overwinning. Dat was ten minste een prettig begin voor hem in de Eer ste Kamer, waar hij trouwens bij zijn binnen treden hartelijk begroet werd. Want het handjes geven behoort daar veel meer tot de dagelijksohe gebruiken, dan aan de overzijde van het Binnenhof! E. v. R. BELANGRIJKE GIFT VAN H M. DE KONINGIN. Naar wij vernemen heeft de Koningin een belangrijke gift geschonken ten bate van de F. I. K. A. Kinderheschermingsweek te Am sterdam. UIT DE STAATSCOURANT Zuiderzeewerken. Bij Kon. besluit is, met Ingang van 1 Mei, wegens verandering in de inrichting van het diénstvak, waartoe hij behoort, eervol ontslag- verleend aan ir. V. J. P. de Blocq van Kuffe- ler, te 's-Gravenhage, als directeur-generaal der Zuiderzeewerken. Rijkswaterstaat. Bij Kon. besluit zijn bevorderd tot hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat in vasten dienst de ingenieurs van den Rijkswaterstaat ir. Th. Heyblcm, te 's-Hertogenbosch, met in gang van 1 April, ir. J.'van Veen, te 's-Graven hage, met. ingang van 1 Mei, en ir. M. le Cos- quino de Bussy, te 's-Gravenhage, met ingang van 1 September. Burgemeesters. Bij Kon. besluit, van 2 April is, met ingang van 15 April, benoemd tot burgemeester dei- gemeente Sas van Gent mr. G. P. J. M. de Kerf. Onder overweldigende belangstelling, zoowel uit Vught als ver uit den omtrek, heeft Woens dag te Vught de teraardebestelling plaats ge had van de vijf jongemannen, die Zondag j.l. op zoo tragische wijze bij een autoongeluk te St. Michielsgestel om het leven zijn geko men. Om half tien formeerde zich voor het zie kenhuis, waarheen het stoffelijk overschot der slachtoffers was vervoerd, een groote stoet van autoriteiten, vereenigingen en verkenners, die de overledenen ten grave wilden dragen. Daaronder bevonden zich o.m. de voltallige gemeentebesturen van Vught en St. Michiels gestel. burgemeester Offermans uit Heesch, Prof. Dr. de Quay uit Tilburg, leiders der Roomsch-Katholieke Verkennersbeweging en de eerste luitenant Beaumont, compagnie commandant vah het 7de regiment infanterie te Venlo, waarvan de verongelukte korporaal v. d. Wal deel uitmaakte. De baren werden gedragen door verken ners en gildebroeders en oud-leden van het Brabantsche Studentengilde. Na de plechtigheden in de St. Petruskerk vertrok de stoet naar het kerkhof, waar de vijf slachtoffers in een gemeenschappelijk graf werden neergelaten. Aan het graf werden woorden van afscheid gesproken door burgemeester II. Loeff van Vught, burgemeester A. P. Scheltus van St. Michielsgestel, luitenant Beaumont en dooi den hoofdkwartiercommandant der Katholie ke Verkenners, den heer Van Leeuwen uit Den Haag. Namens de familie dankt de heer A. v. d. Griendt voor de eer, den overledenen bewezen. Prof. Taverne antwoordt Mr. Catz. „De spellingstrijd kan eerst goed beginnen." Pierre Monteux 60 jaar. Heden viert Pierre Monteux, de dirigent, die in ons land zooveel voor de moderne Fransche en Russische, toonkunst heeft gedaan, zijn 60sten verjaardag. Monteux studeerde aan het Parijsehe Con servatorium, dat hem in 1896 den premier prix voor vioolspel toekende, viool, solfège en harmonie. Na beëindiging van zijn studie werd hij orkestmusicus, totdat hij door Diaghilew, en kele jaren voor den oorlog, werd ontdekt als dirigent. Van dat moment af werden hem tallooze engagementen, aangeboden en leidde hij tal van orkesten in heel Frankrijk en in de be kende Europeesche kunstcentra. Met het Russisch ballet maakte hij ook een tournee door Amerika. Na enkele jaren in den wereld oorlog aan het fr.ont te hebben gestaan, werd hem door de Fransche regeering opgedragen een reis door Amerika te maken. In 1919 werd hij dirigent van het Boston Symphony Or chestra en in 1924 werd hij naast Mengelberg tot leider van het Concertgebouworkest be noemd, welke functie hij bijna tien jaar heeft vervuld. Thans staat hij aan het hoofd van het Orchestre Symphonique de Paris. Prof. Mr. B. M. Taverne heeft thans geant woord op den open briefwelken mr. dr. E. W. Catz aan hem heeft gericht na de verwerping van de motie-De Savornin Lohman door de Eerste Kamer. Wij ontleenen aan dit schrij ven het volgende: Volgens uwe opvatting is de strijd voor de nieuwe spelling door de verwerping van de motie-De Savornin Lohman c.s. en door de daarop volgende aanneming van de onderwijs begrooting beslist. Dit oordeel kan slechts be rusten op een geheel onjuiste uitlegging van het gevallen votum. Lezing van de Handelin gen der Eerste Kamer (bl. 537612) sluit el- ken twijfel dienaangaande uit. De qualificatie „overwonnenen" moet ik dan ook met beslist heid afwijzen. Ik moge Uwe aandacht vragen voor het feit, dat de Voorzitter der Katholieke Kamerfrac tie de motie overbodig heeft genoemd als her halende iets, dat volkomen vaststaat, en dat hij vóór de stemming uitdrukkelijk heeft ver klaard, dat het zoo vast staat ais een muur, dat de meerderheid der Eerste Kamer tegen de nieuwe schrijfwijze is (bl. 625). Uit zijn verklaring blijkt voorts zoo dui-, delijk mogelijk, dat voor hem en voor an dere leden zijner fractie het tegenstemmen alleen beteekende het in deze crisis-omstan digheden niet willen afkeuren van de Kabi- netspolitiek, dus nóch het uitspreken van een voorkeur voor de nieuwe spelling, nóch een goedkeuring van het miaiisterieele beleid. Ook de Minister heeft verklaard, dat hij in de ver werping niet zou zien een verklaring vóór de nieuwe spelling en Z.Exc. heeft het triom- phantelijk uitroepen, dat de Eerste Kamer zich nu verklaard zou hebben voor de schrijf wijze van den Minister, zelfs heel dom ge noemd (bl. 623). Een waarschuwing dus voor Uwe medestanders. Er is derhalve niets veranderd en de Regee ring zal, naar men mag verwachten, rekening houden met het feit, dat de meerderheid van de Eerste Kamer gekant is tegen de doorge dreven „spellingsvereenvoudiging". Is het nu zoo vreemd in dit feit, en mede in de omstan digheid, dat b.v. niet. minder dan 14 oud-Mi nisters zich bij onze vereeniging hebben aan gesloten, een zeer krachtige aanwijzing te zien voor de juistheid van onze stelling, dat het „gros van de taalgebruikers" maatstaf van den Minister zelf de nieuwe spelling niet wenscht en datd<> Minister, indien hij bij zijn houding blijft volharden, niet voldoen de in aanmerking neemt den wil van het Ne- derlandsche Volk? Trouwens, hoe grooter het verzet'is, des 'n grooter is de strijdlust des Ministers (bh 596)- U zegt, dat de - invoering, ook in het offi- cieele verkeer, louter is een zaak van regee- ringsbeleid en van' tijd. Bedoelt U hiermede, met Minister Marchant te zeggen (bl. 623). dat het zéker is, dat de nieuwe spelling zal wor den ingevoerd, doch' onzeker wannéér? Dan moge ik U wijzen op het volgende: van tweeën éénóf het is absoluut zeker, dat de Regeering de nieuwe spelling zal overnemen en dan is er geen enkele reden om te wachten óf het staat nog niet vast, en dan is er voor onze vereeniging nog zeer veel te doen. Het Kamerlid Van Citters. blijkbaar den toe-, stand buiten het onderwijs bedoelend, heeft terecht opgemerkt (bl. 539) dat de strijd nog niet uit is, doch eerst goed beginnen kan. Gij, geachte opponens, verklaart U tot over leg bereid. Ik wil met genoegen dit aanbod in overweging nemen en gaarne met U van ge dachten wisselen, wanneer gij door het Ka binet of door den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen gemachtigd zijt om over het wederzijds doen van concessies te onderhandelen De JoodscKe Invalide gaat bouwen. Uitbreiding van het oude gebouw. Het is thans alweer tien jaar geleden, dat de opening van het gebouw der Joodsche In valide aan de Nieuwe Achtergracht te Am sterdam plaats had. De Koninklijke familie zette destijds door een bezoek veel luister aan deze plechtig heid bij, en, hoewel men reeds toen moeilijk heden voorzag, men verwachtte toch, dat het gebouw althans voor vele jaren genoeg ruim te zou bieden en dat men aan de meest drin gende behoeften zou kunnen voldoen. Maar reeds enkele jaren daarna bleek de ruimte te klein en begon de steeds voortdurende en moeilijke taak, alle aanvragen uiterst nauw keurig te onderzoeken en slechts hen gastvrij heid te verleen en, die in de allermoeilijkste omstandigheden verkeerden. Er konden twee honderd patiënten worden opgenomen, ter wijl een zestigtal elders verzorgd werden. Zoo was en is de situatie, en reeds jaren geleden, gedreven door de omstandigheden, ontston den de plannen om het gesticht uit te brei den; plannen, die thans hun verwezenlijking zeer nabij komen. Men voelde alom, zoowel bij de regeering als bij de betrokken autoriteiten, dat uitbreiding absoluut noodzakelijk was. In 1932 kwam het bestuur van de Vereeniging bijeen en het re sultaat van die vergadering was, de installa tie van een bouwcommissie. De commissie trok aan het werk en vond de architecten J. F. Staal en M. Oesterman be reid de noodige projecten in te dienen. De opgave dus was, een gesticht te maken, dat in de eerste plaats ruimte voor 350 invaliden zou waarborgen, dat aan de hoogste eischen van economie en doelmatigheid zou voldoen en dat bovendien zou moeten aanpassen bij het bestaande gedeelte. Het bleek, dat wilde men een waardig geheel bereiken en wilde men voldoen aan de hoogste eischen van een practische en economische inrichting, dat dan een gedeelte van het bestaande gesticht zou moeten vervallen. Het nieuwe gebouw, op den hoek van de Nieuwe Achtergracht en Weesperplein zal met het bestaande gebouw een geheel vormen, waartoe het bestaande gebouw, zooals wij reeds hierboven zeiden, een uitvoerige ver bouwing zal moeten ondergaan. Na voltooiing zal het gehéele "terrein een oppervlakte van 1800 M2 beslaan, waarvan 1300 M2 bebouwd en 500 M2 bestemd is voor ëen tuin. De bouwsom is voor driekwart bijeen, het resteerende hoopt men door de opbrengst van een zestal provinciale leeningen bij elkaar te kunnen brengen. Nationale I evsnsverzekering Bank. Winst ƒ2.566.415. Aan..het .verslag over 1934 is., het volgende ontleend: Wanneer wij de rente-verzekeringen op de gebruikelijke wijze kapitaliseeren door ver menigvuldiging met 10,. bedraagt de totale productie in 1934 f 50.589.255 (38,106,937). Dit is meer, dan ooit te voren- in eenig jaar bereikt. Zelfs in de j aren van hooge con junctuur kon zulk een groot bedrag aan nieu we verzekeringen niet .worden verkregen. Hieruit mag echter niet worden geconclu deerd, dat dit zou wijzen op verbetering van den algemeenen economischen toestand en meer sparen. Het totaal van de nieuwe kapitaal-verze keringen, in 1934 afgesloten (f 30.961,382 te gen 1933 f 26,476,037) ligt nog vrij aanzienlijk beneden dat in 1929 tot stand gekomen. Het vermoeden ligt voor de hand, dat aan de inzinking, die in 1932 plaats had, de val van het pond in het laatst van 1931 niet vreemd is. Tot groote tevredenheid stemt natuurlijk de sterke stijging van den netto-vooruitgang van het verzekerd bedrag met f 16,307,753 (6.886,161)waardoor het in totaal verzekerd bedrag gestegen is tot f 486,219,952, (469.912,198). De krachtige en ononderbroken ontwikke ling van het bedrijf van de Nationale blijkt uit de volgende cijfers. De toeneming van het verzekerd bedrag in tien jaren bedraagt f 210.262.564. De wiskundige reserve bedroeg op 31 De cember 1933, na aftrek van herverzekering f 139,734,389 zij is in 19S4 toegenomen met f 13,285,273 en dus thans uitgetrokken tot een bedrag van f 153,019,763. Van deze reserve is berekend: naar 'n rente van 3 pet. f 3.710,890, van 3 1/2 pet. f 48,556.054 en van 4 pet. f 100.725.818 hetgeen neerkomt op een ge- middenden rentevoet van 3.82 pet. (3.87) pet.) De netto-bedrijfswinst wijst over 1934 een bedrag aan van f 2,566415 (f 3,625,918). Deze daling is gemakkelijk te verklaren. In 1933 toch kon, zooals ons jaarverslag over dat jaar aangeeft een belangrijke winst worden geboekt, doordat onze verplichtingen in vreemde valuta tegenover de verzekerden in waarde waren gedaald. Voorgesteld wordt om van de netto-bedrijfs winst naar de extra-reserve over te brengen f 1,556,970 en f 48 (als v.j.) dividend per aan deel en f 358,333 winstaandeel aan verzeker den uit te keeren. De extra-reserve zal op ulto Dec. 1934 een bedrag van f 13,321,997 aanwijzen. De stijging van de extra-reserve over 1934 bedraag in totaal f 1,904.753 (v.j. f 815.892). DONDERDAG 4 APRIL 1935 Een halve eeuw geleden. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 4 April: Naar wij vernemen zal bij gunstig weder den 2en Paaschdag, in den Hout door het Stedelijk Muziekkorps alhier' van 24 uur een muziekuitvoering wor den gegeven. De fontein zal van 15 uur in wer king zijn. Penningmeester van school, vereeniging in arrest. Wegens verduistering. Naar wij vernemen' is door de 1 lijke Centrale Recherche overgegaan tofde arrestatie van een penningmeester van een Christelijke Schoolvéreeniging aan de over- zijde van het IJ te Amsterdam. De gearres- teerde heeft gedurende geruimen tijd door geknoei in de boeken de vereeniging voor ver schillende bedragen benadeeld, welke tot eenige duizenden guldens zijn opgeloopen. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. JONGETJE VERMIST. Sedert Dinsdagmiddag vijf uur wordt uit een gzin in de Fagelstraat te Amsterdam een negenjarig jongetje vermist, dat thuis- behoort te Heemskerk. Daar er vermoedens bestaan, dat het kind in de Brouwersgracht verdronken is, wordt door de politie in dien gracht gedregd. Radiobelasting in Japan. De radioluisteraars in Japan betalen maan delijks een shilling; de omroepverenigingen, gedeeltelijk onder rijkscontrole staande, ma ken een gemiddelde winst van ongeveer 200.000 per jaar. Het was haar eerste kookpoging en toen man thuis kwam, zag hij iets erg langs in den schotel. „Wat is dat?" vroeg hij. „Ik kon geen kortere rabarber krijgen", was het antwoord. Niervet geeft bij het smelten het meeste' vet. De liberale mensch is gebonden aan dë Wetten van de Christelijke Zedeleer, die dus ook den grondslag vormen van de Liberale Politiek. Stemt „De Vrijheidsbond". Lijst 13 - Lijst 13 Lijst 13. (Adv. Ingez. Mei.) HAARLEM, 3 April. Bevallen 27 Maart: D. van Roode—Kroon, z.; 30 Maart: M. C. B. Wildschut—Brinker, d.; A. E. M. van DamWesseling, d.; 31 Maart: Th. P. CliteurBoon, z.; W. E. Broekhuizen de Smalen, z.; J. M. van Beest—Haag, z,; H, J. Peters—'Vendrik, d.; H. van Stijn—Schelle- vis, z.; 1 April: M. C. Perabo—Brinkman, d.; L. C. Forrer—Schipaanboord, d.; G. H. de BoerAtema, z.; Overleden 31 Maart: C. E. Scholten, 65 j., Brandtstraat; D. Herfst, 85 j„ Marnixstraat; 1 April: W. B. Jansen, 62 j., Iepenstraat; M. Kuipers, 63 j., Kamperlaan. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 4 APRIL Gem. Concertgeb. Concert van Haarlem's Kinderkoor o. 1. v. Jacob Hamel. 8 uur. Luxor Sound Theater: „One Night of Love Doorloopende voorstelling van 7 uur 11.30 u. Palace: Jessie Matthews in „Evergreen'. Op het tooneel: Lilian Heiten, muziek, dans, humor. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Die englische Hei rat". Op het tooneel: Zibral, musicale non sens. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „De Bengaalsche lan ders". 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling to Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. VRIJDAG 5 APRIL Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 u. StadsschouwburgSpaansche Gala-avond, La Argentina. 8.15 uur. Bioscopen: nieuw programma. Heemstede: Bloemententoonstelling to Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonas 12 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2