Geheel Gebit f 35.— 16 Rijksstraatweg 16 De Tarieven-politiek THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS Tandheelk. Instituut Radio-Programma nONDERDAG 4 APRIL 1935 BUITENLAND. Eden's tweede bezoek aan Warschau. Beck over handigde hem een vredesmemorandum. Lerroux thans geslaagd in het vormen van een kabinet. Regeering van vermoedelijk korten levensduur. Polen. Iden's tweede bezoek aan Warschau. X. oriische lord privy seeal Eden is gister- Py^vijf uur uit Warschau naar Praag ver- ^"minister van buitenlandsche zaken 01 henevens een aantal hooggeplaatste *5 -eren van Zijn departement en de leden JJaiBche ambassade deden Eden aan het «f®L?fngeïchte Poolsche kringen te i verklaart men nog, dat Beek en Pil- ïïzich vóór alies hebben beijverd, Eden n te overtuigen, dat Polen's tegenkantins 0 '3Vp clausule inzake wederzijdsclie hulp- tegon ov in Oost-Locarnopact nie' Sit uit eenigerlei afhankelijkheid je- oiliin doch veeleer gegrond is op over- 5® Ve uitsluitend met Poolsche belan- !!n verband houden. 'nJdeens l>eP«n - naar de bijzondere cor- 'ndent van het Havas-agentschap ver- responolaatste besprekingen voorname- reclitstreeksche Fooiseh-Brtsche 'Jukken o.a. over de ontwikkeling der .mkrhe 'betrekkingen krachtens het on s tusschen Polen en Engeland geslo- u.ïiSAlsverdl'ag, over een in sterker mate make» van de haven van Gdynia Britsche scheepvaartlijnen en over cie Smt der Poolsche schepen, die op Britsche «„(„worden gebouwd. Minister Beek heeft, naar vernomen wordt et standpunt der Poolsche regeering ten Hm van het waarborgen van den vrede ,„«le«d in een uitvoerig memorandum, het Iihifaan Eden ter hand heeft gesteld, nwhoon Eden's bezoek aan Warschau min- .n.pt heelt gemaakt dan dat aan Moskou, 'LtLnaar Reutel- in goedingelichte War- ;'L,he kringen verneemt zeer zeker ,-nietes bekroond Zelfs in de moelijke kwes vin het oost-hocarnopact is het, zoo merkt ii die kringen op, niet geheel zonder re- HlUit gebleven. Engeland. Londen tegen deelneming van Duitschland aan de eerste vlootconferentie. Het Britsche kabinet acht volgens Reuter, k aanwezigheid van Duitschland op de a.s. vlootconferentie, die volgens inlichtingen uit bepaalde bron zou zijn aangemoedigd door officieele kringen te Londen, Tokio en Wash ington, niet gewenscht. De Britsche regeering zou er de voorkeur an geven, dat in 1936 de vijf mogendheden eerst een conferentie te Londen houden en est daarna een tweede conferentie gehouden zou worden van deze vijf mogendheden mèt de andere geïnteresseerde landen, waarvan Duitschland er één is. Lagerhuis over Duitschland's luchtbewapening. Macdonald antwoordde in het Lagerhuis mi aanleiding van een door Churchill ge stelde- vraag over Duitschland's luchtbe- wpenlng dat de huidige parlementaire za len zoo dringend zijn, dat de regeermg geen afzonderlijken dag voor een bespreking van deze kwestie ter beschikking kon stellen. Er zal, aldus voegde hij hieraan toe, gelegenheid bestaan de kwestie door middel van verda- gmgsYoorstellen op te werpen.- Churchill maakte Macdonald er opmerk zaam op, dat het antwoord van Simon be diende de sterkte der luchtstrijdkrachten van Engeland en Duitschland in onmiddellij ke iegenstelling stond tot de verklaringen die door de Britsche regeering tot dusverre zijn afgelegd. Dientengevolge moeten bijzondere eetregelen genomen worden opdat het La- itrhuis te zaak kan bespreken Be leider der oppositie, Lansbury stelde ••■■".op voor, een bespreking te doen plaats timen binnen het kader van zekere finan- 0::".e debatten. Macdonald verzocht dit voor- to voren bekend te maken en voegde er nr. toe. dat zijn antwoord niet beschouwd "«ht worden ais aanvaarding van het voorstel. ktusschen heeft de onderstaatssecretaris luchtvaart Sir Philip Sassoon buiten het n?erhuis op een vergadering van de Vol- ionbonasunie een redevoering uitgesproken '■f bet- geheeïe probleem, hake de herbewapening van Duitschland r;:Kte Sassoon op: JW is sinds lang het onderwerp van het tA?!€ Zolang, om niet te zeggen van de P-otste bezorgdheid voor het Èngelsche volk Jft. Er bestaat reden te veronderstellen, if,Ï^P0 der herbewapening in Duitsch- -•0 definitief bespoedigd is.. Spaitjije. Wca/e minder heidsregeering onder Lerroux, !,fc gisteren nadat aanvanke- ^Jj^Singen waren mislukt een nieuw ardpïL met. Sev°rmd. Hij heeft een .....^dsregeeriHg samengesteld van bijna Betaivï ]'a caltr ministers. tiis mi L ministers van marine, onder kin hoiianc ziJn ail€ andere portefeuil- cit n van radicalen. Men neemt aan, stnitJ6geei'inS °P krachtigen tegenstand csta w yoo,ral b;j de rechtsche partijen, !'-:u zpirwvff I den kabinet zitting hadden. A-» i»v.n Han ook niet, dat dit kabinet een beschoren is. •,9'Jblipk'S8-hi,erop beeft de president der titaan*'!n?mde bet leven van het kabinet 5-ierer !Jen ^ur van een maand te ver- hticgó'n var, jecieJ? onderteekend, waarbij de kHrofcen den Cortes gedurende een maand •u»usen worden. 1 ties ook behandeld werd het vraagstuk van de Oostenrijksche weermacht- De ministerraad gaf uitdrukking aan de overeenstemming van opvatting, dat de toe kenning van volledige rechtsgelijkheid voor Oostenrijk een natuurlijke voorwaarde blijft. De noodige voorbereidende stappen zouden reeds zijn ondernomen. Italië. „Abessynië bereidt den oorlog voor," aldus Rome, Uit Rome wordt gemeld: De Italiaansche regeering is blijkens een officieele verklaring van meening, dat de Abessynische regeering zich tot een oorlog gereed maakt. (Reuter). Dultschlamd. Oostenrijk. r ersle happen tot rechts- Selijkheid. «WffcStj11 Weenen d.d. 3 April mede 'c is onder voorzitterschap ^2^ Pr- Schuschnigg een kor- °p ce of^j, pbouden, waarin met het «wikkeling van loopende kwes- De Popoio dfItalia verboden. De „Popoio d'Italia" is voor Duitschland verboden op grond van het feit, dat in de editie van 28 Maart een bericht gepubliceerd is, waarin wordt gezegd, dat Duitschland niet alleen zijn aspiraties tegenover Littauen, Rus land en Oostenrijk niet heeft opgegeven, maar zelfs voornemens is in. Ierland een operatie basis tegenover Engeland in te richten. Nog een verbod. Naar aanleiding van een uitlating in de Italiaansche „Gazetto del Popoio" van 28 Maart, dat Duitschland zijn aspiraties tegen, over Lithauen, Rusland en Oostenrijk niet heeft opgegeven, doch zelfs voornemens is in Ierland een operatiebasis tegen Engeland op te richten, is de „Gazetto del Popoio" voor het geheele Duitsche Rijksgebied ver boden. De voorstellen van Nye c.s. tegen de oorlogswinst. Verdeeldheid in het congres verwacht. Reuter geeft nog eenige nadere bijzonder heden over de door de Amerikaansche Se naatscommissie voorgestelde ..industrieele conscriptie" in oorlogstijd, waarbij alle di recteuren en bestuursleden van groote on dernemingen op staanden voet gemobiliseerd moeten worden. Deze krijgen militairen rang en evenredig tractement, maar niet hooger dan dat van een brigade-generaal (dat zou dus ongeveer 8000 dollar zijn). Indien de heeren dit weigeren worden zij gewoon bij de manschappen ingelijfd.. In geval van oor log zal de staat de helft confiskeeren van de winst die de industrieelen maken zoolang deze beneden de 6 pet. blijft. Alle winst bo ven de 6 pet. wordt door den staat opge- eischt. „Ook de magnaten der industrie moe ten onder de wapenen komen" aldus het voorstel, „ook zij moeten, zooals de anderen, hun belangen opofferen aan het nationaal belang; anders worden zij naar de loopgra ven gezonden". De inkomstenbelasting, die op het oogen- blik 4 pet. van 10.000 dollar bedraagt, zal in oorlogstijd verhoogd worden tot 6 pet. De netto-inkomsten die gaan boven 10.000 dol lar zullen getroffen worden door een surt'axe van 14 pet. Er moet een aparte commissie komen die de oorlogsindustrie financieren zal en die zal beginnen met een crediet van 500 millioen dollar. Speculanten kunnen wor den gestraft met boeten tot honderdduizend dollar. Het wetsontwerp zal waarschijnlijk groote verdeeldheid brengen in het congres, daar het een uitdaging beteekent tegenover de leiders der regeeringspartij in het Huis van Afgevaardigden, die zich uitgesproken heb ben voor onmiddellijke in behandeling ne ming van het voorstel-McSwain, dat gema tigder is en dat door de regeering gesteund wordt. Vijf en twintig millioen jeugdige werkloozen. Int. Arbeidsbureau geeft richtlijnen. Uit een door het Internationaal Arbeids bureau gepubliceerde statistiek blijkt, dat zich onder de ongeveer 25 millioen werk loozen over de geheele wereld, circa zes tot zeven millioen jongelieden onder de 25 jaar bevinden. In Duitschland bedroeg in Juni 1933 het aantal werkloozen onder de 24 jaar 26.01 pet., doch in Juni 1934 was dit percentage gedaald tot 18.8 pet. De Vereenigde Staten telden in April 1930 27.6 pet. werkloozen tus schen de 15 en 24 jaar en Groot-Brittannië in Juni 1931 30.2 pet. In Italië waren er in 1932 41.5 pet. jeug dige werkloozen van 15 tot 25 jaar. Zwitser land vertoonde in Juli 1934 een gunstig cijfer n.l. 15 pet. werkloozen onder de 24 jaar, terwijl Cechoslovakije in Februari 1933 22.8 pet. werkloozen tusschen de 14 en 24 jaar telde. Om in den toestand verbetering te bren gen, doet het Arbeidsbureau enkele midde len aan de hand, die in hoofdzaak op het volgende neerkomen. Ten eerste: het vaststellen van den ver plichten schooltijd en de bepaling, dat on der de vijftien jaar niemand zal mogen werken. Ten tweede: organisatie der ambachts scholen. Ten derde: de instelling van bureaux voor beroepskeuze in samenwerking met de arbeidsbeurzen. Ten vierde: Het inrichten van recreatie zalen, leeszalen en zalen voor lichamelijke oefening, waar de jeugdige werkloozen hun onvrij willigen vrijen tijd kunnen doorbren. gen, enz. Ook zouden bijzondere vormen van werk verschaffing kunnen worden gevonden, naar het voorbeeld van den arbeidsdienst, waai de jonge werkloozen anderen arbeid dan dien waarvoor zij zijn opgeleid, moeten verrich ten. Een voorwaarde bij al deze dingen moet echter zijn, dat het bezoek aan genoemde inrichtingen volkomen vrij is. Ook mogen die inrichtingen niet concurreeren, terwijl een militaire opleiding eveneens uitgesloten moet zijn. (Reuter). Haarlem-Noord Telefoon 16726 vanaf met garantie, Pijnloos trekken inbegrepen Beslist Pijnlooze behandeling SPREEKUREN ALLE WERKD. van 912 en van 14 uur. ZATERDAGS van 912 uur. AVONDSPREEKUREN Dinsdag, Woensdag, Donderdag v. 7-9 u. (Adv. Ingez. Med.) „Ontvoering een geoorloofde krijgslist". Zwitsersche neutraliteit naar Duitsche opvatting' niet geschonden. Reuter meldt uit Berlijn: Naar het schijnt, zijn de Duitsche autori teiten geenszins bereid, gevolg te geven aan het door Zwitserland gedane verzoek tot uitlevering van den naar Duitschland ont voerden journalist Berthold Jacob. In Duit sche verantwoordelijke kringen schijnt men de stelling te willen handhaven, dat Jacób door een „agent provocateur" naar Duitsch land is gelokt, waarheen hij zich vrijwillig zou hebben begeven. Zulk een procedure is, aldus verklaart een hooggeplaatste instantie te Berlijn, een ge- ooloofde krijgslist en beteekent geenszins 'n schending der Zwitsersche neutraliteit. Duizenden malariaslachtoffers op Ceylon. Totnogtoe 54000 dooden. Naar uit Colombo gemeld wordt, heeft de malaria-epidemie op Ceylon tot dusverre 54000 doodelijke slachtoffers geëischt. In Februari alleen stierven 16.000 perso nen Duitschland's luchtbewapening 1800 gevechts- en bombardements vliegtuigen? Het is onmogelijk zoo meldt Reu ter uit Berlijn officieele cijfers te krijgen in verband met de door Hitier aan Simon verstrekte inlichtingen, maar in Duitsche luchtvaartkringen werd in de afgeloopen week gezegd, dat Duitschland op het oogenblik in bezit was van 1800 gevechts- en bom bardementsvliegtuigen. TENTOONSTELLING VOOR SLECHT- HOORENDEN De afd. Amsterdam van de „Vereeniging tot Bevordering der Belangen van Slechthooren- den" organiseert op Vrijdag en Zaterdag een tentoonstelling van hoorinstrumenten in haar vereenigingshuis „Ons Eigen Huis" Vondel straat. Op deze tentoonstelling zullen alle mecha nische en electrische hulpmiddeln, waarbij ook de allernieuwste, aanwezig zijn en door de bezoekers geprobeerd kunnen worden. Voor deskundige voorlichting zal gezorgd worden. NIEUWE AANSLAG OP WILISJKO MOSKOU, 3 April (V.D.) In Slawjansk in de Oekraine is een nieuwe aanslag gepleegd op den procureur-generaal Wilisjko. Hij werd zoo danig getroffen, dat men aan zijn herstel twijfelt. Aangezien men hier te doen heeft met een politieken aanslag heeft de politie verscheidene arrestaties verricht. IN ENGELAND. Het Vrijhandels-besef niettemin weer groeiéndè. (Van onzen Londenschen correspondent.) i Londen, 3 April. Het is de tijd waarin men zich voorneemt vrij en gelukkig en blij te zijn. De crisis maakt in de gedachte plaats voor de crocus die be zig is omhoog te schieten uit haar spichtige bladeren. De narcissen gaan bloeien in de parken. Het „evergreen", dat in de voorste den de plinten en het lage metselwerk, en de woonkamerramen ten halve, der huizen aan het gezicht van den voorbijganger onttrekt, heeft zijn vaal wintergewaad afgeschud en is nu van het frissche groen dat men graag al toos zijn kleur zou wenschen. Nieuw leven dan ontspruit uit grond en twijgen. Het proces valt altijd samen met het ontspruiten van be- scheiden hoop in de boezems der belasting betalers, want Lente en Begrooting zoo niet arm in arm, doen tegelijkertijd haar intrede in hun leven. Het is het voorrecht van het financieele jaar dat het in de Lente aan zijn einde mag komen. Men heeft ons met zicht bare opgewektheid uitgelegd dat de landsre- kening is gesloten met een bemoedigend overschot. De kanselier heeft meer ontvan gen van de belastingbetalers dan hij had dur ven ramen. Het geldt ook voor invoerrechten en voor een paar andere posten, die het rijk zijn inkomsten verschaffen. Veel is het alles tezamen niet; maar het feit alleen dat er een overschot is mag aanleiding zijn tot tevreden heid. Het antwoord op de vraag op de burger wat zal worden verlicht in den druk van belastin' cp zijn individueel budget moet geduldig wor den afgewacht tot dat de heër Neville Cham berlain op 5 April in den namiddag de ge heimen uit de vermaarde roode tasch zal ha len en aan de wereld zal openbaren. Veel zal in dit opzicht niet kunnen worden verwacht. Aanzienlijke sommen zijn al bij voorbaat toe gewezen voor steun van een verscheidenheid van bedrijven. De landsverdediging gaat voor- loopig een 10.000.000 pond sterling meer kos ten. Subsidies en de krijgsmacht zullen dus wel wegloopen met het meerendeel van het geld dat de Kanselier als overschot zou heb ben kunnen begrooten indien hij het op den voet van verleden jaar had kunnen doen. De kleine burger met zijn gezin schijnt het meeste recht te hebben op faveurs. Sedert de financieele crisis van 1931 heeft hij er geen gehad, in tegenstelling met de onderwijzers en andere staatsdienaren die hun salariskor tingen inmiddels met 50 percent hebben zien verminderd. Belastingvermindering van eenige beteeke- nis kan alleen worden verwacht indien hét handels- en bedrijfsleven van het land een beteren gooi doet naar het herstel dan het tot heden heeft gedaan. Er is geen enkele reden te verwachten 'dat het daartoe in staat zal worden gesteld. De regeering schijnt er eer der op uit haar tariefpolitiek te versterken dan een uitweg te zoeken naar gezonder in ternationalen handel. Een verklaring van Baldwin, dezer dagen afgelegd, is in dit ver band van belang. In deze verklaring stelde hij in het vooruitzicht, dat het stelsel van con tingenteering zou worden prijsgegeven. De regeering had nl. ontdekt dat andere landen hetzelfde stelsel tegen Engeland toepasten. Baldwin was daar blijkbaar door verrast, njaar er kon geen reden zijn voor verrassing. Hoe dat zij, tarieven zouden over de geheele linie quota.» moetén vervangen. Wat zal Baldwin zeggen en wat zal de regeering doen indien dan wat later zal blijken, dat andere landen ook dit tariefwapen tegen Engeland kunnen hanteeren? Ook minister Baldwin zal wel weten dat handel en bedrijf van zijn land meer in het gedrang komen naarmate hij meer tariefzand werpt in de machinerie van het internationaal ruilverkeer. Er moeten ver scheiden landen zijn die uitzien naar lei ding van Engeland om geleidelijk de be staande handelsbelemmeringen op te ruimen. Maar al zijn alle in politieke en economische wetenschap belangrijke menschen het er over eens, dat op die wijze redding uit het verval moet worden gezocht ernstige pogingen daar toe worden niet ondernomen. Daarentegen gaat men voort aan alle kan ten stemming te maken tegen Vrijhandel, waarvan wordt verklaard, dat hij zoo dood is als een pier. In hun hart voelen echter de meeste Britten dat er geen gezonder toestand is dan een toestand van Vrijhandel. Zij be seffen evenzeer dat onder zekere abnormale en uiterst ongunstige omstandigheden het zijn de omstandigheden van deze „bad patch" in de ontwikkeling van de wereld bescherming in zekere vormen onvermijdelijk is. Hun gevoelen is dat men Vrijhandel steeds ONZE DACEUJKSCHE KINDERVERTELUNC. De koning springt plotseling overeind en roept: „Ik weet dat jij liegt! 't Is niets dan laster, en ik zet je als boos doener in het Koninklijk Strafregister! Je zegt, dat prins Kalerad mij wou vermoorden? Het zijn leugens! Ga weg ga weg en gauw een beetje! Probeer maar niet mij nog iets te vertellen, want dan zal ik de bedienden laten aanrukken en je de deur uit laten jagen." als einddoel voor oogen moet houden en dat zij, die verklaren, dat Vrijhandel dood is, daarmee tevens verklaren dat de „bad patch" waarin de menschheid verzeild is geraakt, permanent zou zijn. Den laatsten tijd nu nuchterheid en bezinning, die in den lang na- werkenden schrik van de financieele crisis geen gelegenheid kregen zich te doen gelden, terugkeeren wordt weer veel openhartiger, met meer ijver en met meer overtuiging door vele personen van gezag betoogd dat alleen de exporthandel welvaart in Groot-Brittan nië kan doen terugkeeren. In recente verga deringen van Kamers van Koophandel is er kend, dat het bezwaar van minister Baldwin tegen contingenteering ook moet gelden voor de ondoordachte campagne waarmede het Britsche publiek werd bewogen alleen Brit sche waren te koopen. Er is geen Kamer van Koophandel in Engeland, heeft o.a. de presi dent van de K. v. K. in Blackburn gezegd, die niet heeft loeren inzien dat zij indertijd een groote fout heeft begaan door de Buy British- campagne te steunen. Deze handelslieden hebben geleerd dat de leuze „Buy British" weerklank heeft gevonden in alle markten van de wereld. Maar het was een weerklank van vergelding. Zij hebben ook geleerd of ruime bevestiging gekregen van hun reeds bestaande overtuiging dat elk tarief een boomerang is. Hoe meer tarieven de Britsche regeering gaat heffen via haar gewillige Ta riefcommissie, hoe moeilijker het wordt voor Britsche exporteurs het inkrimpend buiten- landsch afzetgebied binnen te dringen, geheel afgescheiden nog van de gebelgdheid die in het buitenland wordt gewekt. Zoo gaan wij dan de Lente en de Begroo ting tegemoet, alsnog met weinig hoop voor de vermindering van den belastingdruk, met weinig hoop ook voor spoedigen terugkeer van welvaart. A. K. VAN R. ^HIIItW''''''ll'''''Ul!llllllllllllllll''l'',l'''''IIIIIIIlll||||llllll'''''',''''lllllllll|||||lllllfl''''''''^ VRIJDAG 5 APRIL HILVERSUM 301 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA 8.— VPRO. 11.— VARA. 8.Gramofoonpl. 8.05 Orgelspel J. Jong. S.30 Gramofoonpl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie F. Nienhuys. 10.30 Jacques van Kinsbergen en zijn kwintet. 11.Ver volg Declamatie. 11.20 Vervolg Kwintetcon cert. 11.45 Gramofoonpl. 12.Ensemble Lis- monde en gramofoonpl. 2.Causerie door G. P. Bronkhorst. 2.20 Omroeporkest olv. N. Treep en gramofoonpl, 4.Kniples. 4.45 Gramo foonpl. 5.Voor de kinderen. 5.30 Gramo foonpl. 6.„De Notenkrakers" olv. D. Wins. 6,45 E. Walis en zijn orkest. 7.30 Lezing. 7 50 Gramofoonpl. 7.57 Herhaling SGS-ber. 8,— Dr. P. Tjalsma: Menschen getuigen van hun geloof. 8.30 Concert. 9 Ds. E. J. v. d. Brugh: De bestemming van den rnensch 930 Vervolg concert. 10.Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 Lezing. 11.— Jazzprogramma (gr. pl.) 11.30—12.Orgelspel C. Steyn. HUIZEN, 1875 M. Algem. progr, verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gramofoonpl. 11.39 12.Voor zieken en ouden-van-dagen. 12.15 Gramofoonpl. 2Orkestconcert. 2.45 Zang. 3.Orkest concert. 2.45 Zang. 4.15 Orkestcon cert. 5.— Lezing. 5.30 Schlagermuziek, en gra mofoonpl. 7.15 Lezing. 7.35 Pianorecital. 8.— Vaz Dias. Gramofoonpl. 8.15 Schlagermuziek. 9.Causerie. 9.15 Orkestconcert. 10.Gra mofoonpl. 10 30 Vaz Dias. 10.35 Populair con cert. 11.1512. Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel R. New. 11.50 A. v. Dam en zijn orkest. 12.50 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Birming- hamsch strijkorkest olv. Hock mmv H. Gray (piano). 2.20 Orkestconcert olv. Sheridan Gordon. 3.20 Het Schotsche Studio-orkest. 4.05 Gramofoonpl. 4.35 E. Colombo en zijn orkest 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall 6.20 Berich ten. 6.50 en 7.05 Lezing. 7.25 Bach-koralen. 7.50 Peter Haddon en „The Indiscretions of Archie" van Wodehouse. 8.10 Pianorecital C. Smith. 8 50 Jack Barty's party. 9.50 Berichten. 10.20 Causerie. 10.40 Radio-Militair-oi'kest olv. B. W. O'Donnell, mmv. S. Kutcher (viool) 11.35—12.20 Harry Roy en zijn band. RADIO PARIS, 1G48 M. 7.20 Gramofoonpl. 11.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 7.20 I. Bellini" spel van Gita en Suzanne Malard. II. „Arthur de Bretagne" spel van Bernard. 9.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20—1.20 Strijkorkest olv. A. Thyregod. 2.50—4.50 M. Hansen's ensemble. 7.20 Repor tage. 9.35 Brahmsconcert. 10.Mandoline- muziek. 10.25—11.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 en 6.35 Gramofoonpl. 11.20 Omroep- kleinorkest olv. Fysoldt, 3.20 Viool en piano. 4.20 Omroeporkest olv. Kühn. 6.20 Zang door Hüsch. 6.50 Gramofoonpl 7.35 Humboldt-her- denking. 8.20 Uit Munchen: Omroepkleinor- kest olv. Kloss. 10.20—11.20 Viool en piano. ROME. 421 M. 8.05 Concert mmv. orkest, piano en vrouwen koor. 8.50 Radiotooneel 9.20 Concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Max Alexys en zijn orkest. 11.50 Zang. 12.05 en 12.30—1.20 Vervolg con cert. 4.20 J Rutten's orkest. 5.35 Pianoduet ten. 6.05 Gramofoonpl. 7.20 Salonorkest. 7.50 Hoorspel. 8.20 Salonorkest. 9.30—10.20 Dans muziek 484 M.: 11.20 Gramofoonpl. 11.40 Accor- rteonsoli. 11.50 Salonorkest. 12.50 Zangrecital. 6.35 Populair concert. 7.20 Omroeporkest mmv. zangsofiste 9.30 Gramofoonpl. 9.4510.20 Het Francis-orkestra. DEUTSCIILANDSENDER. 1571 M. 7.35 W. von Humboldt-bprdenkin? 8.20 Os car Joost en zijn orkest. 9.20 en 10.05 Berich ten 10.20—11.50 Oscar Joost en zijn orkest.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3