beverwijk Doesburg-Walhalla. Bekende Beverwijkers. (Wnbare vergadering van de N. S. B. hpt Kennemer-Theater werd Woensdag -pen propaganda vergadering gehouden ^Nationaal Socialistische Beweging. vaIl in het kader stond van de aanstaande Na 'n kort openingswoord leid- krUigvoorzitter. de heer Kok. Ds. van de oe.*1 d|e een verkiezingsrede hield met onderwerp: „Met volle zeilen op hooge Kew"i men ook van de Nationaal Socialis- Beweging zeggen mag", zoo begon spr., kan niet ontkennen dat zij in de dood- Antiek weer leven en beweging ge- 5Cfllvphppft De verschillende politieke par- jjjaCni "C6' _._v. Winnor/i riot tü Vio_ a'pn hadden, en probeeren deze nu weer fipve en negatieve wijze te propagee- itieve en negaucvc wjj^c OP Nationaal Socialisme heeft het volk Jt 'den wnken_w<w, gen nationaal besef van r!?'/ipn"Dolitieken dommel, waarin het ,w !iW>n was. wakker geschud tot een versneld WinXCn iL ..n+.AV\/.nl \\rtcr\f -t fm. teüjken leveIii/iPi^an°' van ons volk, zoowel in gees- n 0 - n° stoffelijken zin. Dit bleek wel ijk uit de eenige dagen geleden in t gehouden demonstratie, waaruit voren kwam. dat er een kentering zal mi pn er zich een proces aan het ont- i5Spn is. waardoor de rust voorgoed weg I r»i de NSB. gaat het om de eenheid van natie om de eenheid van de volksgenoo- fV Hierin worden klassen, rangen en stan- Ï.W overbrugd, zoodat ieders belangen af- InVrliik behartigd kunnen worden, en men Sfv Uheid in denken heeft. nn dezen weg' naar de eenheid ontmoet de „cr veel tegenkanting van verschillende lutleke partijen. Dit partij-politieke sys- is geen uitbloei van de natie, maar een K mechanisme. Zij zijn als de legkaarten 5 in mozaïk. Er zijn, aldus spreker, onge- 50 partijen in ons land. Kan nu een le- S lichaam uit parten of stukken bestaan? niï is alleen mogelijk bij een mechaniek, ïarom is de tegenwoordige staat geen le- S maar een partijen-staat. Een politieke partij is een verzameling en- tplineen die hun beginselen de beste achten *n het land of een bepaalde klasse te be daren maar noch de R.-K. Staatspartij, noch de Anti-Revolutiorinairen of S.D.A.P. «Ken ooit hun beginselen verwezenlijkt zien. f-iar zij slechts een gedeelte van het volk omvatten en dus nooit de meerderheid, die in dezen democratischen staat vereischt is. "unnen krijgen. Zoo zijn wij Nederlanders verdeeld geworden en van elkaar gegaan. Dit is dus een gegronde reden om het partij- nolitiek-systeem te verwerpen en uit te zien naar een partij, die het geheele volk kan re- Vervolgens behandelde spreker de vraag: „Wat is regeeren?" Rcgeeren is het leiden van een volk met vaste hand en uit beginselen van nationale Vragen wij ons nu af volgens welk systeem ons land geregeerd wordt, dan blijkt dat dezs> legeering op geen enkel beginsel berust, daar de meerderheid van 51 nog nooit be reikt is. Vandaar dat. aldus spreker, de hee- ren ministers een compromis met elkaar moeten sluiten en op die manier hun begin selen begraven. Hiermede is volgens Ds. van Duyl het partijen-systeem teniet gedaan en tevens aangetoond dat de ministers overbo dig zijn. Spreker beweerde dat binnen vijf jaar alle politieke partijen radicaal verdwe nen zullen zijn en er door het Nationaal Socialisme alom eenheid zal heersehen. Wie dat niet Inziet acht spreker naief en conservatief. Wij moeten vooruit en mogen niet bij een conservatieve partij als b.v. de S.D.A.P. blijven staan, waar men denkt dat vrijheid heerscht, terwijl dat slechts de vrij heid ls gelijk aan die van een visch die vrij van het water gemaakt en juist daardoor ten doode opgeschreven is. De N.S B. daar entegen is niet vrij van iets. maar vrij in iets. Vrij in de gemeenschap, doch vast verbon den aan het vaderland. Uit de strubbelingen, die in verschillende partijen voorkomen, moet men nu langza merhand gaan begrijpen, dat de manier waarop deze partijen probeeren hun pro gramma uit te dragen, op een fiasco moet uitloopen, en ons volk ten gronde zal hel pen, Ons volk zal opnieuw moeten worden ge ordend en geleid. Het vraagt een deskundige hand en een beginselvaste regeering, waarbij dus in de volksvertegenwoordiging verschil lende zaken niet door leeken. maar door de genen, die hiermede op de hoogte zijn, afge handeld zullen worden. In den tegenwoordig en tijd zijn Staat en volk geheel gescheiden. De N.S.B. zal ze weer samen voegen zoodat men kan zeggen „Een voor allen, en allen voor een". Daarom zal de N.SB. ook aan de aanstaande verkiezingen deelnemen, om langs legalen weg haar doel te bereiken. Tenslotte geeft Ds. van Duyl eenige posi tieve voorstellen aan. die de afgevaardigden var. de N.S.B., zoodra zij zitting zullen ne men In de Gedeputeerde Statten naar voren zullen brengen, waaruit blijkt dat de So ciale gerechtigheid brandt in de ziel van het Nationaal Socialisme. Na de pauze, behandelde Ds. van Duyl en kele schuiftelijk ingekomen vragen. De vergadering werd besloten met het zin gen van 't eerste couplet van het Wilhelmus. COMMISSIE VOOR WERKLOOZEN. In de vacature ontstaan door vertrek van Sector Th. Boonekamp in de gemeentelijke Commissie voor de Werkloozenzorg, heeft de P-aatseüjke afdeeling van den Ned. R.K. volksbond voorzien door de benoeming van oen heer F. Scholts. Handelsavondschool „De Hanze". DONDERDAG 4 APRIL 1935 Uitreiking der diploma's. Woensdagavond werden in het K.S.A.-ge- bouw de diploma's uitgereikt aan de leer lingen van de Handelsavondschool „De Hanze'', die den cursus hadden beëindigd. Deze diploma-uitreiking geschiedde in te- gewoordigheid van het bestuur der school, de leeraren, de leerlingen en belangstellende ouders. Van den burgemeester was bericht va* verhindering ingekomen. De heer N. J. Out, voorzitter van „De Hanze", sprak een openingswoord, waarin hij met voldoening constateerde dat de school in een behoefte voorziet. Het groote aantal gediplomeerden van dit jaar was daarvoor het beste bewijs. Nog nimmer kon aan 18 leerlingen aan het einde van een cursus het diploma worden uitgreikt. Hoewel allerlei bezuinigingsmaatregelen het voortbestaan der school niet gemakkelijk maken, wees spr. er op, dat de school niet gemist kan worden, omdat zij van groot belang is voor de mid denstanders en voor de tuinders. Vervolgens gaf de directeur der school de heer A. van Gessel een overzicht van den cursus 19341935, die een aanvang nam met 61 leeerlingen. (vorig jaar 54). In den loop van het winterhalfjaar moesten drie leerlingen worden afgeschreven. De voorzitter reikte vervolgens het eind diploma uit aan Alie Tabak, Johanna de Smit, C. Henriet, G. Plooi, C. J. Hoen, C. de Smit. J. Dobber, J. A. Tolk, J. Bleeker, P Haazevoet, F. Stolk, I. Henneman, L. H. Beentjes, H. J. Duin, S. Wentink. G. Tim mer, H. de Nijs, en K. de Ruyter. De directeur wenschte de gediplomeerden geluk en spoorde hen aan de opgedane theoretische kennis zooveel mogelijk in prak tijk te brengen. De ouders van leerlingen, die in het tuinbouwbedrijf werkzaam zijn wees de directeur op de Tuinbouw-winterschool te Beverwijk. Het is mogelijk een studie beurs te verkrijgen en zelfs een toelage in gevallen, dat de zoon niet in het bedrijf ge mist kan worden en een plaatsvervanger moet worden aangesteld. Namens de gediplomeerde leerlingen dank te de heer Henriet het leerarencorps. De heer Tolk heeft uit naam van de ouders dank gebracht aan directeur en leer aren voor hun arbeid. NED. CHRISTEN VROUWENBOND. Voor de afdeeling Beverwijk en omstre ken van den Nederl. Christen Vrouwenbond zal ds. C. M. Krijger heden-avond in het Hervormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijkstraat een lezing "houden over de Oxfordbeweging. De predikant zal bespreken den naam der vereeniging; verder het leven der leidende figuur Ds. Frank Buchman. de verhouding der beweging tegenover de kerk en de kritiek op de beweging uitgebracht. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 11 April des avonds te half acht. Punten van behandeling: 1. Benoeming van een Jeerares in koken, warenkennis en voedingsleer aan gemeente- li,] ke huishoud en industrieschool. 2. Benoeming van een lid der schoolcom missie. 3. Benoeming van 2 leden en plaatsvervan gende leden der Streekplancommissie. 4. Vaststelling kohier Hondenbelasting dienst 1935. 5. Vaststelling kohier Straatbelasting, dienst 1935. 6. Onderzoek geloofsbrief van het nieuw inkomend lid A. L. van Groningen. 7. Voorstel tot het verleenen van voorschot ten op de gemeentelijke vergoeding ex-art 101 der L. O. wet over 1935. 8. Voorstel tot definitieve vaststelling dei- gemeentelijke vergoeding ex-art. 101 der L.O.-wet over 1931. 9. Voorstel tot vaststelling van een verorde ning tot afwijking van bepalingen der winkel sluitingswet. 10. Voorstel tot het toestaan van een cre- diet voor het uitvoeren van baggerwerken in de haven en de Pijp. 11. Voorstel tot wijziging der gemeenschap pelijke Vleeschkeuringsverordening in den keuringskring „Beverwijk". 12. Voorstel tot het treffen van een meenschappelijke regeling met de gemeente Haarlem omtrent de toelating van leerlingen op inrichtingen van voorbereidend hooger en middelbaar onderwijs. 13. Voorstel tot het onbewoonbaar verklaren van 21 woningen. 14. Voorstel tot het verleenen van een bij drage aan het plaatselijk Crisis Comité voor bijzondere hulp aan werkloozen (z.g. steun B.) 15. Nadere behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders omtrent het verleenen van toeslagen op door minT en onvermogenden te betalen zlekenfondspre mies, met het daaromtrent door de raadscom missie ad hoe uitgebracht rapport. 16. Aanbieding gemeentebegrooting, dienst 1935. 17. Prae-advies op het voorstel-Visser i.z. uitvoering der subsidie-overeenkomst met de afdeeling Beverwijk van het Nederlandsche Roode Kruis. 18. Mededeelingen en ingekomen stukken en hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. (Het Bestuur van den Nederland- schen Oudheidkundigen Bond heeft zich tot den Minister van O. K. en W. gewend met het verzoek, het besluit van den Raad van Does burg tot slechting van de oude wal len van dit stadje te vernietigen.) De Raad van Doesburg nam 't besluit, Om radicaal van wal te steken, Door d' oude wallen van de stad Voor werkverschaffing weg te breken. De Bond die oudheidkunde eert. Verzoekt, dit ongedaan te maken, Hij meent dus, dat een raadsbesluit In Doesburg kant noch wal mag raken. De raad wil er dus mee in zee. Wenscht niet aan wal te blijven hangen, Men raakt ermee aan lager wal, Maar dient weer andere belangen. Het is een beeld van een conflict Tusschen 't roemruchtige verleden. Waarvan men graag nog iets bewaart, En het meer nuchter practisch heden. Men offert hier een monument, Dat men reeds eeuwen heeft bezeten. Want men kan niet, dit zij erkend. Van twee, of zelfs meer, wallen eten. Maar anderzijds ligt het geval Ook zoo, dat men ervoor moet waken, Niet door die afbraak, van de wal Tenslotte in de sloot te raken. P. GASUS. ONDERWIJSREGELING MET HAARLEM. Met de gemeente Haarlem was in 1931 een overeenkomst gesloten omtrent de toelating van leerlingen uit deze gemeente op het ge meentelijk Gymnasium en de gemeentelijke scholen voor Middelbaar Onderwijs, aldaar. Krachtens deze regeling zou Haarlem leer lingen op genoemde onderwijsinrichtingen, zonder heffing van schoolgeld, toelaten, waar tegenover Beverwijk zich had verbonden om aan Haarlem te betalen een jaarlijksche bij drage van 500 voor ideren leerling. Laatstgenoemde bijdrage heeft Haarlem, ingaande 1 Januari 1935, teruggebracht tot 450. Tengevolge van de in 1931 in de Gemeente wet aangebrachte wijzigingen omtrent het treffen van regelingen met andere gemeen ten, is het noodig de te sluiten nieuwe over eenkomst aan te gaan in den vorm van een gemeenschappelijke regeling. B. en W. stellen den Raad voor daartoe over te gaan DE COMMISSIE VOOR HET STREEKPLAN. Nu de gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Velsen, Wijk aan Duin en Heems kerk betreffende het ontwerpen en vaststellen van een streekplan voor den IJ-mond Noord door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, kan uitvoering worden gegeven aan het bepaalde in de artikelen 4 ev. der regeling. Volgens genoemde artt. bestaat de Streek plancommissie uit 9 leden en 7 adviseerende leden. De raad der Gemeente Velsen benoemt drie en de raden van ieder der drie andere ge meenten benoemen twee leden der Commissie, alsmede drie respectievelijk twee plaatsver vangers, die hen bij afwezigheid of ontstente nis vervangen. Tot lid der Commissie zijn alleen benoem baar de Burgemeester en de leden van den gemeenteraad. De zeven adviseerende leden worden aangewezen door Gedeputeerde Staten van Noordholland. Ten aanzien van deze gemeente zal dus de benoeming moeten plaats hebben van twee leden en twee plaatsvervangende leden. Voor een benoeming worden door B. en W. aanbevolen als leden: de heeren Mr. H. J. J. Seholtens en K. Steijn; en als plaatsver vangende leden de heeren W. de Groot en C. Versteeg. Het overzicht van de groentenveiling. VEEL BELANGSTELLLNG VOOR NIEUWE PRODUCTEN. De aanvoeren van jonge groenten beginnen geleidelijk te vermeerderen, terwijl daar naast de win ter producten steeds meer af nemen. Onder deze aanvoeren nam deze weck het artikel spinazie de voornaamste plaats in. Hiervan bestond het aanbod nu niet meer alleen uit glasproduct, maar uit de natuur begint deze groente zich langza merhand ai meer te vertoonen. Wel is het koude weer der laatste dagen voor den groei niet bevorderlijk doch hierdoor bleven toch de prijzen op peil. Wat de handel betreft was de stemming over het algemeen nog al willig en waren de prijzen iets gunstiger. Voor vol- legrondsspinazie waren de noteeringen zoo ongeveer van 90110 en voor glasproduct van 4560 ct. per kist. Sla ging in aanvoer alsmede in kwaliteit nog niet veel vooruit. Hiervan bepaalden de prijzen zich naar soort van 2555 ct. per kist of wel van 1 1.24 ct. per stuk. Rabarber was geregeld voor behoorlijke prijzen te verhandelen. De noteeringen ble ven deze week ook weer op een peil naar soort van 820 ct. per bos. De eerste bloemkool verscheen ook deze week weer aan de veiling. Nieuw product heeft meestal nog al belangstelling hetgeen de prijzen zeer ten goede komt. De notee ringen liepen uiteen naar soort van 1227 ct. per stuk. Radijs waarvan de aanvoer iets ruimer wordt kwam aan prijzen naar soort van 24 ct, per bos. Voor enkele partijtjes jonge bospeen wer den prijzen besteed van 2527 et. per bos. Raapstelen waarvan nog geen groote aan voeren aanwezig waren, noteerden zoo p. m. van 22 1/2 per bos. Als vollegrondsproduct was witlof geregeld ruim vertegenwoordigd. Op de veiling van Vrijdag 29 April bedroeg de aanvoer alleen bij de Vereenigde Veilingen zoo ongeveer 6000 KG. De prijzen waren zelfs meer ge drukt dan vorige week. De noteeringen wa ren 512 ct. per K.G. De hoogste prijzen kwamen nl. sporadisch voor en waren meest al uitzonderingen. Voor prei. waarvan nog flinke partijen werden aangeboden was geregeld veel belang stelling. Goede kwaliteit maakte weer prij zen van 1014 ct. per bos en ook de min dere werden behoorlijk betaald. Met andere soorten soepgroenten liep het minder gun stig. Peterselie en selderie staan zoo bij voort during van 23 ct. per bos genoteerd. Knol len worden weinig meer aangevoerd en ook hiervoor worden geen hooge prijzen meer besteed. In den spruitenhandel was niet veel meer te doen. Met dit product is het zoo goed als afgeloopen De prijzen die nog besteed wer den wisselden naar soort van 712 ct. per K.G. Ook voor boerenkool schijnt niet veel animo meer te bestaan. De partijen, die nog werden aangeboden, varieerden zoo ongeveer van 20—30 ct. per kist. VOOR DE AUTOMATISEERING VAN DE TELEFOON. B. en W. hebben aan het Rijk een bouw vergunning verleend voor het bouwen van een automatische telefooncentrale op een terrein, gelegen achter het Post- en Tele graafkantoor in de Breestraat. VERGADERING VAN IIET KRUISVERBOND Woensdagavond' werd in het K.S.A.-ge bouw een vergadering gehouden van de R.K. Drankbestrijdersvereeniging „Het Kruisver- bond". Na geanimeerde besprekingen werd besloten de actie te hervatten. In het nieuwe bestuur kregen zitting de heeren G. Welager, voorzitter, G. Korse se cretaris. W. van Lieshout, penningmeester en C. van Hasselt. Verder werd besloten de pogingen om in den a.s. zomer de provinciale landdag in Beverwijk te houden, krachtig te steunen. Door onze lens gesnapt. N. J. OUT. De heer N. J. Out is een van de meest bekende personen in het R.K. organisatie leven, waarin hij gedurende een reeks van jaren een zeer vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Hij was en is nog altijd een van de krachtige steunpilaren van de Katholieke Sociale Actie. Vele jaren achtereen was hij dan ook de energieke voorzitter van het plaatselijk Comité der K.S.A.het middelpunt van de R.K. sociale en politieke beweging. Deze functie heeft hij nu ruim een jaar geleden prijs gegeven, maar dat wilde nog geenszins zeggen, dat hij zich uit het actieve leven terugtrok. Zijn bemoeiingen in dit op zicht zijn wat dat betreft niet minder tal rijk geworden. Als leider van een. te goeder naam en faam bekend staand bakkersbe drijf heeft hij krachtig geijverd voor de or ganisatie van den R.K. Middenstand. Hij stond steeds in de eerste gelederen, waar het gold de belangen van de R.K. Midden standers te bepleiten. Door zijn voorbeeld en niet minder door de kracht van het woord heeft hij hen jarenlang aangespoord alle lauwheid af te schudden en zich te scha ren in de rijen der organisatie. Hij was een der sterkste figuren in de Hanze, waarvoor hij ook in federatief verband uitbreiding be werkstelligde. In 1931 werd hij afgevaardigd naar den ge meenteraad. De R.K. Middenstanders stelden hem candidaat en hij verkreeg terstond een verkiesbare plaats. Bij de a.s. verkiezingen zal hij opnieuw candidaat zijn. Wij missen de gave der profetie, maar het kon wel zijn, dat wij vandaag in onze rubriek „Bekende Beverwijkers" de eerste foto plaatsen van den nieuwen R.K. wet houder 1 Mgr. Aengenent bracht gisterenmorgen een bezoek aan Flora. CONTROLE OP DEN INVOER VAN VLEESCH. In verband met de In de praktijk gebleken moeilijkheden bij de vervolging van slagers, die vleesch uit andere gemeenten invoeren, zonder dit ter keuring aan te bieden, heeft de Commissie van bijstand in het beheer van het Slachthuis, op voorstel van den directeur, B. en W. geadviseerd om de gemeenschappelijke vleeschkeuringsverordening voor den keu ringskring „Beverwijk" aan te vullen met een artikel, waarmede in het vervolg beter tegen dergelijke ontduikingen kan worden opge komen. De Commissie heeft n.l. voorgesteld om tus schen de artikelen 7 en 8 der Verordening in te voegen een nieuw artikel 7a, luidende als volgt: „Ieder, die ingevoerd vleesch, als bedoeld in artikel 8 eerste lid, der Vleeschkeurings- wet, hi de gemeenten voorhanden heeft, is verplicht daarvan onmiddellijk na ontvangst kennis te geven aan het bureel van den keu ringsdienst. of, indien dit bureel is gesloten, ten politiebureele te Beverwijk, zulks onder opgave van den aard, de hoeveelheid en de plaats van herkomst van dat vleesch. Deze verplichting bestaat niet voor vleesch, voorzien van het goedkeuringsmerk van den keuringskring Beverwijk en evenmin voor vleesch, waarvoor ingevolge artikel 9 der Vleeschkeuringswet geen keuring noodig is". Vervolgens heeft de Commissie voorgesteld om het strafmaximum in overeenstemming te brengen met de in 1931 gewijzigde bepalin gen der Gemeentewet. B. en W. kunnen zich met een en ander vereenigen en stellen den Raad voor de ge meenschappelijke regeling, zooals deze in con cept bij de stukken Is gevoegd, vast te stellen. SCHEtPVAARTBERICHTEN* Vork. HOLLAND—AMERIKA LIJN. 2 (v.m.) van West-Indië te New- Vancouver naar Rotterdam p. 1 van Vancouver naar Rotterd. HALCYON LIJN. Narvik "UOi^^gen' 3 van Vlaardingen naar flensburg, 3 van Pto. Ferrajo te Vlaardin- n. voor Narvik. rsiftalHaarlem' Vlaardingen naar Pto. Fer- 1 beerde 1 April Ouessant. v„. HOLLAND—AFRIKA LIJN. (thuisr€is) vertrekt 5 van Ant- taiiskerlt (thuisreis) 2 April te Duin- SorinJfAr ♦le-kt 4 naar Bremen. &rdam n 3 van HamtmrS naar Am- aS0^1) thuisreis) 2 te Duinkerken. J! -ulsreis) 2 April van Kaapstad, iontern, 3 van Beha naar Rotterdam. „HOU.AND-WEST-AFRIKA LIJN. L'u™is) 2 (8.13 v.m.) 100 mijl Z.O. .«mus tort's Lni HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk 3 van Hamburg te Rotterdam HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitreis) 2 April van Kurrachee KON NED. STOOMBOOT-MIJ. Alkmaar, Amsterdam naar Chili 1 van Curacao. Calypso 2 April van Catania naar Venetië. Ceres, 2 April van Piraeus naar Calamata. Colombia 2 (11 v.m.) van Barbados naar Amsterdam. Costa Rica 3 van Amsterdam te Barbados Crijnssen, Barbados naar Amsterdam 2 (11 n.m.) te Havre, 3 (5 n.m.) van Havre, 4 (4.30 n.m.) verwacht. Deucalion, 1 April van Lefkandi naar Limni. Fauna. 2 April van Kopenhagen te Danzig. Titus 2 April van Tarragona te Burriana Vulcanus, 2 April van Setubal naar Lissa bon. Sonja Maersk (charter), Liverpool naar Amsterdam passeerde 2 April Dungeness. Irene, Amsterdam naar West-Indië 3 (12 uur midd.) 40 mijl ZW van Terreira. Nereus, 3 van Amsterdam te Oporto. Boskoop 3 van Amsterdam te Valparaiso. Merope. 3 van Amsterdam naar Kopen hagen. Berenice, 3 van Amsterdam naar Hamburg Baaxn, van Amsterdam naar Curacao. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland (uitreis) 3 April van Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Ga-roet (thuisreis) passeerde 2 April (12 midd.) Suez. Kota Nopan 2 (4 n.m.) van Hamburg naar Rotterdam. Sibajak (uitreis) 3 April (5 v.m.) van Suez Kota Tjandi (uitreis) 3 (11 v.m.) te Be- lawan. Modjokerto (uitreis) 3 (2 v.m.) van Lond. Kertosono 3 van Rotterdam te Amsterdam Kota Nopan 3 van Hamburg te Schiedam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 2 van Hamburg naar Rotterdam Alpherat (thuisreis) 2 April van Monte video. Alwaki 2 van Rotterdam te Buenos-Ayres. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiath (thuisreis) via Londen 2 (7.54 v.m.) 230 mijl Zuid van Land's End. Joh. van Oldenbarneveld 3 van Amsterdam naar Batavia. Chr. Huygens (thuisreis) 3 van Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Medon, Batavia naar Liverpool pass. 2 Dungness. Aeneas, Japan naar Rotterdam 3 van Aden City of Norwich. Dairen naar Rotterdam 2 van Port Sudan. City of Newcastle, Dairen naar Rotterdam 3 te Havre. Agamemnon, Japan naar Rotterdam 3 van Singapore. Eurybates, Batavia naar Amsterdam 2 van Penang, AANGEKOMEN 2 April: Alchymist s.s. Antwerpen 3 April: Aslog s.s. Söderhamn Arantza Mendi m.s. La Plata Rosta s.s. Grimsby Corbis m.s. Curacao Quickstep s.s. Gdynia Skoger m.s. Brevik Beijerland s.s. New Castle VERTROKKEN. 2 April: Ransdorp m.s. Hoboken Leeuwarden s.s. Londen Myrmidon m.s. Londen Vliestroom s.s. Huil 3 April: Hébé s.s. New Castle Bowling s.s. Leith Clanwood s.s. New Castle Royston s.s. New Castle Mies m.s. Truro Vlootvermindering. Het te Rotterdam thuisbehoorende en se dert December aldaar opgelegde stoomschip Noord" is thans definitief naar Rusland ver kocht. Het stoomschip „Giekerk" van de Ver. Ned. Scheepvaart Mij." te 'sGravenhage is dezer dagen naar Engeland verkocht. IJsinvoer. Het Noorsche motorschip „Skoger" is alhier aangekomen van Brevik met een lading na tuurijs. Geslaagde proefvaart. Het te Amsterdam gebouwde Nederlandsche motortankschip Rita is na een geslaagde proeftocht door de reederij overgenomen en direct naar Rotterdam doorgevaren. Schadevaring. Het uitgaande Britsche stoomschip R^ysto'n heeft schadegevaren aan het remminsswwk van de Middensluis. Belangrijke herstellingen. Het stoomschip Kertosono van den Rotter- damschen Lloyd passeerde in ballast naar Amsterdam voor het ondergaan van eenige be langrijke herstellingen. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip „Aslog" is te Velsen aangekomen van Söderhamn met een lading cellulose voor de Papierfabriek. Groote diepgang. Het van Curacao aangekomen Britsche tankmotorschip „Corbis" passeerde naar Am sterdam met een diepgang van 8,2 Meter.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5