DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Amstelland Andalusia Aurora Alcinous Aludra Arek Bennekom Barneveld Bloemfontein Bulysses Bodegraven Bizkargi Mendi Boschfontein Chr. Huygens Clan Macilwraith Cunene Ceres (Ned.) Criinssen Caribia Cerro Ebano Colombia (Ned.) Deucalion (Ned.) Eurymedon F!don Park. Eurvbates Elsa Euterpe Eifel Freiburg Fauna Buenos Aires Basse in Midd. Zee Batavia Z. Afrika Swansea Chili Chili Z. Afrika Curacao Hamburg \Iglers (v. IJm.) Z. Afrika Ned. Indië Rangoon Rosario Bourgas West-Tndië West Tndië Houston West Indië Alexandrië Batavia Basse'n Batavia 'onstantza 'O'-Hoaux Hamburg tndië Danzig Buenos A^res 5 April 20 April 11 Mei 6 April 12 April 9 April 16 April 25 April 16 April 4 April 22 April 20 April 26 April 2 Mei 19 April 2 April 29 Maart van Las Palmas. 29 Maart van Pt, Said. 29 Maart van Bari. in lading. 1 April te Kaapstad. 1 April vertrokken. 24 Maart van Curacao. 30 Maart van Callao. 3 April te Duinkerken. 1 April te Oslo. in lading. 3 April van Gibraltar. 3 Maart van Beira. 2 April te Geneve. 2 April van Pt. Said. 21 Maart vertrokken. 2 April van Piraeus. 3 April van Havre. 1 April van Pt. Llmon. 12 Maart te Charleston. 2 April van Barbados. 1 April van Lefkandi. 27 Maart van Belawan. 23 Maart vertrokken. 2 April van Padang. in lading. in lading, in lading. 31 Maart van Perim. in lading. 1 April van Hamburg. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Papierfabriek Visschershaven Zweedsch Noorsch s.s. m.s. Aslog Skoger SÖderhamn Brevik cellulose ijs IJMUIDEN Visscherijnieuws in een notedop. Gaan ketelkeuren. De Zwarte Zee, de Schoorl en de Henriet te Jacoba maken van den slech ten toestand van de markt gebruik om te gaan ketelkeuren. Nuttiger kan de tijd thans niet besteed worden. Omgelegd. De trawlers Perseus, IJselmond, Eemmond en Vios III zijn in verband met de slechte toestanden opgelegd. Van Amsterdam teruggekomen. De Jhr. C. van den Brandeler is van Amsterdam in de Visschershaven teruggekomen. Lading natuurijs. Met een lading natuurijs voor het Natuurijs Verkoopbureau is in de Visschershaven aangekomen het Noorsche s.s. Skoker. Uit het dok. De Juliana IJM. 63 heeft het dok verlaten. Door storm opgehouden. Een groot aantal trawlers is door den storm opgehouden. Ge meld wordt dat van de Utrecht even nadat de trawler de haven had verlaten de boot van het dek sloeg. PERSONALIA Benoemd tot onderwijzeres aan de P. Ver- me ulenschool (kweekeling met akte) Mej. Neiman, van Driehuis GEREF. SCHOOLVEREENIGING In gehouden jaarvergadering van de Geref. Schoolvereeniging werd naast de jaarversla gen van secretaris en boekhouder en de mede- deelingen van de hoofden der Groen van Prinsterer en Marnixschool, voorzien in de va cature in het bestuur ontstaan door overlijden van den heer H. Hendrikse. Gekozen werd de heer S. Bos; de beide aftredenden de heeren B, Vlaming en Corn. v. d. Valk, werden her kozen. V. G. S. I—KENNEMERLAND I In het sportpark vindt a.s. Zaterdagmiddag te 3 uur een vriendschappelijke voetbalwed strijd plaats tusschen V. G. S. I—Kennemer- land. BEZOEK AAN FLORA TE HEEMSTEDE. Heden brengen de twee hoogste klassen der PMeisjesschool onder geleide der zusters :i bezoek aan de bloemententoonstelling te Heemstede. Het vervoer geschiedt per auto cars. De reis van de Gerberdina Johanna. Mislukt door slechte visch en lage prijzen. Zoo is de eerste Noorsche reis van de Ger berdina Johanna op een groote mislukking uitgeloopen. De groote vangst was nog niet groot genoeg om den trawler een behoorlijke besomming te bezorgen. De oorzaak van deze mislukte reis is wel in de eerste plaats te wijten aan de lage markt voor de schel visch. Deze vischsoort was in goede kwaliteit al zeer goedkoop, zoo dat die welke door de Gerberdina Johanna werd aangevoerd, de bekende zwarte schel- visch slechts eenige guldens per kist kon op brengen. Voor de kabeljauw was de markt echter beter, waardoor voorkomen kon worden, dat de catastrophe nog grooter werd. Door deze omstandigheden besomde de trawler slechts f 2500, Zeer waarschijnlijk «zal het wel bij deze en kele Noorsche reis blijven. Het is een zeer duur experiment geweest en daarom des te meer te betreuren dat het mislukt is. NUTSSPAARBANK. Gedurende de maand Maart 1935 werd in gelegd a. Kantoor Julianakade f 31,504.65 b. Kantoor Willebrordstr. f 15.196.80 c. Kantoor Santpoort f 1.603,34 en terugbetaald: Kantoor Julianakade f 14.611,18 b. Kantoor Willebrordstr. f 7.033,94 Kantoor Santpoort f 225. f 48,304,79 f 21,870,12 meer ingelegd dan terugbetaald f 26,434,67 Het tegoed der spaarders op 1 Maart 1935 bedroeg f 1,131,583,59 Het tegoed der spaarders op April 1935 bedraagt f 1,158.018.21 Kleine schol per 50 K.G. f 19—f 5.90. Schar per 50 K.G. f 9—f 3.60. Tongschar per 50 K.G. f 24f 22. Kleine poon per 50 K.G. f 8.50f 1.30. Groote schelvisch per 50 K.G. f 8.50f 6.70. Middelschelvisch per 50 K.G. f 7.50f 6.90. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 8f 4.20 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 6.20f 3.60. Kabeljauw per 125 K.G. f 36f 11. Groote gullen per 50 K.G. f 8f 3.70. Kleine gullen per 50 K.G. f 8.50f 4.60. Wijting per 50 K.G. f 4.10—f 0.70. Makreel per 50 K.G. f 8. Heilbot per K.G. f 0.75f 0.42. Leng per stuk f 1.47f 0.25. Koolvisch per stuk f 0.27f 0.02. BESOMMINGEN. Trawlers: Caroline IJM. 26 830 m. f 2420. Petten IJM. 49 700 m. f 2390. Corrie IJM. 21 145 m. f 1040. Penelope IJM. 64 40 m. f 780. I. S. Groen IJM. 130 255 m. f 1710. Maria Elizabeth IJM. 114 60 m. f 1090. Jenny Elsa IJM. 88 50 m. f 1050. Raaf IJM. 432 45 m. f 800. Kotters: E 541 f 310, E 61 f 330. Beugers: VI. 114 f 600, VI. 197 f 800. Loggers: KW 86 f 520, KW 41 f 15, KW 172 f 460, SCH 297 f 260. VELSEN Gera Indië 15 April 29 Maart van Triëst. Giekerk Beira 2 April te Kilindini. Geira 2 April te Duinkerken. Hazelwood -anta Fé 5 April 1 April van Finisterre. Feiclelberg 'Ted. Ind'ë 8 Mei 1 April van Padang. Harmonie "•IIOROS A'-es 8 Mei vertrekt 5 April. Hebe (Ned.) Gothenburg in lading. Leerent Meent Batoum 13 April 30 Maart van Stamboul. Moerkerk Ta nan 27 Maart van Colombo. Marton "ilia Constitucion '2 Aoril 1 April te Duinkerken. Metonuuis Gamhurg 4 April 3 April van Bremen. M v. St. Aldeannde Gq.tavla 3 April van Batavia. Munsterland Hamburer 8 April in lading. Maa^rk "rest Afrika 1 April van Lagos. Ma art. je Plymouth heden 2 April vertrokken. Nbkerk ^uid-AfrOra vertrekt 5 April v. Antwerpe West Indië 11 April 30 Maart v. Port of Spain. O'-anie Nassau "'est. Tndië 10 April 25 Maart van Paramaribo. Orestes Gambure in lading. Orion (Ned.) A/ridd. Zee 1 April van Napels. Oberon Alexandrië in lading. Po'vnhemus Batavia 18 Aoril 1 April van Port Said. Poelau Roebiah Gatavia 5 April 30 Maart van Gibraltar. Batavia 13 April 28 Maart van Perim. Poelau La ut Ned Tndië 31 Maart van Perim. P. L. M. 24 Melblla (v. IJm.) 30 Maart vertrokken. Mexico 10 Mei in lading. Perseus 1den.se 4 April 2 April te Kopenhagen. Pluto (Ned.) Stettin in lading. Ned. Indië 30 April 1 April te Colombo. Recina Santa Fé 10 April 9 Maart van Montevideo. Sesostris Mexico 5 April 31 Maart van Azoren. Southgate Posario in lading. 1 April van Kobé. South America vort Arthur 14 April 27 Maart vertrokken. Springfontein Hamburg 4 April 3 April vertrokken. Thirlby Rosario 11 April 9 Maart van Buenos Aires. 'N'dd. 7ee 4 Aoril 2 April te Samos. Titus Midd. 7ee 8 April 2 April te Barricona. Ned. Indië 30 Maart van Belawan. Trajanus West Indië 29 Maart v. St. Marc. Ulysses (Ned.) Bourgas 30 April 2 April te Stamboul. Vulcanus (Ned.) Midd. Zee 8 April 3 April te Lissabon. Waterland (Ned.) Buenos Aires 21 April 1 April van Victoria. Zaanland Buenos Aires 5 Mei in lading. Goede tijding voor stroom verbruikers. Betaalde Omzetbelasting wordt gerestitueerd. De directie van het Provinciaal Electrisch Bedrijf van* Noord-Holland heeft aan de stroomverbruikers medegedeeld, dat de mi nister van financiën thans heeft bepaald, dat de aan electriciteitsbedrijven te berekenen omzetbelasting een belangrijke verlaging on dergaat en wel met terugwerkende kracht van 1 Januari 1934 af. In verband hiermede is. naar de directie mededeelt, door Ged. Staten besloten, de om zetbelasting voor de levering aan licht en huishoudelijk verbruik voor rekening van haar bedrijf te nemen en dientengevolge niet op de verbruikers te verhalen. Ook aan dit be sluit is terugwerkende kracht verleend en wel van 1 Mei 1934 af. de datum van welke de Omzetbelasting in rekening werd gebracht. Bij aanbieding van de volgende quitantie zal een restitutienota ter verrekening van de betaalde omzetbelasting worden aangeboden. BEVERWIJK DE HEER PEELEN NAAR „SUISSE". De heer L. Peelen, de gérant van het café restaurant Oud-Meerenstein, zal zich binnen eenige dagen gaan vestigen in café-restaurant Suisse, in de Breestraat. TELEFOONPAAL OMGEWAAID. Tengevolge van een rukwind is Woensdag in de Stumphiusstraat een telefoonpaal om gewaaid en in een perceel aldaar terechtge komen. Eenige ruiten werden vernield. Het bleek, dat de paal aan den voet vermolmd was ELKAARS SIGNALEN NIET GEHOORD. Op den vijfsprong Kees Delfsweg, Romer Kerkweg en Korte Boeweg heeft Woensdag een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen twee vrachtauto's. Het ongeluk ontstond door het niet hooren van eikaars signalen. De materieele schade was zeer groot. De be stuurders kwamen met den schrik vrij. Later bleek uit het politieonderzoek dat van een der wagens de remmen niet in orde waren. Noteering van den 3en April 1935. Spinazie per kist 2848 ct. Andijvie per kist 2255 ct. Raapstelen 100 bos f 2.50 Radijs per 100 bos f 3 Koolrapen per zak 75 ct. Wortelen per kilo 23 ct. Bieten per kilo 23 II 2ct. Komkommers per 100 f 5f 12. Schorseneer en per kilo 3 1/2 ct. Aardappelen per kilo 58 ct. Idem zand per kilo 9 ct. Boerekool per bak 2095 ct. Roode kool 100 stuks f 9f Savoyekool per 100 f 3f 6. Uien per kilo 25 ct. Prei per bos 711 ct. Sla per kist f 0.50f 1.10 Rabarber per 100 bos f 7f 15 Pieterselie per bos 10 ct. Selderie per bos 6 ct. Appelen per kilo 3248 ct. Peren per kilo 13 ct. Brusselschlof per kilo 411 ct 16. HEEMSKERK BEVORDERD. Uitgegeven werden 25 nieuwe spaarbank boekjes en ingetrokken 6 spaarbankboekjes. Het laatst uitgegeven boekje droeg het num mer 3368. MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 4 APRL Tarbot per K.G. f 0.58—f 0.42. Tongen per K.G. f 1.20f 0.50. Middelschol per 50 K.G. f 22—f 20. Zetschol per 50 K.G. f 26—f 22. Aan de R.K. Land- en Tuinbouw-Winter- school te Beverwijk zijn bevorderd van de le naar de 2e klasse de leerlingen W. Vendel en Th. Beentjes. ZUIGELINGENZORG. Binnenkort zal het aantal eonsultatiebu- reaux van de Commissie voor kinderhygiene in Noord-Holland weer met één worden uit gebreid, n.l. met een bureau in deze gemeente, dat onder leiding zal staan van de doktoren IJpma en Meyer. De zittingen worden om de week gehou den des Woensdags om 2 uur; de eerste op Woensdag 10 April ten huize van Dr. Meyer en zoo vervolgens. De toegang tot het bureau is kosteloos en kinderen boven den leeftijd van 11/2 jaar worden niet toegelaten. LEDENVERGADERING A. D. O. Dond&'dag 11 April houdt de R.K. Voetbal - vereeniging A. D. O. een ledenvergadering in het K. S. A. gebouw. KIEZERSLIJST 35 36 De op 1 April j.l. definitief vastgestelde kie zerslijst 1935/36 vermeldt de namen van 2029 kiezers voor de Tweede Kamer, 2003 voor de Provinciale Staten en 1917 voor den Gemeen teraad. Het aantal namen „Beentjes" heeft hierin een flink aandeel en bedraagt 110. SUPPORTERSCLUB „BLAUW WIT" Bovengenoemde vereeniging houdt op Woens dag 10 April haar jaarvergadering. 5ANTPOORT CONCOURS NOORD-IIOLLANDSCHE ZANGERSBOND In verband met het feit, dat de vereeniging „Vox Humana" dit jaar 25 jaar' bestaat, is haar door het bestuur van den N.-Holl. Zan- gersbond opgedragen dit jaar het jaarlij ksch concours van dezen Bond te organiseeren. Het concours wordt op 14 en 21 Juli gehouden op een door de gemeente voor dit doel welwil lend afgestaan gedeelte van het Burg. Rij- kenspark, daar, waar de veelbesproken mu- zieknis zou gebouwd worden. 29 vereenigingen zullen aan dit concours deelnemen. Waar des avonds geen eere-wedstrijden worden gehou den, zal op beide avonden door een gerenom meerde vereeniging een concert worden gege ven. feeeds heeft het 230 zangers tellende „Amstels Werkman directeur Joh. Brands, toezegging gedaan op één dezer data een con cert te geven. Voorts ligt het in de bedoeling op de tusschen gelegen avonden eveneens concerten te doen geven. De jury zal bestaan uit de heeren Boudyn, Olman en Versloot. Het eere-comité wordt gevormd door de vol gende heeren: Wethouder Nijssen, die het voorzitterschap heeft aanvaard, Wethouder Bos, Joh. v. Been, Notaris Dolleman, Mr. C H. Guépin, Dr. de Groot, Herm. J. Hijmans. Koch en Dr. Mansholt. DE BEWAARSCHOOL. Naar we vernemen ligt het in de bedoeling van „Volksonderwijs" binnen afzienbaren tijd ook de tweede klasse van de nieuwe kleuter school te gaan exploiteeren. TURNV. „SANTPOORT" Het feestavondje van de T. V. S.-adspiran- ten mag in alle opzichten geslaagd heeten. Verschillende attracties, waarmee aardige prijsjes te verdienen waren, hielden de stem ming er in, hetgeen ook gezegd kan worden van de muziek van Krabs Band, die zich gra tis beschikbaar had gesteld. Bovendien ont popte de heer Krab zich als een verdienste lijk goochelaar. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN Zoon stal olie uit Garage van zijn vader. Veertien dagen geleden stond een man te- ïecht, die olie gekocht zou hebben van een jongen, die de olie door diefstal uit de ga rage van zijn vader zou hebben verkregen. De verd. zou niet alleen den zoon tot diefstal hebben bewogen, doch andere personen even eens. Wegens heling had de officier 1 jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest ge- eischt. De uitspraak luidde: 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. De verdediger Mr. B. W. Stomps vroeg vrij- Strenge straf wegens oplichting. Een 57-jarige man, die schoenmakers heeft opgelicht door betaling te vorderen voor nooit gezonden goederen, terwijl verd. zich uitgaf als vertegenwoordiger van fabrieken werd veroordeeld conform den eisch, die luidde: 11/2 jaar gevangenisstraf. Verdediger was Mr. H. J. M. Tonino, die clementie had ge pleit. Poging provinciaal ambtenaar om te koopen. Een groentehandelaar, die getracht zou heb ben een provinciaal ambtenaar om te koopen en dezen te bewegen groente en fruit van hem (verd.) te betrekken, werd vrijgesproken. Verd. had aangeboden een gedeelte van een rekening te laten vallen en heeft den amb tenaar ook een mand fruit gezonden. De ver dediger was Mr. B. W. Stomps, die een voor waardelijke straf had gevraagd na een eisch van drie maanden gevangenisstraf. Bekentenis op het nippertje. Een jongeman die op het laatste oogenblik bekende in het huis van zijn tante te hebben ingebroken waar hij den muntmeter heeft gelicht werd veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek van den tijd, in pre ventieve hechtenis doorgebracht. De eisch luidde 11/2 jaar wegens inbraak en diefstal en 10 dagen wegens landlooperij Verdediger was Mr. W. Briët, die clementie had gevraagd, vooral wegens den gezondheids toestand van den verdachte. Pensionhoudster mishandelde haar dienstbode. De pensionhoudster die haar dienstbode geregeld mishandelde, sloeg met de hand en verschillende harde voorwerpen, werd ver oordeeld tot 2 weken gevangenisstraf, De eisch was 2 maanden gevangenisstraf Als verweer had verdachte gezegd dat het meisje achterlijk en onhandelbaar was. De verdediger Mr. L. G. van Dam drong op een voorwaardelijke veroordeeling aan of een ;eld'boete. Voor Haarlem's Politierechter. Vergeetachtige belastingplichtigen. Eens in 't jaar worden wij verrast met een biljet, waarop tal van vragen zijn gesteld be treffende onzen burgerlijken en financieelen staat, welke vragen wij moeten beantwoorden, waarna we door het plaatsen van onze hand- teekening te kennen moeten geven, dat wij de waarheid niet te kort hebben gedaan en dan moeten we het biljet in een blauwe envelop pe, welke er beleefdelijk is bijgevoegd, terug zenden aan den inspecteur der directe belas tingen, wiens adres in duidelijke letters op de enveloppe is gedrukt. We weten allen wat dit beteekent: de fiscus wil weten hoe groot onze inkomsten zijn, om ons naar wet en billijkheid belasting te laten betalen. Nu is belastingbetalen iets, waarvan we de noodzakelijkheid voor anderen inzien, maar ten opzichte van ons zelf lijkt ons dat dik wijls een zekere aanmatiging en daarom kij ken we het papier met de blauwe enveloppe niet met dezelfde vriendelijkheid aan, waar mee we b.v. een verjaarbrief of nieuwjaars- wensch beschouwen. We beginnen met het pa pier met de onzes inziens onbescheiden vra gen terzij te leggen. Er zijn nauwgezette vrouwen, die zeggen: Man, denk je om je belastingbiljet?" en dan antwoordt de man. „Ja, ja, 't komt terecht" waarna hij zich in zijn krant verdiept. Er zijn echter ook vrouwtjes met minder doorzicht en die stoppen de vragenlijst weg of zeggen aan haar man niet, dat ze het biljet ontvangen hebben, alzoo een struisvogelpoli tiek voerende, want ze denken, dat als de man het biljet niet ziet, de belasting zal uitblijven. DONDERDAG 4 APRIL I5JS meldt: Hoogste barometerstand 773.3 Akureiri.. Laagste barometerstand 746.9 Lerwick. en voorspelt: Matigen tot krachtigen later Zuidwestelijken tot Noordwestelijken f3 Betrokken tot zwaar bewolkt. Regen of sneeuwbuien. Weinig verandering in ratuur. Barometer Stand van heden morgen 753 Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENBiu# Kanaalstraat 83. Tel. 5460 TjnJ HOOG WATER TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 4.05 uur; n.m. 4,23 uur Zaterdag v.m. 4.44 uur; n.m. 5.06 uur' Zondag v.m. 5.27 uur; n.m. 5.51 uur' 42 p, 36? 31?. Maar deze slimmigheid heeft evenals het- j ja, 't komt terecht" tengevolge, datnaeeiifi tijd de belastingadministratie een r~- wing met een nieuw biljet stuurt. Nu zijn er nalatigen, die met een vloek een zucht toch maar in vullen, maar er er ook, die het niet doen en hopen, dat ze v geten zullen worden, waarin ze zich verb en ze vergissen zich dubbel, want nu S ze nog bekeurd ook en moeten voor den litierechter verschijnen. Daar komen gen» delijken, die zeggen: „ik heb het verleW" maar er komen ook ongelukkigen, die slachtoffer zijn geworden van nalatige boek' houders of accountants. Voorts komen er slimmerikken, die beweren, het biljet in d» postbus te hebben gestoken en redeneeren" „bewijs maar, dat ik het niet gedaan heb' Dat is niet te bewijzen, maar aangezien «ei enkel postambtenaar verzot is op belastin? biljetten, gelooft de rijksadvocaat niet v«! van het verloren raken en deze beweerde tia er, wilde men de belastingplichtigen geloóven van alle poststukken de belastingaangiften het meest haar bestemming niet zouden be. reiken. Al de onschuld en al de slimmigheii mocht ook heden weer niet baten: de ambte naar, die de aangiftebiljetten had uitgereid bevestigde dit: de inspecteur verklaarde het biljet niet ontvangen te hebben vijf tj«n twaalf gulden was de boete, die de rijksadvo caat vroeg, de officier knikte, de politierech ter deed er zelden wat af. Aangezien in Mei nieuwe biljetten verwacht kunnen worden, geven we de burgerij den goe den raad, het maar zoo spoedig mogelijk in tc vullen en wel en deugdelijk in de Dostbus te steken. Onaangenaam werk doe men liefst zco gauw mogelijk. UIT HAARLEM Wat is Europa's toekomst?, Lezing van Dr. E. van Raalte voor dé V. D. J. O. Dr. E. van Raalte sprak Woensdagavond voor de Vrijzinnig-Democratische Jongeren Oraganisatie over den huidigen politieken toestand. Wil men de binnenlandsche poli tiek kunnen overzien, aldus Dr. van Kaalte in het begin van zijn rede, dient men de in ternationale politieke verhoudingen te over zien en zich daarvan een juist beeld te ver schaffen. Het einde van het afgeloopen jaar en 'net begin van dit jaar leek het alsof de inter nationale politieke hemel helderder werd. Er waren verschillende hoopgevende symp tomen. Dit dankten wij o.a. aan de oplossing van het Saarprobleem, waarin de Volken bond zoo goed voor den dag is gekomen. Ook op den Balkan was de toestand rusti ger geworden en was een ontspanning inge treden. De toenadering tusschen Italië en Frankrijk liet ook niet na gunstig uit te wer ken evenals de samenwerking tusschen Pa rijs en Londen. Immers was het altijd Frank- rijk's bedoeling geweest een internationale macht tot stand te brengen, die den vrede zou kunnen waarborgen. Engeland is altijd wat afkeerig geweest van deze politiek. Door het aan de macht komen der natio naal socialisten in Duitschland is in het poli tieke wereldbeeld veel veranderd. De heer Van Raalte, die wel degelijk de fouten ziet van het Verdrag van Versailles zei, dat ne. een nalatigheid was van de mogendheden, dat zij niet hebben ingegrepen toen m 1»» in Duitschland dit verdrag duidelijk werd overtreden. De steeds groote wordende bedreiging door de instelling van een Duitsche luchtmacw heeft Engeland van meening doen verande ren en ook Italië zal zich aansluiten bij ne internationaal luchtpact. Het ligt in of doeling ook Duitschland. Rusland en 0 Kleine Entente in dit luchtpact op te neg In Londen ls nogmaals de onafhanseuA heid van Oostenrijk vastgesteld, en tegeno. de poging Duitschland te bewegen, naar nève terug te keeren, stond de elsM Duitschland de bepaling van zijn ning uit het Verdrag van Versa De rest van de tegenwoordige geschiede^ ligt nog versch in het geheugen: Engew» uitgesteld bezoek aan Berlijn en de pu tie van het Witboek. Bpriiin Na het bezoek van Engeland aan1 in deelde Sir John Simon mee, dat metDJig land geen overeenstemming is te oer doch wel zou dit het geval zijn geweest® schen Engeland en Rusland. n„ifa4i- Het feit dat men met een onwillig land heeft te maken noemde de nee Raalte weinig hoopvol. Er zijn nu ng schillende onderhandelingen jnet lende mogendheden op komst, doen land's weigering blijft ona®gBS? ïenschen lang Duitschland met geweldzijnw uitgevoerd wenscht te zien. zullenal mogendheden zich gezamenlijk scm r ten zetten den vrede te beveüigen ..n rechtsorde te handhaven. De a voor de vredeshandhaving n°e« oorlog te geschieden, men kan nier ook denken aan een economise!*e Toch blijft Dr. Van Raalte ojm® ;stemd voor de toekomst. ^ftens, t« gestemd voor ziet men toch een vooruitgang. eiken tegenslag komt weer een .ro de goede richting. Tenslotte biui y0_. op de redelijkheid der volkeren kenbond als instituut van steens s* beteekenis

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6