(et (nood dat U uoodiy. Uairtj S.D.A.P. en N.V.V. betoogen. Beleediging van Barmat? De Koningin te Wagenlngen. Strafzaak in hooger beroep. s Donderdag zijn in hooger beroep voor het Amsterdamsche Gerechtshof de pleidooien gehouden in de civiele procedure tusschen Barmat en het dagblad „De Telegraaf". Dit laatste was door de rechtbank veroordeeld tot betaling van een schadevergoeding van 500 wegens beeleedïging van den heer Barmat, door het opnemen van artikelen, welke tot titel droegen: „Kende Barmat Stavisky? en Speculeerde Barmat tegen den gulden?" Deze eerste procedure, .waarvan Donderdag het hooger beroep diende, werd nog door twee andere gevolgd, waarbij de Telegraaf eveneens veroordeeld werd tot het betalen van schadevergoeding. Als vertegenwoordiger van het dagblad trad op Mr. J. G. Salm. Deze betoogde, dat geen onrechtmatige daad was gepleegd, aangezien de algemeen bekende reputatie van Barmat dermate was, dat geloofd mocht worden, wat omtrent hem werd verteld. PI. voerde als be wijs voor deze slechte reputatie aan o.a. de buitengewoon slechte informatie, door het Duitsche gezantschap te Den Haag in 1919 gegeven en verschillende andere dergelijke feiten. Er is ook geen sprake van een Hetze tegen Barmat: het eerste artikel werd in Mei 1933 gepubliceerd, het tweede in Februari 1934, zoodat van een Hetze in intens tempo onmo gelijk kan worden gesproken. Toen voorts in Mei 1933 het artikel werd gepubliceerd kon verwacht worden, dat Barmat uit het land weg was, aangezien hij kort te voren uitge wezen was op grond van vermoedens omtrent speculatie tegen den gulden. Dit vermoeden werd bovendien versterkt door de nervositeit ter beurze in die daggen waar men vreesde voor den val van den gulden, terwijl het in makelaarskringep opviel, hoe de N.V. Kulitsch en hare dochtermaatschappijen, waaraan Barmat verbonden was, voortdurend aan de markt waren voor het koopen van onroerend goed, iets dat door menschen, die den val van de valuta verwachten, wordt toegepast om zich te verrijken. De raadsman van Barmat bestreed de ver schillende beweringen van zijn tegenpleiter en zeide, dat in de strafzaak tegen zijn cliënt in Duitschland niet alleen moreele, doch zeker politieke tendenzen hebben gegolden. Ten sterkste bestreed hij ook, dat Barmat tegen den gulden zou hebben gespeculeerd en dat deze Stavisky zou hebben gekend. Vonnis 23 April. Aula Landbouwlioogcschool aan de regeering overgedragen. DE TWENTSCHE FANK N.V. Naar wij vernemen zal aan de op 27 April a.s. te Enschede te houden algemeene verga dering van aandeelhouders van de Twentsche Bank N.V. worden voorgesteld over het jaar 1934 een dividend van 3 pet. uit te keeren. De moord op commissaris Ellenberger. Tegen verdachte twintig jaar geëischt. Heden zou de Koningin een bezoek brengen aan de Landbouwhoogeschool te Wagenlngen en daar tevens de overdracht aan de regee ring der onlangs voltooide aula met haar te- enwoordigheid vereeren. H. M. zou met den trein, die te 13.40 uur te Ede stopt, aan het station aldaar aankomen en zich vandaar per auto over Bennekom ,ar Wageningen begeven naar het hoofdge bouw der Landbouwhoogeschool in de Hee renstraat. Aan het hoofdgebouw zou de Koningin wor den ontvangen door het volledig curatorium der Landbouwhoogeschool. Na de begroeting zou de Koningin zich naar de Senaatskamer begeven, welke evenals de entree van het hoofdgebouw smaakvol met groen en bloemen was versierd. Daar zou de senaat aan haar worden voorgesteld, benevens de buitengewone hoogleeraren en de oud hoogleeraren, prof. dr. L. Broekema en prof. dr. J. H. Aberson. Vervolgens zou de Koningin van het hoofd gebouw vertrekken, uitgeleide gedaan door de Colleges van curatoren en van rector-magni- ficus en assessoren, tot het maken van een korten rondrit langs een aantal laboratoria. Over den Rijksstraatweg zou de Koninklijke stoet naar de aula gaan. Daar zou de Ko ningin in de hall worden ontvangen door het bestuur van het Aulafonds, de heeren dr. F. E. Posthuma, voorzitter: J. Sibinga Mulder, J. Schuit en ir. J. N. Smit, secretaris. In de aula zouden verder aanwezig zijn mr. H. P. L. Steenberghe, minister van economi sche zaken; mr. S. baron van Heemstra, com missaris der Koningin in Gelderland, cura toren en de senaat der Landbouwhoogeschool, prof. de Bussy van het Koloniaal Instituut, prof. dr. O. de Vries, de oud-gouverneur van Suriname, dr. Rutgers, oud-minister enz. Terwijl de Koningin de aula zou binnen treden zou de heer J. F. van Zutphen op het orgel Toccata et fuga, in D mol van J. Bach spelen. Nadat H. M. en haar gevolg zou hebben plaatsgenomen, zou het orgel het Wil helmus spelen. Rede dr. E. F. Posthuma. Hierop zou dr. E. F. Posthuma, voorzitter van het Aulafonds, het woord nemen voor het uitspreken van de volgende rede: ,,.'an mij, aldus spr., valt het groote voor recht te beurt, Uwe majesteit namens het be stuur van de stichting „Het Aulafonds" wel kom te mogen heeten. Het zal ongetwijfeld door ieder in het Rijk in- en buiten Europa, dien bij de landbouw is betrokken, in hoogen mate worden gewaardeerd, dat Uwe majesteit wel heeft willen besluiten de overdracht van de aula aan de regeering persoonlijk bij te wonen. Deze aula toch bedoelt een blijvend monument te zijn als uiting van dankbaar heid- voor het genoten landbouwonderwijs en ik voel mij de tolk van hen allen als ik mij veroorloof Uwe majesteit te zeggen, dat zij het allen als een groote eer aanvoelen, dat het in Uwe tegenwoordigheid is, dat zij hun ge schenk in handen der regeering kunnen over dragen. Niet het gebouw, maar de daden, die erin worden verricht, zullen straks beslissend zijn voor de vraag, of van hetgeen de stichters van het Aulafonds hebben willlen bereiken, ook voor de toekomst iets zal blijven. Ook dit he den zal verleden worden, maar moge blijven bestaan, in' vollen omvang de grootheidvan de gedachte, diép uit öns hart opgeweld, dat wij op oiizen levensweg duidelijk het werk onzer dankbaarheid moesten vastleggen." Vervolgens zou de heer J. Sibinga Mulder spreken, waarna minister Steenberghe na mens de regeering de aula zou aanvaarden. Dit zou het einde der plechtigheid zijn. H.M. zou met de autoriteiten de aula verlaten en zich naar dé kleine gehoorzaal begeven, waar thee zou worden geserveerd. De Koningin zou van Ede per trein naar Den Haag terugkeeren. Twee Hollandsche jongens te Cleve veroordeeld. Wegens deviezensmokkcl. Opzettelijke doodslag aangenomen. Donderdag heeft voor de Rotterdamsche rechtbank terecht gestaan een hoofdagent- titulair, die op 1 December 1934 op het hoofd bureau van politie te Schiedam den commis saris Ellenberger heeft doodgeschoten. In de dagvaarding was hem ten laste gelegd moord onder bezwarende omstandigheden subs, doodslag, voorts zware mishandeling met voorbedachte rade den dood ten gevolge hebbend en zware mishandeling den dood ten gevolge hebbend. Er waren negentien getuigen gedagvaard. Verd. werd binnengeleid door drie rijksveld wachters. Bij zijn ondervraging zeide verd., dat hij de kamer van den commissaris schijnt te zijn binnengegaan, doch hij kon geen dui delijke beschrijving geven van hetgeen er is gebeurd. Hij had zijn degradatie aan den commissaris geweten. Hij wist niet meer. dat hij zijn revolver had getrokken. De daad moest in een opwelling zijn gebeurd. Hij had spijt, dat alles zoo was gegaan. Uit het rapport van den hoofdinspecteur van politie, de heer Dasoel, bleek, dat ver dachte diens volle vertrouwen genoot en dat hij jarenlang bekend had gestaan als een ijverig en flink politieman. Een half jaar ge leden was het evenwel met hem misgeloopen. Hij maakte zich herhaaldelijk schuldig aan overmatig drankgebruik, zoodat er bij den commissaris tal van klachten over hem in kwamen. Steeds beloofde hij beterschap, maar deze is uitgebleven. Eenige malen dronk hij zooveel bier, dat hij in beschonken toestand verkeerde. Getuige J. B. Blomsma. inspecteur van poli tie te Schiedam, gaf een relaas van de ge beurtenissen. Hij was 's morgens met verd. naar den kleermaker geweest om de distinc tieven op de uniform van verdachte te doen verwijderen. Verdachte zei toen, dat hij deze straf veel te zwaar vond. Terug van den kleer maker was verdachte op zijn fiets zoo snel weggereden, dat getuige vreesde, dat hij zelf moord zou gaan plegen. Na behandeling van dit rapport merkte ver dachte op, dat dit laster was. Hij dronk wel iets, doch hij ging zich nooit te buiten. De agent J. L. Vis verklaarde, dat hij met agent Hagesteln een onderhoud met den com missaris had, toen plotseling verd. binnen kwam en iets op het bureau gooide. Daarna knalden er twee schoten. Getuige had verd. beetgepakt, die geen weerstand bood. Nadat getuige Hagestein enkele dingen omtrent den moord medegedeeld had, werd de hoofd in specteur van politie Dasoul gehoord. Hij had op zijn kamer zitten werken en enkele scho ten gehoord en was onmiddellijk naar de kamer van den commissaris geloopen. Ver dachte was zeer ontdaan geweest. Hij stond bij zijn collega's goed aangeschreven Toen hij naar het Huis van Bewaring overgebracht werd, had hij zich zeer onverschillig betoond, doch later was hij van houding veranderd. Voor den aanvang van het eigenlijke requi sitoir, sprak de Officier van Justitie woorden van deelneming aan het adres van den heer Ellenberger, wiens uitnemende kwaliteiten als mensch en politie-chef door spr. werden geëerd. De Officier van Justitie zette vervol gens uitvoerig het verloop van den moord uiteen. Wegens opzettelijken doodslag onder ver zwarende omstandigheden, eischte het O.M een gevangenisstraf van twintig jaar. De verdediger schetste uitvoerig de ver nedering van de degradatie, waarvan de in vloed op verdachte zich moeilijk laat inden ken. Spr. riep de clementie van de rechtbank in. ten gemaakt wordt en dat dit een waarschu- De verdachte merkte tenslotte nog op, dat wing voor anderen zou zijn. Duitschland is er hij grooten spijt had van zijn daad. Hij had I niet om buitenlanders te steunen. Als deze den commissaris altijd als zijn eigen broer Hollanders geen werk hebben, aldus besloot beschouwd. spr,. moeten zij hun eigen regeering om steun De uitspraak is bepaald op 16 April. vragen. (Adv. Ingez. Med.) Donderdagmorgen hebben voor het Gerechts hof te Cleve D. B. en A. V. uit Ubbergen, bei den beschuldigd van deviezensmokkelarij in hooger beroep terechtgestaan. Zij zouden zich schuldig gemaakt hebben aan het over de grens brengen van Rijksmarken, resp. bedra gen van 1700 en 1400 Rijksmark, gedurende het tijdvak van eind September 1934 tot mid den Januari van dit jaar. Op 20 Februari waren beide jongelieden veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf en vijf duizend Rijksmark boete. Landesgerichtsrat Bollen noemde het een „ungeheure Frechheit" om deviezen te smok kelen. Men benadeelde hierdoor den Duitschen Staat. Aan Duitschers worden zware straffen opgelegd en voor Nederlanders wordt geen uit zondering gemaakt. Als verdediger voor de beklaagden trad op Staatsanwalt Fuchs. Deze oefende critiek op de Nederlandsche pers en zeide dat deze pers voor de Nederlandsche „volksgenooten" op komt, doch zich nooit rekenschap gaf of deze ..volksgenooten", zooals hier, dezen steun wer kelijk wel verdienen. Duitschland wordt door buiitenlandsche organisaties bestreden. Deze organisaties, die worden gesteund door de Ne derlandsche pers, trachten Duitschland's fi nanciën ilam te slaan. Hier hebben wij even wel niet met zulk een organisatie te doen. Deze jongelieden hebben hier uit nood gehandeld. Zij zijn reeds jaren werkloos en dit is daar wel een bewijs voor. D. B. wilde zijn vader niet meer ten laste zijn en koos daarom dezen weg. Spr. verzocht het Gerechtshof dit als een ver zachtende omstandigheid te doen gelden. Zijn vader, zoo vervolgde spr., heeft zich groote uitgaven moeten getroosten voor zijn geheele gezin. D. B. en A. V. verklaarden hierna, dat zij slechts uit nood gehandeld hadden, in te genstelling met hun verklaringen van 20 Fe bruari. D. B. kon haast niet spreken, de tranen rolden hem over de wangen. Het Hof trok zich daarna twintig minuten terug. Toen de rechtszitting weer hervat werd was er doodsche stilte in de rechtszaal. Landesgerichtsrat Bollen nam het woord en veroordeelde de beide jongelieden tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van twee maanden voorarrest. De 5000 Mark boete wer den hun kwijt gescholden. Men had hiertoe besloten, aldus Landesgerichtsrat Bollen, om dat deze jongelieden gerekend konden worden tot j smokkelaars, die „klein geld" wilden ver dienen. Spr. hoopte, dat men in Nederland zou inzien, dat met deze menschen korte met- Als antwoord op den Landdag der N.S.B. in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam hebben de Federatie Amsterdam der S.D.A.P. en de Am sterdamsche Bestuurdersbond Donderdag avond eveneens in het R.A.I.-gebouw een groote betooging georganiseerd, bedoeld als een betuiging van trouw aan de Democratie. Teneinde tegemoet te komen aan de moei lijkheid, in den korten tijd van voorbereiding een zaal gereed te maken voor de ontvangst van een zoo groot aantal deelnemers als men verwachtte, had men besloten tot het houden van een z.g, „ketting-demonstratie", waarbij de eene groep deelnemers de zaal reeds weer verlaat, terwijl de andere groep binnentrekt. Tusschen half acht en 8 uur stelden zich de groepen betoogers op zeven verschillende punten van de stad op, en wel op het Bertel- manplein en het Henriëtte Ronnerplein voor Zuid, op het Beukenplein voor Oost, op de De Ruyterkade voor Noord, op het Amstel- veld voor Centrum en in de Fred. Hendrik straat en op het Mercatorplein voor West. Elke stoet werd voorafgegaan door een muziek corps, terwijl een aantal doeken werden mee gedragen met de leuze: „Voor Vrede, Welvaart, Vrijheid". Elke groep bestond uit eenige dui zenden deelnemers; de groepen uit Oost en West naderden naar schatting ongeveer de 10.000. Aan den kop van elke stoet gingen twee politie-ruiters, terwijl slechts weinige agenten te voet de stoeten vergezelden. Behoudens eenige politieruiters voor het R.A.I.-Gebouw en agenten van de motor-brigade op enkele punten om het verkeer te regelen, was er wei nig politie op straat, doch tot ordeverstoringen is het nergens gekomen. De eerste stoet van het Henriëtte Ronner- olein trok tegen half negen het R.A.I.-Gebouw binnen. In de zijzaal stond een rood gedra peerd, pyramide-achtig podium opgesteld, op welks treden hoornblazers post hadden gevat. Er achter prijkte een groot doek met de leuze: Voor Vrede, Welvaart, Vrijheid". Er voor en op zijde stonden de vlaggen van S.D.A.P., N.V.V. en andere instanties der moderne ar beidersbeweging opgesteld. In het midden van de zaal was een groot carré vrijgehouden, waaromheen schouder aan schouder leden van de A.J.C. met kleurige vlaggen geschaard stonden.- Het podium werd door schijnwerpers hel beschenen. Onder het geroffel van voor het podium op gestelde trommelslagers marcheerde de eerste groep de zaal binnen, tot het carré geheel ge vuld was met ongeveer 5000 menschen. De hoornblazers bliezen een fanfare, waarna de acteur J. Sternheim „Moderne Prometheus" van Henriëtte Roland Holst declameerde. Vervolgens was het woord aan den heer Koos Vorrink, voorzitter der S.D.A.P. In zijn rede somde hij de verschillende crisisver schijnselen op, die in ons land o.a. tot uiting kwamen in de 430.000 werkloozen. Hij hekelde de politiek van aanpassing en verlaging van het,levenspeil en protesteerde tegen de libe raal-kapitalistische. politiek der heerschende klasse. Uitvoerig behandelde spreker de poli tieke actie der N.S.B., die zich 'z.i. solidair ver klaard had met het Duitsche nationaal-socia- lisme en dezelfde method,en in Nederland wil j'aafï toepassen, zij" vergiftigt naar zijn mëènirig" iet politieke leven in Nèderland en probeert zélfs de groote figuur vdn Troelstra uit te spelen tegen de huidige leiders der S.D.A.P. Deze meeting is, zoo zeide spr., niet alleen een protest, maar ook een getuigenis van de beschavingsmacht van het democratische so cialisme, dat in'dezen tijd van crisis een con structieve welvaartspolitiek wil voeren, een getuigenis ook van den vredeswil der demo cratie. waarvoor de moderne arbeidersbewe ging alleen uit de hoofdstad in enkele dagen meer menschen bijeenbrengt dan de N.S.B. uit het heele land na een maandenlang met onbeperkte geldmiddelen gevoerde propagan da. Met een gelofte van trouw aan de demo cratie besloot spr. zijn rede, die door de be toogers beantwoord werd met een drievoudige kreet: „Vrijheid". Tijdens de passage in de redevoering over Troelstra werd boven het podium een reus achtig portret van den gestorven leider zicht baar, waarop een daverend applaus volgde. Terwijl de eerste groep door den achteruit gang het R.A.I.-gebouw verliet, trok de tweede groep de zijzaal binnen. De aankomende stoe ten trokken inmiddels de hoofdzaal binnen, waar zij werden „opgerold" en moesten wach ten tot zij in de zijzaal konden worden toe gelaten. Terwijl te ruim tien uur de derde groep de zijzaal binnenmarcheerde, stond de vierde groep pas in de groote zaal te wach ten, terwijl buiten de vijfde groep arriveerde uit West, die van het R.A.I.-gebouw langs Fer dinand Bolstraat, Albert Cuypstraat en Frans Halsstraat tot aan de Stadhouderskade reikte. Voor elke groep herhaalde de heer Vorrink zijn redevoering. Voor de volgende groepen verviel de declamatie, terwijl ook meer dan 5000 personen werden toegelaten, ten einde tijd te winnen. De betooging moest vier malen herhaald worden, zoodat zij in totaal vijf maal plaats had. De laatste groep verliet te middernacht het R.A.I.-gebouw. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE In verband met den wedstrijd Haarlem- Brussel werden de vorige week slechts twee ontmoetingen in afdeeling C gespeeld. Ken- nemerland 4 verloor geheel onverwacht van VE.W. 2, waardoor V.E.W. I definitief kam pioen is. De Heemstedenaren hebben een bijzonder fraai seizoen achter den rug en verdienen door hun goede spel den behaal den titel ten volle. Wij zijn er van overtuigd, dat zij het volgende seizoen in de B-afdee- llng een goed figuur zullen slaan. Vooral het. teamwork der V.E.W.'ers is uitstekend te noemen. Voor morgen is het volgende programm? samengesteld Afdeeling A: IJF.C.Telefonia SIZOV.V.IJ. Afdeeling B: SIZO 2V.V.R.A. V.JB.Ulysses Afdeeling C: Kennemerland 5V.E.W. Kennemerland 4V.V.B. Kennemerland 6V.JB. 2 Ulysses 2—V.E.W. 2 IJ.F.C. achten wij o.p het oogenblik sterker dan Telefonia: we verwachten derhalve, dat beide punten in IJmuiden zullen blijven. De kampioenen gaan op bezoek bij SIZO. Onge- twiifelt wint V.V.IJ. SIZO 2 ontvangt een mede-candidaat voor de onderste plaats, nl. V.V.R.A. Wint de thuisclub, dan is er een groote kans. dat V.V.R.A. op de laatste plaats belandt. V.J.B.. dat thuis nog ongeslagen is. zal wel kans zien. ook Ulysses te weerstaan. Het kranige elftal van V.E.W. zal in den uitwedstrijd tegen Kennemerland 5 wel we len te ze °e vieren. Tusschen Kennemerland 4 en V.V.B. verwachten wij een aardigen strijd. De winnaar van deze ontmoeting is van de tweede plaats verzekerd. Er zal wel van het begin tot het einde worden gewerkt door beide ploegen. Kennemerland 6V.J.B. 2 is een ontmoe ting tusschen zwakke teams. Het terreinvoor deel beslist o.i. ten gunste van de thuisclub Ulysses 2 is den laatsten tijd goed in vorm. Vermoedelijk wordt V.E.W. 2 het slachtoffer. ALCMARIA YICTRTX—STORMVOGELS. Stormvogels komt uit met: Holleriberg. Haak Sr., Haak Jr., Wey, Fijen, v. d. Velde, v. d. Steen Sr., Tol, Prins, Schipper, v. d. Steen Jr. De Schoolwedstrijden H. V. B. Het aantal deelnemende elftallen aan het Paaschvoetbaltournooi bedraagt dit jaar te Haarlem 132 (vorig jaar 129) en wel in afd. A, B, C, D en E resp. 5, 17, 42, 22 en 46 elf tallen. Voor afd. A. zal een halve competitie ge speeld worden. Daarin komen uit: H.B.S. A I, M.T.S., le H.B.S. B I, Rijkskweekschool en H.B.S. I (Velsen). De loting voor de andere afdeelingen had het volgende resultaat: Afd. B; U.L.O. I (IJm.)—U.L.O. B I. U.L.O. A I—H.B.S. A 2. U.L.O. B 2—Inst. „Oranje Nassau". Chr. Lyceum I—Da Costakweekschool. H.B.S. 2 (Velsen)—H.B.S. A 3. Kennemer Lyceum—2e H.B.S. B I. U.L.O. A 2U.L.O. I (Zandvoort). le H.B.S. B 2—Nijverheidsschool I (Um.). Chr. U.L.O. (Bl'daal) vrij. Afd. C: le H.B.S. B 4—2e H.B.S. B 5. U.L.O. B 5—Ambachtsschool 8. le H.B.S. B 3—U.L.O. A 5. U.L.O. 2 (Zandvoort)—2e H.BB. B 3. U.L.O. (Hoofddorp)U.L.O. C 1. Ambachtsschool 5—U.L.O. B 4. 2e HB.S. B 4U.L.O. A 4. Ambachtsschool 2Nijverheidsschool 2 (IJm.) Bronsteeschool I (H'stede)U.L.O. A 3. U.L.O. 2 (IJm.—U.L.O. C 2. Ambachtsschool 4Gymnasium. H.B.S. 3 (Velsen)—2e H.B.S. B 2. H.B.S. A 6Bronsteeschool 2 (H'stede). Ambachtsschool 6HB.S. 4 (Velsen). U.L.O. (Bl'daal)Chr. U.L.O. I (Hoofddorp). Ambachtsschool IChr. Lyceum 2. Gr. v. Prinstererschool (IJm.)—H.B.S. A 4. Ambachtsschool 3Bosch- en Hovenschool (H'stede). U.L.O. B 3—Chr. Lyceum I. DreefschoolAmbachtsschool 7. le H.B.S. B 5H.B.S. A 5. Afd. D: le Centrale school I—2e Centrale School 2. 2e H.B.S. B 6—U.L.O. B 7. le H.B.S. B 73e Centrale school 2. U.L.O. A 6—le Doopsgezinde School. 2e Centrale school I—U.L.O. C 3. H B.S. A 73e Centrale school 1. Ambachtsschool 10le Centrale school 3. le Centrale school 2—H.B.S. A 8. U.L.O. C 4Ambachtsschool 9. le H.B.S. B 6Noorderschool I. Chr. U.L.O. 2 (Hoofddorp)—U.L.O. B 6. Afd. E: Bl'daalsche Schoolver.—O.L.S. 24. Marnixschool—O.L.S. D (Overveen). O.L.S. 39 (Spaandam)O.L.S. 36. O.L.S. C (Bl'daal)—Rijksleerschool. Dreefschool (H'stede)—OJL.S. 35. O.L.S, 38Da Costaleerschool. O.L.S. 5O.L.S. 11. 2e Doopsgez. School—v. Eeghen-Instituut (Aerdenhout). O.L.S. 32School „Buitenrust", O.L.S. 37—O.L.S. 18. v. Zeggelenschool (O.L.S. 41)— Junoschool (O.L.S. 46). O.L.S. 16—O.L.S. 19. Nassauschool ILinnaeusschool (O.L.S. 42). O.L.S. 3Juliana v. Stolbergschool. O.L.S. 25—O.L.S. 23. Noorderschool 2Gr. v. Prinstererschool. O.L.S. 27—W. de Zwijgerschool. Nassauschool 2Dr. A. Kuyperschool. Corn. Houtmanschool (O.L.S. 43)— Nic. Beetsschool (H'stede). Julianaschool (Zwanenburg)—O.L.S. 34. O.L.S. 13—O.L.S. Voorweg (H'stede). O.L.S. 14O.L.S. F (Aerdenhout). OXi.S. 4 (U.L.O. 2 Hoofddorp)—O.L.S. 47. Een foto uit de film Kara vaan, welke in bioscoop de 'ont te Velsen draait. Wereldkampioenschap Pentathlon. Uit Ween en: De derde dag vatfk?aïf. noemd tournooi bracht weer een over11^" voor onzen landgenoot Sweering De a n!p'! dammer won met 9—1 van Schwaive» De resultaten van Donderdag warS- Reicher wint met 82 van De Ga'-n 200 9 Reicher libre De Gasparin 45—2: bandspel: 150 137 50 36 72 100 100,- 4.- 15.- 13.70 5.55 4.- 12.- 3-banden: 1 i Totaal: Reicher 2213 pnt. 50 brt ml 5 44.26; De Gasparin 1824 pnt. 50 brt" r- yenne 36.48. r De Doncker wint met 6-4 van Martinw nnnrlfw lihrfs- 01 n De Doncketr libre: Martinez 45—2: bandspel: 71—2: 3-banden: 81 200 150 18 40.50 sf 2 «».- jj 3S'~ 107 5 3.80 26 16 50 16 :.b2 8 3.12 ,j 6 16.66 45 6 11.33 46 9 1 9 0 470 TotaalDe Doncker 1973 pnt48 brt, movn,2 41.16; Martinez 1499 pnt. 48 brt, «SSS Sweering wint met 9- Sweering libre: Schwarzer bandspel 3-tbanden: -1 van 200 15 liel 2 ta 150 123 11 13.64 11 11.18 50 35 20 2.50 20 1.75 100 81 13 7.69 13 6.23 20 20 46 0,435 46 0,435 24.48; Schwarzer 1874 pnt., 95 brt.," moyenne Albert wint met 10—0 van Schneider. Abert libre Schneider 45—2: bandspel: 71—2: 200 6 76 6 150 11 49 11 50 23 26 23 100 14 76 14 20 57 17 57 33.33 119 12.66 40 13.64 4.45 2.16 1.13 7.14 5.42 0.350 0.298 Totaal: Albert 2325 put., 111 brt., moyenne 21.94; Schneider 1464 pmt., lil brt., moyenne ARROND. RECHTBANK. Drie mannen] en een paard, Een driemanschap heeft een paard gestoei len. vervoerd, en verkocht. Mr. Van Dam, verdedigde de eerste ver dachte, concludeerde tot vrijspraak omdat* de tenlastelegging z.i. niet was bewezen. De reeds officier had tegen den verdachte, die vaker is veroordeeld, 1 jaar met aftrek geJ eischt. Twee hunner hebben eerst een halster ge-^ haald, en samen het paard weggenomen. De tweede verdachte, die ook reeds eens! is veroordeeld, hoorde een gelijke eisch als de vorige verdachte. Mr. G. W. C. Pliesteri refereerde zich aan 't oordeel van de recht-i bank. De derde verdachte, iemand uit Heemskerk; die terecht stond wegens heling, was niet bij den diefstal, doch kreeg 's nachts bezoek van' de dieven met 't paard. Een getuige verklaarde 't paard weer gei kocht te hebben van den derden verdachte. Dei heler zei veel berouw te hebben van de heling en beloofde beterschap. Daar 't reclasseeiïngsrapport zeer gunstig was. wil de officier nog een voorwaardelijke veroordeeling vragen van acht maanden met drie jaar proeftijd en onder toezicht stelling. Mr. B. W. Stomps vroeg eveneens een voor-] waardelijke veroordeeling. Looden plaatjes in de automaat, gestopt? Een Haarlemmer stond terecht omdat hij in IJmuiden uit een automaat pakjes eigaretten had verkregen door er looden plaatjes m ae gleur te doen in plaats van kwartjes. Een getuige heeft wel met den verdachte sigaretten gehaald, doch niet gezien dat ae sigaretten uit de automaat werden griiaaia. Verd. weerlegde dat hij den bewusten nacnunj IJmuiden was geweest en meende dat de ge^ tuige zich misschien wel aan iets onweui0» had schuldig gemaakt. Er kwam een briefje ter sprake, waarin M getuige, wegens een meisje, den verdachte m de gevangenis bedreigde. Ook op andere wijze wilde verd. duidelijk maken dat men teg hem een wraakplan had opgezet. De getuig; zou verd. zelfs zoo haten dat hij had vooig steld „naar Frankrijk te fietsen voor een duel..". Verd. was de meening toegedaan aa» de getuige wellicht de sigaretten heeft veg= haald j De eigenaar van de automaten zei dat reeds eerder op gelijke wijze sigaretten weiden g stolen. Verd. verdedigde zich daarop door memoreeren dat hij in dien tijd m de geva g nis zat, dus zich niet aan de diefstal kan ben schuldig gemaakt. „„Jochte Tegen een anderen getuige zou verdachte hebben gezegd dat hij de sigaretten kreeg z der dat ze hem iets kostten, doordat hh den plaatjes maakte. Bovendien zou v€r^ hebben gezegd dat hij ze speciaal uit hl mui den haalde (want in Haarlem zijn geeni s g rettenautomaten). Deze getuige moest beiOj dat hij van de vertrouwelijke medeaeeung niets tegen den eersten getuige zou zegg Een getuige a décharge werd voor zijn uitnemend geheugen. Dij da„ v terechtzitting hoorde hij voor 't eerst yai zaak en nu wist hij zich nog bijzondern uit 't begin van Februari te herinner Drie andere getuigen a decharge legdei verklaringen af over „het duel-briefje wezigheid van lood en de avondjes w verd. in IJmuiden zou zijn geweest. De officier van justitie eischte weaens stal negen maanden gevangenisstraf De verdediger Mr. A. C. F. Hcndritó"™ vrijspraak en onmiddellijke invnjlKWsK™ De rechtbank willigde het verzoek niet n.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2