VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Andalusia Aurora Alcinous Aludra Bennekom Barneveld Bloemfontein Bulysses Bodegraven Bizkargi Mendi Boschfontein Beijerland Berenice Chr. Huygens Clan Macilwraith Cunene Ceres (Ned.) Caribia Cerro Ebano Colombia (Ned.) Deucalion (Ned.) Eurymedon Eldon Park. Eurybates Elsa Euterpe Eifel Freiburg Fauna Gera Giekerk Heemskerk Hazelwood Heidelberg Harmonie Hebe (Ned.) John Holt Laurent Meent Meerkerk Marton M. v. St.. Aldegonde Mont.ferland Maaskerk Maartje Nh'kerk Nicea Oranje Nassau Orion (Ned.) Oberon Polyphemus Poelau Roebiah Phrontis Poelau Laut P. L. M. 24 Patricia Perseus Pluto (Ned.) Rendsburg Recina Sesostris Southgate Serooskerk South America Springfontein Thirlby Telamon Titus Tabinta Trajanus Ulysses (Ned.) Vulcanus (Ned,) Waterland (Ned.) Zaanland Bassein Midd. Zee Batavia Z. Afrika 20 April 11 Mei Chili Chili Z. Afrika Curacao Hamburg Algiers (v. IJm.) Z. Afrika New Castle Hamburg 6 April 12 April 21 April 9 April 7 April Ned. Indië Rangoon Rosario Bourgas West Indië Houston West Indië 9 April 16 April 25 April 16 April 22 April 14 April Alexandrië 20 April Batavia - Bassein Batavia Oonstantza Bordeaux Hamburg 26 April 2 Mei 9 April heden Ned Indië Danzig 19 Anril 14 April Ned, Indië Beira 15 April Beira ^anta Fp Ned. Indië Buenos Aires Gothenburg 5 Anril 8 M»i R Mei 8 April West Afrika 5 April Batoum 13 April ■Japan Villa Constitucion Batavia Hamburg West Afrika Plymouth 12 April 8 April heden Zuid-Afrika West Indië 11 April West Indië Midd. Zee Alexandrië m Anril 17 April Batavia Batavia Batavia Ned. Indië Mellilla (v. IJm.) Mexico Odense Stettin IR Anril 6 April 13 April 10 Mei 7 April 9 April Ned. Indië Santa Fé 30 April m April Mexico Rosario Japan Port Arthur Hamburg 10 April 14 April 4 April Rosario Midd. Zee Midd. Zee Ned. Indië West Indië 11 April 4 April 8 April Bourgas 30 April Midd. Zee 8 April Buenos Aires 21 April Buenos Aires 5 Mei 29 Maart van Pt. Said 29 Maart van Bari. in lading. 1 April te Kaapstad. 4 April van Flores. 30 Maart van Callao. 4 April te Duinkerken. 1 April te Oslo, in lading. 3 April van Gibraltar. 3 Maart van Beira. in lading, in lading. 3 April van Genua. 2 April van Pt. Said. 21 Maart vertrokken. 3 April van Patras. 1 April van Pt. Limon. 12 Maart te Charleston. 2 April van Barbados. 3 April te Lumni. 27 Maart van Belawan. 23 Maart vertrokken. 2 April van Padang. in lading. in lading. 3 April vertrokken. 31 Maart van Perim. in lading. 29 Maart van Triësit. 2 April te Kilindini. 2 April te Duinkerken. 1 April van Finisterre. 1 April van Padang. 31 Maart van Concepcion. in lading. 4 April van Niton. 30 Maart van StambouL 3 April van Perim. 1 April te Duinkerken. 3 April van Batavia, in lading. 1 April van Lagos. 2 April vertrokken. vertrekt 5 April v. Antwerpe 30 Maart v. Port of Spain. 25 Maart van Paramaribo. 1 April van Napels, in lading. 1 April van Port Sudan. 4 April te Londen. 28 Maart van Perim. 31 Maart van Perim. 30 Maart vertrokken, in lading. 2 April te Kopenhagen, in lading. 2 April van Colombo.' 9 Maart van Montevideo. 31 Maart van Azoren. in lading. 1 April van Kobé. 27 Maart vertrokken. 3 April vertrokken. 9 Maart van Buenos Aires. 2 April te Samos. 3 April van Burm-n'a. 3 April van CoïoMbö. 29 Maart v. .St. Marc. 2 April -te Stamboul. 3 April van Lissabon. 3 April te Bahia. in- lading. VELSEN TWEE BIJZONDERE FILMS IN „DE PONT". „Karavaan" en Volk van Aran". Het programma van ,,De Pont" bevat dit keer-twee bijzondere films, waarvan „Kara vaan" nog slechts kort geleden voor het eerst in ons land vertoond werd. De regie is van Érik Charell, die een groote vermaardheid als filmregisseur heeft verworven met de film „Het congres danst". Hitronder volgt de korte inhoud: De mogelijkheid, dat er een druivenoogst zou bestaan zonder muziek, is ten eenen male uitgesloten. Daprom bevindt Lazi zich met zijn Zigeunerstam in het land van Tokaye, om gedurende de drie dagen dat het plukken der vruchten duurt, van zonsop- tot onder gang te spelen. Lazi, die zulke schitterende tonen aan zijn viool weet te ontlokken, componeert een nieuw lied, dat bij wijze van oogstlied gezongen zal worden en hij belooft Tinka, zijn Zigeuner- geliefde, een nieuw costuum met hooge laar zen. wanneer het lied inslaat en de oogst groet is. Temidden van dit tooneeltje van romantiek, kleur en Zigeuner-muziek, arriveert de betoo- verende Gravin Wilma. Geboren op het kasteel Tokaye werd zij voor het voltooien van haar opvoeding naar Parijs en Londen gezonden. Zij is opgegroeid tot een lieftallige schoonheid, doch heeft nog steeds het zelfde opvliegende en naar avontuur hunkerende karakter, waarvan zij als kind reeds blijk gaf. Het testament, dat haar vader heeft nage laten, houdt de clausule in, dat zij op 21- jarigen leeftijd de Tokaye-bezittingen zal erven, mits zij vóór dien datum getrouwd is. Haar oom, die steeds op eigen voordeel uit is. stelt voor, dat zij met zijn zoon zal huwen, doch Wilma, die haar neef nog nooit gezien heeft, wijst dit aanzoek verontwaardigd af. Terwijl haar bedienden haar het bijgeloof ver klaren volgens hetwelk de oogst zeker zal mis lukken, indien er geen Zigeuners bij spelen, luistert zij naar de tonen van deze zoete me- lodieën. welke door de ramen van het kasteel tot haar komen. Het is, alsof alle schoonheid en romantiek van het temperamentvolle Hongarije erin tot uiting komt. Een oude getrouwe, die overtuigd is van dit oude bijgeloof, verklaart haar, terwijl hij een glas goudkleurigen wijn tegen het licht houdt: „De muziek die U daar hoort, Mylady, maakt dezen wijn". Door het raam zweeft nu een andere melodie naar binnen, die vertelt van liefde, romantiek, blijdschap en geluk. Het is Lazy's nieuwe wijnlied. Getroffen door de mooie muziek, kijkt het gravinnetje uit het raam naar de spelende Zigeuners, waarbij haar oogen die van Lazi ontmoeten. Ontsteld door zijn verliefden blik, trekt zij zich in haar kamer terug, doch de Zigeuner heeft haar verwarring reeds bemerkt. Ongelukkig voor haar oom en zijn advocaat verkeert Wilma nog steeds in dezen hopeloos verliefden toestand wanneer zij haar verzoe- het huwelijkscontract te teekenen. 'iL-i lieftallige, doch eveneens onstuimige gravinnetje heeft echter haar eigen ideeën. Zij ontbiedt Lazi en vraagt-liem, haar echt- 1 genoot te willen worden en wanneer deze. er niets van begrijpende, romantische Zigeuner knaap toestemt, legt zij hem het huwelijks contract ter teekening voor, terwijl haar oom en de advocaat van woede ëen beroerte nabij zijn. Het huwelijk wordt op Zigeunerwijze in "de groote hall van het kasteel voltrokken, waar bij de Zigeuners de gasten zijn en wanneer het feest in vollen gang is, sluipt Wilma onge merkt weg, om haar luxueuse Parijsche toilet te gaan verwisselen voor een eenvoudig Zi geunerpakje. Lazi vergezelt haar naar het dorp en op hun terugweg bezoeken zij een herberg, waar Lazi zijn viool, die hem nooit verlaat, opneemt en het uitgelaten „I-Ia-cha-cha" speelt. Wanneer hij met dit vurige lied een groot succes oogst bij zijn toehoorders, speelt hij hen zijn nieuw wijnlied voor. Op dit moment komt de jonge luitenant Von Tokay binnen. Hij denkt, dat de lieftallige Wilma werkelijk een Zigeunerin netje is en sluit zich, zeer tot het ongenoegen van Lazi. bij de feestvierenden aan. Tenslotte vergezelt hij het tweetal naar het kasteel en komen hij en Wilma tot de ontdekking, dat zij elkaar op het eerste gezicht liefgekregen hebben. Zij is de wanhoop nabij over deze loop dei- gebeurtenissen. Den volgenden morgen gaat zij naar den dorpsgeestelijke en wanneer deze haar zegt, dat het Zigeunerhuwelijk slechts een ceremonie was en nog ongedaan kan wor den gemaakt, besluit zij, haar erfenis in den steek te laten en naar Parijs terug te keeren. Lazi heeft echter haar gesprek met den gees telijke afgeluisterd en geeft haar vol verach ting haar vrijheid terug. Maar aan het eind van de film speelt hij toch weer voor zijn kleine Tinka. De tweede film „Volk van Aran" is een meesterwerk van buitengewone schoonheid. In deze film van den amateur Robert Flaherty treedt geen enkele beroepsfilmspeler op; de mannen en vrouwen van Aran zijn de spelers in dit drama van het dagelijksch leven op het barre eiland, dat niets meer is dan een naakte rots. Er gebeurt in deze film niets meer dan het gebeuren van eiken dag. De wijze echter, waarop Flaherty dit gebeuren heeft gezien, het visschen, het bewerken van het land. waarvoor de aarde tusschen de rots spleten bij handenvol moet worden wegge haald, het uitvaren van de zeildoeksche boot in een hevigen storm, is dermate kunstzinnig en boeiend, dat het geheele filmverhaal een aaneenschakeling is van filmbeelden van een onvergetelijke schoonheid. Nog een bouwvergunning kwestie. ceel. kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie H, no._ 4722. B. en W. deelen den Raad ten aanzien hiervan het volgende mede. De aanvrage van adressant strekt er toe om op dep berm van den'spoorweg, liggende naast de begraafplaats Westerveld" te Drie huis. een gebouwtje te mogen plaatsen, die nende voor showroom of kantoor. Verder ligt het in -de bedoeling, rondom dit gebouw tje een permanente tentoonstelling van graf monumenten te houden. Het terrein, dat adressant wenscht te be bouwen, is volgens het uitbreidingsplan niet voor bebouwing bestemd, ligt niet aan een weg en tusschen terreinen, welke eenerzijds zijn aangewezen voor half-open bebouwing en anderzijds voor begraafplaats. Uitvoering van het bouwplan zou alzoo in strijd zijn met het goedgekeurde uitbreidingsplan en de artikelen 4 en 68 der Bouw- en Woning- verordening. Bovendien zou het geheel, dus met inbegrip van de tentoonstelling van grafmonumenten, Storend werken op het na tuurschoon in de omgeving, en zou in een gedeelte der gemeente, aangewezen voor half-open bebouwing, een zaak of bedrijf worden gesticht, een en ander in strijd met de artikelen 9 en 68, alinea 3, der Bouw- en Woningverordening. Op deze gronden is de vergunning dan ook door B. en W. geweigerd. Volgens art. 6 der Woningwet mag een ver- sunning niet alleen, doch moet zij ook wor den geweigerd indien het bouwplan afwijkt van een goedgekeurd plan van uitbreiding en indien niet wordt voldaan aan de voor schriften op den bouw betrekking hebbende. B. en W. stellen daarom, in overeenstemming- met het advies der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken, voor, op het verzoek van adressant, om hem de ge vraagde vergunning in beroep alsnog te ver- leenen.- afwijzend te beschikken. IJMUIDEN Feestelijke clubavond van D. C. IJ. Geweigerde bouwvergunning In strijd met uitbreidingsplan. Ligtliart en Leijte gehuldigd. In een druk be zochten clubavond van D.C.IJ. vond gis teravond de huldi ging plaats van de leden A. Ligthart en P. Leyte resp. we gens het behalen van den meestertitel van het clubkam- pioenschap van D. C. IJ: P. LEIJTE. De huldiging werd o.a. bijgewoond dooi den loco-burgemees ter den heer J. C. Dunnebier. Nadat de voorzitter-secretaris van D.C.IJ. de heer K. de Jong de prijzen bestaande uit medailles enz. aan de clubkampioenen dei- lagere groepen had. uitgereikt werd de heer Ligthart gehuldigd. Namens de leden over handigde de heer de Jong den jongen mees ter een fraai armband-horloge en bloemen De heer Leijte zag het behalen van den titel van clubkampioen 'beloond met de zilveren lauwerkrans van ons blad. Ook hij kreeg .bloemen. Voor alle prijswinnaars- -had de heer de ;Jong een'geestig spee'chje, waarin hij de prijs winnaars in lietbijzonder buide bracht voor hun liefde voor D.C.IJ. Toen trad de lieer van Zanten, eere-voor zitter van D.C.IJ. naar voren. Deze bracht warme hulde aan; den heer de Jong voor zijn onvermoeid werken in het belang van D.C.IJ. Het werk, d-a.t de beer de Jong- voor de ver eeniging doet, aldus1 de heer van Zanten is niet te betalen; Maar toch hebben -de leden gemeend hem- uit,-erkentelijkheid een ge schenk aan te moeten bieden. Dit geschenk, bestaande uit een Remington-schrijfmachine werd door. den heer de Jong met eenige schroom aanvaard, omdat hij het een te groote opoffering voor de club vond. Hij dankte alle leden met een stevigen handdruk voor bet fraaie geschenk. Nadat het off-icieele gedeelte was afgedaan zette de heer Leijte zijn reeds in het begin van den avond aangeboden strijd, een si- multaan-partijtegen de aanwezige leden voort. Vereen, tot bestrijding der tuberculose. De jaarvergadering. In de gisteravond in het Consultatiebureau, Briniostraat gehouden jaarvergadering van de Ver. tot bestrijding der Tuberculose werden de jaarverslagen van den secretaris den heer Ch. W. C. Suwerink en den penningmeester den heer R. S. v. d. Veen goedgekeurd. In de Kascommissie werden benoemd de heeren P. J. van.Geelen, L. M. Camman en Hollmann, plaatsvervanger de heer J. M. Jim- mink. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden mevr. Vermeulen en de heeren Suwerink, v. d. Veen en dr. Limborgh Meyer bij acclamatie werden herkozen. In het verslag van den penningmeester lezen wij o.a. het volgende: De moeilijkheden in het jaar 1933 reeds met de uitzending van patiënten begonnen, her haalden zich in 1934 reeds in meerdere mate, terwijl het bij het scheiden van 1934/1935 zich laat aanzien dat er groote stagnatie zal ko men. Dank zij de toevloeiing van toevallige baten en de opbrengst van een op 4, 5 en 6 Oct. 1934 in Velserbeek gehouden bazar kon den wij het jaar 1934 nog zonder nadeelig saldo afsluiten. De aangevraagde verplegings- tijd begint zelden met 3 maanden, meestal met maanden. Zelden gebeurt het dat de pa tiënten in dien tijd terug zijn. Bijna zonder uitzondering wordt verlenging aangevraagd. Bij het scheiden van het jaar waren er zelfs Dg patiënten niet terug, welke uitgezonden zijn: één op 21 Maart 1933: één op 27 Maart 1933; één op 10 November 1933; één op 28 December 1933; terwijl de overige 13 in den loop van 1934 wer den uitgezonden. Dat dit geld verslindt be hoeft geen betoog. De verplegingslijst per 31 December 1934 telt het aantal van 27, waarvan er op 31 Dec. 1934 nog 17 in verschillende inrichtingen verpleegd worden. Deze 17 patiënten kosten de Vereeni- ging per dag f 44.90 waarvan door of voor belanghebben den wordt bijgedragen 8.75 De Raad stelde den 7en Maart jl. in han- i Voor de Vereeniging netto per dag f 36.15 den van B. en W. om advies, een adres van Alleen aan verpleegkosten zou dit jaarlijks H. M. Troupin te Haarlem, waarbij hij, in i jedragen de som van 365 x f 36.15 f 13.194,75. beroep komt van het besluit van B. en W. i Vergelijkende cijfers van sanatoriaverple- d.d. 22 Januari 1935, houdende weigerin 'ng geven het volgende aan; eener door hem gevraagde vergui: -: het bouwen van een show-room op het per- 1932 1933 1934 'Aantal patiënten 12 27 28 Aantal verplèeg- dagen 1636 5336 4803 Verplegings- gelden f 4183.35 f 13961.65 f 12914.: Bijdragen-hier van door derden f 940.24 f 5265.72 f 4474.82 Over 1934 werd gemiddeld 34.6% der ver pleegkosten bijgedragen tegen 37,6% in 1933. Buiten bovenstaand financierde Maatschap pelijk Hulpbetoon te Velsen de verpleging in ziekenhuizen e.d. inrichtingen van een 7-tal patiënten met een bedrag van f 2342.41. Het aantal contribueerende leden wordt steeds lager. Was het bedrag der contributies in 1933 nog f 1482.50, in 1934 daalde dit tot f 1338.25. Aan subsidies werd ontvangen als volgt: 1931 1932 1933 1934 Gemeente Velsen f 11900 f 8000 f 9500 f 9000 Noord Holl. Vereeniging f 430 f 540 f 600 f 535 Rijkssubsidie f 3509 f 3213 f 2902 f 2905 Suppletie van 1933 f 322 f 15839 f11753 f 13002 f 12762 Waar de uitzending naar sanatoria van nieuwe patiënten over 1935 wel zeer beperkt zal blijven, is het misschien wenschelijk nog een aantal ligtenten en wat verplegingsmate- riaal aan te schaffen. Visscherijnieuws in een notedop. Toch weer naar de Lofodden. De stoom trawler Gerberdina Johanna is ondanks de slechte resultaten van de eerste reis opnieuw naar de Lofodden vertrokken. Opgelegd. De stoomtrawlers Penelope en Raaf zijn wegens slechte resultaten opgelegd. De I. S. Groen blijft voorloópig uit de vaart. Ook de reederij van dezen trawler „benut" den slechten tijd om het vaartuig onder handen te nemen. Groote heilbotten. De Gerberdina voerde uit het hooge Noorden twee heilbotten aan van resp. 89 en 74 K.G. Deze visschen brachten totaal f 118 op. Koolvisch nagenoeg onverkoopbaar. De kool- viseh is nagenoeg onverkoopbaar. Gistermor gen bracht deze visch f 1.10 per kist van 125 K.G. op. Leert Holland roodbaars eten. De Noord booten brengen den laatsten tijd tamelijk veel roodbaars aan. Het blijkt, dat deze vischsoort, die vroeger in ons land niet te verkoopen was. thans wel in het binnenland geconsumeerd wordt. VERTROKKEN 3 April: Robur VI s.s. Gdynia Joh. v. Oldebarneveldt m.s. Ned. Indië Wallonia s.s. Rouaan Merope s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg Alchymist s.s. Londen Baam s.s. Chili Berenice s.s. Hamburg 4 April: Beijerland s.s. New Castle Corbis m.s. Rouaan BEVERWIJK Eindles Tuinbouw-winter- school. Vier gediplomeerden. Donderdag werd in de R.-K. Tuinbouwwin- terschool tot sluiting van den cursus 1934- 1935 de gebruikelijke eindles gegeven in te genwoordigheid vanhet schoolbestuur, bur gemeester II.. J. J. Scholtens, den Rijkstuin- bouwconsulent ir. Haazeloop, 'organisatiebe- stuur en belangstellende ouders. Na een welkomstwoord van prof. Cleophas van Warmond, geestelijk adviseur van den L. T. B. gaf de directeur der school, de heer ir. H. A. B. Bünnemeijer l.i. een les over de aardbeiencultuur, de heer Vermeulen in boek houden en de heer Jansen "over ziekten der bollen. Deze lessen dragen eigenlijk het karakter van vraaggesprekken tusschen leeraar leerlingen en beoogen den toehoorders eenig idee te geven van de inderdaad veelzijdige kennis, welke aan deze school den jongelui wordt bijgebracht. Burgemeester H. J. J. Scholtens heeft ver volgens de diploma's uitgereikt, nadat hij daaraan een woord van gelukwensch had la ten voorafgaan. De burgemeester wenschte bestuur, directeur en leeraren toe, dat de school in de toekomst door een grooter aan tal leerlingen zal worden bezocht. Het einddiploma werd uitgereikt aan R. Leber, Eierland (Texel), D. Miezerus, Haar lem, G. Nijssen, Santpoort met aanteeke- ning voor machineschrijven en J. Zieren, Haarlem met a an teekening voor Engelsche, Fransche en Duitsche taal en corresponden tie. Bevorderd werden van de eerste naar de tweede klasse: P. van Arum, Spaarndam-Zuid, M. Beentjes, Heemskerk. C. v. d. Berg, Sant poort, J. Groen, Zuid-Scharwoude, H. Hes- lenfeld, Treebeek (L.), C. Hoppe, Delft, P. Jonker, Alkmaar, F. Lindner, Haarlem, W. Vendel, Heemskerk, W. F. Vendel, Wijk aan Duin en H. Vlek, Delft. Prof. Cleophas betreurde het dat men in de kringen van den tuinbouw nog niet voldoende doordrongen schijnt te zijn van de vrucht van dit onderwijs. Men let meer op verlies aan tijd en geld. Spr. noemde dit echter geen verlies, maar groote winst. Juist door deze betere opleiding kan men goede voormannen krijgen in het bedrijf. Namens de gediplomeerden sprak de heer Miezerus een dankwoord tot directeur en leeraren. Tenslotte heeft de directeur de jongelui er op gewezen, dat zij de verworven kennis moeten bijhouden en bij eventueele moeilijk heden aan de school moeten komen. Spr. dankte ook de verzorgers van het in ternaat, den surveillant en den amanuensis voor hun betoonden ijver en nauwgezette plichtsbetrachting belangrijke factoren, die het geven van goed en doelmatig onderwijs zeer in de hand hebben gewerkt. Prof. Cleophas sloot de bijeenkomst daarna met gebed. HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. Lezing van den heer Meyerink. Donderdagavond hield de heer A. J. Meyerink, Hoofdconsul van den Nederland- schen Bond tot het redden van Drenkelingen voor de leden van het Instituut van Arbei- ders Ontwikkeling en die der Heemskerk- sche Zwemvereeniging, een lezing over: „Het redden van drenkelingen, ook uit auto's". De voorzitter der Heemskerksche Zwem- VRIJDAG 5 APRIL '935 vereeniging deelde in zijn 0 - mede. dat deze avond belegd wa women tot de oprichting van ee 0111 brigade hier ter plaatse. „Wie", aldus de heer Meyerink menschdom het eerst gezwomni 'v8n ons niet bekend, maar wel is zek?r 1 '-J in een Britsch Museum een step 2;'h met de afbeelding van een man d? beT'-'- crawl-slag zwemt, die volgens k me: - Dewe%fn van oudheidkenners al meer dan oud moet zijn. Dit is dus wel A' dat de zwemsport al zeer oud is Vl'< Gaan wij nu de ontwikkeling t zwemmend redden na, dan blijkt mee nog slechts een kwart eeuw Ju!dii:* gonnen is. °eieaen Er was wel in 1776 een Maatsrh behouding van drenkelingen ompr?bPi] zich met verschillende dingen bi? h t men noodzakelijk, bezighield maar1 sen in reddingzwemmen stonden tV-L011^ programma. Hierna werd pas in iqi5Sp h-; nen, toen een reddingsbrigade in i •°- werd opgericht. In 1915 volgde iu„ u' 1916 Breda, en nu telt ona deehngen. Dat door deze brigades 5:" gearbeid wordt blijkt zeker hieruit jaren 1903—1910, 6578 menschen Vnn verdronken. Dit is gemiddeld oer J* en in de jaren 1920—1930 6856 D' - middeld 685 per jaar. Hierbij zijn Ij- kinderen beneden de 14 jaar Een van de grootste gevaren aldus -n ker is nu wel het snelverkeer. Da»elifc de kranten vol berichten van auto's i water geraakt zijn en waardoor een of nf dere mensch het leven verloren fn imT-1" 85 auto's te water gereden en hierhii 43 menschen verdronken. Dit aantal had volgens spreker niet groot behoeven te zijn als maar meerde^ menschen hadden kunnen zwemmpn L hoe dikwijls gebeurt het niet dat bij een?» drinkingsongeval geen der omstander* water kan nf rinrft p-nnn Wij zijn dus haast verplicht om zwec,., te leeren omdat de zwemkunst een nracV gymnastiek te water, en uitstekend voori gezondheid is. Haar glanspunt is tenslotte „Het reita van drenkelingen". tn De interessante causerie van den h». Meyerink werd toegelicht door een aantal lichtbeelden, die de ontwikkeling van m schillende reddingsbrigades, o.a. ook die i IJmuiden weergaven, en waarin de m wezigen tevens kennis maakten met divera bad- en zwemgelegenheden in en buiten n lann. HEEMSKERK VERSTREKKING VAN MEST. Het Crisiscomité roept onder de tuinders gegadigden op voor de verkrijging van steun in den vorm van mest. Zooals bekend werd gemaakt is het beschikbare bedrag niet, zoo dat alleeen de meest belioeftigen in aanmer king komen. Aanvragen moeten schriftelijk gericht worden aan het crisiscomité, brieven bus raadhuis, met vermelding of stal- dan wel kunstmest wordt verlangd. De aanvrage moet voor Zaterdag geschie den. WIJK AAN ZEE EN DUIN BAZAR. Den 2den Paaschdag zal een bazar gehou den worden ten bate van de Zondagsschool te Wijk aan Zee. Hieraan is tevens een verloting verbonden, waarvoor Burgemeester en Wet houders hun toestemming verleenden. De hoofdprijs is een pop met ledikant, RIJOKERT AERTSZ BLIJFT GESLOTEN. Het restaurant Rijckert Aertsz, vorig jaar geëxploiteerd onder den naam „lunchroom Populair", zal dit jaar evenals 't Badhotel niet geopend worden. De weinig bevredigende re sultaten van het vorige seizoen zullen de Buffet Mij zeker tot dit besluit genoopt heb ben. DR. M. DE WAARD VERTREKT. Een algemeen geacht en gezien ingezetene dezer gemeente, Dr. M. de Waard gata zeer binnenkort ons verlaten. Na 'n lange reeks van jaren de lijdende menschheid ten dienste geweest te zijn in de tropen, Beverwijk, en te Wijk aan Zee, heeft deze geneesheer 2 jaren geleden zijn praktijk neergelegd. Onze beste wenschen vergezellen hem naar zijn nieuwe woonplaats Lunteren. Het bekende kinderpension Mare Sanat zal door Zr. Krooienhof geëxploiteerd wor den. AGENDA VOOK VELSEN EN IJMCIDEN VRIJDAG 5 APRIL Bioscoop de Pont: „Karavaan" en „VM van Aran". 8 uur. ZATERDAG 6 AfPRIL Bioscoop de Pont: „Karavaan" en ,vois van Aran". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 5 APRIL Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot Stadsschouwburg: Spaansche Gala-a La Argentina. 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Bengaalsche m- siers". geprolongeerd. 2.30. 7 en 9.15 uur Palace: „De ellendigen". Op,h JSSac4 Steffan en partner, musical-comedy 7 en 9.15 uur. v.r. Rembrandt Theater: „Het leven ga der". Op 't tooneelr The Solo's, Steeple on Hands. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „One NlgM w geprolongeerd. Doorloopende voorstem 7 uur tot 11.30 uur. Heemstede: BloemententooristeW Groenendaal van 's morgens 9 tot 12 uur. ZATERDAG 6 APRIL Stadsschouwburg. Wilsonsplein. &1- in „Toekomst" (Espoir), 8.15 uur. Stadsschouwburg: Kinder-opvoerin0 Ruth Tobi en Els Keezer. 2.30 uur. Muziekzaal Café Brinkmann: door leerlingen van E. A. Cats. 8 uur. Cabaret La Gaité, Raata: Grmt M Gebouw Protestantenbond: On611 gadering Christ.-Hist. Unie. 3 uur. Frans Hals Theater: Kindermatinee. Bioscoopvoorstellingen 's middags Tetm stede: Bloemententoon^WjJ Groenendaal van 's morgens 9 tot 12 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6