HET NIEUWE AVONDBLAD TAXI? TELEF. 4220 Visscherij-Snufjes Bekende plaatsgenooten 20e IAARGANGNQ. 131 ZATERDAG 6 APRIL 1935 IJMU1DER COURANT gONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 3 cents plus 2^ cents incasso, per kwartaal f 1.20 lus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. ?bonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers n ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- rd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- ce®p j tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen finOO-bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van nband voet of oog: 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Ver. tot bestrijding der Tuberculose. Nog iets uit de jaarverslagen. Tn ons blad van gisteren hebben wij reeds bAt een en ander vermeld uit de jaarverslagen de Vereeniging tot bestrijding der Tuber- rn'ose Ongetwijfeld zullen onze lezers gaarne iPts meer willen vernemen omtrent het leven In den strijd dezer vereeniging, die zulk een iraote plaats in de harten van velen inneemt. Aan het jaarverslag van den secretaris ont- penen wij het volgende Ook de gemeente gaf in 1934 wederom blijk het werk der Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose ten zeerste te waardeeren. On danks de steeds gróoter wordende financieele "„en werd ons wederom een belangrijke subsidie toegekend. Aan den Raad en het College van Burgemeester en Wethouders bren een wij gaarne dank voor de groote mede werking en het medeleven, welke wij steeds mo°-en ondervinden. Het in ons gesteld ver trouwen stellen wij op hoogen prijs. Slechts door den gezamenlijken steun van overheid en particulier initiatief konden en kunnen wij er in slagen al onze patiënten af doende hulp te verleenen en de noodig geoor deelde 'uitzendingen naar sanatoria te doen nlaats vinden. Ons Consultatie-Bureau bleek ook in 1934 wederom'in een dringende behoefte te voor re,-.. Niet minder dan 349 personen meldden zich aan om voor het'eerst een medisch onder zoek te ondergaan:. Door den medischen lei der van hét Bureau werden 93 zittingen gehou- .den, in welke 1774 onderzoekingen werden verricht. Met groote erkentelijkheid zijn wij vervuld jegens onzen adviseerend geneesheer Dr. Kiel- stra voor de punk-tueele wijze, waarop hij zijn taak verricht en voor dezeer humane en pret tige wijze waarop hij met de patiënten om gaat. De samenwerking met ons Bestuur en met de huisbezoeksters is ook steeds van den meest aangenamen aard. Onze enquetrices légden ih 1934 een totaal •van 5050 bezoeken af en strekten het toezicht der Vereeniging uit over' 643 gezinnen met 1100 patiënten, Door de slechte economische omstandigheden in onze gemeente en den minder gunstigen financieelen toestand der Vereeniging wordt ook voor hen het werk steeds moeilijker. Op zeer lofwaardige wijze blijven zij echter haar taak vervullen en nooit is eenige moeite te veel, als zij ook maar een kans zien eenig voordeel voor hare patiënten te bereiken. Slechts groote liefde voor het door hen gekozen werk kan dringen tot een zoo voorbeeldige plichtsvervulling. Ondanks de ijverige bemoeiingen van onzen propagandist liep ook in 1934 het ledental onzer Vereeniging wederom belangrijk terug. Telden wij op 31 December 1933 nog 807 leden, op denzelfden datum in 1934 was dit aantal nog 709, alzoo een teruggang met 98 leden. De bijdragen der plaatselijke ziekenfondsen vorm den gelukkig een compensatie voor dit ver lies. Ook de Emma-Bloem-Collecte bleef beneden de verwachtingen, wat gezien de buitenge woon slechte omstandigheden in onze gemeen te niet bevreemdend is. Aan de dames, die voor de organisatie zorgden en aan de ijverige col- lectiïces brengen wij in dit verslag gaarne onze welgemeenden dank en wij doen ook dit jaar een beroep op hare medewerking. De tijdsomstandigheden maken voor onzen propagandist het werk weinig bemoedigend, doch wij hebben de overtuiging, dat hij zijn beste krachten aan de Vereeniging geeft en steeds daar aanwezig is, waar ook maar een klein financieel voordeel voor de Vereeniging te behalen is. Wederom verraste de Radio-Centrale-Vel- seen-Noord ons in het afgeloopen jaar eenige Malen met financieele bijdragen. Wij danken Mevrouw Metselaar voor de groote belang stelling in het werk onzer Vereeniging en voor de vele moeite welke zij zich getroost om ons imancieel te kunnen steunen. Moge ik voorts uw aandacht- vragen voor de vo.gende gegevens: In den loop van 1934 wer- oen 23 personen naar Sanatoria uitgezonden, 6 voor rekening van den Raad van Aroeid l voor eigen rekening, 1 op kosten der gemeente en 1 voor rekening van Herwonnen menskracht. Een zestal patiënten werd in een ziekenhuis opgenomen. In zeven geval- en werd een ligtent beschikbaar gesteld, zoo- Wn,-? Patient nabij de woning kon kuren, fin i t Patiënten thuis werden verpleegd, vw n ,anu,ar^ 1934 hadden 446 gezinnen met patient/en. huisbezoek. In den loop van 377Vk ^Seschreven 197 gezinnen met iiw en> terwijl werden afgeschreven o'pn f?!en met 322 patiënten. Alzoo ston- Januari 1935 onder toezicht der Ver- nf2g 0 Sezinnen met 778 patiënten, van ®nin§toestand van deze gezinnen was -goed", van 46 „voldoende", van 7 \Ww In 49 gezinnen werden door de hopv! ngr 167 artikelen uitgeleend, ten be- Te/an55 Patiënten. vpi4L; fezinnen met 20 patiënten werden ?«im!5en middelen verstrekt, terwijl in 6 hoiHW ^erd V001'zien in de hulp in de huis- ver)wV r het verleenen van huurtoeslag Hen voU - f §e2innen geholpen. Vier gezin- ®rftuisden door bemiddeling der Vereeni- siimmof1* .ere woningen, terwijl twee wo- eevaulL rin°en tot stand kwamen. In 13 onWffWeid bijgedragen in de kosten van MeptfXrl ïetr jaarverslag van den penning en uitX oe° -bet totaal der ontvangsten uitgaven f 22094,23. MePnïIaS werd aan subsidie f 12762 (ge- VerïfJ rijk f3227' Noord Hollandsche EmjnJj^S f 535), aan contributie f 1338,25, - bloem f 921,87, bijdragen voor verple- NATUURLIJK IJ.T.O. (Adv. Ingez. Med.) ging f 4474,82, inkomsten C. B. f 260, toevalli ge baten f 632,89, bazarcomité f 1001, enz. Uitgegeven werd voor kosten huisbezoek f4222,' kosten C. B. f2244,32, verplegingskos- ten f 12914,30, ondersteuningen f 1342,18. kos ten Emmabloem f 255,55, verplegingsmate- riaal f 335,49, algemeene kosten f 510,71. De balans per 31 December sluit met een eindcijfer van f 13850,53. EEN SCHADEPOST VOOR DE GEMEENTE. De eigenaar van de woning met erf aan de De Ruijterstraat no. 120 te IJmuiden, was niet in staat de aan de gemeente verschuldigde rente en aflossing van de op dat perceel rus tende hypothecaire schuld te voldoen. Hij heeft zich daarom bereid verklaard, deze wo ning aan de gemeente te verkoopen, tegen de getaxeerde waarde van f 1800. Op 1 April 1935 had de gemeente op bedoeld perceel een vordering van f3091,56, inclusief rente, boeten en kosten. In overeenstemming met het advies dei- commissie van bijstand in het beheer der open bare werken stellen B. en W. den Raad thans voor, nadat de daarop gevestigde tweede hy potheek zal zijn geroyeerd, tot den vorenbe- doelden aankoop over te gaan en daartoe te nemen het besluit, dat in concept bij de stuk ken is gevoegd. Verder stellen zij voor, hen te machtigen, de woning te verhuren, tegen een huurprijs van f 5,25 per week en onder de nader door hem te stellen voorwaarden. De vragen van den heer Vermeulen. Het antwoord van B. en W. In de Raadsvergadering van 21 Januari j.l. stelde het raadslid de heer F. P. Vermeulen eenige vragen in verband met het ontslag van een drietal arbeiders in het Zuidelijk, deel dei- gemeente en vroeg hij o.a. inlichtingen over de aanstelling van een paar jonge krachten bij den Reinigiaigsdienst-en de plantsoenen. B. en W. antwoorden thans op deze vragen als volgt: „Van de bedoelde 3 arbeiders waren, op ar beidscontract twee pl.m. 1 jaar en 1 ruim 2 maanden onafgebroken werkzaam. Aan de directeuren der bedrijven werd door ons reeds op 16 Juli 1930 opgedragen te zor gen voor een regelmatige afvloeiing der z.gn. arbeidscontractcrs, om te voorkomen, dat we weder zouden krijgen den voor dien bestaan- den toestand, dat arbeiders soms jaren ach tereen onafgebroken in tijdelijken dienst blij ven. De Wethouder van de bedrijven heeft in December 1934 hierop nog eens de aandacht van den direteeur van Openbare Werken ge vestigd. Het is geenszins de bedoeling geweest, dat de arbeiders, die hier zijn bedoeld, zouden worden ontslagen voordat het werk, waaraan zij bezig waren, gereed was. Bij de plaatsen zijn sedert Januari 1931 twee arbeiders onafgebroken op arbeidscontract werkzaam. Deze arbeiders zijn te oud om voor een vaste aanstelling in aanmerking te komen. Van een vaste aanstelling is dan ook bij ons nimmer sprake geweest. Wij hebben ons met het in dienst houden van deze twee arbeiders vereenigd op sterken aandrang van de leiding van den dienst. Een regelmatige vervanging van deze 2 arbeiders toch levert bezwaren op de noodige vakkennis en routine, welke deze personen moeten hebb: Het is ons college niet bel:;nd, dat bij een anderen dienst personen zijn aangesteld, omdat zij familie van een anderen Wethouder zijn. Wij hebben dit voor het eerst op 21 Ja nuari 1935 bij onde van den heer Vermeu len gehoord. Op deze opmerking kunnen wij daarom dan ook niet ingaan. Wat betreft de aanstelling in vasten dienst van een arbeider bij den reinigingsdienst merken wij op, dat het onjuist is, dat „ande ren den voorrang zouden moeten hebben, om dat zij daar dikwijls in tijdelijken dienst zijn geweest". Niemand kan eenig recht op een vaste aanstelling doen gelden. De directeuren der bedrijven benoemen, via de Arbeidsbeurs, de arbeiders in tijdelijken dienst of sluiten arbeidscontracten. Het is vanzelfsprekend wel gebeurd, dat een persoon in dienst werd geno men, aanbevolen door den Burgemeester, een Wethouder of een Raadslid. Wat kan daar te gen zijn? Het college heeft voor de benoeming van een arbeider in vasten dienst steeds als regel ge volgd, dat de door den betreffenden Directeur als no. 1 voorgedragene wordt benoemd. Dat is ook in het onderwerpêlijk geval geschied. De heer Vermeulen heeft er ons een verwijt van gemaakt, dat de benoemde jongen onge trouwd is. Wij stellen in dit verband de vraag of dergelijke personen dan uitgesloten moeten worden van werk. Dit kan toch niet de be doeling zijn. De heer Vermeulen heeft o.i. bij het stellen der vragen den schijn gewekt alsof de leden van ons college gebruik maken van hun posi tie om familieleden, partijgenooten of vrien den te bevoorrrechten. Wij betreuren dit ten zeerste, omdat de heer Vermeulen toch wel beter kan weten. Hiervoren deelden wij reeds mede, dat het wel gebeurt, dat een persoon in dienst wordt genomen op aanbeveling van den Burgemeester, een Wethouder of een lid van den Raad. 'Ontelbare malen vaker gebeurt het echter, dat derden de aandacht vestigen op personen, geschikt en bekwaam om in dienst I genomen te worden en ontelbare malen zijn die personen benoemd geworden. Waar het schijnbare verwijt van den heer Vermeulen geheel misplaatst is, achten wij het niet noodig daarop verder in te gaan. VERVANGER VAN DEN GEMEENTE ONTVANGER. Ter voldoening van art. 17 zijner instructie biedt de gemeente-ontvanger den raad een voordracht aan van twee meerderjarige per sonen, teneinde daaruit één te kiezen om hem bij ziekte of afwezigheid te vervangen en hem in de diensturen behulpzaam te zijn in zijn bezigheden als ontvanger en wel met ingang van 15 April 1935. De voordracht luidt als volgt: 1. C. Schouten, benoemd adjunct-commies ten kantore van den gemeente-ontvanger; 2. W. van der Does, klerk bij den Ophaal- en Stortingsdienst. Deze benoeming is noodig in verband met het aan N. S. G. Schoots met ingang van 15 April a.s. verleend eervol ontslag als adj.- commies ten kantore van den Gemeente-ont vanger. GEMEENTELIJKE VISSCHERIJSCHOOL. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, de tijdelijke aanstelling van den leeraar aan de Gemeentelijke Visscherij- school J. F. Vrouwes voor den tijd van één jaar, van 1 Maart 1935 af, te verlengen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen kan zich hiermede vereeni gen. IJMUIDEN LEGER DES HEÏLS. De bijeenkomsten van a.s. Zondag zullen geleid worden door den Assistent-Divisie- Officier, Majoor de Jong, vergezeld van zijn echtgenoote, mevrouw de JongSijbes. De Majoors zijn geen onbekenden voor IJmuiden, doch hebben reeds menigmaal eerder een be zoek aan onze plaats gebracht. Dinsdag 9 en Woensdag 10 April a.s. zal er een tentoonstelling plaats vinden vanwege het Handels-Departement te Amsterdam, welke des middag van 35 uuur en des avonds van 810 uur geopend zal zijn. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt morgen waargenomen door de I-Jmuider- Apotheek, Koningsplein, welke apotheek te vens is aangewezen voor den nachtdienst in de volgende week. POLITIEKE VERGADERING. Woensdag 10 April a.s. belegt de Chr. His torische Kiesvereeniging een openbare ver gadering in het gebouw voor Christelijke Be langen. Als spreker zal optreden de heer J. R. Snoeck Henkemans, lid van de Tweede Kamer. ccxrv. En zoo gaan we maar steeds verder op den weg der misère, de weg die voertja, waarheen eigenlijk? Het is het beste maar. daaraan niet te denken. In IJmuiden doet men al het mogelijke, om het hoofd boven water te houden. Er is nog initiatief genoeg, getuige de geschiedenis van de Gerberdina Johanna. Wat is dat leelijk tegengeloopen. Het klonk eerst zoo mooi: de „Gerberdina Johanna" komt naar IJmuiden met 1500 manden visch. Later viel het tegen het waren er maar 1300. Toch nog een dikke vangst voor een week vissehen. Maar o, wee, toen de visch er uit kwam; wat viel dat tegen. Voor de kabel jauw werd nog een goede prijs gemaakt, want die was zeker tweemaal zoo duur als de vorige week. Maar de schelvisch was niets waard. Die grove zwarte visch is, voor al wanneer ze wat aftandsch gaat worden, niets meer voor IJmuiden. Dat ging vroeger wel, toen we nog flinke kwantums naar Duitschland konden uitvoeren. En zoo kon het door een en ander gebeu ren, dat de Gerberdina Johanna voor z'n mooi schip visch ternauwernood f 2500 be- somde. Dat beteekent natuurlijk een groot verlies. Maar toch geeft de reederij den moed niet op want de trawler is weer naar de Lo- fodden. De Duitschers vissehen er nu wat minder. Er zijn al tal van booten, die de laatste maanden langs de Noorsche kust hebben geviseht, naar IJsland vertrokken. Het was met de besommingen ook deze week weer treurig gesteld. Want behalve de slechte prijzen, deed het slechte weer ook nog een duit in het zakje, of haalde er, be ter gezegd een duit uit. Er is een tijd ge weest. dat ik de trawlers telde, die meer dan 3000 gld. of zelfs meer dan 4000 gld. hadden besomd. Daar behoef ik nu niet aan te be ginnen, want er komt nu geen enkele meer boven de 3000 gld.. laat staan boven de 4000. Ik tel nu die, welke de eerste 1000 gld. niet vol konden maken. Dat waren er deze week niet minder dan 12. En dan waren er nog. die nog maar juist over de 1000 gld. konden komen. De gevolgen kunnen niet uitblijven. Waren er in Februari nog 76 trawlers ui bedrijf, thans is dit aantal reeds gedaald tot 57 en het zal nog wel verder dalen. Maar er is nu een ambtenaar van de Vis- scherij-Centrale in IJmuiden geweest, om hier zijn licht eens op te steken. Verschil lende vragen heeft hij aan sommige visch- handelaars gesteld. Zoo vroeg hij bijv. of de schelvisch eiken dag even duur is! Deze vraag is een bewijs, dat de belangen van IJmuiden in vakkundige handen zijn. PIETERMAN. Het einde van een smokkel- affaire. De Hoop II IJM. 40 in Rotterdam gearriveerd. Later dan oorspronkelijk verwacht werd, is de smokkeltrawler De Hoop II IJM 40, waar omtrent den laatsten tijd nog al 't een en an der te doen is geweest, gistermorgen vroeg in Rotterdam gearriveerd. Reeds Donderdagavond had de douane van den Waterweg de noodige maatregelen geno men om den trawler van Hoek van Holland naar Rotterdam te kunnen begeleiden. Het douanevaartuig Sperwer had, met rijksambte naren aan boord, in Hoek van Holland lig plaats genomen. Toen de Hoop II, vergezeld van de De Hoop IJM 46, Vrijdagmorgen even over zes Hoek van Holland binnenliepen schoot de Sperwer langszij van den smokkeltrawler en zette eenige ambtenaren aan boord De De Hoop IJM 46 keerde weer naar zee terug om de reis naar IJmuiden voort te zetten. Eerst tegen elf uur kwam de trawler goed en wel voor de brug van de Binnenhaven in Rotterdam om vandaar de Entrepöthaven te bereiken. De reis van Hoek van Holland naai de Entrepöthaven had meer dan vijf uur geduurd. Voordat de trawler de Binnenhaven invoer werden de zich nog aan boord bevindende vier leden van de oude bemanning, die dus den geheelen zwerftocht van October af hadden meegemaakt door de Sperwer overgenomen, aan boord waarvan hen een verhoor werd af genomen. Gedurende de reis op den Waterwag waren de luiken, die toegang geven tot het visch- ruim, waarin zich de smokkellading 15000 L. spiritus bevindt verzegeld. Scheepvaart-inspectie maakt proces-verbaal op. In Hoek van Holland zijn niet alleen douane beambten, maar is ook een ambtenaar van de Scheepvaart Inspectie, die zich op de Sperwer, bevond aan boord van de „De Hoop" II ge-" gaan om een onderzoek in te stellen. Het bleek dezen ambtenaar, dat er geen zeebrief aan wezig was noch een certificaat van zeevaar digheid evenmin als een certificaat van uit watering. Tegen den schipper H. S. is in ver band met deze overtredingen van de Schepen wet proces-verbaal opgemaakt. Zoo is er dus eindelijk, voorloopig ten minste, rust gekomen rondom den smokkeltrawler De Hoop II en bestaat de kans dat de reeder de heer E. de Groot alhier binnen afzienbaren tijd zijn schip terug krijgt. Zekerheid hierom trent bestaat echter ook thans nog niet. Zoo werd ons althans van deskundige zijde mede gedeeld. Voor IJmuiden was de ontknooping van dit „smokkeldrama" geen verrassing. Men heeft in October den trawler uit de haven zien ver trekken en toen het vaartuig na verloop van eenige weken niet met een lading visch aan den afslag kwam, wist men wel hoe laat het was. Want markten in een andere (buiten- landsche) haven is bij den huidigen toestand niet meer mogelijk. JAARVERSLAG VAN DE NUTSSPAARBANK. Aan het jaarverslag der Nutsspaarbank te IJmuiden over 1934 ontleenen wij het navol gende Het tegoed der inleggers bedroeg op 1 Januari 1934 f 1.010.395,07. Gedurende 1934 werd in 4762 posten ingelegd f 592.577,77 (v.j f 503.327,11). Op 31 December werd aan rente bijgeschreven f 36.039,99 (v.j. f 31.763,46), Totaal f 1.639.012,83. Gedurende 1934 werd in 2298 posten terugbetaald f 500.232,12 (v.j. f 396.173,25), zoodat het tegoed der inleggers op 31 Dec. '34 bedraagt f 1.138.780,71. Een vermeerdering dus van f 128.385,64. Het aantal spaarders vermeerderde met 296 (v.j. 240) en verminderde met 133 (v.j. 101) en bereikte daardoor het aantal van 2420. Van de gelegenheid om door middel van de Spaarbank belastingen, schoolgelden, Gas-, Water- en stroomverbruik te voldoen, werd meer en meer gebruik gemaakt. Het succes, dat door de Spaarbank werd be oogd met de uitgifte van de z.g. Kinderkaar- ten, bleef gering. Slechts 68 Kinderrekeningen werden geopend, welk getal bij een jaarlijksch geboortecijfer van plm. 1000, wel heel laag is. De rente van de verschillende beleggingen beliep f 53.302,42. De rente aan inleggers met inbegrip van de tusschentijds uitbetaalde f 37.186,06. De interest-rekening gaf alzoo een winst van f 16.116,36, waarbij nog komt de winst op diversen ad f 1.294,23, totaal f 17.410.59. De administratiekosten, onkosten aan wo ningen in eigen gebruik, kinderkaarten, sub- sidiën en contributiën bedroegen f 5.915,61, de afschrijvingen f 990 te zamen f 6.905.61. De netto winst bleef alzoo f 10.504,98 welk bedrag aan de reserve werd toegevoegd, waar door deze steeg tot f 63.297,80 of in van het inlegkapitaal van 5.22% tot 5.56%. Bestuur en Raad van Toezicht. Gedurende het verslagjaar overleed tot ons leedwezen ons geacht bestuurslid de heer A. F. C. Bückmann. Hij was mede-oprichter van onze Spaarbank en bekleedde van 1918 af tot aan zijn dood de functie van voorzitter. Veel vrijen tijd offerde hij geheel belangeloos aan onze Spaarbank. Met groote waardeering en vriendschap zullen wij hem blijven gedenken. In zijn plaats werd tot voorzitter gekozen Ds. F. F. Milatz, terwijl in de daardoor ont stane vacature in den Raad van Toezicht werd benoemd de heer M. J. Baak, Directeur P.T.T. alhier. Alle overige bestuursleden bleven in functie. De periodiek aftredenden werden herkozen. Door onze lens gesnapt. W. VAN HEIJST. Onze fotograaf snapte den heer van Heijst toen hij in den tuin voor zijn woning met blijdschap in het hart stond te kijken naar de vorderingen, die de lente in zijn tuin heeft gemaakt. Want de heer van Heijst is een liefhebber van de natuur en van het vele schoons, dat deze den mensch biedt, zoo ook van het schoons, dat door kunstenaars handen is gewrocht. De heer van Heijst is van jongs-af aan in. het bouwbedrijf werkzaam. Reeds gedurende een 25-tal jaren als patroon. Vooral de laat ste jaren legde hij zich toe op massawo- ningbouw en in verschillende deelen van de gemeente heeft hij heele kwartieren tot stand gebracht, de laatste jaren in Driehuis. Men spreekt nog steeds van het „villapark van Van Heyst". Vriendelijke woningen zijn het, die hij hier en elders bouwde. De heer van Heijst is voorzitter van de Ver. tot behartiging van Bouwbelangen en 2e secretaris van de afdeeling IJmuiden van den Nederl. Aannemersbond. Ook op ander terrein neemt de heer van Heijst een vooraanstaande plaats in. Bij de laatste raadsverkiezing werd hij, als can- didaat van de Neutrale Partij, in den ge meenteraad gekozen, waar hij vooral wan neer aangelegenheden, betrekking hebbende op den woningbouw behandeld worden, zijn stem laat hooren. Voorts is hij voorzitter van Kring IV (Driehuis) van het Crisis-comité, oprichter van de Buurtvereenlging Driehuls en mede oprichter van de Oranjevereeniging en van de Winkeliersvereniging aldaar. De heer van Heijst is een populair mensch, vooral omdat men nooit tevergeefs bij hem aanklopt om steun voor zaken, die zijn sym pathie hebben. Ook behartiging van de visscherijbelangen gevraagd. Aan de ministers van Economische en Buitenlandsche Zaken. Het Tweede-Kamerlid, de heer Vos heeffc aan de Ministers van Economische Zaken en van Buitenlandsche Zaken de volgende vra gen gesteld: Is het den Minister bekend, 'dat het be vreemding heeft gewekt, dat bij de handels verdragen, die in den laatsten tijd gesloten zijn, de belangen der visscherij maar weinig of niet zijn behartigd? Kan de Minister vrijheid vinden mede te deelen, welke de redenen zijn, die er toe heb ben geleid, dat voor de visscherij geen voor- deelen zijn bedongen? Is de Minister bereid te overwegen voortaan aan de delegaties, aan wie de voorbereiding van handelsverdragen is opgedragen, een deskundige voor de visscherij toe te voegen? TOONEELVEREENIGING „HET MASKER". Naar wij vernemen, heeft de tooneelvereeni- ging „Het Masker" voor haar eerstvolgende voorstelling het opvoeringrecht verkregen van „Kitty jokt nooit", klucht in drie bedrijven, naar het Amerikaansch bewerkt door A. Pool. VERKOOPING VAN EEN STOOMTRAWLER. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage te Velsen vond gistermiddag in Hotel „Augusta" de verkooping plaats van den stoomtrawler Turquoise IJM 69, gebouwd te Hull in 1896. De trawler werd gekocht door den heer L. Slooten te Waddinxveen voor f 1120.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1