uithet buitenland thijs ijs en de booze heks GEHEEL GEBIT Mimi. JAN VAN DOMMELEN TATERPA'G 6 APRIL 1935 Wat te Stresa behandeld zal worden. Mussolini stelt een ontwerp-agenda op. Vorming van Britsch—Fransch— Italiaansch blok. Italië. f De agenda voor Stresa. ifneuilirü heeft naar United Press van ÏSichte zijde verneemt aan het ^ministerie van buitenlandsche zaken Brlt tvrerp-agenda voor de conferentie van 'SJfdoen toekomen. Kt ontwerp omvat de volgende vier pun- Formuleering' van richtsnoeren voor Mineenschappeliike Britsch-Pransch- ««.onsche politiek met het oog op de een- "fj buiten-werkingstelling der militaire van het verdrag van Versailles. non maatregel, die een succesrijke inter- uTriile samenwerking kan bemoeilijken. Se«aan moet woiden, of het mogelijk V in eenheidsfront der drie mogendhe- te komen met betrekking tot de vijf J"® van het Londensche communiqué van rn deVerste plaats wil men trachten over- «nsteiuroing te verkrijgen over dat punt van «immuniaue, waarin sprake ls van de Üllikheid van deelneming van andere £-.rp"»erde staten binnen het kader der Stelde systemen 1 Bespreking van bet probleem van Oos- diks onafhankelijkheid, Bestudeering van het probleem der her- van de met Oostenriik, Hongarije en aïïriie ees'oten vredesverdragen. «sar United Press verder verneemt, is dit „.tiara blijkbaar zoowel voor Engeland als g35k aanvaardbaar China. Regeeringstroepen herwinnen terrein. Volgens een officieele mededeeling hebben rhineesche regeeringstroepen den aanval Se- communisten in de provincie Kweitsjau 1,™ De Roode troepen trekken zich i'L ij oosteliike richting. De hoofdstad orovincie. Kweijang. ls buiten gevaar. In i, naburige provincie Hoenan hebben de mmaiunisten het belangrijkste steunpunt. jOendsjau, aan de regeeringstroepen moe- Engeland. Eden's reis geëindigd. Eden is Vrijdagavond aan Victoriastation te Londen aangekomen, waar hij o.m. werd verwelkomd door Sir John Simon, den zaak- peiastigde der Sovjet Unie en Mrs. Eden. Eden verklaarde zich er van overtuigd, dat de reis werkelijk nuttig is geweest. De moeilijkheden zijn niet onoverkomelijk, doch iedere natie zal moeten medewerken ze te overwinnen. Ons aandeel, aldus Eden. zal er in moeten bestaan ook verder een buitenlandsche poli tiek te-voeren, welke oprecht, standvastig en vastbesloten is den Volkenbond en een col lectief vredessysteem te steunen. Haar een Fransch-Belgische financiëele overeenkomst. In besprekingen, die verscheidene uren heb ben geduurd betreffende de devaluatie van den Belga, tusschen den Franschen minister van handel, Marchandeau en den Belgischen eersten minister, van Zeeland, is gisteren het ontwerp opgesteld van een overeenkomst, die vandaag zal worden voorgelegd aan de Fran sche, de Belgische en de Luxemburgsche re geering. In een officieel communiqué wordt mede gedeeld, dat de beide ministers geconstateerd hebben, dat men gemeenschappelijk moet trachten te verhinderen, dat de in het valu taregiem van de Belgisch-Luxemburgsche economische unie ingetreden wijzigingen prijs storingen in de drie landen met zich mee souden brengen. Frank rijk. Versterkingen naar de Oostgrens. Vrijdag zijn drie Fransche legercorpsen naar de Oostgrens getrokken ter bezetting wn de hial°>i in de reeds aanwezige bezit ten der Fransche versterkingen langs de Di'!tsche_ srens. Over een afstand van on geveer 350 K.M. van het Noordelijk departe ment der Ardennen tot aan het Noorden van de Jura toe zijn de versterkingen thans be zet door het zesde, zevende en twintigste Half jaar extra dienst voor 160.000 soldaten. Ho°g Militair Comité, dat aan den vandaag op het Elysée bij een komen den mi nisterraad voorstellen moet doen omtrent iM-,dan lliet onder de wapenen houden wi net over een week vrijkomende troepen- contingent (de helft van de lichting 1934). Dreigbrief aan Roosevelt. De schrijver gearresteerd. Vit- Boston: MurPhy. een 29 jarige man, die f'nie! j Lg€ woont. is vandaag gearresteerd Cf-iL t inhuldiging gedreigd te hebben Mnrnv, ^°0S€Velt te zullen vermoorden. to-Jf I h€eft. een brief geschreven aan der hij verklaarde: Ik zal U bye b^L h)dien ik geen antwoord krijg. Kiwf drie kantjes. De schrijver óatevjüu 2!?h er 0V€r zonder werk te zijn en ba worden door de behandeling. tije p enJ deelachtig zou zijn geworden van- ^.emin^klhgbureaux der particuliere on- f-OCATELI.T OVFREF.DFN. ciajM ii^^h-He Locatelli. de eerste kar niar W,f+ ^aus Pius XI is benoemd, is Vaticaanstad meldt, over heeft gistermiddag van half vijf tot zeven uur onder voorzitterschap van Flandin in dienst ambtswoning vergaderd. Na afloop der zitting is geenerlei commu nique uitgegeven. Echter verluidde naar de Tel. verneemt in politieke kringen, dat het Comité, waarvan verwacht werd. dat het het onder de wapenen houden van het vrijko mende troepencontingent gedurende drie maanden zou adviseeren, als zijn oordeel heeft uitgesproken, dat de periode van in dienst houden niet drie maanden, doch zes maanden zou moeten duren. Waarschijnlijk zal dit voorstel in den mi nisterraad op een zeker Verzet stuiten van de zijde van eenige radicale ministers. In ieder geval zal de ministerraad heden een beslissing moeten nemen, die nogal wat stof belooft op te werpen. Het onder de wapenen blijvende contingent omvat, zooals reeds ge meld, ongeveer 160 000 man Een opvolger van Spada. Paul Poggi tracht het „bedrijf" voort te zetten Te Cachan is op het eiland Corsica op een zekeren Paul Poggi geschoten, door den ban diet Toussaint Poggi, die verleden jaar Mei uit de gevangenis wist te ontsnappen en se dert dien niet kon worden opgespoord Men vreest dat Poggi thans de plaats zal gaan in nemen van den de vorige maand ter doqd ver oordeelden Corsicaanschen handiet Soada en een nieuwe terreur op het eiland zal trachten uit te oefenen. JOODSCHE FIRMA'S VAN ADVERTEEREN UITGESLOTEN. De Vereeniging van Dagbladdirecteuren in Pommeren heeft besloten voortaan geen advertenties van Joodsche firma's meer in de dagbladen der aangesloten directeuren op te nemen. Crisis-steunbeschikkin^en- 1935. Fruit- en warmoezerij-gewassen. De minister van economische zaken heeft ;oedgevonden I. uit de gelden, beschikbaar gesteld bij de Crisis-Steunbeschikking 1934 XIX (fruit en warmoezerij gewassen). de Crisis-Steunbe schikking 1934, no. XXVII (fruit en warmoe zerij gewassen) en de Crisis-Steunbeschikking 1935 (fruit ij warmoezerij gewassen II), aan de telers van gewassen van den tuinbouw voor zoover dezen zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. gevestigd te 's-Gravenhage, en hun producten over de veilingen te Alkmaar, Avenhorn. Beverwijk, Broek op Langendijk en Castricum hebben geveild stenn te verleenen over eenkomstig de bepalingen van deze beschik king, in zooverre in afwijking van het bepaal de in artikel 4 van de Crisi-Steunbeschikking 1933 tot een maximum van f 360.000; II. aan te wijzen als crisis-organisatie, be doeld in artikel 3 van de Crisis-Steunbeschik king 1933, de Stichting Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale, gevestigd te 's-Graven- hage III. te bepalen, dat krachtens deze beschik king uit te keeren steungelden zullen worden verstrekt in nadere verrekening uit de saldi van de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale; IV. te bepalen, dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde producten, welke in het achter elk product vermeld tijdvak van het jaar 1934 door de onder I bedoelde telers van die producten zijn verkocht, tot de daarbij vermelde bedragen per eenheid: Product Tijdvak Per 100 kg. Roode kool 1 Jan—18 Febr. f 0.15 idem 19 Febr.—lApril 0.25 idem 2 April17 Juni 0.85 idem 18 Juni26 Aug. 0.35 idem 27 Aug.28 Oct. 0.10 idem 29 Oct.—31 Dec. 0.40 Gele kool 1 Jan.18 Febr. 0.40 idem 29 Oct.31 Dec. 0.40 Deensche witte k. 29 Oct.31 Dec. 0.25 Witte kool 18 Juni26 Aug. 0.25 Vroege aardappelen 28 Mei-10 Juni 0.85 idem 11 Juni1 Juli 0.45 V. te bepalen, dat deze beschikking kan wor den aangehaald onder den titel: Crisis-Steun beschikking 1935 (fruit en warmoezerijge wassen V). DAM Eb I om ook kennis te maker met onze voortreffelijke Amilda-huidcréme ontvangt U bij een tube IVOROL-tandpasta tijdelijk een tube AMILDA gratis. IVOROL in tuben van 40 en 60 ct (Adv. Ingez. Med.) (Van onzen Londenschen correspondent) LONDEN, April Murger's „Scènes de la Vie de Bohème", eerst boek, dan tooneelstuk, dan opera en nu film. Mimi, het jongste product van British Interna tional Pictures dat onlangs in Elstree gereed is gekomen en dat de „trade" aan het einde van de week heeft gezien, is een filmbewer king zeer vrij van het bekendste werk van den jongen ongelukkigen Murger. Het ontslaat ons van den plicht het verhaal weer te geven. Het leven van de Bohémiens, zooals het in de „Scenes" is gegeven, is algemeen be kend en met uitzondering van jongeren, die wellicht door de film voor het eerst kennisma ken met een deel van fortuin en pech, liefde, arbeid, amusement en lijden van de arme stu- denten en artisten in het Latijnsch Kwartier van het Parijs van 1850 of daaromtrent, heeft nagenoeg iedereen het lot van Mimi meege leefd. British International Films heeft er een goede vertooning van gemaakt. De ge luidsreproductie is technisch beter dan die van de meeste films, welke wij tot heden heb ben gehoord. Die goede indruk is wellicht niet heelemaal toe te schrijven aan de technische bekwaamheid van hen, die voor de geluidsop name verantwoordelijk waren. Wij kunnen dit niet beoordeelen. Maar de volstrekte afwezig heid van zelfs zweempjes van Amerikaansch „twang" dat, men vergete het niet, voor be schaafde Amerikaansche ooren even hinderlijk is als voor Engelsche maken de film extra aangenaam voor het gehoor. De tekst zelf is het zwakste element van de vertooning. Hij bederft het effect van een van de sterkst dra matisch bedoelde oogenblikken in het spel waar Rodolphe op een generale repetitie van zijn „La Bohème" een tooneelspeler die den Rodolphe van het stuk moet uitbeelden tracht te doen voelen hoe het hart wordt gepijnigd wanneer de geliefde spoorloos uit zijn leven is verdwenen. Douglas Fairbanks Jr. toonde in stem en gebaar de voor de scène vereischte uitdrukkingskracht te bezitten maar de cliché termen ontnamen met succes het navrante aan den toestand. De camera-man is het ge lukkigst geweest in de weergave van de wo ningtoestanden van het Kwartier, de vreemd gevormde schoorsteenen, de zolderkamertjes, de armoedigheid van interieurs. Ook het con trast, het Venetiaanscli bal in weelde en luister en orgiaanseh jolijt, is photographisch uitstekend; en de note tragique Mimi de zaal der vreugde ontvluchtend en snellend door de straten in den stroomenden regen is effectief aangeduid. De schouwburg van de première van „La Bohème" is minder goed. getroffen. Men kan van de film zeggen dat Murger zelf waarschijnlijk geen bezwaar zou hebben maakt tegen de wijze waarop de filmiieeren zijn werk behandeld hebben. Gertrude Law rence is Mimi en zij voldoet in haar spel ge heel aan ae verwachting, welke men gerech tigd was van haar te koesteren. De vertolking der twee voornaamste rollen berustte dus bij Amerikaansche artiesten en niet hun gering ste verdienste is, dat zij hun lang gerekt ver blijf in Engeland o.a. hebben gebruikt door Engelsch te leeren spreken zooals de men schen die op Engelschen bodem geboren en getogen zijn. Tandheelkundig Instituut I Rijksstraatweg 16, Haarlem-N., Tel. 16726 vanaf 35 - met sarantie> PÜn" loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINO „Er woont," vertelde Thijs aan Gogos, „een heks hier diep in het woud. Zij heeft veel schanddaden begaan wij zullen haar een afstraffing geven. Ga haar halen, snel in draf, en breng haar hier." Gogos zei: „Dat doe ik in een oogwenk; ik ben zoo weer met haar terug." Hij vloog nu ijlings heen, en Thijs en Elewijn bleven alleen achter, Bij zijn 40-jarig tooneeljubileum. Jan van Dommelen zal Dinsdag 9 April in den Schouwburg aan den Jansweg als majoor Van Weert in Dolle Hans zijn 40-jarig tooneel jubileum herdenken. Er is rede voor, dat Van Dommelen dit jubileum te Haarlem viert. Sinds lang woont hij te Santpoort, waar hij vele vrienden heeft en ook te Haarlem heeft hij zijn relaties. Toen Maurits Binger hier in 1913 zijn Hollandia-Film stichtte, verbond hij Jan van Dommelen al heel spoedig aan zijn onderneming, eerst als film-speler en later als regisseur en vele jaren heeft Van Dommelen toen in de Spaarnestad zijn aroeidsveld ge vonden. Ook met het Haarlemsehe dilettanten tooneel onderhield hij in dien tijd goede be trekkingen. Hij was eenige jaren regisseur van Jacob van Lennep, bij welke vereeniging hij o.a. in onzen Stadsschouwburg zijn 25- jarig jubileum als Von Reiflingen in Inkwar tiering vierde. Voorts regisseerde hij hij de Oud-onderofficierstooneelvereeniging en Ami- citia Juncti, de tooneelclub der gymnasias ten .Hij mag dus verwachten, dat er te Haar lem belangstelling zal zijn voor het jubileum, dat hij thans feestelijk hoopt te herdenken. Jan van Dommelen is, wat wij noemen een all-round tooneelspeler". Hij is niet voor niets 40 jaar acteur. Voor het moderne tooneel voelt hij uit den aard weinig en hij is ook niet de speler voor het fijne werk met subtiele nuances. Van Dommelen is pas in zijn ele ment. als hij geheel in de huid van een ander mag kruipen en hij een rol mag uitbeelden waarin te spelen valt. Hij is in de eerste plaats karakterspeler en typeur en dat is hij feitelijk heel zijn leven lang geweest. Hij beweegt zich meestal niet op het eerste plan, maar hij is toch 'n acteur, die zijn vak door en door kent. Herhaaldelijk heeft hij door zijn sterke ty- peerkunst van kleine rollen iets heel bijzon ders gemaakt en ook in grootere rollen heeft hij o.a. in de laatste jaren, toen hij aan het ensemble van Bouber was verbonden dikwijls gave, knappe creaties geleverd. Wie hem bijvoorbeeld heeft gezien als Arie in 't Kind van de Buurvrouw, zal deze rol van hem niet spoedig vergeten. Hij was als deze onbeholpen kruier één brok goedheid en van een waarlijk vrouwelijke zachtheid werd hij toen hij met Aaf Bouber als tegenspeelster te^ genover het wonder van het pas geboren kind stond. En hoe mooi gaf hij ook dezen kruier, als hij door 't verdriet aan den drank raakt, en in zijn doffe opstandigheid wanneer zijn kind hem verlaat. Het was een rol, die hij niet alleen uiterlijk sterk typeerde maar ook van binnen uit volkomen beleefde. Raak en drastisch typeerde hij ook den aangeschoten stoker in Bouber's De Com mensaal en van het kleine rolletje van een Joodsch koopman in „De Werkster wist 't' maakte hij een kabinetsstukje-. Toen hij eenige jaren geleden verbonden was aan het gezelschap van Frits Bouwmees ter heb ik zijn komisch talent herhaaldelijk kunnen waardeeren en roemen. Zoo herinner ik mij, hoe hij in het Engelsche blijspelletje Belinda aan een ouden boekenwurm, die voor het schoon van vrouwen geheel blind is, maar warm loopt voor droge statistieken, een fijn komisch relief gaf. En ook zijn graaf d'Alba- fioritri, een edelman met O.-W.'ers manieren in De Herbergprinses was fijn van toets zwierig van spel. In zulke rollen toonde Van Dommelen steeds weer, dat hij van het goede ras was en 't echte tooneelspelersbloed door zijn aderen stroomt. En hij heeft dat van niemand vreemd, want Van Dommelen komt uit een tooneelspelers familie. Zijn vader, Carolus van Dommelen, was acteur, zijn zuster Carolina zullen velen zich nog herinneren uit den tijd van Royaards toen zij een eclatant succes behaalde in De Vrouw in 't spel, Frits van Dommelen, die indertijd met nie mand minder den Sarah Bernhard en Eleo- nora Duse tournees maakte, was zijn broer en zijn andere broer Louis speelt nog steeds tooneel. Zoo 'heel gemakkelijk werd het den straks jubileerenden acteur anders niet ge maakt om tooneelspeler te worden. Zijn va der, die de keerzijde van de medaille van het vak had leeren kennen, verkoos niet dat zijn zoon ooit een voet op de planken zou zetten en wilde daarom een soldaat van hem maken. Vader Van Dommelen stuurde den kleinen Jan daarom naar de pupillenschool te Nieu- wersluis en Jan herinnert zich nog, dat hij bij een inspectie van koning Willem III als klein geüniformeerd jongetje midden op het plein te huilen stond, omdat hij bij het brand alarm zijn plaats niet wist. Of deze gebeurtenis invloed heeft gehad op zijn toekomstige carrière, weet ik niet, maar zeker is het, dat Jan niets voor het militairisme voelde, al heeft hij dan ook later heel wat soldaten- en officiersrallen opgeknapt. Hij wist zoo lang bij zijn vader aan te dringen, tot deze hem eindeijk toe stond naar de tooneelschool te gaan, waar toen de zoo beminde Bouberg Wilson direc teur van was en Jan C. de Vos en Betty Holtropvan Gelder he mopleidden in de tooneelspeelkunst. Dat men dadelijk iets in den jongen man zag. bewees wel het feit, dat hij zijn eerste engagement kreeg bij het belangrijk ste gezelschap uit die jaren namelijk De Kon. Vereen. Het Nederlandsch Tooneel. Hij kreeg er eerst kleine- later ook grootere rollen in stukken als De Maagd van Orleans, Richard III, Flora Tosca, Lodewijk XI en speelde o.a. Fouché in Madame Sans Gêne, Vosmeer de Spie in den Gysbreght, Kéller- man in Oud Heidelberg, den bisschop in Om de Kroon, Tubal in De Koopman van Venetië. Van de jongeren was hij de eenige, die de reis naar Parijs mocht meemaken, waar het Neêlandsch in het Théatre Fran-, sais fragmenten uit De Koopman van Ve netië vertoonde en het moment waarop, hij naast den grooten Louis op den planken van het Huis van Molière, Tubal speelde, zal voor hem onvergeetelijk blijven. In die dagen voerde hij ook de regie in verschillende Amsterdamsche liefhebberij gezelschappen en Van Dommelen liet mij niet zonder trots een programma zien van De Dochter van Roelandt, dat de R.K. Stu dentenvereniging St. Joseph op 28 Januari 1909 in den Stadsschouwburg opvoerde, op welk programma de handteekeningen der spe lers staan, onder wie er eenige waren, die later een groote bekendheid al was het dan niet als tooneelspeler hebben gekregen Ik zag er de namen bij van minister Wasszink, het Kamerlid Kortenhorst. professor Veraart. Van Oppenraay en Frank Luns. Van de Kon. Vereeniging ging Jan van Dommelen naar Royaards en bij dezen groo ten regisseur kreeg hij mooi werk te doen. Hij mocht er o.a. in doublure met Royaards Falstaff in De Vroolijke Vrouwtjes van Windsor spelen en Mercadet en speelde o.a. ook Lickcheese in Shaw's De Huizen van den Weduwnaar. Van Dommelen had de aandacht getrok ken van Maurits Binger en deze eens zoo be kende Haarlemmer, over wiens talent als re gisseur Van Dommelen nog steeds vol en thousiasme spreekt, verbond hem aan de door he«m opgerichte Hollandia Film. waar van toen L. H. Chrispijn de artistieke leider was. Bij de Hollandia Film heeft Van Dom melen in verschillende belangrijke films de hoofdrollen gespeeld o.a. Pancras Duyf in Schakels waarvan nog een levensgroot portret in onzen Stadsschouwburg hangt den reeder Bos in Op Hoop van Zegen, de Fabrieksbaas. De Sphinx van Jhr. A. W. G. van Riemsdijk, Gouden Ketenen en vele films, welke in dien tijd veel opgang hebben gemaakt. Later werd hij naast den heer Bin ger tot regisseur aan de onderneming be noemd. Maar de Hollandia Film moest het ten slotte tegen de concurrentie van de vele groote buitenlandsche film-maatschappijen opgeven en zoo verscheen Jan van Dommelen weer op de planken van den schouwburg. Hij speelde achteerenvolgens bij Heiiermans, Het Schouwtooneel. Chrispijn en Mullens en Constant van Kerckhoven en kwam tenslotte bij Frits Bouwmeester en Bouber. Over de rollen, welke hij bij deze laatste twee gezel- schaopen speelde en die mij dus het naast in het geheugen liggen, schreef ik reeds. En nu zal Jan van Dommelen dus Dins dagavond in den schouwburg aan den Jans weg zijn 40-jarig jubileum vieren. Men zal hem op dien avond ook op het witte doek kunnen zien en wel als Broeder Menardus in de onder zijn regie indertijd vervaardigde film Het Heksenlied naar het bekende ge dicht van Von Wildenbruch, welk gedicht Van Dommelen tijdens het vertoonen der film zal zeggen. Jan van Dommelen heeft het in de laatste jaren niet gemakkelijk gehad. Teleurstellin gen zijn ook hem niet bespaard gebleven en hij is dit seizoen zonder vast engagement. Daarom hopen wij. dat deze jubileumsvoor stelling een lichtpunt voor hem in dezen don keren tiid zal zijn. Het publiek kan daaraan meewerken door in grooten getale dien avond op te komen. J. B. SCHUIL. De Flora-feestweek. Ontheffing Winkelsluiting. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben besloten algemeene ontheffing te ver leenen van alle verbodsbepalingen van de wet op de Winkelsluiting van 8 tot en met 13 April 1935 in verband met de gedurende dit tijdvak alhier te houden feestweek ter ge legenheid van de Internationale Bloementen toonstelling „Flora" te Heemstede. Verder is met het oog op den stand der bloemenvelden ontheffing verleend voor Zon dag 14, 21 en 28 April 1935 en op den 2en Paaschdag 22 April 1935, op welke dagen alhier een talrijk bezoek van elders te verwachten is. Nog een opwekking. Maandag a.s. begint de Flora Feestweek. De feestelijkheden zijn echter van beschei den omvang. De Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer, die het initiatief tot het orga- niseeren van deze week heeft genomen, had zich van dien omvang meer voorgesteld. Zij had gaarne gezien, dat meer dan nu het geval is, in het programma gebeurtenissen waren opgenomen, die vooral de vreemdelingen, dus den niet-Haarlemmers, naar onze stad hadden, getrokken. Het Centraal Comité, voor het uit werken der plannen ingesteld heeft echter geen kans gezien deze wenschen te vervullen. Tegen een bloemencorso, een gebeurtenis die bij uitstek vreemdelingen lokt, en het houden van een lunapark bestonden finan- cieele bezwaren, zoodat de plannen tot een kleineren omvang werden teruggebracht. Toch, gezien de algemeene omstandigheden, mag het Comité met het resultaat niet al te ontevreden zijn. Het heeft bereikt, dat in de week van 813 April Haarlem een feestelijk aanzien zal hebben. De uitvoering van het programma, zooals dit thans is samengesteld, kost geld. Dat de hiervoor benoodigde fondsen in deze benarde tijden bijeengebracht konden worden, geeft reden tot een zekere tevredenheid. Wij had den gaarne meer willen doen, doch het is niet anders Wij kunnen echter verwachten, dat het programma de noodige drukte in de stad te weeg zal brengen. De Middenstand zal er wel bij kunnen varen, indien zij haar belang inziet en doet wat in haar vermogen ligt om de stad zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. De bewering dat in de huidige tijdsomstan digheden een feestweek niet op haar plaats zou zijn, is niet houdbaar. Evenals het Uit voerend Comité der Flora dit heeft gezegd, zeggen wij: moeilijkheden worden niet opge lost door bij de pakken te gaan neerzitten. De kweekers hebben den moed gehad, ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden een ten toonstelling als de Flora te organiseeren. Mo ge de middenstand te Haarlem zich aan dit voorbeeld spiegelen en den moed hebben ge durende de feestweek alles op alles te zetten. Thans is het woord aan Haarlem's Bur gerij. Volgaarne sluit ik mij aan bij de woor den van den heer A. van Weerden: „De lich ten op, de vlaggen uit". Laat Haarlem gedu rende de Feestweek het aanzien hebben, dat een stad waar feestelijke gebeurtenissen plaats hebben, behoort te geven. Laat een ieder medewerken zooveel als in zijn vermo gen ligt. Haarlem mag zich niet onbetuigd 'aten, nu in de aangrenzende gemeente Heemstede de grootste bloemenmanifestatie die de wereld ooit gehad heeft, plaats vindt. Op Zaterdag 13 April zullen de leden der Internationale Jury. der Bloemententoon stelling „Flora" te Haarlem 'worden ontvan gen. Aan de burgerij de taak deze vreemde lingen te toonen. wat Haarlem zijn kan. Laat hen den indruk mogen medenemen dat Haarlem het belang der groote gebeurtenis sen heeft beseft. MR. J. H. VAN GELDEREN, Secretaris Centraai Comité,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7