Aanval op den gulden afgeslagen. HOCKEY 1 EEN LIEFDE IN CHINA BEVERWIJK KENNEMER OUDHEID KAMER. De Oudheidkamer verkreeg een prent, ge maakt naar een teekening van het open breken in den winter 1890—1891, van het door ijs gestremde Noordzeekanaal en een exemplaar van de „Krakatau Fancy-Fair Cerant", d.d. 22 September 1883, in welke in 19 talen artikelen zijn opgenomen. DE ZEGELBOEKJES VAN „PLAN WEST". I nde maand Maart werden 119 zegelboekjes ingeleverd bij de Winkeiierscombinatie „Plan West". De datum van inzending waarop de boek jes voor de uitgeloofde verhoogde uitkeering in aanmerking kwamen, was 16 Maart. De geluksvogels waren ditmaal Van Geile- kom, Groeneweg, Wijk aan Duin; mej. Duin Verlengde Groenelaan 77, Wijk aan Duin mej. J. Hofiand, Kloosterstraat. Beverwijk; P. Kesteren, Deken Waarestraat, Beverwijk. PROPAGANDA-VERGADERING „RECHT EN PLICHT'. De R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" houdt op Vrijdag 12 April a.s. in het K.S.A.- gebouw een propaganda-vergadering. Spre ker is de heer H. J. Kuiper, lid van den ge meenteraad te Haarlem en candidaat voor de Provinciale Staten. DE PRIJSUITREIKING VAN DEN BAKKERSCURSUS. Feestelijke bijeenkomst. Zaterdagavond werden in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" in een zeer druk bezochte bijeenkomst de prijzen uit gereikt van de bakkerscursussen, die in den afgeloopen winter voor de vijfde maal waren georganiseerd doro de plaatselijke afdeelin- gen van den Chr. en den Ned. Bakkerge- zelienbond. De voorzitter van de commissie, de heer Baartse, verwelkomde de afgevaardigden van de organisaties, de cursisten en de vele be langstellenden. Spr. herinnerde nog eens aan het belangrijke werk, dat nu reeds vijf jaren achtereen is verricht. In zijn dank woord betrok de voorzitter allen, die aan het welslagen van deze cursussen medewerkten, in het bijzonder de heeren Dinkla en Dubbel man, de leiders van de cursussen broodbak ken en banketbakkerij. Vervolgens werden de prijzen uitgereikt aan de bekroonden. De volledige uitslagen vermeldden wij reeds in ons verslag over de tentoonstelling. De heer Hoogvorst kwam onder daverende toejuichingen in het bezit van den fraaien beker. Ook de Duitsche cursist, die per fiets uit zijn vaderland was komen „overwippen'' om de tentoonstelling te kunnen biiwonen. had een ovati.e in ontvangst te nemen. Een lid van het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Bakkersgezellenbond heeft vervol gens een korte feestrede uitgesproken. Hij wees daarin op den ernst der tijden, die op het bedrijfsleven als een loodzware last drukt. Al is het goed, dat de menschen op een avond als dezen eens uit den gewonen sleur worden gehaald, toch dient, men den ernst.van den toestand niet uit het oog- te verliezen.'Na de verdiensten van het cur suswerk te hebben belicht, uitte spreker den wensch,. dat ook in de komende jaren dezelfde activiteit aan den dag zal worden gelegd. Een der cursisten dankte namens zijn mede-leerlingen bestuur en leeraren. De heeren Dinkla en Dubbelman ontvingen een fraaie ets, het bestuur zag zich een kist sigarentoebedeeld. De heer Comis. voorzitter van de Coöpe ratie .Altremeen Belang" wensebte de com- missie geluk met het eerste lustrum. Na het officieele gedeelte kon tot de meer feestelijke viering van het eerste lustrum worden overgegaan. Roemer',s Band verzorgde de dansmuzlek en de bekende Beverwiiksche humorist G. Snaniaard heeft de talrijke aanwezigen vroolijke oogenblikken bezorgd met zijn komische voordrachten. De feestelijke st.emming liet niets te wen- schen over en de vreugde nam eerst een emde, toen de nacht al een eind gevorderd was. Het was een uitstekend geslaagde avond waarop de commissie met zeer veel voldoe ning mag-terugzien. Volk en H. M. Nooij; Willem Jacob, zoon van W. Hoogbruin en H. M. Wernke; Jan, zoon van J. N. Alders en A. Esseling. Ondertrouwd: E. Th. Adrichem en C. Heere; C. G. Bodewes en J. C. Schellevis. Overleden: H. Groenendijk, 73 j., echtge- noote van D. Kruithof. BOUWEN. Door Burgemeester en Wethouders zijn de navolgende bouwvergunningen verleend: te Wijk aan Zee en Duin: aan P. Han tot het bouwen van een schuur aan de Verlengde Groenelaan; Aan H. Duin, te Wijk aan Zee en Duin, tot het bouwen van een woonhuis aan den Rijksstraatweg. HET CONFLICT IN DE R.K. KIESVEREENI GING BIJGELEGD. Zaterdag werden te Haarlem voor 't scheids gerecht. onder leiding van den heer P. Witte- man, de besturen der R.K. kiesvereeniging Recht en Plicht alhier en van de laatstelijk opgerichte RK. Kiesvereeniging gehoord, naar aanleiding van 't conflict over de be twiste rechtmatigheid van de vergadering ge houden op 11 Maart in café ..De Zon" Na wederzijdse he uiteenzetting werd de vol gende beslissing genomen: De twee uitgetreden bestuursleden van de R.K. Kiesvereeniging de heer Ph. v. Gooi en Jac. v. d. Mey Gzn. zullen hun oorspronkelijke zetels weer innemen. Namens de vereeniging zal op geenerlei wijze actie gevoerd worden voor candidaten, noch pro- noch antiefusie gezinden. Binnenkort zal onder leiding van een lid van het hoofdbestuur een vergadering belegd wor den, waarop als eenig agenda-punt zal voor komen een stemming over de door beide ver- eenigingen gestelde candidaten voor den ge meenteraad. Deze candidaten zullen zich te voren schriftelijk moeten verbinden genoegen te nemen met het rangnummer dat de stem ming hun zal toekennen. Hiermede is het conflict afgeloopen. Verklaring van mr. Trip. In den zetel van de Bank voor Interna tionale Betalingen te Bazel hebben de gouver neurs en presidenten der circulatiebanken Zondag geconfereerd. De president van de Nederlandsche Bank, Mr. L. J. A. Trip, prof. Bachmann van de Zwitsersche Nationale Bank en de gouverneur van de Banque de France. Tannery, namen aan de bijeenkomst deel. Mi*. Trip deelde mede, dat de aanval op den Nedeiiandschen gulden is afgeslagen, zon der dat de Nederlandsche Bank haar goud dekking in belangrijke mate heeft zien ver minderen HEEMSKERK BURGERLIJKEN STAND. Geboren: Anna Maria Anselma, d. van H. P. A. Sprengers en M. C. Rijke. Cornelia Catharina, d. van Joh. Kager en KI. Kuijs. Overleden: Nic. Kleos, 27 jaren, ongehuwd. El. G. van Zanten, 27 jaren, ongehuwd. Ondertrouwd: Jac. Bijwaard, te Heiloo en Marg. C. Koper, alhier. Gehuwd: Geene. DE VERMISSING VAN EEN 9-JARIGEN JONGEN. Oproep van de Kinderpolitie. De Amsterdamsche politie houdt zich nog steeds bezig met de opsporing van den 9- jarigen Gijsbertus Others uit Heemskerk, die bij familie in de FageLstraat te Amsterdam logeerde en sinds Dinsdag wordt vermist. De vrees, dat hem een ongeluk is overkomen, wordt voortdurend sterker. Namens de te Heemskerk wonende ouders verzoekt thans de commissaris van politie, chef van het Bureau Kinderpolitie, de op sporing van den vermisten knaap. Signalement: lang p.l. 1.30 M.. stevig ge bouwd. donkerblond haar (ponnie), donkere wenkbrauwen, blauwe oogen, eenigszins platte neus, crond breed gelaat, frissche ge laatskleur, gave tanden, kijkt eenigszins scheel; bruine trui met grijze spikkels voor zien van hooge boord en ritssluiting (mouwen en onderkant trui met beige streep), donker groene broek, gevoerd met lila katoen, grijze geblokte sportkousen, lage zwarte schoenen met gummi hakken en zolen, blootsnoofds; onderkleeding bestaat uit flanel (sluiting van voren en korte mouwen), lichtgrijze jaeger borstrok (gemoltonneerd)jaeger onderbroek met korte pijpen (van boven elastieken band). Boter naar Amerika. Oude man in de vlammen omgekomen. Wilde zijn geld nog in veiligheid brengen. WIJK AAN ZEE EN DUIN Zondagmorgen heeft een felle brand gewoed in een perceel aan het Zarken te Monniken dam, bewoond door de gebroeders J. en T. Scherpenhuizen, bejaarde lieden van om streeks zeventig jarigen leeftijd. De heer J. S. was, toen de brand ontstond, alleen thuis, terwijl zijn broer naar de kerk was. Een jon getje zag om kwart over tienen plotseling vlammen in het kleine steenen huisje. Hij snelde onmiddellijk naar binnen om den ouden man, die blind is, te. waarschuwen. Hij nam den man mee naar buiten en ging vervolgens de brandweer alarmeeren. Intusschen is J. S. zijn brandende woning weer binnen gegaan, waarschijnlijk om zijn geld en andere dingen van waarde in veiligheid te brengen. Dit werd hem evenwel noodlottig, want het vuur greep zoo snel om zich heen, dat den man de weg naar de straat werd afgesneden. De vrijwillige brandweer, die weldra met de motorspuit aan wezig was, en met vier stralen water gaf, slaagde er niet in den man te bevrijden, zoo dat hij jammerlijk is omgekomen. Later heeft men het nagenoeg geheel verkoolde lijk ge borgen. De geheele woning brandde uit. Ver moedelijk is de brand in een zijkamer, waar een kachel staat, ontstaan. De schade wordt door verzekering gedekt. Uitvaart F. J. A. M. Wierdels. CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD. De R.K. Kiesvereeniging zal Vrijdagavond in de St. Jozefzaal een ledenvergadering hou den. waarin de candidaatstelling zal geschie. den voor de verkiezingen van den gemeente raad. Ingevolge de bepalingen van het reglement kunnen daaraan slechts degenen deelnemen, die op 31 December "1934 lid waren. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Frederik Dirk. zoon van J. Bak ker en C, E. Lubbers; Catharina Cornelia Jozefina. dochter van P. Schelvisch en J. M. Bruins; Margaretha Anna, dochter van J. J. Zaterdag werd op het Kerkhof „De Liefde" te Amsterdam, het stoffelijk overschot van den heer F. J. A. M. Wierdels, oud-directeur van het dagblad „De Tijd" en oud-wethouder dei- hoofdstad in het familiegraf bijgezet, nadat in de kerk van het Heilige Hart in de Vondel straat missen waren gelezen en de Mis van Requiem was opgedragen door pastoor Wier dels uit Naaldwijk, broeder van den overle dene. De absoute had plaats in ,de kerk „De Liefde", die door zeer velen werd bijgewoond. Zoo waren daar o.m. aanwezig de burge meester Dr. W. de Vlugt, de wethouders Krop man, Vos. Ter Haar en de gemeente-secretaris Mr. van Lier, de heeren Schotting en Sant- croos voor den Nederl. Journalisten Kring, de heeren Kouwenaar en Van den Berg voor de Vereeniging „De Amsterdamsche Pers", de heeren Henny en Veenhoven voor de Veree niging „De Nederlandsche Dagbladpers", de heer Stolwijk voor de R.K. Journalisten Ver eeniging, de heer Rogge voor het Nederl. Pers museum en tenslotte een groot aantal em ployés en oud-employés van het dagblad „De Tijd". Nadat de kist met het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, dankte een familie lid voor de laatste eer den overledene bewe zen. Maar hoeveel zal het kosten. Naar het Correspondentiebureau ter oore komt, is de boterpositie in ons land in de laatste weken eenigszins verbeterd, vooral ten gevolge van het feit, dat enkele exporteurs zich veel moeite hebben gegeven, beduidende quanta boter naar Amerika te verkoopen. In de laatste weken zijn twaalf a 15.000 vaten naar Amerika verzonden (elk vat is 50 K.G.). Naar verwacht mag worden, zal er in de naaste toekomst nog meer boter naar Amerika gaan. De afzet van Nederlandsche boter in de Ver. Staten trekt des te meer de aandacht, omdat onze export daarheen in de laatste jaren niets te beteekenen had. In 1920 werd er nog een behoorlijke hoeveelheid verkocht, doch geleidelijk werd dit minder en na 1927 stond 'de uitvoer van Nederlandsche boter practisch stop. (Wij vestigen er de aandacht op, dat in boven staand bericht geen prijs is vermeld. Het voornaamst is dus weggelaten. Immers op onzen boteruitvoer moet een zeer aan zienlijk bedrag worden toegelegd. Het is thans nog de vraag hoeveel de levering aan Ame rika ons land zal kosten. Red.) Net uit de gevangenis Eindhovenaar keert weer naar Haarlem terug. Dat de man, die zich op verdachte wijze één dezer nachten in een winkelportiek aan de Spaarnwouderstraat ophield, een jas aanhad, die gestolen is aan de Oostvest, kon de politie agent die hem naar het bureau bracht, niet weten. In ieder geval, en dat is hoofdzaak, de politieman bracht den man naar het bureau en toen kwam een en ander aan het licht. Zes weken geleden is de aangehoudene uit de gevangenis gekomen, waar hij vier jaar had doorgebracht wegens diefstallen in Haarlem en omstreken o.a. gepleegd. Wel is hij een Eindhovenaar, doch voor zijn werk had Haar lem een bijzondere attractie. Het radiotoestel dat ook uit een woning aan de Oostvest is verdwenen, heeft de man ver borgen in het struikgewas van het Prinsen Bolwerk, met zand en bladeren bedekt. De 24-jarige Eindhovenaar is in bewaring gesteld. DOODVONNIS TE SALONIKI VOLTROKKEN. SALONIKI, 5 April (Reuter) De comman dant van de cavalerie, die door den krijgsraad ter dood werd veroordeeld, is hedenmorgen ter dood gebracht. Een mooie overwinning en een nog mooiere nederlaag. Onze nationale dameshockey-ploeg heeft een fraaie en sprekende zege op haar Bel gische sportzusjes behaald en dit bericht is zeker niet onverwacht gekomen Het zou wel zeer tegengevallen zijn. als onze dames in deze ontmoeting de vlag hadden moeten strijken. Dat neemt niet weg. dat haar alle eer toekomt voor dit mooie resultaat, maar in de hockey-gebeurlijkheden van de laatste dagen wordt deze prestatie, eenigszins para doxaal, overschaduwd door de vreugde en satisfactie over eennederlaag. De laatste maal dat de heerenploeg, als vertegenwoordigster van ons land speelde tegen de Engelschen. kreeg zij met 91 klop. Dat is alweer jaren geleden, maar nu de En gelschen te Amsterdam een tegenbezoek kwamen brengen, werd deze oude nederlaag met bange voorgevoelens weer in de herin nering levendig. Het is waar. wij herinner den ons ook. dat toen de omstandigheden wel zeer tegen ons geweest waren. Het vreemde en door het weer slecht geworden terrein, het feit. dat onze ploeg niet op haar sterkst kon uitkomen en andere factoren werkten naaeelig. Wij hoopten nu op een be ter resultaat, want nu was ons team op zijn allersterkst en naar men vertrouwde ook van grooter kracht dan in 1931. Maar die Engelschen, die nog pas Ierland gevoelig hadden geslagen en die ontegenzeggelijk nog de sterkste hockey'ers van Europa in het veld kunnen brengenHet bleef toch een angstig geval en men mocht slechts hopen, dat onze spelers behoorlijk partij zouden geven. Zij hebben meer dan dat gedaan. Hoewel de Engelsche overwinning tenslotte verdiend genoemd moet worden, hebben onze hoc key'ers den gevreesden gasten het vuur zeer na aan de schenen gelegd. Als dat schot van Van den Berg, dat de Engelsche doelman kort voor tijd nog maar juist met moeite kon keeren Maar neen, Nederland verloor dezen bui tengewoon spannenden landen wedstrijd, on danks de meest enthousiaste pogingen. De Engelschen zijn nog sterker Maar heeft onze l Nederlandsche hockeyploeg wel ooit een 1 overwinning behaald, die zoo eervol was als deze nederlaag? Nederland-Engeland (1-2) Zeer eervolle nederlaag van de Oranjehemden. Voor enkele duizenden toeschouwers had Zaterdagmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam de hockeylandenwedstrijd Neder land— Engeland plaats, waarbij dé oranje hemden een zeer eervolle nederlaag leden. Onder leiding van de heeren Wagstaff (En geland) en Evekink (Nederland) werd te half vier begonnen met de volgende opstellingen: Nederland J. de Looper, R. de Waal, A. Tresling, H. de Looper, K. Houtzager, A. van Lierop, Gunning, Schnitger, Van den Berg, Caviët, van der Haar. Engeland: O' Gilvy, Stowell, Whitlock, Comyn, Slade, Rowan, Hoare, Waydelin, Block, Wyatt, Milward. Engeland was aanvankelijk iets sterker; eenige strafcorners: worden op het Holland- sche doel genomen. Keeper De Looper was echter direct goed op dreef; hij wist enkele lastige schoten goed te stoppen. Een maal was hij echter reeds bij het uitloopen gepasseerd, toen Van Lierop op de doellijn den bal er nog uithield. De Ho'Uandsche voorhoede zat echter ook niet stil; toen Gunning den bal wist vrij te krijgen, werd zijn voorzet door Van den Berg in vollen rush ingekogeld, maar de Engelsche keeper hield het schot er prachtig uit. Het spel ging na tien minuten, volkomen ge lijk op. Intusschen viel de regen in stralen neer; het veld werd hierdoor natuurlijk zeer glad. Tegen de verwachting in was Engeland in het veld niet sterker; voortdurend waren de Hol- landsche aanvallen gevaarlijk, voornamelijk door het open karakter, waarbij Van der Haai en Gunning hun kunnen toonden. Van den Berg was er een maal alleen door, maar kee per Milward zag het gevaar; door uitloopen wist hij een zeker schijnend doelpunt te voor komen. Met snel, kort spel werd herhaaldelijk door de Engelschen getracht, de Nederlandsche de fensie te overspelen, maar De Waal en Tres ling wisten door goed opstellen dit shortpas sing goed te breken. Maar door de snelheid en de zuiverheid, waarmede de Engelschen het spel uitvoerden, werd onze verdediging toch op een zware proef gesteld; keeper De Looper moest verscheidene malen uit zijn doel komen om ernstige situaties te voorkomen. Dit lukte hem wonderwel. Maar toen de handige rechts binnen Comyn onze backs op verrassende wijze wist te passeeren, kwam De Looper we derom uit zijn doel, doch ditmaal werd ook De Looper gepasseerd en Comyn had geen moeite, het eerste Engelsche doelpunt te sco ren (01). Er waren toen ongeveer 20 minuten ge speeld. Even later wist Schnitger door de Engelsche defensie heen te breken; zijn voorzet be landde bij Caviët. De Gooispeler treuzelde echter veel te lang en Wyatt was er al bij om hem het scoren te belemmeren. Holland mocht nog een corner nemen, maar deze werd bijzon der slecht genomen. Vlak voor de rust werd een schot van rechts ingezonden, maar ook deze kans werd niet benut. Keeper Milward MAANDAG 8 APRIL I,,. was schitterend op dreef; naar aJlTT^ wegtrappend, was hij uiterst moeiliii- rr-*ï seeren. J* De rust kwam met een 1—o voor*»,. Engeland. Spr°Ö? tweede helft, Ook in de tweede helft ging het snel gelijk op. Niet zoodra was een aanva' Hollandsche doel gebroken, of de o? hemden zaten al weer voor het EneeiJr^- Van den Berg zag kans de Britsche h te passeeren, maar het fraaie schot fraai door Milward gestopt. wercte;: Onze linksbuiten Van der Haar n in een rush enkele Engelsche spelers den strafcirkel had hij echter geen maVh den bal; zijn schot mislukte. De Engelsche middenlinie speelde sterk defensief, zoodat het zeer m°ellijk onze voorhoede was, er doorheen te V 'vi: Een voorzet van O' Gilvy werd door r* handig opgepikt, even zwenkte hij n ten en zijn hard hoog schot was vonr rT ,°':- pon onhoudbaar (0—2). Een kwartier van de tweede helft v» gespeeld. was Aangemoedigd door de toeschouwen - de het Nederlandsche team met groot en?1, siasme verder. Vooral onze middenlinie Houtzagen en Van Lierop als étiblinkei? de voorhoede voortdurend op. Schniber t den bal goed toegespeeld; binnen den cirkel loste hij een effectvol schot X 7* keeper Milward met zeer veel moeit* ner werd verwerkt. Maar het was uitstel van executie Wan' hele minuten later was Gunning In'staat afgemeten voorzet te geven. Van den n ving op en in vollen ren loste hij PPn «T» Alweer was het Milward, die den bal na doel hield. Maar Van den Berg zette <ir in gevecht met Milward slaagde hij er witte .balletje in het doel te werken (i_3i Dit doelpunt verwekte groote geestdrift v enthousiaster dan daarvoor wierp het landsche elftal zich in den strijd En kreeg Van den Berg wederom een kans E"' scoren. In een prachtig opgezetten aZ.1 kwam onze midvoor door de verdediging w met een hard hoog schot. Maar op even nS fieke wijze stopte Müward den kogel- lijk applaus beloonde deze save. Met Engeland in den aanval kwam v einde met een kleine 2—1 zege voor do gelschen. tE' VOETBAL. Promotie Vierde - AmstelBeverwijk (0—4) Dat er voor dezen eersten promotlemi. strijd groote belangstelling zou bestaan m te voorzien, maar dat deze zoo overweldigend zou zijn hadden wij niet kunnen vermoeden Precies twee uur treden de spelers het vette veld op. De heer Roos wordt als scheids rechter bijgestaan door de grensrechters De Graaf en Graskamp. Amstel wint den toss; Markx brengt den bal aan het rollen. Dadelijk zit er teekening m den strijd. De strijd gaat gelijk op; beide partijen missen door gladheid van het ter rein eenige opgelegde kansen. De Wijkers zijn iets meer aanvallend, dan de Amstelspelers, doch hun keeper redt eenige malen mooi en daar de voorhoede van Amstel het Adrichem niet. al te lastig, to maken,- kunnen-de Wij kers goed en geregeld aanvallen. Maenhout lost van den vleugel af een hard schot, dat de keeper goed opvangt; even,la ter schiet Kuijer. naast. Toch blijven de Wijkers domlneeren. Als het spel ongeveer een half uur oud Is, kogelt Maenhout mooi in. (01). De aanvallen der Wij kers stranden maar al te veel op buitenspel. Op het nippertje kan Adrichem eens redden ten koste van een corner, welke wordt weggewerkt. Direct volgt een aanval der Wijkers, die naast geschoten wordt. Amstel komt terug en zeker had met een weinig meer geluk de gelijkmaker kun nen komen maar succes bleef uit. Na een corner voor Amstel, die niets op levert, is het rusten. Dadelijk na de rust werpen belde partijen zich vol élan in den strijd. De Wijkers for ceer en eenige corners, welke zonder resul taat blijven. Ja, zelfs een vrije trap even buiten het beruchte gebied wordt naast ge schoten; de goed gerichte schoten verwerkt de Amstel-keeper op goede wijze. Wanneer de tweede helft twintig minuten oud is en eenige aanvallen van Beverwijk in buitenspel zijn gesmoord, maakt Th. Kuijer onhoudbaar 02. Direct volgt weer een aanval; het h3rde schot van Markx, dat doel treft, wordt we gens buitenspel geannuleerd. Amstel forceert een corner, die Adrichem wegwerkt. Er kan nog van alles gebeuren, want de thuisclub komt geducht opzetten, maar in deze periode breken de Wij kers door; Tee ling maakt 03. Het wordt voor Amstel moeilijk maar toch houdt zij moedig vol. Amstel krijgt een corner, deze goed ge plaatst, zweeft langen tijd voor het Wijker- doel, maar tenslotte gaat de bal het veld in. De voorhoede van Beverwijk bemachtigt den bal en het is weer Teeling, die aan alle on zekerheid een einde maakt door den stónd op 04 te brengen. Hoe Amstel ook werkt, niets baat. De Wij* kers versterken de achterhoede. Als de heer Roos inrukken blaast, hebben de Wij kers de eerste twee punten in deze promotiecompe titie binnen. - FEUILLETON. Uit het Engelsch door BEN BOLT. 16). 'Hij bereikte het pad. dat van den hoofdweg erheen voerde, liep behoedzaam over het gras dat het aan den kant omzoomde en kwam aan de witte poort. Hij keek behoedzaam om zich heen, zag alleen zwijgende duisternis en klopte met het heft van zijn zakmes drie maal op de poort. Het geluid klonk helder en duidelijk- door de stilte en hij wilde juist zijn hand opheffen Om het signaal te herhalen, toen hij in zijn onmiddellijke nabijheid een plotselinge beweging bemerkte. Hij draaide zich half om en op hetzelfde moment hoorde hij een soortgelijk geluid aan zijn andere zijde. Vóór hij kon roepen of iets doen om zich te verdedigen, doemde een schaduwige gedaante uit het donker op. en klemden zich een paar pezige handen, met scherpe nagels om zijn hals. De aanval geschiedde zoo onverhoeds, dat Dick Forsyth op den grond tuimelde, maar toen hij lag, begofi hij zich als een bezetene te verweren. Een andere gestalte plofte bo ven op hem en de volgende seconde kreeg hij met een met lood gevulden bamboestok een venijnigen tik op het hoofd. Hij had een ge waarwording alsof hij een feilen lichtstraal zag, toen verloor hij het bewustzijn. Zijn aan vallers, die zijn lichaam voelden slap worden, stonden op en voltooiden hun werk door zijn handen en voeten te binden. En aan den anderen kant van de poort, in smartelijk begrijpen, stond Kathleen Bar rington, zich wanhopig afvragend wat ze doen zou. Ze had daar gestaan toen Forsyth klopte en haar hart was van vreugdevolle verwachting vervuld geweest. Maar al spoe dig had een namelooze angst haar aangegre pen; de volgende geluiden lieten haar niet in twijfel dat Dick Forsyth was overrompeld en toen het eensklaps stil werd teeken dat de strijd was geëindigd had ze het wel kunnen uitgillen van vertwijfeling, want ze was overtuigd, dat de aanvallers hem hadden vermoord. Met bovenmenschelijke inspanning- hield ze zich in duwde de poort open en liep naar buiten. Ze zag in de duisternis, dat twee schim mige figuren zich over een derde bogen, die op den grond lag. Opeens viel al haar angst van haar af; een blnde, roekelooze moed. verdrong elke redeneering, en met een kreet wierp ze zich op den flichtsbijzijnden aanval ler in de ijdele hoop den bewusteloozen For syth te kunnen helpen. Maar op dat zelfde oogenblik glipten twee andere mannen ge luidloos buiten de schaduw van den muur. Een van hen had een zak in zijn hand en toen zijn metgezel Kathleen vastgreep, gooide de eerste haar den zak over het hoofd, waarna ze haar snel vastbonden. Een paar minuten later lag ze, Ingepakt als een mummie, hulpeloos aan hun voeten. De twee kerels die met Forsyth bezig waren geweest hadden hun taak wolbracht en richtten zich op, alle vier hijgden nu van in spanning; een van hen lachte; toen ver scheen een vijfde op het tooneel. „De stoelen", commandeerde hij. Het viertal scheen zich in de duisternis op te lossen en terwijl ze weg waren, ging de laatstaangekomene naar den bewusteloozen Forsyth toe en gaf hem een schop. „Zoo, hond van een Engelschman! Jij wou mij bedriegen! Wel. daar zul je nu van lusten en je zult bidden om te mogen sterven, dat vertel ik je!" De vier mannen keerden terug met een paar draagstoelen. „Smijt ze er in!", riep de mandarijn, want hij was de vijfde persoon. De vier gehoorzaamden en toen de manda rijn een nieuwe order gaf, schommelden de stoelen aan de schouders der dragers. Een moment daarna begonnen ze langzaam den heuvel af te dalen. Een goed uur later gleed Forsyth van de duisternis der bewusteloosheid in een andere duisternis, die tot zijn zinnen doordrong, zon der dat deze hem echter eenige aanwijzing konden geven omtrent de plaats, waar hij zich bevond. Eenigen tijd lag hij stil voor zich uit te staren, toen bereikte het geklots van water zijn oor, een muffe lucht kwam in zijn neus, terwijl hij een menigte geluiden op ving. Juist terwijl hij zich dit flauw realiseer de, hoorde hij het getrippel van pootjes en een seconde later liep er iets over zijn lichaam. Hij maakte een plotselinge, bruuske bewe ging. de rat piepte en sprong weg. Toen trachtte hij zich op te richten. Nu pas merkte hij dat zijn handen en voeten gebonden waren en in het moment dat volgde, kwam de herinnering als een bruisende stroom terug. De gebeurtenissen van dien middag en vooravond trokken weer aan zijn geest voorbij, de. brief, dien hij van Kathleen Barrington had ontvangen, het sig. naai dat hij had gegeven, de aanslag voor Barrington's poort, en de overtuiging, die met een schok vorm aannam in zijn hersens, uitte zich in één enkel woord: „Verraden!" Deze overtuiging was heel wat zwaarder te dragen dan al het andere van de verschrik kelijke situatie. Zijn gebonden polsen deden hem pijn, zijn hoofd bonsde, zijn lichaam was zoo stijf, alsof het bont en blauw geslagen was, maar naast de folterende gedachte dat' Kathleen Barrington hem in de handen van zijn vijanden overgeleverd had, leek dat alles volmaakt onbelangrijk. „God vergeve haar!" mompelde hij na een poosje. „God vergeve haar! Hoe had ik kunnen vermoeden dat zoo'n allerliefst meis- je in staat was zoo iets gemeens te doen. Hij probeerde zich te dwingen er niet aan te denken. Toen herinnerde hij zich M" dringende woorden van dien middag. „Gelóóft u me? U gelooft toch niet aai u zoo slecht ben Hij zag haar gezicht, bleek, mooi en sin kend, en haar woorden echoden in zijn oor „Zeg dat u mij gelooft. U denkt toch mei dat ik zoo slecht ben „Ja", fluisterde hij, „ja, ik geloof je -.- ik aan jou zou twijfelen zou ik moeten felen aan alles wat goed en hof en mo 1 de wereld!" Hij werd kalmer en tegelijkertijd de pijn in zijn hoofd en zijn lichaam s te voelen. Hij dacht aan wat hem w ten stond: wat zou er met hem Hij had er geen flauw besef van. Ma de andere zijde van de planken wa» •- tegen hij lag, hoorde hij het gekabel va en hij wist nu zeker dat hij op een Toen dacht hij opnieuw aan rington. Wat zou haar deel zijn. vader, die voor geen laagheid oer terugdeinsde en dm mandarijn, die ten zou voor ze zijn vrouw was. ay en gesmoord kwam het over zijn ijv „God behoede haar! God beware dat vreeselijke lot!"

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2