HET NIEUWE AVONDBLAD Bekende jplaatsgenooten 20e IAARGANGNo. 134 WOENSDAC 10 APRIL 1935 IJMUIDER COURANT BONNEMENTBN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2yi cents incasso, per kwartaal 1.20 lus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemeiiaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. iibonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers n ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli- ord en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- Srd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen f„nnobij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van en hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné'e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN vergaderïnc VAN DEN GEMEENTERAAD Steunverleening van de Regeering door den Raad thans aanvaard. De zwenking van B. en W. De herzie ning van het uitbreidingsplan thans op weg. De heer Vermeulen is niet tevreden over het antwoord van B. en W. op zijn vragen. Een klacht over partijdigheid der politie. Gisteravond vond onder voorzitterschap van rien loco-burgemeester den heer J. C. Dunne bier een vergadering plaats van den gemeen' ^Afwezig zijn de leden Homburg, Laurent, Groeneveld en v. d. Flier. Vervanger van den gemeente-ontvanger. Als vervanger van den gemeente-ontvanger wordt aangewezen de heer G. Schouten, be noemd adjunct-commies ten kantore van den gemeente-ontvanger. De heer Schouten legde daarna in handen van den voorzitter de voorgeschreven eeden af waarna hij door den voorzitter met zijn be noeming wordt gelukgewenscht. Nadat eenige belastingzaken zijn afgehan deld en eenige financieele besluiten zijn ge nomen komt in behandeling de steunverleening in de kosten der gemeentehuishouding. Zooals reeds in ons blad is medegedeeld, is er thans overeenstemming bereikt tusschen Rijk en gemeente over de voorwaarden, waar op het Rijk bereid is, aan de gemeente steun té verleenen in de kosten der gemeentehuis houding. Iri verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor den Rijksteun voor 1933 onder de thans gewijzigde voorwaarden te aan vaarden. De heer Visser (s.d.a.p.) constateert, dat de gemeente Velsen volledig in het gelijk is ge steld, hetgeen spreker verheugt. Uit de ge- heele geschiedenis is gebleken, dat men in den Haag over de gemeenten oordeelt en aan de gemeenten eischen stelt zonder de gemeenten te kennen. De gemeenten staan wel wat al te veel onder curateele, meent de heer Visser. Verder vraagt spreker, wat de reden is van de zwenking" van B. en W„ zooals aan den Raad is medegedeeld. De voorzitter vraagt, of de Raad prijs stelt op beantwoording van deze vraag. In dien dit gewenscht wordt, is de voorzitter be reid dit in besloten zitting te doen. De raad geeft te kennen, prijs te stellen op beantwoording van de vraag, waarop de open bare vergadering wordt geschorst. Na een besloten zitting van c.a. drie kwartier wordt de vergadering heropend. De heer Vermeulen (A.R.) merkt nog op, dat sprekers fractie de woorden van den heer Visser niet kan onderschrijven. De gang van zaken heeft bewezen, dat in den Haag het. recht verkregen is, wat de gemeente toekomt. Spreker brengt dank aan B. en W. dat zij over zichzelf hebben kunnen heenstappen in het belang van de gemeente. De heer Visser merkt nog op, dat hij het met met den heer Vermeulen eens is, dat de zaak tot genoegen der gemeente opgelost is. Spreker kan begrijpen dat de gemeente deze zwenking heeft genomen, maar toch betreurt hij dit. Drankwet-aangelegenheden. In verband met een bij' den Raad ingekomen adres .van de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, met verzoek, aan de Kroon voor te stellen, dat het toestaan van nieuwe ver gunningen in de eerste vijf jaar niet toegela ten wordt, stellen B. en W. voor, niet op het verzoek van adressante in te gaan, omdat het aantal vergunningen reeds ver beneden het toelaatbare is. Verder stellen B. en W. voor, geen voorstel te doen tot vaststelling van een maximum aantal verloven A. Aldus wordt besloten. Om een bouwvergunning. W. stellen voor hen te machtigen, J. a. Bode te Driehuis, die in beroep was geko men van him besluit tot aanhouding der be ding op zijn verzoek, om op den hoek van ®n,Dnehuizerkerkweg en de Hofdijklaan een winKeüiuis te mogen bouwen, te berichten, cat zijn verzoek niet voor inwilliging vatbaar ei? ,w- achten inwilliging van dit ver- ®ek onjuist, omdat daarmede een precedent zou worden geschapen, waarvan de gevolgen "•et te overzien zijn. Goedgekeurd. Herziening Uitbreidingsplan. In verband met een desbetreffend van Ge- eputeerde Staten ontvangen schrijven stel den -en W' den Raad voor- bepa- Paien aat herziening van het uitbreidings jan m voorbereiding is. Daardoor be- tnogelijkheid, reeds thans aan het in jKwerkmg zijnde herzieningsplan uitvoering Seven terwijl daartegenover het bestaande ?j ^~xn, voor zoover dit bij de her- 1Pecr of minder ingrijpend wordt ge- •J'Sd, buiten werking wordt gesteld, fr voorstel wordt aangenomen, ue heer van Heyst (N. P.) dringt aan op ^3?rÖige ^handeling van het uitbrei de voorzitter zegt dit toe. Er wordt hard gewerkt. Verkoop en verhuur van gemeentegrond. enW. stellen voor te verkoopen: firmo Tr Ver. Kon Papierfabrieken der hfvnvj j 9e^er Zonen 50.000 M2. grond, be- d» bti bet landgoed „Rooswij k" tegen I pnjs van f 0.S0 per M2. en aan dezelfde - te verhuren drie perceelen grond ten j westen van de Rooswijkiaan, elk ongeveer 140 M2. tegen huurprijs in totaal van f 100 per jaar. Verder stellen B. en W. voor. te verkoopen aan A. J. de Graaf te Santpoort 376 M2. grond a f 6.50, aan C. A. Bekkering te Haarlem 475 M2. a f 6 en aan J. F. Philips te Santpoort on geveer 8000 M2. en te verhuren aan A. J. de Graaf een perceel grond groot 57 M2. te Sant poort tegen een huurprijs van f 10 per jaar. Bij dit voorstel breekt de heer Enzerink (lib.) een lans voor het behoud der Harddra verslaan. De Harddraverslaan moet geen Harddraversstraat worden, meent spreker. De voorzitter zegt toe, dat zooveel mo gelijk getracht zal worden het natuurschoon te behouden. Men kan echter niet alles be houden. Het voorstel wordt aangenomen. Nog een bouwvergunning-kwestie. B. en W. stellen den Raad voor op het ver zoek van H. M. Troupin te Haarlem, die in be roep was gekomen van het besluit van B. en W. waarbij hem een vergunning voor het bou wen van een show-room voor grafmonumen ten aan den berm van den spoorweg te Drie huis was geweigerd, afwijzend te beschikken. Deze zaak wordt aangehouden. Aankoop van een woning. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van de woning De -Ruijterstraat no. 120 te IJmui den tegen de getaxeerde waarde van f 1800 wordt goedgekeurd. Verbetering riool in den Wijkerstraatweg. 3. en W. stellen voor, hen te machtigen, tot het doen verbeteren van het riool in den Wij kerstraatweg en het daarvoor een crediet te verleenen van f 11.500. Aldus wordt besloten. De heer Sluiters (C. H.) brengt naar voren de wenschelijkheid van het aanbren gen van een rioleering in Santpoort. Ook deze zaak is in behandeling, zegt de voorzitter. Diverse voorstellen. Aangenomen- worden de voorstellen inzake vaststelling en afrekening van de vergoeding voor de Da Costaschool en de P. W. A. Cort v. d. Lindenschool, tot aanwijzing van mevr. M. E Thiel-Schmitz als verloskundige in IJmuiden en tot verlenging van de aanstelling tot tijdelijk leeraar aan de Gem. Visscherij- school van J. F. Vrouwes. De heer Vermeulen (A.R.) verklaart zich tegen laatstgenoemde benoeming. Ingekomen stukken. De heer van Woensel (C. P.) bepleit in verband met het adres der C. P. H., opheffing van de bekende verboden van demonsfcreeren. We staan vóór de verkiezingen, merkt spre ker op en wil men een vrije volksuiting, dan moeten deze verboden worden opgeheven. Re- volutionnaire arbeiders worden beknot en reactionnairen worden gesteund. Spreker stelt voor deze maatregelen op te heffen. Het voorstel wordt niet ondersteund, zoodat het niet behandeld kan worden. De heer Visser (S. D. A. P.) merkt op, dat de Raad dit verbod niet heeft ingevoerd. Dit is het werk van het hoofd van de politie. Spr. ziet niet in, waarom we geweld doen aan de democratie, wanneer we het voorstel van den heer van Woensel niet steunen. Verder geeft de heer Visser als zijn meening te kennen, dat de politie in deze dagen niet onpartijdig optreedt. Wanneer wordt geplakt van de zijde van de S. D. A. P. of de Commu nisten, gaat de politie vragen of men wenscht, dat het biljet verwijderd wordt. Maar bij een partijgenoot van spr. heeft de N. S. B. een biljet op den muur geplakt en daar is de po litie niet geweest. De voorzitter ontkent, d:at de politie partijdig optreedt. De heer van Heyst (N. P.) vindt het niet in orde, dat een partij (C. P.) die nog wel een afgevaardigde in den Raad heeft, geen ver gaderlokaal kan krijgen. De heer van Woensel merkt nog op. dat de communisten geen gelegenheid krijgen propaganda te maken. Men staat steeds klaar met broodroof. Bij het adres van het „Werklooze Comité" wijst de heer van Woensel op de ellende, die er in vele arbeidersgezinnen heerscht. Het is dan ook niet te verwonderen, dat wordt ver zocht om doorbetaling van den kolentoeslag. De raad dient, onverschillig hoe de regeering er over denkt, te besluiten den kolentoeslag desnoods uit de gemeentekas door te betalen. Hij doet een voorstel van die strekking, dat echter evenmin als zijn eerste voorstel onder steund wordt. De voorzitter zegt, niet te kunnen be grijpen hoe de heer van Woensel een dergelijk voorstel kan doen. Als de raad dit besluit zou nemen, zou men in den Haag de uitvoering toch beletten. De heer Maas (R.K.) zal, wanneer een voorstel komt om de regeering te verzoeken, met het oog op het koude weer, den kolentoe slag nog eenigen tijd door te betalen, dit gaar ne ondersteunen. De heer Visser sluit zich aan bij den heer Maas. De voorzitter zegt, dat het college be reid is, een verzoek, als door den heer Maas naar voren gebracht, aan de regeering te doen. De heer Homburg (A.R.) geeft B. en W. in overweging de brandstoffenhandelaars te verzoeken, den zomerprijs voor de kolen, be- ■temd voor werkloozen, in den winter te handhaven. De heer v. d. Veer (S. D. A. P.) acht dit] zeer gevaarlijk. We gaan dan den weg op naar de kolqnbon 1 In verband met het adres van den heer Blokker dringt de heer Enzerink (lib.) aan op een algeheele herziening van de vermake lijkheidsbelasting. Bij de huidige belasting kan geen enkele zaak geëxploiteerd worden. De heer N ij s s e n wethouder van Financiën wil dit overwegen. De heer Stark (S. D. A. P.) bepleit verbe tering van de verlichting van de Dr. Kuyper- laan. Als het even kan komt er een lichtpunt bij. zegt de voorzitter. Lx verband met het antwoord van B. en W. op de vragen van den heer Vermeulen merkt deze op, dat hij niet volkomen bevredigd is. Spreker kan zich niet vereenigen met het antwoord inzake vervanging van twee arbei ders bij de plantsoenen. Dit werk kan even goed door anderen worden verricht. Het is B. en W. niet bekend, dat bij een an deren dienst personen zijn aangesteld, omdat zij familie van een anderen wethouder zijn. De heer Vermeulen merkt hierbij op, dat ook hem dit niet bekend is, maar het publiek denkt het en ook de schijn moet men ver mijden. Spreker ontzenuwt nog andere opmerkin gen uit het antwoord vaix B en W. Hij merkt nog op, dat hij niets heeft tegen de benoemden. Het feit, dat alleen via de Arbeidsbeurs menschen worden aangenomen ls nog geen bewijs, dat er geen willekeur geschiedt. De heer Vermeulen ontkent, -dat hij den schijn heeft gewekt, alsof de leden van het college gebruik maken van hun positie om familieleden, partijgenooten of vrienden te bevoorrechten. Spreker heeft deze schijn niet gewekt, maar deze schijn bestaat. Wil het college namen, dan is hij bereid deze te noemen, maar hij acht dit niet gewenscht, ook niet voor de be trokkenen zelf. Spreker hoopt, dat B. en W. nauwkeui'ig op benoemingen willen letten, opdat niet de schijn wordt gewekt, dat sommige menschen óevoorrecht worden boven anderen. De heer Nijssen. wethouder zegt, dat de beide plantsoenarbeiders aangenomen zijn omdat zij buitengewoon geschikt voor het werk zijn. De heer Bosman wethouder merkt op, dat het bij deze gevallen moeilijk is, het ieder een naar den zin te maken. De voorzitter zegt nog, dat wanneer er bij een der bedrijven iemand noodig is, eerst wordt onderzocht of bij de arbeiders, die con tra-prestatie hebben geleverd, een geschikte kracht te vinden is. Spreker acht het niet juist, dat B. en W invloed uitoefenen op een benoeming door de directeuren. Rondvraag. De heer van Woensel (C. P.) waagt, waarom het noodig was, dat vier ongehuwde steuntrekkers werden aangezegd, dat ze naar een ander kosthuis moesten daar anders hun steunuitkeering zou worden verlaagd. Spreker heeft van den wethouder vernomen diat dat geschiedde volgens een circulaire van den minister. De heer Bosman zegt, dat deze vier men schen een kamer hadden gehuurd en volgens den minister moet in een dergelijk géval ge steund worden als gold het een gezin. Hoe is het met het ventverbod en het ver gunningsstelsel, vraagt de heer Homburg. Willen B. en W. rekening houden met de wen- schen der organisatie? De organisaties zijn gehoord, antwoordt de voorzitter. De heer Visser brengt nog eens de l weigerde tentoonstelling van de Vredesgroep ter sprake. Welke redenen hebben den loco burgemeester hiertoe geleid, vraagt spreker. De voorzitter antwoordt, dat hij de motieven niet kan mededeelen. Hierna gaat de Raad nogmaals in comité- generaal. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. B. de NeefMichielsen, z., Alex. Bellstraat 3, IJmuiden. W. M. van Rixel Rijs, z., van Nidekstraat 6, Velsen N. J. H. P. HandgraafMaas. z., Trompstraat 96, IJmui den. M. Cornells-Fissers, d., Trompstraat 121, IJmuiden. M. M. BronsBrugman, z., Nachte gaallaan 4. IJmuiden. E. A. TimmerVoor hout, z.. Stationsweg 92, IJmuiden. G. J. Vink van Roon, z., van Valkenburgstraat 7. Vel sen N. G. BraamBoon, d., Bloemstraat 119. IJmuiden. W. A. van Rijswijk—Duijn, z., Ek sterlaan 27, IJmuiden. Overleden: H. J. Klauwers, 70 jaren, onge huwd, Bloemendaalschestraatweg 194, Sant poort. E. Zwart, 67 jaren, echtgenoot van H. Dekker, Kennemerlaan 31, IJmuiden. O. Lijn- bach, 84 jaren, echtgenoot van A. C. Berk hout, Mahustraat 40, IJmuiden. P. A. Oort, 18 dagen, dochter van C. Oort, Alex. Bellstraat 40, IJmuiden. LEZING MET LICHTBEELDEN. De vereeniging „De Gieteling" organiseert hedenavond in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg een lezing met lichtbeelden. De heer A. Clippers van het Reis bureau Lindeman zal een lezing houden over „Het Leven van Goethe, Duitschland's groot sten dichter, met beelden uit Faust I en voor drachten van fragmenten uit Faust. Visscherijnieuws in een notedop. Opgelegd. De Henriëtte Jacoba en de Derika 5 zijn opgelegd. Uit Vlaardingen terug. De stoomtrawler Odin is na in Vlaardingen te hebben gerepareerd, weer naar IJmuiden teruggebracht. Achtergalg gebroken. De Amsterdam IJM. 58 heeft door vastloopen de s.b. achtergalg ge broken. IJMUIDEN Federatie van V. V. V. Vergadering in Hotel No. Eén. Maandagmorgen 13 Mei a.s. vindt in Hotel No. Eén alhier een vergadering plaats van de Federatie van Vereenigingen voor Vreemde lingenverkeer in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal. In deze vergadering, die 's morgens 10 uur begint, wordt o.a. een bespreking gehouden over den uit te geven Gids van de Federatie en over bezoek uit de provincies Friesland, Groningen en Drente aan dit gedeelte van Kennemerland. Verder zullen beschouwingen worden gehouden over het contact met de A.N.V.V. Na afloop der vergadering volgt een ge meenschappelijke koffietafel, waarna onder leiding van IJmuiden's Bloei een rondvaart door de havens wordt gemaakt met bezichti ging van de Noordersluis en een der ijsfabrie ken met koelhuis. Door IJmuiden's Bloei wordt een tea aange boden in het Badpaviljoen List. PROPAGANDA-AVOND „JULIANA". De Chr. Muziekvereeniging „Juliana" te IJmuiden-Oost, directeur de heer P. D. Klut geeft Vrijdag 12 April een propaganda-avond in het Vereenigingsgebouw aan de Kalver- straat. Op dezen avond zal de heer Daalder van Texel voordragen. Verder is er muziek van „Juliana" en kwartetmuziek. TENTSAMENKOMSTEN. De Herv. Evangelisatie-commissie IJmuiden- Oost is voornemens, van 29 Juni een reeks tentsamenkomsten te organiseeren. De beken de evangelisatietent wordt voor deze gelegen heid geplaatst op het terrein tusschen de Geref. Kerk en de Pastorie der Goede Herder kerk. NAAR DE. „FLORA". De groep Velsen-IJmuiden van ,,De Natuur vrienden" organiseert Zondag 14 April een excursie naar de „Flora" te Heemstede. Die week wordt er zooals men weet de „Bos- koopsche Cultuur" geëxposeerd, zooals azalea's, bloeiende en gesnoeide heesters enz. Voor hen die per fiets gaan is het vertrek bepaald op 9 uur van het Velserduinplein en pont. De treinreizigers gaan met den trein welke 9.30 uit IJmuiden vertrekt, en van Haarlem per tram naar Heemstede. Daar ko men beide groepen voor het Raadhuis te zamen. Omstreeks 16 uur denkt men terug te zijn. De tocht wordt vroeg op den dag begonnen om rustig van het schoons te kunnen genieten. Den Hen Mei wordt weder een bezoek ge bracht, doch dan in de avonduren met het oog op de verlichting. DE TRAWLER DE HOOP WEER THUIS. De trawler De Hoop IJM. 70, die dezer dagen na een avontuurlijke reis in Rotterdam is binnengekomen, is door de douane vrijgeko men en inmiddels in IJmuiden gearriveerd. Van te voren waren eenige zeelieden van IJmuiden naar Rotterdam gezonden om het vaartuig te halen. Hiermede is dus het einde gekomen van de omzwervingen van d.e De Hoop. IJMUIDEN'S MANNENKOOR. IJmuiden's Mannenkoor, dirigent Henk Aris, zal deelnemen aan het concours uitgeschreven door het Noord Hollandsch Zangersverbond dat dezen zomer in Santpoort zal gehouden worden. De „bonte avond", die tot een der program punten van het damescomité behoort, tot ver sterking der geldmiddelen zal enkele weken na Paschen gehouden worden. VERGADERING VRIJZ. DEMOCRATEN. De Vrijz. Democratische Kiesvereeniging be legt Maandag 15 April a.s. een openbare ver gadering in Kennemerhof met als sprekers de heeren Mr. Slingenberg van Haarlem en Dr. A. J. van Leusen van Velsen. CHR. GEM. ZANGVEREENIGING „HALLELUJAH". Het Gebouw voor Chr. Belangen zag vele bezoekers bijeen, die gekomen waren voor den avond van het Chr. Gemengd Koor, ..Hallelujah", dirigent Theo van Zutphen. Het eerste gedeelte van het programma was uitsluitend aan de prestaties van het koor en zijn medewerking gewijd en droeg zoodoende het karakter van een concert. Na de pauze was de weg vrij voor medewerking van verstrooiden aard afgewisseld met at tracties. De voorzitter, de heer J. v. d. Pijl opende op de gebruikelijke wijze. Van Hallelujah hoorden we een 4-tal liede ren. die in deze zoo bij uitstek goed klinken de zaal een voornamen indruk maakten. De openingsaccoorden van de gelukkige compositie van directeur van Zutphen, Gloria in Excelsis Deo, waren reeds onmid dellijk een voortreffelijk begin. Hallelujah heeft zich een reputatie in de jaren van haar bestaan verworven en al had zij ook wel eens een avond, die minder dan andere was, den laatsten tijd gaat het voor haar o.i. gelukkig weer opwaarts en het koor bevestigde met dezen propaganda-avond, dat de directeur hier een voortreffelijk ensemble gekweekt heeft. Weliswaar stelden de uitgevoerde werken "•een bijzondere moeiliikbpdpri aan zanders en zangeressen, op de afwerking kwam daardoor des te meer aan. Van Zutphen heeft zijn vei'eeniging goed in de hand en het koor reageert scherp op zijn bedoelingen. Er werd op toon en met een frischheid. Hal lelujah eigen, gezongen. Hallelujah's vrouwenkoor, ffraai van klank en nog altijd de meerdere in getal en volume, zong ook nu weer bijzonder gelukkig. Tenoren en bassen vulden passend aan. Zoo gaf men Heide-Röslein, Mozart's Wie gelied en Dauwdrupkens van v. Zutphen te genieten in een uitvoering die alleszins af was. Ook variaties en doorwerking in Mozart mochten er zijn. Voor de bewerking van dit overbekende wiegeliedje verdient de dirigent alle hulde. Maar al te dikwijls hooren we verminkte re producties van dit werkje, die meestal klak keloos uit een zangstem met pianobegeleiding overgenomen zijn. Van Zutphen had heel handig de zoo hoog- noodige instrumentale figuraties in de koor partijen verwerkt. Het Gemengd dubbelkwartet „Harmonie" uit Amsterdam verleende zijn medewerking en opende met de Nobel's Adeste, dat er minder fraai uitkwam. Het ensemble leek ons meer sopraansolo met septetbegeleiding; de tweede sopraan, die zich doorloopend aan opdrijven schuldig maakte en de stemming daarmede in gevaar bracht domineerde op buitengewoon hinder lijke wijze. Of was dit bedoeld als coquette- rie? De stem is ongetwijfeld goed ontwik keld. Beter voldeed Gumbett's Frohsinn, dat door allen met stemverheffing gezongen kon worden en door zijn Strauss-stijl natuurlijk in den smaak viel. Succesnummers als het Pepita-volkslied en de Donau-wals. die nog altijd mooi en blauw is 'in 't lied tenminste!) waren evenzooveel publieknummers met daverenden bijval. De heer Juriaan Visser, de van ouds be. kende declamator, oogstte ook nu weer een welverdiend applaus met zijn historisch proza. De rest van den avond werd in een geani meerde stemming doorgebracht. W. VEREENIGING „ZEEMANSRUST". Het dagelij ksch bestuur der Vereeniging „Zeemansrust" alhier, dat moest voorzien in de functie van penningmeester in verband met het overlijden van den heer E. Kol, heeft be sloten de functies van secretaris en penning meester te vereenigen. De tegenwoordige se cretaris, de heer W. P. Mets heeft zich bereid verklaard deze gecombineerde functies te wil len aanvaarden. Door onze lens gesnapt. K. de Jong. Wie K. de Jong noemt, noemt D.C.IJ. en wie D.C.IJ. noemt, denkt allereerst aan den ijve- rigen voorzitter-secretaris, aan wien wel in de eerste plaats te danken is, dat deze jonge damclub zulk een vooraanstaande positie in de dammerswereld bekleedt. De heer de Jong kwam op 22-jarigen leef tijd als eerste-bediende in dienst bij een Haar- lemsche firma, na eerst bij verschillende op ticiens in Amsterdam en Rotterdam werkzaam te zijn geweest. Reeds een half jaar na zijn indiensttreding bij deze firma werd de heer de Jong belast met de leiding van een filiaal. Na 7 1 2 jaar nam hij de zaak over en sinds dien drijft hij deze voor eigen rekening. Reeds spoedig nadat de heer de Jong achter het dambord kwam kreeg hij een leidende functie in DC.IJ. en vooral bij de laatste jubileumfeesten heeft de heer de Jong van zijn organisatietalent doen blijken. Hij was de stuwkracht bij alles wat D.C.IJ.-ondernam. en Idank zij zijn stuwkracht slaaerde alles. IDe club heeft op den laa '.en clu .vond haar ijverigen voorzitter-secretaris een fraaie Remington-schrijfmachine geschonken. Voor waar een geschenk, dat od zijn plaats is.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1