tE Bali-smokke!aars. Stresa. nu een internationale conferentie in Er no til. Mussolini zal als gastheer op- Stres3 w z^ó zie^ geworden in een vlieg- Pe^n het gevaarlijke Sauerland, dat hij tité har taan doening lijdt en minstens een d rust moet houden. In zijn plaats ^üvenwel de Britsche premier Ramsay f^nonald En vanmorgen komt het bericht, J vrfliikrijk waarschijnlijk vertegenwoordigd orden door Flandin. Dat is dus premier rvoor Stresa. Vple maanden geleden zou het nog een Send feit zijn geweest, dat eindelijk een Tif!rpntie werd belegd waarop de regeerings- „Aif verschenen. Zooveel van die con- hnrtfaen zc" ol „J+ BEVERWIJK De Commissie uit de ingezetenen benoemd. nHps 'zijn immers al op niets uitgeloopen fer riat er g€en regeeringsleiders waren, of ctpns een. en de aanwezige ministers en *nt«i zich altijd achter hun afwezigen man konden verschuilen. Dat zal in Stresa '-«■beuren; in aanwezigheid van de regee- -fpiders van drie der grootste mogendhe- men er wel tot resultaten komen. Maar ÏL resultaten? iv tegenstelling tusschen Duitschland en onriere mogendheden is in de laatste we- .n verschrikkelijk verscherpt. Duitschland if heeft daar door zijn agressieve ..Hin» ongetwijfeld in hoogen mate toe bij- a om Het Engelsche Witboek en de Fransche osychose hebben er ook toe bijgedragen. ifSreidinB staande legers in r nkrijk en Italië heeft er evenzeer schuld of Het eenige gepraat over de vraag „wie ge- ?.r,.'heeft" kan ons trouwens vrij koud laten. manoeuvres van diplomatie en generale nven hebben tengevolge dat de groote mo- pndheden beurt om beurt „gelijk" schijnen hebben, maar wie verder kijkt dan zijn pus lan* is ziet wel in dat dat er weinig toe ünpt Uit ons Nederlandseh oogpunt beschouwd Ken we er niets aan, en wie in staat is 'irhzelf °P Europeesch standpunt te plaatsen, rich dus Europeaan te voelen hetgeen wij onloochenbaar allen zijn beseft dat dit kortdurende gedraai de belangen van het ge heel geen stap vooruit helpt. Ais stresa niet anders uitwerkt dan de eenheid van de anderen tegenover Duitsch- and versterken, zal Europa's welvaart door deze conferentie niet in het minst gebaat worden, Het uitgeven van fantastische be dragen'aan bewapening en aan mechanisee- rincr van de legers zal er sleohts door wor den voortgezet. Daar profiteert de wapen industrie ten zeerste van, en de arbeiders in die industrie blijven er door aan het werk, maar de rest van de samenleving in dezelf de landen wordt steeds meer gefnuikt door de onzinnig-hooge belastingen, geheven voor een bewapening die men feitelijk niet bekos sen kan. Bovendien is hetgeen men uit dezen hoofde produceert allemaal improductief. Geen van die vernietigingswerktuigen pro duceert iets. Zij kunnen niets maken, alleen maar veel vernielen. Zij vormen dood kapitaal, en als zij nooit gebruikt zouden worden hetgeen de hemel moge verhoeden, want de menschen kunnen het niet: die zijn er te stom voor ul dit doode kapitaal ontwaken en het le vende meeslepen in zijn hel. Een afbrekender, defaitistischer gang van zaken bestaat ter wereld niet. Van den Engelschen invloed ter conferentie van Stresa moet men het beste hopen. In het algemeen schijnen de Engelschen nog steeds de beste hoop op Europa's behoud te vertegen woordigen. Sinds zij zichzelf bedreigd gevoe len, en daarom een actiever aandeel in de onderhandelingen zijn gaan nemen, doet hun invloed zich zeer wel gelden. Het is heel jam mer dat een man als Eden, wiens persoonlij ke invloed bij internationale besprekingen veel en veel grooter is dan die van den phraseeren- oen en weinig-sympathie-wekkenaen Sir John Simon daarbij zal ontbreken. Een gemeenschappelijk front tegen Duitsch land beteekent voor Europa: een nieuw zich verliezen in onderling getwist en gekrakeel, een nieuw uitstel van opkomst door aaneensluiting, een nieuwe verzwakkingtegenover Azië en Amerika.... van dit door ruzies verscheurde en achteruitsukkelende kleine werelddeel. Het is natuurlijk heel spannend en opwindend, al cie herrie, maar in Amerika halen ze hun schouders op en kunnen zich niet onverschil lig en minachtend genoeg over Europa uit laten. Ze vinden het ook niet eens noodig een „waarnemer" naar Stresa te zenden. En in Tokio zegt zoo'n klein geel kereltje, minister van Japan: „Wat Europa uitvoert laat ons koud. We hebben er geen belang meer bij, en niemand kan aan de Europeesche po litiek een touw vastknoopen. Wij begrijpen er niets van, en we trekken er ons ook niets meer van aan. Wij kunnen het zelf wel...," Maar de conferentie van Stresa zal geen aandacht hebben voor Ame-rikaansche en Aziatische meeningen. Die moet zich bezig houden met andere aangelegenheden. Intusschen meldt de internationaal-ver- maarde prof. Ewald Banse, dat Duitschland Nederland en Oostenrijk zal veroveren en stukken annexeeren van een half dozijn andere staten, Frankrijk incluis. En in Amerika en Japan zullen ze, de uitingen Tan zoo'n heerschap lezend, de schouders ophalen en zeggen: „Europa? Da's heele- maal dol. Enfin, het laat ons vrij koud. R. P. De samenstelling van den z.g.n. dubbelen Raad. CLANDESTINE SLACHTINGEN. De Rijksveldwacht heeft een inwoner van ijk aan Duin betrapt, die op clandestine kalveren en schapen slachtte. Tegen «Ti man werd proces-verbaal opgemaakt, ^dieren werden naar het abattoir overge- Dinsdagmiddag heeft ten raadhuize op nieuw het Hoofdstembureau vergaderd, dit maal om de benoeming te doen geschieden van de dertien leden der commissie uit de ingezetenen, die ingevolge het bepaalde in art. 158 der gemeentewet voor 1 Juni aan Ged. Staten advies moet uitbrengen over het door den gemeenteraad aan de Kroon gericht verzoek om een wetsontwerp bij de Sta ten- Generaal aanhangig te maken, strekkend tot samenvoeging van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. De leden van de commissie, welke in den volksmond bekend is als de dubbele Raad, zijn door het Hoofdstembureau bij enkele candidaatstelling benoemd verklaard. De commissie is daarmede thans definitief vastgesteld. Zij telt, evenals de gemeente raad. dertien leden nl.: P. J. Haazevoet (R.-K Staatspartij); W. Niesten (R.-K. Staatspartij). Joh. N. Tromp iR.-K. Staats partij). J. L. F. Post (R.-K. Staatspartij), Mr. J. A. B. Sanders (R.-K. Staatsparty), Bh. van Groningen (S.D.A.P.). J. J. Romunde (S.D. A.P.), J. C. Duin (Groep Eijking). Ir. K. L. Moens (Neutrale Groep), E. de Ruyter (Groep Visser): J. Piso (Chr. Hist. Unie), C. Dingier Sr., (Anti-Rev, Partij), L. Grapendaal (C. P. H.) Voorzitter van de commissie is de burge meester, Mr. H. J. J. Scholtens, die haar ver gaderingen, welke openbaar zijn, zal presi- deeren. CONCERT BEVERWIJKSCH GEMENGD ZANGKOOR. Het Beverwijksch Gemengd Zangkoor, di rigent de heer Louis Stiens, besloot Dinsdag avond het winterseizoen met een concert in het vereenigingsgebouw in de Verlengde Groenelaan. De heer P. v, d. Berg sprak bij ontstente nis van den voorzitter een welkomstwoord tot de belangstellenden, die slechts in zeer bescheiden aantal waren opgekomen. Om de verdienstelijke prestaties van het koor was dit zeer te betreuren. De heer Louis Stiens. die deze schare zangeressen en zangers on der zijn hoede heeft genomen, gaat rustig zijns weegs en weet langzaam, maar zeker zijn zangkoor naar hooger plan te brengen. De klank van het materiaal wordt steeds be ter en er wordt vooral beschaafd, zonder een enkele zweem naar ruwheid, gezongen. Ook het klankvolume is zeer bevredigend, al kun nen de mannenstemmen nog wel wat ver sterking hebben. Het koor opende met „Jesu dulcis Memo- ria". de bekende compositie van Kothe; „Sluimer" van Boedi.in is een dankbaar koor werkje. dat de heer Stiens mooi genuanceerd deed zingen. Van den dirigent zong het koor de reeds in velerlei toonaarden bezongen „De Liefste plek", het bekende gedicht van P. A. de Gen est et. De heer Stiens had zijn opus eenvoudig en doorzichtig gehouden. Niettemin was het aangenaam voor het gehoor en ook dankbaar om te zingen. Na een mooie, gedragen uit voering van Vlessing's „Wiegelied" volgde voor de pauze nog „Die Vesper" van Beet hoven in Hollandsche vertaling. Deze dankbare opgave werd benut voor een fraaie gedragen verklanking. Toch zou men zich het tempo iets levendiger wen- schen. Besloten werd met ..Heil den Morgen" van Boedijn en het schalksche „Liedje van den Veerman" van Fred. J. Roeske. De heer Stiens kon over de prestaties van zijn koor op dezen avond tevreden zijn. Het publiek heeft genoten van beschaafden koorzang. Een groep leden van de Beverwij ksche Harmoniekapel had een klein orkest gevormd en dat orkest verzorgde het instrumentale gedeelte van het programma. Onder leiding van den heer H. Oostewaal werd o.m. uitge voerd de ouverture ..König Mydas" van Eilenberg, de wals „Wein, Weib und gesang" van Joh. Strauss, „In einem Klostergarten" van Ketelby en tot slot een oostersch karak terstuk van F. van Blou. Het ensemble-spel was nog niet ideaal te noemen, al kon men dan ook heel goed con- stateeren. dat men hier met een groep tech nisch goed ontwikkelde blazers te doen had. De stemming was aan schommelingen on derhevig. Het gebodene werd zeer geappre cieerd en het draaide aan het slot op een toegift uit. De heer J. de Roos verleende solistische medewerking. Hij zong „Wiegenlied" van Brahms, „Berceuse de Jocelyn" van Godard, „Standchen" van Schubert en de Rinaldo- aria van Handel. Het publiek was er zoo mee ingenomen, dat een toegift moest volgen. Zijn begeleidster, mej. B. de Roos ontving onder veel bijval een bloemenhulde. DE GELUKKIGE WINNAAR. Bij gelegenheid van de opening van haar nieuwe zaak, had Stoutenbeek's Woningin richting een keurig ameublement uitgeloofd. Daartoe werd aan de bezoekers een genum merde folder verstrekt. Het geluksnummer berustte ten kantore van notaris Mr. A. Moens in een verzegelde enveloppe. Bij de opening bleek de houder van no. 2511 de winnaar te zijn. De geluksvogel was de heer J. Westra, Reguliersdwarsstraat 23, Wük aan Duin. (Op het. schoone eiland Bali is een luciferssmokkelarij op groote schaal ontdekt.) Uit het sprookjeseiland Bali, 't Ideaal toeristenoord, Wordt in deze nieuwe lente, Ook een nieuw geluid gehoord. Op dat brokje aarde, badend In den tropenzonneschijn, Blijkt het leven dus toch ook niet Louter poëzie te zijn. Want ook daar gebeuren dingen. Hoe bekoorlijk het ook lijkt, Die het zonlicht niet verdragen, Zooals uit dit vuurwerk blijkt. Onlangs moesten Balineezen, Die een vuurslag wilden slaan Voor de Bali-balie komen Om terecht terecht te staan. Ach, 't is altijd weer hetzelfde. Zelfs in 't liefste sprookjesland. Dat hij, die met vuur gaat spelen. Aan het eind zijn vingers brandt. P. GASUS. GEMEENTE-AVOND DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Dinsdagavond vond in de Doopsgezinde Kerk een gemeente-avond plaats Spreker was Mr. H. F. D. Jeltes uit Amsterdam over het onderwerp: ..De Doopsgezinden en hun naaste geestverwanten in onze letterkunde". De heer Jac. Groot heette de aanwezigen van harte welkom en gaf hierna het woord aan Mr. Jeltes. Onder literatuur verstaan wij, aldus spre ker. schoonheid van de dingen, van den mensch en van het leven, in den ruimsten zin van het woord. Vervolgens behandelde spreker de actieve en passieve functies van de Doopsgezinden ten behoeve van de literatuur, waarbij hij als voorbeeld noemt de dichters Coornhert en Mandel. Deze laatste vooral is een Holland sche renaissance-dichter en kunsthistoricus. Spreker haalde dan enkele citaten uit zijn werk aan, waaronder het Kerstgezang Bethle hem en „De Olijfberg" een ethisch gedicht, waarin heel mooi geschetst wordt de sobere en eenvoudige levenswijze der oude doops gezinden. Voorbeelden van menschlievende liedeii en rustige ingezetenschap. Verder noemde spreker Joost van den Von del. die van 1616 tot 1620 diaken in de kerk geweest is, maar die in 1641 tot het Katho licisme overging. Zijn doopsgezindheid bleek echter wel dui delijk uit de bijschriften onder de portret ten van Karei van Mandel en Cornelis van Anslo en Lubbert Gerrits. Ook Reinier Anslo en vooral Camphuyse waren bekende Doopsgezinde dichters. Deze laatste was van huis uit gereformeerd pre dikant, maar werd beïnvloed door de Re- monstrantsche beweging en kwam hierna in aanraking met de Collegianten, die het vrij recht van profetie huldigden en een afkeer koesterden van alles, wat maar op kerkelijke ordening en gezag betrekking had. Kenmer kend was hierbij de doop door onderdompe ling. Tenslotte citeerde Mr. Jeltes eenige gedichten van Jan Luyken en Bredero, die duidelijk het dagelijksch leven in de toen malige Doopsgezinden geschiedenis weerga ven. Aan het einde van den avond dankte de heer de Groot, Mr. Jeltes voor zijn interes sante en leerzame lezing. HEEMSKERK R.-K. V. V. „A. D. 0." Het programma voor 14 April luidt: A. D. O.Blauw-Zwart 2.30 uur. S. V. A. e—A. D. O. a, 1 uur. W. S. O. b—A. D. O. b, 12.30 uur. NUMMERING I)ER CANDIDATENLIJSTEN. Voor de verkiezing van de commissie uit de Ingezetenen heeft het Hoofdstembureau de ingediende lijsten bij loting als volgt ge nummerd: Lijst 1: Politieke partijen en groepen: (H. Vink). Lijst 2: Anti-Fusie-Comité (Ds. J. Hovy). Lst 3: Communistische Partij (C. Gouma), SANTPOORT JAARVERGADERING HEEMSKERKSCHE WOENSDAG 10 APRIL 1933 ZWEMCLUB. Dinsdagavond hield bovengenoemde clu-b haar jaarvergadering in de concertzaal van Gebr. Dam te Heemskerk. De voorzitter, de heer W. Kamiach, opende met een woord van welkom. Ingekomen was een blief van het departement van Defensie, dat er geen verla ging van de terreinhuur kan worden gegeven Ook was een brief binnen gekomen van de penningmeesteresse. Mevr. Jonkman waarin deze bedankte. In verband hiermee bracht de voorzitter het financieel verslag uit. De in komsten bedroegen f 1663.12; de uitgaven f 1733.24, aldus een nadeelig saldo van f 90.12 De begrooting werd met een bedrag van f 1000 goedgekeurd. Aan de orde kwam de contributie-regeling die voor de leden wordt gesteld op f 2. Nieuwe leden moeten f 0.50 inleggeld betalen. De ta rieven voor dagbaden zijn: voor volwassenen f 0 20, voor kinderen beneden 16 jaar f 0 10 De abonnements gelden zijn: voor volwassenen f 2. voor beneden 16 jaar f 1. Volgde bestuurs verkiezing. Het bestuur stelde voor. het aantal bestuursleden terug te brengen tot zeven le den. De aftredende heeren C. Bresser en W Kamiach werden bij acclamatie herkozen. De voorzitter sprak een woord van dank tot de .scheidende bestuursleden. Mevr. Tabak en den heer De Vries. Het bestuur benoemde hierna een werk-, controle- en propaganda-commissie. De opening van de inrichting zal plaats heb ben op Zaterdag 11 Mei Door het bestuur zal dezen zomer een cur sus worden georganiseerd tot het redden van drenkelingen. OP EXCURSIE. Door de Heemskerksche Zwêmclub zal a.s. Zondag een excursie worden gemaakt naar het Sportfondsenbad te Haarlem. De deelne mers zullen per fiets vertrekken van het Sta tionsplein te Beverwijk. WIJK AAN ZEE EN DUIN VERGADERING VAN DE S. D. A. P. Vrijdag 12 April vergadert in café Kennemer duin de Soc. Dem. Arbeiders Partij. Spreker is -de heer Lopez Dias uit Hilversum. R.-K. KIESVEREENIGING Dinsdagavond vergaderde onder voorzitter schap van den heer F. Kippersluis de nieuw opgerichte R.K. Kiesvereeniging in restaurant Sonnevanck. Aan de hand der gegevens werden de ver schillende stadia van het conflict aan de ver gadering, die goed bezet was, nauwkeurig uit eengezet, waarna volgde de voorlezing van de gevoerde correspondentie met 't kringbestuur en ten slotte de mededeeling van 't onder houd met en de beslissing van het scheidsge recht in de bijeenkomst van Zaterdag 6 April j.l. te Haarlem. Nu aan vrijwel alle grieven tegemoet is ge komen, meent 't bestuur de actie voorhands als geëindigd te beschouwen en stelde het de vergadering voor de vereeniging op te heffen, onder voorwaarde dat de welwillende hou ding, welke zij thans tegenover 't bestuur van de R.K. Kiesvereeniging Recht en Plicht aan neemt, beantwoord zal worden met zoodanige handelwijze als doel en beginselen van die vereeniging vereischen. In 't tegengestelde ge val zal de actie onverminderd worden voort gezet. De eerder aangekondigde vergadering onder leiding van den heer J. J. Bisschop, vice-voor- zitter van de Kamercentrale te Haarlem, zal niet gehouden worden op 15 April doch op Dinsdag 23 April. In die vergadering zal ge stemd worden over de volgorde van de candi- daten voor den gemeenteraad. Een foto van den traditioneel en strijd op de Theems tusschen de ploegen van Oxford en Cambridge, welke ook dit jaar weer met groot verschil door de Cambridge-studenten gewonnen werd. EéNRICHTING-VERKEER Door B. en W. is bepaald, dat de Westlaan slechts in één richting n.l. van de Hoofdstraat naar den Rijksweg mag bereden worden, wat inderdaad een goeden maatregel kan worden genoemd. Deels uit gewoonte, deels mogelijk ook, doordat men nog niet op de hoogte is met de nieuwe wijze van aanduiding, wordt nog al eens tegen dezen regel gezondigd. Naar we vernemen, zal binnenkort de politie tegen overtreders proces-verbaal opmaken. Men is dus gewaarschuwd! JUBILEUMSCONCERT. Ter gelegenheid van haar zilveren jubileum geeft het gemengde koor „Vox Humana'' op de Dinsdagen T en 14 Mei een jubileumscon cert, waarop ten gehooi'e zal worden ge bracht „Het Lied van de Klok'' en „Erlkönigs Toch- ter" Medewerking wordt verleend door Lies Hertier (sopraan), Jo Immink (alt), Jan Hensen (tenor) J. Rotgans (bariton). Bets Nederkoorn (begeleiding) en Haarlems Salon orkest. ESTAFETTE-LOOP De turnvereeniging „Santpoort" is voorne mens ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan een estafette-loop door Santpoort uit te schrijven en dit elk jaar te herhalen. Men deelt ons mede, dat „Santpoorts Bloei" bereids een wisselbeker heeft toegezegd. MUZIEKCONCOURS De muziekvereeniging „Oefening Kweekt Kunst" heeft op 30 Mei (Hemelvaartsdag) en 10 Juni (Tweede Pinksterdag) een concours uitgeschreven, waarvoor men de beschikking heeft gekregen over het Burgemeester Rij kens park. 25 vereenigingen hebben ingeschreven. DS. W. BREUKELAAR. Ds. W. Breukelaar, em. predikant van de Geref. Kerk van Zaandam, die gedurende zijn emeritaatstijd hulpdiensten verleende aan de kleine kerk van Santpoort, zal ook dien ar beid, zoo we reeds meldden, neerleggen. Met Ds. Breukelaar verdwijnt een vooraanstaand predikant vooral op het gebied der Zending In de Geref. kerken uit den actieven dienst. Ds. Breukelaar werd 6 Juni 1865 te Aalten, waar zijn vader predikant was. geboren en met zijn twee broers opgeleid voor het predik ambt. Hij aanvaardde dat 18 Nov. 1888 te de Leek en vertrok vandaar in 1893 naar Half weg, welke standplaats hij in 1900 met Zaan dam heeft verwisseld. Daar heeft Ds. Breuke laar gearbeid totdat de classis hem op zijn verzoek 31 Maart 1929 eervol emeritaat ver leende. Ds. Breukelaar nam in Zaandam een vooraanstaande plaats in en institueerde o.m. de kerken van Krommenie en Koog-Zaandijk, terwijl hij door de Part. Synode van Noord- Holland steeds werd afgevaardigd naar de Generale Synode. Sinds 1899 is Ds. Breukelaar deputaat vanwege de Gen. Synode voor de Zending. Hij is de eenige van de toen be noemden die nog in leven is. Hij voert .o.m. het scribaat en het quaestoraat- van de gene rale kas en is in die kwaliteit belast met de correspondentie voor de opleidingsscholen op Java. Voorts is hij scriba van de commissie van advies van de zending deputaten en secr. van het comité tot steun van het Chr. onder wijs in Djocja. Verder is Ds. Breukelaar de putaat voor de examina in de zendingsvakken en secr. van het Chr. comité voor Indië. Het Zendingsblad van de Geref. kerken dat in een oplaag verschijnt van meer dan 70.000 ex. wordt door Ds. Breukelaar geredigeerd Ds. Breukelaar is medewerker aan het N. Hol lands-kerkblad en deed van zijn hand preeken verschijnen in de serie „Menigerlei Genade". Zijn vele verdiensten vonden in 1920 erken ning door zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Wisseldisconto wederom verhoogd. Tot 4procent. De Nederlandsche Bank heeft met ingang van heden het wisseldisconto verhoogd tot 4 12 pet. Het promessen- disconto en de disconto's op beleening van effecten, van goederen en op voor schotten in rekening-courant werden vastgesteld op 5 pet. In de week, geëindigd 8 April werd door de Bank in totaal f 106 millioen aan goud afge staan. Met de f 34 millioen uit de daaraan voorafgaande week, maakt dit een totaal van f 140 millioen. Desniettemin is de invloed hier van op het dekkingspercentage der direct op- eischbare verplichtingen vrij beperkt ge bleven. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Pimf botterdam naar Vancouver 5 van mta Arenas (C. R.) 9 (n.m.) v. Londen naar Rotter- to 10 (9.30 v.m.) verwacht. uctneroy, Vancouver n. Rotterdam 6 v. Bel- ^gham. Hofdam n. New York p. 7 (11.41 a-®-> Bishops. Rotterdam n. N. Orleans 8 V. Ha ir*». HOLLAND—AFRIKA LIJN. burg 9 (5 n,m') v- Bremen te Ham- ••S°Qmfontein 9 v- Beira te Rotterdam, ver- 3 Hun.) naar Bremen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN (thuisr.) 8 van Haifa. Wffl??iLLANl^AUSTRALIe LIJN. ffu <uHr-) 9 van Bombay. ■r' (thuisreis) 9 te Antwernen (thuisreis) 9 v. Eremawtle. 'aanl**,, ^.0N' HOLL. LLOYD. o (thuisr.) 8 (4 n.m.) v. Montevideo. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Hoogkerk (thuisr.) p. 9 Gibraltar. Streefkerk (uitreis) 9 te Madras. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel 8 v. Vlaardingen te Palermo. Stad Vlaardingen 8 v. Vlaardingen te Narvik KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Oranje Nassau 10 (5.20 n.m.) v. Parama ribo te Amsterdam verwacht. Rhea 9 van Kopenhagen naar Gdynia. Vesta 9 v. Alicante te Genua. Hermes 9 van Malta naar Palermo. Trajanus St. Marc n. Amsterdam 9 (1 n.m.) 60 mijl N. van Flores. Agamemnon 9 v. Tarragona te Valencia. Ceres, Constantza, n. Amsterdam 8 v. Al giers. Costa Rica 7 v. Barbados te Curacao. Euterpe 9 van Bordeaux te Amsterdam Fauna 8 v. Danzig naar Kopenhagen. Hebe 9 van Aarhuus te Amsterdam. Merope 8 v. Aarhuus naar Stettin. Nereus 8 v. Corcubion naar Amsterdam. Oberon 8 v. Beyrouth n. Syra Orion 8 v. Malaga naar Setubal. Poseidon 8 v. Belize n Pto. Cortes. Lolamon 8 van Samos te Palermo. Sonja Maersk 9 (v.m.) v. Amsterdam naar Cullera. Bacchus, Rotterdam n. Vigo p. 8 Ouessant; ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) 9 (12 midd.) te Mar seille. Garoet (thuisreis) 9 (8 n.m.) van Marseille. Djambi (thuisreis) 8 v. Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca (uitr.) p. 8 Ouessant. Alp herat (thuisreis) 8 v. Santos. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Clytoneus, Liverpool n. Macassar 7 v. Sabang Dardanus Rotterdam n. Japan 9 te Penang. City of Birmingham 6 v. Otaru n. Rotterdam Achilles 7 te Kobe voor Rotterdam. Stentor Amsterdam n. Java 9 te Port Said. STOOMVAART MIJ. NEDEiRLAND Poelau Laut (thuisreis) 9 van Napels. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis) 9 van Algiers. Johan de Witt Amstei'dam naar Batavia 9 te Sabang. Poelau Tello (uitr.) 9 v. Port Said. Chr. Huygens (thuisr.) 9 (n.m.) v. Southamp ton, 10 (1 n.m.) verwacht. Ertsaanvoer. Alhier is aangekomen het Zweedsche stoom schip „Uddelholm" van Otterbacken met een lading ijzererts voor li-'; Hoogovenbedrijf. Wegens den storm. Het van Danzig naar Goole bestemde Ne-, derlandsche stoomschip ':ester is hier wegens den storm binnengeloopen en zal eerst gunsti ger weer afwachten alvorens naar zee te ver trekken. Walvischvaart door IJsland. Naar gemeld wordt is te IJsland een maat schappij in oprichting, welke de walvischvaart wil uitoefenen. Men zou reeds de concessie hebben verkregen tot oprichting van een landstation tot verwerking der vangsten. Loodsdienst voor Cardiff. In het afgeloopen jaar werden door de Car- diffloodsen 3562 schepen beloodst, van welke 1620 onder Britsche vlag. Er kwamen 14 lichte ongevallen met deze schepen voor of 0,4 pet. van het aantal. De ontvangsten beliepen in het jaar 1934 36.750 Pons Sterling of 355 Pond Sterling minder dan in het jaar tevoren.. IJzerverscheping. Het Deensche stoomschip „Ragnhild" is van Gent aan de Hoogovens aangekomen om een lading ijzer in te nemen. AANGEKOMEN 8 April: Zeester s.s. Danzig Vulcanus s.s. Malaga Pluto s.s. Stettin 9 April: Hebe s.s. Gothenburg Euterpe s.s. Bordeaux Ousc'. s.s. Liverpool Uddeholm s.s. Otterbacken VERTROKKEN 8 April; Peisander m.s. Swansea Alchymist s.s. Londen Astarte s.s. T ?men Sesostiis s.s. Antwe n 9 April: Nantaise s.s. New Castle Sonja Maersk s.s. Sevilla Beijeiiand s.s. New Castle VELSEN SCHOOLVOETBAL TE VELSEN De schoolvoetbalwedstrijden vangen aan op Zaterdag 20 April. Dien dag worden van 2 tot 5.30 uur 9 wedstrijden van afdeeling E ge speeld. Zooals tot dusver steeds het geval was, re gelt de heer A, G. Lindhorst, Heidestraat, IJmuiden-Oost de scheidrsrechtersaangelegen- heden. Zij, die lust hebben één of meer wed strijden te leiden, gelieven zich bij hem aan te melden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5