beverwijk De gulden. heemskerk wijk aan zee en duin santpoort Bekende Beverwijkers. burgerlijke stand coöperatieve boerenleenbank. ..vergadering' van de Coöperatieve .„„„ihnnk zal op Dinsdag 16 April in de j van Hotel „Oud Meerenstein" wor- eBZhouden. De agenda vermeldt o.m. een een ;e"erjjiezing wegens aftreding van den °ei:UA P Kochx. De periodieke aftreding neer J- Waardijk maakt de verkie- «2 e nd van den Raad van Toezicht ^^eiijk Daarna volgt de vaststelling ""'n 06 jceidn* over het jaar 4934 sluit met ^tvangsten en uitgaven een bedrag van i88'6MvAn"sten in loopende rekening waren De OW- f 1 fiR i fin R3 vnn r)p flent.rn.lp ürfpipden f 158.160.83, van de Centrale - ■-•75. van niet-leden f 20.838.14 werd van de Spaarbank Ontvangen i ^'Sóaven waren o.m.' terugbetaald aan "-rbank f 253.361.17, gegeven voor de sPa* f 4096.10. in loopende rekening aan ^ffrfon f 137.878.51, aan de Centrale Bank aan nïetleden f 20,838.14 „ions vertoont aan beide zijden een "5J5SÏ van f 449.457.89. Het bedrag der «nde voorschotten onder activa is BlS ia 74 het tegoed in loopende rekening 1 hp leden f 335.652.48. ï8rL Jiüia aan de Spaarbank bedraagt ,2K aan de Centrale Bank f 50.658.05. n 'winst over 1934 is f 7.40.25. 1935 heeft het bestuur en de Raad V°?nP7icht de rente als volgt, vastgesteld: 1-9 net voor Spaargelden. 312 pet. voor ïeloed in loopende rekening, 5 pet. voor "pfovSe Si niet worden berekend. GE» ONTIÏ. TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN Opvoering van „De privé-secretaresse" np Geheelonthouders Tooneelvereeniging Jnw Leven" heeft Woensdagavond in het ïlnnpmer Theater op uitstekende wijze het sn besloten net een zeer verdienstelijke Sin" van het blijspel „De Prive-secreta- 5 van A. den Hertog, wn had zich bij de keuze van dit stuk voor Jmoeide taak gesteld In de eerste plaats d't blijspel een uitstekende kracht m 1? rol van de privé-secretaresse en vervol- «ns is het tempo, dat dit stuk vraagt velen p machtig Dat „Nieuw Leven" er in slaagde Lp béide factoren zoo dicht te benaderen, ma" haar als een groote verdienste worden aangerekend. De inzet zou dit niet hebben Am verwachten. Dat was tamelijk zwak, nur "elukkig bracht na dit eerste tooneel- l de titelrol al dadelijk de noodige vaart op de bühne en van toen af marcheerde het ver ft uitstekend zonder dat er verder sprake was van een inzinking. De rolkennis liet wei- nia te wenschen over en daarmede was de vlotte vertolking reeds gewaarborgd. Mei. M. van Helden heeft als de privé-se cretaresse wel een zeer goeden avond gehad. Het Is natuurlijk mogelijk deze moeilijke rol sterker aan te zetten en zij kan dat ook wel verdragen, maar de wijze, waarop Mej. v. Hel den haar uitbeeldde was toch zeer aanneme lijk. Zij wist de tegenstellingen goed te doen uitkomen, mede al weer dank zij haar voor treffelijke rolkennis. Zij heeft keurig gespeeld en haar zware taak tot het einde toe prachtig volgehouden. De heer S. Hoope als Darnley was als haar partner zeer goed in de meeste scènes. Toch kon deze rol ook iets sterker aangezet zijn. Men zou zich deze figuur ge- markeerder kunnen voorstellen. Maar overi gens alle hulde. Mevr. Janssen-Koppenol als de tante van Joyce speelde even-zoo zeer ver dienstelijk en toen zij in III haar kans kreeg, om de rol uit te spelen, wist zij deze heel goed te benutten. Harold Rowlandson was bij den heer G. Pais in goede handen. Een vlotte ver schijning op 't tooneel en een goede uitspraak gaven deze figuur het noodige relief. Van de bijrollen willen wij niet onbesproken laten de wijze waarop de heer L. Pesch Markham speelde. Hij maakte er een kostelijk type van die vooral in zijn groote scène met Miss Ro berts. aardig getypeerd door Mej. M. v. d. Kolk. een waren lachstorm ontketende. De blikken, die voor zijn medespelers bestemd zijn, dwalen nog al eens in'de richting van den man in het hok, maar dat is dan ook het eenige, dat zijn creatie bein vloed de. Mej. D. Jonge- jans heeft van den boy Dicky een leuk type gemaakt. Zij speelde dit aardige rolletje vlot. Soms wel eens eéh beetje te vlot, waardoor de duidelijkheid van de uitspraak nu en dan fc het gedrang kwam. Dat neemt niet weg, dat zij veel succes mocht oogsten. Verder was er nog een fleurige Miss Dodds van Mej. T. Bur ger, een als-maar-schrijvende typiste van Mej. B. Iskes en nog eenige onbeduidende rol- letjes. Het publiek heeft - genoten van deze goede voorstelling. Er was veel applaus en aan het slot van den avond deelde daarin ook de heer G. Berghuis, die met veel toewijding de regie verzorgd had. Het tooneel zag er zeer ver zorgd uit. Toen het gordijn voor de laatste roaal gevallen was, heeft de heer Schelvis een slotwoord gesproken, waarin hij een beroep ceed op de aanwezigen, om het fonds van Aieuw Leven" te helpen versterken. Spr. oankte ook den heer Berghuis, die één der oprichters van „Nieuw Leven" is en ver engde zich er over, dat de oude krachten lang zamernand weer bij „Nieuw Leven" terug eeren. Daarna nam het gebruikelijke bal een aan- ang, waarbij Roemer's Band de danslustigen Mg eenige uren bezig hield. Het overzicht van de groentenveiling. GUNSTIGE INZET VAN HET SPINAZIE- SEIZOEN. Het verloop van den handel over de afge- loopen week stemt voor de meeste producten nog al tot tevredenheid. Tengevolge van het koele weer der laatste dagen gingen de aan voeren nog slechts in zeer matig tempo voor uit, zoodat vooral de jonge groenten geregeld goed geplaatst konden worden. Spinazie had als hoofdproduct de meeste belangstelling en kwam bij willige kooplust aan behoorlijke prijzen. Wij staan nog pas aan het begin van het seizoen en er valt in den handel nergens meer vooruit op te rekenen, doch de inzet is vergeleken bij het vorig jaar heel wat gunsti ger. Op Vrijdag 5 April waren de noteeringen voor spinazie van den kouden grond van f 1—f 1.55. Maandag 8 April f 0.80—f 1.20, doch maakten op Woensdag 10 April weer een stijging van f 1.20—f 1.95 per kist. De aanvoer van sla viel de afgeloopen week nog niet mee. Voor goed product werden redelijke prijzen besteed, doch er komen nog altijd te veel afwijkingen en gebreken naar voren. De prijzen wisselden naar soort van 1 1.25 ct. per stuk. Andijvie was deze week ook iets beter ge vraagd en kwam aan een kleine prijsverbete ring van 5060 ct. per kist. Rabarber was niet alleen als glasprodüct vertegenwoordigd, doch werd ook al in eenige partijen uit de natuur aangeboden. Hiervoor varieerden de noteeringen naar kwaliteit van 820 ct. per bos. Bospeen komt nog zeer beperkt voor, de prijzen voor dit product bewegen zich zoo on geveer om de 25 ct. per bos. Ook met bloemkool gaat het nog kalmpjes aan: de aanvoeren bepalen zich" nog tot kleine hoeveelheden. De prijzen voor eerste soort waren zoo ongeveer van 2025 ct. Van de mindere soorten wordt de prijs door de kwaliteit bepaald. Raapstelen en radijs werden ook iets williger afgenomen en varieerden met de prijzen van 35 ct. per bos. Witlof nam ook deze week nog een ruime plaats in onder de aanvoeren. Ook voor dit product trad de laatste dagen een kleine prijs verbetering in. Op de veiling van Woensdag 10 April waren de noteeringen van 818 ct. per K.G. Prei begint in aanvoer steeds meer in te krimpen ofschoon het aanbod deze week nog ruimschoots voldoende was. De prijzen bleven zich voortdurend vooral voor goede kwaliteit op gunstig prijspeil handhaven. De noteerin gen liepen naar soort uiteen van 5—15 ct. per bos. Een enkel partijtje boerekool dat nog werd aangeboden ging voor prijzen van 3045 ct. per kist. Het aanbod van roode en gele kool is thans van geen beteekenis meer en ook de spruiten, waarvan nog een enkel partijtje werd aangeboden is van weinig beteekenis. DE SLACHTINGEN VAN RUNDVEE. Naar wij vernemen zullen de slachtingen van rundvee vanwege de Crisis-rundveecen trale aan de Beverwijksche Conservenfabriek, a.s. Zaterdag eindigen. KOOPLIEDENVEREENIGING „HANDELS BELANGEN". Naar wij vernemen is de feestelijke jaar vergadering van de Koopliedenvereeniging „Handelsbelangen", welke op 2 Mei was be paald, uitgesteld tot Dinsdag 7 Mei a.s. „DE WITTE' IN HET KENNEMER THEATER. Vanaf a.s. Vrijdag zal in het Kennemer Theater als hoofdnummer worden vertoond de prachtige film „De Witte" met Magda Janssens. Het tweede hoofdnummer is de charmante comedie „Heute Abend bei mir" met Jenny Jugo. DIETSCH STUDENTENCONGRES. In de jeugdherberg in het kasteel Assum- burg zal van 12 tot 15 April het Dietsch stu dentencongres gehouden worden. Drs. W. Goedhuijs zal het congres openen met een rede over Europeeschen plicht en haar verzaking. De gulden heeft den storm doorstaar Hij hield manmoedig stand, Hij wist den aanval af te slaan Op 't geld van Nederland. Daar staat hij op zijn gouden rots. Onwrikbaar als voorheen, Ons aller toeverlaat en trots, Zoo hecht en hoog als geen. Men heeft hem stevig aangepakt. Hij week geen duimbreed grond. Fel heeft men op hem losgehakt En slechts zichzelf gewond. Men heeft hem deerlijk zwart gemaakt. Men poogde het althans, Die poging is al gauw gestaakt. Hij hield zijn gulden glans. Men gooide hem met pondsgewicht, Waar hij geen krimp op gaf, Al had men ook met kracht gericht, Het stuitte op hem af. Men heeft verwoed op hem gebeukt. Vanuit het buitenland. Maar ongebogen, ongedeukt, Hield hij manmoedig stand De storm, die machtloos op hem brak. Heeft ons weer wat geleerd 't Is jammer, dat hij in mijn zak Zoo snel devalueert. SUPPORTERSVEREENIGING „BLAUW WIT' Woensdagavond hield de supporterclub „Blauw Wit" haar jaarvergadering in het K. S. A. gebouw. Wegens ziekte van den voorzitter den heer K. Burger, werd de vergadering geleid dooi den heer J. Beentjes. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de club met 43 leden was achteruitgegaan. Plet financieel verslag meldde aan inkomsten f 149.85 en uitgaven f 132.35. Er is een voordeelig saldo van f 17.50. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende hee- ren H. v. Lieshout en J. Beentjes bij accla matie hedkozen. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer H. Numan, werd de heer Nic. Roring benoemd Namens de vereeniging ,,A. D. O" bracht de heer J, Bekker dank aan de supportersclub voor den steun, dien zij heeft ondervonden. Vrijdagavond houdt bovengenoemde ver eeniging een propaganda-avond in het R. K. Vereenigingsgebouw met als spreker de heer Stumpel uit Hoorn. HET RIJWIELPAD LANGS DEN ZEEWEG. Dezer dagen is een begin gemaakt met de herstelling van he rijwielpad langs den Zee weg. Het grind wordt vervangen door klin kersteenen, wat een verbetering is; bovendien wordt het wegdek nu één vlak geheel. FEESTAVOND CHRIST. VROUWEN- VEREENIGING. Woensdagavond werd met een feestelijke bijeenkomst der Christel. Vrouwenvereeniging ..Bid en Werk het seizoen 1934'35 besloten. Nadat de gebruikelijke punten der agenda: openingswoord en gebed door de voorzitster, mevr. de wed. Van AmersfoortLouwe, en de jaarverslagen van secretaresse en penning- meesteresse, afgehandeld waren, gaf het da meskoortje, dat zich ook gedurende verdere avond liet hooren, eenige liederen ten beste. De dames J. Moleveld, Heynis, Schellevis en J. Vlietstra-Terol verleenden medewerking met voordracht en gedicht. Met het gemeen schappelijk zingen van Gezang 238 vs. 3. 4 en 5 en een dankwoord werd de bijeenkomst gesloten. GOEDKOOPE GORTEPAP VOOR WERKLOOZEN Men deelt ons mede, dat - de verstrekking van goedkoope gortepap aan werkloozen Za terdag j.l. voor de laatste maal in dit seizoen plaats had. DONDERDAG 11 APRIL 1935 Door onze lens gesnapt. Vrijzinnig-Democratische Bond. Dr. A. J. v. Leusen en Mr. M. Slingenberg als sprekers. Door de Vrijz. Democraten was Woensdag een openbare vergadering belegd met Dr. A. J. v. Leusen en Mr. Slingenberg als sprekers. Na ingeleid te zijn door den heer Bosman, verkreeg Dr. Van Leusen het eerst het woord. „Op het oogenblik" aldus spr. „waait over de wereld een storm, die alle heilige huisjes afbreekt en steeds nieuwe vragen en menigen twijfel doet ontstaan. Wat zal er uit dien storm overblijven, wat zal er komen? Die storm zal nieuw leven wekken, want 't oude heeft afgedaan. Wij nu moeten den moed hebben om de risico van 't leven te aanvaar den. bereid zijn om 't nieuwe te ontvangen en deel te hebben aan de nieuwe maatschappe lijke vorming, zonder dat wij den eisch stellen, dat wij de wereldgang willen dwingen naar onze hand. Dat is levensmoed. Wat komen zal, is niet te voorspellen. Men moet wel van heel veel wijsheid gespeend zijn en de les van de wereldgeschiedenis wei nig hebben verstaan, om te durven voorspellen, dat je, als Hitler deed, gesticht hebt een 1000- jarig rijk. 15 jaar geleden voorspelden de Sovjets, dat nu geboren zou worden een rijk van commu nisme. Wij zijn te breed van opvatting om ze te verwijten, dat ze nu weer grijpen naar de mocratische instellingen. De menseh kan niet voorspellen, wat bekijven zal, want het leven is sterker dan iedere leer en de ontwikkeling van de geschiedenis hebben wij niet in onze macht. Van de-mensch-van-nu vragen wij een taak in dezen storm tijd te vervullen. Wij zullen be reid moeien zijn tot eigen persoonlijke offers. Maar er is een conservatisme van den geest, n.l. om te behouden onze persoonlijkheid, hef gevoel van eigen kracht, want dit bepaalt het geluk van den menseh. Wij moeten hebben een samenleving, waar in de menseh is de vriend van den menseh. Deze persoonlijke vrijheid kan niet gewaar borgd worden dan door onze huidige parle mentaire democratie. Dit is een van de hoog ste en heiligste levensgoederen. Daarom zul len we in de komende tijden scherp moeten toezien om valsch geld van pasmunt te onder scheiden, en de roes van de bezieling, want een menseh, die in nood verkeert, is al gauw be reid een wereldvisie te aanvaarden, die gou den bergen belooft. Wij, vrijzinnig democra ten en nog duizenden andere Nederlanders drijven niet mee in een roes, die allen inhoud mist. Wij blijven trouw aan onze bezieling en daarom vreezen wij voor Nêerlands toekomst niet. Een slecht vaderlander is hij, die in deze slechte tijden alleen maar wil critiseeren. Juist in deze tijden is hij een goed vaderlan der, die zonder kans op persoonlijke succes sen, wil helpen regeeren. In dit verband brengt spr. een eere-saluut- aan de ministers Oud en Marchant. Uit loutere critiek is nog nooit iets goeds voortgekomen; zulke critiek doodt alleen. Critiek uitoefenen is iets typisch Nederlandsch en uit dien hoofde mag de N. S. B, zich zeker de bij uitstek Nederlandsche beweging noemen. Na nog gewezen te hebben op het feit, dat de V. D. B. de eenige partij was, die den weg heeft uitgestippeld, waardoor de geesel van de werkloosheid der jeugd kan worden wegge ruimd, eindigde spreker. Mr. Slingenberg begon met in 't kort de be teekenis van de Prov. Staten te schetsen. Zijn de Prov. Staten wel zoo belangrijk? Spr. be antwoordde deze vraag bevestigend. Ten eerste, omdat ze de leden van de Eerste Kamer ver- J. KEE. De heer J. Kee is de man, die met den heer A. de Jong, vele jaren deel uitmaakte van de Transportcolonne van het Ned. Roode Kruis. Zij behooren tot de meest actieve leden van deze instelling, op wie nimmer tevergeefs een beroep wordt gedaan. De Eerste-Hulpdienst is overal vertegenwoordigd, waar maar een kleine kans bestaat, dat zijn hulp noodig kan zijn. En altijd is ook de heer Kee van de partij, om zich in dienst te stellen van de Tansport- colonne. Geen sportfeest kan er zijn, geen kermis kan er georganiseerd worden, of de men schel? van deze colonne zijn paraat. Ook in de zomermaanden wanneer het druk]"?re verkeer de kans op ongelukken weer aanz'en. Ink doet stijgen, is de heer Kee een dergenen, die hun Zondagen opofferen ten dienste van het. welzijn hunner medemen sen. Behalve een bekende Beverwijker. is hij dus ook een ingezetene, die zich in dienst stelt van het algemeen belang. De chapelle ardente op de begraafplaats Zorgvlied te Amsterdam, waar 5 der slachtoffers van de Leeuwerik-ramp waren opgebaard. kiezen en aldus de landspolitiek beïnvloeden, ten tweede, omdat ze de leden van Gedepu teerde Staten kiezen en op deze wijze invloed op de gemeente-politiek uitoefenen en ten derde, omdat ze de regeling van het provin ciale huishouden in handen hebben. 'Prov. Ziekenhuizen. Electriciteitsvoorziening. Water leidingbedrijf. Wegenaanleg). Wat de landspoiitiek betreft, de V. D. B. strijdt er voor, om zooveel mogelijk te hand haven onze groote idiëele goederën. die wij in de laatste 80 jaren hebben veroverd. Bij den V. D. B. staat voor-""1 de handha ving van het parlementaire stelsel. In ons par lement heerscht de stem van het Nederland sche volk. Dit systeem heeft zegenrijke resul taten afgeworpen (Verbetering loonen en wo ningtoestanden, vermindering drankmisbruik, betere hygiënische toestanden enz.) Onfeilbaar is dit ste'iel niet. Groote vrij heden geven wel eens aanleiding tot uitspat tingen. Zakelijke critiek is goed, maar belee- diging van overheidspersonen kan niet geto lereerd worden. Deze excessen kunnen echter uitgesneden worden zonder het stelsel aan te tasten. Als we den dictatuur binnen halen, dan is er geen controle meer mogelijk, is er geen vrije mee- ningsuiting. geen vrijheid van godsdienst, geen onpartijdige rechtspraak (Duitschland 30 Juni 1934). Dit geldt niet alleen het buiten land, maar 't zou ook bij ons het geval zijn, omdat zulke gevallen inhaerent zijn aan 't stelsel zelf. De N. S. B. is niet- nationaal haar pro gram en haar gedragen zijn een imitaite van Duitschland is niet socialistisch, en is geen beweging, omdat ze nu als andere politieke partijen op het stembiljet prijkt. En de bon zen, waar vindt men ze meer dan bij de N. S. B. Ook deze spr. hekelde sterk, evenals Dr. Van Leusen het deed, het in bescherming nemen van de schending van het briefgeheim door de leiders van de N. S. B. Van de gelegenheid tot debat maakte de heer Feberwee gebruik. Deze noemde de V. D. B. een bijwagen van de S. D. A. P.. zeide, dat de .handhaving van de persoonlijke vrijheid ook door den Vrijheidsbond werd voorgestaan, en dat het jeugd-werkloosheidsvraagstuk ook door andere partijen onder de oogen was ge zien, verklaarde, dat het openbaar onderwijs in Amsterdam door den Bond van Nederl. On derwijzers, gesteund door Ketelaar c.s. was af gebroken. meende, dat Gedeputeerde Staten de verspilling van millioenen aan scholenbouw niet moesten goedkeuren en zeide te vinden, dat de V. D. B. niet altijd de hoogste belan gen van vorstin en vaderland gediend had. Beide sprekers en de heer Bosman bestre den de beweringen van den heer Feberwee. HOLLAND—AMERIKA LIJN. ^Mcther°y. Vancouver naar Rotterdam 9 te naar New-York 9 (dm botterdam nf 190 "Utt z-w- van Valentia. nlufi 10 van L°nden te Rotterdam. uei wijk, Vancouver naar Rotterdam 8 te Cristobal. York mei'SC^''k 9 van botterdam naar New- ihffar'vertrok 11 van Vancouver n. T HALCYON LIJN. r-ensDurg 9 van Vlaardingen te Narvik. r®0L,LAND-OOST-AZIë LIJN. (thuisreis) 9 te Hongkong, wootekerk (uitr.) 10 van Port Said. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HpoÜ'ii *1 Van Hamburg naar Amsterdam. Kerpen^ 10 van Hamburg naar Ant- ^ontein (uitreis) pass. 8 Perim. WEST-AFRIKA LIJN. ^tekerk (uitreis) 9 v. Dakar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Calypso, 9 van Triest naar Fiume. Hermes 9 van Malta naar Patros. Merope, 9 van Aarhuus te Stettin. Oranje Nassau. 10 van Paramaribo te Am sterdam. Saturnus, 9 van Musel naar Malaga. Stella, 9 van Stamboul naar Bourgas. Triton. 9 van Barcelona naar Piraeus. Cottica 8 van Paramaribo te New-York. Boskoop, Amsterdam naar Chili 8 te Porral Titus, Burriana naar Amsterdam via Rot terdam. pass. 10 Dungeness. Agamemnon, 10 van Valencia te Gandia. Bennekom. Chili, naar Amsterdam 10 te Liverpool. Deucalion, Alexandria naar Amsterdam, 9 te Piraeus. Odysseus. 10 van Amsterdam naar Ham burg. Perseus. 10 van Amsterdam naar Kopen hagen Berenice. 10 van Amsterdam naar Guate mala. KON. HOLLANDSCHE LLOYD, Amstelland, 10 van Amsterdam naar Ham burg. Montferland, 10 van Amsterdam naar Rio de Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Gede (thuisreis) pass. 10 (2 v.m.) Perim. Dempo, 10 van Rotterdam naar Batavia. Modjokerto (uitr.) 9 (7 n.m.) van Bougie. Baloeran, 10 van Batavia naar Rotterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisr.) pass. 10 Los Palmas. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka (uitreis) 10 te Padang. Chr. Huygens, 10 van Batavia te Amster dam. Marnix van St. Aldegonde (thuisreis) 10 van Colombo. Poelau Tello (uitreis) 10 van Suez. Madoera (uitreis) 8 (8.49 v.m.) 65 mijl Z.W. van Niton. Johan de Witt (uitreis) 9 van Sabang. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Sarpedon, Japan naar Rotterdam 9 te Hongkong: Dardanus, Rotterdam naar Japan. 10 van Penang. Peisander. Amsterdam naar Liverpool en Java pass. 9 Prawle Point. City of Newcastle, Japan naar Rotterdam vertr. 11 van Londen. Alcinous, Batavia naar Amsterdam 9 van Singapore. Achilles. Japan naar Rotterdam 8 te Osaka. Stentor, Amsterdam naar Java 10 van Suez Polyphemus, Batavia naar Amsterdam p. 10 Gibraltar. Agamemnon, Japan naar Rotterdam 9 van Colombo. Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Runmarö is van Oxelösund en het Spaansche stoomschip Bizkargi Mendi is van Algiers aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. De eerste houtlading. De eerste lading hout in dit jaar voor de papierfabriek is gisteren van Riga aange bracht door het Letsche stoomschip Gundega. Duitsch visscherijbedrijf. De stoomtrawler Hans Pickenpack van de reederij Julius Pickenpack te Altona is ver kocht aan schipper Ohlart aldaar. Deze is de derde schipper in Altona, die zelf als reeder optreedt. AANGEKOMEN. 9 April: Ragnhild s.s. Gent Sheaf Field s.s. Gdynia Runmarö s.s. Oxelösund William Kipping s.s. Londe' 10 April: Gundega s.s. Riga Bizkargi Mendi ss.. Algiers VERTROKKEN 9 April: Bowling s.s. Leith Leeuwarden s.s. Londen gecombineerde uitvoering. De R.-K. Mannenzangvereeniging ,.St. Caecilia" te Haarlem, en de Harmonie ..St. Caecilia" Haarlem-Noord, zuilen op 22 April (2den Paaschdag), een gecombineerde zang en muziekuitvoering geven in de groote zaal van de St. Bavo, Smedestraat. ITALIAANSCHE LICHTING 1913 ONDER DE WAPENEN. ROME, 10 April (Havas) De lichting 1913 zal voorloopig onder de wapenen worden ge houden. HAARLEM, 10 April. Getrouwd 9 April: I. L. Hamburg en H. S. Leuvenberg; Bevallen 6 April: E, M. SlotAhlert, d.; 7 April D. Druijf—van Nieuwenhuijsen, d.; 9 April: M. C. Jansen—de Paus, z.; C. Groot- Wit, d.; A. Hoogteijling—v. d. Zwan, d.; Overleden 7 April: A., 2 mnd., J. W. van Bruggen, Voortingstraat; 8 April: A. v. d. Putten. 60 j.. Sp:e C' I" Bilars, •19 j„ Gen. de la E-ystra?.t.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5