DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm, aankomst Laatste bericht Andalusia Bassein 14 April 8 April van Gibraltar. Aurora Midd. Zee 11 April 5 April van Gibraltar. Alclnous Batavia 11 Mei 9 April van Singapore. Aludra Z. Afrika 2 April van Kaapstad. Ajax 'Ned.) Hamburg in lading. Amstelland Hamburg in lading. Amazone West Indie 6 April van Pto Barrios Bennekom Chili 4 April van Flores. Barneveld Chili 3 April van Pacasmayo. Bloemfontein Z. Afrika 10 April te Bremen. Bulysses Curasao 12 April 6 Aoi'il te Stockholm. Bodegraven Hamburg 21 April in lading. Boschfontein Z. Afrika 7 April van Port Natal. Berengar Buenos Aires in lading. Boskoop Chili 8 April te Coraal. Binta Constantea in lading. Clan Macilwraith Rangoon 16 April 2 April van Pt. Said. Cunene Rosario 25 April 21 Maart vertrokken. Ceres 'Ned.) Bourgas 16 April 9 April van Gibraltar. Carlbia West Indië 22 April 8 April van La Guayara. Cerro Ebano Houston 17 April 28 Maart van Aruba. Colombia (Ned.) West Indië 14 April 8 April van Flores. Calypso Middell. Zee 10 April te Fiume. Crijnssen Hamburg 14 April vertrekt 13 April. Capt. Bonelli Casablanca 4 April vertrokken. Deucalion (Ned.) llexandrië 20 April 6 April te Jerakini. Eurymeóon Batavia 26 April 6 April van Perim. Fldco Park Bassein 6 April van Perim. Eurybates Batavia 2 Mel 2 April van Padang. Elsa Constantza in lading. Freiburg Ned. Indië 19 April 5 April van Port-Said. Fauna Danzig 14 April 10 April te Kopenhagen. 15 April 5 April van Barcelona. 4 April van Mombassa. Glarone Curasao 26 April 5 April vertrokken. Heemskerk Belra 11 April te Antwerpen Heidelberg Ned. Indië 8 Mel 7 April van Bombay. Harmonie Buenos Aires 8 Mei 6 April van Montevideo. Ned. Indië 7 April van Macassar. Laurent Meent Batoum 13 April 6 April van Gibraltar. Meerkerk Tapan 8 April van Haifa. M. v. St. Aldegonde Batavia 10 April van Colombo. West Afrika 4 April van Takoradi. Kopenhagen 7 April te Aarhuus. Zuid-Afrika heden 19 April van Hamburg. West Indië 11 April 30 Maart v. Port of Spain. Ner as (Ned.) Coranbion 12 April 10 April van Ouessanfc. Midd. Zee 17 April 10 April te Setubal Oberon Alexandrië 8 April van Byrouth. Polyphemus Batavia 15 April 4 April van Port Said. Batavia 13 April 5 April van Port-Said. Ned. Indië 9 April van Napels Mexico 10 Mel 6 April vertrokken. Parana Buenos Aires In lading. Ned. Indië 30 April 2 April van Colombo. Santa Fé 12 April 8 April van Vigo. Rhea (Ned.) Gdynia in lading. Rosario in lading. t apan 9 April te Hongkong. South America Port Arthur 14 April 27 Maart vertrokken. Spinanger Constantza in lading. S ella (Ned.) Bourgas in lading. Sheaf Lance Bassein in lading. Midd. Zee 4 April 8 April te Palermo. 13 April 5 April van Gibraltar. Ned. Indië 3 April van Colombo. Trajanus West Indië 29 Maart v. St. Marc. Ulysses (NecU Bourgas 30 April 7 April te Izmir. Waterland (Ned.) Buenos Aires 20 April 4 April van Bahia. Zaanland Buenos Aires 5 Mei 8 April van Montevideo. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogovens Hoogovens Paipierfabr. Deensch Zweedsch Spaanseh Letseh Eagn'hild Eunmarö Biakargi Mendi Gundega Gent Oxelösund Algiers Eiga laden erts erts hout VELSEN Loop der bevolking in Maart. Toeneming gaat weer sneller. De bevolking i». onze gemeente blijft regel matig toenemen. De maand Maart wijst zelfs een netto-vermeerdering aan van niet minder dan 100, waardoor de bevolking is gestegen tot 44.490 op 1 April j.l. Sedert 1 Januari, toen het zielental 44327 was, steeg het aantal in woners dus met 163. In de maand Maart vermeerderde de bevol king door vestiging met 123 m. en 138 yr. totaal 261 en door geboorten met 38 m. en '39 .vr. totaal 77. De vermeerdering bedroeg dus 338. De bevolking verminderde door vertrek met 93 m. en 113 vr., totaal 206, door overlijden met 22 m. en 10 vr. totaal 32. De vermindering bedroeg dus 238, zoodat de netto vermeerdering 100 bedroeg. Opvallend is, dat er een vestigingsoverschot was van niet minder dan 55. Ongetwijfeld is dit het gevolg van het feit, dat een aantal nieuw gebouwde woningen betrokken is door gezinnen, die zich uit andere gemeenten hier kwamen vestigen. De algemeene verwachting, dat er tenge volge van de crisis een stilstand zou komen in den aanwas der bevolking is niet uitgeko men. Wel voltrekt zich de toeneming in een veel langzamer tempo, maar het cijfer gaat nog steeds omhoog, immers op 1 Januari 1930 telde onze gemeente 39276 inwoners, zoodat de bevolking van het begin der crisis tot 1 April j.l. nog met 5214 inwoners toenam ZOMERPROGRAMMA DER NATUUR VRIENDEN. De groep Velsen-IJmuiden van de Natuur vrienden heeft voor het komende seizoen het volgende programma vastgesteld: Op 14 April a.s. Bezoek aan de bloementen toonstelling te Heemstede. Op 23 April: Fietstocht naar de Ford-fa brieken aan de Hembrug. Bezichtiging dezer inrichting. Op 4 Mei. Avondwandeling. Op 4 en 5 Mei. In samenwerking met Haar- l'm, Santpoort en Beverwijk een weekend op Paaschduiiv'. Op 11 Mei. Bezoek aan Flora te Heemste de. Bezichtiging der avondverlichting. Op 19 Mei: Bezoek aan de tentoonstelling s.Mooi Nederland" in de tennishal Apollo te Amsterdam. 30 Mei (Hemelvaartsdag): Fietstocht n: v de Aalsmeersche veilingen. Cp 4 Juni: Bezoek aan een der Oceaanstoo- mers der Maatschappij Nederlar' Op 8, 9 en 10 Juni. Pinkster-Weekend op „Ons Honk" het ideale oord bij de Lage Vuur lelie en Hollandsche Rading. Op 2223 Juni: Per autobus naar Castri- cum, vandaar naar Paaschduin alwaar zal worden overnacht. Wandeling in de om geving. Op 6 en 7 Juni: Weekend op „Over Holland" aan de mooie Vechtstreek. Op 14 Juli: Naar Leiduin Vogelenzang. Wandelen in het duingebied. Op 20 Juli: Wandeling naar Santpoort. Bezichtiging van het bijenpark „Mellona" al daar. Op 28 Juli: Naar den minstreel Dils, den slotvoogd van Assumburg. Op 10 en 11 Augustus Weekend voor wa terliefhebbers. Bezoek aan het Elfenhoeven- huis aan de Reeuwijksche plassen. Gelegen heid voor alle soorten watersport. Op 23 Augustus: Fietstocht naar Alkmaar en Heilo: Bezichtiging der kaasmarkt. Op 25 Augustus: Bezoek aan den Hortus Botanicus te Amsterdam. Op 28 September: Bezoek aan de Hoog ovens alhier. Op 9 October: Bezoek aan de Cacao en Chocoladefabriek Droste te Haarlem. Wie van deze reizen wil profiteeren geve zich op bij de bestuursleden der Natuurvrien den. Lezing voor de Gieteling. Goethe's leven en werken. In het R.K. Volksgebouw vond Woensdag avond een lezing plaats van de vereeniging „De Gieteling". Spreker voor dezen avond was de heer A. Cüppers, medewerker voor cultureele propa ganda van de reisbureaux Lissone en Linde man, over het onderwerp „Goethe's leven en werken". Na een inleidend woord van den heer Mijs, begon de heer Cüppers zijn causerie met een citaat uit het tweede gedeelte van „Faust", het eerste bedrijf, waaruit zijn groote genie blijkt, dat hem ver boven zijn tijdgenooten deed uitsteken. Johann Wolfgang von Goethe werd den 28sten Augustus 1749 te Frankfurt am Main geboren, als zoon van Johann Kaspar Goethe en Katharina Elisabeth GoetheTexter. In zijn jeugd ondervond hij veel steun van zijn moeder, die zijn genialen aanleg volkomen begreep. Van 1765 tot 1768 studeerde hij te Leipzig, maar door zijn ongeregeld leven werd hij zwaar ziek. en keerde daarom ,,Mit gebroche- nen Flügeln" naar Frankfort terug." In 1770 bezocht Goethe de universiteit te Straatsburg, waar hij kennis maakte met Herder, die een buitengewonen indruk op hem maakte en voor hem twee nieuwe wer openbaarde n.l. Shakespeare en de Diwche Volksliederen. Wij vochten hier geen tachtig jaren Voor onze vrijheid, onze rechten, Om thans te moeten ervaren, Dat een dictator ons wil knechten Stemt „De Vrijheidsbond Lijst 13. Lijst 13. Lijst 13- (Adv. Ingez. Med.) In dezen tijd leerde hij Friederike Brion kennen. Zijn gedichten „Heidenröslein" „Willkommen und Abschiecl" getuigen van zijn groote liefde voor haar, maar daar hij zijn kunst boven alles stelde, verliet hij haar en keerde weer naar Frankfort terug. In het jaar 1772 vertoefde Goethe dan te Wetzlar, waar hij, geïnspireerd door zijn ge negenheid voor Charlotte Buff, een van zijn beroemdste werken „Die Leiden des jungen Werther" schreef. Drie jaar later ging hij toch weer naar zijn geboorteplaats terug, waar in dien tijd een gedeelte van Faust, Clavigo en Egmont, ontstaan. Hierna kwam hij op uitnoodiging van den jongen hertog Karl August in de stad Wei- mar aan. Hier ontpopte zich de universeele mensch in hem, en de dichter werd staats man. Knebel zei terecht „Wie ein Stern ging er unter uns auf". Uit dien tijd dateert ook de vriendschap met Charlotte von Stein, die zijn geniale wezen volkomen begreep en hem tot zijn grootste scheppingen inspireerde. Dan be zocht Goethe eindelijk het land zijner droo- men. Italië, waardoor zijn geheele kunstopvat ting veranderde. De eerste voorwaarden voor eik ernstig kunstwerk worden voor hem thans „Objectiviteit in de uitbeelding en een ideale schoonheid der vormen". In 1788 te Weimar teruggekeerd, breekt hij geheel met Charlotte von Stein en neemt hij een bloemenmaakster Christiane Vulpius tot vrouw. In 1794 kwam hij in aanraking met Schiller en ondanks hun groot verschil van karakter en levensopvatting, inspireerden zij elkaar tot geweldige werken. Het is ook Schiller die Goethe tot de poëzie terugvoert, en gedurende tien jaren hebben zij samen gewerkt aan de aesthetische opvoeding van het Duitsche volk. Na den dood van Schiller in 1805 bleek de groote gehechtheid aan dezen ideëelen dich ter uit zijn „Epiloog" op Schiller's „Lied von der Glocke". In zijn laatste levensjaren trok Goethe zich geheel terug en voltooide hij „Faust", zijn levenswerk. Na de interessante causerie volgden enkele citaten uit Faust, toegelicht door een aantal lichtbeelden. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG II APRIL. Tarbot per K.G. f 1,50—0.90. Griet per 50 K.G. f 3620. Tongen per K.G. f 1,601. Middelschol per 50 K.G. f 26. Zetschol per 50 K. G. f 40—32. Kleine schol per 50 K.G. f 27—7.60. Schar per 50 K.G. f 8,507. Tongschar per 50 K.G. f 35. Vleet per stuk f 2,30. Kleine poon per 50 K. G. f 9,50. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2414. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2814. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 24 f 13,50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 187.30. Kabeljauw per 125 K.G. f 7032. Groot gullen pfer 50 K.G. f 1817. Kleine gullen per 50 K.G. f 26.50—13. Wijting per 50 K.G. f 7—4.50. Makreel per 50 K.G. f 8.507.50. Heilbot per K.G. f 1,100.70. Leng per stuk f 30.80. Koolvisch per stuk f 0.900.19. BESOMMINGEN. Trawlers: Roode Zee IJM. 41 40 manden f 1320. Jacqueline Clasina IJM. 10, 465 manden, 4580. Uiver IJM. 384, 325 manden f 2910. Condor IJM. 72, 50 manden f 1740. Loggers: K.W. 29 f 660; IJM. 204 f 490, Sch. 132 f 200. OPENBARE VERGADERING. Hedenavond wordt in het Verenigingsge bouw aan de Kalverstraat een openbare ver gadering gehouden van de Chr. Historische Kiesvereeniging. Als spreker treedt op de heer N. J. G. van Schouwenburg van Amsterdam met het on derwerp: „Stemt Christelijk Historisch". UITVOERING N.A.S.B. Hedenavond geeft de afdeeling IJmuiden der Ned. Arbeiders Sportbond in Thalia haar vierde jaarlijksche uitvoering. Het programma vermeldt een 15-tal num mers van allerlei aard voor meisjes, jongens, dames en heeren. Na afloop is er gelegenheid voor een dansje. BEVERWIJK GEVAARLIJK SPEL. Woensdag ontdekte de heer Offenberg, stoffeerder alhier, dat in een stapel kisten met papierafval, die tegen de werkplaats stonden opgestapeld, een brandje woedde. Het gelukte hem, met emmers water het vuur nog tijdig in zijn voortgang te stuiten. Wanneer de brand niet zoo spoedig ontdekt was geweest, zou vrij zeker de werkplaats door het vuur zijn aangetast. Bij onderzoek bleek, dat baldadige jongens het papier in de kisten in brand hadden ge stoken. ONRECHTMATIG STEUNTREKKEN. De politie alhier heeft oroces-verbaal op- jemaakt tegen een werkloozen arbeider, we gens het onrechtmatig trekken van steun. De man had verzuimd, aangifte van zijn in komen te doen. SUCCES OP DE PAASCHTENTOON- STELLING. Op de te Schagen gehouden Paaschten- toonstelling--heeft de krielenfokkerïj „Kenn-e- merland" van den heer Stikvoort alhier met 6 inzendingen krielkippen 2 bestuurs-, 3 eerste- en een tweeden prijs behaald. WIJK AAN ZEE EN DUIN S. D. A. P.-VERGADERING. De aankondiging dat de vergadering, der D. A. P. waarin als spreker zou optreden e heer Lopez Dias, op 12 April gehouden zou orden, berustte op een misverstand. Deze -rgadering had plaats Woensdag j.l. in cafél „Kennemerland". De heer Dias besprak de verkiezingen. J, HEEMSKERK LAND ARBEIDERSBOND „ST. DEUS DEDIT' Dinsdagavond vergaderde bovengenoemde bond in het Vereenigings gebouw onder leiding van den heer A. Zuurbier. De voorzitter deel de mede, dat Zondag a.s. te 6.30 uur een H. Mis zal worden opgedragen voor levende en overleden leden van den bond. Ook deelde de voorzitter mee, dat van het hoofdbestuur een viertal vrijkaarten zijn ontvangen voor de bloemententoonstelling „Flora", zoodat iede- ren dag vier werkloozen daar gratis kunnen genieten. Vervolgens werd het woord gegeven aan den heer Kuipers uit Haarlem. Deze behandelde het onderwerp: „Waarom organisatie juist nu?" Deze rede werd met groote aandacht door de aanwezigen gevolgd. Na de pau-ze werden eenige vragen door spreker beant woord. Hierna dankte de voorzitter den spre ker en sloot de vergadering. De broodprijzen. De Mij. voor Nijverheid wendt zich tot den Ministerraad. Het Hoofdbestuur der Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel heeft aan den Raad van Ministers een brief met toelichting gezon den inzake de broodprijzen. Het Hoofdbestuur van genoemde Maat schappij meent, dat de broodprijs in ons land over het algemeen hoog is. ook in ver gelijking met andere landen en dat een doel matiger organisatie van de broodvoorziening noodig is. Bedrijven, die door de ontwikkeling dei- techniek hun reden van bestaan verliezen, moeten niet met kunstmatige middelen in het leven worden gehouden en nog minder mag door wettelijke maatregelen belet wor den dat verbeteringen in de techniek aan de broodbereiding ten volle ten goede komen, waardoor het meest algemeene volksvoedsel noodeloos duur zou worden gehouden. Noodig zal zijn aanpassing van de thans veel te groote productiecapaciteit aan de werkelijke behoefte, anderzijds een verbete ring in de methoden en de organisatie der distributie. De niet-efficiente bedrijven zul len daarbij moeten verdwijnen. Door norma liseering zal getracht moeten worden de groote veelvuldigheid in broodsoorten en formaten, die de productie onnoodig duur maakt, te beperken en vooral dient gestreefd te worden naar vermindering van de thans zeer hooge kosten van distributie. Om aldus tot een rationeele broodvoorzie ning tegen lagere ,Jzen dan de nu gelden de te geraken, zullen, behalve de hierboven aangeduide wijziging of afschaffing van be perkende wettelijke bepalingen, door het be drijf zelf zoo noodig in samenwerking met het maalbedrijf ingrijpende reorganisa tiemaatregelen moeten worden toe°-Qr>ast. Het ligt niet op onzen weg, aldus gaat het Hoofdbestuur in zijn brief verder, de richt lijnen voor een zoodanige reorganisatie aan te geven; dit zal door de belanghebbenden moeten geschieden. Bij door de Regeering uit te oefenen controle zal in het bijzonder het consumentenbelang voorop moeten wor den gesteld. Dat alle maatregelen, die op een verhooging van broodprijzen zouden uitloo- pen, ten scherpste moeten worden afgekeurd, behoeft wel geen betoog. Ook wil het Hoofd bestuur niet nalaten te wijzen op het gevaar, dat bij prijsfixatie een zoodanige prijs wordt vastgesteld, dat ook ondernemingen, die bij een efficiente organisatie zouden moeten verdwijnen, er nog door worden beschermd, ten (koste van de beter geoutilleerde. De loonen in het bakkers bedrijf. Over de loonen wordt het volgende ge zegd De loonen in het bakkersbedrijf staan nog steeds op een betrekkelijk hoog peil. Welis waar zijn zij sinds 1932 en in het bijzonder nog in de laatste maanden in totaal met ongeveer 10 pet. verlaagd, maar als gemid deld loonpeil in de bakkerij mag in de groote steden toch nog aangenomien worden een bedrag van rond f 30 in de week (in de klei nere steden en ten platteland® komen lagere loonen voor). Bij een gemiddeld loonpeil van f 30.in de week komen de loonkosten (pro ductie en distributie tezamen) per brood van 8 ons dan op een bedrag van ongeveer 4 cent, dus vrijwel gelijk aan de kosten van den tar- westeun. Uitgaande van een loonpeil van f 30.zou een verlaging van het loon met 10 pet. een vermindering van broodprijs met rond 1/2 cent per brood van 8 ons mogelijk maken. DRAMA IN DEN HAAG. In den Haag heeft zich een drama afge speeld, waarbij een vrouw getracht heeft zich zelf en haar beide kinderen door gas van het leven te berooven. De beide kinderen zijn overleden. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN Verzekering maatschappij opgelicht. Een Hillegommer en een Lissenaar hebben terechtgestaan wegens oplichting van een verzekeringmaatschappij. De eerste zou aan gifte doen van liefstal om f 90 te krijgen van de verzekering. Het liep mis en de officier vroeg tegen de een 8, en tegen den andere 10 maanden gevangenisstraf. De rechtbank ver oordeelde beiden tot 6 maanden gevangenis straf. Brand door schuld. In Haarlemmermeer is een schuur uitge brand doordat een vonk uit een laschappa- raat in een partij stroo sprong. Tegen den lasscher heeft de officier f 50 boete geaischt 2 maanden voorwaardelijke gevangenis straf. De rechtbank veroordeelde de lasscher tot f 30 boete subs 12 dagen en 1 maand ge vangenisstraf voorwaardelijk. Poging tot omkoopen. Een slager in Hillegom zou bekeurd, worden wegens overtreding van de Arbeidswet en heeft toen gepoogd den agent om te koopen door hem karbonaden in huis te zenden. Het kostte hem een proces-verbaal wegens omkoo- ping. De eisch van den officier luidde 73 boete, waarmede de rechtbank zich kon ver eenigen. Bookmakers. Twee Hagenaars zouden in Beverwijk gele genheid hebben gegeven aan het publiek om weddenschappen af te sluiten op den uitslag der draverijen. Beiden ontkenden. De officier vroeg tegen den een een gevangenisstraf van 4, tegen den ander een van 2 maanden. De rechtbank veroordeelde elk tot een gevange nisstraf van 1 maand. Schijncontract. Een landbouwer in Aalsmeer bang voor oen dreigend failliet, had op aanraden van -Den DONDERDAG APRIL 193, meldt: Hoogste barometerstand 7(M 7 Toulouse. 47 «-M. tg Laagste barometerstand 7R10 Kinn. l i en voorspelt: Krachtiger, tot matigen later Zuidwestelijken tot Westelijken zwaar bewolkt of betrokken Noe v to! enkele regenbuien en iets koeler "t STORMWAARSCIIUWINGSDJENST Geseind te Bilt hedenmorgen len alle posten: „Wordt verwacht storm mi111 Zuidwesten". m at het Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN 'T Kanaalstraat 83. Tel 5460 iIm HOOG WATER TE IJMUIDEv Vrijdag v.m. 10.19 uur: n.m. 1107 i,„r Zaterdag v.m. 11.49 uur: n.m Zondag v.m. 0.25 uur; n.m. 12 52 u™ 754 fflit 53 F, 47 F. t, 50 P BRH.LENHUS Umuwa Leidsch koopman e ensohijncontract 0™, maakt, waarbij voor f 2250 de vaste ei. demmen van den landbouwer verkocht den. Er werd echter In werkelijkheid niets™ kocht, maar op deze wijze, had de kom», gezegd, „kunnen ze niets bij je weghalen" De rechtbank veroordeelde den koop®» tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf SS 6 maanden, en den landbouwer tot een waardelijke van 4 maanden. Misdadiger te Oss neer geschoten. Na schietpartij met de politie. Zijn identiteit nog onbekend. In den afgeloopen nacht is door de sur- veïlleerende gemeentepolitie te Oss neerge schoten een bekend internationale misda diger, afkomstig uit Tsjecho-Slowakije, thans vertoevende in een der logementen daar ter rtlci «a t.co Het gebeurde heeft zich als volgt toege dragen. Te ongeheel twaalf uur trachtte een twee tal misdadigers een inbraak te plegen in de pastorie te Teefden bij Oss. Vóór zij echter binnen waren gedrongen, bemerkten zij ont dekt te zijn door de gemeente-politieagenten uit Oss en leden van de brigade der Konink lijke Marechaussee. De inbrekers sloegen op de vlucht en werden achtervolgd, doch in hut donker raakten de agenten het spoor kwijt, Toen beide inbrekers zich naar het loge ment te Oss wilden begeven, werden zij ver rast door een drietal surveilleerende politie agenten. Bemerkende, dat ontvluchten niet meer mogelijk was, haalden de misdadigers hun revolvers voor den dag en vuurden op de agenten. Deze schoten onmiddellijk terug, zoodat een ware schietpartij ontstond. Plot seling stortte een der misdadigers ineen, Door de verwarring, die hierdoor ontstond gelukte het den anderen inbreker te onU komen. De politie schoot ijlings toe en be merkte, dat de man bloedend was gewond. Dr. Stoltz, die spoedig ter platase was con stateerde, dat de man een schotwond in den rug had gekregen. Hij werd naar het Sint Annaziekenhuis overgebracht, waar hij voor zien werd van de Heilige Sacramenten. Daar. na werd hij voor operatief ingrijpen naar het ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. Burgemeester Ploegmakers, alsmede de heer Mientjes, opperwachtmeester der Mare chaussee te Oss en de heer Van Kempen, in specteur van politie, waren spoedig na het gebeurde ter plaatse verschenen. Het wapen van den gewonde, een Duitsche dienstrevolver, is door de Marechaussee in beslag genomen. Men weet, dat de gewonde inbreker afkomstig is uit Tsjecho-Slowakije doch daar hij geen papieren bij zich had, is zijn verdere identiteit onbekend. Zijn toe stand was hedenmorgen hoogst ernstig. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DONDERDAG 11 APRIL Patronaatsgebouw: Kruideniersbeurs. VRIJDAG 12 APRIL Patronaatsgebouw: Kruideniersbeurs. Bioscoop de Pont: „Carnaval der Liefde en „Rivalen" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 11 APRIL Stadsschouwburg: Laatste voorstelling Toe komst door Het Masker. 8.15 uur Frans Hals Theater: „BengaalscMi siers", geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: „De ellendigen". Op het teonee- Steffan en partner, musical-comedy-aci. 7 en 9.15 uur. - Rembrandt Theater: „Het leven gaa der". Op 't tooneel: The Solo's, Steeple CM on Hands. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „One Night of LOT geprolongeerd. Doorloopende voorstelling 7 uur tot 11.30 uur. Heemstede: BloemententoonsteW Groenendaal van 's morgens 9 tot 12 uur. VRIJDAG 12 APRIL Bioscopen: nieuw programma. Heemstede: BloemententoonsteKj Groenendaal van 's morgens 9 tot 12 u

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6