DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN; Schip verm. aankomst Laatste bericht Andalusia Bassein Batavia Aludra Z. Afrika Ajax (Ned.) Hamburg Amstelland Hamburg West Indië Chill Chili Z. Afrika Bulysses Curacao Bodegraven Hamburg Boschfontein Z. Afrika Berengar Buenos Aires Boskoop Chili Binta Constantsa Clan Macilwraith Rangoon Cunene Rosario Ceres (Ned.) Bourgas Caribia West Indië Cerro Ebano Houston Colombia (Ned.) West Indië Calypso Middell. Zee Crijnssen Hamburg Deucalion (Ned.) Alexandrië Eurymedon Batavia Eldon Park Bassein Eurybates Batavia Constantza Freiburg Ned. Indië Fauna Danzig Gera Ned. Indië Beira Glarone Curacao Heemskerk Beira Ned. Indië Buenos Aires Itauri Ned. Indië Laurent Meent Batoum Meerkerk Japan M. v. St. Aldegonde Batavia Maaskerk West Afrika Merope Kopenhagen Zuid-Afrika Nicea West Indië Ner us (Ned.) Coranbion Orion (Ned.) Midd. Zee Oberon Alexandrië Batavia Batavia Poelau Laut Ned. Indië Patricia Mexico Parana Buenos Aires Ned. Indië Recina Santa Fé Rhea (Ned.) Gdynia Rosario South America Port Arthur Spin anger Constantza S ella (Ned.) Bourgas Sheaf Lance Bassein Telamon Midd. Zee Titus Midd. Zee Tabinta Ned. Indië Trajanus Ulysses (Ned.) Waterland (Ned.) Zaanland West Indië Bourgas Buenos Aires Buenos Aires 14 April 11 Mei 12 April 21 April 16 April 25 April 16 April 22 April 17 April 14 April 14 April 20 April 26 April 2 Mei 19" April 14 April 15 April 26 April 8 Mei 8 Mei 13 April heden 11 April 12 April 17 April 15 April 13 April 30 April 12 April 14 April 4 April 13 April 30 April 20 April 5 Mei 8 April van Gibraltar. 9 April van Singapore. 2 April van Kaapstad. 10 April vertrokken. in lading. 6 April van Pto Barrios 10 April te Liverpool. 3 April van Pacasmayo. 12 April te Hamburg. 6 April te Stockholm, in lading. 7 April van Port Natal, in lading. 9 April van Corral, in lading. 2 April van Pt. Said. 21 Maart vertrokken. 9 April van Gibraltar. 10 April van Barbados. 28 Maart van Aruba. 8 April van Flores. 10 April te Fiume. vertrekt 13 April. 10 April van Piraeus. 6 April van Perim. 6 April van Perim. 2 April van Padang. in lading. 9 April van Messina. 11 April van Kopenhagen. 5 April van Barcelona. 4 April van Mombassa. 5 April vertrokken. 11 April te Antwerpen 9 April van Colombo. 6 April van Montevideo. 7 April van Macassar. 6 April van Gibraltar. 8 April van Haifa. 10 April van Colombo. 10 April van Dakar. 7 April te Aar hu us. 10 April van Hamburg. 9 April van Azoren. 10 April van Ouessanfc. 10 April te Se tubal 8 April van Byrouth. 10 April van Gibraltar. 11 April van Gibraltar. 9 April van Napels 6 April vertrokken, in lading. 2 April van Colombo. 8 April van Vigo. in lading. 8 April vertrokken. 9 April van Hongkong. 27 Maart vertrokken. in lading. 10 April vertrokken, in lading. 8 April te Palermo. 11 April te Rotterdam. 10 April van Perim. 29 Maart v. St. Marc. 7 April te Izmir. 4 April van Bahia. 8 April van Montevideo. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Britsch s.s. Helmwood New Castle IJMUIDEN WINTERLEZING HOOGOVENSTATEN. Donderdagavond hield de vereeniging Hoog oven Staten voor haar kernleden haar vierde winterlezing in Casino. Spreker voor dezen avond was Mr. Stufkens over het onderwerp „De waarde van een eenige middelen tot ont wikkeling". De voorzitter de heer Demmer heette de aanwezigen hartelijk welkom en hoopte dat Mr. Stufkens, daar hij nauw be trokken is bij het practische ontwikkelings werk van de Amsterdamsche Maatschappij voor Jonge Mannen, eenige prettige wenken zou geven, die er toe zouden bijdragen om met vast vertrouwen het werk van Hoogovensta- ten voort te zetten. Alvorens het een en ander te willen zeggen over de beteekenis en karakter van verschil lende vormen van ontwikkeling in verband met het werk, dat onder de groen-gele vlag gebeurt, trachtte spreker duidelijke te maken, waarom hij uit hoofde van zijn Orthodox Christelijke overtuiging de sport en ontwik keling niet het laatste antwoord achtte op het levensdoel van den mensch. Er is veel over ontwikkel ingsvormen en haar doel gesproken, maar belangrijk is het. dat wij duidelijk zijn gaan inzien het feit, dat door gezamenlijk werken iets ontstaat dat 'n band schept, die wij wel negeeren, maar niet weg kunnen praten. Er komen bij de be schouwing van ontwikkeling op grond van arbeidsgemeenschap twee elementen naar voren. n.l. die van het geestelijke en van het stoffelijke. Wij moeten uiteindelijk zoeken naar een ontwikkelingswerk dat in staat is om ons leven te verrijken, op te bouwen en sterk te maken. Daarbij staan wij echter in een onrustige en onmatige wereld. Spreker constateert, dat het sportleven op het oogen- blik alle grenzen te buiten gaat en bedoelt daarmede, dat het een plaats in het ge dachte- en gevoelsleven van den mensch gaat innemen, dat ons doet huiveren. Men voelt de drijvende kracht, die het jonge leven in beslag dreigt te nemen. Hier is geen perspectief. De kleine dingen komen naar voren en voor de groote is geen plaats meer. Spreker acht sport goed. als dit in een sfeer gebeurt, waarin het tenslotte maar spel blijft. Men moet het gevoel hebben, dat er andere dingen in het leven zijn, die het recht hebben om beleefd te worden. Hetzelfde gevaar van overdrijving heeft men ook met ontwikkelingswerk. Er. is een tijd geweest dat men hoog liep met ontwikkeling. Men heeft jaar in jaar uit geprobeerd om zich te ont wikkelen en nog eens te ontwikkelen. Men wilde alles met kennis en verstand oplossen, maar men heeft het leven door ons ver standelijk gedoe volkomen ontluisterd. Maal ais wij den moed hebben om na te vorschen wat achter dit alles zit dan krijgt men ten slotte een verband waardoor het menschzijn een bijzondere beteekenis krijgt. Ten laatste drong spreker er op aan in het gemeenschapswerk ten gunste van sport en ontwikkeling het eenvoudige en het simpele te betrachten, zich in de gedachtengang van zijn medemenschen te verplaatsen om hem eerst dan in zuivere sfeer iets beters te geven. Hierna vonden met betrekking tot het ge sprokene interessante discussies plaats, waar na de heer Demmers deze geslaagde bijeen komst sloot. Aan den grond, De torpedoboot G 13, welke in de Berghaven voor aanker was gegaan, is gisternacht dooi den zuiderstorm van zijn ankers geslagen en aan den grond geloopen. Het vaartuig is later door de sleepboot Junior vlot- en aan den toe ristensteiger gebracht. Het Maatschappij Ziekenfonds „IJmuiden". Daar het ziekenfonds IJmuiden een le dental heeft van ongeveer 13000, mag ik zonder overdrijving spreken van een alge meen, plaatselijk belang, wanneer ik het over dit fonds heb. En dan mag ik ook wel aannemen, dat het meerendeel van de be woners van IJmuiden en omgeving niet al leen belangstellend zijn, maar ook met een en ander, het fonds betreffende. ot> de hoog te. al zullen natuurlijk de détails van dit fonds en zijn leiding niet aan een ieder be kend of wel voldoende bekend zijn. Reeds gedurende ruim 6 jaren heb ik zit ting in het bestuur van het fonds, welk be stuur gevormd wordt door twee deelnemers geneeskundigen, 1 deelnemer-apotheker en 2 verzekerden, tot welke laatste groep ik dan behoor. En juist omdat 'ik tot die laatste groep behoor, omdat ik als vertegenwoordi ger der verzekerden in dat bestuur zit. meen ik niet alleen gerechtigd maar ook verplicht te zijn thans tot u te komen met een publi catie, waardoor u misschien een weinig (of zelfs veel) verontrust zult worden, maar die toch onherroepelijk u ter kennis moet wor den gebracht. Dat ik niet eerder tot een dergelijke pu blicatie ben overgegaan, vindt zijn oorzaak in het feit. dat ik door enkele voorvallen in 't bestuur, met anderen terzake heb gecon fereerd en door die conferenties tot inzicht ben gekomen, dat ik mij middels de pers tot u allen moet wenden. Wat is het fonds? De Nederlandsche Mij., tot bevordering der Geneeskunst stelt zich onder meer ten doel door het oprichten van onder haar leiding staande plaatselijke ziekenfondsen voor een goede en billijke medische verzorging van den kleinen man te zorgen. Zoo ontstond ook het ziekenfonds ..IJmuiden". Het blijkt wel. dat aan de plaatselijke besturen in deze een zeer groote vrijheid gegeven wordt, want wanneer men diverse plaatselijke fondsen met elkaar vergelijkt, dan ontdekt men zeer belangrijke verschillen, zoowel in samenstel ling als in de premietarieven en uitkeerin- ge". En dan blijkt tevens dat het ziekenfonds „IJmuiden" veel duurder werkt dan andere fondsen. Om een dergelijk voor IJmuiden ongunstig verschil te constateeren, behoeven wij niet ver te zoeken. Ik zal u een paar cijfers noe men. van het ziekenfonds „IJmuiden" en van het, Haarlemsch Ziekenfonds, een volkomen gelijksoortig fonds eveneens staande onder de Nederl. Mij. tot bevordering der Genees kunst te Amsterdam. De wekelüksche bijdrage voor een gezin met vijf kinderen (onder 16 jaar) zonder me deverzekering van ziekenhuisverpleging is te IJmuiden 75 cents, te Haarlem slechts 56 cent; met verzekering van ziekenhuisverple ging bedraagt de wekelfjksche bijdrage te IJmuiden 1 gulden en 10 cents en te Haarlem slechts 74 cents! En hoe grooter het gezin, hoe grooter ook het verschil wordt! Waarom is het ziekenfonds „IJmuiden' zooveel duurder? Niet omdat de vergoedingen, waar de le den recht op hebben, te IJmuiden hooger zijn dan te Haarlem. Niet omdat de behandeling der medici te IJmuiden zooveel beter is dan te Haarlem. Integendeel moet ik aannemen, dat bij ons fonds, waar tusschen doctoren een verbitterde strijd gestreden wordt om iederen patient, waar allerlei praktijken wor den gevoerd om dat doel te bereiken, een en ander niet ten gunste van de leden kan zijn. Ik kom misschien later op deze praktijken terug. Ziekenfonds „IJmuiden" is zooveel duur der omdat: le. Het ziekenfonds „IJmuiden" een ad ministrateur heeft aangesteld, die niet min der dan f 3000 salaris per jaar geniet! (Een administrateur, die weinig lust schijnt te hebben niettegenstaande dat hooge salaris zich geheel en al aan die functie te wijden en daarom naast lid van den gemeenteraad te zijn thans ook nog tracht zich een plaats In de Provinciale Staten te veroveren: een baantje, dat ook niet slecht betaald wordt. Een administrateur, die slechts heeft uit te voeren hetgeen het bestuur hem opdraagt, maar die meer en meer de beslissende macht tot zich getrokken heeft). 2e daarnaast nog een gesalarieerd contro leur is aangesteld. Alsof dat werk niet door den administra teur met een dergelijk salaris zou kunnen worden verricht! 3e. het fonds in acht jaar tijd zich een ver mogen heeft verzameld van ruim zestig dui zend gulden; f 60.000. Immers het fonds bezit een pand ter waar de van f 10.000 en een reserve van ruim f 50.000. En niettegenstaande dit buitensporig groote reserve-kapitaal, hetwelk volkomen buiten verhouding is tot de werkelijke reserve-be hoefte van zoo'n fonds, wordt getracht, de werklooze leden, die crisis-premie betalen ten koste te doen komen van Maatschappe lijk Hulpbetoon. Waartoe dient die reserve? Is het niet slechts als waarborg voor de vorderingen van heeren doctoren en apothekers? En waar zal het kapitaal later blijven? Nu moet u vooral niet denken, dat ik mij thans tot u wend. zonder eerst getracht te hebben, hooger op de zaak te doen recht zetten. Ik heb mij voordien in verbinding gesteld met het hoofdbestuur te Amsterdam, heb daar wel niet a'le hierboven geuite klach ten naar voren gebracht, maar kreeg voor mijn andere klachten zulk een slecht gehoor, dat mij waarlijk de lust verging bij die hoog ste instantie nog meer voor te brengen. Am sterdam schijnt machteloos te staan, mach teloos tegenover den voorzitter en machte loos tegenover den eigendunkelijken, door den voorzitter blijkbaar F1hik gesteunden ad ministrateur. den man met het hooge sa laris plus zijn andere baantjes. Nu de mantel is opgelicht, nu er niets meer verborgen gehouden kan worden, nu middels dit artikel alle leden zijn ingelicht, nu wil ik wel eens afwachten, welke stappen thans het hoofdbestuur te Amsterdam doet. Of zij ook thans nog het moment gekomen acht in te grijpen, om ook aan de bevolking van IJmuiden het fonds te geven, dat de kleine man uit andere gemeenten reeds be zit. Nu wil ik afwachten, hoe.de candidaat. der Provinciale Staten, de administrateur, op deze publicatie reageert. Zwijgt men. dan spreek ik verder. Dan spreek ik verder. wederom middels de r>ers, hetzij op een openbare vergadering, te IJmuiden te beleggen. Met beleefden dank aan de geachte redac tie voor de mij verleende plaatsruimte, Hoogachtend, A. J. P. PEDUZZI, IJmuiden (O,) Velserduinweg 73. Wij gaven bovenstaand schrijven van den heer Peduzzi ter inzage aan den administra teur van het fonds. Deze schrijft ons naar aanleiding daarvan het volgende: .,Met dank voor de inzage vindt onderge- teekende geen aanleiding, op den brief van den heer P. te reageeren". Hoogachtend, C. P. J. MAAS. MARKTPRIJZEN VAN VRIJDAG 12 APRIL. Tarbot per K.G. f 1.30—f 0.58. Griet per 50 K.G. f 42—f 21. Tongen per K.G. f 1.70f 0.90. Kleine schol per 50 K.G. f 24f 12. Schar per 50 K.G. f 7.50—f 6. Kabeljauw per 125 K.G. f 38f 35. Wijting per 50 K.G. f 6. Heilbot per K.G. f 0.80. BESOMMINGEN. Trawlers: Johanna IJM. 107 30 manden f 590. MotorloggersKW 105 f 350, KW 62 f 420. KW 78 f 1350, KW 48 f 530. Stoombeuger: VI. 195 f 2000. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Zaterdagmarkt: Rotterdam IJm. 112. Vangst: 220 manden schelvisch, 130 manden braadschelvisch, 40 manden kleine braadschelvisch, 50 manden gul en leng, 30 manden wijting, 10 manden varaia, 130 manden koolvisch. Totaal 610 man den, benevens 170 stijve kabeljouwen. WEER EEN N. S. B.-ER MISHANDELD Een bewoner van de Gerard Doustraat. lid van de N. S. B„ is Donderdagmiddag, nabij zijn woning, vrij ernstig mishandeld door een 15-tal communisten. VELSEN OPENBARE VERGADERING DER N. S. B.; Voor de N. S. B. trad Donderdagavond de staanvoerder, de heer Vlekke, voor de twee de maal in onze gemeente ditmaal in de bioscoop de Pont. Ook deze vergadering was druk bezocht. Na afloop van de rede van den spreker werd weer gebruik gemaakt van de ;elegenheid tot het stellen van vragen. MUZIEK- EN ZANGFESTIVAL VAN „DE EENDRACHT". Naar wij vernemen zal het muziek- en zang festival, dat de Harmonie „De Eendracht" voornemens is te organiseeren in verband met haar 35-jarig bestaan gehouden worden op Zondag 30 Juni, Zaterdag 6 en Zondag 7 Juli Door het inlasschen van een Zaterdag kun nen ook de Christelijke vereenigingen aan het festival deelnemen. De uitnoodigingen zijn inmiddels reeds ver zonden. SANTPOORT R.C. BREDERODE. Op het terrein van Spaarndam speelt a.s. Zondag 10 uur het 1ste elftal van Brederode een promotiewedstrijd tegen Schoten 3. Om 12 uur spelen de.junioren op eigen ter rein een vriendschappelijken wedstrijd tegen H.B.S.-jun. Zooals men weet is Brederode door haar groote overwinning op Kenau kampioen van haar afdeeling geworden. HET CONCOURS VAN „VOX HUMANA" Zooals wij mededeelden, zou het concours van „Vox Humana" gehouden worden op 14 en 21 Juli. Tengevolge van een kerkelijk feest is dezer dagen in genoemde data wijziging ge bracht; het concours zal nu plaats vinden op 7 en 14 Juli HEEMSKERK LEDENVERGADERING A. D. O. Donderdagavond vergaderde de R.K. Voet balvereniging A. D. O. onder leiding van den heer Ant. van Lieshout, De voorzitter opende met een woord van welkom en uitte zijn vreugde over de goede opkomst. Vervolgens werd aan de spelers van het tweede elftai medegedeeld, dat de door hen opgeloopen boeten door den bond zijn ingetrokken. Ook deelde de voorzitter mee. dat reeds vijf clubs ingeschreven hebben voor de nederlaagwed strijden. In behandeling kwam een reglementswijzi ging die na eenige opmerkingen werd goedge keurd. Voorts werd er besloten om dadelijk wan neer de avonden het toelaten, weer met de training te beginnen. Nadat de geestelijke adviseur het woord had gevoerd, werd de ver gadering gesloten. BOUWVERGUNNING. Aan A. C. J. A. Kosters, alhier, is door B. en W. vergunning verleend tot het bouwen van een landhuis aan de Marquettelaan. STEMMING GEMEENTERAAD. De stemming ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad in deze gemeente is be paald op Woensdag, 12 Juni 1935. MUZIEKCONCOURS. Het programma voor het R.-K. muziek concours dat op 2 en 10 Juni a.s. in het wan delpark Marquette plaats vindt luidt als volgt: 4e afd. fanfare: Soli Deo Gloria, Warmen - huizen. 3e afd. harmonie: 1 Crescendo, Boven kar spel, 2 Pius X. Venhuizen, 3 St. Jozef harmo nie. Beverwijk. le afd. fanfare: 1 Bovenkerksch corps, Bo venkerk. 2 St. Caecilia, Heiloo. le afd. harmonie: 1 Excelsior, Limmen; 2 St. Pancratius. Blokker. Afd. uitmuntendheid fanfare: 1 Patro naatsfanfare, Castricum; 2 St. Hildegardus, Tuitjehorn. Afd. uitmuntendheid harmonie: 1 St. Cae cilia. Haarlem (Noord), 2 Crescendo, Pur- merend. Eere-afd. harmonie: St. Caecilia, Nieuwen - dam. 10 Juni, 2en Pinksterdag: 3e afd. fanfare: 1 Willen is Kunnen- Uoen-dam; 2 Accordando, Spierdi,jk; 3 St. aMrtinus, 't Veld; 4 Laus Deo Aalsmeer. 2e afd. fanfare: 1 Kunst na Kracht, Berk hout; 2 St. Gregorius. Waarland. le afd. fanfare: 1 Genot door Kunst, N.- Scharwoude; 2 St. Caecilia, Heemskerk; 3 Muzieklust, Obdam. Afd. uitmuntendheid fanfare: 1 Dr. Nuijens, Westwoud: 2 St. Caecilia. Zwaag. Afd. uitmuntendheid harmonie: St. Cae cilia, Lutjebroek. Eere-afd. harmonie: St. Caecilia, Groote broek. PROPAGANDA-VERG ADERING R.-K. VOLKSBOND. Donderdagavond werd door den R.-K. Volksbond de vierde en. laatste vergadering- gehouden. Na de opening door den voorzit ter, den heer A. Zuurbier en behandeling der huishoudelijke aangèlegenheden werd het woord gegeven aan den spreker van dezen avond, den heer A. J. M. Angenent, hoofd bestuurder uit Haarlem, die sprak over: „De standsorganisatie in de toekomst". Na afloop hiervan dankte de voorzitter den spreker voor het vele dat hij in den afgeloo- pen winter voor de afdeeling ^edaan. VOETBAL. HELDERSCII ELFTAL—STORMVOGELS. Zondag a.s. speelt Stormvogels ten bate van eht Dorus Rijkersfonds een wedstrijd tegen een Heldersch Elftal. Stormvogels komt uit met; De Vries, Haak Sr., Tol, Wey, Fijen, v. d. Velde, v. d. Steen, v. d. Lugt, v. d. Merkt, Ketting Prins. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Voor morgen heeft de competitie-leider het volgende programma samengesteld: AFDEELING A: ZeevogelsSIZO AFDEELING B: SIZO 2—V. J. B. AFDEELING C: V. J. B. 2—V. E. W. I Kennemerland 4Ulysses 2 SIZO 3Kennemerland 5 Kennemerland 6V. V. B. V. V. IJ. 3—V. E. W. 2 Zeevogels speelt morgen haar laatsten wed strijd in dit seizoen tegen SIZO. In het be gin der competitie waren de IJmuidenaren belangrijk sterker dan SIZO, doch thans is de situatie eenigszins anders. De Hillegomsche club is gaandeweg beter gaan spelen, terwijl de Zeevogels minder op dreef zijn dan voor heen. Wij verwachten een gelijk spel tusschen beide clubs. Mocht SIZO er in slagen te win nen, dan zou Zeevogels de tweede plaats op de ranglijst nog met Kennemerland moeten deelen. In afdeeling B wordt de competitie geëindigd met den wedstrijd SIZO 2—V. J. B. Hoewel hieraan ge enbelangen zijn verbonden, geloo- ven we toch, dat het een enthousiaste strijd tusschen beide ploegen zal worden, waarbij de Velsenaren wel zullen winnen. In afdeeling C zijn alle elftallen in het veld. VRIJDAG '12 'APRli. meldt: Hoogste barometerstand 762 7 Isafjord. tg Laagste barometerstand 738 8 mi Röst k en voorspelt: Zwakken tot matigen veranderliike», Later uit Noordelijke richtingen. Zwa wolkt tot betrokken. Later opklarend r 0e' buien. Weinig verandering in temDera'm Geseind heden om 10.20 uur aan an ten: „Attentiesein neer", aue pjj. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Stilstand Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN Kanaalstraat 83. Tel. 5460 ,JIT1, HOOG WATER TE IJMUIDEN Zaterdag v.m. 11.49 uur; n.m.(.ur Zondag v.m. 0 25 uur; n.m. 12 52 uu[' Maandag v.m. 1.22 uur; n.m. 141 UUJ' 757 nu 54 F, 44 p, Daar V. E. W. reeds kampioen Is haM weinig van de ontmoetingen af. Enkele t, e zullen zich misschien nog inspannen omlï betere plaats op de ranglijst te verkrilni 'V' overige elftallen echter zullen het wel hl pjes aan doen en er een genoeglijkheid®:' tfjtje van maken. DAMMEN. Bekerwedstrijd. D. C. IJ. speelt gelijk met „de club der meesters". Gisteravond speelde het eerste tiental w» D C.IJtegen het eerste tiental van Gezelli Samenzijn te Amsterdam om den door lg ci„h uitgeloofden beker. De uitslag was als voW- G. S.: D.C.IJ.: J. H. Vos—P. Leyte J. van KralingenLigthart G. van HoutB. Dukel J. J. KwaadC. Suyk A. M. te Wal—F. Basstra A. J. P. v. d. VeldeH. de Boer J. J. de Wit—H. Schaap P. Seljee—G. Postma IJ. SmitC. Bais SpoelstraP. v. d. Velde Zeker een fraaie prestatie van de D.C.IJ,- ploeg om tegen de clubkampioenen van Ne derland gelijk te spelen. Vooral liet resultaat der eerste borden was schitterend. „Gezellig Samenzijn", de club der meesters had zooals men weet dezen beker ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van D.C.IJ. uitgeloofd. Een return wedstrijd zal dezen zomer in Badhuis List plaats vinden. GYMNASTIEK Uitvoering N. A. S. B. te IJmuiden. Donderdagavond gaf de afdeeling IJmuiden van den Ned. Arbeiders Sportbond onder lei ding van den heer J. Kraak een gymnastiek- uitvoering in Thalia. Na opening door den afdeelings-voorzitter, den heer W. Otto, sprak de heer Caldenhoven, voorzitter van het dictrict Noord-Holland van den N.A.S.B.. een propagandistisch woord ten gunste van partij, vakbeweging en sportbond, De IJmuider afdeeling. jong nog van jaren, is een beginnelinge in de turnerij. Maar zij mag er reeds wezen; de verschillende onder af deelingen zijn goed bezet en er wordt - blijkens het Donderdag gebodene met veel ernst en animo geturnd. De vereeniging bleek bovendien reeds een uitgebreid en veelzi"' programma met goede resultaten af te k nen_ werken. Vóór de pauze waren alleen adspiranten aan de beurt. Van de 14 nummers in totaal werden er slechts 4 door dames en heeren gegeven, Inzake de oefenstof was een merkwaardige tegenstelling op te merken. De leider hield In veel gevallen de oefeningen uiterst eenvoudig, maar wanneer 't blijkbaar de bedoeling was, het gehalte te verzwaren, dan bleek meestal veel te hoog gegrepen, zooals in de drie brug- nummers, vooral in dat voor meisjes. Overigens bezondigde men zich nooit aan te zware stof voor de jeugd, wat pleit voor het inzicht van den leider. Het publiek, dat niet in grooten getale was opgekomen, toonde herhaaldelijk zijn tevre denheid met de verrichtingen. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door den Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het verruimen van net Noordzeekanaal tusschen de kilometerpaien 9.700 en 15.950 met bijkomende werken k- hoorende tot de werken tot de verbeterm, van het Noordzeekanaal. Raming f Laagste inschrijfster N.V. Bagger Mij Bos en Kalis te Sliedrecht voor f 388.000. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 12 APRIL Cinema Palace: Tweede en laatste aeei „De ellendigen" met Harry Baur. Op het w neel Mimi en Teddy Leblanc, eccentric acr tic-dansers. 7 en 9.15 uur. - Luxor Sound Theater: Geprolongeero night of love met Grace Moore. Doorloopence voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Frans Hals Theater: „Vlug van stape W. Haines, Madge Evans, Conrad Nagei. t. 7 en 9.15 uur. 7„»r'' Rembrandt Theater; „Op hoop van zo niet Esther de Boer-van Rijk.Op het toon 3 Fuxani. 2 30, 7 en 9.15 uur. 1 3 tot 4 Groote Kerk: Orgelbespeling van --- Heemstede: BloemententoonstelUJK Groenendaal van 's morgens 9 tot. 12 uur. ZATERDAG 13 APRIL Stadsschouwburg: Shakespeares marchen", te geven door het Thalia- uit Hamburg. 8.15 uur. n <jes Bioscoopvoorstellingen 's midda0s aVHe^e m stede: Bloemententoonst* Groeiiendaal van 's morgens 9 tot 12 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6