beverwijk heemskerk Stresa. wijk aan zee en duin santpoort velsen pjet nieuwe Badhuis. De aanbesteding. van een wijkgebouw met badhuis K ®°ï,wpwoning zal °P Dinsdag 30 April tancere yan d€ afdaling Beverwijk i»: 6!;„ten der N. H. vereeniging „Het ;r' 0 &-uis" in het openbaar worden aanbe- WÜ'f van den bouw is ae 411 7reweg 19. Beverwijk. jBpao, bevolking. gekomen personen: H Happé. dienstbode, van Amsterdam ^Srreveldl'biiishoudster, van de Wijk, .^""ypenhoven, zonder, van de Wijk, "ctej8Beeien. dienstbode van Amsterdam ^tTSefferslTienstbode, van Soest, ^Bogaard,^Sbrieksarbeider, van Velsen, L?er. sigarenmaker, van Wijk aan Jin Gr Houtweg 89. xi van den Nieuwendijk, zonder, van Vel- van Lunzen, zonder, van Wijk aan Duin, dfl^nge.Hios arbeider, van Krommenie, ^Mdon,dienstbode, van Amsterdam, Zee- jtraat 29 inw. Vertrokken personen: j j Groen, zonder, (Tuinbouwschool), P J J. Jonker, zonder beroep, naar Alk- -aar 'oudegracht 142. H M. Heslenfeld, zonder beroep, n. Heer len 'Akerstraat Noord 71. C Ph. M. Hoppe, zonder beroep, naar Delft, KOOr1 J^Lebe'r, zonder beroep, naar Texel, Z. Herland E 50. B J. Nijsten, zonder beroep, naar Amster dam keizersgracht 384, F J, Kee en gezin, modelmaker, naar Wijk ,«n' Duin, Groeneweg 21. I F. J- van As en gezin, zonder ber., naar Den Haas:, Iepenlaan 47. j Maenhout, en gezin, arbeider, naar Wijk «n Duin. Oude Alkm. weg 33. S Dannijs en gezin, kantoorbediende naar pk aan Duin, Acacialaan 39 L.Nijman en gezin, arbeider, naar Wijk aan Djin. Arendsweg 4a, H. Assendelft, zonder beroep, n. Haarlem, ffannoesstraat 17a. burgerlijke stand. Ondertrouwd: G. H. N. Bakker en J. C. glking: J. Hoogland en A. Naaktgeboren. ""Geborend. van A. M. GeldermansNies te d. van A. C. Wester—de Wit; d. van A. Miman—Bakkum; d. van E. Teeling—Vosse. 'Overleden: H. Haarmans, 63 j., gehuwd met Th. M. A. Scheepmaker, wonende alhier; A.Kune, 86 j.. geh, met G. Wiegman; H. Bur ger, 66 j., wed van S. van der Kolk, A. H. de Graaf, 54 j., gehuwd met G. F. W. Pfister, red van J. Smit, KENNEMER WANDELCLUB. De K.W.C, neemt deel aan den 35 K.M. siarsoh, welke op 22 Anril (2e Paaschdag) te Alkmaar door de „Kaaskoppen" gehouden rordt, Ieder 50ste deelnemer ontvangt een Alkmaarsch kaasje De start is te 10 uur van de Stedelijke Mu- Ëektent af. Fietsers vertrekken te half negen van het Mc-eresteynplein af. De opaaven moeten aan het secretariaat Tan de K.W.C. geschieden. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving het navolgende ten geschenke: Van den heer G. van Dijk een gegraveerd portret van Vondel en zijn dochter; van den heer G. Wiersma een door hemzelf geteekend portret van wijlen den bijna hon derdjarigen Beverwijker P. van Aken. marktberichten. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 12 April 1935. Spinazie per kist 75—1.55 Sia per kist 55—35 Postelein per kl. kist 70 Andijvie per kist 60—70 Wortelen per bos 25—26 Rabarber per bos 12—22 Raapstelen per bos 4—5 Radijs per bos 34 Peterselie per bos 2—3 Selderie per bos 3—5 Prei per bos 5—15 Bloemkool le soort per stuk 2430 Bloemkool 2e -soort per stuk 12—16 Uien per K.G. 4—5 Witlof per K.G. 7—22 Wortelen per K.G. 1—2 Spruiten per K.G. 15—16 Joode kool per stuk 12—16 Gele kool per stuk 5—7 Aambeien npr sfutr 2—4 -NIEUWE HUISNUMMERING IN DEN POLDER. In verband met het bouwen van verschil lende huizen in de Zuidwij kermeer polder heeft het gemeentebestuur van Beverwijk be sloten tot een algemeene herziening van de huisnummering over te gaan. De navolgende wegen zullen van nieuwe nummers worden voorzien: a. de Kanaalweg loopende van de grens van de gemeente Assendelft langs het Noord zeekanaal en het fort Velsen tot de brug over de Ringsloot (café de Klomp), b. de Kagerweg loopende van de grens van de gemeente Assendelft dwars door de Zuid- wijkersmeerpolder langs de boerderijen van de heeren Brantjes en Schaap; c. de Noorderweg loopende van de grens van de gemeente Assendelft langs de boerde rijen van de heeren Poel en Hofland, tot de brug over de Ringsloot (café de Klomp). De huisnummering heeft plaats van het Oosten naar het Westen; de even nummers aan de linkerzijde van de wegen en de oneven nummers aan de rechterzijde van de wegen. De nieuwe huisnummering zal ingaan op 1 Mei 1935. De deze week benoemde commissie uit de ingezetenen, bedoeld in art. 158 der gemeente wet, zal a.s. Maandag 15 April, des avonds te 8 uur haar eerste openbare vergadering hou den onder voorzitterschap van burgemeester Mr. H. J. J. Scholtens. De agenda luidt: 1. Onderzoek geloofsbrieven. 2. Installatie der commissie. 3. Benoeming van een secretaris der com missie. 4.Bespreking van de werkwijze der com missie. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een man aangehou den, die in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond voor f 3 boete of 2 dagen hechtenis Aangezien de man de boete niet betaalde, werd hij naar Haarlem overgebracht. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de Donderdagavond in „Bellevue" gehouden onderlinge wedstrijden van de Beverwijksche Damclub luiden: A. PekelW. Spanjaard 11; K. KikkeS. D. Hoogvorst (afgebr.)D. Kikke—J. A. Ous- soren 11; A. J. SnijdersC„ Blokdijk 20; S. TroostH. Timmer 20; J. v. d. Berg C. Pekel 0—2. MET D.O.K. NAAR LIMBURG. Het bestuur van D.O.K. heeft besloten om met hare tweede klassers aan het kampioen schap van Zuid-Nederland deel te nemen. De eerste klassers nemen deel aan de wed strijden om het kampioenschap van Limburg, welke 12 Mei te Venlo gehouden worden. Men zal trachten een autotocht naar deze plaats te organiseeren, waaraan ook niet- leden deel kunnen nemen. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN AMSTERDAM. Zondag a.s. zullen de krachtsportwedstrij den om het kampioenschap van Amsterdam, georganiseerd door de vereeniging K.D.O. te Amsterdam, aanvangen. Deze zullen gehouden worden in het clubgebouw aan de Plantage Franschelaan. In dezen kamp zullen Zondag van D.O.K. uit komen: in Vedergewicht H. Groeneveld en in Lichtgewicht C. Groeneveld en J. Steenbeek. CENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG Jong Holland snakt naar werk! In onze gemeente werd een Comité van Ac tie gevormd, dat zich speciaal wil bezighouden met de moreele zorg van de werklooz-e jeugd. Dit comité is een plaatselijke af deeling van de Centrale voor Werkloozenzorg, gevestigd te Utrecht, die voor enkele jaren werd opgericht met de bedoeling aan christelijke groepen, die zich bezighouden met werkloozenzorg de noo- dige voorlichting en steun te geven. Bij de in richting van ontspanningslokalen, cursussen, werkkampen e. d. voor jeugdige werkloozen geeft de „Centrale" raad. Ook steunt zij finan cieel dit prachtige werk, in den vorm van sub sidies aan Christelijke groepen, die tot de op richting van werkkampen voor jeugdige werk loozen overgaan. De Centrale werkt stimuleerendzij spoort Christelijk Nederland aan tot groote activiteit bij de moreele verzorging van werkloozen Daarnaast richt zij werkkampen in, waar on ze jonge menschen eenigen tijd kunnen wer ken. Teneinde dit werk op groote schaal te doen en den arbeid der christelijke jeugd organisaties voor de werkkampen te steunen, wordt eind April een inzameling' gehouden. Een halve ton is voor deze werkkampen noo- dig. Het Comité dat hier ter plaatse als onderdeel van de Centrale is gevormd, bestaat uit de Heeren: L. Baas, voorz., J. v. Someren, pen- ningm., P. v. Wijngaarden Jr., secr., die nadere inlichtingen kunnen geven. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth Geertrudis Margaretha, d. van C. A. van Zanten en Gr. Appel. Petrus Cornelis, z. van M. van der Kolk en A. Sinnige Agatha Petronella, d. van A. van Essen en G. Klinkenberg. Ondertrouwd: Corn, de Ruijter, alhier en Cl. M. G. Kaptein. te Wijk aan Zee en Duin. Nu zijn zij weer in Stresa samen, De mannen met beroemde namen, En zoeken naar het nieuwste pian, Dat onze wereld redden kan. Zij zitten hoffelijk te praten. Van wat men doen moet en moet laten. Geen achterdocht, geen haat en nijd, Geen tegenwerking en geen strijd; Naar samenwerking moet men streven. De menschheid moet in vrede leven, Bekrompen zelfzucht van elkeen, Moet wijken voor het algemeen. De broedermin moet men verkonden, Of onze wereld gaat te gronde, De handen in elkaar gelegd Ach, het is al zoo vaak gezegd. Komt het op die manier in orde? Wij zijn er sceptisch bij geworden, Er is zoo vaak en veel gepraat, Waar is het tastbaar resultaat? Het praten van die hooge heeren, Kan ons niet erg meer imponeeren, Wat heeft dit praten nog voor nut, Wij zijn en blijven in de put. Zoo zijn er veel, die niet meer hopen, Dat het nog ooit goed af kan loopen. En op ons aardsche tranendal, Er ooit weer welvaart wezen zal. Al is zoo'n stemming te vergeven, Al zien wij ook met angst en beven, Waarheen wij worden voortgedreven. Er is nog hoop (en hoop doet leven) In 't eene feit, dat zeker staat, Er wordt tenminste nog gepraat. P. GASUS. WINKELSLUITING In verbaind met de te houden harddraverij op 30 April a.s. en het te houden muziekcon cours op 2 en 10 Juni a.s. is door B. en W. ontheffing verleend van de verbodsbepalingen der winkelsluitingswet- tot 's nachts 12 uur. PROPAGANDAVERGADERING R.K. KIESVEREENIGING. Vrijdagavond werd door de R.K. Kiesver eeniging een propaganda/vergadering gehou den, waarbij als spreker optrad de heer E. J. M. Stumpel, lid der Tweede Kamer uit Hoorn, die in groote trekken het streven der R.K. Staatspartij uiteen zette. Door eenige aanwezigen werden vragen ge steld, die door spreker werden beantwoord. De voorzitter dankte den spreker en spoorde de aanwezigen aan om Woensdag a.s. hun stem uit te brengen op de lijst der R.K. Staatspartij. DIEFSTAL. Tijdens de vergadering die Vrijdagavond in het vereenigingsgebouw werd gehouden, werd van een der bezoekers het belastingmerk van de fiets gestolen. Vergadering kiesvereeniging „Recht en Plicht". Vrijdagavond hield de R.-K. Kiesvereeni ging' „Recht en Plicht" een ledenvergadering :n de St.-Josephzaal aan den Arendsweg. Ondanks het feit, dat in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk door den heer Kuipers voor de Kiesvere-enigingeii' een rede werd gehouden, bestond voor deze vergadering groote belang stelling. De St.-Josephzaal was dan ook ge heel gevuld. De voorzitter de heer H. Vink opende op de gebruikelijke wijze de vergade ring. De voorzitter wees op het belang van de a.s. Statenverkiezing, welke a.s. Woensdag wordt gehouden. Tot nieuwe kernleider was benoemd de weleerw. heer J. v. d. Beek. De voorzitter spoorde de leden aan om de kern vergadering welke op Zaterdag 4 Mei a.s. des namiddags en 3 uur in de St. Joseph-zaa] zal worden gehouden bij té wonen. Nog werd medegedeeld dat alleen zij heden avond stemgerechtigd zijn, die vóór 1 Januari 1935 lid van de Kiesvereeniging waren. In samenwerking met de kiesvereeniging te Wijk aan Zee zouden 14 namen op de candi- datenlijst geplaatst worden nl. 9 uit Wijk aan Duin en 5 uit Wijk aan Zee met de vol gende nummering: Wijk aan Duin: 1. 3. 4, 6. 7. 9. 10, 12 en 13. Wijk aan Zee: 2, 5, 8, 11 en 14. Op een betreffende vraag uit de vergade ring of de bekende kwestie te Wijk aan Zee al was geregeld, antwoordde de voorzitter be vestigend. Ingekomen candidaten voor de Gemeente raad waren: J. van Doorn, P. Lubbers, W. v. d. Meulen, C. Nieuwland. G. Bakkum, W. Geijs, N. Tervoort. Jac. J. de Wildt. J. P. Y. de Vries en Jac. v. d. Wetering. Het bleek echter, dat de heeren De Vroes en v. d. Wetering geen candidatuur wenschten te aanvaarden Door de vergadering werden candidaat gesteld de heeren H. A. C. Dames en W. Schmidt. Daar 9 candidaten gesteld mochten worden, volgde de stemming met den volgenden uitslag: G. Bakkum, H. A. C. Dames, J. van Doorn, W. Geijs, P. Lubbers, W. v. d. Meulen, N. Ter voort, Jac. J, de Wildt en C. Nieuwland, zoodat deze 9 namen op de candidatenlijst voor Wijk aan Duin zullen worden geplaatst. Op voorstel van het bestuur wordt besloten dat de candidaten vóór de proefstemming op 28 April a.s. in de St.-Josephzaal zal worden ge houden, een verklaring zullen onderteekenen. waarin zij verklaren genoegen te nemen met ae plaats welke hun bij de proefstemming wordt aangewezen. Daar 5 bestuursleden van de kiesvereeniging candidaat voor den gemeenteraad zijn gesteld mogen deze re glementair niet langer bestuurslid blijven, gedurende den verkiezingstijd. Bij acclamatie worden ter vervanging van de heeren G. Bak kum, J. van Doorn, W. Geijs, W. v. d. Meulen en C. Nieuwland benoemd, de heeren A. Goe- mans, Th. Aardenburg, W. Schmidt, J. Pel en G. Noom die hun plaats achter de bestuurs tafel innemen. Over de wijze waarop de voor stemming zal plaats hebben wordt langdurig gediscussieerd. Volgens het reglement zullen de candidaten alphabetisch geplaatst wor den. Verschillende leden kwam dit onbillijk voor en wenschten dat een advies zou worden samengesteld. De voorzitter kon zich hiermede niet ver eenigen daar zulks in strijd zou zijn met het reglement, zoodat ten slotte besloten wordt de namen der candidaten alphabetisch te plaatsen op een duidelijke uitnoodigingskaart en zoonoodig de kiezers bij de voorstemming le doen voorlichten. De rondvraag leverde niets op. zoodat deze drukbezochte vergadering op de gebruike lijke wijze werd gesloten. ZATERDAG 13 APRIL 1933 „Vox Humana" bestaat 25 jaar. Uit de geschiedenis. „Te Santpoort ging een gerucht, een verba zend gerucht. Wat werd er dan gezegd? Ja wat? „Men wil hier een gemengd zangkoor op richten. Stel je voor! 't Zal wat zijn en 't zal ook wel weer, zooals alles hier, gauw ver dwijnen." Deze en vele andei'e gezegden van gelijke strekking werden vernomen, toen in het be gin van 1910 eenige leden der kwijnende man- nenzangvereeniging 't idee opperden daartoe te willen overgaan. Gelukkig echter stoorden die leden zich niet aan het gepraat van Santpoort's bur gerij, maar gingen hun eigen wegje met het gevolg dat op 5 Mei 1910 tot oprichting werd Paus Pius XI, tijdens het dezer dagen gehouden heilige consistorie, waarbij de Engelsche geestelijken Thomas More en John Fisher heilig verklaard werden. besloten onder den naam van Santpoort's Zangkoor „Vox Humana". Bovenstaande regelen werden door hel bestuur van „Vox Humana" geschreven, toen de vereeniging op 5 Mei 1915 haar 5-jarig bestaan herdacht, 't Was met gerechtvaar digde trots, dat men dit heugelijk feit toen. herdacht. En thans schrijven we al weet 20 jaar later en bestaat de vereeniging, dié „tvel weer gauw zou verdwijnen" dus binnenkort 25 jaar, o.i. een afdoende reden om één en ander uit „Vox Humana's" geschiedenis te memoree- ren. De eerste directeur was de heer Eisner, een eminent leider die echter vrij spoedig zijn taak moest neerleggen en na een hevig lij den tenslotte overleed. Van hem getuigde men bij het 5-jarig bestaan: Leden van .Vox Humana", 't is uw plicht steeds hoog te hou den de nagedachtenis van uw eersten direc teur want gij zijt een deel van zijn leven ge weest. Zelfs toen zijn ziekte zijn geest soms deed afwijken, zat hij in zijn visioenen voor zijn clubje en dirigeerde tot afmatting hem dwong stil te liggen". De eerste groote gebeurtenis voor de ver eeniging was het geven van een liefdadig heidsconcert in de Ned. Herv. Kerk voor de slachtoffers van een ramp te Bruinisse. Een bedrag van f 200 kon worden afgedragen. Voorts stippen we uit deze eerste levensja ren der vereeniging nog aan het concert, dat „Vox Humana" gaf op „Duin en Kruidberg" ter eere van de leden van de Vredesconferen tie en het concours te Wognum („Jacob Kwast"), waar „Vox Humana" vandaan kwam met een zilveren lauwertak, een verguld zil veren medaille, 2 zilveren medailles en f 100. Dat het de vereenigong in die jaren niet aan activiteit ontbrak, moge blijken uit het feit, dat in de eerste 5 jaren werden gegeven 11 concerten te Santpoort, 2 te Bloemendaal, 1 te IJmuiden, 1 te Spaarndam, 1 concert voor Bruinisse, 2 concerten voor den heer Cremer, 1 voor den heer J. R. Wüste, en 5 voor de verpleegden van het Prov. Ziekenhuis. Naast den heer Eisner moeten nog als di rigent genoemd worden de heeren Berghuis, Zuidweg, Kwantes, Anton Smit, Nico Hooger- werf en de tegenwoordige dirigent Joh. Brands. „Maar voor alle dingen, werkende leden van de vereeniging', laat de geest van gezel ligheid, die er is geweest van de oprichting a 1 tot heden toe, blijven voortbestaan. La ten wij blijven, zooals tot nu toe; een vereeni ging, die, wat er ook moge gebeuren, zich één voelt met een alles bezielend streven naar hooger." Zoo eindigde één der jaarverslagen van de ijverige secretaresse mej. Van Ee. En nu we 20 jaar verder zijn, kunnen we nog getuigen, dat die „geest van gezelligheid" één der kenmerken van „Vox Humana'"s ver- eenigingsleven is. Aan concoursenjagerij" heeft de vereeni ging nooit meegedaan, omdat men meende, dat door het „geleende krachten"-systeem van een zuivere krachtmeting toch geen sprake was. De laatste jaren is in deze meening eeni- wijziging gekomen, doordat men van. oordeel was, dat concoursen van den Noord- Holl. Zangersbond niet aan dit euvel mank gingen. Zoo trok men, na zes jaar niet aan een concours te hebben deelgenomen in 1933 naar Noord-Scharwoude, waar een len prijs in den concertwedstrijd, een le prijs in de eere-afdeeling en de prijs voor het hoogst aantal punten behaald werden. Een schitte rend resultaat dus! In 1934 trok men weer naar het concours van dezen Bond, dat toen te Bergen werd gehouden en wederom werd een le prijs in den concertwedstrijd behaald! Dat „Vox Humana" door haar prestaties in dezen Bond een voorname plaats heeft inge nomen, moge blijken uit het feit, dat voor dit jaar haar de organisatie van het 1935- concours is opgedragen. Naast de reeds genoemden, willen wij nog een vijftal prominente figuren uit „Vox" naar voren halen. In de allereerste plaats de heer A. A. Cor- negge, die tal van jaren de leiding over „Vox Humana" heeft gehad en er toe bijdroeg, dat ae echte „Vox"-geest over de vereeniging vaardig bleef. Dan Joh. Brands. Hij is de dirigent, die het langst van allen den dirigeerstok heeft ge zwaaid. Behalve een kundig leider, is hij een buitengewoon beminnelijk mensch in den omgang, zoodat het te begrijpen is, dat de le den hem op de handen dragen. En dan noemen wij in één adem het trio WesterhovenGerretsMevr. Gerrets-Sorrée. Eerstgenoemde heeft zich niet alleen doen kennen als een uitnemend voorzitter, maar ook als iemand, die in staat bleek „de geest van gezelligheid" te doen voortduren. Twee maal schreef hij een revue, waarvan de laat ste met groot succes tot viermaal toe werd opgevoerd. Trouwe helpers vond hij daarbij in het echtpaar Gerrets, niet alleen, omdat dit in de revue's met hem de hoofdrollen vervu'rie, maar ook. omdat décors en kleeding hoofdza kelijk het werk van „de Gerretsen" was. Dat het 25-jarig bestaan niet ongemerkt voorbij zal gaan, ligt voor de hand. Zooals reeds gezegd, heeft „Vox Humana" de organi satie van het concours van den Noord-Holl. Zangersbond op zich genomen en dan worden, op 7 en 14 Mei in „Zomerlust" 2 jubileums- concerten gegeven. gunning. Het verbouwen van de 2de étage van de vrouwenwerkafdeeling van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort is opgedragen aan D. Koomen, aannemer alhier. holland—amerika lijn. a. 12 April van Rotterdam te Antwerpen. Kift** h°lland—afrika lijn. «e™112 April van Hamburg te Amsterdam. em, 12 April v. Bremen n. Hamburg, nukerk, 12 April v.m. 9 u. van Hamburg Antwerpen. r,.„, halcyon lijn. IpjPS 12 van Vlaardingen n. Porto 12 van Narvik te Vlaardingen. ï,i, kon. ned. stoomboot mij. CNn van Palermo naar Amsterdam. EÏVÏÏ Setubal Lissabon. ?uerio LimaBarrios naar Amst. 11 van ^iinaWv11 Varna te Constantza. Colombia Ian Kopenhagen naar Amsterdam, van PiAAari?ados n- Amsterdam 12 (9 v.m.) öfOHHi 'ia Havre. ?:uto"i9 vo,Va? Amsterdam naar Bordeaux. Hete 12 von f^msterdam na.r Gothenburg. Opeens 12 msterclam naar Rotterdam. Achilles 19 !an Amsterdam naar Kopenhagen. Wïelrt ff1] van Amst. te Vlaardingen. April van Cristobal n. Curagao. Calypso, 11 April van Fiume naar Susak. Ganymedes, 12 April van Amsterdam te R'dam. Oberon, 11 April van Syra naar Salonica. Odysseus, 11 April n.m. 11 u. v. Amst. te Hamburg. Orestes, 12 April van A'dam te Rotterdam. Perseus, Amst. n. Kopenhagen, pass. 12 April Holtenau. Stella, 11 April van Varna naar Constanza. Ajax, 12 April van Hamburg te Amsterdam. Nereus, i2 April van Spanje te Amsterdam. Titus, 12 April v. Middl. Zee laatst Rotterdam te Amsterdam. MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt, uitreis, 11 April te Genua. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera, thuisreis, 11 April n.m. 4 uur van Tanger. Sibajak, uitreis, 11 April n.m. 11 u. v. Colombo. Baloeran, thuisreis, 12 April van Singapore. Dempo (uitr.) 12 (5 n.m.) van Southampton. Garoet (thuisr.) p. 12 (5 n.m.) Sagres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIK LIJN. Alpherat (thuisr.) 12 van Victoria (Br.) MAATSCHAPPIJ OCEAAN. City of Eastbourne, Rotterdam naar Japan, 12 April van Suez. Philoctetes, Japan, n. R'dam, pass. 10 April Perim. Eurymedon, Java n. Amst., 12 April v. Port Said. City of Newcastle, 12 April van Japan te Rot terdam. JAVA—NEW YORK LIJN. Palembang, 10 April van Philadelphia te Hamp ton Roads. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN Het hoofd van het gemeentebestuur van Velsen brengt ter openbare kennis het Raads besluit van 9 April 1935, no. 8, waarbij is be paald, dat een herziening van het plan van uitbreiding voor de gemeente wordt voorbe reid. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. J. Blaauwde Vries, z., Zee weg 339, IJmuiden. T. WoudaDijkstra, z., Velserduinweg 157, IJmuiden. G. van Dijk van Oene, d., Berkenstraat 31, IJmuiden, A. Minneboo—Besse, d., Abeelenstraat 10. IJmui den. G. DekkerGlas, z., Casembrootzijstraat 10, IJmuiden. Overleden: H. J. Duijn, 22 j'. ongeh. West-, laan 5, Santpoort. E. N. van der Pijl, 43 j.. ongehuwd, Kanaalstraat 111, IJmuiden. Gehuwd: J. van Damme en A. A. Stobbe, Wijk aan Zeeërweg 107, IJmuiden. J. de Wit en M. Buis, Willemsbeekweg 56, IJmuiden. Ondertrouwd: J. P. Böhm en C. W. L. Schmidt, de Ruyterstraat 132, IJmuiden. G. Schaam en A. Sanders, Tuindersstraat 43. IJmuiden, J. P. G. Kleijnen en F. Koningstem, IJmuiderstraatweg 170, IJmuiden. C. Lang broek en W. L. Vlegels, Spilbergenstraat 11, IJmuiden. W. Grapendaal en G. Cozijnsen, Schulpweg 14. Velsen N. L. Koetsier en L. Noordzij, Alb. Cuypstraat 1. IJmuiden, J. B. PlQoy en M. F. van Zantvliet, Rooswijkerlaan 86, Velsen N. DE POSTSPAARBANK IN MAART. Gedurende de maand Maart werden aan de verschillende kantoren in onze gemeente inaelead en terugbetaald: Postkantoor IJmuiden: Ingelegd f 37508.54 Terug betaald 23384.63 Meer ingelegd dan terug betaald f 14123.91 Hulppostkantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd t 14390.83 Terug betaald 16607.67 Minder ingelegd dan terug betaald f 2216.84 f 7645.10 7377.48 Hulppostkantoor Velsen: Ingelegd Terug betaald Meer ingelegd dan terug betaald f 267.62 Hulppostkantoor Velsen-Noord: Ingelegd f 14293.15 Terug betaald 4528.03 Meer ingelegd dan terugbetaald f 9765.12 Hulppostkantoor Santpoort-Station: Ingelegd f 8015.77 Terug betaald 11471.48 Minder ingelegd dan terugbetaald f 3455.71 Hulppostkantoor Santpoort-dorp: Ingelegd f 14577.09 Terug betaald 10988.72 Meer ingelegd dan terug betaald f 3588.37 Het totaal der ingelegde gelden bedroeg derhalve f 96430.48. dat der uitbetalingen f 74358.01, zoodat het tegoed der spaarders de vorige maand toenam met f 22072.47. Opvallend is de steviger positie van de spaarders in IJmuiden en in Velsen-Noord, die hun spaarduitjes zagen toenemen met resp. f 14123.91 en f 9765.12 In Santpoort bleef de positie ongewijzigd daar Santpoort dorp inliep, wat Santpoort-station verloor. Zooals te verwachten was toonde het kan toor IJmuiden-Oost een leruggang.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5