DE IN DE PIJP HET RESULTAAT VAN STRESA. DOUWE EGBERTS THIJS IJS EN DE BOOZE HEKS 'TtedeMandb gaukcg&te, pypta&ab/ buttentand. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Frankrijk, Engeland en Italië besluiten tot een gemeen schappelijke gedragslijn bij het Fransche beroep op den Volkenbond. Berlijn's houding betreurd. Conferentie ter bestudeering der Midden-Europeesche kwesties. Bewapening van Duitschland's vroegere bondgenooten wordt in studie genomen. dig pleidooi voor den werkelijken verdachte Het slot-communiqué bevat o.a. de volgende punten: Ten eerste: Zij kwamen tot overeenstemming over een gemeenschappelijke lijn. welke ge volgd zal. worden, wanneer het Fransche be roep op den Volkenbondsraad ter sprake zal komen. Ten tweede: De informaties, welke zij heh ben verkregen, hebben hen versterkt in de meening, dat de onderhandelingen moeten worden voortgezet met het oog op de ontwik keling, welke wordt nagestreefd nopens de veiligheid van Oost Europa. Ten derde: De vertegenwoordigers der drie mogendheden bestudeerden opnieuw den toe stand van Oostenrijk. Zij bevestigden de Engelsch-Fransch-Ita- laansche verklaringen van 17 Februari en 27 September 1934. Betreffende het Fransch-Italiaansche pro tocol van 7 Januari 1935 en de Fransch-Engel- sche verklaringen van 3 Februari 1935, kwamen zij overeen voor te stellen, dat de vertegen woordigers van alle regeeringen, welke in het protocol van Rome worden opgenoemd, op een zoo spoedig mogelijk tijdstip moeten bijeen komen, met het doel de overeenkomsten voor Midden-Europa te sluiten. Ten vierde: De drie staten bevestigen de grondslagen van de procedure vervat in het op 3 Februari ie Londen uitgegeven commu niqué en besluiten de studie der kwestie van het luchtpact actief voort te zetten met de be doeling een pact te sluiten tusschen de vijf mogendheden, welke in het communiqué van Londen worden opgenoemd, zoomede van alle bilaterale overeenkomsten, welke dit kunnen begeleiden. Ten vijfde: Toen zij de bewapeningskwestie bespraken, hebben de vertegenwoordigers der drie mogendheden zich voor oogen gehouden, dat het communiqué van Londen voorzag in een overeenkomst, waarover vrij met Duitsch- land moet worden onderhandeld, welke zou moeten treden in de plaats van de overeen komstige clausule van deel vijf van het Ver drag van Versailles. Met leedwezen constateeren zij, dat de methode der eenzijdige opzegging, welke is toegepast door de Duitsche regeering op een oogenblik, dat juist stappen werden onder nomen om te geraken tot een overeenstem ming in de kwestie der bewapening, het pu blieke vertrouwen in de veiligheid van een vreedzame ordening heeft ondermijnd. Niettemin bevestigen de vertegenwoordigers der drie mogendheden hun ernstigen wensch den vrede te handhaven door het herstellen van een gevoel van veiligheid en zij verklaren voor zich zelf, dat zij er ernstig naar zullen blijven streven deel te nemen aan iedere prac- tische poging, waarbij de internationale over eenstemming kan worden bevorderd door een beperking der bewapening. Ten zesde: De vertegenwoordigers der drie mogendheden hebben voorts besproken den wensch, welke is gemotiveerd door de staten, welker wapening is vastgesteld bij de vredes verdragen van St. Germain, Trianon en Neuilly., revisie van dezen stand van zaken te verkrijgen. Zij kwamen overeen deze andere staten de bestudeering van deze kwestie aan te bevelen met het doel haai-door wederzijdsclie overeen stemming te regelen binnen het kader van al- gemeene en regionale veiligheidsgarantie. De volgende gemeenschappelijke verkla ring is gepubliceerd door de vertegenwoor digers van Italië en Engeland met betrek king tot het Verdrag van Locarno: „De vertegenwoordigei's van Italië en Engeland, die slechts in de hoedanigheid van garandeerende mogendheden deel namen aan het Verdrag van Locarno, bevestigen op formeele wijze al hun verplichtingen, welke uit dit verdrag voortvloeien en verklaren het als hun voornemen deze trouw na te komen indien het noodzakelijk mocht zijn. Voor zoover deze belde mogendheden deze verplichtingen op zich hebben genomen met betrekking tot alle andere deelnemers aan het Verdrag van Locarno wordt deze ge meenschappelijke verklaring, welke werd af gelegd op de conferentie van Stresa, waar aan Frankrijk deelnam, ook formeel overhandigd aan de regeeringen van Duitsch land en België", -Tenslotte bevat het slot-communiqué nog de volgende verklaring: •De drie mogendheden, wier politiek doel is de gemeenschappelijke handhaving van den vrede binnen het kader van den Volkenbond zijn het er volkomen over eens, wanneer zij z-ich met. alle praetische middelen verzetten tegen een eenzijdige opzegging van verdra gen. waardoor de vrede van Europa in gevaar kgn. komen en zij zullen derhalve te dien einde handelen in nauwe en vriendschap pelijke samenwerking". Van Duitsche zijde wordt verder verklaard, dat de strekking er van geheel over het hoofd ziet, dat Duitschland zich in een gedwongen positie bevond en dat zijn optreden werd ge dicteerd door het gedrag der anderen. Nadat punt voor punt de Duitsche lezing wordt gegeven, besluit men het commentaar als volgt: „Indien Frankrijk gelooft Duitschland te moeten herinneren aan de plechtigheid van de hem te Versailles opgedrongen verplichtingen zij hier slechts herinnerd aam de bij het slotprotocol van Locarno van de zijde van Frankrijk even plechtig en vrijwillig aange gane verplichting onverwijld tot ontwapening over te gaan. Dultsclilaiid. MAAH i. HEEREN-BAAI A 15 cl. per 'k ons HEEREN-BAAI Paars I ci per ons (50 et. per /2 pond BAAI No. 1 40 ct. per pond BAAI No. 2 30 cl. per '/i pond BAAI 25 25 ct. per pond ECHTE FRIESCHE HEEREN BAAI BAAI-TABAK (Adv. Ingez. Med.) Hitler's houding tegenover een Oostelijk Pact. Het D.N.B. geeft een uiteenzetting van het Duitsche standpunt ten opzichte van het Oostelijke Pact, waaraan wij het volgende on tie enen: I. Bij de Berlijnsche besprekingen heeft Hitier aan de Britsche delegatie medegedeeld dat het de Duitsche regeering tot haar leed wezen niet mogelijk is. toe te treden tot het Oostelijk pact in den vorm, zooals dit is voor gesteld. De rijksregeering was daarentegen wél be reid, aan zulk een collectief veiligheidspact haar goedkeuring te hechten, indien het: 1) Gebaseerd zou zijn op algemeene non- agressieverplichtingen en arbitrageprocedu res. 2) Voor het geval van verstoring van den vrede zou voorzien in een consultatieve pro cedure. In dat geval zou de rijksregeering bereid zijn zich aan te sluiten bij algemeene maat regelen betreffende het niet verleenen van steun aan zulk een aanvaller. Dit aanbod handhaaft de Duitsche regee ring nog altijd. II. Tijdens bedoelde besprekingen heeft Hitier voorts medegedeeld, dat de Duitsche regeering niet in staat is, haar goedkeuring te hechten aan een pact. dat onverschillig of dit voor één land dan wel voor verschei den landen geldt, meer of minder automa tisch in werking tredende verplichtingen in houdt tot het verleenen van militairen steun. De rijksregeering ziet hierin niet een factor tot behoud van den vrede, doch veeleer een factor, die den vrede bedreigt. De Duitsche regeering huldigt nog steeds dit standpunt en blijft bij de daaruit voort spruitende houding. III. Onmiddellijk nadat zij aan het be wind was gekomen, heeft de rijksregeering uiting gegeven aan haar verlangen, met Duitschlands buurstaten nonagressiepacten te slu h-pn 1). Zij deed dit voprstél, zonder. nauw keurig op de hoogte'Té zijn mét bestaan^ de bi- of plurilater.ale militaire aecoorden van afzonderlijkestaten en zonder zich daaraan ook maar in het minst te refe reer en. 2). Daar zij zelf geen agressieve oog merken heeft, acht zij zich door werkelijk defensieve aecoorden ook niet benadeeld. Ook deze opvattingen huldigt de Duitsche regeering nog altijd. Evenmin als zij dus in staat is, toe te tre den tot een pact, van welks inhoud dergelijke militaire verplichtingen een voornamen fac tor vormen, evenmin kunnen dergelijke buiten dit pact vallende aecoorden de Duit sche regeering belemmeren, harerzijds non agressiepacten op de hierboven aangegeven basis te sluiten. De rijksregeering merkt dan verder o.a. op: De door diverse regeeringen noodig geachte aanvulling van nonagressiepacten en van pacten 0111 geen gebruik te maken van ge weld door verplichtingen tot het verleenen van militairen bijstand beteekent een tegen spraak in zichzelf. Ofwel men gelooft in vrijwillig aangegane verplichtingen, ofwel men gelooft er niet in. Hecht men er geloof aan, dan is de noodzakelijkheid van derge lijke militaire overeenkomsten niet in te zien. Twijfelt men er echter aan, dat de aan gename nonagressieverplichting oprecht zal worden nagekomen, dan moet men er met evenveel recht aan twijfelen, dat de aan vullende militaire verplichtingen van der gelijke vredespacten naar letter en geest zul len worden vervuld. De Duitsche regeering blijft deze ontwik keling van militaire bondgenootschappen in Europa niet als een factor voor een collectieve vreedzame ontwikkeling of zelfs van een ga rantie van den vrede zien. Zij is derhalve ook niet in staat pacten te onderteekenen, waarin dergelijke verplichtingen een inte greerend bestanddeel vormen, onverschillig van alle dan wel voor enkele deelnemers. Oude man op Schiermonnikoog vermoord. Zijn lijk na een week gevonden. Vermoedelijke dader gearresteerd. Het rustige Schiermonnikoog is opgeschrikt door een gruwelijke misdaad, gepleegd op een ouden man door iemand, die speciaal daarvoor van den vasten wal naar het eiland was geko men. Een van de bekende figuren van het eiland, de 65-jarige heer H. J. Kerstholt, ex ploitant van gemeubileerde zomerhuizen, werd vermoord. Zijn lijk is na lang zoeken on geveer een week na het misdrijf in een water put nabij zijn woning gevonden. De vermoe delijke dader, de 30-jarige R. uit Utrecht, is door de politie gearresteerd. Op Donderdag 26 Maart was de oude heer Kerstholt, die des winters te Groningen aan de vischmarkt woonde, naar Schiermonnikoog vertrokken. Op het eiland bezat hij acht zo- merhuizen, gelegen aan den Badweg, benevens een klein houten huisje, op ongeveer 100 meter afstand van zijn zomerhuisjes gelegen, waarin hij des zomers woonde. Telken jare, reeds langer dan een kwart eeuw, ging de heer Kerstholt in het voorjaar naar Schiermonnik- oog om de zomerhuisjes voor het verhuren aan badgasten in gereedheid te brengen. De gehee- le vorige week had de familie van den heer Kerstholt te Groningen niets van den ouden man gehoord. Men begon zich, daar het niet de gewoonte van K. was, niets van zich te laten hooren, ongerust te maken, 'en stelde zich in verbinding met den, burgemeester van SchieiS monnikoog, den heer H. W. v. d. Berg. Deze stelde onmiddellijk een onderzoek in, doch de heer Kerstholt was niet in zijn huisje. Spoedig rezen ernstige vermoedens van misdrijf, welke vermoedens helaas bevestigd werden. Nabij de woning van den heer Kerstholt be vindt zich een groote waterput, die de heer K. vroeger eens zelf van twee tonnen heeft ver vaardigd en welke diende om over water voor de tuintjes van zijn huizen te beschikken. Een werkman merkte op, dat boven de waterput, die met planken was afgedekt, een geschre ven bordje was geplaatst met het woord „vuilnis". Hij veronderstelde, dat men den ouden man weieens in de put zou kunnen heb ben gestopt. In plaats van water bevatte de put, althans bovenaan, slechts vuilnis. Dit en tal van af gedankte voorwerpen, waaronder ook nog eeni- ge kleine stroomatrassen, werden uit de put verwijderd en bij het water gekomen deed men de vreeselijke ontdekking. Boven het water staken een paar handen uit. Het lijk van den ouden heer K. bleek onder in de put te zijn geworpen. Hij had een prop in den mond. De burgemeester stelde de justitie te Leeu warden van het gebeurde op de hoogte en op zijn advies liet deze door de politie te Utrecht als vermoedelijken dader in arrest stellen den 30-jarigen R. Deze R. is op 5 en 6 April op het eiland Schiermonnikoog geweest en moet in verbin ding met den heer K. hebben gestaan. Op Vrijdag 5 April j.l. werd notaris Bolwijn te Anjum van Schiermonnikoog af opgebeld door genoemden R., die hem dringend verzocht nog denzelfden dag voor een belangrijke finan- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC Frankrijk heeft aan de leden van den.Vol kenbond een memorandum overhandigd, waarin er aan herinnerd wordt dat de afkon diging van de wet van 16 Maart, waarbij de militaire dienstplicht, in Duitschland wordt hersteld, en de verschillende door Duitsch land genomen initiatieven inzake de herbewa pening, formeel een schendig beteekenen van deel V van het verdrag van Versailles, en dat de Volkenbond derhalve de plicht heeft zich met deze schending bezig te houden. Door de bepalingen te annuleeren die zijn militaire positie regelen en die zijn vastge steld toen Duitschland toetrad tot den Vol kenbond, heeft Duitschland een der grondsla gen van zijn samenwerking met Genève ver nietigd. Bovendien brengt het hiermede het succes in opspraak van de internationale onderhan delingen tot de beperking der bewapening. Het memorandum herinnert voorts aan de omstandigheden waaronder Duitschland Genève verlaten heeft. Frankrijk heeft ver trouwen in den Volkenbondsraad. Het memorandum besluit aldus: De Fran sche regeering wacht met vertrouwen af, dat de Volkenbondsraad zich over de ernstige situatie welke ontstaan is uitspreekt, opdat een beslissing genomen wordt over den huidi- gen toestand en waarborgen getroffen voor de toekomst. De eerste indruk dien het Fransche memo randum aan den Volkenbondsraad volgens het D.N.B. nieuwsbureau te Berlijn heeft ge maakt, is, dat al heeft het den vorm eener acte van beschuldiging, het eerder een han- Nu gaat Thijs heel vlug naar huis en naar vriend Sim 1 Elewijn, de prins, staat met den koning te wuiven op de waranda van het paleis. Iedereen is verheugd, want de deugd werd beloond .terwijl de boos heid werd gestraft en alles is tenslotte naar wensch terecht gekomen. Denk niet dat Thijs geen enkel avontuur meer heeft; spoedig zal ik je vertellen wat hem met Sim overkwam I cieele kwestie naar het eiland te komen. De notaris ging inderdaad nog Vrijdagavond naar Schiermonnikoog, waar hij R. ontmoette. Hij vertrouwde de zaak echter niet en stelde zich daarom in verbinding met den burgemeester van het eiland, den heer H. W. van den Berg. De burgemeester nam R. een verhoor af en deze liet bij dit verhoor een koopakte zien van de zomerhuizen van den heer Kerstholt. wel ke hij door den notaris in orde gemaakt wenschte te zien. De koopacte moet reeds ge- teekend zijn geweest: of deze onderteekening van den heer Kerstholt zelf was, zal thans onderzocht moeten worden. Het bedrag van den verkoop der zomerhuizen was in totaal 16000. Aan R. kon hoewel de zaak zeer verdacht was niets ten laste worden gelegd, en daar K., volgens mededeeling van R., reeds naar Groningen was vertrokken van zijn vermis sing was toen nog niets bekend moest R. weer worden vrijgelaten. Tegen hem zijn hoewel het onderzoek ter plaatse eerst Zondag is begonnen, reeds tal van aanwijzingen. De heer Kerstholt maakte op het eiland nogal eens gebruik van de diensten van een 17-jarigen jongen, Klaas van der Geest. Deze had van K. Vrijdag 5 April opdracht gekregen voor het halen van eenige levensmiddelen en deze Zaterdag in zijn wo ning te brengen. R. heeft toen den jongen me degedeeld, dat hij deze boodschappen maar niet moest brengen en voorloopig maar niet meer bij den heer K. moest komen, want deze was naar Groningen vertrokken. Het is waarschijnlijk, dat R. zijn slachtoffer in zijn bed heeft overvallen. K. was lijdende aan rheumatiek en volgens mededeelingen van bewoners van het eiland moet hij aan het ein de van de voorlaatste week bedlegerig zijn ge weest. Wering van vreemde arbeids krachten. In de Nederlandsche Staatscourant is, naar gemeld, dezer dagen opgenomen het Konink lijk besluit, waarin is bepaald, dat werkge vers arbeid in den zin van artikel 1 van de wet van 16 Mei 1934 (Staatsblad 257) zonder schriftelijke vergunning van den directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling, niet mogen doen verrichten door vreemdelingen:, 22a. in kapperswerkplaatsen of -inrichtin gen, waaronder begrepen kapperswinkels en kapperssalons, zoowel voor mannen als vrou wen; b. als kapper buiten werkplaatsen of In richtingen; c. in pedicure- en manicure-inrichtingen en schoonheidssalons; d. als pedicure en manicure buiten inrich tingen of salons; e. als haarkundige in en buiten inrichtin gen, winkels of salons; 23. in timmerfabrieken en in fabrieken voor machinale houtbewerking; 24. in meubelfabrieken en meubelmake rijen; 25 in behangerijen en stoffeerderijen; 26. in ijzer- en metaalgieterijen; 27. a. in fabrieken of werkplaatsen voor bewerking van metalen, waaronder begre pen machinefabrieken en scheepswerven; b. als metaalbewerker buiten fabrieken of werkplaatsen 28 a. in smederijen, bankwerkerijen, draaie rijen, autogene iaschinrichtingen, plaatwel- lerijen, constructie wei'kplaatsen; b. als smid, bankwerker, draaier, autogeen lasscher, -plaatweller, constructiewerker bui ten fabrieken of werkplaatsen; 29. a. in fabrieken voor het vervaardigen van instrumenten; b. infabrieken voor het vervaardigen van electrische en mechanische apparaten, waar onder begrepen fabrieken voor het vervaar digen van signaallampen en mechanische werktuigen; 30. als opticien in en buiten winkels en werkplaatsen; 31 a. in automobiel- on motorrijwielfabrie- ken; b. in rijwielfabrieken; c. in herstelplaatsen van automobielen, motorrijwielen en rijwielen; d. in vliegtuigfabrieken; e. in wagen-, carosserie- en rijtuigfabrie- ken; f. m autogarage; 32 a. in gloei- en radiolampenfabrieken; b. in metaalwaren- en lampenfabrieken; c. in fabrieken of werkplaatsen tot het ver vaardigen van radiotoestellen; d. in radio-installatie-inrichtingen; e. als arbeider, monteur of technicus voor installatie, onderhoud of reparatie van radio toestellen; 33 a. in slachterijen en vleeschwarenfabrie- ken; b. als slachter of worstmaker in alle be drijven of in inrichtingen; c. in slagerijen; 34 abij levensverzekeringsmaatschappijen, spaar- en andere verzekeringinstellingen; b. bij banken voor levens-, lijfrente- en spaarverzekeringen. 35 a. in kantoren, magazijnen en pakhuizen b. als handels- en kantoorbediende buiten kantoren, magazijnen of pakhuizen. 36. in advies-, bemiddelings-, plaatsings-, administratie- en reclame-bureaux; 37 a. als straatmaker; b. in straatmakersbedrijven en bij den aanleg en het onderhoud van klinker-, ma cadam-, asphalt-, bitumen-, cement- en an dere wegen; 38. in dameshoeden fabrieken en modiste- rijen; 39 a. in schoenfabrieken en schoenmake rijen, waaronder begrepen werkplaatsen als inrichtingen tot herstel van schoenwerk; b. als schoenmaker buiten fabrieken of werkplaatsen; 40. in ingenieurs- en architectenbureaux; b. als ingenieur of architect in fabrieken of werkplaatsen; c. als ingenieur en architect buiten bu reaux, fabrieken of werkplaatsen; 41. als tandarts en tand technicus, zoowel MS AND'AG '15 SPRii; „j. in als buiten tandartspractijken v- of inrichtingen; tingenen b. als masseur, heUgymnastiekw,. magnetiseur buit-en inrichtingen- ge 43. als psychotherapeuten. p~ychoan raadgevende psychologen in of buiSÏ3"5^ practijken, klinieken of inrichtingen- arts' 44 a. in fabrieken, inrichtingen «f plaatsen tot het vervaardigen ~nf u van kunstgraniet; be^*erkea b. bij het vervaardigen of bewerw kunstgraniet buiten fabrieken lmS.71 of werkplaatsen; c. bij het vervaardigen of bewerk kunstzandsteen, grint- en cement». terranova en dergelijke in en buiten ken. inrichtingen of werkplaatsen Dit besluit treedt in werking- a. voor werkgevers t.a.v. vrepmn 1. die zij in dienst hebben op den dav het besluit in de Nederlandsche Stoa» rant werd geplaatst (dus op Anrii met ingang van 1 Juli 1935; b. voor werkgevers ten aanzien van mdelingen met ingang van den volgende op dien. waarop het w Jederlandsche Staatscourant tïïï 1 1st. dus op 1 Mei 1935. erd erkgevers. die reeds op 9 Anril vreemdelingen, werkzaam als boverha/,' in dienst, hadden en dit. Werkgevers, die reeds op 9 Anril •eemdelingen. werkzaam als boverha/,5 in dienst hadden en die vreemde11^ dienst zouden willen houden moetic halve zorg dragen, dat zij uiterlijk 1 jJ; S in het bezit zijn van de verelschte rlli ningen. De directeur van den Riiksdlemi Werkloosheidsverzekering en ArbeidsW--* deling kan geen toezegging doen, dat op Maatregelen tegen een S. D. A. P.-manifest. Donderdagmiddag ia een exemplaar va, m manifest der S.D.A.P., getiteld Op het m? pad, aan het departement van justitie S" vangen. Daar het vermoeden rees van ernstige overtreding van de nieuwe wet teik scherming van de openbare orde is in ,T dracht van den minister van justitie dei- dacht van den officier van justitie te AmstV,' dam op het manifest gevestigd. Bedoeld manifest van de S.D.A P bevat scherpe veroordeeling van Duitsche toestarL en is geheel gericht tegen de verkieziMsnrm, ganda van de N.S.B. Het partijbestuur verzocht den afdeelingsbesturen tot nader order ht manifest, dat in het bezit is van de afdeelin-:' besturen, niet te verspreiden. Nederlander in Duitschland vermist. Gearresteerd? Sinds 25 Maart j.l. wordt het- lia J j, Oudenaarde van het Rijnschip Zaanland"' lid van de Ned. Federatie van Transportar beiders vermist. Hij is het laatst te Keulen gezien. In, verband hiermede heeft bovenge noemde Federatie het volgende telegram aan den minister van Binnenlandsche Zaken ge- .zond-en: „Sedert 25 Maart is Jan Jacobüs Oudenaarde van „Zaanland" te Keulen vermist.'Onze ge gevens maken slechts conclusie mogelijk van arrestatie dan wel uit den weg ruiming door Duitsche Nazi's. Toenemende onrust fa miliebetrekkingen en veiligheid Nederland- sche bemanning op Rijnschepen verplichten ons aandrang op Uwe Exc. uit te oefenen tot treffen van maatregelen, die zekerheid ver schaffen. Is eenmaal arrestatie ontkend en heeft die toch plaats gehad, dan wordt ge vaar uit den weg ruiming des te grooter", Op een vraag aan den minister van Buiten- landsche Zaken over deze Nederlandsche ma troos Oudenaarden te Keulen, heeft het Ka merlid Sneevliet van den minister ten ant woord ontvangen, dat bij het door den con sul-generaal te Keulen ingestelde onderzoek wel is komen vast te staan, dat de matroos niet door de politie aldaar Is gearresteerd, Hij is het laatst gezien in den nacht van 24 op 25 Maart in een schlpperskroeg in de oude stad. Het onderzoek wordt, naar de minister meldt, nog voortgezet. Radio-Programma DINSDAG 16 APRIL. HILVERSUM 301 M. AVRO-Uitzending. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.00 Gram.pl. 9.00 Kovacs Lajos en zijn or kest. 10.00 Morgenwijding. 10.15 gewijde mu ziek. 10.30 Ensemble Francis Keth. 11.00 Cau serie Mevr. R. LotgeringHillebrand. 11-30 Ensemble Francis Keth. 12.15 Omroeporkest olv. N. Treep. 1.40 Pianorecital P- J- °e Kleer. 2.00 Orgelconcert P. v. Egmond Jr., mmv Toos Sehleyer (sopraan). 3.004.00 Knipcur sus. 4.15 Gram.pl. 4.30 Radio-kinderkoorzar.? olv. J. Hamel. 5.00 Voor kleine kinderen, wo Jeugdhalfuur v. d. VPRO. o.v. Ds. B. J. Ara 6.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 RVU- J. Romein: Grondstoffen en politiek. In. Rud- ber. 7.00 Disco-nieuws. 7.30 Engelsche les TM Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest olv. Treep, mmv. Erna Sack (sopraan)). 900 »-• Lyra-Trio. 9.25 Optreden van „The Song an gers". 9.45 „Peter Vos s, de milioene:Mi- hoorspel van H. Freundt. Leiding: K. Kje 10.35 Ensemble „Pali", uit Astoria, Aoam- 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Gram.pl. HUIZEN 1875 M. KRO-Uitzending. 4.00-5.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl- 11^rI2f? Godsds. halfuur. 12.15 SchlagermuzieK Gram.pl. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Moacc -• 4.00 HIRO. 5.10 Orkestconcert enGram-P-- Cursus. 7.15 Lijdensmeditatie. 8.I0 »az q 8.20 Koorconcert. 8.50 Symphonieconcen - Zang. 9.25 Symphonieconcert mmv. p solist. 10.00 Gram.pl. 10.30 Vaz Dl* JJ» Symphonieconcert. 11.00—12-00 Gram muziek. KALUNDBORG 1261 M. 11.20—1.20 Concert uit Rest. „Wivex -• 4.20 Operettemuziek olv. Fr. Manier. pl. 7.35 „L'histoire du soldat", met muze* e Strawinski. 8.35 Pianorecital. 9.20 Itali muziek olv. Reesen. 10.20il-50 Dan ROME 421 M. 8.05 Kamermuziek. 8.20 Vrouwenkoor olv. Pacifico. 9.20 olv. Marchesini. il.50 Dansmuz'^1 ssfgsatf

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2