2 o Belangrijke mededeeling aan onze lezers! £el aft aus Uad van èatetdap a.s. Overijsel en Drente. pprcte f'elui van de Provinciale Staten - T-'norrolmH Turoo inn A.-» nlf Jwaev. is uitgegalmd. Twee van de elf T Hes aes lands hebben gisteren hun ^ifeekozen. Het zijn twee kleine pro vin- S:a rwamenlijk hebben ze nog geen 350.00( t:eS"rnpn uitgebracht. Het totaal aantal ^rnpn voor Nederland is bijna vier mil- stêOinie gen ?root aantal ongeldige af- n er zullen kiezers niet opkomen. Ruw heeft dus gisteren in twee provin- - 'éen tiende van het Nederlandsche c:eSnrtnrDs zijn uitspraak gedaan. In Drente anrst-bevolkte provincie. zijn 93576 OnZe U nïfrTAVwnnVit ziin 93576 stemmen uitgebracht. De stad Haar- f alleen telt ongeveer 70.000 ingeschreven 'flDprs! Het is uit statistisch oogpunt wel -sardis deze cijfers, waaraan men ge- ^nnliik zoo niet denkt, te vergelijken, ritDrente en Overijsel samen maar éen i L van de kiezersmacht vertegenwoor- i n houdt overigens volstrekt niet in. dat de bereikte resultaten als onbeteeke- mu moeten beschouwen. Het ligt niet onzen weg. als neutraal dagblad, er poli- beschouwingen aan vast te knoopen. ,r de conclusies die de cijfers duidelijk en .Lripgbaar aantoonen trekken wij in alle onwec»1?- °bSeiiS blijkt dan, dal de regeerings- rtiien verlies hebben geleden, vooral aan Ir radicale oppositiepa rtij en Tri overijsel is er. sinds de vorige verkie- ffpn een toeneming van 19000 stemmen. Stemin heeft de R.-K. Staatspartij onge- fr 1200 stemmen minder gehaald. De I r Partij heeft er 2300 minder, de C.-H. TiriP 4500 minder, de Vrijheidsbond 5700 •neer de V.-D Bond 330 minder, totaal ÏÏeveèr 14000 minder. Vier uartijen. die de vorige maal niet aan statenverkiezingen deelnamen, hebben Liartegenover ongeveer 38000 stemmen be laid "Het zijn alle radicale groepeeringen, rv NSB heeft er 15672. de Christen-Demo- watische' Unie 9973. de Rev. Soc. Arbeiders Partii 6300. de Kath. Dem. Partij 5983. Aan- J, romen moet hierbij worden dat de stem- van de R.S.A.P. niet ten nadeele van de ïgspartijen behaald zijn, maar groo tten koste van de SD.A.P.. waarvan tp RS AP de indertijd-afgescheiden linker- Jwel'is. De S.D.A.P. zelf heeft ongeveer SCOUtemmen minder gehaald dan de vorige "wat de zetelverdeeling betreft: de Vrij heidsbond is gehalveerd van 4 op 2 zetels, de C-H Unie is gezakt van 8 op 6, de V.-D. Bond van 3 op 2, de R.-K. Staatspartij van 13 od 12 (volgens de Staatsalmanak had zij 13 zetels), en de A.-R. zijn onveranderd. De regeringspartijen hebben dus zes zetels ver- '°Daartegenover staan, drie zetels voor de NSB, éen voor de Kath. Dem. Partij, éen voor de R.S.A.P. en twee voor de Chr.-Dem. Unie De SDA.P. heeft éen zetel verloren. In Overijsel. waar de Staten 47 leden tel len blijven de sterkste groepen de R.-K. Staatspartij (12 zetels) en de S. D. A. P. (10), gevolgd door A.-R. en C.-H. ieder met 6. Drente, met een Staten-college van 35 le- leder. geeft eveenens verlies voor de regee- lingspartijen en winst voor radicale opposi te -partijen te zien. De Vrijheidsbond ver loor hier niet minder dan 6300 stemmen en werd in zetel-aantal gehalveerd. De V.-D. Bond ging 2300 stemmen achteruit, de A.-R. 600, de C.-H. Unie 1000. de R.-K. Staatspartij (dié hier maar éen vertegenwoordiger in de Staten heeft) 55 Daartegenover staan 10473 stemmen voor de USB.. 1323 voor de R.S.A.P.. 2408 voor de Chr. Dem. Unie. De Kath. Dem. Partij nam hier niet aan de stemming deel. De „Neutrale Partij" behaalde 4194 stemmen. De S.D.A.P. zakte hier met 2000 stemmen, van 24649 op 22652, maar verloor er geen zetel bij en bleef de sterkste groep in de sta ten (10 zeteis). Van de regeeringspartijen verloor de V.D. Bond 1 zetel, 'de Vrijheidsbond verloor er 3, de R.K. Staatspartij en dé A.R. bleven onver anderd, de C.H. Unie verloor er één; totaal verlies 5. Daartegenover behaalde de N.S.B. hier 4 zetels, de Chr. Dem. Unie 1 en de Neutrale Partij 1-, In Drente behaalde de N. S. B. 11.2 pet. van het aantal uitgebrachte geldige stemmen, in l 6.4 pet. Men kan bezwaarlijk zeggen dat de com munisten een rol van eenige beteekenis heb ben gespeelcLIn Overijsel hebben zij hun eeni- gen zetel behouden, in Drente hebben zij er geen kunnen behalen. Wel steeg ln Overijsel hun stemmental van 4669 tot 5661. dus met bijna 1000. In Drente haalden zij 2136 stem- men: de vorige maal nam de partij niet aan «verkiezing deel. In vergelijking met de re sultaten van andere radicale oppositiepartijen hoeft het hunne weinig te beteekenen. Deze enkele commentaren op de uitslagen van Drente en Overijsel zullen morgen door de veel uitvoeriger en ook veelzeggender resul taten van acht andere provincies gevolgd worden. Gelderland stemt pas Vrijdag. R. P. De Prov. Statenverkiezing. Publicatie op onze nieuwsborden. Hedenavond worden de resultaten van de verkiezingen voor de Provinciale Staten op onze nieuwsborden gepubliceerd. Belangstellenden kunnen voor ons bureau den uitslag der verkiezingen volgen. BEVERWIJK Ledenvergadering der Coöp. Boerenleenbank. Balans en verlies- en winstrekening vastgesteld. Dinsdagavond hield de Coöp. Boerenleen bank in Hotel ,.Oud-Meerenstein" haar jaar vergadering. De heer Herb. Blom. voorzitter van den Raad van Toezicht, opende de vergadering en gaf een kort overzicht van het werk dei- Bank in 1934. Hij herinnerde verscheidene leden aan hun 25-jarig lidmaatschap dei- Bank en wekte de leden op te werken in het belang der Bank. Het, ledental der Bank is 245 tegen 248 in 1934. door het overlijden van 3 leden. 1 lid heeft bedankt en 1 is toegetreden als lid. Over 1934 zijn gemaakt 3457 dagboekpos- ten, waarvan 1272 door de Spaarbank, mei een totaal aan ontvangsten, inbegrip saldo 1 Januari 1934: Aan spaargelden f 586765.80; aan voor schotten f 15521.02: in rek. courant f332703,33 aan rente en kosten f 20947.57 Totaal f 955937.72. Uitgegeven werd: aan spaargelden f253361.17 aan voorschotten f 115642.76; in rek. courant f 561590.02: aan rente en kosten f 21655.35 Totaal f 952249.30. Samenvattend heeft de Bank als actief: kasgeld f 3688.42; saldo voorschotten f 100121.74: saldo rek. courant f 228886.69 Totaal f 332696.85. En als passief een schuld van f 333404.63 aan de spaarbank. Nadeelig saldo f 707.78. Op 31 December was nog te betalen aan rente f 1448.03. Zoodat de winst over 1934 is f 740.25. Op 31 December waren in omloop 561 spaar bankboekjes tegen 571 op 31 Dec. 1933. 75 voorschotten waren gegeven, terwijl 145 le den in rekening staan met de Bank. De heer A. P A. Kochx. periodiek aftre dend bestuurslid, werd met bijna algemeene stemmen herkozen, evenals de'heer J. Waar- dijk. periodiek aftredend lid van den Raad van Toezicht. Als plaatsvervangende bestuursleden wer den gekozen de heeren F. J. Frölich en J. J Duijn. De commissie, benoemd tot nazien der re kening en balans over 1934, bracht bij monde van den heer J. Tervoort een gedetailleerd verslag uit, verklaarde rekening en balans met het dagboek en de bijlagen te hebben vergeleken en accoord bevonden. Hij stelde voor deze goed te keuren en bestuur en kas sier te dechargeeren. Aldus geschiedde. Daarna werden rekening en balans voor- el ezen. Het saldo rek. courant was f 228886.69. Rekening en balans van Leenbank en de balans van de Spaarbank werden goedge keurd. Besloten werd het winstsaldo ad f 740.25 op afschrijvingsreserve over te bren gen. Gekozen werden in de commissie tot na zien der rekening over 1935 de heeren J. Ter voort en F. Winkel te Velsen-N. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de opkomst. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Tot besluit van den bindcursus, welke in den jongsten winter door de plaatselijke af- deeling van de Kon Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde werd georganiseerd, werd Dinsdagavond in het Kennemer Hotel een openbare les gegeven, waaraan tevens verbonden was een collectieve inzending van de afdeeling. De voorzitter van de commissie, de heer Jac. Groot, zei in zijn openingswoord, dat deze eerste bindcursus een groot succes was ge weest. De cursus telde zelfs deelnemers en deelneemsters van Hillegom tot-- Den Helder. Spr. stelde het op hoogen prijs, dat ook onder de jongeren zooveel liefde heerscht voor het mooie vak, dat helaas zooveel te lijden heeft van menschen, die zich maar voor vak-be kwam uitgegeven, zonder het te zijn. De voor zitter dankte mevrouw van Hattum, die voor het houden van den cursus de Oranjerie be reidwillig had afgestaan en de leden voor de collectieve inzending. Met den wensch, dat ook een volgende cursus wederom een succes zal mogen worden, besloot spr. zijn openings woord. Een der cursisten, de heer Koningsbruggen uit Den Helder wenschte de afdeeling Be verwijk geluk met het initiatief om een cursus in bloembinden te organiseeren. Beverwijk was de eerste afdeeling die daar toe althans boven Haarlem, het besluit nam. Namens de cursisten dankte hij den leider den heer Martens voor zijn werk en bood hem als herinnering een geschenk aan. De cursusleider de heer A. Martens gewaag de voorts met groote erkentelijkheid van de eensgezinde samenwerking, .die bij de collec tieve inzending van de afdeeling aan den dag was getreden. Hij dankte de cursisten voor hun trouwe opkomst en voor hun prettige samenwerking. Terwijl de cursisten zich bezighielden met- hun taak in de openbare les, vonden de talrij ke belangstellenden ruimschoots gelegenheid de collectieve inzending van de afdeeling te bewonderen. De heeren J. Boogaard, Jac. Groot, J. Steyn en G. v. d. Wel, hadden op waarlijk schitterende wijze deze zeer uitge breide inzendingen gearrangeerd. Het was een buitengewoon mooie expositie geworden, die de belangstelling overwaard was. De bloe misten hadden het er op gezet om in dezen „Flora-tijd" ook eens te laten zien, wat Be verwijk op dit gebied kan presteeren. Menigeen zal misschien niet vermoed heb- (Adv. Ingez. Med.) ben dat onze plaatselijke vakmenschen zulk fraai bloemwerk konden maken en dat die kwaliteit en kwantiteit in Beverwijk en om geving wordt geteeld. Met deze expositie heeft de afdeeling zeer veel eer ingelegd, Dal het intuschen niet altijd om de grootte en nog minder om de hoevelheid gaat bij bloemver- siering had mevr. v. d. WelSmaal bewezen, die van een eenvoudige koekschaal een fijn versieringsstukje had gemaakt met behulp van de zeer decorative Anthiriums. Voor dit keurig stukje werk had men veel aandacht. Er viel dus heel veel schoons te genieten en de hulde, die allerwegen aan de inzenders werd gebracht was zeer zeker welverdiend. De jury. gevormd door de heeren J. de Groot, B. Heinekamp en K. Steyn beoordeelde de werkstukken der inzenders. Deze taak was moeilijk, want voor de 27 inzendingen waren slechts zes prijzen beschikbaar gesteld. Na lang wikken en wegen kwam de jury tot het volgende resultaat: 1. Mevr. G. v. d. WelSmaal (Anthiriums), Beverwijk. 2. Mevr. v. d. Steen Uitgeest (Mand roode anjers en vruchten). 3. Mevr. v. d. Steen (Uitgeest), (Mand ro zen en lathyrus) 4. K. Steyn, Beverwijk (Vaas gemengde ro zen.) 5. D. Heinekamp (fantasiestuk.) 6. Th. de Ruijter, Driehuis (Autoped-ver siering) Tenslotte werden aan onderstaande leer lingen de diploma's uitgereikt: Mevr. v. d. Wel. Beverwijk; mevr. Bruinen berg. Hillegom; C. H. v. Koningsbruggen, Den Helder; D. Huyboom; mej. J. J. M. Mooy. Uit geest; C. Broeze, Velsen; mevr. v. d. Steen. Uitgeest; mevr. Koningsbruggen, Den Helder; D. Heijnekamp, Wijk aan Duin; J. Steijn en K. Steijn te Beverwijk; Th. de Ruijter, Drie huis; mevr. Kruup, Bloemendaal. Aan mevr. van Hattum werd een bloemstukje geoffeerd voor haar medewerking. Tenslotte vermelden wij, dat de zeer bezienswaardige expositie in het Kennemer Hotel' ook heden Woensdag an 25 en van 710 uur te bezichtigen is. AFSCHEID AAN DE SPAARBANK. In een zitting van bestuur en commissaris sen heeft de heer C. A. Zwager afscheid geno men als commissaris van de Spaarbank aan de Zeestraat alhier. De voorzitter van het be stuur. de heer mr. A. Moens. heeft hem toege sproken en daarbij het verdienstelijke werk van den heer Zwager gememoreerd gedurende een periode van 15 jaren, dat hij zijn beste krachten aan de instelling wijdde. Hoezeer de Spaarbank in beteekenis is toe genomen bleek uit de cijfers, die de voorzitter van dit 15-jarig tijdvak noemde. Het kapitaal steeg bijv. van f 200.000 tot f 800.000 en de re serve van f 33.000 tot f 131.000. Naar wij vernemen zal de vacature niet worden aangevuld. PERSONALIA. De heer S. P. M. Gooi, agent van politie al hier, is benoemd tot chef van de gemeente politie van Oosterwolde (Friesland, gemeente Oost-Stellingwerf). De heer Gooi maakte van 16 April 1931 af deel uit van het Beverwijk- sche politiecorps. EXCURSIE VAN DE BAKKERS. De Vereenigde Bakkers zullen op 8 Mei een excursie maken naar de Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft. WIELRENNEN. WOENSDAG 17 APRIL 1935 P. Braas. De amateur-wielrenner P. Braas, lid van de B. R. C. Kennemerland te Beverwijk, die Zon dag te Alkmaar het baanrecord, dat vorig jaar op 7 min. 22.6 sec. stond verbeterde en bracht op 6 min.46.4 sec. Hij werd eerste in den wedstrijd over 5 K.M. in 30 baanronden. COÖP. ALGEMEEN BELANG. De vervolgvergadering van de Coöp. Brood bakkerij en Verbruiksver. „Algemeen Belang" U A., alhier zal op Woensdag 24 April des "avonds te half acht in de bovenzaal van hotel Oud-Meerensteyn worden gehouden. De agenda vermeldt o.m. het verslag van de rapporicommissie over het rapport van den accountant; verkiezing van een voorzitter, bestuursverkiezing en verkiezing van commis sarissen. Vervolgens zullen besprekingen worden ge voerd over een voorgestelde memoriepost groot f 2500. WiJK AAN ZEE EN DUIN OPENBARE LES,EN OUDERAVOND. Vele ouders hadden van de bun geboden ge legenheid om een openbare les bij te wonen in de Chr. School aan den Noorderwijkweg gebruik gemaakt. De ouders namen in de ver schillende klassen een kijkje en toonden veel belangstelling voor de kranige wijze, waarop de leerlingen de vele vragen beantwoordden. Des avonds werd in het Vereenigingsgebouw aan de Verlengde Groenelaan een druk be zochte Ouderavond gehouden. Na opening der bijeenkomst met gebed door Ds. Hooy hield de heer P. Verburg een lezing over het onderwerp „Gehoorzaamheid". Spr. vestigde er in de eerste plaats de aan dacht op. dat ongehoorzaamheid de grootste fout van den mensch is. omdat hij er telkens weer in terugvalt. Daarna behandelde de heer Verburg uitvoerig de opvoeding tot de gehoor zaamheid in de verschillende levensperioden. In het bijzonder wees spr. er op, dat de ge hoorzaamheid nimmer gekocht mag worden, omdat dit van kwaad tot erger leidt. Daarom, zoo besloot, spr., is het een gelukkige omstan digheid, dat op de Chr. school over de liefde van Jezus gesproken kan worden, omdat daar bij tevens de gehoorzaamheid op den voor grond treedt. Op deze rede volgde een interessante ge- dachtenwisseling. Ds. Hooy dankte den heer Verburg voor zijn interessante lezing en sloot vervolgens de bij eenkomst met dankgebed. HEEMSKERK DE RAADSVERKIEZINGEN. Christelijk Historische Kiesvereeniging. De gemeenschappelijke candidatenlijst voor de a.s. raadsverkiezing is definitief vastgesteld in samenwerking met de kiesvereeniging „Eensgezindheid. De evengetallen op de lijst zijn de Candida ten van de C.H. partij. De gecombineerde lijst bevat de volgende namen: 1. R. W. A. Muyen, 2. C. v. d. Öute- naar, 3. J Doelen (aftr.) 4. B v. d. Kolk, 5. P. v. d. Born, 6. G. v. d. Outenaar, 7. P. de Vries (atr.) en 8. P. Janse PARKWACHTER Met ingang van 1 Juni is de heer H. Kloes, alhier benoemd tot parkwachter aan de pro vinciale landgoederen te Bakkum. KRINGVERGADERING L. T. B. In de spoedeischende kringvergadering van den R.K. L.T.B. is overeenstemming bereikt ten aanzien van een aan den minister van economische zaken via het hoofdbestuur L. T. B. te richten advies betreffende de extra- steunuitkeering op vroege aardappelen en kool. De groote wereldreiziger Sven Hedin (met bloemen in de hand) is dezer dagen na een langdurig verblijf in Oost-Azië in zijn vaderland Zweden teruggekeerd. BLOEMENVELDEN. Wie met de Paaschdagen mooie bloemen velden wil zien, moet naar Heemskerk komen Een wandeling of fietstocht is zeer aanbe velenswaardig, bijv. vanaf de Hoogdorper- en Tolweg. G. v. Assendelftstraat, J. v. Kuitweg, Marquettelaan, Rijksstraatweg naar den Oudendijk en den duinkant. Men treft hier zeer mooie bollenvelden aan. zoodat het wel de moeite waard is een kijkje te nemen in ons mooie dorp en om geving. R.K. FANFARECORPS „ST. CAECILIA". Voorloopig programma van het Muziek concours op het landgoed „Marquette". Op Zondag 2 en Maandag 10 Juni a.s. of- ficieele opening op het Gemeentehuis. 11.45 uur, 12.30 uur marschwedstrijd; 14 uur concertwedstrijd. Zaterdag 1, Woensdag 5 en Zondag 9 Juni zullen door verschillende corpsen on eer ten worden gegeven. NAAR FLORA. De leerlingen van de zesde en zevende klasse der Christelijke school zullen Donder, dag een bezoek brengen aan de tentoonstel ling Flora te Heemstede. VEREENIGING VOOR VREEMDELINGENVERKEER. Het bestuur van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft niet minder dan 2000 lampions aangeschaft voor de her opening van het wandelpark Marquette op 30 April a.s. De groote oprijlaan zal worden geïllumi neerd met deze 2000 lampions welke verlich ting wordt aangebracht overeenkomstig 't ontwerp van den heer Roggeveen, architect te Bergen (N.H.) die de V.V.V. geheel be langeloos terzijde zal staan. De heropening zal zeker iets bijzonders worden daar de heer Roggeveen op het gebied van illuminatie zijn sporen reeds heeft verdiend; immers ook te Bergen werd reeds enkele jaren, de ver lichting bij feestelijke gelegenheden door hem aangebracht. VEILING. Donderdagmiddag had in het K.S.A.-ge- bouw ten overstaan van Notaris Moens, een veiling plaats van een Boerenhofstede en daarbij behoorend weiland en een Tuinders woning met tuingrond, gelegen aan den Oosterweg en een perceel weiland aan den Noordermaatweg, alles onder Heemskerk. De algeheele combinatie, totaal groot 15.47 H.A. staande op f 22.240, werd op f 1000 gemijnd door Jac. de Wit te Heemskerk. R.K. VOETBALVEREENIGING A. D. O. Het programma voor 2en Paaschdag luidt: K.G.B.—A.D.O. U.V.V. 2—A.D.O. 3 JEUGDHERBERG „ASSEMBURG" Het aantal overnachtingen op „Assemburg" was in 1934 4283, tegen 1183 in 1933. HOLLAND—AMERIKA LIJN. «ïctheroy Vancouver n. Rotterdam 13 te tos Angeles. Loehgoil Rotterdam n. Vancouver 14 van Angeles. Maasdam 16 van Rotterdam n. Antwer pen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Giekerk thuisreis 15 te Suez. Jagersfontein uitreis 16 te Kaapstad. AZIë LIJN. SS*, thuisreis 15 van Genua. JSserk 15 van Hamburg te Amsterdam. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tlikarvan Shanghai te Hongkong. Tj|u:a,ng 13 v^n Manilla te Hongkong. ndl 14 te Batavia. Vrpj.„, HALCYON LIJN. 14 Ouessant2 Rotterdam n- pt°. Ferrajo p. ^lLn Z^^n Narvik n. Rotterdam 15 - "Jö. 2.30 mijl O.Z.O. van Wiek. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Calypso 15 van Catania n. Messina. Flora 14 van West-Indië te New York. Hermes 15 van Salonika n. Izzmir. Irene 13 van Amsterdam te San Juan P.R. Orpheus 15 van Kopenhagen naar Gdynia. Saturnus 15 van Alivante n. Cullera. Telamon, Alexandria n. Amsterdam ,15-van Gibraltar. Vesta 15 April van Napels n. Alicante. Ganymedes Rotterdam n. Tanger p. 15 Ouessant. Orestes, Rotterdam n. Fara p. 15 Ouessant Amazone 11 van Port Limon n. Amster dam. Bennekom Chili n. Amsterdam 16 van Ant. werpen en p. Vlissingen. Ceres 16 van Amsterdam n. Hamburg. Bacchus 16 van Portimao n. Cadiz. Trajanus 16 van Puerto Barrios te Am sterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD'. Dempo uitreis 15 1 n.m. van Lissabon Garoet thuisreis 16 1 v.m. te Havre, vertr 17 12 midd. Sibajak uitreis 15 van Belawan. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alcyone thuisreis pass. 15 Ouessant 17 3 v.m. verwacht. Alchiba uitreis 14 te Montevideo -u KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Salland uitreis 15 7 v.m. te Rio de Janeiro. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarneveld uitreis 16 te Port Said. Poelau Laut thuisreis 16 te Londen. Poelau Roebiah 16 van Amsterdam naar Batavia. Salabanka uitreis 13 van Belawan. STOOMVAART-MIJ. OOEAAN. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 14 te Sin gapore. City of Eastbourne, Rotterdam n. Japan p. 14 Perim. City of Norwich Japan n. Rotterdam 17 te Havre verw. Alcinous, Batavia n. Amsterdam 13 van Penang. Diomed Japan n. Rotterdam 14 van Shanghai. Melampus, Amsterdam n. Batavia 15 11.1 v.m. 90 mijl van Land's End. Agamemnon Japan n. Rotterdam p. 15 Perim. Groote diepgang. Het met benzine van Aruba aangekomen Amerikaansche tankstoomschip Cerro Ebano passeerde naar Amsterdam met een diep gang van 8.3 Meter. Stukgoedlossing. Het van West-Indië komende Duitsche stoomschip Nicea loste hier gisteren in de buitenhaven ongeveer negentig ton stukgoed welke voor Amsterdam bestemd waren doch door de geringe hoeveelheid ter besparing van kosten eene lossing alhier wenschelijk maakten Verliesgevend bedrijf. Uit Noorwegen wordt gemeld, dat de ver koop van gezouten makreel in West-Karmöy dit jaar niet florissant geweest is. De eerste verkoopen dekten de kosten doch in de laat ste weken werd de makreel voor 1415 Kro nen per vat verkocht, wat beslist verliesge vend is Een griezelige vondst. Het Noorsche stoomschip Boreas uit Hau- gesund heeft langen tijd in Canada opgele- gen. Toen het schip dezer dagen weer in de vaart gebracht werd en te Londen zijne la ding loste vond men in het ruim tusschen een watertank en de scheenswand het skelet van een neger. Vermoedelijk was de man reeds lang geleden aan boord geslopen om een onderdak te hebben en gestorven zonder dat men daarvan iets gemerkt heeft. Aangekomen. 15 April; Merope, s.s. Stettin. Burgundia s.s. Gothenburg Phrontis m.s. Neö.-Indië Brunla s.s. Oslo. Texelstroom s.s. Liverpool 16 April: Corncrake s.s. Londen Hilda m.s. Londen Nicea s.s. West-Indië Cerro Ebano s.s. Aruba. Vertrokken. 15 April: Prowess m.s. Londen Kentwood s.s. New Cast!© Hebble s.s. Goole ROBERT SAUDEK OVERLEDEN. Te Londen is op 54-jarigen leeftijd overleden de bekende grapholoog dr. Robert Saudek. Dr. Saudek was van Tsjechische geboorte. Op het gebied der schriftkunde deed hij pu blicaties, die een wereldvermaardheid ver wierven. Ook heeft hij romans en tooneelstuk- ken geschreven. Dr. Saudek onderhield nauwe betrekkingen met Nederland en de Nederlandsche kolonie te Londen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5