DE AVONTUREN VAN PROFESSOR NIMBUS. Brussëlsché wereldtentoonstelling. Wij in den Haag. SPORT EN SPEL SANTPOORT IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK HEEMSKERK Forsch Nederlandsch paviljoen Deelneming van 27 landen. BRUSSEL. (V. D.) In toenemende spanning verbeidt België zijn hoogtijdag van het jaar 1935, den 27sten April a.s., wanneer Koning Leopold III zich zal opmaken naar de uit gestrekte complexen van de algemeene Wereld tentoonstelling van Brussel tLaeken) om de resultaten van zoo veel noeste vlijt en hersen arbeid, van organisatietalent en doorzettings vermogen in oogenschouw te nemen en open te stellen voor de belangstellende blikken van alle landen ter wereld. Uiteraard gaat onze interesse in de aller eerste plaats uit naar het Nederlandsche pa viljoen, dat den 30sten April a.s. op plechtige wijze door minister Steenberghe geopend zal worden. Wel nu, de Hollandsche pers heeft zich bij haar voorbezoek aan de tentoonstel ling in wording kunnen overtuigen, dat Hol land op waardige wijze vertegenwoordigd be looft te worden. Komt men den hoofdingang binnen dan behoeft men slechts een eind- weegs den monumentalen toegangsweg, welke naar de groote paleizen leidt, te gaan, om dan linies afslaande de toren van ons pavil joen te zien oprijzen in de onmiddellijke na bijheid van de inzendingen van Roemenië en Chili. Hoewel de opzet van het Hollandsche paviljoen aangepast is aan de tijdsomstandig heden en de relatief nog gulden tijden van de Antwerpsche en Parijsche tentoonstelling met hun Imposante Hollandsche tentoonstellings gebouwen tot een betreurd verleden behooren, maakt het met bescheiden middelen opgetrok ken paviljoen voor Parijs was een vijf maal zoo groot bedrag uitgetrokken een forschen en degelijken indruk. De gevel en de 45 meter hooge toren zijn opgetrokken in sobere rustige lijnen, terwijl, als hoofdmateriaal gebruikt zijn zeer in 't oog springende vierkante witte platen van ge perste en onbrandbaar gemaakte houtwol, Men heeft ons verteld, dat de totaalindruk van het volgens de bekroonde plannen van architect Roosenburgh opgetrokken gebouw wat al te streng en sober bleek te zijn, zoodat men besloot den toren te bekronen met een hoog oprijzende luchtige driedeelige toren trans in den vorm van bladerkransen, ver vaardigd van uiterst licht door den wind be wogen materiaal. Het is de vraag of het mid del in zekeren zin niet erger is geweest dan de kwaal. Langs een monumentale trap bereikt men het groote terras voor den hoofdingang. Op advies van onzen vol-ijverigen Consul-gene raal den heer van Romburgh, die de onmis bare schakel vormt tusschen de Belgische ten toonstellingsautoriteiten en de Nederlandsche commissie onder leiding van oud-minister Ver schuur heeft Prof. H. Rosse de facade en een deel van de anders misschien wat eentonige zijgevel verlevendigd met allegorische kleur- schilderingen van fier optrekkende jongeman nen, met zich dragend de vlaggenemblemen van onze provinciën. In het landschap, waar in deze elf figuren geplaatst zijn worden onze belangrijkste industrieën, nijverheid, land bouw en visscherij op rake wijze schetsmatig gekarakteriseerd.'De zijwand'toont een bonte schildering van-figuren, die onze overzeesche gewesten representeeren. Charles Eyck' zorgde voor een enorm tableau aan den achtergevel, dat een zeer merkwaardig Oosterscli effect inaakt. Waar de opening voor tentoonstellingsbe grippen nog in een betrekkelijk verre toekomst- ligt nog ruim een week scheidt ons van den 30sten April heerscht in het paviljoen zelf nog de gebruikelijke chaos, ofschoon ge zegd moet worden, dat onze menschen de andere landen aanzienlijk vooruit zijn. Er be hoeft dan ook geen moment aan getwijfeld te worden, dat Nederland op den vastgestelden datum kant en klaar voor den dag komt. Ten aanzien van de andere paviljoens was het de heer Fonck, secretaris-generaal van de ten toonstelling die ons een gelijke verzekering gaf. Bij het binnentreden van het paviljoen treft onmiddellijk de aangename liohtverdeeling, door middel van in den vorm van een har monica geplaatste bovenramen. De groote zaal is verdeeld in drie afdeelingen, waarbij men voor de onderlinge afscheiding dankbaar gebruik heeft gemaakt van het glooiende ter rein. De eerste afdeellng is bestemd voor een expositie van de groote Nederlandsche open bare werken, waarbij natuurlijk de droogleg ging van de Zuiderzee en den Wieringermeer- polder de voornaamste plaats innemen. In de vloer is een uitholling aangelegd, welke met water gevuld een getrouwe nabootsing van een Hollandsche sluis te zien geven. Verder vindt men hier o.a. een maquette van de Holland sche badplaatsen. De tweede afdeeling is ge wijd aan den land- en tuinbouw. Een twaalf tal wandschilderingen, voor welker artistiek gehalte de namen van de schilders, die hier voor uitgenoodigd zijn, borg staan en die alle gehouden zijn in een bepaald kleurengamma, zorgt voor een passende rustige omgeving. In het middenvak van deze afdeeling is een kleine ruimte uitgespaard die steeds opnieuw gevuld zal worden met de voor de maand van het jaar karakteristieke bloemen, een miniatuur- Flora dus. Statistische en grafische voorstel- lingen zullen helpen om den bezoeker een beeld te geven van Nederland's agrarisch leven. Veeteelt- en zuivelbedrijf zijn hier niet vertegenwoordigd. De zuivelbond die deze in zending onder zijn directe leiding heeft is op het aardige idee gekomen hiervoor een model Wieringermeer-boerderij te laten bouwen, welke in ieder geval een onmiskenbaar vader- landsch baken is in deze zee van paleizen, ge bouwen en paviljoens. De derde afdeeling eindelijk geeft een beeld van het cultureele peil onzer Indische gewes ten en de banden met het moederland. Zeer aanschouwelijk zijn hier op een electrisch ver licht tableau de voortreffelijke verbindingen in beeld gebracht, die Indië iii de laatste tien jaar zooveel dichter bij het moederland heb ben gebracht. In een aparte cel zal gelegen heid bestaan te telefoneeren met Indië. Het behoeft geen betoog, dat. wilde men slagen in het omvangrijke werk, dat men op zich ge nomen had, de eigenlijke werkzaamheden ge splitst en overgedragen dienden te worden aan speciale sub-commissies. Zoo heeft de heer Weiter de afdeeling Koloniën onder zijn leiding terwijl de heeren Britzei, Geluk en Mensing als voorzitters van de sub-commissies voor de onderdeelen der agrarische inzending fungeeren. Joep Nicolas heeft de decoratie van de ach terwand op zich genomen. Ten tijde van ons bezoek waren zijn gebrandschilderde glazen in verre-murail-techniek, allegorische voor stellingen van Nederland en zijn gewesten, nog niet aangebracht. De industrie, zoo verried ons Mr. Verschuur, Was aanvankelijk het zorgenkind van de Hol landsche inzending. Men was moedeloos en bleek niet te overtuigen van het nut van eeni- 8e buitenlandsche tentoonstelling. Wat zou at kunnen baten zoo redeneerde men, wan- 'nèer 'de tentoongestelde producten door tarief- muren en contingenteeringen toch geen afzet zouden kunnen vinden in het buitenland! Het heeft veel energie en doorzetting gekost, voor men tenslotte vermocht in te zien, dat de Ne derlandsche industrie het reeds alleen tegen- ever zichzelf verplicht was op behoorlijke wijze voor den dag te komen. Maar toen ging het dan ook van een leien dakje, zoo zelfs dat men thans met de beschikbare ruimte moet woekeren. Prof. van Royen is de man, die zich door den aanvankelijken tegenstand heeft hec-ngeslagen en deze afdeeling in een van d; ruime zijgangen tot een representatieve in zending van de Nederlandsche industrie heeft weten te maken. In tegenstelling tot de an dere afdeelingen. waar anen geprofieerd heeft van de bestaande organisatie der bedrijfs- corporaties, is de industrie-inzending meer dank zij individueele medewerking tot stand gekomen. De wandschilderingen hier zijn het werk van leerlingen van de teeken-academie te Arnhem. In een tegen den toren aange bouwd afzonderlijk gedeelte is de kunstnijver heid ondergebracht. Ten overvloede zij vermeld, dat alle mate rialen, welke voor den bouw en inrichting van het Nederlandsch paviljoen noodig zijn ge weest, van Nederlandsch fabrikaat zijn. België zelf komt natuurlijk zeer groot scheeps voor den dag. Een enkel imponeerend cijfer: er zijn 140 paleizen en paviljoenen, de een meer de andere minder geslaagd. Rondom de centrale vijver met. electrisch verlichte wa terwerken scharen zich de geweldige paleizen, het feestpaleis, het paleis gewijd aan het ver voerwezen, waar reeds geweldige locomotieven uit velelanden opgesteld staan en dat met zijn ontzaglijke boogspanten van 60 meter hoogte tevens een prachtig staaltje bouwtechniek is, het paleis der oude en dat der moderne kunst en, onnoodig te zeggen een wel zeer getrouwe nabootsing van Oud-Belg'ië. PaascKcöngrës van 'de S. D. A. P. Openingsrede van 'den heer K. Vorrink, Partij bereid dë verantwoordelijkheid voor haar beginselen te dragen. Stemmen Zelfs op politiek terrein zoeken wij Hage naars de kleine steentjes op. Zelfs daar, waar elders de spetters van de ongebonden passie voor 's lands welzijn de voeten-in-marsch- tempo bezoedelen, stappen wij, voorzichtig- voorzichtig, over de modderige plasjes en zor gen ervoor de plooi-als- een lemmet in onzen pantalon intact te houden. Wij zijn noch ongebonden, noch in heiligen drift aaneengesmeed. Wij schuieren ons kaasbolletje af, nemen onze demi-saison uit de kleerenkast, tikken met den nagel van onzen wijsvinger een pluisje van onze slobkousen en scharen ons de paraplu in de gehandschoende hand, in rij en gelid, Glück Auf! Morituri te salutant! Het schijnt geen toeval dat juist de heer Louis de Visser een mooie bontkraag op zijn winterjas heeft, dat de heer Duys in een keurige grijze auto van de Dunklerstraat naar het Binnenhof rijdt en dat het hoofdkwartier van de N.S.B. in de aristocratische Laan Copes staat. Het zijn allemaal Hagenaars. De leider van de katholieken is een advocaat; die van de liberalen een jonkheer meester doctor en die van de vrijzinnig-democraten een hoog leeraar en indien ge soms eens een keer moogt verdwalen in de statige vergaderzaal van onzen gemeenteraad is het al hoofschheid en charmante wellevendheid, die u als 't ware omgeurt. Het moge dan al zijn dat elders politieke complotten gesmeed worden in rookerige zaal tjes en met de verbetenheid van de begeerte naar de macht, wij in den Haag scharen ons om ons vaste tafeltje'In de Witte-men mag er niet aan denken, dat daar op óns uurtje een vreemdeling zou blijken te zitten en bepraten kalm, uitvoerig en zonder haast, wat wij nu eens in de melk van het gemeenebest zullen brokkelen. En zóó gaat ons stemmen óók. Rustig aan, dan breekt het lijntje niet. Alle politieke papieren, die men bij -ons in de bus gestopt heeft, hebben wij nu eens lek ker juist niet gelezen. Want denkt men wel!- Wij hebben ons eigen standpunt in rustige overweging, in kalme beschouwing van het een naast het ander, uitgekiend en van dat standpunt gaan wij, 11a de koffie, prettig ge tuigen met een potloodpunt, die wei-overwo gen geschilderd wordt. Wij begeven ons, na den middagboterham en de vriendelijke zoen van onze gade, voor zichtig stappend om de rudimentaire violen van het tuintje voor ons huis en vermijdend den bloei onzer Oost-Indische kers in de kiem te smoren onder het gewicht onzer voetstap- oen. naar de Openbare School, waar drie ooofsche meneeren met een half fleschje mi neraalwater vóór, en een ambtelijke carrière achter zich, ons in staat stellen onze staats burgerlijke plicht naar behooren te vervullen. Na ons stembiljet in de „daartoe bestemde" bus geworpen te hebben spoeden wij 011s, in fermen stap, doch zonder ons hart en onze iongen geweld aan te doen, naar kantoor. Gedurende eenige weken laten wij ons nog boeien door de politieke beschouwingen van alle politieke schrijvei-s in alle couranten van de leestafel der Nieuwe of Litteraire Sociëteit. Over eenige maanden gaan wij dan weer den heer onzer keuze in den gemeenteraad kiezen en dan legt de zee der publieke luidruchtig heid zich weer een tijdje rustig en effen onder de zomerzon, geen wij weer kalm ter Kurzaal en Piere en bouwen voort, steentje na steentje, aan onzen ouden-dag-in-eerbaai-heid, om het hoofd eens ter ruste te kunnen leggen in het weemoedige doch kalme bewustzijn, dat het zonder ons ook waerachtig wel gaen sal. Wij zijn behoudend met mate, revolutionnair met mate, idealistisch in het moreele en baat zuchtig in het nette. Wij houden niet van puinhoopen. Schreeuwen en schelden is ons een gruwel. Wij doen onzen staatsburgerplicht en han gen het kaasbolletje in de kleerenkast. Dan geven wij onze Mathilde een zoen op den rechterwang. En genieten met mate van gevulde kalfs borst met spersieboontjes en twee aardappel tjes en beschuitjes-in-bessensap toe. Zóó bedrijven wij de politiek. Mr. E. ELI AS. Heden is in de groote zaal van „Krasna- polski" te Amsterdam het jaarlijksche Partij congres van de S.D.A.P.. dat gedurende de beide Paaschdagen zal worden gehouden, be gonnen. Het congres zou geopend worden door den Partijvoorzitter, den heer Koos Vorrink, aan wiens rede, het volgende is ontleend aan wiens rede, welke hij bij de opening zou houden, het volgende is ontleend. „In het zesde jaar van de crisis komen wij samen te midden van een ontredderde wereld. Het probleem, dat in het brandpunt van ons aller bedlangstelling staat, is de crisis, die on verzwakt voortdringt en althans voor wat ons land betreft haar dieptepunt nog niet schijnt te hebben bereikt. Daarmede is de voorwaarde gegeven voor het ontstaan en het voortwoekeren van het ertremisme van links en van rechts. In het fascisme beleven wij de opstand der ontgoochlde en teleurgestelden, die zich zelf een bevrediging en genoegdoening verschaf fen in hun machtsdroomen. Soms overvalt ons het gevoel, dat de menscliheid reeds bezig is zich aan te passen dat haar reacties op de methoden der bar barij verslappen. Spr. zou nogmaals protesteeren tegen het schaamtelooze misbruik van de nagedachte nis van Pieter Jelles Troelstra in het ver kiezingspamflet van de N.S.B. Hij zou vei-volgens vaststellen: wij sociaal democraten hebben, niets te winnen door pro vocatie of door vergroving van den poitieken strijd, maar wij betreuren de inperking der vrijheid van beweging, diehet zinnenloos radicalisme van links en van rechts ons nu reeds heeft gebracht. Van de Partij zelf, zoo zou spreker ver volgen, kunnen wij getuigen, dat de moreele schok, die de vernietiging der Duitsche soci- aal-democi'aten haar gaf, volledig is over wonnen. Er leeft in de Partij sterk het besef, dat de komende jaren ook in ons land beslissend zullen zijn voor de toekomst van onze be weging. Daaruit ontspruit de behoefte, onze actie tegen communisme en fascisme te kun nen omzetten in een actie voor een breed uitgewerkt positief program. De tijd der frases is voorbij. De Partij is gereed om de verantwoordelijk heid te dragen voor haar beginselen. Nergens blijkt de onderlinge groei der Partij sterker dan uit haar verdiept bewustzijn om trent wezen en waarde der democratie. Zij heeft de democratie grooter leeren zien dan alleen al politieke demacatie. Zij heeft haar leeren zien als het wezen der Europeesche beschaving zelve. Daarmede heeft zij een gees telijken achtergrond gewonnen voor haar strijd. Na de dooden te hebben herdacht, die de Partij in het afgeloopen jaar zijn ontvallen, zou spr. de afgevaardigden der 475 afdeelin gen, welkom heeten, alsmede de vertegen woordigers der beide Kamerfracties en van het N.V.V. Bijzonder hartelijk zou spreker verder de heeren "De Brouckèreen Dë'Block van de Belgische Werklieden Partij en Gustav Muller, den Zweedschen soc.-democratischen minister van Sociale Zaken in het kabinet-Per Albin Hansen verwelkomd. Spr. zou een groet aan alle strijders voor de vrijheid en ook aan de protestanten en Ka tholieken in Duitsehland, die niet bukken voor de barbarij van den totalen staat. Spr. zou herinneren aan den grooten invloed der sociaaldemocratie in vele landen, waar zij de regeermacht of een stuk daarvan in handen houdt. Het democratische socialisme leeft uit de rijke historische traditie der Europeescche beschaving, uit de rijke bron van het humanistisch beginsel. De Neder landsche soc.-democratie wortelt in de beste tradities van ons volk. Na gewezen te hebben op de beteekenis van dit congres, welke gelogen is in de behande ling der groote politike vragen van 't oogen- blik zou spr. het 41ste congres der Partij voor geopend verklaren. I -E GYMNASTIEK Wedstrijd HaarlemRest K. T. K. Ook nu heeft de gymnastiekwedstrijd' Haar lem—Rest K. T. K. een overwinning voor Haarlem opgeleverd. De verhoudingen waren zelfs nu nog meer dan vorig jaar in 't voor deel van Haarlem. Bij de dames waren 4 van de 5 onderdeelen voor de winnende partij. Alleen ringen bracht een overwinning aan de Rest. De strijd eindigde met 226.5 p. voor Haarlem tegen 210 p. voor de Rest. Beide ploegen hadden een in valster. De bovenste 4 plaatsen werden In genomen resp. door de dames C. Wehrle (Con cordia) 42 p., S. Smit (Conc.) en Th. Smal (Bato) 39 p. en C. v. d. Mije (O. S. S.) 37.5 p. De Haarlemsclie heerenploeg telde één in valler, die van de Rest miste 2 turners, maar ook bij volledigheid zou deze ploeg niet wonnen hebben, want 't verschil was daarvoor al te groot (Haai'lem 236.5 p., Rest 208.5 p.). In alle onderdeelen bleken n.l. de Haarlemmers de meerdei-en. De persoonlijke volgorde voor de beste plaatsen was: 1. J. Verkes (Turnlust H.) 43.5 p., 2. L. Silvis (Turnlust H.) 40.5 p. C. Smal (Bato) 38.5 p., 4. O. Brink (O. S. S.) 37.5 p. De wedstrijd had plaats onder leiding van den heer J. M. Berrevoets, terwijl als jury leden optraden rnej. A. Schaap (Zaandam) en de heeren P. Dijkstra (IJmuiden), J. J. Poll (Wormerveer) en L. J. H. Stiens (Amster dam). Na den wedstrijd werden de voorloopige K. T. K. ploegen gekozen voor den vermoedelijk Zaterdag 4 Mei in Haarlem te houden drie- kringenwedstrijd. Zij luiden: Dames: C. Wehrle, S. Smit, Th. Smal, C. v. d. Mije, J. Kwant, C. v. Koningsbruggen, A. Wielart, C. de Liefde, E. Michel, A. v. d. Voort. L. Slagveld. Heeren J. Verkes, L. Silvis, C. Smal, O. Brink, P. de Vries, J. Sauer, A. v. Zadel, F. Guit, J. Timmermans, R. Beek, L. van Looij. VOETBAL. NEDERLAND—BELGIë OUD-INTERNATIONALS (5—1). In het V.U.C.-Stadion is Vrijdag de wed strijd Nederland—België oud-internationals gespeeld, welke door de Hollanders is ge wonnen met 51. De rust ging in met een 3—0 voorsprong voor Nederland. DE ZWALUWEN WINNEN WESTDUITSCHLAND. IN Nederlandsche Kabelfabrielc. Uit de balans en winst- en verliesreke ning der Nederlandsche kabelfabriek blijkt, dat de bxuxto-winst f 1.433.654 (1.476.482) 'be draagt. Voor het doen der statutaire afschrijvin gen op gebouwen, machinerieën enz., is een bedrag noodig van f 196.563 (194.905). na af trek waarvan een som van f 1.237 091 (1.281.577) ter verdeeling beschikbaar komt. Het bedrag ad f 402.917. dat na de winst- verdeeling per 31 Dec. '33 voor aandeelhou ders bleef gereserveerd, hebben wij met f 18.131 (16.176) aan rente vei*hoogd, zoodat dit thans f 421.048 (375.510) beloopt. Commissarissen stellen op grond van het bovenstaande voor over het boekjaar 1934. behalve de statutaire 6 pet. nog een sper- dividend van 10 pet. (onv.) te declareeren, waarna een bedrag van f 421.763 (402.017) op nieuwe rekening voor aandeelhouders be schikbaar blijft. Uit de winstverdeeling resulteert dan voor de 130 oprichtersbewijzen een som van f91.121 (95.535), inclusief het onverdeelde saldo over 1933. Dit bedi-ag is toereikend om per oprichtersbewijs f 642 uit te keeren. terwijl een onverdeeld saldo, groot f 108, voor deze bewijzen op nieuwe rekening overgaat. Verder stellen wij voor aan het stamkapi taal voor tijdelijke ondersteuningen het voor deelig saldo uit de belegging verkregen, toe te voegen, waardoor deze post, zooals op de balans is aangegeven tot f 322.481 stijgt. Uit Keulen: De „Zwaluwen" hebben Vrij dagmiddag te Keulen hun eersten wedstrijd van de Paasch-tournee gespeeld. Als tegen, stander fungeerde een versterkte ploeg van de Kölner S. C. In de eerste helft wogen de partijen vrij wel tegen elkaar op. Keulen nam de leiding- door doelpunten van den linksbuiten Teichert en den rechtsbuiten Paulus, maar Van Spaandonk (Neptunus). die op de links buitenplaats speelde, maakte nog vóór de rust den stand met twee goede doelpunten gelijk .(2—2), 'In'ije' tweede helft wisten Van Heel en Bas Paauwe het spel geheel op dë Duitsche helft te verplaatsen.'Het overwicht van de „Zwaluwen" was soms zeer groot, maar dank zij de uitstekende verdediging der Keulsche backs, bleef de score betrekkelijk laag. Eerst neemt Vrauwdeunt een doelpunt voor zijn rekening; daarna was het alweer Spaf donk die den Duitschen doelverdediger voor de vierde maal het nakijken gaf (24).. Tenslotte maakte Paulus (Keulen) nog een tegenpunt, zoodat het einde kwam met een 43 overwinning voor de Zwaluwen. Het Elswout-tournooi. BLOEMENDAAL IKINHEIM I A.s. Maandag (2de Paaschdag) wordt het „Elswout-tournooi" vervolgd met eenige be langrijke wedstrijden, 's Morgens half twaalf bindt V.S.V. II den strijd aan tegen Schoten. Te twee uur spelen Bloemendaal en Kinheim een eerewedstrijd. Te vier uur 's middags heeft er een treffen plaats tusschen Zandvoort I en E.D.O. ü.Zooals men dus ziet een pro gramma voor „elck wat wils". Bloemendaal verschijnt met het volgende elftal: E. de Haas, N. J. de Wilde. J. Hogervorst H Röbken, H. Beijk. P. A. Leemhuis, N. N., J. Kohier, G. van Gelder, G. Hartman, J. J. M. v. Leuven. Kinheim: C. Druijven, Rozemeijer, J. Stals, Nieman, D. Druijven, Michel Jr., H. Gi-oeneveld, J. Groeneveld, van 't Plunter Michel Sr., De Rooij. Scheidsrechter is de heer C. Vrugt. VOETBAL IN ENGELAND. De resultaten van de Vrijdag gespeelde League-wedstrijden luidden: ArsenalMiddlesbrough 8—0 Aston Villa—Huddersfield Town 71 ChelseaWolverhampton Wanderers 42 Grimsby Town—Leicester City 3—1 Leeds United—Birmingham 11 Liverpool—Stoke City 50 Manchester City—Portsmouth 2—4 Sunderland—Preston Northend 3—1 Tottenham HotspurBlackburn Rovers L—0 ZATERDAG 20 APRIL J93| VOORTVLUCHTIG MISDADIGER BLlJFr ZOEK. 1 De politie blijft nog steeds zoeken naar den beruchten en voortvluchtigen inbreker R. M., die vorige week des nachts in een hevig vuurgevecht met de Ossche politie bp. wikkeld is geweest. Vrijdag is een groote klon jacht op hem in de Herpensche bosschen gehouden. Verschillende menschen meenden he mdaar te hebben gezien, doch zonder succes. NED. HERVORMDE EVANGELISATIE. Eerste Paaschdag, V.m. 10 uur: Ds. D. Kuilman, Leiden. GEREF. KERK, Burgem. Enschedélaan hoek Frans Netscherlaan. Eerste Paaschdag. V.m. 9.45 uur: Ds. W. Breukelaar, em. pred Nam. 5.30 uur: Ds. W. Breukelaar. Collecte voor de evangelisatie. Tweede Paaschdag. V.m. 9.45 uur; Ds. N. A. Waaning, van Zand. voort. Collecte voor de evangelisatie. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND Gebouw Bethel, Wüstelaan. Eerste Paaschdag. V.m. 10 uur: de heer K. v. d. Berg. Nam. 5 uur: de heer K. v. d. Berg. Tweede Paaschdag. Geen dienst. Eerste Paaschdag. i OUD KATH. KERK. V.m. 7.30 uur en V.m. 10 uur: Pastoor L. Rinkel, geassisteerd door de Eei*w. Heeren E. Wijker en A. Zwart. Nam. 7 uur: Pastoor L. Rinkel. f Tweede Paaschdag. V.m. 10 uur: Pastoor L. Rinkel. LEGER DES HEILS. V.m. 10 en nam. 7.3IJ uur: Samenkomsten. Eerste Paaschdag. GEREF. KERK, Wilhelmlnakade. V.m. 10 uurj Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5 uur: Ds. S. E. Wesbonk. Tweede Paaschdag. V.m. 10 uur: Ds. Hoorweg, van Haarlem. Eerste Paaschdag. HULPKERK, Marnixschool. V.m. 10 uurf Ds. S. E. Wesbonk. Nam. 5 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. NED. HERV. EVANGELISATIE, Pr. Hendrik- straat 117. Eerste Paaschdag. V.m. 10 uur: Leesdienst. Nam. 5 uur: Leesdienst. EVANGELISATIE „EMMANUEL", Oranje* straat 8. Eerste Paaschdag. V.m. 10 uur: de heer H. Kok. Tweede Paaschdag Nam. 8 uur: de heer F. v. d. Horst. Eerste Paaschdag. CHR. GEREFORM. KERK. V.m. 10 UUTJ Ds. v. d. Zaal. Nam. 5 uur: Dezelfde. Tweede Paaschdag, V.m. 10 uur: Ds. v. d. Zaal. GEREF. EVANGELISATIE, De Wetstraat. Eerste Paaschdag. Nam. 8 uur: dë heer Meijerink. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND, Helmstraat 9. Eerste Paaschdag. V.m.' 10.30 uur: Ds. F. F. Milatz. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Verenigingsgebouw, Groeneweg. Geen opgaaf ontvangen. GEREF. KERK, Velserüuinweg. V.m. 10 uurj Ds. van Teylingen. Ncun. 5 uur: Ds. van Tevlingen. Tweede Paaschdag. Geen dienst. HERSTELD APOSTOLISCHE ZENDINGSGEM, Wiilebrord.straat 10. Geen dienst (alleen dienst te Haarlem). HER- VEREENIGING VAN VRIJZINNIG VORMDEN, Ncv. uerparklaan. Eerste Paaschdag. V.m. 10 uur: Ds. E. W. J. v. d. Poel, Den Helder. Tweede Paaschdag. Geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Meerstraat. Eerste Paaschdag V.m. 10 uur: Ds. J. D. van Calcar. Tweede Paaschdag. Geen dienst. EVANG LUTHERSCHE GEMEENTE, Koning straat. Eerste Paaschdag. V.m. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. Tweede Paaschdag. Geen dienst. Eerste Paaschdag. GEREF. KERK. C. H. Moensplein. V.m. 10 en nam. 5 uur: Ds. F. Kx*amer. Tweede Paaschdag. Geen dienst. EVANGELISATIE „EMMANUEL", Zeestr. 28. Eerste Paaschdag. V.m. 10 en ixam. 6 uur: de heer A. Donker. 12 uur: Zondagsschool. Tweede Paaschdag. V.m. 10 uur: Samenkomst. Nam. 4 uur: Openluchtsamenkomst. Zangkoor uit Alkmaar. Nam. uur: Koffietafel. Allen welkom. Toe gang vrij. EVANGELISATIE „EBEN HAEZER", Ko ningstraat 99. Eerste Paaschdag. V.m. 10 uur: de heer W. Akse. Eerste Paaschdag. NED .HERVORMDE KERK. V.m. Ds. IJzerman.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2