BEVERWIJK Centrale voor werkloozen- zorg. Jong Holland snakt naar werk! Benige dagen geleden maakten wij melding can de oprichting van een plaatselijk Comité n Actie, als onderdeel van de Centrale voor werkloozenzorg. ]>e Centrale heeft het plan Apzen zomer een aantal werkkampen te ope- tpn die eenigszins afwijken van het tot nog toe 'gevolgde systeem. Het eerste kamp van di* ieuwe type zal begin Mei, in de buurt van ?de geopend worden. In deze kampen kunnen rfp deelnemers een achttal weken een onderdak vinden. De werklooze jongeren kunnen er hun handen weer gebruiken in een regelmatig ar beidsproces. Er zal n.l. in deze kampen een veertigurige werkweek zijn, daarnaast nemen ontwikkeling en ontspannig een belangrijke nlaats in. Het ligt in de bedoeling de deelne mers die uit een omtrek van 4050 K.M. rond het kamp komen, Zaterdag en Zondag naar huis te laten gaan, om zoodoende de gezins band niet te verslappen. Voor het werk zal be halve kost en inwoning nog een vergoeding van f 2 per week worden uitgekeerd. Behalve het plan voor Ede, liggen ook plan nen klaar voor een kamp op een der Zuid Hol- landsche eilanden, in het Gooi, terwijl er voor de Noordelijke provincies nog besprekingen gevoerd worden. Door dit werk kunnen jaarlijks een kleine 2000 jeugdige werkloozen bereikt worden. Natuurlijk zal het een en ander aanzienlijke kosten met zich brengen. De Centrale heeft van het Rijk voor haar arbeid een belangrijke subsidie verkregen, onder voorwaarde, dat Christelijk Nederland zelf de hand aan den uloeg slaat en gezamenlijk een bedrag van rond f50.000 bijeen brengt. Deze som wil men bij eenbrengen op 27 April a.s. Door een nationale inzameling, waar heel Christelijk Nederland actief aan medewerkt, hoopt men de plannen ten uitvoer te kunnen brengen. Deze actie, die in deze gemeente geleid zal worden door het plaatselijk Comité van Actie (secretaris: P. v. Wijngaarden Jr., Koudenhorn, Beverwijk) gaat onder het motto: „Jong Holland snakt naar werk". JAARVERGADERING „ANIMO". Donderdag 25 April en 2 Mei zal in de Vinke- baan de jaarvergadering van „Animo" gehou den worden. De agenda vermeldt o.m. be stuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren v. Vugt, secretaris van Turges, bibliothecaris Beide heeren stellen zich herkiesbaar. Een drukke tweede Paasch- dag. Veel doorgaand verkeer. De Paaschdagen hebben In onze gemeente weer de gebruikelijke drukte veroorzaakt. Eigenlijk kwam deze drukte alleen op reke ning van den tweeden Paaschdag, die na een wat onzekeren inzet de verrassing van een schitterenden voorjaarsdag bracht. De eerste der beide feestdagen onderscheidde zich niet van andere Zondagen of het moest zijn, dat het in Beverwijk zelfs nog kalmer was. De motorraces te Alkmaar brengen als ge woonlijk groote bedrijvgheid op den weg te weeg. Tientallen motoren snorren over het gladde asphalt van de Breestraat en vervullen de Beverwijksche hoofdstraat met veel ge rucht. De politie hield er een wakend oog op en zorgde er alleen reeds door haar tegen woordigheid voor, dat de motorraces niet te Beverwijk begonnen. Op de kruispunten en in het bijzonder op de Schans trad zij regelend op. Talrijke wandelaars stelden zich op de trot toirs op, om vanaf deze veilige observatie plaats de drukte gade te slaan. De Transport colonne van het Roode Kruis had haar be kende posten weer betrokken om vandaar uit bij eventueele ongevallen zoo snel mogelijk hulp te kunnen verleenen. De post, welke op het politiebureau gevestigd was beschikte zelfs over een auto. Gelukkig bleven ernstige ongevallen uit. Des avonds keerde de daverende karavaan weer uit de kaasstad terug. De nieuwe groote verkeersweg langs de Zaanstreek ontlast de plaatsen langs den straatweg weliswaar voor een belangrijk deel van het doorgaande ver keer, maar niettemin blijft het aantal auto's en motorfietsen, dat op zulke „hoogtij"-dagen door de Kennemerlandsche dorpen pleegt te snellen. Bijzondere drukte bracht op den tweeden Paaschdag de voetbalwedstrijd Kennemers— U. V. S., welke in het Gemeentelijk Sportpark gespeeld werd, te weeg. Hee! voetballievend Beverwijk was van dezen belangrijken promotiewedstrijd getuige en de duizenden trokken" in drommen door de Cor net Amsestraat, waarin bovendien tientallen auto's geparkeerd stonden. Na afloop van dit emotievolle treffen loodste de politie de menigte veilig over het drukke kruispunt op de Schans. In de avonduren heerschte nog lang een ge zellig vertier in de Beverwijksche hoofdstraat. Wij kunnen tenslotte nog vermelden, dat ock de badplaats Wijk aan Zee reeds vrij veel be zoekers trok. Hoewel het aan het strand nog vrij koel was, hadden toch nog velen de on middellijke nabijheid van het zilte Noorizee- nat opgezocht.Ma ar de badplaats wacht op een zonnigen Hemelvaartsdag en op een stralend Pinksterfeest om tot nieuwe leven gebracht te worden. JAARVERGADERING „WIT-GELE KRUIS". De R.K. Vereeniging voor Wijkverpleging en Kraam verzorging het Wit-Gele Kruis zal Don derdagavond in het K. S A.-gebouw haar jaar vergadering houden. In deze bijeenkomst zul len ae jaarverslagen worden uitgebracht. Daarna volgt de verkiezing van vier bestuurs- ieden. KAMPIOENSCHAP VAN AMSTERDAM. Zondag werden deze wedstrijden voortgezet met de afdeelingen Midd. A, B en C gewicht. In de afd. Midd. A gewicht kwam voor D. O. K. uit W. v. Zanten. Deze wist zich in zijn nieuwe afdeeling nog niet te plaatsen, alhoewel hij goed werk leverde. In Midd. B gewicht kwam uit H. Duin. Deze weerde zich uitstekend en wist beslag te leg gen op den tweeden prijs. HEEMSKERK HET VERMISTE KNAAPJE Het zoontje van den heer Others alhier, dat bij familie te Amsterdam logeerde en sedert 19 dagen vermist werd, is op Eersten Paasch dag, des morgens om 9 uur, drijvende ge vonden in de Jacob Katskade te Amsterdam in de nabijheid der woning van de familie. Het lijkje is voor de gerechtelijke lijkschou wing in beslag genomen en zal te Amsterdam ter aarde worden besteld. De ouders ontvingen Zondagmorgen het treurig bericht. KERKBOLLENVEILING. Donderdagmiddag 25 April a.s. te 5 uur., heeft de verkoop plaats van de jaarlijksche kerkbollen. KAMPVUUR. Op Eersten Paaschdag**werd in het bosch bij Marquette een kampvuur ontstoken door een groep trekkers, die aldaar hun tenten hadden opgeslagen om te overnachten. R.K. LAND- EN TUINBOUWBANK. De R.K. Coöp. Land- en Tuinbouwbank houdt op Dinsdag 23 April haar jaarvergade ring in het gebouw der K.S.A. AANBESTEDING. Zaterdag is aanbesteed de herbouw van de sigarenfabriek van den heer G. Wagter in den Jan Alsweg, die eenige weken geleden door brand werd geteisterd. Laagste inschrijver was de heer J. M. Tromp alhier voor 1695. „SUISSE" HEROPEND. Zaterdag is het bekende café-restaurant Suisse in de Breestraat na eenigen tijd geslo ten te zijn geweest heropend. De vorige exploi tant van Hotel „Oud-Meerenstein", de heer Leo Peelen heeft zich thans in „Suisse" ge vestigd. Allereerst heeft hij er voor zorggedra gen, dat het interieur een behagelijk aanzien kreeg. De schilder deed zijn best om een metamorphose tot stand te brengen en hij slaagde daarin door het aanwenden van lichte frissehe kleuren. De heer Peelen mocht zich in groote be langstelling verheugen toen hij Zaterdagavond zijn zaak officieel opende. Er waren mooie bloemstukken, een uitstekende band zorgde voor een vroolijk stukje muziek en dan waren er de gasten, die van het vele goede, dat Suisse weet te bieden, een dankbaar gebruik maakten. Wanneer dus deze „openingsavond" een be lofte voor de toekomst mag zijn, zal het den populair en heer Peelen aan succes in zijn nieuwe zaak niet ontbreken. SANTPOORT OPDRACHT UITBREIDING SANATORIUM Ten kantore der vereeniging R.K. Herstel lingsoorden voor longlijders en zwakke kin deren te Amsterdam heeft de aanbesteding plaats gevonden van een uitbreiding van haar sanatorium „Heliomare" te Wijk aan Zee vol gens plannen der architecten Westerhout, Pe ters en Hoekstra. Het plan omvat terrasuitbreiding en lig- halvergrooting. De laagste inschrijver was de heer P. Rings alhier, aan wien het werk is opgedragen. MEISJE AANGEREDEN. Heden, Dinsdagmorgen, te half 8, werd de 16-jarige Lena M. uit IJmuiden-Oost, vermoe delijk door eigen onoplettendheid, op het kruispunt Hoofdvaart-Slaperdijk aangereden door een autobus. De doktoren Mak en de Groot waren spoe dig ter plaatse. Na een voorloopig onderzoek werd overbrenging naar een ziekenhuis nog niet noodig geoordeeld. Het meisje werd per auto naar haar woning vervoerd. FEESTAVOND „BREDERODE" Tweeden Paaschdag hield de R.C. „Brede- rode" haar jaarlijkschen feestavond, die zich in een zeer druk bezoek mocht verheugen. Na ingeleid te zijn door den vice-voorzit ter memoreerde de voorzitter der ver eeniging, den heer Booy de Boer, het succes van het eerste elftal. Krachtig wekte deze de spelers op, op den ingeslagen weg voort te gaan. Woorden van dank sprak hij vervolgens tot de donateurs en zijn medebe stuursleden. Hierna werd met de afwerking van het ver dere deel van het programma begonnen. „Santpoorts Klein Cabaret'' bracht de lach spieren in beweging, terwijl „Krabs band" er eveneens de stemming in bracht. WIJK AAN ZEE EN DUIN Er blijven steeds roek'eloozen. DINSDAG 23 APRIL 1935 DE INTOCHT VAN TATER J. v. KEULEN *t. Was Zondagavond (le Paaschdag) onge woon druk bij den ingang van t dorp. Velen waren aanwezig om getuige te zijn van den intocht van hun oud-dorpsgenoot. Halfzeven arriveerde de Eerwaarde per auto, waarin be halve zijn naaste familieleden ook pastoor J. C. Snelders gezeten was. In de volgauto's had de commissie van ontvangst en het Kerkbe stuur plaats genomen, waarbij wij opmerkten de heeren Ch. de Goede. W. Handgraaf. J. Bruinenberg, wethouder Zuiderduin, B. Schel vis. F. Bol. P. v. Zijl en J. Durge. Na een huldiging van de afd. De Graal, die in spreekkoor ,-De Eerstelingen der Priesters en 't Pionierslied liet hooren, zong 't gemengd koor van St. Odulphus onder leiding van den heer L. Pielage. In der Mariënkirche van C. Loewe en Lerchengesang. Voorafgegaan door een tiental landelijke ruiters ging de stoet op de muziek van het fanfarecorps Arion kerkwaarts, waar de afd. De Graal de eerewacht vormde bij den ingang der kerk en de Graalgroep bracht. In t portaal stonden een 20-tal bruidjes opgesteld, die den eerwaarde door de kerk begeleidde. In hartelijke bewoordingen heette pastoor Snelders voor den aanvang van t Lof pater van Keulen welkom in zijn dorp en feliciteer de de familie wie dit bijzondere geluk ten deel viel. Getroffen door de spontane hulde en ont vangst hem bereid bracht pater v. Keulen al len zijn oprechten hartelijken dank. Geassisteerd door rector Smulders droeg hij 't Lof op; bij de H. Mis assisteerde pastoor Flohr, de eerwaarde, bij wien hij zijn eerste opleiding ontving. DE PAASCHDAGEN. 't Pleegt op de Paaschdagen nooit druk te zijn in de badplaats en ook nu is 't bezoek niet veel boven t gemiddelde uitgekomen, 't Drui lerige weer in de ochtenduren op de beide feestdagen is hieraan zeker schuldig geweest, vooral op den tweeden dag. Toen de zon het spel met de regenbuien gewonnen had. kwam er nog wat beweging. Een enkel gezelschap, dat op zijn toer langs de bloemenvelden, de ver zoeking om en passant een glimp van de zee mee te nemen, niet kon weerstaan, stapte hier of daar af, doch de drukte waarop, nu de Pa- schen wat laat viel dit jaar, wel even ge hoopt was, bleef uit. Alleen in 't tentenkamp betrokken den eer sten dag nog geregeld bewoners hun „buiten" Ook het „Paaschduin", het tehuis der natuur vrienden, was deze dagen geheel bezet. Een enkele vroege badgast werd opgemerkt en naar verluid is er de laatste -week tamelijk verhuurd. Drie gewonden het gevolg. Kleedingstukken met benzine gereinigd bij een brandend petroleumstel. In een perceel in de Groote Wittenburger- straat te Amsterdam zou men Maandagmid dag eenige kleedingstukken in de keuken met benzine wasschen. Óp zich zelf is dat reeds een gevaarlijke bezigheid, maar het wordt roekeloos, als men dat doet in de nabijheid van een brandend petroleumstel. In minder dan geen tijd hadden de benzinedampen vlam gevat en stond de geheele emmer met ben zine in lichter laaie. De heer Jaring, die met 't gevaarlijke karwei bezig was en nog een poging waagde om de brandende benzine weg te dragen, kreeg brandwonden aan armen en handen, terwijl zijn schoonvader, die hem hierbij trachtte te helpen, ook met de brandende benzine in aan raking kwam en brandwonden opliep aan hoofd, armen en handen. Het ernstigste echter was er aan toe de drie jarige Cornelis Jaring. die in de keuken speel de. Het kind kreeg over het geheele lichaam brandwonden. Het verkeerde in schier hope- loozen toestand, toen het met zijn vader en grootvader door den Geneeskundigen Dienst naar het O. L. Vrouwegasthuis werd vervoerd. De brand zelf had weinig te beteekenen. De brandweer had het vuur onmiddellijk ge bluscht. Ontploffing in een lunchroom. Twee gewonden naar het ziekenhuis gebracht. Zaterdag te omstreeks half zes had in de kelderruimte van Heck's lunchroom aan den Coolsingel te Rotterdam een ernstige ont ploffing plaats, waardoor een monteur, die daar werkzaam was, zoo ernstig gewond werd dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Verschillende diensters liepen builen en schrammen op; de materieeie schade was zeer groot. In de kelderruimte, gedeeltelijk gelegen onder de lunchroom, bevond zich een koel inrichting met ammoniak-installatie. Een flens hiervan was stuk, en de 40-jarige mon teur G. Langeveld was bezig met de reparatie Hij kon niet voorkomen, dat een groote hoe veelheid van het samengeperste amoniak. gas ontsnapte, de reuk van het gas was ook boven in de lunchroom duidelijk waarneem baar. Op dat oogenblik waren vele bezoekers aanwezig en men begon met het oog op het ontsnapte gas de zaal reeds te ontruimen. Plotseling weerklonk een hevige knal, die tot ver in den omtrek te hooren was. Een wild gedrang naar de deur veroorzaakte een paniek; stoelen en tafeltjes werden omver geworpen, hoeden, jassen en mantels lagen her- en derwaarts. De ruïne werd nog ver groot door het gebroken glaswerk: de spie gelruiten waren al gebroken evenals hef glaswerk van het buffet. Binnen korten tijd was de zaal ontruimd. Wat persoonlijke ongelukken betreft, is het beter afgeloopen, dan men aanvankelijk vreesde. Een aantal dienstertjes en eenige bezoekers en bezoeksters hebben builen en schrammen opgeloopen. Een der diensters moest naar het ziekenhuis worden overge bracht. MEISJE UIT HET RAAM GEVALLEN. Het slachtoffer overleden In de Pleter Nieuwlandstraat te Amsterdam is Zondagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd Een meisje van dertien jaar is door onvoor zichtigheid uit de vierde verdieping van een huis gevallen. In zeer ernstigen toestand werd het kind naar het Onze Lieve Vrouwe Gast huis vervoerd, waar het in den loop van den avond aan de bekomen verwondingen is be zweken. ADOLF HITLER'S VERJAARDAG. Hitler heeft Zaterdag onder groote belang stelling zijn verjaardag gevierd. Des morgens verschenen in de Rijkskanselarij de ministers Goering, Goebbels en Von Blomberg. Verder o.a. generaal Von Fritsch en Rader namens de weermacht. Een menigte van 10.000 per sonen had zich op de Wilhelmplatz verza meld. De chef van den staf Lutze overhandigde den rijkskanselier de oorkonde van een ge schenk van veertien vliegtuigen, die geza menlijk het jachteskader S. A, vormen. Hitier doopte het eskader met den naam ..Horst Wessel". Ieder bestel zal den naam dragen van een voor de beweging gevallen S.A -man. Volgens Havas zou ook de Kyffhauserbond Hitier een eskader aangeboden hebben. De rijkskanselier had tallooze andere ge schenken in ontvangst te nemen. Om 12 uur begaven Hitier en de legerlei ders zich naar buiten, waar zij stormachtig door de menigte werden toegejuicht. Daarna inspecteerde Hitier de eere-compagnie der Rijksweer. Na bezichtiging van het hem aangeboden vliegtuigeskader begaf de Führer zich per vliegtuig naar München waai- hij eveneens door een groote menigte geestdriftig ontvan gen werd. De koning van Engeland heeft Hitier tele grafisch met zijn verjaardag gelukgewenscht. waarvoor deze telegrafisch zijn dank heeft betuigd. onderdeel van vak j werd. in welke richting de regeering reeds gegaan is. Een geanimeerde discussie ontstond over deze kwestie, waarbij men in meerderheid voorstander bleek van zwemonderricht, mits de school er niet onder lijdt. De groote meerderheid verklaarde zich voor de uitgave van „Het Onderwijs" ln de gewij zigde spelling. Aangenomen werden zonder hoofdelijke stemming de volgende moties: De A.lgemeene Vergadering van de Vereeni- .ing van Hoofden van Scholen in Nederland, tennis genomen hebbende van de mededee- llngen van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen: lo. dat in 1933 en 1934 zijn opgeheven 340 openbare lagere scholen. 2o. dat in 302 gemeenten geen openbare school meer bestaat, 3o. dal vrijwillig zijn opgeheven 37 bijzon dere scholen voor lager onderwijs, 4o. dat eerlang wetsbepalingen zullen wor den vastgesteld om concentratie- en andere bezuinigingsmaatregelen te kunnen doen toe passen op het bijzonder onderwijs, besluit te verzoeken: lo. aan den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen: deze wetsbepalingen ten spoedigste te willen indienen, 2o. aan ae Staten-Generaal: de totstandko ming dezer wetsartikelen te willen bevorderen. En: De Algemeene Vergadering van de Ver eeniging van Hoofden van Scholen in Neder land. overwegende, dat herhaalde malen bij de Regeering en de Tweede Kamer is aange drongen op een betere regeling van het verlof wegens ziekte voor onderwijzers, dat voor de Rijksambtenaren, de leearen aan Kweekscholen en de onderwijzers aan Rijks-lagere scholen, een regeling voor deze materie is vastgesteld, welke in financieel op zicht voordeeier en wat den duur van 't ver lof betreft, humaner is dan de regeling, gel dende voor onderwijzers, wier taak zeker niet minder zwaar mag worden geacht. dat in het L. O. Wetsontwerp-Terpstra het geneeskundig onderzoek voor alle onderwijzers werd voorgesteld, met de bedoeling ook voor hen de verlofsregeling der Rijksambtenaren te doen gelden, dat bij de behandeling van de laatste on- derwijs-begrooting de Tweede Kamer de motie Ter Laan heeft aangenomen, welke vraagt, de regeling van het verlof wegens ziekte voor Rijksambtenaren, eveneens toepasselijk te doen zijn voor de onderwijzers bij het open baar en bijzonder onderwijs, Besluit: aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en den Minister raad dringend te verzoeken, op korten termijn uitvoering te willen geven aan genoemde mo tie, waardoor een schrijnende onbillijkheid je gens het onderwijzerscorps zou worden opge heven. Hulde werd gebracht aan den scheidenden penningmeester, den heer Vlugter, en den (afwezigen) heer Kielder. De heer Vlugter dankte voor de prettige samenwerking met de overige leden van het hoofdbestuur en voor de hulde van de vergadering. De voorzitter sloot de vergadering met een dankwoord aan de gastvrouwe Haarlem. De heer Hellinga dankte voor deze waardee- ring. Als slot van de algemeene vergadering bracht men een bezoek aan Flora, waarna men zich aan een gemeenschappelijk diner vereenigde. Vereeniging van Hoofden van Scholen. Voortzetting van de algemeene vergadering. De 37ste algemeene vergadering van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Ne derland werd Zaterdag, gehouden in café restaurant Brinkmann aan de Groote Markt te Haarlem. De heer A. G. Boes, wethouder van Onder wijs alhier, en de heeren Weustink en v. d. Weyer gaven van hun belangstelling blijk. De heer F. Hellinga, voorzitter van de afd. Haarlem sprak om 9 uur een begroetings woord, waarna de heer A. J. vanGoethem, voorzitter van het Hoofdbestuur een openings rede uitsprak. Na een huishoudelijke zitting werd om 3 uur Zaterdagmiddag de algemeene vergadering van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland voortgezet in het openbaar. In stemming kwam allereerst het amende ment Haarlem op conclusie 2 van de Mate rieeie positie van het schoolhoofd. Het amen dement werd aangenomen, en derhalve ver valt uit punt 2 de alinea: „Het minimum-sala ris van het schoolhoofd dient hooger te zijn dan het eindsalaris van een onderwijzer". De conclusies werden tenslotte aangenomen. Hierna kreeg de heer H. J. Bitter het woord over zijn volgende voorstel: Zwemmen is uit een oogpunt van veiligheid en gezondheid zóó belangrijk, dat men de beoefening ervan ver plichtend moest stellen op de scholen. Uit voerig behandelde spr. dit onderwerp, en ver dedigde zijn rapport, dat hij opgesteld heeft na uitzending en terugontvangst van een vra genlijst. Een historische beschouwing ging vooraf. Met een sprekend voorbeeld toonde spr. aan, dat kinderen met watervrees niet naar andere scholen gaan, integendeel, de leer lingen van scholen zonder verplicht zwem men komen juist zwemmen bij andere scho len. Het onderwijs moet gegeven worden aan kinderen boven lo jaar. die er lichamelijk ge schikt voor zijn (later) door leerkrachten die het vak lichamelijke oefening onderwijzen. De heer Graafland, inspecteur L. O., gaf een uiteenzettng over de bestaande bepalingen over zwemonderricht aan schoolkinderen. Op een vraag van den voorzitter zei spr. er geen bezwaar tegen te hebben als het zwemmen een Ernstige brand te Leiden. Agenten onder vallend puin bedolven. LEIDEN. 20 April. (Reuter). Hedenmorgen omstreeks vijf uur is brand uitgebroken in bet perceel Beschuitsteeg 3. een voormalig dubbel heerenhuis, waarin in het eene deel is gevestigd de manufacturenhandel van de firma Witters en Linman met er boven het woonhuis van de familie Witters. De bewoners, man, vrouw en een 19-jarige dochter zagen zich den weg naar beneden afgesneden, maar konden zich door middel van een ladder, die op hun hulpgeroep werd aangedragen, redden. De brandweer moest herhaalde malen wor den gealarmeerd. Op den hoofdpost kreeg men aanvankelijk geen gehoor, doordat waarschijnlijk de brandwacht, die alleen de wacht hield, onwel was geworden. Met groote moeite heeft men hem na geruimen tijd kunnen bereiken. De brandweer was nog maar even ter plaatse, toen de gevel van het gebouw instortte en op de straat terecht kwam. Drie politie-agenten werden onder het puin bedolven. Twee van hen, Uitendaal en Stibbe, konden gemakkelijk worden be vrijd en weggedragen, maar de derde Smale moest worden uitgegraven. Uitendaal en Smale werden ernstig gewond, Stibbe min der ernstig. Alle drie zijn naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht. Het huis brandde geheel uit. De tegenovér liggende perceelen. een woonhuis, annex kaaspakhuis, van den heer Van Vliet en een uitdragerij van den heer Ouwerkerk kregen ernstige brand- en waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 220 April. Ondertrouwd 19 April: A. Aarts en G. No- wak; D. van Geenen en A. M. E. Feuerriegel. Bevallen 17 April: J. T. de Nijs—v. d. Mei, d.; 18 April: J. F. C. BuschmanNordsiek, z.; W. v. d. ReepEsveldt, d.; 19 April: J. T. A. van HoofPrijden,. d. Overleden 17 April: M. M. L. v. d. Berg Erdtsieck, 53 j.. Schalkwijkerstraat. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgersdijk New Orleans naar Rotterdam Edam, Rotterdam n. New York, pass. 19 Dungeness. Lochkatrine Vancouver, n. Rotterdam p. 19 Lizard. Moldanger 20 van Rotterdam naar Lon den. Maasdam 20 van Antwerpen te Rotter dam. HALCYONLIJN. Stad Zaltbommel Palermo n. Bilbao 17 van Or an. Maasburg 20 van Rotterdam n. Porto Ferrajo. Flensburg 20 van Rotterdam n. Narvik. Stad Arnhem 20 van Seriphos te Rotter dam. Stad Zwolle Kaki n. Rotterdam 19 (12.31 n.m.) 100 mijl W.Z.W. van Niton. Rozenburg Vlaardingen n. Savona p. 19 Dungeness, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar thuisreis 20 te Port Sudan HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein 20 van Hamburg n. Amster dam. Randfontein uitreis 20 vn. Mornbassa. Jagersfontein uitreis 18 van Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk thuisreis 20 te Havre vertrekt 20 n.m. n. Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ Agamemnon 20 van Valencia te Rotter dam. Amazone West-Indië n. Amsterdam 18 op 400 mijl Noord v. St. Martin. Euterpe Bordeaux n. Amsterdam 20 van La Pallice. Orestes Faro n. Barcelona p. 19 Gibral tar. Flora 20 van New York n. Port au Prince. Ganymedes 19 van Tanger naar Algiers. Hebe 19 van Santander n. Algiers Juno 19 van Venétië n. Triest. Oberon 19 van Nauplia te Candia. Orestes 18 van Faro n. Barcelona. Simon Bolivar 18 van Barbados n. Port Limon. Pluto 19 April van Gothenburg te Aar- huus. Rhea 20 van Kopenhagen te Amsterdam. Saturnus 19 van Barcelona n. Tarragona. Stella 19 van Dedeagatch naar Cavalla. Telamon, Alexandrië n. Amsterdam 19 (12 midd.) 83 mijl Z.W. van Ouessant. Trajanus 20 (3 v.m.) van Amsterdam te Hamburg. Triton 19 van Alexandrië naar Jaffa. Vesta 19 van Alicante n. Malaga. Vulcanus 20 van Rotterdam naar Vigo. Aurora 20 van Rotterdam n. Bilbao. Odysseus 20 van Amsterdam naar West. Indië. Tiberius 20 van Amsterdam naar Kopen hagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland uitreis 17 van Las Palmas. Waterland thuisreis 19 11.34 v.m. 155 mijl van Land's End. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salabangka 19 van Amsterdam te Batavia Tabinta thuisreis 20 April te Ma^eille. ROTTERDAMZUTD-AMEREKA LIJN. Aldabi 20 van Rotterdam naar Buenos- Aires. AANGEKOMEN 19 April: The Viceroy s.s. Port Talbot Britanica s.s. Londen Ransdorp m.s. Nordenham Fleetwing s.s. Middlesbro Patria s.s. Rotterdam 20 April: Rhea m.s. Kopenhagen 21 April: Bodegraven s.s. Hamburg Carrickmacross s.s. Port Talbot Waterland s.s. Buenos Aires Maaskerk s.s. West Afrika Vega s.s. Stockholm Ceres s.s. Hamburg Telamon s.s. Alexandrië Bloemfontein m.s. Hamburg Vliestroom s.s. Hull Amstelland s.s. Hamburg Martin Goldschmidt s.s. Bilbao Skoger m.s. Brevik Ray s.s. Goole Luise Leonhardt s.s. Ventspilts 22 April: Caribia m.s. West Indië Trito s.s. Fowey Freiburg s.s. Ned. Indië Bowling s.s. Leith Ek s.s. Oslo Thorsholm m.s. Curacao VERTROKKEN. 19 April: Geheimrat Königs m.s. Sonderborg Oranje Nassau s.s. West Indië Crijnssen s.s. West Indië South America m.s. Port Arthur Ruurlo s.s. Bona Gundega s.s. Gdynia Brunla s.s. Tonsberg Lingestroom s.s. Bristol Sambre m.s. Parijs Texelstroom s.s. Liverpool 20 April: Wm. Kipping m.s. Londen New Lambton s.s. Sunderlav Britanica s.s. Antwerpen Thriantha m.s. Exmouth Gondul s.s. Stockholm Astarte s.s. Bremen Ask s.s. Lubeck Gateshead s.s. New Castle Bramow ss.. Gdynia Odysseus s.s. West Indië Tiberius s.s. Kopenhagen Patria s.s. Gothenburg Rijnstroom s.s. Leith Fleetwing s.s. Blyth Sint Annaland s.s. New Castle Alt s.s. Goole Voorwaarts m.s. Boston (L.) The Viceroy s.s. Llanelly Hontestroom s.s. Londen 21 April: Bennekom s.s. Hamburg Vechtstroom s.s. Hull Poelau Laut m.s. Hamburg 22 April: Phrontis m.s. Ned. Indië

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5