yrr HET BUITENLAND Een weldoener der menschheid. Nieuwe Engelsche Films Berichten in enkele regels THIJS IJS EN DE KWADE SLANG Radio-Procramma ffOENSDAG 24 APRIL 1935 De Fransch-Russische besprekingen heden voortgezet. Parafeering van het verdrag vermoedelijk vandaag of morgen. De nieuwe Poolsche grondwet thans onder teekend. Frankrijk. Voortzetting der besprekingen met Rusland. get Fransche persagentschap Radio heeft nnsdagavond een bericht gepubliceerd vol- s hetwelk de Fransch-Russische onderhan delingen tijdens de Paaschdagen zijn voort- ezet en essentieelen voortgang hebben ge- nden. Men hoopt dat het onderhavige ver ier vandaag of Donderdag te Parijs zal kun- worden geparafeerd door den Franschen minister van buitenlandsche zaken, Laval, en den ambassadeur der Sovjet Unie, Potemkin, ter gelegenheid van het a-s. bezoek van Laval aan Moskou zal kunnen worden onder- teekend. Polen. De nieuwe grondwet onderteekend. Gisteravond heeft de plechtigheid plaats rehad van de onderteekening door den pre sent der republiek van de nieuwe grondwet, die 23 Maart door de Sejm was aangenomen, ne onderteekening geschiedde in het konink lijke paleis. Op het oogenblik, waarop de pen oo het papier werd gezet, zetten militaire or kesten op het binnenplein het nationale volks Cf in, terwijl een batterij artillerie 101 scho ten loste. De geheele stad is versierd. In het «reheele land hebben groote betoogingen plaats. Italië. De Donauconferentie. De Italiaansche regeering heeft naar Reuter uit Rome verneemt de uitnoodigingen voor de Donauconferentie, welke begin Juni zal wor den gehouden, nog niet verzonden. Dit zal ge schieden door Italië en Frankrijk gezamenlijk. Genoodigd worden Oostenrijk en zijn buur landen, andere landen, zooals- Roemenië en Polen, zullen vertegenwoordigd zijn, indien het vraagstuk der herbewapening van Hon garije, Bulgarije en Oostenrijk ter sprake zal komen, waaromtrent nog geen beslissing is genomen. Groot-Brittannie zal een waarnemer zenden. TOKIO. 23 April. (V.D.) Van Formosa wordt gemeld, dat na de verschrikking van de aardbevingsramp het eiland thans bedreigd wordt door hongersnood, terwijl men vreest dat door den noodtoestand, waardoor duizen. den menschen dakloos zijn. geworden, epide> mieen zouden kunnen uitbreken. De doctoren en het verplegend personeel, alsmede de am bulancetroepen van het Japansche leger, die onmiddellijk voor hulpverleening beschikbaar weroen gesteld, ondervinden moeilijkheden om het binnenland te bereiken aangezien het verkeer volkomen ontwricht en de meeste we gen onbegaanbaar zijn. In bijna alle steden zijn de buizen der wa terleidingen gebroken. Natuurlijke bronnen zijn drooggelegd vele vijvers en meren zijn eveneens droog- geloopen. De ellende der bevolking wordt nog verergerd door den zwaren regenval, die voor al het kustgebied teisterd. De commandant van het Britsche marine station in China, admiraal Dreyer, die mo menteel te Tokio vertoeft, heeft aangeboden de Japansche marine te assisteeren bij de hulpverleening door het zenden van oorlog; schepen uit Hongkong naar Formosa. Admiraal Upham, opperbevelhebber van de Amerikaansche Aziatische vloot heeft een der lelijk aanbod gedaan. In tegenstelling tot de anders luidende be richten verklaart het Japansche ministerie van koloniën van den gouverneur-generaal van Formosa bericht te hebben ontvangen, dat men aldaar over voldoende voorraden levensmiddelen beschikt om met een goede distributie voor de voorziening der bevolking te kunnen zorgen. Volgens de laatste officieele mede- deelingen zijn bij de aardbeving 3152 personen om het leven gekomen en 9991 gewond. Bijna 25.000 huizen heb ben schade geleden. De schade wordt geraamd op 50 millioen yen. Naar algemeenen dienstplicht in Abessynië. Italiaansche verontwaardiging. De Keizer van Abessynië heeft volgens 'de correspondent van de „Giornale d'Italia' te Addis Abeba, in het parlement een rede gehouden, waarin hij een plechtig beroep deed op alle lagen der bevolking om de on afhankelijkheid van Abessynië te verdedigen Tevens wekte de Negus op gelden beschik baar te stellen voor de verdere aanschaffing van oorlogsmateriaal en kondigde hij ten slotte de geleidelijke invoering van den al- gemeene dienstplicht aan. Ook de vrouwen moeten de wapenen loeren hanteeren, zei de vorst. De rede bevatte bovendien een dringend appèl tot gesloten eenheid bij de verdediging van de eenheid des lands en bedreigde alle verraders met de doodstraf. In verband hier mede schrijft bovengenoemd blad: De rede toont duidelijk den waren toe stand in Abessynië en de duidelijke tegen spraak tusschen de werkelijke bedoelingen van den Negus en zijn talrijke vredesbetui- gingen tegenover het huitenland. Thans heeft hij zich in zijn ware gedaante ver toond n.l. in zijn agressieve houding tegen Italië. (Reuter). Aardverschuiving bij Oberaudorff. Grondmassa's verplaatsen zich 4 meter per uur. V.D. meldt uit Rosenheim, 23 April. Het terrein boven het bekende hotel Tatzlwurm bij Oberaudorf is sedert gisteren aan het verschuiven. Des morgens werd op gemerkt, dat aan den onderkant een hoop aard en brokstukken opgeworpen werd. Kort daarop begonnen reeds grootere stukken grond in een beek neer te vallen en daar een stuw te vormen. Tegen den avond had de grondverschuiving reeds een zoodanigen om gang aangenomen dat de talrijke vrijwillige hulpmanschappen machteloos stonden. De beek werd over een breedte van 5 M. met steenen, rotsblokken en boomen gevuld. De hoogste deelen van den straatweg zijn reeds verdwenen. De betonnen brug naar Bayerisch Zeil, waartegen de grondmassa's zich op stapelen, zal wel niet lang meer stand kun- hen houden. De aardverschuiving bij den Tatzlwurm heeft zich ook Dinsdag voortgezet. De grond massa's bewegen zich thans met een snel. held van ongeveer 4 M. per uur omlaag en hebben in den loop van den middag den beek over een lengte van ongeveer 100 M. volkomen gevuld. Naar schatting zijn onge veer 1 millioen M3. grond in beweging ge komen. Men verwacht, dat de aardverschui ving nog zal aanhouden. De aardbeving op Formosa. Vrees voor epidemieën. ting BERLIJN, 23 April (Reuter)In aanslui- op de jongste verordeningen van den rijksminister van onderwijs publiceert de lei der van het bureau voor rassenpolitiek der N. S. D. A. P. een artikel over het rassenvraag stuk en het schoolleven. Daarin wordt o.a. verklaard: de klassenge- meenschap moet een rassen-eenheid vormen. Leerlingen van een vreemd ras moeten de op voedingsmogelijkheid in een klassengemeen- schap verminderen. Daarom moeten de kinde ren van de nog tusschen het Duitsche volk levende vreemde rassen in het bijzonder de Joden van de kinderen van het Duitsche ras worden afgezonderd. Grieksche generaals ter dood veroordeeld. ATHENE, 23 April. (Reuter.) De krijgs raad heeft generaal Papulas en generaal Commissies ter dood veroordeeld, 15 andere verdachten worden tot dwangarbeid veroor deeld. LUITENANT-GENERAAL RICHARD BUTLER OVERLEDEN. LONDEN, 23 April (Reuter). In den ouder dom van 64 jaar is overleden de luitenant- generaal, sir Richard Butler. Van 1916 tot 1918 was Butler plaatsvervan gend chef van den gen. staf van het Engel- sche leger in Frankrijk en gold als de rech terhand van den opperbevelhebber, Maar schalk Foch. Na den oorlog heeft hij een tijdlang het commando gevoerd over een divisie in het Rijnland. Charles Cross t DE AMERICAN CLIPPER TE ALAMEDA. Dit San Francisco, 23 April, Het Ameri kaansche vliegtuig, dat Dinsdagmiddag van Hololoeloe was vertrokken is om 5 uur 58 n.m. (N.-Yorksche tijd) te Alameda gedaald. Het vliegtuig heeft met sterke tegenwinden te kampen gehad. Bij aankomst te Alameda werd <je clipper door 'n enthousiaste menigte verwelkomd. (Van onzen Londenschen correspondent.) Londen, April. In de prettige kustplaats Hove in Sussex is enkele dagen geleden Charles Frederick Cross gestorven in vergetelheid en betrekkelijke armoede. De bijna tachtigjarige man die op zonnige dagen langs de boulevard van zijn woonplaats placht te slenteren, was als zoo danig een triest en eerwaardig getuigenis van de stelling, dat de wereld haar weldoeners niet kent. Cross heeft bijna een halve eeuw geleden den eersten draad van cellulose maakt, die er uitzag als een draad van zijde. Hij had tezamen met een anderen vorscher een klein laboratorium in Holborn, Londen, Op een goeden dag onderwierpen zij er stukjes hout aan chemische processen. Zij kregen een vloeistof, waarin het hout scheen te zijn opgelost. De oplossing ging in een bus met een gaatje in den bodem. Met behulp van een luchtpomp persten zij de verstijvende op lossing door de fijne perforatie. Zij hadden een draad gemaakt van nieuwe substantie. Het was een draad die glansde als Herfst araden in de zon. Cross maakte een handelaar in zijden stoffen, Telley geheeten, deelgenoot van zijn bevindingen. Deze vond dat „er wel wat in zat". Een maatschappij werd gevormd om het proces te ontwikkelen. Het was het begin van de kunstzijde-industrie in Enge land. De heer Telley liet bij zijn overlijden in 1921 een fortuin na- van 2.000,000. Indien men zou gaan berekenen hoeveel er verdiend is door arbeider, arbeidster, patroon en aan deelhouder in de Britsche kunstzijde-in dustrie tot heden zou men tot astronomische getallen komen. Vele uitvindingen, zooals het vliegtuig en de telephoon, hebben haar on pleizierigen kant, die soms doet wenschendat het idee, dat haar aanzijn'gaf, nimmer was opgekomen. Maar van de uitvinding van Charles Cross heeft de menschheid enkel plei- zier beleefd. Alweer: indien men het pleizier zou kunnen wegen zou men tot kosmische tonnages komen. Hij maakte een einde aan de schitterende maar dure alleenheerschappij van de zijderups, die bijna 5000 j aar lang haar productie met laakbare partijdigheid had ge schonken aan de hoogsten der landen. Cross 1 in eerste instantie gaf fraaie kleeding aan het meisje van de waschinrichting en aan de dienstbode. Hij diende de democratie beter, dan honderd democratische ministers het ooit laadden gedaan in hun stoutste droomen, Hij wischte weg, tennaastenbij, het onder scheid in uiterlijk tusschen „dames" „vrouwen". En elk vrouwenbeen werd door zijn toedoen met 100 of meer percent bevallit heid verrijkt. Het was Charles F. Cross die deze beenen triomfantelijk in het licht van den dag brachttot nieuw inzicht en nieu we overweging ze grootendeels deed terugkee- ren naar den schemer der ingetogenheid. Nu is Charles Cross niet meer. Maar de vruchten van zijn uitvinding blijven de bewondering de opgetogenheid gaande maken van millloe- nen die ze kunnen aanschouwen, hetzij in het verkeer van dag en avond hetzij weerkaatsing van de^ spiegel, die sedert den draad van Cross ,zou kunnen vertellen van EEN SPOOR VAN DE RANKROOVERS TI SANTA CRUZ. Dit Santa Cruz wordt gemeld, dat de auto riteiten thans een spoor volgen van de bank- """""as. Een der zwaargewonden bankbedien meer verrukte en tevreden gezichtjes dan ooit Ov^, -.U Al Vt X, 1 W d cl 1. vv 1 i Uftimuuw.vi, 11 O ïoovers. Een vliegtuig is vertrokken naar Rio voor -hem zijn verschenen in het eeuwenlan; «li is aan zijn kwetsuren bezwUeu. 1 tijdperk van wol gn katoen. Joodsche kinderen worden afgezonderd. ..Klassengemeenschap moet een rassen- eenheid zijn," zegt de Duitsche regeering. OOK PERZIë DOOR AARDBEVINGEN GETEISTERD. PARIJS. 23 April (Reuter). De Perzische provincie Mazaderan is den laatsten tijd door aardbevingen geteisterd, welke in totaal eenige honderden dooden hebben geëischt. Tot nu toe zijn ongeveer 600 lijken onder de puinhoopen weggehaald. FRANSCH WEDSTRIJDVLIEGER IN AFRIKA VERONGELUKT. Uit Nairobi: De bekende Fransche wed- sbrijdVlieger Finat die cnet den graaf De For ges als passagier een reaordvlucht van Mada gascar naar Frankrijk maakte, is met zijn toe stel tegen de helling van den Kilimandsjaro bij Tanganjika te pletter gevlogen. Finat zelf werd gedood, terwijl De Forges zwaar werd gewond. Finat was 19 April van Madagascar gestart om te trachten het snelheidsrecord voor het traject TananariveParijs te breken. Finat was houder van het duuxrecord, dat hij had gevestigd met een toestel met een 40 P.K. motor, waar-mede hij twaalf uur in de lucht was gebleven, (Van onzen correspondent.) LONDEN, April. De jongste belaiagwekkende films van Brit sche studio's zijn „Sanders of the River" en .Escape me Never". De filmindustrie in En gland is nog heelemaal afhankelijk voor op vallend werk van begaafde buitenlanders. De genoemde films getuigen er van. De Hongaar- sche gebroeders Korda zijn verantwoordelijk geweest voor de productie en de leiding van „Sanders" terwijl de Fransche photograaf Georges Perinal het voornaamste camera werk heeft gedaan. De Oostenrijker Paul Czinner heeft de filmlezing van „Escape me Never" gemaakt en Elizabeth Bergner vervult de hoofdrol en draagt het gansche gebeuren van het doek op haar fragiele schouders, zoo als zij het ook deed in het geval van het too- neelstuk. Aangezien de handeling van «het tooneelstuk in de film trouw is gevolgd is er ampel gelegenheid de kleine groote Bergner opnieuw te bewonderen in haar weergaloos spel. Misschien nog beter dan op het tooneel kan men waarnemen dat zij aan de geringste beweging van haar persoon de komische of tragische beteekenis geeft welke de omstan digheden vragen. Bergner speelt niet alleen met haar stem en haar gezicht maar ook met haar teenen en een pink. De filmlezing ver schafte de gelegenheid schoone achtergron den te geven van Venetië en de Dolomieten, die in het tooneelstuk alleen konden worden aangegeven. „Sanders of the River" is een zelfs voor de film ongemeen vrije bewerking van het ver haal van Edgar Wallace. Alleen de neger Bosambo uit het verhaal komt goed overeen met zijn alter ego in de filmbewerking. De figuur van dezen bijna sympathiekén schurk die alles stal wat binnen zijn gezichtskring kwam wordt weergegeven door den vermaar den negerzanger en -acteur Paul Robeson, wiens persoonlijkheid als uitgehouwen is voor de rol. Zijn machtige physiek en zijn prach tige diepe stem hebben hem geholpen een creatie te geven die in de herinnering moet blijven. „Sanders of the River" is vol leven dige beelden van de Afrikaansche wildernis met donkere schoonheid en verbijsterend 'hythme. Hier kan men niet. hetgeen men vaak in de romantische Afrikaansche scènes van Amerikaansche films moet doen aan de echtheid der tooneelen twijfelen. Piccard heeft nieuwe plannen Stratosfeervlucht tot een hoogte van 30.000 M.? Volgens berichten in de Poolsche Dag bladen zou prof. Piccard 7 Mei in Polen arriveeren, waar hij gast zal zijn van de Aeroclub van Polen en van de Liga voor Luchtverdediging. Hij zal een bezoek bren gen aan de militaire luchttechnische wer ven nabij Warschau. Voorts schrijven bladen dat Piccaard voronemens zou zijn een nieuwe omhulling te laten maken voor zijn stratosfeerballon. met een capaciteit van 120.000 M3„ waardoor hij tot een hoogte zou kunnen stijgen van 30.000 M. Hiermede zou dus de grootste vrije ballon, die ooit ter wereld bestond, gebouwd worden. De geweigerde maarschalkstaf Ludendorff bevestigt het bericht. In het blaadje, waarin Ludendorff zijn anti-christelijke neo-paganisme predikt, thans het bericht verschenen, dat hij den maarschalkstaf geweigerd heeft, welke Von Blomberg hem ter gelegenheid van zijn zeven tigsten verjaardag heeft aangeboden. Totdus- ver was van deze weigering in de Duitsche pers geen gewag gemaakt. Herhaling der malaria epidemie? Ceylon opnieuw bedreigd. Reuter meldt uit Colombo: Melding wordt gemaakt van een herhaling van de malaria-epidemie, die begin van het jaar heeft gewoed. Men vreest, dat de geesel ernstige afmetinge-n zal aannemen. Mgr. Jansen krijgt een co-adjutor. Zondag is van den kansel in de R.K. ker ken cn kapellen in het aartsbisdom een her derlijke brief van den aartsbisschop mgr. J. H. G. Jansen voorgelezen, waarin deze mededeelt aan den Paus een medehelper te hebben ge vraagd, met het recht van toekomstige opvol ging, om den aartsbisschop bij te staan in alles, waartoe deze de hulp van dien mede werker noodig zal hebben bij de vervulling van zijn ambtsbezigheden. De Paus heeft dit verzoek toegestaan en den aartebisschop op- jedragen de keuze en het stellen der candi- daten volgens kerkelijke voorschriften te doen plaats hebben. Mgr. Jansen is in den nazomer van 1934 on gesteld geworden en sindsdien sukkelend ge bleven. STAKING IN DE DRENTSCIIE VENEN. Naar aaialeiding van een conflict over een loonverschil van 15 pet. werd Dinsdag de staking geproclameerd in de venen te Nieuw Weerdinge. Gestaakt wordt te Nieuw Weerdinge, Valthermond, Exloermond. Bargercompas- cuum, Dedemsvaart en Schoonebeekerveen. Alleen te Klazinaveen wordt niet gestaakt. Aan de jongste en tot heden verreweg de beste jubileumfilm, Royal Cavalcade, die binnen enkele dagen in de Engelsche bios copen zal gaan loopen, had men ook den naam kunnen geven van „Een Penny in zijn Om loop." Dit is geen film waarin oude nieuws- klossen aan elkaar worden geregen. De mees te scènes zijn in de studio te Elstree opge bouwd en gespeeld. Oude nieuwsfilms zijn hiel en daar harmonisch ingelascht. Sterren van het Londensch tooneel, Marie Lohr, George Robey, Berry, Matheson Lang, Owen Nares e.a„ hebben hun talenten in dienst gesteld van deze knappe onderneming. Het verhaal is het verhaal van de avonturen van een penny, vervaardigd in de munt ten tijde van de troonsbestijging van Koning George. De penny helpt betalen voor rondjes in een Pub waai de gezondheid van den nieuwen vorst wordt gedronken. Het muntstuk koopt een dagblad met het nieuws van Serajewo. Een soldaat krijgt het van zijn meisje bij zijn ver trek naar het front. De penny komt telkens op de proppen tegen een achtergrond van de chronologisch wisselende gebeurtenissen dei- laatste 25 jaren. De man, wiens borstbeeld op de penny prijkt, is niet de hoofdfiguur in de film die veel eerder het leven van zijn onder danen weergeeft. De makers hebben een goed idee onderhoudend uitgewerkt. De film zou echter veel beter zijn geweest indien er min der oorlog in was geweest en meer getuigenis van de heilzame ontwikkeling van de weten schap, onderwijs en kunst in de kwarteeuw van Koning George's regeering. DE ENGELSCHE ENQUêTE NAAR DE WAPENFABRIKAGE. De Engelsche koninklijke commissie inzake particuliere wapenfabricage en -handel zal haar eerste openbare bijeenkomst houden voor het afnemen van mondelinge verhooren op 1 Mei. Van een steiger viel in. het I-Iuis van Be waring te Amsterdam een arbeider op een betonnen vloer en werd op slag gedood. Twie mannen zijn te Amsterdam aan gehouden. verdacht van inbraak in een hor logerie aldaar. In de Staatsmijn Emma is een 38-jarig houwer in een schacht gevallen en over leden. Bij een instorting In de Staatsmijn Maurits is een arbeider op slag gedood. Twee anderen werden ernstig gewond. Een 50-jarige man te Heerlen werd bij het oversteken van den weg door een vracht auto gedood. Met een zeer ernstige schedelfractuur is een 18-jarig meisje te Hedel opgenomen, dat met een vrachtauto in botsing was ge weest. Een limonadefabriek en bierbottelarij van den heer C. Trouw van den Broek te Wouw is door het vuur verwoest. Verdacht van spionnage is op den Af sluitdijk bij Kornwerderzand een Deen aan gehouden. Gearresteerd is te Amsterdam een be stuurslid van den linksche organisatie, ver dacht een aanslag op een N.SB,'er te hebben gepleegd. Naar wij vernemen, heeft de Koningin, het Beschermvrouwschap aanvaard van het Nederlandsch Historisch Scheepvaart Mu seum te Amsterdam. Een 18-jarige gedetineerde, die voor het Haagsche kantongerecht terecht moest staan heeft kans gezien zijn bewakers te ontvluch ten. De beroepen in cassatie in de goud- clausuleprocessen tegen de Koninklijke cn Bataafsche Petroleum Mij. zijn aangebracht ter terechtzitting van den Hoogen Raad van 3 Mei. Heerencostuums en regenjassen zijn ge stolen uit een confectiefabriek te Amster dam. Spelende raakte een 5-jarig meisje te Groningen onder een auto en werd gedood. Verdronken is een 4-jarlg jongetje, dat te Vreeswijk in de Vaartsche Rijn viel. Ernstig gewond is een motorrijder, die te Haamstede door te groote snelheid van den weg in een sloot vloog. Vrijgesproken werd een Zaandamsch verzekeringsagent van het hem ten laste gelegde misdrijf van valsche aangifte. Achthonderd gulden is uit een wagen, behoorende bij een Stoomcarousel op de Paaschkermis te Enschedé, gestolen. Bij het overstappen van het eene schip op het andere raakte de 54-jarige vrouw J. de B. te Zwolle te water en verdronk. Doodelijk gewond werd een 75-jarige dame bij een brand in haar woning in den Helder. AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 15 tot en met 20 April 1935 is door de Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks 800.000 R.M. van de op haar Sonderkonto bij de Deutóthe Verreeh- nungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 76173 tot 76321. Het totaal bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uit betaling zijn gekomen, beloopt op het oogen blik omstreeks 56.4 millioen R.M. De Sonder- kontoposten waarvoor koersfixeering is ver kregen, zijn hieronder begrepen. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Juist wou Thijsje naar Simmie's hoed gaan zoeken, toen hij plotse ling iets hoorde.... het was een soort gesis en Thijs dacht dat hij van ontsteltenis zoo door den grond heen zakteHet klonk heel griezelig hier in dit stille ravijn. Hij zei bij zichzelf: „Dat is raar ik ben wel bang, maar ik ga toch dien kant maar eens uit." DONDERDAG 25 APRIL. HILVERSUM, 301 M. Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 De Kon. Marinekapel olv. H. F. Leistikow. 12.00 Ensemble Lismonde en Gram. pl. 1.30 Pianorecital Agi Jambor. 1.50 Het AVRO-i®olian-orkest. 2.30 Orgelcon cert Fr. Hasselaar mmv. R. Horna (zang) 3.30 Lucy Pierson: Sicilië. 4.004.30 Voor zieken en thuiszitteenden. 4.45 Hoorspel voor de kin deren. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Vervolg Kovacs. 7.30 Cau serie J. Smid. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroepor kest olv. A. van Raalte, mmv. Alex Borovsky (piano). 9.00 Tegenlicht-opname. 9.15 Om roeporkest olv. A. van Raalte, mmv. Hansl Book—Liebmann (sopraan) en C. van Mun ster (tenor). 10.10 Intermezzo. 10.20 Uit AVRO's Gastenboek (Gram. pl.) 11.00 Vaz Dias. 11.10—12.00 Uit „Pschorr", Rotterdam: Carel Albert's Ensemble en Piet Sypert Steyn en zijn Band. HUIZEN 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO, 2.00—11.300 NCRV. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. C. J. Hoekendijk. 10.45 Gram. pl. 11,3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkest concert en Gram. pl. 2.00 Handwerkles. 3.00 3 45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing door Dr. W. G. Harrenstein. mmv. bariton en orgel. 5.00 Han denarbeid v. d ieued. 5 30 Orgelconcert S. P. Visser. 6.30. 6.30 Friesche declamatie. 7.15 Prof. Dr. A. H. de Hartog: Het muziekfeest. 1935. 7.30 Journ Weekoverzicht door C. A. Crayé, 8.00 Vaz Dias. 8.05 Uitzending van de Centrale voor Werkloozenzorg. 10.00 Vaz Dias 10.05—11.30 Gram. pl KALUNDBORG 1261 M. 11.22010 Concert uit rest. „Wivex". 2.05— 4,05 Omroenorkest olv. Reesen. 7.30 Kamer muziek. 8.20 Gram. pl. 9.5 Grieg-Svendsen- concert. 10 20—11.50 Dansmuziek. BRUSSEL 322 M. 11.20 Max Alexys' orkest 12.30—1.20 dito. 4.20 Populair concert. 5.20 Gram. pl. 5.35 Viool en cello-rectal. 6.15 Gram. pl. 6.35 dito. 7.20 Radiotooneel met muziek. 9.3010.20 Dans muziek. BRUSSEL 484 M. 1120Gram pl. 11.50 Het orkest Constan ts. 12.50—1.20 en 4 20 Gram. pl. 5.35 Harmo- nicamuziek. 5.50 en 6.35 Gram, pl. 7 20 Svm- phonieconcert olv. André, 7.50 Cabaret 8.35 Vervolg concert. 9.30—10.20 Gramofoonmu- ziek. -

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3