Bloemenland. Eens reed ik in mijn eentje door het bollen- i nd De hemel was hoog bewolkt, wit en grijs 1 vol leven, met zilveren plekken erin. maar <^ms brak de zon erdoor, dan joeg een helle lichtbundel over een rood hyacintenveld, en hPt straalde in vuurof over de narcissen. n de zon werd erin weerkaatst. Er woei een Sste pittige bries: die joeg de sterke bloemen Sur naar binnen in mijn wagentje. Het is Sned te leven in een land van bloemen, van «onderen-van-kleur die stralen en juichen als Hp zon komt, Tn dat zacht-heuvelend duinland zijn de huis- ies kiein en ook kleurig, en de menschen een voudig en sober, maar niet zulke nuchtere Hollanders als gij meent, zoolang ge niet met hen gepraat hebt over hun bloemen. De=weg is smaleen donker lint dat slin gert door al die wijdheid en kleuren. En in LV bocht, ver voor mij uit. zag ik een stoet van auto's gaan. Zeven of acht waren het, Lrht ik, en toen sloot er zich weer een bij :all Was 't een bruiloftstoet? Niet veel verderop haalde 'k hem in, en moest me er wel 'bijvoegen, want een enkele auto komend van den anderen kant, of een naar fietsers, beletten telkens op dien smal ler, weg het voorbijrijden. Zoo reden we lang voort. Het ging heel langzaam, maar er zijn dagen waarop techniek en snelheid niet kun nen triomfeeren. Tot tenslotte op een weg- verbreeding de voorste auto door ons allen werd voorbij gereden. Wij deden het voorzich tig' De voorste auto scheen ons nauwelijks 0n te merken. Want daar leidde maar één mannenarm naar 't stuur, en in den andere rustte, verzaligd met hem, het meisje Misschien waren wij alle acht of negen wel ialoersch. Niemand had een booze klaxon- kreet geuit, niemand, denk ik, heeft bij 't pas- seeren kwaad opzij gekeken. Wij hadden als voorbarigen bruiloftsstoet gediend. Maar wij hadden ook meer kleur, en meer licht, en meer wolkenspel gezien dan ooit anders. Wij waren eraan herinnerd hoe mooi dit land Is Wij hadden het weer eens gezien. Want in dezen haastigen tijd bezoeken we niet alleen onze musea slecht, en hebben geen tijd tot lezen, en kennen muziek slechts ,.in blik". De handelsreiziger in auto nr. 5 bleef heel lang zaam rijden. Ik haalde hem in, schrikte hem merkbaar op. Misschien had hij, sinds jaren, voor 't eerst weer eens Holland gezien. Gezien en gevoeld. Misschien had het zich aan hem geopenbaard zooals aan een vreemdeling, of liever nog: aan een man die lang weg is ge weest. Dat laatste herinner 'k mij ook En moeten we nu weer nuchter worden? Moet ik verzekeren dat het niet mijn bedoe ling is, pleiten voor een zoo gevaarlijke ver keersovertreding als het rijden met één hand en een meisje in den anderen arm? Moet ik er mo^en een ingezonden stuk over beantwoor den? Dat het dan maar kome! Maar liever zeg ik tot den schrijver: besteed den tijd om dat te componeeren liever aan een bezoek aan de Groote Jaarlijksche Buitententoonstelling! Want die is er ook. Die is prachtig en wijd als immer, fonkelend van kleuren en licht. Hoog erboven jagen de wolken in wit-en-grijs spel, en de zon breekt erdoor en zet velden in vuur, in warm-geel en in trillend diep blauw. Er is weer die groote, wijde Flora van altijd, die Flora die zoovelen van ons aan jongensjaren herinnert en die dan ook de eeuwige, telkens-vernieuwde jeugd is van dit land-om-Haarlem. Vergeet die niet. En mis schien zult u, evenals ik. in een bruiloftsstoet meerijden. Het zal een blijde gedachte temeer zijn. Aanvaard het lot dat u toelacht, dat u wil laten zien en beleven, dat uw jagen stuit. En erken het symbool als een bruilofts stoet van de Lente. R. P. BEVERWIJK COLLECTE VOOR HET CENTRAAL GENOOTSCHAP. De verkoop van de bekende groen-witte vlaggetjes ten bate van het Centraal Genoot schap van Kinder-, herstellings- en vacantie- kolonies heeft een bedrag van f 47 50 opge leverd. HET CONCERT VAN DE K. O. V. De Kennemer Orkest Vereeniging, dirigent de heer Louis Stiens, zal op haar laatste sei zoenconcert, dat op Dinsdag 30 April a.s. in het Kennemer Theater wordt gegeven o.m. ten gehoore brengen een groote fantaisie naar motieven van de opera „Rigoletto" van Verdi, „De Parade der Zinn-soldaten", een Valse van den dirigent, een genre-werkje „Au Prin temps" enz. De Gebr. Kroon uit Alkmaar zullen met hun West-Friesche voordrachten het muzikale gedeelte afwisselen. MARKTBERICHTEN VEREENIGDE VEILIN GEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 22 April 1935. Spinazie per kist f 0.200.50. Sla per kist f 0.401.15. Andijvie per kist f 0.600.70. Wortelen per bos f 0.120.16. Rabarber per bos f 0.070.13 Raapstelen per bos f 0.030.04. Radijs per bos f 0.050.07. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.030.05. Prei per bos f 0.060.10. Bloemkool le soort per stuk f 0.180.20. Bloemkool 2e soort per stuk f 0.090.12. Witlof per K.G. f 0.10—0.18. Roode kool per stuk f 0.120.20. Gele kool per stuk f 0.030.06. Aardbeien, per doosje, f 0.250.30. ONBEHEERDE FIETSEN. Niettegenstaande de vele diefstallen van rijwielen gaan de fietsers ongestoord voort hun karretjes onbeheerd langs den weg te plaat sen. Wanneer de zwijntjesjagers deze gunstige gelegenheid dan benutten is ..Holland in last" en de politie ziet zich voor de moeilijke taak gesteld de vermiste fietsen op te moeten spo ren. De politie gaat voort met volgen van een paedagogische gedragslijn. Om de fietsers te gen hun eigen nonchalance te beschermen wordt thans procesverbaal opgemaakt tegen hun die hun fietsen onbeheerd en zonder van een slot te zijn voorzien laten staan. NED. CHR. GEHEEL-ONTHOUDERS- VEREENIGING. Vrijdagavond houdt de N. C. G. O. V. in he^ Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Oos terwijkstraat een "ledenvergadering. De heer H. Vierbergen uit Hilversum zal dien avond spreken over het onderwerp: ,Het wijngebruik bij het Heilig Avondmaal". GEWIJZIGDE STEMPELUREN. Met ingang van 1 Mei a.s. ondergaan de stempeluren voor werkloozen een wijziging. Werkloozen aangesloten bij den Chr.Bestu- "enbond zullen van dien datum af tusschen 9 en 9.15 uur, de leden van het P.A.S. van 10.30- 11 uur, leden van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond van 99.30 uur en van den Beverwij kschen Bestuuraersbond van 9.4510.15 uur. Voor werklooze leden van haven- en trans portarbeiders bonden en voor gedeeltelijk werkloozen die des morgen werken is de gele genheid voor stempelen opengesteld voor hen, die aangesloten zijn bij den Chr.. en Be- verwijkschen Besturenbonden van 22,15 uur en voor P.A.S. en R.K. Volksbond van 2.30 2.45 uur. DE PROMOTIEWEDSTRIJDEN VAN „BEVERWIJK". De K. N. V. B. heeft thans voor a.s. Zondag officieel vastgesteld den promotiewedstrija BeverwijkA. P. G. S. A. P. G. S. is na een halve beslissings-com- petitie aangewezen om degradatiewedstrijden te spelen. Het Amsterdamsche politie-elftal is niet on bekend in Beverwijk. Eenige jaren geleden ga ven zij in het Sportpark in de derde klasse aan de Kennemers part-ij. Deze wedstrijden had den steeds een spannend verloop en men kan er dan ook van overtuigd zijn, dat- het a.s. Zon dag aan den Aagtendijk zal spannen. TREKKING VAN VERLOTINGEN. De trekking van de verloting, welke georga niseerd werd door de St. Jozef Harmonie zal Donderdagavond in het K. S. A.-gebouw ge schieden. De trekking van de verloting, georganiseerd door de Kennemer Orkest Vereeniging, is vast gesteld op Dinsdag 30 April in het Kennemer Theater tijdens het door de K. O. V. op dien datum te geven concert. 70, Fr. v. der Mey 62 st., A. Couzijn 62 st„ Ph'. Gooi 60 st., H. Paap 55 st., Th. Zuiderduin 51 st.. A A. Schellevis 50 St.. J. Holthaus 48 st.. C. Kraakman 42 st. en Fr. Bol 36 st. Op de gezamenlijke lijst der afdeelingen Wijk aan Zee en Wijk aan Duin zullen de heeren B. Schelvis; Alb. Vosse; Fr. v. der Mey, A. Couzijn en Ph. v. Gooi respectievelijk de 2e, 5e, 7e, 9e en He plaats bezetten. HEEMSKERK LANDSTORM. Vrijdagavond 8 uur zal in het R.K. Ver- eenigingsgebouw'n ledenvergadering van den Buitengewoon Vrijwilligen Landstorm sehou den worden ter bespreking van de regelim an den landdag te Hilversum. STILLE OMGANG. Maandag 29 April 's avonds 8 uur wordt een ledenvergadering gehouden van den Stil len Omgang ter bespreking van den Stiller Omgang naar het Mirakel van het Heilig bloed te Alkmaar. R.K. VERKENNERS. Dinsdagavond werd door de R.K. verkenners een groot kampvuur ontstoken in het boschje achter de boerderij van J. de Wit. Hopman Henneman bracht verslag uit over hetgeen in het afgeloopen jaar door de pad vinders verricht is. Ook kapelaan van Rijn sprak enkele woorden tot de jongens, hij bracht dank aan Hopman Henneman voor het vele wat hij in het belang van de verkenners gedaan heeft. Na het zingen van het Wilhelmus werd het avondgebed gebeden waarna kapelaan Van Rijn den zegen uitsprak. Vele belangstellenden waren getuige van deze plechtigheid. DRIEHUIS PERSONALIA Onze plaatsgenoot de heer G. Jansen be haalde op den hondententoonstelling te 's Hertogenbosch met zijn Duitschen herder Heiduck von Hanssehütting in de open klas den len prijs uitmuntend en kampioensprijs WIJK AAN ZEE EN DUIN R.K. KIES VEREENIGING RECHT EN PLICHT. In café Duinlust vergaderde Dinsdagtvond de R.K. Kiesvereeniging Recht en Plicht. On danks het feit, dat reglementair alleen zij die in 1934 lid waren toegang hadden, bestond voor deze vergadering zeer groote belangstel ling. Het presidium werd voor deze gelegen heid waargenomen door den heer J. J. Bis schop, vice-voorzitter der centrale kieskring Haarlem. Deze vergadering, welke uitsluitend belegd was om te stemmen over de 11 gestelde can- didaten voor den gemeenteraad heeft de vol gende uitslag opgeleverd: Van de 123 geldige stemmen verkregen ach tereenvolgens: B. Schelvis 74 st., Alb. Vosse VOETBAL. De Stormvogels naar België. Een nederlaag en een overwinning. Met de Pasehen namen de Stormvogels deel aan een tournooi te Charleroi, waaraan ook deelnamen Racing Club Arras (Frank rijk), Post Office Engineers (Engeland) en S. C. „Charleroi". Na een voorspoedige reis arriveerde het Stormvogels-gezelschap onder leiding van den heer Wijmer Zaterdagnacht in Charle roi. Den volgenden dag werd gespeeld StormvogelsR. C. „Arras" (13) De elftallen zagen er als volgt uit: STORMVOGELS: De Vries, Tol, Haak, Wey, Fijen, Van der Velde. K. v. d. Steen, v. d. Lugt, v. d. Merkt. Prins, W. v, d. Steen. ARRAS: Hostyn, Laurent, Billiets, Leclercq. Bourdin. Dosia, Snelx, Decarmin. Vasse. Watreloo, Westerloop. Stormvogels liep hard van stapel. Vooral Van der Lugt- en K. v. d. Steen bleken elkaar goed te verstaan en daar Wey een goed steu nende halfback was. dreigde voor den Fran- schen keeper van dezen kant het meeste ge vaar. De Arras-spelers speelden een vrij forsche partij. Tol stond echter uitstekend te spelen op de voor hem vreemde plaats. Dit was maar goed ook, want Haak Jr. was er niet zoo goed in en ook Fijen speelde minder dan we van hem gewend zijn. Nadat Prins met eenige mooie schoten Westerloop niet vermocht te passeeren, had Van der Lugt na een half uur spelen succes na een fraai staaltje samenspel met Van der Steen. De keeper kon het keiharde schot on mogelijk stoppen. (10). Nog voor de rust kreeg Stormvogels een mooie kans om den voorsprong te vergroo- ten. doordat zij een penalty kreeg toegekend Wey schoot echter recht op den doelman aan. Rust 10. Na de rust werden de Franschen luide door het publiek aangemoedigd. Geruimen tijd wisten Tol en De Vries de score blank te houden. Ook Stormvogels scoorde niet, mede doordat W. v. d. Steen al bi.jzonder slecht op dreef was. Tot tien minuten voor het eind wist Storm vogels den stand op 1—0 te houden. Toen maakte Leclercq gelijk. (11). Nu waren de Franschen niet meer te hou den. Uit een hoekschop wist Billiets zijn club de leiding te geven (12). Even later blijven de Vogels appelleerend staan, omdat Hostyn buitenspel staat, doch de scheidsrechter laat doorspelen, zoodat Laurent kan scoren. De Stormvogels lijden daardoor een 31 nederlaag. S. C. „Charleroi"Stormvogels. (5—7). Doordat S. C, „Charleroi" den eersten dag met. 31 van de Londensche voetballers had verloren, kwam Stormvogels den tweeden dag tegen de organiseerende vereeniging in het veld. Vóór het begin van den wedstrijd bood de heer Wijmer. de Stormvogels-secre taris. aan de tegenpartij bloemen aan. waar bij hij ze in 't Fransch toesprak. De elftallen zagen er als volgt uit: CHARLEROI: Renaud. Dubois, Impens, Malvaux, Boland, Culot. Akef, Blerlalre. Bedores, Cosyse, Bierque. STORMVOGELS: Prins, Schipper, v. d. Merkt. v. d. Lugt, v. d Steen. v. d. Velde. Fijen, Wey, Van Dongen. Tol, De Vries, Behalve Haak Sr.. Hollenberg en Ketting miste Stormvogels nu dus ook nog W. v. d. Steen en Haak Jr. Hoewel Schippers een tempo te langzaam was, voldeed deze voor hoede-opstelling beter dan de vorige: vooral Prins op den linkervleugel speelde een heel goede partij. Door het keurige samenspel van de Storm vogels-voorhoede. dat In een snel tempo werd uitgevoerd, kreeg de Belgische achter hoede het aanstonds zwaar te verantwoor den Vooral de stevig op den bal zittende Van der Merkt en Van der Lugt maakten het Dubois cs. uiterst lastig. Uit moeilijke positie wist Van der Merkt tot tweemaal toe Renaud te passeeren. waar aan Prins nog voor de rust een doelpunt toevoegde. Tol c.s. wisten met de Belgische aanval len wel raad, hoewel ook nu Fijen door een knieblessure nog niet zoo op dreef was. Slechts door een penalty werd De Vries gepasseerd. Rust 1—3. Na de hervatting vrilwel hetzelfde spel. De rechtervleugel van Stormvogels liep vaak door de Belgische verdediging, zoodat Re naud druk werk kreeg. Door toedoen van Van der Merkt (2), Schippers en Van der Lugt maakte Stormvogels in totaal zeven doelpunten. Bedores c-s. speelden nu echter beter dan voor de rust. Toch zouden ze het niet verder gebracht hebben dan 73. als De Vries, die overigens goed werk had verricht, niet een tweetal houdbare schoten had la ten glippen, zoodat -met de korfbalcijfers 75 het einde kwam. Reeds nu werd Stormvogels uitgenoodlgd het volgend jaar weer aan het tournooi deel te nemen, terwijl ook de Post Office-men schen Stormvogels gaarne eens in Londen zouden zien. DE SCHOOLWEDSTRIJDEN WOENSDAG 24 APRIL 1935 HET AUTO-ONGELUK OP DEN ZEEWEG. ïboom reed. Van de vier inzittende jongelui Het overschot van den auto, die in den I moesten twee dames en een heer ernstig ge nacht van den eersten op den tweeden Paasch- wond in het Roode Kruis Ziekenhuis worden dag op den Zeeweg te Beverwijk tegen een opgenomen. Te Haarlem. De wedstriiden van Dinsdag. Er stonden voor Dinsdag niet minder dan 34 wedstrijden op het programma. Het weer werkte in alle opzichten mee. zoodat de wed strijden een vlot verloop hadden. In afd. A waren de uitslagen als volgt: M.T.S.-H.B.S. A Rijkskweekschoolle H.B.S. B De stand ls nu: gesr> gew.gel.verl. pnt.v. H.B.S. A le H.B.S. B Ril kskweekschool M.T.S. H.B.S. (Velsen) 2 2 3 2 3 1 1 2 1 2 4 4 3 1 3—1 1—6 1—4 -teg. 9- 8—5 9—! 4—9 Donderdag wordt gespeeld H.B.S. ARijkskweekschool 10 uur (Haarlem-terrein) H.B.S. (Velsen—M.T.S 2 uur (E.D.O.-terrein) Afdeeling B: 3e ronde U.L.O. B 1—U.L.O. A 1 5—1 Chr. Lyceum 1—H.B.S. A 3 14—0 U.L.O. B 1—U.L.O. A 1 5—1 2e H.B.S. B 1—U.L.O. (Zandvoort) 8—1 Nijverheidsschool (IJm.)Inst. „Oranje Nassau" 41 Donderdag hebben de halve eindstrijden plaats om 10 uur op het Gemeenteterrein Vergierdeweg, dus: U.L.O. B 1Chr. Lyceum 2e H.B.S. B 1—Nijverheidsschool (IJm.) Afdeeling C. 3e ronde GymnasiumH.B.S. 3 (Velsen) 14 H.B.S. A 6Ambachtsschool 6 12 U LO. (Bl.daal)Ambachtsschool 1 010 H.B.S. A 4Bosch en Hovenschool 61 Heemstede) U.L.O. B 3Dreefschool tH.stede) 10 H.B.S. A 5—U.L.O. B 5 0—1 le H.B.S. B 3U.L.O. C 1 3—1 Ambachtsschool 2Bronsteeschool 13 (Heemstede) Afdeeling D: 2e ronde tusschenronde*verliezers. 2e Centrale school 2le H.B.S. B 7 (H.B.S. niet opgekomen) 2e ronde winnaars-tusschenronde. le Centrale school 13e Centrale school 2 6—2 2e Centrale school 1le Centrale school 3 9—2 Ambachtsschool 9U.L.O. B 6 23 Afdeeling E: 3e ronde véiliézers. O.L.S. D (OverveenlO.L.S. C (Bl.daal) (School D gedisq.) Da Costaleerschoolv. Eeghen Instituut Aerdenhout)12 O.L.S. 37—O.L.S. 16 0—7 O.L.S. 3Gr. v. Prinstererschool 10 Nassauschool 2O.L.S. 36 12 O.L.S. 11—v. Zeggelenschool (O.L.S.41) 51 Nassauschool 1Corn. Houtmanschool (O.L.S. 431 2—1 Julianaschool 'Zwanenburg»O.L.S. 14 9-1 3e ronde winnaars. Marnixschool—Rijksleerschool 24 O.L.S. 382e Doopsgez. school 40 O.L.S. 18—O.L.S. 19 5—4 Juliana v. StolbergschoolNoorderschool 2 0—1 Dr. A. KuyperschoolO.L.S. 39 06 (Spaarndam) Linnaeusschool (O.L.S. 42Nic. Beetsschool (Heemstede) 2—0 Dreefschool (Heemstede)Junoschool (O.L.S. 46) 0—4 O.L.S. 34—U.L.O. 2 (Hoofddorp) 2—1 (U.L.O. 2 gedisq.) Ook zonder de overwinning zou O.L.S. 34 i de volgende ronde zijn gekomen. De Hoofddorpers hadden nl. een speler in hun elftal, die er niet in thuis hoorde en hadden een soort complot gesmeed, om dit niet te „verraden". Zij vergaten, dat eerlijk het langst duurt: zij werden daarom uitgesloten. Dergelijke jongens kan men op dit tour nooi missen. De Marnixschool. kampioen 1934, werd uit geschakeld. Wie zal thans kampioen wor den? Een eindstrijd O.L.S. 38O.L.S. 39 lijkt nog zoo'n rare voorspelling niet. Aan de an dere zes van de vierde ronde wordt de gele genheid nog geboden om te maken, dat deze voorspelling niet uitkomt! Te Velsen. De Dinsdag gespeelde wedstrijden hadde* het volgend resultaat: Afdeeling E (le ronde): School E (IJm. O.)—School D I (IJm. O) 5—1 Tusschenronde (Winnaars): School H (IJm. O.)Marnixschool (IJm.) 5—0 Cort v. d. Lindenschool (IJm.) School J I (IJm.) 0—3 Tusschenronde (Verliezers) School 1 (B'wijk)Emmaschool (IJm. O.) 0—6 Comité-school (IJm.)School G (Velsen) 0—5 Afdeeling D (le ronde); Ds. Creutzbergschool (IJm.) U.L.O. III (Velsen) 2—1 Visscherijschool (IJm.)H.B.S. IV (Velsen) 0—0 H.B.S. wint. School 4 (B'wijk)Gr, v. Prinsterer school (IJm.) 41 Nijverheidsschool (IJm. O.) U.L.O. (B'wijk) 2—4 Voor de E-afdeeling behaalde.School H, dus wederom een fiksche overwinning. We zien in deze school een ernstig candidaat voor de bovenste plaats, hoewel ook School J I en de Insingerschool nog wel een woordje zullen meespreken. Een van deze drie clubs wordt echter vandaag vast uitgeschakeld, daar School H en School J tegen elkaar spelen. In de D-afdeeling spande het bij Ds. Creutz bergschool en U.L.O. III geducht. Eerstge noemde school nam de leiding, doch U.L.O. maakte uit een corner keurig gelijk. Het leek er op, dat deze ontmoeting door penalties be slist moest worden, toen de Creutzberger- school vlak voor het einde eveneens uit een corner het winnende punt scooi'de. Aan spanning ontbrak het ook niet bij de VisscherijschoolH.B.S. IV. Bij het einde was de stand nog steeds 00, zoodat eindelijk eens een penalty-beslissing noodzakelijk was. Hier voor gold de bepaling, dat 3 verschillende spe lers om beurten van elke partij één de strafschoppen moesten nemen. Doelman Woudhuyzen bleek er beteren kijk op te heb ben dan doelman Plokker, zood'at de H.B.S. zich in de volgende ronde plaatste. Heden worden gespeeld: Afdeeling E 2e ronde (winnaars): School H—School J I. School J IIInsingerschool. Chr. SchoolJulianaschool. School H IISchool E. '2e ronde (verliezers): Emma-schoolSchool G. School DSchool F. P. VermeulenschoolSchool 3. School A ISchool D I. Afdeeling D. Tusschenronde: DuinwijckschoolCreutzbergschool. JAARVERGADERING „KENNEMERLAND". A.s. Donderdagavond houdt bovengenoem de voetbalclub haar jaarlijksche algemeene vergadering in Hotel Roozendaal te Over- veen HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk New Orleans naar Londen en Rotterdam p. 22 Wight. Binnendijk 23 van Rotterdam naar New- Orleans via Antwerpen. Eüam, Rotterdam n. New York 20 9.7 v.m. 25 mijl W. van Land's End. Damsterdijk Rotterdam n. Vancouver 22 te Londen. Lochkatrine Vancouver n. Rotterdam 21 te Londen. Statendam 19 n.m. van New York naar Bermuda. Rotterdam 20 v.m. v, New York naar Bermuda. Veendam 20 v.m. van New York te Rotter dam. Blommersdijk 22 v.m. van Rotterdam te New York. Dinteldijk Rotterdam n. Vancouver 22 n.m. te New York. Bilderdijk New York n. Rotterdam P- 22 n.m. Lizard. Boschdijk Philadelphia n. Rotterdam 23 14 n.m. voorgaats Nieuwe Waterweg ver wacht. Delftdijk Vancouver naar Rotterdam 22 te Laplata. HALCYON LIJN. Stad Zwolle 21 van Makri te Vlaardingen 23 te Rotterdam. Stad Dordrecht 23 van Larmes. Stad Arnhem 23 van Rotterdam naar Malmösundet. HOLLAND—AFRIKALIJN. Giekerk thuisreis 23 n.m. van Genua via Marseille. Bloemfontein 23 3 n.m. van Amsterdam n Rotterdam. Jagersfontein uitreis 22 te Pt. Natal. Randfontein uitr. 23 van Dar-es-Salaam HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk thuisreis p. 21 Perim. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk uitr. 22 van Colombo. Meerkerk thuisreis p. 19 Gibraltar Serooskerk thuisreis 20 van Penang. Gaasterkerk 23 van Antwerpen n. Hamburg en p. Vlissingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk thuisreis 23 te Hamburg. KON. HOLLANDSOHE LLOYD. Salland uitreis 22 11 v.m. te Montevideo. Waterland 21 van Buenos Aires te Amster dam. Amstelland 21 van Hamburg te Amster dam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ganymedes 23 van Algiers te Tunis. Calypso Venetië n. Amsterdam p. 22 Gi braltar. Saturnus 23 van Barcelona te Valentia. Triton 23 van Maifa te Beyrouth. Hermes 23 van Stamboul te Bourgas. Achilles 22 van Gibraltar naar Oran. Agamemnon 23 van Valencia te Amster dam. Baarn, Amsterdam n. Chili 20 te Curacao. Bacchus 21 van Cadix te Genua. Bennekom 22 7 n.m. van Amsterdam te Hamburg Bodegraven 21 van Antwerpen te Amster dam. Ceres 21 van Hamburg te Amsterdam. Costa Rica 21 van Cristobal n. Cartagena. Cottica 20 van Curacao n. Pto. Cabello. Crijnssen, Amsterdam n. Barbados 20 7 n.m. v. Dover. Deucalion Valencia n. Rotterdam p. 22 Gibraltar. Euterpe 23 van Bordeaux te Amsterdam. Hebe 22 van Musel te Oporto. Irene 21 van Pt. au Prince n. St. Marc. Juno 22 van Fiume n. Susak. Nereus 21 van Kopenhagen te Stettin. Oberon 21 van Rethymnog te Zante. Oranje Nassau Amsterdam n. West-Indië p. 20 Dungeness. Orestes 21 van Faro te Barcelona Orpheus 22 van Danzig te Kopenhagen Perseus 22 van Stettin te Amsterdam. Pluto 23 van Aarhuus te Amsterdam. Stella 21 van Cavalla te Izmir. Telamon 21 van Alexandrië te Amsterdam. Tiberius 23 van Amsterdam te Kopen hagen. Ulysses Bourgas n. Antwerpen p. 21 Gi braltar. Vesta 22 van Malaga n. Lissabon. Sonja Maersk 23 van Cullera te Tarragona Odysseus Amsterdam n. West-Indië p. 21 Dungeness. Vulcanus, Rotterdam n. Vigo p. 21 Dun geness. Luna 20 van West-Indië te New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran thuisr. p. 22 1 n.m. Perim. Blitar thuisreis 21 v.m. v. Port Sudan Djambi thuisreis p. 21 9 v.m. Perim. Kota Baroe uitreis p. 22 11 v.m. Finisterre Kota Gede thuisreis p. 23 11 v.m. Gibraltar Kedoe 20 van Batavia n. Rotterdam. Sibajak 18 van Rotterdam te Batavia. Dempo Rotterdam na Batavia 23 1 n.m. v. Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki thuisreis 22 van Rio Janeiro. Alcyone 22 van Rotterdam te Hamburg. Aldabi uitreis 21 9.40 v.m. 35 mijl O. van Niton. AANGEKOMEN. 22 April: Varmdö s.s. Oxelösund Rhein s.s. Hamburg Perseus s.s. Stettin Agamemnon s.s. Midd. Zee 23 April: Luise Bergman m.s. Memel Pluto s.s. Gothenburg Ousel s.s. Liverpool Cunene s.s. San Nicolas Euterpe s.s. Bordeaux VERTROKKEN. 22 April: Caribia m.s. Hamburg Duitsche scheepsbouw. De bekende „Neptun'Teederij te Bremen, die o.a. een geregelden wekelij kschen dienst op Amsterdam onderhoudt, laat drie motor- vrachtbooten, elk 1200 ton groot, bouwen. Een bekende boot gesloopt. Het voor den oorlog zoo bekende stoomschip „Groszer Kurfuerst" (13.102 bruto-ton) van de Norddcutscher Lloyd, dat indertijd een we reldroem verwierf door de redding der be manning van het verbrande stoomschip „Val- turno" in 1914, zal nu worden gesloopt. Het moest na den oorlog worden uitgeleverd en voer sedert dien onder Amerikaansche vlag met den naam „Aeolus". Het is nu r.?. ?.r Japan verkocht.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5