Botvangst. Een Bedrijf s-Direcfeur. Eenige maanden geleden stierf te Londen Herbert Chapman, bedrijfs-directeur van de beroeps-voetbalclub The Arsenal, killer ge zegd de Naamlooze Vennootschap The Arse nal, handelend in voetbalvertooningen. Com missarissen, personeel en klanten van de firma betreurden zijn overlijden allen ten zeerste. En geen wonder. Hij gold voor den besten bedrijfsleider dien het Engelsche be roepsvoetbal ooit bezeten had. Eerst als di recteur van Huddersfield Town, had hij deze onderneming, die tevoren maar in zeer mati gen bloei verkeerde, drie achtereenvolgende kampioenschappen van Engeland en de Cup bezorgd. Daarna kwam hij naar Londen en ging hetzelfde met zijn nieuwe onderneming presteeren, The Arsenal was ook maar een twijfelachtige eersteklasser voor Chapman kwam. Hij pakte de zaken frisch, met durf en ondernemingsgeest, aan. Steunend op zijn grondige vakkennis en zijn scherpe intuïtie bouwde hij een elftal op van buitengewone sterkte. Groote sommen besteedde hij op de „spelersmarkt" om voetballers aan te koopen die in zijn speltype pasten. Zooals ieder be drijfsleider vergiste hij zich daarbij ook wel eens, maar dan verkocht hij de vergissing weer, met een stalen gezicht, en „nam zijn verlies". Tot de groote eigenschappen van den begaafden zakenleider behoort immers de capaciteit, op zijn tijd z'n verliezen te nemen. Toen Chapman stierf had hij The Arsenal al zoover op weg gebracht naar het derde kampioenschap, dat de firma dit ook behaald heeft (de Cup had zij al eens eerder onder zijn leiding veroverd) en het staat nu maar te be zien of zijn opvolger George Allison een even groot zakenman en bedrijfsleider, met even veel durf, vakkennis, intuïtie en fantaisie, zal blijken te zijn. Nu zult u misschien even gedacht hebben dat een firma niet van kampioenschappen en Cups, en nog minder van hooge uitgaven aan „materiaal" kan leven. Maar het spreekt van- zelfs dat die successen het publiek trekken evenals de grootste „Schlager" van Hirsch, dat een voetballer als Alex James de Friedel Dotza van The Arsenal is en dat Chapman dus heele reeksen „uitverkochte huizen" heeft gehad. Het toeval heeft gewild dat deze ma» direc teur van een voetbalclub werd. Hij zou waar schijnlijk ook een theater, een Palace-hötel of een automobielfabriek met groot succes ge leid hebben. Hij zou in die bedrijven óók nieu we vindingen hebben gedaan, een eigen systeem hebben toegepast zonder in onveran derlijke methodiek te vervallen, risico's hebben aangedurfd en op oorspronkelijke wijze recla me hebben gemaakt. Chapman kende den klant evengoed als hij zijn personeel deszelfs capaciteiten doorgrondde. Hij wist den klant immer te boeien. Een van zijn meest ty- peerende daden was, dat hij het costuum van de Arsenal-spelers wijzigde na grondige be studeering van dit belangrijke onderwerp, en tenslotte inderdaad het ontwerp aanvaard bleek te hebben dat erkend zou worden als ,,het mooiste voetbalcostuum in Engeland". Dat moest weer extra trekken. En het trók. Hij lette bij zijn spelers ook niet alleen op hun spelbegaafdheid en „passen in het speltype" maar eveneens op hun persoonlijke populari teit bij de massa, op hun humeur (een belang rijke zaak in een ploeg) en natuurlijk op hun ijver, ambitie en levenswijze. Het geval-Chapman is wel belangwekkend, ook voor ons. want nog altijd wijst Engeland In zooveel opzichten Europa den weg in de ontwikkeling op sportgebied. En we zijn hier in Holland ook al een heel eind gevorderd In de richting van gerationaliseerde voetbal- bedrijven. Het amateurisme bij vele clubs is niet strikt zuiver meer; de financieele over wegingen zijn steeds meer op den voorgrond getreden, het „opbouwen" van ploegen en spelsystemen doet zich elk jaar meer gelden. De individueele belangrijkheid van de spe lers vermindert, en de periode-Lotsy heeft al den indruk gewekt dat deze „twaalfde speler" van het Nederlandsch Elftal eigen lijk onze voornaamste international was. Eigenlijk trad Lotsy op als onbezoldigd di recteur van het Nederlandsch Elftal, BEVERWIJK Hoe gaat zich dit alles verder ontwikkelen? Is op het gebied van de dames-snelzwemme- rij onze eerste ster eigenlijk niet Ma Braun, die als directrice van deze sportfirma nu al tot bedrijfsuitbreiding is overgegaan, en ook mannelijke zwemmers onder haar leiding heeft genomen? Zullen andere takken van sport, zelfs de meest-ongerepte, thans nog vervuld van Het spel om het spel" op den duur ook niet aan de rationalisatie onder kundige en begaafde bedrijfsleiding moeten gelooven? Is Scheurleer niet reeds bij de tennissers, wat Lotsy bij de voetballers en Ma Braun bij de zwemsters is? Zullen cricket, korfbal, roeien, hockey, honkbal enz., tot tafeltennis toe, tenslotte ook niet op deze wijze gereorga niseerd wordeneerst nationaal dan in de clubs zelfomdat men er nu eenmaal de grootste resultaten mee bereikt? Die vraag rijst, als men de sentimenteele beschouwingen leest van de Engelsche bla den beschouwingen over het derde achter eenvolgende kampioenschap van The Arsenal en over bedrijfsdirecteur Chapman, die dit niet meer heeft mogen beleven. De dagen van de Jaap Edens, de Bok de Korvers en andere grootheden liggen achter ons. De tijd der Groote Sportbedrijfleïders is aangebroken. R. P. HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE. Voor het examen voor het diploma van het Nederlandsch Genootschap voor Heilgym nastiek en Massage is te 's Gravenhage o.a. ge slaagd: mej. J. H. G. Sprujjt, Beverwijk CENTRALE VOOR WERKLOOZENZORG. Jong Holland snakt naar werk, Onder dit motto organiseert de Centrale voor Werkloozenzorg over heel Nederland een inzameling onder geestverwanten en be langstellenden. In deze gemeente is een plaatselijk comité gevormd, waarvan de heer P. v. Wijngaarden Jr,, Koudenhorn te Beverwijk, secretaris is. Op 27 April a.s. zal deze nationale collecte gehouden worden, door middel van bonfooek- jes of in teekenlij sten. Uit de opbrengst hoopt de Centrale haar plannen tot het organiseeren van werkkam pen te kunnen uitvoeren. In kampen neemt de arbeid een grootere plaats in dan tot nog toe het geval was. Volgens het plan van de Centrale zal er een veertigurige werkweek zijn. De deelnemers gaan Zaterdag en Zon dag naar huis, teneinde de band met het ge zin te.behouden. Het ligt in de bedoeling deze kampen telkens acht weken met dezelfde groep te bezetten. Daarnaast hebben de ge wone werkkampen, zooals die georganiseerd worden door het N.J.V., de N.C.S.V. en de Prov. Comité's van de Centrale, hun eigen- bestaansrecht, zoodat ook deze arbeid zal blijven bestaan. Het ligt dan ook in de bedoeling, dat de medewerkende organisaties, voor zoover zij werkkampen organiseeren, hun aandeel in de opbrengst krijgen. Door het steunen van deze actie werkt men dus mede aan de instandhouding van wat er op het gebied van werkkampen van Christelijke zijde bestaat. Wij kunnen veilig zeggen, dat geheel Chris tel i ik Nederland achter deze actie staat. Zoowel de Raad van Nederl. kerken voor Practised Christendom, als de Synode van de Ned. Herv. Kerk, de Geref. Kerken en Chr. Geref. Kerken hebben hun instemming met dit werk betuigd. Daarnaast steunt ook de Chr. Jeugdbeweging, vereenigd in de z.g. Contact-Commissie deze actie evenals de Commissie voor Samenwerking, bestaande uit het Chr. Nationaal Vakverbond, Patrimo nium. Chr. Nationale Werkmansbond en de Ned. Luthersche Bond voor Chr. Sociale Actie. Ons volksgeweten ontwaakt. Meer en meer beseffen de werkenden, dat zij mede verant woordelijk zijn voor het lot van de werkloo- zen. Speciaal de levensgang van de werk- looze jeugd heeft meer en meer de belang stelling. Het is alsof langzaam onze nationale eenheid groeit. Trouwens wie de geschiedenis bestudeert, leert daaruit, dat het Nederland- sche volk in tijden van gevaar zijn geeste lijke solidariteit besefte en er naar wist te handelen. Het zou ons dan ook verwonderen als het Christelijk Volksdeel de Centrale voor Werk loozenzorg op 27 April niet in staat zou stel len haar plannen volledig te verwerkelijken. Als een ieder geeft naar zijn vermogen zal dit mooie werk vruchten kunnen geven, maar ook alleen als een leder zijn roeping wil verstaan. JAARVERGADERING WIT-GELE KRUIS. Donderdagavond hield de R.K. Vereeniging voor Kraam- en ziekenverpleging „Het Wit- Gele Kruis" voor Beverwijk en Omstreken haar jaarvergadering in het K. S. A. gebouw alhier. Bij afwezigheid van den voorzitter be rustte de leiding van deze vergadering bij den penningmeester de heer R. de Ruiter. De notulen der vorige jaarvergadering als mede het jaarverslag werden door de secre taris de heer Th. Groeneveld voorgelezen. Uit dit verslag bleek, dat in het afgeloopen jaar door de Eerw. Zusters 8474 bezoeken bij pa- tienten waren afgelegd. De afdeeling kraam- verzorging heeft in 86 gevallen hulp verleend. 761 verpleegartikelen werden in bruikleen af gestaan. Vanaf 1 Januari 1935 zijn reeds 38 nieuwe' leden tot de vereeniging toegetreden. Het ma gazijn, dat door de vereeniging achter het Zusterhuis was gebouwd, werd geheel afgelost. De dames Zurlohe en Eijking hadden voor haar bestuursfunctie bedankt. Volgens het (Een inspecteur der Visscherijen heeft verklaard, dat de botvangst in het IJselvieer voortdurend en sterk achteruit moet gaan.) 't Is een zorgelijke kwestie Met de IJselmeersche visch. Waar reeds veel over gemopperd En nog meer geschreven is. 't Leek eerst niet zoo ei\g te worden, Want de botvangst hield zich goed, Maar deskundige verklaring- Rooft den visschers wel den moed. Nu de afsluitdijk van Friesland Naar Noord-Holland is gezet, Visschen zij, in 't net gevangen, Met hun net achter het net. 't Vet is nu al van den ketel, In 't nabijzijnde verschiet, Zeggen zij, die 't kunnen weten, Houdt men zelfs de botjes niet Als men botje legt bij botje. Viert men nog zijn lust niet bot. Dat is botaf de verwachting Van des bottenvisschers lot. En men krijgt den vreemden toestand, Dat de arme visschersman, In het IJselmeer siechts botvangt Daar hij bot niet vangen kan. P. GASUS. reglement moeten in het bestuur 7 leden zit ting hebben, te weten 4 dames en 3 heeren. De aftredende bestuursleden, Dr. Th. Duter- loo, voorzitter en Th. Groeneveld, secretaris werden bij acclamatie herkozen. Als nieuwe bestuursleden werden benoemd mevr. Meijne- Komen en mevr. Kee. Bij de rondvraag werd gewezen op regle mentsherziening en het benoemen van een propaganda- en perscommissie. Dit zal door het bestuur nader onder de oogen worden gezien. Hierna werd de vergadering op de gebruike lijke wijze gesloten. BLOEMENKWEEKERSVEREENIGING „FLORA". Ter herdenking van het eerste lustrum hield de Bloemenkweekersvereeniging „Flora" Don derdagavond in het veilingsgebouw „Cen trum" een niet al te druk bezochte buitenge wone ledenvergadering. Na een lort openings woord van den voorzitter, den heer B. Hilbers, bracht de secretaris, de heer J. Slotemaker een keurig verzorgd rapport uit over het eerste vijftal jaren. Hij memoreerde daarin o.m., hoe door de activiteit van het bestuur een tweede bloemenveiling werd ingevoerd en welke groote uitbreidingen tot stand kwamen. Voorts herinnerde de secretaris aan de moois successen, welke behaald werden op de groote tentoonstelling „Amato" te Amsterdam. De secretaris mocht voor zijn verdienstelijk verslag een waardeerend applaus oogsten. Daarna heeft de heer A. J. Marten zijn reeds van een vroeger in ons blad geplaatst verslag bekende lezing gehouden over zijn ervaringen op de groote bloemententoonstelling in New- York en Philadelphia. De lezing werd toegelicht door een fraaie serie lichtbeelden, vertoond door den heer Marx. OPENBARE VERKOOPING Donderdagmiddag werd in het veilingge bouw „Centrum" ten overstaan van de no tarissen Mr. A. Moens en J. H. A. M. Anten in het openbaar geveild: 1. Een woonhuis aan de Beecksanghlaan no. 3 te Wijk aan Duin, groot 97 c.A. Opgebo den tot f 1500. Bij afslag niet gemijnd. 2. Een woonhuis aan de Beecksanghlaan no. 5, groot 75 c.A. Opgeboden tot f 1730. Bij afslag niet gemijnd. Ook de combinatie kon geen kooper vinden niettegenstaande het feit, dat voor het eerste perceel een hypotheek van f 1500 en voor het tweede van f 1730 beschikbaar was. Zilveren jubileum van de N.V. Drie jubilarissen gehuldigd. Een typisch beeld van het eiland Formosa aan de Chineesche kust, waar een aardbeving duizenden dooden en gewonden eischte. Inboorlingen in hun schilderachtige kleedij. Donderdag heeft de plaatselijke afdeeling van de Nederiandsche Vereeniging tot af schaffing van alcoholhoudende dranken op feestelijke wijze haar zilveren jubileum ge vierd. Aan de feestvergadering, welke des avonds in het Kennemer Theater werd ge houden ging in de foyer een receptie vooraf, waarop talrijke zuster af deeiingen gel uk- wenschen aanboden. Vele afgevaardigden boden bloemstukken aan. Ook de plaatselijke afdeeling van de S.D.A.P. had een bloemen hulde gezonden. Burgemeester Scholtens Wethouder K. Steijn, kwamen de jubileerende afdeeling complimenteeren. De feestvergadering was niet druk bezocht. Onder de aanwezigen waren ook burgemees ter en wethouder J. F. Braun, die den feest avond grootendeels meemaakten. De voorzitter van de jubileerende afdeeling, de heer G. Sluis memoreerde in zijn openings woord den voortreffelijken arbeid, welke door de afdeeling in deze kwart-eeuw werd ver richt. De afdeeling werd in 1910 opgericht en zij is tot grooten bloei gekomen. Toch bleven ook de tegenslagen haar niet bespaard, maar dat was toch nimmer een beletsel voor het órankbestrijdingswerk. Dé voorzitter consta teerde met veel vreugde, dat het thans weer crescendo gaat. Alleen moet de belangstelling van de jongeren getrokken worden. De afdee- meent dat middel gevonden te hebben in de vorming van een zangkoor. Na deze inleiding bood mevrouw Hout- kooperKlokman namens de' destijds ge vormde vaandelcommissie een keurige nieuwe vlag aan, die door twee dames der commissie was vervaardigd. Het mooie geschenk werd dankbaar aan vaard. De secretaris van het hoofdbestuur de heer H. Ploeg heeft vervolgens in een kern achtige toespraak drie zilveren jubilarissen van de afdeeling gehuldigd, namelijk mevr. Smit—Basjes en de heeren^L. E. Dingemanse en N. H. Smit. In een verzorgd betoog heeft spr. gewezen op de groote beteekenis van het órankbestrijdingswerk, waaraan de jubilaris sen met zooveel energie hebben gearbeid. Spr herdacht daarbij tevens wijlen den den heer R. J. Zuidema, die voor de bewe ging zooveel heeft gedaan. De heer Ploeg besprak daarna de plaats van de drankbestrijding in de samenleving. Tegen het neerhalen van den geest en het knechten van den mensch in dezen tijd van massa-suggestie, aldus betoogde spr., is de drankbestrijding een stuk beschavingswerk van de allerhoogste orde. De geheelonthou ding laat den mensch opkomen voor zijn per soonlijkheid; de drankbestrijder leeft volgens de zedelijke normen, welke hij zichzelf stelt en hij laat zich niet leven. Als mensch, be sloot de heer Ploeg, hebben wij te staan te genover alles, wat de mensch neerhaalt. De geschonken vlag zal het symbool zijn, om de strijd voor de verheffing van volk en maat schappij met vuur voort te zetten. De drie jubilarissen ontvingen van het hoofdbestuur een oorkonde benevens het in signe met zilveren rand. Na deze huldiging werd met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Voor de eerste maal liet zich het onlangs opgerichte geheelonthouderszangkoor D. O. V. in het openbaar hooren. De dirigent, de heer P. J. Potgieser heeft met dit jonge koor reeds' heel goede resultaten weten te bereiken, zoo dat dit debuut werkelijk een belofte inhield voor de toekomst. Wel is het aantal stemmen nog wat klein maar de kwantiteit vergoedt al heel veel. Wij hebben met genoegen het koor beluisterd in de strijdliederen „De blauwe vaan" en het bekende „Komt dan kamera den". De mooie compositie „Avondklokken' trof door de goede voordracht. Mevrouw Kerkhof declameerde vervolgens met veel overtuiging een tweetal strijdliede ren en „Het Geluk" van Adema van Schei- te ma. Begeleid door den heer P. J. Potgieser zong de heer A. L. de Lobel vervolgens een vijftal liederen voor tenor, welke bij het publiek een zeer gunstig onthaal vonden en die met lang durig applaus werden beloond, Veel succes oogstte ook het Haarlem's Spreekkoor, dat niet alleen in het ernstige maar ook in het vroolijke leekenspel uitste kend thuis bleek te zijn. De voorzitter, de heer Sluis kon in zijn slotwoord met veel voldoening gewagen van een uitstekend geslaagde jubileumviering, waaruit de afdeeling weer de noodige kracht zal putten om het werk in de nieuwe period' voort te zetten. DOOR DE GAZONS. Een paard, gespannen voor een melkwagen kreeg het te kwaad met de zenuwen toen een auto plotseling in zijn nabijheid een luid signaal gaf. Het verschrikte dier maakte een geduchten zijsprong, zoodat het gerij in de gazons terecht kwam. Het ijzeren gazon hekje moest het ontgelden en raakte in eenigs zins deplorabelen toestand. Een smid werd ontboden, die het karweitje voor rekening van den voerman opknapte. HOTELHOUDERS. OPGEPAST! De politie verzoekt ons opneming van het volgende; De commissaris van Nijmegen waarschuwt tegen zekeren A. Ch. van Wilderen, geboren te Antwerpen, die in gezelschap van De Har der en twee vrouwen, van wie een Jacoba van' W. genaamd is, in hotels logeert, auto's huurt en tenslotte zonder betaling verdwijnt. VRIJDAG 26 APRIL KENNEMER WANDELCLUB. De K. W. C. neemt deel aan de' 3n v marsch die op Zondag 5 Mei te Amsterdan- !i hruiripn worrit. Hp/p marsph Be, houden wordt. Deze marsch is georea^i ter gelegenheid van het 20-jarig be3t-an^ de Amsterdamsche Politie Gymnastiek1,811 jarig bestor Gymnastiek Sportvereeniging. De start vinat plaats n en uur vanaf het Olympisch Stadion. Dp plichte rust is te Abcoude. Onderweg WnM.Ver* filmd door Polygoon. Het inschrijflijSe- f 0,80 vastgesteld. 5 0 15 op Fietsers vertrekken half acht van of resteijnplein. Mee. BEVERWIJK—A. p. G. S. „Beverwijk" zal vóór den a.s. Zonda» gen A. P. G. S. te spelen promotiewectó volledig uitkomen. Het elftal is: Doel: P. Adrichem. Achter: Zoutman en J. Kuyer. Midden: Hogewerff, P. van Amersfoort W. Kuyer. ort en Voor: P. Marx, Th. Kuyer, A. Marx, ling en J. Maenhout. S- T<*. De wedstrijd wordt vooraf gegaan door p« ontmoeting tusschen de Beverwijk- en J1 H. Z.-boys-juniores, uit IJmuiden e HEEMSKERK VEILING KERKBLOEIMBOLLEN De veiling van de kerkhloembollen' w* Donderdagmiddag ten overstaan van NdS ris^Bremmers plaats had, heeft opgebracht AANRIJDING. Donderdag werd een zeker B. uit Bever- wijk die op den I-ïoogdorperweg met PPtl draaiorgel reed, door een melkauto aanep reden. B. bekwam eenige verwondingen Pn werd per auto naar zijn woning te Beverwijk- vervoerd, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. u OPENING WANDELPA" iK „MARQUETTE" Dinsdagavond 30 April heeft de officleelê opening plaats van het wandelpark Mar quette". hetwelk met eenige feestelijkheden gepaard zal gaan. Na afloop der draverij welke dien middag plaats heeft, zal om 815 uur van het raadhuis af. met „St. Caecilia" voorop naar Marquette worden gemarcheerd waar om 8.30 de officieele opening plaats heeft. Om 9 uur zal een prachtig vuurwerk bestaande uit 28 nummers, worden ontsto ken. De lampions welke de oprijlaan zullen sieren, worden om 7.45 aangestoken, dit zal aan de mooie laan een tooverachtig aanzien geven. R.-K. COÖP. BOERENLEENBANK. Donderdagavond hield de R.-K, Ooöp. Boe renleenbank haar jaarvergadering in het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer C. v. Duivenvoorde memoreerde het verlies dat de bank had ge leden door het overlijden van den hoofd directeur den heer Du Böis. Vervolgens deel de de voorzitter mede, dat 126 van de 238 leden ter vergadering aanwezig waren. De kassier, de heer A. v. Woesik, bracht hierna het financieel verslag uit. De rekening en balans sloot met een bedTag van f 144.692.'78 de winst bedroeg dit jaar f 669,18. Bij de be stuursverkiezing werden de periodiek aftre dende heeren A. Meiland als lid van den raad van toezicht en G. Welboren als be stuurslid met groote meerderheid van stem men herkozen. De rentestandaard werd als volgt vastgesteld: Direct opvorderbaar spaar geld 3 1/4 pet., deposito met 1 jaar opzeg ging 3 3/4 pct„ voorschotten-rente 5 pet, loopende rekening 3 1/4 pet. en 5 1/4 pct.( provisie bij voorschotten en in loopende re kening 1/8 pet. Tot slot bracht Pastoor Paulussen, als lid van den raad van toezicht, een woord var: dank aan het bestuur en den kassier. WIJK AAN ZEE EN DUIN ANTI-FUSIE VERGADERING. In restaurant „Sonnevanck" houdt de heer J. Poortstra gemeenteraadslid van Wijk aan Zee en Duin heden (Vrijdag) avond 8 uur een lezing voor 't anti-fusiecomité. EEN ZWIJNTJE. Ten nadeele van een inwoner uit Wormer- veer, werd een rijwiel dat onbeheerd was ge- plaats voor een perceel aan de Acacialaan al hier, ontvreemd. SANTPOORT PERSONALIA. Met ingang van 16 Mei a.s. wordt over geplaatst van Nieuw-Vennep naar Santpoort de assistent bij de Dir. Belastingen de heer Broertjes. Met ingang van 1 Juli a.s. wordt de assistent de heer Oosterloo overgeplaatst van Santpoort naar Bodegraven. LID EXAMENCOMMISSIE. Bij beschikking van den minister van on derwijs is o.m. benoemd in de commissie, in 1935 belast met het afnemen van de eind examens van de opleidingen voor Stuurmans leerling en machinist-leerling aan de van rijkswege gesubsidieerde scholen tot lid Ir. J. Verschoor, chef van den technischen dienst van de StoomvaartmaatschaoDii .Neder land", te Santnoort HOLLAND—AMERIKA LIJN Binnendijk Rotterdam naar New-Orleans 24 (n.m.) v. Antwerpen en p. 25 (v.m.) Vlis- singen. Lochkatrine Vancouver n. Rotterdam 25 (v.m.) te Hoek van Holland. Damsterdijk Rotterdam n. Vancouver p. 24 Dungeness. HALCYON LIJN Stad Zwolle 25 van Rotterdam n. Gravosa. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN Hoogkerk (thuisr.) 24 van Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 24 v. Teneriffe. Jagersfontein (uitr.) 25 te Lor. Marques. Blommersdijk Rotterdam n. Philadelphia 231 van New York. Giekerk (thuisreis) 25 van Marseille. Bloemfontein (uitr.) 25 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Helder (thuisr.) 24 van Lagos. Amstelkerk (uitr.) 23 te Calabar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 24 van ■Colombo. Gaasterkerk 25 v. Antwerpen te Hamburg. Zuiderkerk (uitreis) 25 van Manilla. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk (thuisreis) 25 van Port Said KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 24 van Oran naar Cullera. Aurora 24 van Bilbao naar Melila. Bacchus 24 van Genua te Savona. Juno 24 van Bari naar Catania. Oberon 24 v. Cephalonia naar Malta. Saturnus 24 van Valencia naar Gandia. Trajanus 24 (7 n.m.) v. Hamburg n. Am sterdam. Venezuela, Barbados naar Amsterdam 24 (8 n.m.) van Pta Delgada Vesta 24 van Lissabon naar Amsterdam. Vulcanus 24 van Vigo naar Lissabon. Son ja Maersk 24 v. Tarragona te Gandia. Boskoop 23 v. Callao n. Amsterdam. Achilles 25 van Oran te Cullera. Ulysses van Bourgas 27 v.m. te Antwerpen verwacht Venus 25 van Amsterdam n. Rotterdam. Orion 25 van Amsterdam n. Rotterdam. KON, HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland 25 v. Amsterdam n. B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD Blitar (thuisr.) 24 (9 n.m.) v. Port Said. Kota Gede (thuisr.) p. 24 (4 n.m.) Finisterre Kota Pinang (uitrü p. 24 (3 n.m. Dakar. Djambi (thuisr.) 25 (5 v.m.) te Suez. Baloeran (thuisr.) £5 (8 v.m.) te Suez. Garoet 25 van Rotterdam naar Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alwaki (thuisr.) 24 v. Victoria (Braz.) STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Poelau Tello (uitr.) 24 van Belawan. Poelau Roebiah (uitr.) p. 23 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Philoctetes Japan n. Rotterdam p. 25 Praw- le Point. Diomed, Japan n. Rotterdam 24 van Sin gapore. Melampus Amsterdam n. Batavia 25 van Suez. Eurymedon 25 v. Batavia te Amsterdam, Achilles 23 v. Yokohama naar Rotterdam. Eurybates Batavia n. Amsterdam o. 24 Gi braltar. Deucalion Japan n. Rotterdam 24 van Hongkong. City of Norwich Japan n, Rotterdam 24 v, Londen via Duinkerken, City of Birmingham, Otaru naar Rotter dam 24 v. Manilla. City of Adelaide, Dairen n. Rotterdam 24 te Suez., City of Oran, 25 v. Antwerpen naar Rotter dam via Gdynia en passeerde Vlissingen. Groote diepgang Het met stukgoederen naar Buenos Aires vertrokken Nederiandsche stoomschip Amstel land passeerde het Noordzéekanaal uitgaand met een diepgang van 8,2 Meter. Vischschoener vermist. Uit St. John (New Foundland) wordt ge meld, dat de vischschoener Alsatia, welke 3 Maart naar de visscherij vertrok en van wel ken men sedert niets meer hoorde vermist wordt. Er waren 24 opvarenden aan boord. Combinatiedienst. Het Duitsche stoomschip Holstein wordt he den van Hamburg binnen verwacht om in Amsterdam voor Zuid-Amerika te laden in den gecombineerden dienst met den Koninklijken Hollandschen Lloyd. Lossing te IJmuiden. Het a.s. Dinsdag van West Indië verwacht wordend Duitsche stoomschip Lübeck zal de voor Amsterdam bestemde lading stukgoede ren in de buitenhaven alhier lossen omdo' de hoeveelheid te ger'ng is om de kosten van he; opvaren naar Amsterdam te kunnen goed maken. Noodlottige aanvaring. De IJslandsche stoomtrawler Kopur is met het Noorsche motorvisschersvaartuig Faustina in aanvaring geweest, waarbij laatstgenoemde is gezonken. De opvarenden zijn gered AANGEKOMEN 24 April: Astarte s.s. Bremen Spes Salutis m.s. Londen 25 April: Rijnstroom s.s. Leith Eurymedon m.s Ned. Indle VERTROKKEN 24 April: Bowling s.s. Leith Maasker'? s.s. Hamburg Uhr. Hiwgens m.s. Ned. Jndië Rhein s.s. Hamourg Fauna s.s. Hamburg Freiburg s.s. Hamburg Vliestroom s.s. Huil Trito s.s. Rotterdam Bodegraven ss.. Chili 25 April: Amstelland s.s. Buenos Aires RICHARD TAÜBER GAAT TROUWEN. Uit Londen wordt gemeld, dat Richard Tauber in het huwelijk zal treden met de pt;) na Ne nier. die een hoofdrol peelt in de film „My heart's delight". Het huwelijk zou over zes weken te Weenen vol trokken worden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6