HET NIEUWE AVONDBLAD TAXI? TELEF. 4220 Visscherij-Snufjes '20e JAARGANG No. Ï48 ZATERDAG 27 APRIL 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEME-R COURANT. /Ule abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéCe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. Het Volprop-Systeem. Onlangs heb ik onder den titel „Gymna sium en H.B.S." een onderhoud weergegeven met prof. dr. Jan de Vries te Leiden, waarin deze het volproppen-met-kennis, dat tegen woordig bij het Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs overheerscht, scherp hekelde. Hij verzekerde mij o.a., dat in uni versiteitskringen de studenten beschouwd worden als onvoldoende voorbereid. In het algemeen hebben zij geen logisch en con structief denken geleerd, zij kunnen geen verband leggen tusschen de ingepropte ken nis van verschillenden aard, zij zijn vaak eenvoudige beginselen vergeten, zij missen de capaciteit om zelf te werken. Prof. de Vries acht een ingrijpende reorganisatie van dit onderwijs noodzakelijk. Er is veel en lang over gepraat in onderwijskringen, maar men komt niet tot daden. Hij is van meening dat het publiek in de zaak geïnteresseerd moet worden en zijn aandrang gaan uitoefenen, wil men tot de hoog noodige verbeteringen komen. Hét is mijn bedoeling het oordeel van velen, zoowel deskundigen op onderwijsgebied als belangstellenden uit „het publiek", over dit belangrijke onderwerp te vragen. En daarom heb ik het oordeel van den rector van het Haarlemsche Gymnasium, dr. C. Spoelder, in gewonnen. Hij is het in hoofdlijnen met prof. de Vries geheel eens. Er moet verandering komen, en dr. Spoelder ziet niet op tegen ingrijpende veranderingen, ofschoon hij een plotseling hevig ingrijpen in het onderwijs verkeerd zou achten. Het is door de eeuwen heen his torisch gegroeid, het moet zich telkens bij de maatschappelijke veranderingen aanpas sen en dat zal het naar zijn overtuiging ook in deze phase gaan doen. Het is ontwikkeld door mensehen, die geen domooren waren. Ruw ingrijpen, in zoo'n ontwikkelingsproces is verkeerd, voortdurende evolutie noodzake lijk. Maar we evolueeren in den laatsten tijd te traag, al is een verbetering ontstaan door de instelling der Lycea, die nog steeds in geen enkele wet bestaan en er niettemin zijn. Een klein poortje in de bestaande wet geving, opgericht met heel andere bedoelin gen, heeft er de gelegenheid toe geopend en is tot een hoofdpoort" geworden:; waardoor de Lycea in ons onderwijs zijn toegelaten. Dat de wet achteraan komt is niet erg: dat zul len we nog wel vaker zien. Maar die instelling der Lycea is niet genoeg. Dr. Spoelder is een warm voorstander van beperking van het leerprogramma door de schepping van on derscheid tusschen kern- en keuze-vakken. Hij heeft daar indertijd al voorstellen over ingediend in het Genootschap van Leeraren. En hij durft de zaak aan. Op de Gymnasia zou hij b.v. Grieksch tot een keuze-vak wil len maken, en ook een of zelfs twee mo derne talen. In beide gevallen raakt men aan heilige huisjes. Hij is zich dat wel be wust. Maar in welke richting men ook gaat bij de beperking van het leerprogramma, men zal er altijd hevig verzet ontmoeten. Niettemin is het stelsel van keuze-vakken in andere landen met blijkbaar succes toege past, en we zullen dien kant uit moeten om dat we te overvoerd ziin met leerstof. Redenen van dit laatste? Als ik het Gym nasium vergelijk met dat van mijn jeugd, zegt dr. Spoelder, dan moet ik constateeren dat het leerprogramma is vergroot, dat de eischen zijn uitgebreid, dat het huiswerk dientenge volge ook is toegenomen. Wat de leerlingen betreft ik ben een enthousiast voor de tegenwoordige jeugd. De tegenwoordige jeugd is ijveriger en ook „fijner afgestemd", minder primitief dus in allerlei levensvraagstukken, dan haar voorgangster van 'n dertig jaar ge leden. Ook had je vroeger in iedere klas een stel luiaards. Tegenwoordig komen die spo radisch voor. Maar de tegenwoordige jeugd kan zich niet concentreeren zooals wij in onzen tijd. Zij mist er de kans toe. Vergelijk dat rustige stille stadje Haarlem-van-vroeger maar eens met den huidigen toestand. Wij hadden geen radio, geen bioscoop, er reed hier en daar een enkele autohet heele levenstempo was veel lager, de afleidingen waren schaarsch, het gezinsleven was on eindig rustiger. Men ging veel minder uit. Bij een kleiner leerprogramma dan nu, bij min der zware eischen voor elk vak, hadden wij de gelegenheid tot een concentratie, die de hui dige jeugd niet kan bereikenbehoudens dan enkele uitzonderingen uit bepaalde ge zinnen waarin men ouderwetsch-geworden opvattingen heeft gehandhaafd. Ik ben het met prof. de Vries eens dat de sport geen bezwaar oplevert. Die heeft zelfs groote voordeelen en die was er dertig jaar geleden onder dezelfde categorieën leerlingen trouwens ook al. Maar het gansche complex van „tempo" en onrust, dat in die dertig jaar nieuw ontstaan is, belemmert concentratie in hooge mate. Daar komt dan bij, dat het gehalte van de tegenwoordige leera.ren in het algemeen veel hoogei" is dan dat van die van dertig jaar ge leden. Zij weten meer, zijn sterker gespeciali seerd hi hun vak en hebben allemaal de be grijpelijke neiging, er zooveel mogelijk van te maken. Maar dit alles bijeen heeft tot over lading geleid. Er moet dus gehandeld worden. De evolutie van het onderwijs in ons land is vertraagd, achterop geraakt. Ik geloof dat Wij daarbij in Nederland deze tekortkoming hebben, dat we te bang zijn voor experimenteeren. De Hol lander voelt zich daar blijkbaar te „solide" voor. Maar naar mijn vaste overtuiging zal die durf, die men bv. in Amerika en Duitschland wè] getoond heeft, moeten komen. Het zal van boven af dienen te gebeuren. Een minister van Onderwijs zal het experimenteeren met kern en keuze-vakken moeten wagen. Ik hoop op een dergelijk initiatief in de naaste toekomst. Als men experimenteert komt men tot goede dingen en maakt men ook fouten. Laat men nu eens eenige jaren van fouten doormaken ....dat is niet erg. als er een betere toestand Uit groeit dan de huidige Het is ge?n eenvou- NATUURLIJK IJ.T.O. (Adv. IngezMed.) dige zaak, ze is zeker moeilijk en ingewikkeld, en de actie ervoor moet voortgezet worden. Met evolutie bedoel ik natuurlijk niet: af wachten. Dit is de heldere en zakelijke meening van dr. Spoelder. die zeker de instemming van velen zal hebben. Van ouders, en vermoed ik ook van vele leerlingen. R. P. VELSEN Van het Plaatselijk Crisis- Comité. Steun in Meeding, schoeisel en dekking aan werkloozen. (B-steun). Door samenwerking van het Nationaal Cri sis Comité en de gemeente Velsen, is voor het eerste halfjaar 1935 een bedrag van f 10730 beschikbaar gekomen voor bovengenoemden steun. Georganiseerde werkloozen, die voor klee ding, schoeisel of dekking in aanmerking wenschen te komen, moeten zich vóór 11 Mei a.s. wenden tot hét bestuur hunner organi satie. Het sub-comité, dat belast is met de voor bereidende werkzaamheden betreffende deze steunaanvragen, bestaat uit de heeren: J. A. Geelen. Van Galenstraat 19, IJmuiden- Oost; A. Krijger, Trawlerkade 30, IJmuiden en J. van der Veer, Trawlerkade 60, IJmuiden. De organisatiebesturen, die steun-aanvra- gen ontvangen, handelen daarmede op dezelf de wijze als bij vorige B-steun-uitkeeringen is geschied. Duidelijke invulling der rapporten wordt dringend verzocht. Deze invulling mag niet door de werkloozen zelve geschieden. Gebeurt dit toch, dan wor den deze aanvragen terzijde gelegd. De ongeorganiseerde werkloozen richten hunne aanvragen om kleeding, schoeisel en dekking op de gewone wijze tot het subcomité in den kring waarin zij wonen, eveneens vóór 11 Mei a.s. Uitdrukkelijk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat volgens de Regeeringscirculaire van 30 Maart 1935, de B-steun uitsluitend be stemd is voor: Werkloozen, die steun genieten van het orgaan voor steun verleening; werkloozen, die bij een van Rijkswege ge subsidieerde werkverschaffing zijn geplaatst; werkloozen, die uit een werkloozenkas trek ken en reeds langdurig werkloos zijn. De steun is in de eerste plaats bedoeld voor de grootste gezinnen, waar, tengevolge van langdurige werkloosheid, met betrekking tot kleeding. dekking en schoeisel groote achter stand bestaat. HET DAGELIJKSCH BESTUUR VAN HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITé TE VELSEN. ZONDAGSDIENST DER APOTHEKEN. De Zondagsdienst der apotheken wordt mor gen waargenomen door de IJmuider Apotheek, Koningsplein, welke apotheek tevens is aan gewezen voor den nachtdienst in de volgende week. TEGEN DE HOOGE P. E. N. TARIEVEN. In Hotel de Prins vond gisteravond een ver gadering plaats, waarvan het doel was, te komen tot het voeren van een actie voor ver laging der stroomtarieven van het P. E. N. De vergadering werd geleid door den heer P. Kee, die in zijn openingswoord wees op de hooge stroomprijzen van het P. E. N. Spreker meent, dat dit, waar de loonen steeds dalen, de in komsten der neringdoenden terug loopen door de verminderde koopkracht niet langer zoo mag blijven. Daarom wil men een comité van actie in het leven roepen, die langs organisa- torisehen weg zal trachten, verlaging dei- tarieven te verkrijgen. Reeds is een derge lijk comité samengesteld uit de Middenstands- Centrale. Nu is het niet de bedoeling een co mité naast een comité te stellen, maar om met een comité uit de burgerij stuwkracht te ge ven aan de reeds door de Middenstands-Cen trale begonnen actie. Aan de discussies, die hierop volgden, namen vele der aanwezigen deel. Men was het er in hoofdzaak over eens, dat de actie krachtig ter hand moet worden genomen. Deze actie moet niet uitgaan van een enkele groep, zoo meen de men, maar de geheele bevolking der ge meente Velsen moet er bij worden betrokken. Hoe die actie gevoerd zal worden zal ten spoe digste door het comité worden beslist. Het plan werd geopperd, om de actie provinciaal te voeren. Ten slotte werd een voorloopig comité sa mengesteld, waarin de volgende personen zit ting nemen: II. Sombroek en E. Butler, Sant poort, A. Visser, G. Schilling en J. Hofman, IJmuiden, K. Nagel, C. van Krimpen, P. Kee en G. v. d. Brink, Velsen. Het voorloopig comité heeft- besloten a.s. Donderdagavond weer bijeen te komen, ter verdere bespreking van de plannen. IVEDUWENSTEUN. A.s. Maandag 29 April zal in gebouw Con cordia een ledenvergadering plaats vinden van de vereeniging Weduwensteun. De agen da voor deze vergadering vermeldt o.a. Jaar verslagen van den secretaris en den penning meester, afvoering van ontslagen arbeiders, bestuursverkiezing en andere punten. Deze vereeniging, opgericht door en voor het personeel der papierfabriek stelt zich ten doel in geval van overlijden van een gehuw den arbeider of kostwinner aan de nagelaten weduwe of familie steun te verleenen, door uitkeering van f 0.50 per lid aan de rechtheb benden. Het aantal leden bedraagt thans tusschen de 750 en 800. PERSONEEL AANGENOMEN. Als een verblijdend verschijnsel mogen wij vermelden, dat aan de papierfabriek ca. 25 man personeel is aangenomen, z.g. seizoen arbeiders, welke behulpzaam zijn bij het los sen der houtbooten gedurende de palen campagne. VAN CAFE TOT KLEUTERSCHOOL Het voormalige café Bloemoord annex bioscoopzaal is than^ omgebouwd, opnieuw gerestaureerd, en ingericht als kleuterschool. De Clara Fey school is voor belangstellenden te bezichtigen a.s. Z diging der Hoogmis. Het geheele werk >ndagmorgen na beein- werd uitgevoerd onder den bouwkundige den heer H. leiding van Hamers. JAARVERGADERING. De jaarvergadering der afdeeling Velsen van den bond van Staatspensionneering vindt plaats in Hotel de Prins op Maandag 2ë April a.s. HET FESTIVAL VAN „DE EENDRACHT". De R.K. Harmonie „St. Caecilia" heeft be sloten, deel te nemen aan het festival dat gegeven wordt door de Harmonie „De Een dracht" in verband met haar 35-jarig be staan. Eveneens nemen aan het festival deel het Chr. Gem. Koor „Soli Deo Gloria" en het kin derkoor „De Nachtegaal" beide staande onder leiding van den heer S. Wiersma. EMMABLOEM-COLLECTE. Dinsdag 30 April zal in onze gemeente we derom de traditioneele Emmabloem-collecte ten bate van de tuberculosebestrijding ge houden worden. Alhoewel wij weten, dat het overbodig is, deze collecte aan te bevelen, kunnen wij toch niet nalaten onze plaatsgenooten op te wek ken a.s. Dinsdag van de collectrices een bloempje te koopen. Ook voor de tuberculose bestrijding zijn het moeilijke tijden. Deze lijden er toe. dat de ontvangsten inkrimpen en er meer geld noodig is dan anders. Daarom is het voor de vereeniging van zulk een groot belang, dat de overheids-subsidies en de con- 'tribütiegelden worden aangevuld met :de baten der collecten. Wie dus iets te missen heeft, mag niet nalaten het werk te steunen. Het bestuur doet verder een beroep op de dames, die zich met den bloempjesverkoop willen belasten. Er zijn natuurlijk veel help sters noodig, want de geheele gemeente moet flink bewerkt worden. Men kan zich opgeven bij den propagandist den heer A. Peek, Bri- niostraat 7, IJmuiden-Oost. IJMUIDEN MET PENSIOEN. De havenwachter C. Bruin zal a.s. Woens dag den Rijksdienst met pensioen verlaten na 35 dienstjaren bij den Waterstaat te hebben doorgebracht. Na eerst gedurende een aantal jaren bij de groote vaart te zijn geweest werd genoemde heer in 1900 aangesteld tot sluis wachter alhier en op 1 Juni 1924 tot haven wachter bevorderd. Ofschoon weinig met het groote publiek rechtstreeks in aanraking komend en daar door bij velen niet bekend is hij toch talloozen van dienst geweest door het geven van inlich tingen over de positie van de schepen als men bij de binnenkomst of het vertrek belang had om familieleden te verwelkomen of uitgeleide te doen. In scheepvaartkringen mocht de scheiden de ambtenaar veel vrienden tellen, die wel een prettige herinnering aan zijn ambtelijken om gang zullen behouden. Ook bij zijn vier collega's was hij zeer ge zien, getuige het feit dat dezen hem bij het afscheid een vulpen met inschrift en een foto van de Noordersluis met uitvarend stoomschip Simon Bolivar vereerden. De heer Bruin zal zich in zijn geboorteplaats Texel vestigen. NIEUWE VLOERBEDEKKING IN DEN VISCHAFSLAG. Bij wijze van proef is men thans bezig een gedeelte van den vloer in den vischafslag te bedekken met tegels van ijzerbeton. Dit. zijn vrij dunne tegels doch haast onbreekbaar. Een vloerbedekking van deze tegels heeft bovendien dat voordeel boven asphalt, dat reparaties gemakkelijker verricht kunnen worden De practijk zal natuurlijk moeten bewijzen of hier niet andere nadeelen, grootere gladheid enz. tegenover staan. ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisverk.Ver.) Ansjovis: Handel blijft nog stil. Prijzen on veranderd. De eerste ansjovis is gevangen; enkele stuks werden aangebracht te Bergen op Zoom, den Helder, den bever en Harlingen. JULIAN ADAG. Ter viering van den verjaardag van Prinses Juliana zal a.s. Dinsdagavond in het Gebouw voor Chr. Belangen een feestavond worden ge houden, georganiseerd door het Ned. Herv. Jeugdkoor onder leiding van mevrouw Doe- vendansOortwijn. Medewerking wordt ver leend door mej. L. A. Peek, den heer M. van Dongen en het strijkje van den heer S. A. Doe- vendans. De avond belooft zeer gezellig te worden. Er is zang, muziek, spel, declamatie enz. LEGER DES HEILS. Deze maand is het twaalf jaar geleden, dat het Leger des Heils hier ter stede zijn arbeid aanving en de Legerleiding heeft gemeend, dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbij gaan. Daarom is voor de week van 27 April tot en met 5 Mei een zeer bijzonder feest programma vastgesteld. De feestweek wordt geopend met een grootsche Openluchtsamen komst hedenavond om acht uur op het Wil lemsplein. welke geleid zal worden door Bri gadier Beekhuis, den leider der William Booth Kweekschool te Amstelveen. De Brigadier zal vergezeld zijn van een aantal vrouwelijke Kadetten, leerlingen dier Kweekschool. Morgen zullen de samenkomsten eveneens geleid wor den door den Brigadier en de Kadetten. Des middags om half vier een Openluchtsamen komst in Velserbeek. Maandagavond zal Adjudante v. d. Ploeg, oud-Bevelvoerend Officier van Korps IJmui den, een herdenkingssamenkomst leiden. CCXVII. Men zal een heelen tijd moeten teruggaan om een week te vinden, waarin er zoo weinig booten aan den afslag kwamen als in de week die achter ons ligt. Langzaam maar zeker glijden we in den afgrond. Misschien is deze uitdrukking wat al te pessimistisch, maar zeker is het, dat IJmuiden bezig is, een tweede ramp-visschershaven te worden. Als het zoo doorgaat zal het niet lang meer duren of IJmuiden zal door Ostende overvleugeld worden. Laten we maar hopen dat ook voor IJmui den het spreekwoord „Als de nood het hoogst is, is de de redding nabij" bewaarheid mag worden. Men ziet in' IJmuiden nog maar steeds der kant van Den Haag op, of van die richting geen hulp komt- opdagen, maar er komt als maar niets. Mocht er toch maar eens iets ge daan worden. Er liggen nu in Den Haag plan nen en voorstellen genoeg, aan de hand waar van verschillende misstanden verbeterd en maatregelen genomen zouden kunnen worden, waarvan ten minste iets goeds verwacht kan worden, maar het molentje draait veel te langzaam. Er kwamen deze week slechts 25 trawlers binnen, verder een heele sliert loggers, waar door bijna de geheele Katwijksche en Scheve- ningsche loggervloot de Paaschdagen thuis heeft kunpen doorbrengen. Onder de 25 trawlers was er één Duitsche, die in IJmuiden zijn geluk eens wilde be proeven; maar de Duitscher kwam van een koude kermis thuis. Voor zijn 950 manden visch maakte hij nog geen 2000 gld. Zijn maat, die hier even later binnenkwam maakte, toen hij van dit resultaat hoorde, direct rechts omkeert. Onder de 25 trawlers was voorts de Ger- berdlna Johanna, die nog eens een reis naai de Lofoddens had gemaakt. De lezers weten het reeds: ook deze reis is op een mislukking uitgeloopep. Ondanks de groote vangst, 1600 manden, was de financieele uitkomst zeer slecht. Het is zeer jammer, dat het zoo ge- loopen is, want er zit wel perspectief in deze visscherij en het is niet voor niets dat het vanggebied bij de Lofodden tegenwoordig zoo druk bcvischt wordt. Het schijnt daar een bijzonder rijk vischwater te zijn, vooral voor kabeljauw. Maar de tijd is zeer ongunstig om de visch in IJmuiden behoorlijk kwijt te raken. De eet-meer-visch propaganda-eommissie gaat weer met haar reclame-campagne be- ginng. Dit jaar geniet Sneek de eer, aan de eerste tentoonstelling huisvesting te mogen geven. Vandaag wordt ze geopend. IJmuiden komt ditmaal goed voor den dag, dank zij een aantal aannemers uit onze plaats, die de commissie fraai materiaal geschonken hebben voor haar stand. Een mooi bewijs van burger zin, voorwaar want wat men aan de commis sie schenkt, schenkt men aan de burgerij van IJmuiden. die zulk een groot belang heeft bij het visscherijbedrijf. Er kan nog heel wat gedaan worden, om het vischverbruik in ons land op te voeren en het wel en wee van ons visscherijbedrijf hangt af van de consumptie in ons land, dus van het meerdere of mindere success van de propa ganda van de commissie. Sneek is een goede plaats voor deze propaganda, want een auto brengt de visch in eenige uren er heen. Theo retisch kan visch, 's morgens in IJmuiden ge kocht, \s middags 12 uur bij de Sneekers ge kookt of gebakken en wel op den disch ver schijnen. Laat men daar vooral reclame mee maken! De vischtentoonstelling wordt ge houden ter gelegenheid en in verband met een watersport-tentoonstelling en kan dus veel belangstelling trekken, want Sneek Is een centrum van watersport. Volgende week zal de IJmuider Courant wel het een en ander over de tentoonstelling te vertellen hebben. Ik hoop maar. dat de menschen veel succes mo gen hebben. PIETERMAN. W. F. Visser. De heer W. F. Visser, die in 1885 in Steen- wijk werd geboren, neemt al gedurende vele jaren in de politiek een vooraanstaande plaats in. Reeds gedurende 12 jaren maakt hij als lid van de S.D.A.P. deel uit van den ge meenteraad. Hij is een der voornaamste woordvoerders, niet alleen van zijn raadsfractie, maar ook van den geheelen raad en op elke vergadering blijkt, met welk een ernst hij zijn taak als raadslid vervult. Ongetwijfeld nemen de redevoerin gen van den heer Visser een grooter deel van het officieele raadsverslag in beslag dan van welken spreker ook. De heer Visser was even eens gedurende 12 jaren lid van de Provin ciale Staten. Bij de jongste Statenverkiezing werd hij echter niet herkozen. Reeds op 19-jarigen leeftijd werd de heer Visser lid van de S.D.A.P. Nadat hij zich onge veer 20 jaar geleden in onze gemeente had gevestigd, koos de afdeeling Beverwijk van den Nederl. Sigarenmakersbond hem spoedig tot haar voorzitter. Hij is onbezoldigd lid van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Tabaksbewerkers Bond. Verder is de heer Visser voorzitter van de afdeeling Velsen en lid van het Gewestelijk bestuur der S.D.A.P. NED. BOND VAN ABSTINENT STUDEERENDEN. Houdt het Paaschcongres te IJmuiden. Dg afdeeling IJmuiden van den Ned. Bond van Abstinent Studeerenden N.B.A.S. treedt heden en morgen als gastvrouw op voor de afgevaardigden uit het district Noord-Hol land, welke hier het te houden Paaschcon gres zullen bezoeken. De afdeeling IJmuiden omvat eveneens Velsen en Beverwijk, en behoort tot die vrij staande jeugdorganisatie, welke haar leden telt onder de leerlingen van middelbare-, U.L.O.-, huishoud- en andere scholen. De afgevaardigden uit het geheele land ko men jaarlijks bijeen op hel zomer-congres te Oldebroek, waar de leden zelf een eigen jeugdherberg gebouwd hebben. Met Pinkste ren wordt een kamp te Oldebroek gehouden, met Kerstmis en Paschen houden de ge westelijke afdeelingen congressen. Voor Noord-Holland zal ditmaal het z.g. Paaschcongres te IJmuiden plaats vinden. Men rekent uit het geheele district op een 100-tal deelnemers. Het programma voor dit congres, dat he denmiddag geopend wordt, luidt als volgt: Zaterdagmiddag 4 uur houdt de heer v. d. Meü in het Vereenigingsgebouw aan de Kal- verstraat een lezing over Vogels, een en an der verduidelijkt met lantaarnplaatjes. 's Avonds 7 uur congresavond met als spre ker drs Jan de Voogt uit Baarn. Onderwerp: Het Middel-Nederlandsch Tooneel. De afdee ling Amsterdam voert het spel „Marijke van Nymweghen" op. Voor den Zondagochtend staat een wan deling op het programma, terwijl 's middags 2 uur in het Federatiegebouw aan de Zuid zijde Visschershaven de slotvergadering plaais vindt. Dan spreekt de redacteur van het N.B.A.S.-orgaan Jonge Kracht. Herman Maas uit Rotterdam, waarna het congres gesloten zal worden. „KINDERVREUGD". Naar wij vernemen zal op 4 Mei a.s. door de Speeltuinvereniging „Kindervreugd" in Con cordia" een middag voor de kinderen gegeven worden. Door de geheelonthouders-kinderclub „Kin dergeluk" uit Beverwijk zal worden opgevoerd de revue „O, o, die kinderen" van den heer G. Berghuis. Des avonds vindt een ouderavond plaats. Ook 's avonds zal de revue worden opgefoerd.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1