D E IN DE PIJP EEN LIEFDE IN CHINA De menscKelijke vogel. DOUWE EGBERTS De Uitslag van Gelderland. De verkiezingen voor de Provinciale Staten zijn besloten in Gelderland, dat als elfde en laatste provincie in zijn eentje tien dagen ach teraan kwam. ZooaLs te verwachten was hebben de Gel- dersche resultaten zich vrijwel bij die van de overige tien provincies aangesloten. Het op vallendste feit is, dat de S.D.A.P. in dit ge west twee zetels heeft gewonnen, waardoor deze partij zich voor het geheele land pre cies heeft gehandhaafd op haar oorspron kelijk aantal zetels. Zij steeg in Gelderland van 10 op 12. Haar afgescheiden linkervleu gel, de R.SA.P., verloor in Gelderland haar cenigen zetel, en de eenzame communist in de Geldersche Staten legde ook liet loodje. Ook m deze provincie leed weer de Vrij heidsbond de zwaarste verliezen. Tegen 44.463 stemmen in 1931 behaalde deze partij er nu maar 24.817een achteruitgang dus van bijna twintigduizend stemmen, en haar aan tal zetels werd, evenals in Noord-Holland, gehalveerd (van 8 op 4i. Het bij deze Sta tenverkiezingen overheerschende verschijnsel verliezen voor de regeeringspartijen deed zich ook in deze provincie gelden. Niet alleen verloor de V. B. vier zetels, maar ook de C. H. Unie, de A.-R. Partij en de V. D. Bond moesten er elk éen prijs geven. Daar staal tegenover dat de R.-K. Staatspartij er éen won. zoodat het totale verlies der regee ringspartijen in Gelderland zes zetels be draagt. De N.S.B., met ruim 30.000 stemmen, die haar totaal voor het geheele land op 294.000 brachten, kreeg vijf zetels in de Staten van Gelderland, welke winst men van zelf in ver band zal brengen met de vier verloren zetels van den Vrijheidsbond en éen van de C.-H. Unie. De Geldersche Staten tellen 62 leden, Daar Van bezet de R.-K. Staatspartij, met 21, een derde. In. sterkte volgt de S.D.A.P. met 12, zoodat deze twee grootste partijen althans in Gelderland samen juist de meerderheid be zetten. Dan komt de C.-H. Unie met 9 zetels en de A.-R. partij met 7. In het geheel zijn pegen partijen in de Geldersche Staten ver tegenwoordigd; in Noord-Holland zijn het er niet minder dan dertien. Bekijkt men nu de statistiek van het ge heele land nog eens even, dan blijkt dat in totaal 3.710.055 geldige stemmen zijn uitge bracht, waarvan de R.-K. Staatspartij er 1.029.924 heeft gehaald <34000 meer dan de vorige maai) en ae S.D.A.P. 782.592 (even eens ongeveer 34000 meer). De toenemingen zijn natuurlijk te verklaren uit de stijging van het aantal kiezers. Geconstateerd moet overigens worden dat deze beide sterkste partijen zich vrijwel hebben gehandhaafd. Voor de S.D.A.P. geldt dit ten volle zij bleef op een totaal van 126 zetels). De R.-K. Staatspartij liep van 180 tot 175 zetels terug. De meerderheid van het totaal aantal stem men in den lande heeft het (meermalen als toekomstmogelijkheid beschouwde) „rood zwarte blok" evenwel bij deze verkiezingen niet meer. Het behaalde in totaal 1.812.516 stemmen, en er werden er 1.897.539 op de overige partijen uitgebracht. Het verlies van de regeeringspartijen be draagt in totaal 54 zetels op 590 Statenzetels voor het geheele land. Van dit verlies leed de Vrijheidsbond, die van 58 tot 33 daalde, bijna de helft: 25. De C.-H. zakten van 71 tot 61. dus met 10. de A.-R. van 81 tot 75, dus met 6, de V. D. van 36 tot 28, dus met 8, de R.-K. zooals gezegd, met 5. De N.S.B. behaalde voor het geheele land, evenals voor de 10 reeds bekende provincies, 7.9 pet. van het totaal aantal geldige stem men. Haar totaal aantal zetels bedraagt 44 van de 590. In sterkte is zij nu in de Staten de vijfde partij: de volgorde is nl.: 1 R.-K. 175. 2 S.D.A.P. 126. 3 A.-R. Partij 75. 4 C.-H. Unie 61, 5 N.S.B. 44. 6 Vrijheidsbond 33, 7 V. D. Bond 23. 8 Staatk Geref. 13, 9 Commu nisten 12 (die over het geheele land gere kend 1 zetel zijn vooruitgegaan). 10 Chr. Dem. Unie 10, 11 Kath. Dem. Bond 5, 12 R.S.A.P. 4, 13 Herv. Geref. 1, andere par tijen 3. Dit bouquet]e statistiek besluit dan de be schouwingen over de Statenverkiezingen van 1935. R. P. BEVERWIJK DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling ston den aan het einde dezer week ingeschreven 808 werkloozen tegen 802 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 452 (vo rige week 478), Wijk aan Duin 242 (232) en Heemskerk 114 (92). De werkloosheid komt thans nog voor in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 3, bankwerkers 9, behangers 1, betonvlechters 6, betonwerkers 8, blikwerkers 3, blikslagers 1, carrosseriemakers 1 chauffeurs 17, drukkers 5, electriciens 4, ex pediteurs 1, grondwerkers 74, handlangers 4, kantoorbedienden 3, kopergieters 1, landar beiders 36, lasschers 3, loodgieters 2, letter zetters 1, losse arbeiders 150, machinisten 5, machinedrijvers 2, machinale houtbewerkers 2. marmerbewerkers 3, marmer polijsters 1, me taalbewerkers 5, metselaars 3. meubelmakers 1, monteurs 6, opperlieden 13, plaatwerkers 3, schilders 2, schippers 4, schoenmakers 1, si garenmakers 23, sorteerders 3, slagers 1, sme den 2, soldeerders 2, stokers 8, teekenaars 3, timmerlieden 11, voegers 1, voerlieden 4. voor- slaanders 2, winkelbedienden 3, werksters 2. dienstboden 1, koks 1, zeilmakers 1, totaal 452 (vorige week 478). W ij k aan Duin: Bakkers 4, bankwerkers 5, betonvlechters 1, betonwerkers 3, blikbewer- kers 1, blikslagers 4, carrosseriemakers 1, chauffeurs-3r electriciens 3, grondwerkers 48. handlangers 4, kappers 1. kantoorbedienden 3. kellners 1, kopergieters 1, landarbeiders 26, lasschers 1. loodgieters 2, lijnwerkers 1. losse arbeiders 57, machinisten 10, machinale hout bewerkers 2, metaalbewerkers 3, metselaars 3, monteurs 1, opperlieden 13. plaatwerkers 1, reizigers 7, schilders 1, schippers 3, schoen makers 4. sorteerders 1, steenhouwers 1, sto kers 4, timmerlieden 9, uitvoerders 1, winkel bedienden 2, werksters 1, dienstboden 2, zeil makers 1, stuurlieden 1, totaal 242 (232.). Heemskerk: Betonvlechters 2. beton werkers 4, chauffeurs 5. electriciens 1, grond werkers 15. kantoorbedienden 2, landarbeiders 36, losse arbeiders 40, opperlieden 3, schilders 1, timmerlieden 4, uitvoerders 1, totaal 114 (92). DE HEFFING DER ROEBELASTING. In verband met de heffing van de z.g.n. Roe belasting door de Ned. Sierteeltcentrale is, zooals wij reeds berichtten, door de bloembol- lenkweekers-vereenigïngen besloten een geza menlijke actie in te stellen. De besturen van het Hollandsche Bloembollenkweekers Genoot schap, den R.K. Dioc. Land- en Tuinbouw- bond en van den Bond van Zuid Hollandsche kleine kweekers hebben daaromtrent onder staande mededeelingen aan hun leden gedaan De gehouden besprekingen van de regeering met vertegenwoordigers van de bloembollen- bedrijven hebben tot resultaat gehad, dat door de regeering definitief is toegezegd bij het invorderen van de heffing de noodige soepel heid te betrachten, met dien verstande, dat van die kweekers, die momenteel niet in de ge legenheid zijn aan hun verplichtingen te kun nen voldoen, een soepele regeling getroffen zal w~"c\en. De onthouding van het teeltrecht zal dus uitsluitend toegepast worden bij kwaadwillige aangesloten. Voorts zullen de besturen in overleg treden met de' regeering om te trachten een zoo spoe dig mogelijke uitbetaling te bevorderen van de ingeleverde surplus-bollen en in overwe ging te geven, ook de soepelheid te betrach ten met compensatie in de gevallen, dat kwee kers hun geheele oogst of grootendeels aan de regeering inleverden. Tevens zal verzocht worden bij de regeling van de inningskwestie de organisaties te doen adviseeren om zooveel mogelijk moeilijkheden voor de kweekers te voorkomen en mede te werken aan een zoo reëel mogelijke naleving der saneeringsver- plichtingen. Door de toezegging der regeering, zoo wordt opgemerkt, mogen de leden vertrouwen stel len in een werkelijk soepele regeling. De vak- genooten worden opgewekt hun goeden wil te toonen door zooveel mogelijk aan hun sanee- ringsplichten te voldoen. FEESTAVOND VAN D. O. K. Zaterdagavond heeft de Krachtsportvereeni- ging D. O. K. in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" haar jaarlijkschen feestavond gehouden. De voorzitter, de heer P. Schelvis, sprak tot de talrijke feestgangers een wel komstwoord, waarin hij herinnerde aan den huldigingsavond van vorig jaar, toen D. O. K. het clubkampioenschap van Nederland be haalde. Maar al kon in 1934 dit kampioenschap niet worden behaald, toch nam D. O. K. een zeer eervolle tweede plaats in. De feestviering van dezen avond is bovendien gerechtvaar digd, omdat de gewichtheffers reeds voor de derde maal achtereen het Nederlandsche kampioenschap gewichtheffen behaalden. De Gebr. Groeneveld verwierven de kam pioenschappen Veder- en lichtgewicht wor stelen, zoodat D. O. K. over de resultaten zeker tevreden mag zijn. Ook de andere leden zijn op den goeden weg, waardoor een hernieuwd kampioenschap over 1935 lang niet onwaar schijnlijk behoeft te worden geacht. Dat zou, aldus de voorzitter, dan prachtig kunnen sa menvallen met de viering van. het twintigjarig bestaan der vereeniging. Den nieuwen exploitant van „Oud Meeren stein" bracht spr. dank voor zijn medewerking en hoopte, dat deze op dezelfde prettige wijze als met den vroegeren gérant ook bij de wed strijden bestendigd zou blijven. Na dit openingswoord dat met een daverend applaus onderstreept werd, ging de leiding over in handen van den humorist-conferen cier den heer Reusink, die het groote gezel schap weer op prettige wijze heeft bezigge houden. Zijn liedjes en voordrachten oogstten een groot succes. De heer Reusink verstaat bovendien uitmuntend de kunst, om een ge zelschap ook op andere wijze prettig bezig te houden, zoodat de avond en een groot deel van den nacht verstreken was, voor dat iemand aan afscheid nemen dacht. Daarin ligt tevens opgesloten, dat deze feestavond als uit stekend geslaagd mocht worden aangemerkt. Zoowel het bestuur als de leden zullen uit den geest van saamhorigheid, welke ook op dezen feestavond weer zoo mooi op den voorgrond trad, de energie kunnen putten, welke noodig is, om D. O. K. de belangrijke plaats te laten behouden, welke zij in de wereld der Kracht sport inneemt. PERSONALIA Onze plaatsgenoot de heer S. Schelvis slaagde te Utrecht voor het diploma koor directeur van de R.K. Organisten- en Directeu- renvereeniging. De heer Schelvis is reeds vele jaren organist van de St. Agathakerk en di recteur van het R.K. Jongenskoor. GASLEVERING AAN LIMMEN GOED GEKEURD. De gemeenschappelijke regeling omtrent de levering van gas aan de gemeente Limmen is door Ged. Staten goedgekeurd. R.K. DRANKBESTRIJDING. Dinsdagavond houdt het Kruisverbond „St. Bonifacius" in het K.S.A.-gebouw een leden vergadering. In deze bijeenkomst zal de heer Jac. Bakker uit Amsterdam, secretaris der Noord-Holiandsche propaganda-commissie, een propaganaa-rede houden. FEUILLETON. Uit het Engelsch door BEN BOLT. 33) „Hij heel boos om Li Weng-Ho blij hem voet dwars te zetten". Een poosje was het stil. Forsyth, onuit sprekelijk genietend van de onverwachte luxe, rookte zijn sigaret op, stak nog een tweede aan en kwam met Ching overeen dat hij het eerst zou gaan slapen. Na een uur zou de Chinees hem wekken en he wacht van hem overnemen. De dokter strekte zich op de bladeren uit en viel vrijwel oogenbïikkelijk in slaap. Een maal werd hij wakker, opende lodderig zijn cogen en zag het vuureinde van de sigaret van zijn metgezel in de duisternis gloeien. Hij sloot zijn oogen opnieuw en sliep vast tot het licht werd, om, toen hij ontwaakte, te bemerken dat Ching, ineengerold op het bladertapijt vredig snurkte. Toen hij naar den trouwen kerel keek en bedacht hoe vreeselijk vermoeid hij geweest moest zijn, kon hij onmogelijk kwaad op, hem wezen, hoewel het geïmproviseerde kamp blijkbaar eenigen tijd geen bewaking had gehad. Maar gelukkig had het verzuim geen ern stige gevolgen gehad, Forsyth kwam over eind, rekte zich uit en geeuwde. Bij wijze van antwoord kwam er een geeuw uit den draag, stoel, gevolgd door een lachje. Hij keerde zich half om en zag dat het gordijn teruggeslagen werd en Kathleen met lachende oogen naar hem keek. „Goedenmorgen, Diek!" Hij wierp een snellen blik op Ching. Die sliep nog den loodzwaren slaap van een oververmoeid man en zonder aarzeling stap te de dokter naar den draagstoel, nam het mooie lachende gezichtje tusschen zijn han den en kuste het meisje lang en innig. „Goeden morgen, liefste'" Een diepe blos kwam op Kathleen's gezicht maar in haar oogen bleef de lach. „Gistermorgen zou je dat niet gedaan heb ben!" „Neen", lachte hij terug, „maar mor gen „Ja.morgen?" „Morgen krijg je minstens een dubbel portie!" Ze schudde het hoofd in vroolijk ver wijt. „Ik had nooit gedacht, dat je zoo wuft kon zijn". „Wuft!" protesteerde hij. „Als ik toch ga trouwen!" „Trouwen?" (Een Russische parachutist heeft, na een sprong op 3000 Meter hoopte, 1200 Meter horizontaal gezweefd met vleugels aan armen en beenen.) Een nieuwe luchtsensatie Is ons binnenkort beschoren, Dan zien we ze zelfs vliegen Zonder hulp van de motoren, Ja. zelfs zonder de kistjes, Waar ze sedert lang mee zweven, De mensch zijn eigen vliegtuig, Ha, dat gaan we nu beleven- Wat Icarus probeerde, Zonder 't heelhuids te volbrengen, Dat zullen wij herhalen. Zonder vleugels te verzengen Voor d' eersten parasjuutsprong Moet de burger zich vermannen, Maar wanneer die gewaagd is, Is 't in kruiken en in kannen. Dan kan hij op zijn vlerkjes In de wolken zijn en zweven, Dan kan hij zich verheffen Op een vluchtig, luchtig leven. 't Lijkt nu nog wat voorbarig, Want men is nog aan 't probeeren, Maar met zijn luchtvaartknobbel Zal de mensch het spoedig leeren. Maar mag hij ook met vleugels Dichter bij den hemel raken, Dit zal hem van zijn leven Nog niet tot een engel maken P. GASUS. SLUITING ONTSPANNINGSGELEGENHEID. Woensdag 1 Mei zal de ontspanningszaal voor de R.K. werkloozen, gevestigd in de voor malige kegelbanen van het K.S.A.-gebouw ge sloten worden. Van deze gelegenheid tot ontspanning heb ben de R.K. werkloozen in de afgeloopen win termaanden een druk gebruik gemaakt. R.K. HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN. De plaatselijke afdeeling van den R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië" houdt heden-, Maandagavond in het K.S.A.-gebouw een ledenvergadering. In deze bijeenkomst zal een bestuursverkiezing worden gehouden. Tevens zal de benoeming geschieden van een afge vaardigde naar de Bondsvergadering. Vervol gens zal een inleiding worden gehouden over Esperanto. DE WONDEREN DER NATUUR. Donderdag 2 Mei zal in het Kennemer Theater de laatste volksvoordrachtavond in dit seizoen worden gehouden van de Maat schappij tot nut van 't Algemeen. De heer J. C. Mol uit Bloemendaal zal dien avond de film „Wonderen der natuur" toe lichten. R.K. KIES VEREENIGING „RECHT EN PLICHT". De R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" zal Donderdagavond in het K.S.A.-gebouw een ledenvergadering houden, waarin de verbin dingen van de ingediende lijsten van candi- daten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen zullen worden bekend gemaakt. Daarna zal worden overgegaan tot nummering der lijsten. Tenslotte zullen nog mededeelingen worden gedaan over de op Zondag 12 Mei a.s. te hou den proefstemmmg door de leden van „Recht en Plicht". COLLECTE. De alhier gehouden Emmabloem-collecte heeft f 55.26 opgebracht. WIJK AAN ZEE EN DUIN GEVONDEN VOORWERPEN. Een achter-bumper van een luxe auto en een belastingplaatje. WIJK AAN ZEEëR REDDINGSBRIGADE De Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade hield Zondagmiddag in „Sonnevanck" een receptie ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. De blinde heer M. A. Huenaer bekleedt het voor zitterschap op uitnemende wijze van de op richting af. In den loop der lo jaren heeft de Brigade in niet minder dan 2300 gevallen aan drenkelingen en gewonden hulp geboden. De burgemeesters van Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk gaven getuigenis van hun groo te belangstelling. Veie bloemstukken waren het zichtbare bewijs dat men meeleeft met het bestaan en den groei der Brigade. De voorzitter van de Strandfeestcommissie sprak woorden van waardeering en bood een geschenk onder enveloppe aan. (Adv. Ingez. Med.) „Ja natuurlijk", antwoordde hij bazig. „We trouwen op het eerste zendingsstation het beste dat we bereiken. Dan zal je vader niet meer in staat zijn tusschenbeide te komen. Ik houd nu eenmaal van de dingen af te doen!" Ze zei verder niets, maar terwijl zij uit den stoel stapte, verried haar gezicht duidelijk genoeg hoe ze zijn voorliefde voor „afdoen" opnam.... Zij droeg altijd nog het costuum van voor name Chineesche dame en met een lief- koozenden blik op haar stralend gezicht, zei hij vol bewondering: „Ik heb nooit geweten, dat Chineesche kleedij zoo goed kon staan". Met een oolijke twinkeling in haar oogen keek ze naar zijn bemodderde on doorweekte kleeren. „Ik ben bang, dat ik dat compliment niet terug kan geven". „Neen, het is alleen om mezelf, dat je van me moet houden", bracht hij plachend in het midden. „Misschien lukt het me dat te doen", klonk het jolige bescheid. „Jij, schat!", riep hij en toen hij haar ditmaal in zijn armen nam vergat hij te kijken of Ching nog sliep. Maar Kathleen keek wel en na een oogen- blik hernam ze: klaar zijn kunnen we Ching wakker maken; die frivoliteit op te houden en toebereidse len te maken voor ons ontbijt? Als we De lieer A. J. Mèyerink bracht namens 'den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen bestuur en leden dank voor de toewijding aan het Bondsdoel betoond. De Noord/Zuid Hollandsche Redding Maat schappij en vele anderen zonden telegrammen en schriftelijke gelukwenschen. De voorzitter dankte de verschillende spre kers. RECEPTIE REDDINGSBRIGADE. Zondagmiddag recipieerde het bestuur der Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, waarbij ook tegenwoordig was de oud-voorzitter en eere lid den heer J. Th. Roland, ter herdenking van haar 10-jarig bestaan in restaurant Sonnevanck. Van <je gelegenheid om het bestuur der jubileerende vereeniging geluk te wenschen werd een vrij druk gebruik gemaakt. Onder de bezoekenden merkten wij op de heeren H. Rothe en W. M. A. Vreugde respect, bur gemeester der gemeente Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk. Ook kwamen ter re ceptie bestuursleden van verschillende ver- eenigingen waarvan we onder meer vermel den den heer F. C. Rij kens voorzitter der plaatselijke commissie der N. Z. Holl. Redd. Mij., de heer G. P. Stoutenbeek namens den winkeliersverecniging E. M. M. te Beverwijk, welke corporatie haar wenschen deed ver gezeld gaan van een bloemstuk. Ook de fa. Hommersom te Breda had 'n dergelijke attentie gezonden als waardeering voor 't werk der vereeniging op het feestterrein te Wijk aan Duin. Voor de directie der N.V. Expl. Mij. Noorderbad complimenteerde den heer P. Schoemaker. Een deputatie uit het bestuur van V.V.V. te'Wijk aan Zee sprak namens de vereeniging woorden van waar deering voor 't veel omvattende en goede werk der Brigade, 't welk zij deed ten bate der gasten en daarbij tevens voor den bloei van Wijk aan Zee. Beide laatste sprekers boden als klein bewijs van waardeering voor 't werk der vereeniging een enveloppe aan. 'TNamens de Bad Mij. E. P. U. feliciteerde de directeur de heer R. Belinfante. Voor de ver- eenigingen Excelsior, Ar ion. en de plaatse lijke winkeliersvereeniging de heer D. Zui derduin. H. Oosterveen en J. Raadsveld. JDe heer A. J. Meyerink, hoofdconsul der Ned. Bond tot Redden v. Denkelingen heette in hartelijke bewoordingen 't bestuur geluk met haar 2e lustrum, wees daarbij op 't mooie werk waaraan ook deze kustbrigade zeker aandeel had n.l. het aantal verdrinkingsge- vallen zoo klein mogelijk te maken. De heer P. Saarberg uit Amsterdam, sprak namens de strandfeestcommissie inzonderheid over 't mooie werk der Eerste Hulpdiensten aan 't strand. Van de leden wenschen we een afzonder lijke vermelding voor de groep adspiranten waar van de jongste een tuil rozen aan bood. Vele vooraanstaande personen en zuster- vereenigingen zonden schriftelijke geluk wenschen. Telegrafische felicitatie's werden o.a. ont vangen van 't hoofdbestuur der N. Z. H. Red ding Mij. en van 't hoofdbestuur der Ned. Bond tot Redden van Drenkelingen. Van de balustrade wapperde tijdens de receptie de vereenigingsvlag een in de loop der jaren ontvangen geschenk van het lid van verdienste den heer P. v. Groll. Het moet ongetwijfeld voor de vereeniging en voor de heeren J. Th. Roland en M. Huen- der, oud-voorzitter en voorzitter, zeker een genoegdoening geweest zijn van zooveel ver schillende zijden hulde te mogen ontvangen voor haar werk doch ook tevens 'n stimulans op den ingeslagen weg voort te gaan. R.K. KIESVEREENIGING „RECHT EN PLICHT". Bij de Zondag j.l. gehouden voorstemming voor eandidaten voor de Gemeenteraadsver kiezing werd onderstaande volgorde verkregen I. N. Tervoort, 2. Jac.. J. de Wildt, 3. J. van Doorn, 4. W. v. d. Meulen. 5. G. Bakkum, 6. H. A. C. Dames, 7. W. Geijs, 8. C. Nieuwland, 9. P. Lubbers. DRIEHUIS Ver. van Bewoners in de Buurtschap Driehuis. De jaarvergadering. In „het Huis te Velsen" hield bovengenoem de vereeniging, onder voorzitterschap van den heer W. Bruggeman, haar jaarvergade ring, die in verband met het feit, dat de ver eeniging dezen zomer 5 jaar zal bestaan, een eenigszins feestelijk karakter droeg. Nadat de notulen van de vorige jaarverga dering waren goedgekeurd, bracht de secreta resse haar jaarverslag uit. Hieruit stippen we aan, dat het ledental van 190 tot 164 was te- ruggeloopen. Plet bestuur was het echter een groote voldoening te weten, dat het motief tot bedanken slechts deels verhuizing, deels bezuiniging was. Met diep leedwezen memoreerde de secre taresse het heengaan van burgemeester Ram- bonnet, die een gewaardeerde steun der ver eeniging was en wiens nagedachtenis men in hooge eere zou houden. Dan werden eenige successen gememo reerd, welke de vereeniging mocht boeken, o.a. verbetering der straatverlichting, verdwij ning van den vluchtheuvel aan den Zeeweg, het snoeien van de het uitzicht belemme rende haag voor de R. K. kerk, de lezing van Dr. Van der Sleen over Java, de feest avond in „De Prins",, het kinderfeest enz. Het jaarverslag sloot met den hartewensch van het bestuur: „Wanneer alle leden in het klaar zijn kunn en we Ching wakker maken; die zal langzamerhand wel voldoende uitge rust zijn". „Goed' Als jij dan een paar handen vol takjes wilt verzamelen, ga ik op zoek naar water. Daar zal wel geen gebrek aan zijn in deze heuvels". Hij nam een kleine pan, die zich bij de dingen bevond, welke Ching van zijn onvol prezen broer geleend had en-ging heen ter wijl Kathleen takjes begon te verzamelen voor een vuur. Spoedig kwam Forsyth terug met een pan vol water. Zijn haar en ge zicht dropen. „Zoo ben je onder de pomp geweest. Waar is de badkamer?" informeerde het meisje met een glimlach. „Maar enkele meters van hier, daar rechts. Daar is een stroompje". Kathleen wuifde hem met een luchtig ge baar toe en verdween achter de rhododen drons. Toen ze terugkwam keek Forsyth haar met een blik vol liefde en teederheid aan. Haar oogen straalden van den lach, ze moest wel bijzonder vroolijk geluimd zijn, de door gestane gevaren ten spijt. „Eet is jammer dat Ching niet een paar handdoeken van zijn rijken broer heeft ge leend", zei ze. „Mijn gezicht voelt aan, als- of tot marmer verstijfd is". „Het, is mooier dan „Tijd om thee te zetten, Dick!", viel ze hem schalks-vermanend in de rede. Zij staken den kleinen houtstapel aan, MAANDAG 29 APRIL 1<)n HEEREN-BAAI A 15 ct. perons HEEREN-BAAI Paars 10 cl. per I, ons ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAI en BAAI-TABAK lustrumjaar 1935 nu eens elk één nieuw lid aanbrachten Het jaarverslag werd door den voorzitter onder dankzegging aanvaard, evenals dat van den penningmeester, dat hierna werd voor gelezen. Tot leden van de kasconimissje werden aan gewezen de heeren M. J. Hetteling Jr., Leyse- naar en Mooi. Bij 't punt bestuursverkiezing bleek, dat de heeren Bode, Mentink en Hülsman geen her benoeming wenschten. terwijl mevrouw Van Rooyen wenschte af te treden als secretaresse, doch eventueel bereid was een andere functie te aanvaarden. De heer Bruggeman dankte de aftredende heeren voor hun prettige samenwerking en memoreerde het feit dat de heer Mentink van de oprichting af bestuurslid was geweest. Van de heeren Bode en Mentink kreeg de voorzit ter de belofte, dat zij door zouden gaan de vereeniging zooveel mogelijk te steunen. Hierna vond een kleine huldiging plaats van de dames-bestuursleden, __t.w. mevrouw Vreugdenhil èii mevrouw Van Rooyen, die beiden nu 5 jaar bestuurslid waren. De heer Bruggeman schetste hoe beide da mes van de oprichting af haar beste krachten aan de vereeniging gegeven hadden. „Ik ben" zoo zeide hij, „de mogelijk wat ouderwetsche meening toegedaan, dat de vrouw het best uitkomt in haar huishouding. Des te meer waardeexing moeten wij dus hebben voor goe de huisvrouwen, die tijd en lust hebben zich op vereenigingsgebied te bewegen. Onder ap plaus bood hij beiden dames bloemen aan. In de vacatures werden vervolgens be noemd de heeren Van 't Kaar, Schols en Bijl. De bestaande propaganda-commissie werd onder dankzegging ontbonden verklaard. Daar voor een propagandacommissie 1935 on der de aanwezigen geen belangstelling be stond, werd het bestuur gemachtigd dit on derdeel zoo goed mogelijk te regelen. Vervolgens werden van de bestuurstafel verschillende mededeelingen gedaan. O.a, werd meegedeeld, dat een comité in wording was om te ageeren tegen de hooge P. E. N.-ta- rieven en werd aandacht gevraagd voor de handenarbeidcursus van den heer Bijl. Een groot aantal producten door nijvere kinder handen vervaardigd, stond opgesteld en gaf een duidelijk beeld van wat onder be kwame leiding kan worden bereikt. Bij de rondvraag zwaaiden de heeren Mooi en Van Heijst den voorzitter lof toe en deel de het bestuur nog mee, welke plannen het voor de toekomst had: Een lezing over bijen, de bezichtiging van een conservenfabriek en een groot passagiersschip, een wandeling door de duinen naar zee. Hierna sloot de voorzitter het zakelijk ge deelte van den avond en begon men onder leiding van den heer Van 't Kaar met de af werking van het genoeglijke deel. Er werd door een dame en twee heeren met veel succes een éénacter opgevoerd, terwijl een strijkje er de stemming in bracht en in hield. Ook een loterij waarvoor o.a. door het bestuur de firma Bode en de heeren Van Heijst en Hetteling prijzen geschonken waren, werkte hiertoe mee. zetten thee in de pan van Chings broer een nadat alles gereed was, werd hun tocht genoot gewekt. Toen hij het vuur en de st-oomende thee zag. ging hij. verschrikt overeind zitten. „Ik.... ik.... heb me verslapen: stamelde hij. „Heel jammer. Ik Forsyth had niet de minste neiging om hem een standje te maken over zijn gebrek aan waakzaamheid. „Spaar je verontschuldigingen", ontbrak hij hem vriendelijk, „we begrepen dat je rust noodig had en het ontbijt is klaar. Laten we aanvallen. Hoe eerder we door gaan hoe beter". Toen ze gegeten hadden, vervolgden zij hun weg. Naarmate zij voortgingen werden de heuvels steiler. De lucht blies koeler en riviertjes haastten zich naar beneden. Klate rende watervallen in wondermooie om lijsting van groen, deden zich aan het oog op. Ze trokken langs meer dan één duize lingwekkende afgrond, passeerden primitieve bruggetjes, die hun een koude rilling langs de rug deden loopen en- bereikten eindelijk een hellende grasvlakte, waar zij besloten te rusten voor hun „lunch". Zij waren nu hoog genoeg om over de lagere heuvels heen te kunnen kijken en terwijl Ching een maaltijd van boonenpurée en tarwekoekjes bereidde, lieten Kathleen en Dick Forsyth den blik dwalen langs den weg waar-zij vandaan gekomen waren. De daken en tempels van Pi-Chow glansden in

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2