Kon» Ned Voetbalbond de uitslagen. ranclijstjes. afdeeling i. afdeeling iii. Herenmode-Artikelen Joh.Elzer r.k. voetbal hockey In de competitie om het landskampioenschap behalen D. W. S. en Velocitas hun eerste punt. S. V. en Go Ahead spelen 44 gelijk. Blauw Wit weer eerste klasser. Overmaas en Vitesse degradeeren naar de tweede klasse. B. S. klopt H.V.V. met 32. Prachtige overwinning van Beverwijk op A. P. G. S. E. D. O. wint te Nijmegen in de tusschenronde om den Ned. Voetbalbeker met 3—0 van Quick. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. MAANDAG 29 APRIL 1935 p. w. S.Velocitas 00 p,' s. V.—Go ahead 44 AFDEELING 1. Promotie tweede klasse: 2. V. V.—Blauw Wit 1—3 Promotie derde klasse: pe VolewijckersHercules 0—0 Promotie reserve tweede klasse: W. F. C. 2—H. F. C. 2 3—3 Reserve tweede klasse A: K. F. C. 2—W. M. S. 2 34 AFDEELING EL Promotie tweede klasse: H. B. S.H. V. V. 3—2 Promotie derde klasse: U. V. S.—For tuna 1o De HollandiaanV. O. C. 3—2 Derde klasse A: AlphiaR. V. C. 00 AFDEELING ED Promotie tweede klasse: VitesseS. C. H. 12 Tweede klasse A: Zwolsche Boys—Robur et Velocitas 42 U. D.—K. H. C. 1—2 Tweede klasse B: Zutphania—Be Quick 5. AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: Willem EL—Palemig 22 AFDEELING V. Promotie tweede klasse: Frisia—De Kooi 1 Om den Ned. Voetbalbeker. (Zesde ronde) FeijenoordFluks 4 (Tusschenronde) Quick (N.)—E. D. O. 0 kampioenschap van nederland. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. P. s. V. 3 2 10 5 12—6 1.67 Go ahead 3 2 10 5 6—4 1.67 Ajax 3 2 0 1 4 2—1 1.33 Velocitas 3 0 12 1 2—4 0.33 D. W. S. 4 0 13' 1 0—7 025 Promotie tweede klasse Blauw Wit Overmaas Z. V. V 7—1 5—5 5—11 0.50 Promotie reserve tweede klasse: W. F. C. n Spartaan II H. F. C. n 5—4 42 3—6 Promotie vierde klasse: Beverwijk Amstel A. P. G. S. 11—1 0—4 1—7 AFDEELING II. Promotie tweede klasse H. V. V. H. B. S. O. D. S. 4—4 6—6 2—2 Promotie derde klasse: Kennemers Fortuna U. V. S 1 4—3 2—2 2—3 Promotie tweede klasse Hengelo S. C. H. Vitesse 3—2 6—5 3—5 2.— 0.- 0.— rVoor betere Zelfbinders GRATIS T'omps,|'3al (Adv. Ingez. Med.) AFDEELING IV. Promotie tweede klasse Roermond 2 Willem n 2 Middelburg (a) 2 Palemig 2 5—1 3—2 0—1 2—7 (a) Middelburg heeft een protest tegen Wil lem n ingediend. AFDEELING V. Promotie tweede klasse Hoogezand De Kooi Frisia 4—1 4—5 3—5 Na-competitie nummers twee. N. A. C. Haarlem G. V. A. V. Heracles 7—6 3—3 4—8 7—4 2 0.67 0.67 Promotie Vierde klasse. Beverwijk-A. P. G. S. (7-1) De grootste Beverwijk-optimist zou een dergelijken uitslag nooit hebben durven voor spellen en toch is die verdiend! De Amsterdamsche politiemannen kwa men wegens autopech bijna 20 minuten te laat aan. De scheidsrechter en de grensrech ters stonden echter geduldig te wachten. De politie-aanvoerder raadt goed. Te vijf minuten voor half drie trapt Markx af. De leiding berust bij den heer Peper, bij gestaan door de grensrechters De Levie en Linden. Direct valt Beverwijk vurig aan, doch het eerste schot gaat naast: de keeper trapt weg; de Wij kers bemachtigen weer den bal: Maenhout zet voor en Teeling zorgt op so lide wijze voor 10. Groote vreugde in het rood-wïtte kamp. Luide aangemoedigd door het vrij talrijke publiek krijgt Beverwijk weer gelegenheid, aan te vallen, doch een corner is het resul taat. Deze wordt eerst weggewerkt, maar niet ver genoeg, zoodat Maenhout weer in het bezit van den bal komt. Hij zet goed voor en A Markx kopt keurig in. 20). Dadelijk volgt weer een corner voor Be verwijk. gevolgd door een voor A.P.G.S.. beide leveren niets op. Nog eenige corners worden op beide doe len genomen en dan krijgt Van Amersfoort den bal. hij brengt even op, zet over naar Maenhout, die scoort (30). Dit wordt-de Politie toch te bar. Vurig valt, zij aan Bij een ingooi weten zij op goede wiize den stand op 31 te brengen. De Wij kers krijgen nog eenige kansen, maar de Amsterdamsche keeper redt eenige malen mooi. Dan is het rusten. In het Wijkerkanri is men best te spreken, want deze mooie voorsprong belooft een goed resultaat. Dadelijk na de rust zetten de Wijkers er weer een goed tempo in. Succes blijft niet uit. want vrij spoedig is het 41 door Theo Kuijer. Een ver schot van Van Amersfoort zou bijna den keeper der Amsterdammers heb ben verrast. Even later krijgt Beverwijk een penalty; deze wordt door W. Kuijer genomen, maar de keeper van A.P.G S. weet het schot te hou den en tot corner te verwerken. Deze wordt weggewerkt. Bij den volgenden Beverwijk-aanval ko gelt een der A.P.G.S.'ers in eigen doel. (51). Intusschen zitten de bezoekers niet stil, maar hun lukt niets. De Wijkers verdedigen stug. Slecht schieten is mede oorzaak dat de politiemannen geen succes kunnen boeken. Bij de Wij kers gaat het beter, want wan neer zij weer voor het doel der gasten komen is het Markx, die na een gemeenschappelij- ken aanval den stand op 61 brengt. De bezoekers komen nu al te dicht bij Adri- chem: eenige malen moet deze handelend optreden, doch succes voor AP.G.S. blijft uit. Zelfs een vrije trap op den rand van het be ruchte gebied levert haar niets op. Na dezen druk op het Wijker-doel, die goed wordt doorstaan trekken de Wij kers weer ten aanval; Kuijer Sr., zorgt voor 71. De bezoekers laten nog even zien dat ze kunnen voetballen, doch slechts enkele cor nel's is het resultaat. Als de heer Peper het einde aankondigt, heeft Beverwijk in deze promotie-competitie al vier punten binnen. BUITEN DE COMPETITIE. B. F. C.Stormvogels (26) Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van B.F.C. te Bussum speelde Stormvogels Zondag aldaar een wedstrijd tegen deze ver ging. Al spoedig was te zien, dat de Stormvogels hun tegenpartij de baas waren. In de Stormvogels-voorhoede was Van der Merkt de motor. Steeds weer bracht hij den bal in de richting van doel. Dit. werd ver dedigd door een doelman, die niet altijd een betrouwbaren indruk maakte. Het duurde dan ook niet lang of Van der Merkt had succes. Op den linkervleugel speelde bij Storm vogels Prins niet onverdienstelijk. Door han dig naar binnen te zwenken wist hij zelfs een mooi doelpunt te maken (02). Pas na dat Stormvogels den stand op 03 had ge bracht, wist B.F.C. tegen te scoren, welk tegenpunt door de blauw^witten nog voor de rust beantwoord werd. Rust 1—4. Ook na de rust behield Stormvogels het initiatief. Wey deelde op de spilplaats tal van goede centers uit. En het resultaat zou zeker meer dan twee doelpunten geweest zijn van Van der Merkt en Van der Lugt als door den rechtervleugel net zoo goed gespeeld was als de vorige week in België. De Stormvogels-defensie kon over het ge heel haar werk vrij gemakkelijk af. Zij werd nog eenmaal gepasseerd, zoodat. Stormvogels met 62 won HAARL. VOETBALBOND. De Uitslagen. H. V. B.-elftal-Haarlem 2 4 Promotie-Competitie 2de klasse V. V. H.Haarlem 3a i5 Promotie-Competitie 3e klasse. Groep A; Kinheim 4D. O. A. Groep C: Kenau 4Kinheim 5 j Gewone Competitie. Afd. 3A: Spaamestad 3—Kennemers 7 Afd. 3 E: R. C. H. T—Kennemers 10 (Kenn. n. 0. Juniores-Competitie Afd. C: H. F. C. cHaarlem c 4— Afd. D: R. C. H. d—Beverwijk b (uitgesteld). Efd. E: E. T. O.Bloemendaal c 1— Afd. F: Kennemers cH. F. C. d 4— Afd. G: Haarlem eR. C. H. g 0— DE SCHOOLWEDSTRIJDEN. Te Haarlem. DE FINALES. Zaterdag was het E.D.O.-terrein voor de finales bestemd. Precies kwart over negen bonden H.B.S. A 7 en le H.B.S. B 6 den strijd aan in der verliezersfinale van afd. D. Het was een aar dige strijd, die met 2—1 door le H.BS. B 6 gewonnen werd, zoodat dit elftal het diploma verwierf. Te tien uur traden H.B.S. A I en H.B.S (Velsen) in het strijdperk. De Velsenaren. die met de rust met 10 achter stonden, verlo ren met 50. Daardoor was H.B.S. A onge slagen kampioen van de A-afdeeling, zooals blijkt uit den volgenden stand: H.B.S. A 4 4 0 0 8 17—3 le H.B.S. B 3 2 0 1 4 8—5 Rijkskweekschool 4 1 1 2 3 1012 HB.S. (Velsen) 4 1 0 3 2 8—15 M.T.S. 3 0 12 1 6—14 De H.B.S. A verwierf daarmede den fraaien wisselbeker van den H.V.B. Te kwart voor elf was de beurt aan de ver' liezersfinalisten van afd. E, nl. Julianaschool (Zwanenburg) en v. Eeghen-Instituut (Aer- denhout) De Zwanenburgers speelden een vlot par tij Ij e en wonnen met 51. Ook zij zullen een diploma ontvangen. Daarna was het rusten'tot half twee. Toen werd begonnen met den eindstrijd van afd. D. welke ging tusschen le Centrale school 2 en U.L.O. B 6. Dit was ook een spannende wedstrijd, die door U.LO. B 6 met 2—0 werd gewonnen. Inmiddels hadden op het hoofd veld voor de B-afdeeling de U.L.O. B 1 en 2e H.B.S. B 1 den strijd aangebonden. De spanning zat er spoedig in. vooral toen de 2e H.B.S. B nog voor de rust een achter stand van 3—0 tot 32 verkleinde Helaas was na de rust van spanning geen sprake meer. De U.L.O. B'ers voerden den stand tot 112 op, waardoor zij voor de derde maal beslag op den kampioenstitel legden. In afd. C streden Ambachtsschool 1 Bronsteeschool 1 (Heemstede) om de over winning, die door Ambachtsschool 1 met 21 werd behaald. Als slotstuk van dezen middag' volgde de' E-finale, meestal de aardigste wedstrijd van den dag. Hier geen uniforme clubcostuums, maar een mengeling van kleuren, terwijl het spelen in „colbertje" of kieltje geen uitzon dering is. O.L.S. 34 (Overtonstraat) en Noor- derschool II hebben elkaar eiken duim gron-ds betwist. Met rust- leidde Noorder- school met 21, doch na de rust wist O.L.S 34. geholpen door den wind den achterstand in een 32 overwinning om te zetten. Onmiddellijk na afloop werden de prijze door den Bondsvoorzitter, den heer v. Aart met een toepasselijk woord uitgereikt Zoo behoort dit Paaschtournooi weer tot het verleden Er hebben 132 elftallen aan deelgenomen; 165 wedstrijden zijn er ge speeld; vijftig scheidsrechters hebben wedstrijden geleid. Heel wat terreinbewaar ders hebben dagelijks de kleedlokalen kun nen schoonvegen. Talrijk zijn de jongens die, hetzij door te spelen, hetzij door toe te zien een prettige Paaschvacantie hebben gehad. De uitslagen waren dus: D-finale-verliezers: H.B.S. A 7le H.B.S. B 6 0—2 A HB.S. A 1HB.S. (Velsen) 50 E-finale-verliezers; Julianaschool—v. Eeghen-Instituut 5—1 (Zwanenburg) (Aerdenhout) D-finale: U.L.O. B 0—le Centrale 2 2—0 B-finale: U.L.O. B 1—2e H B.S. B 1 11- C-finale: Ambachtsschool 1—Bronsteeschool 2—1 (Heemstede) E-finale: O.L.S. 34Noorderschool II Het Elswouttournooi. V. S. V. 2 WINT DE FINALE Amsterdamsche politie-elftal A. P. G. S. beleefde niet veel pleizier van haar reis naar Beverwijk voor het spelen van een promotie-degradatiewedstrijd. Met- pen 7—1-nederlaag keerden zij naar de hoofdstad terug. Hierboven-; aanvoerder Maenhout danst een vreugdedans bij het eerste doelpunt. Zondag werd een wandelmarsch gehouden door de duinstreek om Beverwijk, als onderdeel van den tweeden Wandelsportdag van de D. H. A. K. De organisatie berustte bij de R,-K. S. V. ,,D. E. M." te Beverwijk. Een foto van dè kopgroep voor het K. S. A.-gebouw in de Peperstraat te Beverwijk. Kampioenschap van Nederland. A.s. Zondag worden de volgende wedstrij den gespeeld: AjaxD. W. S. Go ahead-Velocitas. Om den Ned. Voetbalbeker. De volgende acht clubs zijn nog voor het tournooi om den Ned. Voetbalbeker overge bleven: E D. O., Stormvogels. Feijenoord Helmond, Blauw Wit P. s. V., Juliana en Ve locitas. A.s. Zondag wordt o.a. gespeeld Feijenoord E. D. O. De uitslagen. Om het landskampioenschap. VoléndamS.-D.O.U.C. 40 Kerkrade—Kolping 3_i Promotie-degradatie. D.H.L.Teylingen 2—3 Competitie: H.M.S.—V.V.IJ. 2—2 Spartaan—Graaf Willem 1—0 V.V.IJ. n—M.S.V. 3—1 FortitudoOlympia 3—2 L. en S.Graaf Floris 05 VOETBAL IN ENGELAND. De uitslagen van de wedstrijden van Zater dag luiden als volgt: Eindstrijd Cup: Sheffield WednesdayWest Bromwich 42 Voor de Competitie: Aston VillaMiddlesbrough ChelseaManchester City Derby County—Blackburn Rovers Huddersfield Town—Birmingham Leicester City—Arsenal Preston North End—Leeds United Sunderland—Portsmouth Tottenham HotspurLiverpool Wolverhampton WanderersStoke City De eindstrijd om den Engelschen beker. 0- 4—: 1 2—2 3— 0- 4—1 5—1 2—1 4—2 SHEFFIELD WEDNESDAY WINT MET VAN WEST BROMWICH ALBION. Uit Londen: Voor meer dan 90.000 toeschou wers had Zaterdagmiddag in het Wembleysta- don de Bekerfinale plaats tusschen West Bromwich Albion en Sheffield Wednesday, wel ke wedstrijd na een spannenden kamp door Wednesday met 42 gewonnen werd. Onder leiding van den heer Fogg de zelfde die onlangs te Amsterdam den landenwed- strijd NederlandBelgië leidde werd pre cies op tijd begonnen. In verband met de minder gunstige weers omstandigheden was Koning' George niet aan wezig. De Prins van Wales liet zich aan de spelers van beide ploegen voorstellen en daarna kon de ontmoeting beginnen. Het is een buitengewoon fraaie wedstrijd ge worden, waarin de beslissing eerst in de laatste minuten viel. En niet alleen werd er fraai spel te zien gegeven, de ontmoeting was rijk aan spannende momenten. Het begin was sensa tioneel. Na den aftrap nam de midvoor van de Wednesday Palethorpe den bal mee en schoot onhoudbaar langs Pearson. Het spel verplaat ste zich vlug van doel tot doel, doch de verde digingen waren zeer safe. Eerst na 20 minuten spelen zag de linksbuiten van de Albion Boyes, kans om in vollen ren een prachtig schot te lossen, dat doel trof, waarmede de stand weer gelijk was geworden (11). In dezen stand kwam voor de rust verder geen wijziging meer. In de tweede helft ging het spel wederom volkomen gelijk op. Eerst een kwartier voor het einde hernam de Wed nesday de leiding toen Hooper, de rechtsbui ten, het leder goed vrijmaakte en den Albion- keeper geen kans gaf. Enkele minuten later was het Sandford die na keurig samenspel in de voorhoede den gelijkmaker scoorde (2—2). De Albion bleef verder iets sterker, maar juist aan den anderen kant kwamen de doel punten, Toen er nog vijf minuten te spelen waren en ieder dacht dat een gelijk spel bet eindresultaat zou zijn wist Rimmer op bijzon der fraaie wijze aan Wednesday de leiding te hergeven en voordat de Albion van den schrik bekomen was had dezelfde speler wederom scoord (42). Met dezen stand kwam het einde. Na 28 jaren is de Wednesday dus wederom in het bezit van de waardevolle trophee geko men en wel voor de derde maal in de periode, dat om den Beker gespeeld wordt. Overigens zijn de zes doelpunten ook een record, want sedert 32 jaren zijn er in een Cupfinale in to taal geen 6 doelpunten meer gescoord. België—Duitschland (16) Zware nederlaag voor Belgisch elftal. Uit Brussel: Voor slechts 30.000 toeschouwers het Eeuwfeeststadion was maar voor de helft gevuld had Zondagmiddag onder lei ding van den Nederlandschen scheidsrechter Van Moorsel de landemvedstrijd België— Duitschland plaats, welke een groote overwin ning voor Duitschland heeft opgeleverd. Met Nederland-Duitschland (2-1) Een 21 zege het slot van een fraai Nederlandsch seizoen. Voor 4000 toeschouwers had Zondagmiddag 21 het Olympisch Stadion te Amsterdam de twaalfde hockeylandenwedstrijd Nederland Duitschland plaats, welke ontmoeting door de Oranjehemden met 2-1 werd gewonnen, 'n zege die zeker verdiend mag worden genoemd. Duitschland werd over het "algemeen sterker geacht dan Engeland, hetgeen onjuist is ge bleken. Maar de 21 overwinning op onze zoo zeer gevreesde Oosterburen accentueert nog eens duidelijk het meer dan fraaie resultaat, dat Holland enkele weken geleden tegen En geland behaalde. Te ruim half vijf werd begonnen, nadat de beide volksliederen waren gespeeld. De leiding was in handen van de heeren Van 't Lam (Nederland) en Heimann (Duitsch land). De opstelling was als volgt: Nederland: Doel: J. de Looper (Hilversum) Achter: De Waal (Amsterdam) en Tresling (H. O. C.) Midden: H. de looper (Hilversum) Houtza ger (Gooi) en van Lierop (Hilversum). Voor: Gunning 'Bloemendaal). Schnitgeq (P. W.) Van den Berg (Amsterdam), Caviët (Gooi) en van der Haar (H. H. IJ. C.) Duitschland: Doel: Warnholtz (Harvestehude Hamburg) Achter: Kemmer (Berliner H. C.) en Zander (Berliner S. V.) Midden: Gerdes (Munchener S. C.), Kleln- geist (Berliner S. V.) en Schmalix (Berli ner J. C.). Voor: Bieberach (Berliner H. C.) Hamel (Berliner H. C.) Weiss (Berliner Sportclub) Scherbarth (Berliner S. V.) en Katzenstein Harvestehude Hamburg Het Oranjeteam was aanvankelijk iets ster ker, hetgeen enkele corners op het Duitsche doel tot gevolg had. De Duitsche keeper kreeg enkele schoten te verwerken, waarbij hij zich zeer betrouwbaar toonde. De tegenaanvallen waren zeer gevaarlijk: Duitschland kreeg twee strafcorners te nemen. Bij de tweede straf- corner plaatste Weiss keihard in, maar een stok van een der Oranjehemden hield het schot uit het doel. Even later loste Scherbarth een prachtig schot, dat keurig door onzen keeper gehouden werd. Houtzager verplaatste daarop het spel Het meeste gevaar in onzen aanval kwam van rechts, waar Gunning goed in vorm bleek te zijn. Bij de Dultschera werd het spel zeer kort gehouden, waardoor onze verdediging steeds gelegenheid kreeg om in te grijpen. E'en schot van den linksbuiten Katzenstein werd keurig door de Looper gestopt. Na zeer snel combineeren was Scherbarth even later door onze verdediging heen. Zijn schot ging langs keeper De Looper, die uit zijn doel gekomen was. maar Tonny van Lierop was teruggesneld en in doel liggend, sloeg hij den bal er uit Inderdaad gebeurde dit echter achter de doellijn, zoodat de heer Heimann terecht doelpunt voor Duitschland gaf. Er waren toen 20 minuten gespeeld. (0—1). Het verschil in spelsysteem was intusschen duidelijk naar voren gekomen. Holland speelde het snelle open aanvalsspel, waarin voortdurend de vleugelspelers betrokken werden. Duitschland daarentegen zocht zijn heil in korte passes, waarin het binnentrio het grootste aandeel had. Van eenige meerderheid was geen sprake; beide verdedigingen kregen volop werk. De strijd was uiterst spannend, niet het minst door het razend snelle tempo, waarin gespeeld werd. Aan beide kanten werden weer enkele corners genomen; bij een daarvan schoot Van der Berg keihard in. Een der Duitsche backs werkte den bal met de knie uit doel; de daar voor gegeven strafcorner had ook al geen re sultaat. Bieberbach, de Duitsche rechtsbuiten geraakte geblesseerd en werd vervangen door Uhl (Berlijn). In den stand kwam verder geen verande ring meer, zoodat de rust met 10-voorsprong voor Duitschland inging. V. S. V. 2 heeft tegen E. D. O. 2 de finale van het E-lswout-tournooi gewonnen met 31 Schoten won van Zandvoort de verliezers- ronde met 43. De strijd D. I OZeemeeuwen had een 33 gelijk spel tot resultaat. In ons volgend nummer komen we hierop rust leidde Duitschland met 21.111 de tweede nader terug. 1 helft werd de stand tot 61 opgevoerd. De tweede helft. Direct na de hervatting werkte Van der Haar zich tot den slagcirkel door, maar zijn keurig schot ging schuin voor doel langs naast. Zonder bepaald gevaarlijk te zijn was Duitschland in het veld eenigen tijd iets ster ker, maar aangemoedigd door het geestdrif tige publiek gingen de Oranjehemden al spoe dig weer tot den aanval over. Wederom werden enkele corners genomen, maar door slecht aangeven hadden deze geen resultaat. In drie minuten twee goals! Toen kwamen de momenten waarin de overwinning werd bevochten. Een der Hol- lancische aanvallen had een strafcorner tot re sultaat. Ditmaal kwam Tresling, de strafcor nerspecialist, naar voren en uit den goed aan gegeven bal van Van der Haar scoorde Tres ling met een hard laag schot, dat langs vele beenen ging', den gelijkmaker. (11). Er wa ren toen twaalf minuten gespeeld. Twee minuten later herhaalde zich precies hetzelfde. Wederom nam Van der Haar een .strafcorner, keurig werd de bal neergelegd en Tresling sloeg met een hard laag schot het tweede Nederlandsche doelpunt langs de Duitsche verdedigers. (21) In drie minuten tijds was een naderende nederlaag in een overwinning omgezet. Met nog twintig minuten spelen voor de öoeg was het zaak. den eenmaal verkregen .voorsprong te handhaven Duitschland was na deze beide Nederlandsche doelpunten iets in

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3