BLACK-BOy Piet peinst: PRUIM TABAK Haarlem's Kunstschatten. Handelsverkeer met Italië. VoOrloopige regeling tot 30 Juni verlengd. Afwijkende voorwaarden voor versche visch. Bij een op 19 Februari j.l. afgekondigd de creet van de Italiaansche regeering, werden bij den invoer van Italië nagenoeg alle artikelen gecontingenteerd, welke te voren nog niet aan contingenteeringsmaatregelen waren onder worpen. Eenigen tijd daarna werd, zooals bekend, een bijzondere regeling: getroffen voor den invoer uit Nederland krachtens welke voor den tijd van 19 Februari tot 30 April 1935 de invoer werd toegestaan van alle uit Nederland ver zonden Nederlandsche en Nederlandsch-Kolo- niale goederen welke door het decreet van 19 Februari werden getroffen, tot een hoeveel heid gelijk aan 100 pet. van den invoer gedu rende hetzelfde tijdvak van 1934. Deze voorloopige regeling is, blijkens tele grafisch bericht van H. M.'s gezant te Rome, thans tot 30 Juni verlengd, met dien verstande, dat zij zal gelden voor de goederen voorkomen de op de z.g. lijst B., welke in hoofdzaak de artikelen bevat, welke bij genoemd decreet van Fcbr. werden gecontingenteerd. Voor de producten, welke vóór 19 Februari reeds gecontingenteerd waren, alsmede voor versch vleesch, runderen, radiolampen en edel- steenen, zijn de contingenten vastgesteld, over eenkomstig den invoer gedurende de laatste twee, aan de contingenteering voorafgaande jaren. Voor versche visch is een afwijkende rege ling getroffen. Weèr eens één roofoverval te Oss. Vijf verdachten gearresteerd. NOODLOTTIG VERKEERSONGEVAL. Dinsdag is de zeereerwaarde heer J. M. L. Kitslaar, pastoor van Zeeland (N. Br.) bij een aanrijding door een motorfiets gedood. Toen de pastoor bij de kerk in de kom van het dorp den weg wilde oversteken, werd hij door den motorrijder O. uit St. Oedenrode, die juist uit de richting Uden kwam. aangereden en tegen den grond gesmakt. Hij was vrijwel op slag dood. Strafzaak tegen gemeente architect. Over den aankoop van steenen. Dinsdag behandelde het Gerechtshof te Am sterdam de strafzaak tegen den 45-jarigen ex- gemeentearchitect van Huizen. Hij moest zich verantwoorden wegens valschheid in geschrifte en gebruik maken van het valsche geschrift. In de dagvaarding werd hem ten laste ge legd, dat hij op of omstreeks 9 Februari 1931 te Huizen of elders in Nederland opzettelijk valSchelijk had doen opmaken of vervalschen door den boekhouder der gemeente Huizen een geschrift, dat als volgt luidde: „Certificaat van betaling. De kassier van openbare werken gelieve uit te betalen aan ge broeders Loodsma, wonende te Amsterdam, de somma van een duizend drie honderd vier en zestig gulden wegens levering van 62.000 straat steenen a f 0,22. Het stuk was geteekend dooi den gemeente-architect en voorzien van den naarh van den burgemeester van Huizen. De ex-^émeénte-architect -heeft 'volgens de dag vaarding gebruik gemaakt van dit vervalschte geschrift door het ter uitbetaling te doen aan bieden. Verd. zou voorts een kwijting valsche- lijk met den naam van P. Loodsma ondertee kend hebben met de bedoeling dit stuk tot be wijs te doen dienen voo rde ontvangst van f1364. De officier van justitie had wegens valsch heid in-geschrifte, twee maal gepleegd, een ge vangenisstraf van anderhalf jaar gerequireerd. De rechtbank sprak den man vrij van het hem ten laste gelegde. Als eerste getuige werd gehoord de schrift kundige, dr.. J. Schrijver, die verklaarde, dat de valsche handteekening zonder twijfel door verdachte was gezet. Er is tegenspraak in de schrifteigenschappen, de handteekening is niet met een spontane schrijfbeweging gezet. De vormen zijn bestudeerd en voorzichtig zijn de letters neergezet- De verdachte ontkende hardnekkig, de val sche handteekening te hebben gezet. Nadat een groot aantal getuigen was ge hoord, werd de zitting geschorst tot Zaterdag. DOOR EEN VRACHTAUTO GEDOOD. Dinsdag werd de 68-jarige rijwielhersteller J. W. Dengerink door een vrachtauto, be laden met grint, aangereden in de Emma- straat te Lochem. De ongelukkige was op slag .dood. Vordering van Barmat toegewezen. Opheffing van beslag bevolen. Naar men weet heeft de civiele Kamer der Rechtbank te Amsterdam onlangs „De Tele graaf'* veroordeeld tot betaling van 1500 schadevergoeding in verband met een door dit blad gepubliceerd, voor den heer Barmat beleedigend artikel. Na dit vonnis heeft een zekere heer Van N. onder „De Telegraaf" beslag gelegd op het den heer Barmat toekomend bedrag; de heer Van N. beweert namelijk een vordering op Barmat te hebben ten bedrage van f 4000 zijnde 15 maanden salaris van 200 per maand en ongeveer f 1000 aan voorschotten. De heer Van N. beweert n.l., sinds Januari 1934 als secretaris bij den heer Barmat te zijn aangesteld en eenige reizen naar het buitenland voor den heer B. te hebben ge daan. De heer B. ontkende deze dienstverhouding en had zich derhalve tot den president van de rechtbank gewend, met verzoek, in kort geding de opheffing van dit beslag te ge lasten. Dinsdag deed de President Mr J. W. Huy- singa uitspraak. Hij beval opheffing van het beslag, stelde dus den heer Barmat in het gelijk aangezien van het beweerde vorde ringsrecht van den heer Van N. onvoldoende was gebleken. Gedaagde de heer Van N. is derhalve veroordeeld in de proceskosten ten bedrage van 55. Inmiddels heeft de heer Van N. reeds de dagvaarding tot betaling van deze vorder ine ad 4000 bij de volledige Kamer der Ree11' bank aanhangig gemaakt. Hij meent n.l. di vordering in het gewone proces wel te kunnen aantooner In de Bussumsche straat te Oss is gister nacht een overval gepleegd. De heer W„ die als zeer bemiddeld bekend staat, ging om 12 uur naar huis en werd in genoemde straat door vier a vijf personen overvallen. Hij verzette zich hevig, doch de aanvallers wierpen hem tegen den grond en snoerden hem den mond. Tegelijkertijd door zochten zij zijn zakken. Met de portemonnaie, inhoudende ruim 70 gulden, maakten zij zich uit de voeten. De heer W. ging onmiddellijk naar huis en deelde de politie telefonisch het voorgevallene mede. Deze stelde onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in, en kon spoedig overgaan tot de arrestatie van een 5-tal ongunstig bekend staande personen, die ervan verdacht worden den overval te hebben gepleegd. Dinsdag zijn zij voor burgemeester Ploegmakers geleid, die hen een langdurig verhoor heeft afgenomen. De mannen ontkenden allen hardnekkig, doch werden op het politiebureau in arrest ge houden. Vrouwen Vredesgang 1935. Het Centraal Comité tot organisatie van den Vrouwen Vredesgang 1935 deelt ons mede, dat er groote belangstelling in het land bestaat voor deze betooging op 18 Mei a.s. in Den Haag. Ook in het buitenland trekt deze propaganda voor den vrede aandacht, en vindt daar na volging. De Vrouwen Vredesgang bedoelt evenals die in 1934 een waardige, indrukwekkende betoo ging voor den vrede te vormen, waaraan door vrouwen van alle richting, stand en godsdienst zal worden deelgenomen. Boven wat haar scheidt zijn deze vrouwen één van zin in haar strijd tegen den mensch- onteerenden oorlog, en vóór vreedzame be slechting van conflicten tusschen staten. Het enthousiast en hard werken der plaat selijke comité's geeft het Centraal Comité de overtuiging dat het aantal deelneemsters grooter zal zijn dan het vorige jaar. 't Spreekt van zelf dat aan zulk een lande lijke actie groote kosten zijn verbonden. Het Centraal comité hoopt financieel in staat te zullen worden gesteld daarmee door te gaan. Het doet daartoe een beroep op alle vrouwen en mannen in Nederland, die het alles over- heerschend belang van den wereldvrede voor de menschheid inzien, om daartoe een steen tje bij te dragen. Het gironummer is 96900 ten name van W. A. v. Sonsbeek, Langendijkstraat 13 te Haar lem,, Secr.-Penn. van den Vrouwen Vredes gang. Adressen in de omgeving, waar men zich voor deelneming kan opgeven en inlichtingen kan krijgen zijn: Beverwijk: Moensstraat 12. IJmuiden: Kennemerplein 11. Bloemendaal: Bloemendaalscheweg 111. Heemstede: Postlaan 1, H. Peperkornstraat 2, Zandv. Allee 10. Santpoort; Joh. Verhulstweg 29. Zandvoort: Zandvoortschelaan 11. WOENSDAG 1 MEI 1935 Obligaties van „De Tijd". Dinsdag heeft het Amsterdamsche Gerechts hof in Raadkamer het verzoek behandeld van de N.V. Drukkerij De Tijd tot bekrachtiging van het besluit, genomen in een vergadering van obligatiehouders, om de aflossing dei- obligaties uit te stellen tot 1940. Dit besluit is indertijd genomen met een meerderheid van ruim duizend tegen 46 stemmen. In eerste instantie heeft de rechtbank deze bekrachtiging geweigerd. Zij overwoog daar bij o.m., dat een dergelijk uitstel de gezamen lijke belangen der obligatiehouders zou scha den en dat uit niets bleek, dat in de jaren tot 1940 het bedrijf rendabel zal zijn. Van dit vonnis is De Tijd in hooger beroep gegaan. Inmiddels heeft deze N.V. een reorga nisatieplan uitgewerkt. Volgens dit plan zal „De Spaarnestad" het verlies van de N.V. Drukkerij „De Tijd" dekken over 1935 tot een maximum van f 50.000 en voor de jaren 1936, '37 en '38 tot maxima van resp. 35.000, 20.000 en 10.000 gulden. Mr. Grosheide trad Dinsdag op voor De Tijd. Mr. van Regteren Altena bepleitte de belangen van de minderheid der aandeelhouders. KONINKLIJKE PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Naar Aneta-Holland verneemt, zal door den Raad van Bestuur der N.V. Koninklijke Paket- vaart-Mij. aan de op 14 Juni a.s. te houden Jaarüjksche Algemeene Vergadering van Aan deelhouders worden voorgesteld, over 1934 geen dividend uit te keeren. NED. BOND VAN DOOFSTOMMEN- VEREENIGINGEN. Congres te Groningen. Onder voorzitterschap van den heer A. Zegerius heeft de Ned. Bond van Doofstom- menvereenigingen te Groningen gecongres- seerd. In zijn openingsrede constateerde de voorzitter met groot genoegen dat de bond in vier jaren tijd is uitgegroeid tot een vereeni- ging, die alle neutrale vereenigingen van doofstommen omvat en reeds in dien korten tijd veel invloed heeft gekregen. De heer J. van Praag te Amsterdam, de secretaris, bracht het jaarverslag uit, dat in optimisschen toon was gesteld. O.m. werd ge memoreerd dat in samenwerking met andere instanties een arbeidsbureau tot stand is gekomen. Na discussies over dit verslag werd de zit ting tot Zondag verdaagd, nadat men nog eenige uren gezellig samen was gebleven met de ontvangende vereeniging. Op den tweeden congresdag kwam het fi nancieel verslag van den bondspenningmees- ter den heer L. Monasch te Groningen, in be handeling, te zamen met de begrooting. Beiden werd goedgekeurd. Nadat eenige huishoudelijke voorstellen waren behandeld begaf men zich te twaalf uur naar het monument van Guyot. den wel doener der doofstommen, op het Guyotplein om aan den voet van het eenvoudige monu ment een krans neer te leggen. Deze plech tigheid had plaats door den voorzitter den heer A. Zegerius, die doofstom is en zijn rede uitsprak in gebarentaal, terwijl de hoorende secretaris, de heer J. van Praag, diens rede voor de belangstellende niet-dooven voorlas. De directeur van het Groningsche doof- stommeninstituut, de heer Büchli, dankte voor de hulde aan de nagedachtenis van Guyot gebracht. Word! vervolgd Stoere stuurman stuurt door stormen; Stuurboord, bakboord, keer op keer; In zijn mond doet BLACK BOY nèt zoo; Bakboord, stuurboord, heen en weer. GESAUSDE ZWARE (Adv. Ingez. Mei.) Afscheid van den Oostenrijk- schen zaakgelastigde. Onze Haagsche correspondent schrijft ons: Dinsdagmiddag bood de naar zijn land te- rugkeerende Oostenrijksche zaakgelastigde Alexis een thee aan een groot aantal verte genwoordigers der Nederlandsche pers aan. Gedurende de twee jaar van zijn verblijf hier te lande, had hij op zeer vriendschappelijken voet met de Nederlandsche journalisten ge staan en thans, bij het afscheid, gaf hij nog eens op vleiende wijze uiting aan zijn gunstig oordeel over wat de dienaren van de Koningin der Aarde in het door hem om tal van redenen geprezen Holland presteeren. Ook over hun kritiek had de heengaande zaakgelastigde woorden van lof over. Dit genoegelijk samenzijn in Restaurant Royal diende tevens voor kennismaking met den nieuwen diplomatieken vertegenwoordiger van Oostenrijk, Graaf OrsiniRosenberg, die zich verheugde tot zaakgelastigde in Neder land benoemd te zijn. Over ons land, dat hij thans voor het eerst" leerde kennen, had hij reeds heel wat goeds gehoord. De naar Weenen vertrekkende voorganger, zal daar kabinetschef van den vice-kanselier Vorst Starhemberg worden. Als goed propa gandist liet de heer Alexis niet na zijn korte afscheidsrede te gebruiken om eenige mede- deelingen over den economischen en finan- cieelen toestand van Oostenrijk te doen, waar uit men kon opmaken, dat er daar sedert eenige jaren toch een verbetering moet zijn ingetreden. Wat de bijzondere soms wel heel forsche politieke maatregelen der Oos tenrijksche Regeering betreft, verzocht de a.s. rechterhand van Starhemberg den Neder- landschen journalisten wel te willen beden ken, dat men in Oostenrijk tot inperking van vrijheidsrechten eigenlijk zeer ongaarne over gaat. Doch, zoo gaf hij te kennen, onze staat kundige tegenstanders dwingen ons door hun wijze van optreden, tot betaling met gelijke munt: in een belegerde vesting kunnen nu eenmaal niet dezelfde wetten en verordenin gen gelden als in een stad, die zich in vollen vrede en welvaart verheugt. Een halve eeuw geleden. Jan Steen's Boerenkermis (Frans Halsmuseum) Er is waarschijnlijk geen enkel zeventiende eeuwsch schilder bij het volk bekender ge weest dan Jan Steen. Geen enkele zeker over wien meer anecdotes zijn rondgegaan en misschien ook geen enkele die zoo zeer den Hollandschen volksaard volledig in zijn kunst vertegenwoordigt. Zijn naam kreeg in den volksmond een symbolische beteekenis: een huishouden van Jan Steeneen ieder weet wat daarmee wordt aangeduid en al leen de rekenmeester Bartjes kan op derge lijke populariteit -door het spraakgebruik bogen. Alleen.... heeft men hem te eenzijdig be keken en juist langen tijd die volledigheid waarmee hij onzen aard representeert, mis kend. Dat in den Jan Steen der kermissen en drinkgelagen, der min of meer uitbundige vrijages en der sotternijen ook een schilder van sublieme episoden uit Jezus' leven stak, heeft men voorbijgezien, terwijl juist door die op het eerste gezicht vreemd schijnende combinatie van vaak boertige levenslust met oprechte religiositeit hij den landaard wel heel treffend typeert. Hoe Steen aan die reputatie van lichtzin nigheid gekomen is? Het zal wel door Hou- braken gekomen zijn, die in zijn Levens der Schilders altijd erg op het anecdotische uit was en over Steen aardigheidjes vertelt, die er bij zijn lezers ingingen als klokspijs. Maar, door de latere historische wetenschap gecon troleerd, blijkt veel van Houbraken's vertel- :els uit diens duim gezogen, althans op beden kelijke wijze met de waarheid overhoop te iiggen. Het is immers al dadelijk onwaarschijnlijk dat een onverbeterlijke drinkebroer en licht mis zooals men vroeger dacht dat Steen ge weest was, een zoo omvangrijk oeuvre van hoog artistiek gehalte binnen de veertig jaar van zijn arbeidsleven kon vervaardigd heb ben. Maar het feit, dat Steen werkelijk eenige jaren van zijn leven bierbrouwer en herber gier geweest Ls, zal de fantasie van Houbra- ken en de menschen na hem, wel aan het werk gezet hebben Enfin, wij weten nu beter. En gelooven gaarne, dat Bredius het aan het rechte eind heeft als hij na Rembrandt Jan Steen den belangrijksten Hollandschen schilder noemt. Als wij in Rembrandt den mysterieu- sen toovenaar eeren, die ons in peinzerijen stort, en in Vermeer de opperste klaarheid van zijn geest bewonderen, dan komt Steen onmiddellijk na hen met zijn gezonden hu mor, zijn rijke verscheidenheid en zijn voluit prachtige schildertechniek. Want voor den liefhebber van schilderkunst is ieder werk van Jan Steen een bron van genot door de gave en vlotte schildertrant, waarmee ieder fragment behandeld is. Hij heeft zijn vak absoluut in de vingers gehad en daaruit is ook wel zijn enorme productiviteit te verkla- ren. Steen is Leidenaar van geboorte en slechts een tiental jaren van zijn leven Haarlemmer geweest. Daartegenover staat dat die tien -ar, van 1660 tot 1670, tot de beste periode an zijn productie behooren. Erg hokvast is nij in ieder geval niet geweest: hij woonde af wisselend in Utrecht, in Den Haag, in Delft, in Haarlem en eindelijk weer in zijn geboorte stad Leiden, waar hij in 1679, drie een vijftig jaar oud, stierf. Over zijn Haarlemsche jaren is het alweer de oude dokter Van der Willigen die in 1870 de eerste authentieke stukken publiceert, (v. d. W. Les Peintres de Harlem). Later zijn de gegevens over Steen door onderzoekers als Bredius, Martin en H. E. van Gelder belang rijk vermeerderd en verwerkt. In 1661 komt zijn naam in Haarlem voor op de lijst van den bediende van het Sint Lucas Gilde, die bij 72 schilders de jaarlijksche contributie moest gaan ophalen. En een jaar later wordt in de Sint Annakerk een dochtertje van hem ge doopt, welk kind vermoedelijk kort daarna gestorven is. Te Haarlem ook zal Jan Steen zijn vrouw, die een dochter van den- schilder Jan van Goyen was, gaan verliezen en in de zelfde Sint Anna (thans Nieuwe) kerk begra ven. Verschillende gevonden acten en pape rassen wijzen er op dat hij, als de meeste ar- tisten geen schitterend financier was, doch van losbandigheid spreekt niets. Als hij de kosten der ter aardebestelling zijner Marie voldaan heeft, en die plechtigheid heeft hij als een eerste klas burger doen plaats vinden, dan blijkt, hij niet aan de rekening van den apotheker gedacht te hebben. Die sinjeur, Walraven Blancken, spreekt hem een half jaar later in rechten aan over een vordering van tien gulden en vijf stuivers voor geleverde medicamenten aan wijlen mevrouw Steen en de overheid staat aan dien heer Blancken toe op een paar schilderijen van Steen beslag te leggen en uit de opbrengst zijn vordering te incasseeren. De gulden zat toentertijde blijk baar nog aan het diamant vast en was nog niet tot den gouden standaard afgezakt. Ook vond Van der Willigen een schuldbekentenis van Steen aan een Meester Geldolph van Vla- deracken voor een leening van 450 Carolus- guldens, waaruit toch weer blijkt, dat Steen tot vrij groote transacties in staat was en een typische Haarlemsche naam genoemd wordt die nog in onze stad voorkomt. Doch genoeg historie voorloopig. Steen is dood, maar zijn werk leeft nog steeds en de Kermis die hierbij afgebeeld wordt, bewijst dat dagelijks. Het is een mooi staal van zijn kunst en ge raakt er niet spoedig op uitgeke ken. Hoe levendig van bedrijvigheid is het gansche tafereel, hoe juist in gaan en staan uitgedrukt, is ieder dezer twee dozijn figu ren. Met hoe groote gemakkelijkheid is de groote compositie samengebonden, al zou men er inderdaad wel vier, vijf afzonderlijke groepeeringen uit kunnen lichten, die ieder voor zich weer een schilderij zouden vormen. Rustig kermisvierend zit rechts dat viertal om hun tonnetje. Wat is die luisterende hou ding van het vrouwtje goeddaar wordt door den sinjeur dien wij op den rug zien, een grap verteld die zijn overbuur lachend toe hoort en die de knaap in het prachtig ge schilderde witte hemd blijkbaar al lang kenthij stopt, ongeïnteresseerd, zijn lan ge pijp. De slapende vriend in het midden is al lang over dat rustige stadium heen, hij is aan het uitrusten van een te veel aan genoten waar de en althans iets gelukkiger dan die bejaar de makker, die door moeder de vrouw, doch ter en zoon buitenaf wordt gevoerd, voor zichtig, en tegelijk met die toegevelijke vroo- lijkheid die veel excuseert omdat het maar een maal kermis is. De oude heer is waarlijk niet al te frisch meer en het helder gewas- schen zwijn loopt snuffend en kopschuddend op die groep toe en begrijpt niets meer van zijn eigen slechte reputatie. Heeft Jan Steen hier met opzet moralist willen zijn? Misschien wèl, misschien ook niet. Maar in ieder geval is weer aardig gevonden die misprijzende gang van het varken en de wreede jolijt waarmee de beide kleuters elkaar den aftocht van Bacchus' volgelingen aanwijzen. Voor de herberg vormt het dansend boerenpaar een nieuwe groep weer even uitmuntend van expressie in gang en gebaar en boven hen is dat prachtig geschilderde afdak van binten en blazen, en in den achtergrond het land schap en de dorpsstraat vol gezellige bewege lijkheid. Hoezeer moet ook deze schilder het gulle leven bemind hebben, hoe goed het be grepen en aanvaard zonder grübeln en mor ren, en in het besef dat het zóó, goed was. Zooals zijn tijdgenoot Ostade, zijn voorganger Breughel. Maar met een juichende kleurig heid die de reflex is van ons wijde weide- en waterland. J. H. DE BOIS. Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 1 Mei: De Australian Morning Advertiser deelt het volgende omtrent een feuilleton mede, dat binnenkort in de kolommen van het blad zal verschijnen: „De zonderlinge toestanden in dezen uit het Spaansch vertaalden roman, hebben tot nog toe noodlottige invloe den uitgeoefend; slechts aarzelend gaan wij dan ook tot de opneming over en de loyauteit maakt het ons tot plicht om onze lezers vooraf te waarschuwen. Zij die een licht ontvlambare verbeeldings kracht hebben of voor buitengewone zielsaandoeningen toegankelijk zijn, moeten die ontzettende bladzijden van zich werpen. Het geweldige drama schokt den meest apatischen mensch, verstoort den slaap der kalmsten van geest en doet sceptici, die nimmer voor vertedering vatbaar waren, tranen in stroomen vergieten. „Wat nog erger is, een statistiek heeft geleerd dat op tienduizend lezers van dezen roman 422 gek werden, 977 aan monomanie gingen lijde'n, 894 zelfmoord pleegden en 1315 spoorloos verdwenen. Door op deze wijze onze lezers te waar schuwen vermeenen wij een plicht te vervullen, die de eer ons gebiedend voor schrijft. Ten overvloede zullen wij een afzonderlijke editie met een ander feuilleton uitgeven, dat aan alle abonné's die daaraan de voorkeur mochten geven, zal worden gezonden." Men ziet uit het bovenstaande, dat het niet enkel de Amerikanen zijn, die de kunst verstaan om reclame te ma ken; ook in Australië is men er blijk baar volkomen achter. Gepoogd wordt een mijn- conflict te voorkomen. Wij vernemen, dat de minister van Water staat op zijn departement een langdurig on derhoud heeft gehad met den chef van het staatstoezicht op de mijnen, om alsnog tot middelen te geraken een conflict in het mijn bedrijf te voorkomen. POLITIEBEAMBTEN WEGENS MISHANDE LING VEROORDEELD. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen den hoofdagent van politie J. B: en den brigadier van politie N. L. beiden te Voorburg, tegen wie door het O. M. terzake van mishandeling van een inwoner van Stompwijk acht maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd was geëischt. De rechtbank veroordeelde beide verdachten wegens mishandeling tot drie maanden ge vangenisstraf, op grond dat naar haar oor deel geen verzachtende omstandigheden kun nen gelden. CONTINGENTEERING PAPIER EN PAPIER WAREN. Men verzoekt ons mede te deelen dat de contingenteering van papier en papierwaren per 1 Mei onder de volgende voorwaarden is verlengd: druk- en schrijfpapier 90 pet. van het gewicht, cellophaan 100 pet. ander papier 90 pet., papierwaren met uitzondering van as- phaltdakpapier en behangselpapier 90 pet., asphaltdakpapier 100 pet., behangsel papier 100 pet. een en ander voor een tijdperk van acht maanden. Met uitzondering van cello phaan waarvoor 1933 als basisjaar geldt, zijn voor alle groepen de jaren 1933 en 1934 als basisperiode vastgesteld. Aanvraagformulie ren zullen niet aan importeurs worden toege zonden, doch deze kunnen bij de betreffende kamers van koophandel aangevraagd worden na Vrijdag 3 Mei. N.V. MAGAZIJN DE BIJENKORF. De algemeene vergadering van aandeeh houders der N.V. Magazijn „De Bijenkorf" heeft de balans- en de winst- en verliesreke ning over het afgeloopen boekjaar en het voorstel van den Raad van Beheer aangeno men tot uitkeering van een dividend over 1934 a 6 pet. voor de 6 pet. cumulatief prefe rente aandeelen, 6 1/2 pet. voor de 6 pet. gewone aandeelen en f 6 voor de 6 pet. winst bewijzen goedgekeurd. De heeren F. Reinemund en Th. M. v. d. Beugel werden herkozen tot leden van^ den Raad van Beheer en de heer H. Loeb tot commissaris. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 1 MEI Bioscoop de Pont: „De Strooman" en „Ko ningin en Dictator" 7.55 uur. DONDERDAG 2 MEI Gemeentehuis: Installatie burgemeester M. M. Kwint. 10.30 uur v.m.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2