DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN; Burgemeester Mr. Kwint neemt afscheid van Zuilen. Sport-Varia. Schip van verm. aankomst Laatste bericht Batavia 11 Mei 29 April van Port Said. Z. Afrika 30 April te Bremen. West Indië 11 April van Pto Limon Chili 25 April van Valparaiso. Atlas (Gr.) Constantza in lading. Barneveld Chili 29 April te Liverpool. Z. Afrika 30 April te Duinkerken. Buenos Aires 15 Mei 28 April van Fern. Noronha. Chili 27 April van Paita. Bennekom Hamburg 12 Mei in lading. Clytoneus Batavia 8 Juni in lading. Dalewood Sa. Cabello 29 April van Land's End. Batavia 2 Mei 24 April van Gibraltar. Constantza 9 Mei 29 April van Gibraltar. Ned. Indië 12 Juni 26 April van Batavia. Danzig 1 Mei 27 April vertrokken. Beira 2 Mei 28 April van Gibraltar. Heidelberg Ned. Indië 12 Mei 23 April van Pt. Said. Harmonie Buenos Aires 6 Mei 26 April van St. Vincent. Hermes (Ned.) Bourgas 28 Mei 30 April te Constantza. Helder (Ned.) West Afrika 27 April van Takoradi. Holmpark Rangoon 9 Mei 25 April van Port Said. Hercules West Afrika 26 April te Bata. Ned. Indië 26 Mei 26 April van Colombo. Iberia Pto Barrios 21 Mei 27 April vertrokken. Joh. de Witt Batavia 28 April van Sabang. Middell. Zee 15 Mei 28 April te Palermo. Krasnoe Znamia Novosossisk 6 Mei 22 April van Stamboul. Maasland Buenos Aires 27 Mei 26 April'van Montevideo. Merope Danzig in lading. Buenos Aires 9 Mei 6 April van Nicochea. Alexandrië 5 Mei 26 April van Malta. Patricia Mexico 10 Mei 27 April van Port af Spain. Parana Buenos Aires 21 Mei 29 April vertrokken. Pan Aruba Aruba 9 Mei 21 April vertrokken. Polydorus Batavia 1 Juni 27 April vertrokken. Poelau Bras Ned.-Indië 18 Mei 22 April van Sabang. Poelau Laut Hamburg 4 Mei 1 Mei vertrokken. Poseidon (Ned.) West Indië 21 April van Pto Barrios. Phoenicia Mexico 7 Juni in lading. Poelau Tello Batavia in lading. Phobos Curacao 30 April te Panillac. Ned. Indië 1 Mei 27 April te Havre. Southaate Rosario 17 Mei 15 April v. La Plata Serooskerk Japan 24 April van Colombo. S:ella fNed.) Bourgas 14 Mei 21 April te Izmir. Sheaf Lance Bassein 1"! Mei 18 April van Colombo. Scopas Curacao 18 April vertrokken. Stuvvesant tVP^-Tn^e 1 Mei 30 April van Havre. Salabangka Ned. Indië 19 April te Batavia. Saleier Batavia 1 Mei vertrokken. Saturnus Midd. Zee 5 Mei 29 April van Cadix. Salland Buenos Aires 2 Juni In lading. Stentor Batavia in lading. Schieland New Castle in lading. Theseus (Brit.) Batavia 24 Mei 23 April van Belawan. Taiandoen Ned.-Indië 17 Mei 27 April van Perim. Triton (Ned.) Alexandrië 11 Mei 23 April van Beyrouth Tiberius Gdynia 5 Mei 29 April van Danzig. Telamon Hamburg in lading. Treworlas Buenos Aires in lading. Theresia L. M. Russ Trangsund 26 April vertrokken. Troja West Indië 1 Mei 20 April van Cristobal. Venezuela West Indië 30 April 30 April te Havre. Vtoraja-Pyatiletka Leningrad (v. Velsen) 2 Mei 26 April vertrokken. Waterland (Ned.) Hamburg in lading. Wagogo Hamburg 1 Mei 30 April vertrokken. Zaanland Ruenos Aires 5 Mei 28 April van Las Palmas. Zonnewijk Rotterdam (v. IJm.) 1 Mei 1 Mei vertrokken. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Buitenhaven Hoogovens Duitsch Zweedsch s.s. s.s. Lübeck Skaraborg West Indïë Amsterdam stukgoed laden IJMUIDEN Het bevriezen van visch in Canada. Betere methode voor het glazuren gevonden. Onder toezicht van het Ministerie der Vis- scherijen. werden te Prince Rupert, in het Experiment Station der „Pacific Fisheries" proefnemingen gedaan tot het verkrijgen van verbeterd glazuur, dat men voor bevroren visch aanwendt. Het onderzoek en de proef nemingen werden geleid door den Biologi- schen Raad van Canada, en hebben thans een gunstigen uitslag gegeven. Het nieuwe glazuur waarmede de bevroren visch door een dun laagje wordt bedekt, werd door Dr. Bedford, bacteriologist van het Rupert Station samengesteld. Het heeft veel eigenschappen die zooveel voordeelen wor den. Dit wordt praktisch bewezen door een firma van British Columbia, die het glazuur gebruikte op 100.000 pond bevroren heilbot, met goed gevolg. Dit glazuur dat antiseptisch is, heeft geen schadelijken invloed op de visch, noch op de verbruikers ervan. Het kraakt noch barst, zelfs niet na lange perioden van bewaring in de koelkamers. Zijn samenstelling verhindert grootendeels het „roesten" der bevroren visch, de welgekende ontkleuring, waarmede men bij bevroren visch zooveel last heeft. En wat ook belangrijk is, het gebruik van dit glazuur is goedkoop en gemakkelijk. Tot nog toe ondervond men met de in gebruik zijnde glazuren, ernstige moeilijkheden, door dat de glazuur licht brak en kraakte. Het gevolg daarvan was dat de bewaarde visch uitdroogde en door de barsten drongen de gassen die in de koelkamers aanwezig zijn door naar de oppervlakte van de visch. welke zij ontkleurden, tevens een nadeeligen invloed uitoefenend op de kwaliteit en de smaak der visch. Men mag niet uit het oog verliezen, dat het gewone glazuur den groei van zekere bacteriën niet verhindert, die het vet en de oliën der visch ontkleuren. Het nieuwe glazuur, zooals gezegd, barst niet en door zijn antiseptische samenstelling, doodt of verzwakt het grootendeels de visch-bac- teriën, die ontkleuring teweegbrengen. Het be schermt aldus ook de visch van de ontkleu rende werking der ammoniakgassen welke van de koelmachine i-n de koelkamers dringen. Ziehier nu hoe met het nieuwe glazuur wordt gewerkt: De bevroren visch wordt in een sterk ge concentreerde oplossing gedompeld geduren de 15 seconden. De oplossing staat op vries temperatuur, wel eens 1 of 2 graden hoóger. De visch laat men afdruipen. Drie maal doet men deze behandeling. Reeds na de eerste maal is de visch met een glad en dun ijslaagje bedekt; door de volgende onderdompelingen wordt het laagje dikker. Hetgeen niet belet dat het doorschijnend blijft, en de visch een mooi uitzicht verleent. SOIRéE „ONDER ONS". De dansclub „Onder Ons" besloot haar dansseizoen met een soirée, in Cycloop, welke zich kenmerkte door een prettig vlot verloop van de diverse pittige promenades, gezelschap spelletjes enz. Omstreeks half negen opende de voorzitter der feestcommissie den drukbezochten avond. Na een kort woord van welkom sprak hij de hoop uit, dat men zich zou amuseeren. En in derdaad, men heeft zich best geamuseerd. De eminente band „The bleu Rascals gaf vele staaltjes van haar kunnen ten beste en de heer Kots wien voor een zeer groot gedeelte de eer van het welslagen van den avond toe komt, heeft tevens bewezen, dat zijn dans- onderwijs in den afgeloopen winter vrucht heeft gedragen. BEVORDERINGEN Bij' K.B. zijn benoemd tot hoofdopzieners bij den Rijkswaterstaat de heeren J. H. Kroon, hoofd der veerdiensten over het Noordzee kanaal en de heer G. J. H. Zimmerman, hoofd werktuigkundige in de rij kselectriciteitswerken te IJmuiden. Deze bevorderingen zijn bedoeld als teeken van waardeering voor bewezen diensten. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Donderdagmarkt Ewald IJM 48, vangst 110 m. wolf en poon, 45 m. platvisch, 30 m. braadschelvisch, 25 m. gul en leng, totaal 210 m. benevens 1400 st. ijs- kabeljauw en 600 st. stijve kabeljauw. Derika 7 IJM 417, vangst 70 m. wolf en poon, 35 m. platvisch, 30 m. braadschelvisch, totaal 135 m., benevens 500 st. ijs kabeljauw en 350 st. stijve kabeljauw. BESOMMINGEN Trawlers: manden Zwaluw IJM 90 185 f 1400 En avant IJM 8 280 f 1880 Azimuth IJM 195 290 f 1510 Gloria IJM 37 785 f 4380 Caroline IJM 26 425 f 2390 Henriëtte Jacoba IJM 190 370 f 1680 Elie Chenevière IJM 161 160 f 1170 Jenny Elza IJM 88 55 f 770 Kotter: E 436 f830. Loggers: SCH 3 f350; KW 45 f240; f310; KW 89 f240; KW 110 f 280; KW KW 105 177 f62. DE VISCHOM7.ET IN APRIL. De vischomzet in de^ afgeloopen maand April in den Rij ksvischaf slag bedroeg f 419.286,08 tegen f 444.858,42 in April van het vorige jaar. MARKTPRIJZEN VAN WOENSDAG 1 MEI. Tarbot per K.G. f0,80—f0,64 Griet per 50 K.G. f 23—f 8,60 Tongen per K.G. f 0,83f 0,51 Groote schol per 50 K.G. f 21 Middelschol per 50 K.G. f 22f 19 Zetschol per 50 K.G. f 25—f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 18f 2 Bot per 50 K.G. f4 WOENSDAG 1 MEI 1935 Hartelijke woorden van dank en hulde. Gistermiddag 3 uur heeft in een buitenge wone vergadering van den gemeenteraad van Zuilen mr. M. M. Kwint benoemd tot burge meester van Velsen afscheid van zijn gemeen te genomen. Bij deze gelegenheid was de raadszaal feestelijk versierd en werden den scheidenden burgemeester vele woorden van dank en hulde gebracht voor de wijze, waarop hij zijn taak als burgemeester van deze voor stad van Utrecht heeft verricht. De plechtig heid werd door vele belangstellenden bijge woond. Na de vergadering geopend te hebben hield burgemeester Kwint zijn afscheidsrede. Bij het afsluiten van een ambtsperiode is- het eenerzijds zoozeer begrijpelijk, dat de scheidende gemeentebestuurder een summier overzicht geeft van de feiten en gebeurtenis sen, die als belangrijk kunnen worden aan gemerkt; vergelijkingen gaat treffen tus- schen verleden en heden; zich personen voor den geest roept, met wie hij heeft mogen sa menwerken en zich daardoor gaat verliezen in een dorre opsomming van namen, data en feiten, die op zichzelve misschien vermel denswaard, hem toch licht zullen afleiden van het spreken van een persoonlijk woord ten afscheid. Reeds van den aanvang af, ver volgde de burgemeester, toen ik, met de waarneming van het burgemeestersambt be last en met bijzondere opdracht, om de op heffing dezer gemeente voor te bereiden en uit te warken, in het midden van de gemeen te kwam. zijn de leden van den gemeenteraad mij welwillend tegemoet getreden. In deze eerste opdracht heb ik reeds gefaald. Zuilen, dat sociaal, economisch en ook cultureel reeds lang met Utrecht één geheel vormt, dient ook administratief onder Utrecht's stadsbestuur te ressorteeren. Aller streven ten spijt is Zuilen zelfstandig gebleven en behield zijn plaats onder de rij der Nederdandsche gemeenten Steeds heeft spreker dit betreurd en wanneer eens, moge het zijn in de nabije toekomst hem in zijn nieuwe woonplaats het bericht zal be reiken, dat Utrecht en Zuilen vereenigd zijn, dan zal zich daarover niet alleen verheugen de oud-burgemeester, maar ook een Utrechtsch oud-burger omdat deze vereeniging tevens zal beteekenen, dat Utrecht, de schoo- ne stad met zoovele en veelsoortige mogelijk heden, heeft verkregen, die expansie, waarop het reeds jaren wacht en waaraan het als centrumstad des lands zoo dringend behoefte heeft. Spreker herinnerde aan de reeks maatre gelen, doorgaans weinig welkom en veelal on sympathiek welke de Raad heeft moeten goedkeuren en aanvaarden om het gemeente lijk schip in dit economisch noodweer voor ondergang te behoeden en dankte den Raad voor den hem verleenden steun, die hem in zijn arbeid had gesterkt. Hij herinnerde voorts aan de goede en kameraadschappelijke samenwerking met de wethouders en den se cretaris, waardoor een hechte band van vriendschap was ontstaan. Spreker verheugde zich er over, mede uitge leide te worden gedaan door de hoofden van de verschillende takken van dienst, den chef van het politiecorps enz. en bracht dank aan de verschillende kerkgenootschappen, direc teuren der voornaamste plaatselijke in dustrieën, bestuursleden van vereenigingen en corporaties, werkzaam op cultureel, sociaal, sportief en hygiënisch gebied, waarvan de meesten op de publieke tribune de plechti; heid bijwoonden. Aan het eind zijner rede be val hij de gemeente, haar bestuur deren, haar ambtenaren en haar ingezetenen in Gode's voortdurende bescherming aan. De indrukwekkende rede werd beant woord door den loco-burgemeester, wethou der J. J. J. Buys, die het een voorrecht noem de namens het college en den secretaris woor den van waardeering te mogen spreken voor de wijze, waarop burgemeester Mr. Kwint van het begin af aan zijn besturende taak in een tijd van crisis heeft vervuld, en voor de voortvarende wijze, waarop hij de belangen der gemeente heeft behartigd. Spreker waar deerde zijn dagelijksche leiding van het col lege. Hij gunde den burgemeester van harte de belangrijke promotie naar een zooveel grootere gemeente maar had hem gaarne nog eenigen tijd in Zuilen gehouden, omdat de moeilijke tijden voor de gemeente nog niet voorbij zijn en zijn krachtige hand slecht ge mist kan worden. Met den wensch, dat zij, die met Mr. Kwint zijn geroepen, de gemeente Velsen te bestu ren hem die taak zooveel mogelijk zullen ver lichten. besloot de heer Buijs zijn rede. Verder werd nog het woord gevoerd door de voorzitters der raadsfracties die allen de verdiensten van mr. Kwint ten zeerste roem den. Van de gelegenheid, van den burgemeester persoonlijk afscheid te nemen, werd een druk gebruik gemaakt. Hoogste barometerstand 770.4 m.M. te Blavanshoek. Laagste barometerstand 755.4 mjvl. u Vestmanoer. Zwakken tot matigen Noordoostelijken tot Zuidoostelijken wind. Licht tot half bewolkt Weinig of geen neerslag. Waarschijnlijk nacht vorst. Overdag iets zachter. Barometer Hedenmorgen 9 uur 769 m.M. Neiging: Vooruit Thermometer Hoogste gisteren 48 F. Laagste heden nacht 38 f. Hoogste heden 44 f'. HOOG WATER TE IJMUIDEN. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, Tel. 5460. LJmuiden Donderdag v.m. 2.17 uur; n.m. 2.42 uur. Vrijdag v.m, 3.02 uur; n.m. 3.27 uur. Zaterdag vm. 3.43 uur; n.m. 4.10 uur. Schar per 50 K.G. f 6,50—f 2,10 Tongschar per 50 K.G. f 28f 19 Kleine poon per 50 K.G. f 12f 2,10 Groote schelvisch per 50 K.G. f 24f 19 Middelschelvisch per 50 K.G. f 23f 18 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 20f 13 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 14f 5,30 Kabeljauw per 125 K.G. f25f6 Groote gullen per 50 K.G. f 10f 6 Kleine gullen per 50 K.G. f 13f 6 Wijting per 50 K.G. f6f2,50 Makreel per 50 K.G. f 12f 6 Heilbot per K.G. f 1,10f 0,75 Leng per stuk f 1f 0,28 Koolvisch per stuk f 0,35f 0,14. VELSEN PERSONALIA. Mevr. B. E. KooiHoogbruin te IJmuiden heeft ontslag genomen als lid van de com missie van toezicht op het lager onderwijs. VERZOEK OM SCHADEVERGOEDING. De heer G. van Tunen te Santpoort heeft bij den gemeenteraad een verzoekschrift in gediend om schadevergoeding in verband met geleden nadeelen tengevolge van het uitbrei dingsplan; WEIGERING VAN EEN BOUWVERGUNNING. De heer E. Geradts te Haarlem, heeft bij den gemeenteraad een beroepschrift inge diend tegen een besluit van Burgemeester en Wethouders tot weigering van een bouwver gunning. AANRIJDING. Maandagavond te half zeven reed een be stuurder van een luxe-auto op den Wijker- straatweg hoek Corverslaan een wielrijdster aan. Door snel te remmen wist hij erger te voorkomen. Het rijwiel kwam met de bumpers in aanraking en werd beschadigd. Eenige omstanders bemoeiden zich met het geval, wat tot resultaat had, dat de automobi list de schade, aan het rijwiel toegebracht, ver goedde. SANTPOORT VOORLICHTINGS-BIJEENKOMST. Met als spreker den heer W. L. van Warmelo. die zich tot onderwerp had gekozen: „Als de vrouw geen oorlog wil, is de vrede ver zekerd. Haar taak in deze tijden", had de Bloemendaal-Santpoortsche afdeeling van den Alg. Ned. Vrouwen Vredebond een vergadering uitgeschreven in hotel „De Weyman". Jam mer genoeg was het aantal belangstellenden lang niet zoo groot, als wij in verband met de belangrijkheid van het onderwerp ver wacht hadden. De heer Van Warmelo begon met den groo t-en wereldoorlog aan een critlsche beschou wing te onderwerpen. Toen de oorlog uitbrak was de wereld op economisch gebied reeds één geheel en hing het eene land geheel van het andere af. Dit bleek heel duidelijk, toen de oorlog reeds eenigen tijd aan den gang was en op verschillend gebied gebrek begon te heerschen. Dat men dit vóór het begin niet goed doorzien had, dat men niet begre pen had, dat een oorlog in den tegenwoordigen tijd nadeel voor de heele wereld beteekent, was een economische fout. Een tweede fout, die gemaakt werd, was van technischen aard. Men wilde als vroeger de Napoleontische strategie volgen, d.i. zich met volle kracht op de tegennartij werpen haar af te snijden van de hoofdstad en die hoofd stad bezetten. Weldra bleek echter, dat een oorlog in 't open veld met de technisch zoo volmaakte strijdmiddelen onmogelijk was. Toen volgde de loopgraven-oorlog. Nadat deze eenigen tijd geduurd had, kwam de eco nomische fout, die gemaakt was, aan het I licht. De industrieën van het eigen land kon den niet meer in de behoeften voorzien, [op dat moment was een vrede door overleg mogelijk geweest en zouden millioenen alsnog voor een vreeselijken dood of een vreese- lijk leven bespaard zijn gebleven. Maar men wilde dat niet, omdat het staatsprestige, dat synoniem is met staats- egoïsme en militair prestige, daardoor in ge vaar kwam. En dus werd de oorlog voortgezet. De oorlog voerende landen verschaften elkaar langs slinksche wegen materiaal. De loopgravenoorlog werd ten deele opge geven, omdat hij geen resultaat opleverde. Toen werd de stjyjd in het open veld hervat, hoewel men wist, dat dit slechts met opoffe ring van millioenen menschenlevens gepaard kon gaan. Doch dat hinderde niet, als ten slotte van de eigen partij maar een klein deel overbleef om victorie te roepen. In verschillende kleuren schilderde spr. dezen oorlog in het open veld, wees er op, hoe krijgsgevangenen in dit stelsel niet pasten en dus afgemaakt werden, van verpleging van zieken en gewonden geen sprake was, enz. Een nieuwe oorlog zal nog vreeselijker zijn. De vernietigingswerktuigen werken nog in tensiever. Luchtbescherming zal niet mogelijk zijn. Om zoo'n nieuwen oorlog te voorkomen, moeten de volkeren wakker worden gemaakt. Zij moeten weten, wat een oorlog eigenlijk is, waarom hij gevoerd wordt. Vooral van de vrouw kan een ontzettend groote invloed ten goede uitgaan. Zij is de stille kracht, die achter alle wereldgebeuren ligt. Zij kan beter het huishouden van den Staat regelen dan de man. Om de werelddistributie in goede ba nen te leiden, moet men in de eerste plaats moeder zijn. Wil de vrouw het echter zoover brengen, dan zou spr. haar willen toeroepen: „Buk niet meer voor den man. Maak u onafhanke lijk, laat u gelden als vrouw, maak een einde aan uw slavernij, en hebt respect voor u zelf!" Het kapitalisme beleeft zijn laatste stuip trekkingen en zoekt nog redding bij het na tionaal-socialisme en fascisme. De redding de van de wereld ligt in handen van de vrouw. „Laat' zij haar taak begrijpen", zoo eindigde spr. Hierna stelde de heer Van Swinden Koop mans nog een vraag, doch door tijdgebrek van den spreker bleef een-elkaar-begrijpen achter wege. De avond werd besloten met prachtige declamatie van mevrouw Kerkhoff. Vooral „Te Wapen" liet een machtigen indruk na. VOETBAL. Twentsch elftalHaarlemsch elftal. A.s. Zondagmiddag half drie speelt het vol gende Haarlemsche elftal te Enschedé tegen het Twentsche elftal: Doel: P. Kollenberg (Stormvogels). Achter: Haak Sr. en Haak Jr. (beiden Stormvogels). Midden: R. Jongeneel (H. F. C.), Ruis (R. C. H.) en Feijen (Stormvogels). Vóór: J. Kammeijer (Bloemendaal), Drijver (H. F. C.), Van der Horst (R. C. H.), Sterk (V. S. V.) en Wepster (H. F. C.). Haarlem-spelers waren ditmaal niet be schikbaar, omdat de roodbroeken Zondag te gen G. V. A. V. spelen. Uit Tokio wordt gemeld: De bekende Ja pansche marathonlooper Ikenake heeft het wereldrecord over den marathonafstand (42,2 K.M.) met ruim 2 minuten verbeterd. Hij liep den afstand in 2 uur 26 min., terwijl het oude wereldrecord stond op 2 uur 28 min. 17,9 sec. ten name van den Fin Sueknuutti, gevestigd op 6 Juli 1934. Uit New York komt het bericht, dat Jack Medica's nieuwe wereldrecord over 1500 Meter vrije slag met een tijd van 18 min. 59,3 sec. niet erkend kan worden, daar deze af stond is afgelegd in een zwembad met een meldt: en voorspelt: lengte van 25 yards. Voorgeschreven is, dat wereldrecords over afstanden boven 500 yards gevestigd moeten worden in baden van minsten 50 yards lengte. Het wereldrecord van Arne Borg 19 min. 7,2 sec. in 1927 geves tigd is dus nog altijd geldig. Het Duitsche Hockey-elftal, dat Zater dag 4 Mei a.s. te Brussel tegen Frankrijk en Zondag 5 Mei tegen Nederland speelt in het kader van het internationaal hockeytournooi, is als volgt samengesteld: Doel: Warnholtz, Achter: Wiesner en Zander. Midden: Bless man, Milner en Schmalix. Vóór. Huffman, Mehlitz, Weiss, Hamel en Kramer. - Naar wij vernemen heeft op 26 Mei a.s. in het Sportfondsenbad te Amsterdam een zwem wedstrijd NederlandIndië plaats, welke ge organiseerd wordt door de zwemvereeniging „Het IJ". De in Nederland vertoevende Ne- derlandseh-Indische zwemmers zullen op de zen wedstrijd tegen de beste overige krachten van Nederland uitkomen. Op het programma staan 100 M. vrije slag, 100 M. schoolslag en 100 M. rugslag voor heeren, een estafette 4x200 M. en een waterpolo wedstrijd. Voorts zal de wereldrecordploeg dames op„' de 4x100 M. estafette vrije slag bestaande uit de zwemsters Selbach, Timmermans, Mastenbroek en Den Ouden in dit nummer uitkomen tegen acht Nederlandsch-Indische zwemsters. In den jaarlijkschen wedstrijd der Dam- vereeniging „D. O. S." te Haarlem om de zil veren draagmedaille eindigden P. Mollema Sr. en P. Mollema Jr. met gelijk aantal punten op de eerste plaats. In een herkamp van 3 par tijen won P. Mollema Jr. en twee; hij werd hierdoor winnaar der medaille. Italiaansch luchtvaart centrum? Reuter meldt uit Sesto Calende in Italië: Zaterdag j.l. is een Duitsch vliegtuig, dat her haalde malen boven de stad vloog, door zes Italiaansche militaire vliegtuigen gedwongen te dalen. Zooals men weet is Sesto Calende een groot centrum van de Italiaansche luchtvaart. Aan boord van het Duitsche vliegtuig be vond zich een persoon, welke in civiel was ge kleed, doch men vermoedt, dat het een Duitsch officier is. Hij had twee fototoestellen bij zich en kwam uit Duitschland; hij wordt gevangen gehouden. Het incident is tot nu toe geheim gehouden. Tegenspraak. Nader meldt Reuter uit Rome, dat aldaar officieel wordt verklaard, dat het bericht, vol gens hetwelk een Duitsch vliegtuig door zes Italiaansche militaire vliegtuigen tot daling zou zijn genoopt, in de buurt van Sesto Ca lende, ten eenenmale ongegrond is. 468e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 1 Mei 1935 Hooge Pryzen 1000— 19949 100— 7316 16012 Pryzen van 65. 94 151 936 1336 1427 18S4 1964 2194 2280 2288 2348 2458 3095 3100 3403 3620 4465 5101 5285 5531 5766 5824 5892 6397 6482 6509 6825 6855 6911 7251 7697 8171 8297 8317 8387 8445 8471 8852 8863 9035 9071 9174 9263 9339 9365 9391 9624 9733 9818 9947 9967 9969 10203 10754 11168 11341 11471 11505 11812 11919 11935 12463 12746 13276 13382 13413 14458 14519 14598 14700 14709 15049 J5300 15320 15402 15689 16113 16139 16521 17875 17997 18075 18201 18344 18499 18791 18811 18883 19414 19704 19865 19907 20077 20270 20395 20564 20636 AGENDA TE HAARLEM. WOENSDAG 1 MEI Luxor Sound Theater: „It happened one night", Clark Gable en Claudette Colbert. 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: Geprolongeerd „De big van het regiment". Op het tooneel 6 Flying Dolls. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „L'ordonnance met Marcelle Chantal en Jean Worms. Teekenfilm „An elephant never forgets". 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Da stimmt was nicht". Op het tooneel Brook en Rosfield, music, dance, comedy. 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. DONDERDAG 2 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6