UIT HET BUITENLAND GEHEEL GEBIT Het Engelsche Koningsjubileum. Tandheelkundig Instituut THIJS IJS EN DE KWADE SLANG Radio-Procramma DONDERDAG 2 MEI 1935 Belangrijke verklaring van MacDonald in het Lagerhuis verwacht. De jongste Europeesche gebeurtenissen aan de orde. Luchtmachtuitbreiding zou worden aan* gekondigd. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND. De belangrijke debatten over den buiten- landschen politieken toestand, die vandaag in het Lagerhuis zullen worden gehouden, zullen worden geopend met een verklaring van de regeering, welke, naar verwacht wordt, de Eerste Minister over de jongste gebeurtenissen in Europa zal afleggen. De voornaamste onderwerpen, waarover de leden van het Parlement en het publiek inlichtingen wenschen zijn de conferentie te Stresa. welke volgde op de bezoeken van de Britsche ministers aan de Europeesche hoofd steden, vervolgens de zitting van den Volken bond te Genève, de uitbreiding van de Duit- sche luchtmacht, den bouw van duikbooten door Duitschland en de houding van de Brit sche regeering ten opzichte van deze zaken. In het algemeen zoo verklaart men te Lon den kan men de vraagstukken in twee ca tegorieën verdeelen, ten eerste de methoden, welke moeten worden gevolgd tot het behoud van den vrede in Europa en ten tweede de uitvoering van alle noodige maatregelen om de verdediging van Groot Brittannië op vol doende peil te houden. MacDonald zal voorts als hij het debat in het Lagerhuis over buitenlandsche zaken opent, naar de parlementaire correspondent van Reuter meent te weten, een aanzienlijke uitbreiding van de Britsche luchtmacht aan kondigen en de verbintenis door Baldwin vroeger aangegaan herhalen om onder gee nerlei omstandigheden inferioriteit ten op zichte van Duitschland te aanvaarden inzake de luchmacht". Men spreekt van het openen van een sup pletoir crediet van f 5 millioen, zijnde het be drag, benoodigd om aan den nieuwen stand van zaken het hoofd te bieden. Met deze som zou dus de luchtvaartbegrooting van 20.996.007 worden verhoogd. De zitting van gisteren vormde als het ware een inleiding tot de debatten over politiek en defensie, die vandaag op het programma staan. In den voor vragen gereserveerden tijd vroegen talrijke afgevaardigden alle moge lijke inlichtingen over de Duitsche maatrege len op het gebied van luchtvaart en vloot. Met het oog op de morgen te verwachten discussies was vooral het antwoord belangrijk, dat MacDonald gaf op de vraag of zijn onge veer een week geleden in de News Letter ver schenen artikel de politieke opvattingen van de Britsche regeering weergeeft. MacDonald antwoordde, dat de opvattingen van de regeering over de uitwerking van de recente actie van Duitschland in de kwestie der militaire vliegtuigen en wel met be- trekking tot de methode zoowel als tot den omvang in Stresa en Genève tot uitdruk king zijn gebracht en in redevoeringen in het lagerhuis door den minister van buitenland sche zaken en door MacDonald zelf aange duid zijn. Het genoemde artikel houdt zich voor het essentieele binnen het kader van deze verklaringen en vormt dus in zoo verre ook de meening der Britsche regeering Inderdaad hebben nu deels misschien be angstigende in overwegende meerderheid ech ter gewetenlooze elementen getracht, in de laatste dagen steeds meer deposito's bij de banken en spaarkassen op te vragen om ze om te zietten in zlotys en andere valuta's en dus speculatieve doeleinden na te streven. Door deze landverraderlij ke campagne scheen de gulden ondanks de onmetelijke of fers, die sedert lang door het geheele Duitsche volk zijn gebracht, tenslotte inderdaad gevaar te komen, vooral doordat tengevolge van de bestaande verdragen geen bescher ming door een deviezenverordening mogelijk was. Om een einde te maken aan deze, voor het bestaan van het Duitsche Dantzig drei gende ontwikkeling, heeft de regeering van Dantzig na rijp overleg besloten, het voor beeld van Engeland, Skandinavië, Amerika. België en Polen te volgen en een nieuwe pa riteit op vaste goudbasis vast te stellen. Want indien gewetenlooze elementen trach ten op kosten van de fatsoenlijke bevolking met den zloty te speculeeren, dan zal de re geering als antwoord de belangen der ge meenschap behartigen op kosten dezer specu lanten. De senaat zal nog heden en in de eerstvol gende dagen alle maatregelen treffen, die hij noodzakelijk acht voor de handhaving van een geregeld zakenverkeer." Amerika. Frankrijk. Sluiting van het bijstar.dspact met Rusland? Gisteravond werd volgens een Reuterbe- richt te Parijs officieel aangekondigd, dat het FranschRussische pact van onderlingen bijstand in den loop van den avond zou wor den gesloten en zelfs zou worden ondertee- kend. Ook de datum van Lavals vertrek naar Moskou zou denzelfden avond worden vast gesteld Om kwart voor tien kwam de Russische am bassadeur op de Quai d' Orsay aan, waar hij tenstond in het kabinet van Laval werd toe gelaten. Toen hij dit verliet deelde Potemkin mede, dat hij zich nog eenmaal met zijn re geering in verbinding moest stellen. Het pact kon dientengevolge gisteravond r.iet meer worden geteekend. Officieel wordt nader medegedeeld, dat Donderdagavond een Fransch-Russisch pact van wederzijdschen bijstand zal worden ge sloten. Genève. Commissie tot onderdrukking van het terrorisme bijeen. De commissie voor de onderdrukking van het terrorisme heeft zijn werkzaamheden voortgezet. Naar verluidt zijn bij de alge- meene besprekingen belangrijke moeilijk heden, niet alleen betreffende details, maar ook betreffende de doelmatigheid van een desbetreffende overeenkomst in het algemeen aan den dag getreden. De Zwitsersche gedelegeerde verklaarde, dat het voor Zwitserland zeer moeilijk was, toe te treden tot een overeenkomst inzake het terrorisme, aangezien de strafwetgeving onder de bevoegdheid valt van de afzonder lijke kantons en niet van den bond. Tegen het in het Fransche memorandum voorge stelde internationale strafgerechtshof hebben de vertegenwoordigers van Italië, Sovjet Rus land, Polen en Roemenië, politieke en juri dische bezwaren ingebracht. De Poolsche gedelegeerde heeft zich in tegen stelling tot de Fransche en Engelsche opvatting er vóór uitgesproken, dat in de voorgestelde overeen komst de onder de strafbepalingen vallende misdaden niet afzonderlijk zouden worden opgenoemd, maar om practische redenen in een algemeene formule zouden worden ge. vat. Roosevelt door zijn neef geattaqueerd. Voor de National Republican Club. waarvan hij president is, heeft kononel Theodore Roo sevelt, zoon van den overleden president en neef van den tegenwoordigen, een rede ge houden, waarin hij dezen laatste zoo scherp aanviel als nog niemand vóór hem ooit heeft gedaan. Hij beweerde dat de verantwoordelijkheid voor de voortdurende werkloosheid en den wanhopigen toestand in de Vereenigde Staten geheel en al neerkomt op het hoofd van pre sident Roosevelt. „Wij durven verklaren, zoo zeide de kononel, dat de zoogenaamde „New Deal" niet nieuw is, doch oud even oud als tyrannie en dat deze politiek ook in het verleden is be proefd en toen een fiasco is geworden, niet eenmaal doch vele malen. Wij zijn thans in het derde crisisjaar onder het huidig bewind. De gouden beloften hier van zijn echter ijdel gebleken. Direct of indi rect zijn 22 millioen menschen op den steun aangewezen. Het eenige wat met de plannen is bereikt is een schuldenlast zooals het land nog nooit heeft gekend en een geschokt ver trouwen. Wij durven beweren, dat de verantwoorde lijkheid voor alles ligt daar waar alle macht ligt. bij den president, Franklin Roosevelt" „Wij beschuldigen de New Deal ervan, dat deze ons geestelijk vernietigt, en ons mate rieel ruïneert, aldus besloot de kolonel. Wij zijn van meening, dat het voor een herstel noodige vertrouwen niet kan bestaan, indien niemand van dag tot dag weet, wat de regeering zal doen, en geen belofte heilig is." De Britsche wapenenquête begonnen. Lord Cecil over de particuliere wapen industrie. De Britsche koninklijke comissie, welke een onderzoek instelt naar de fabricage van en den handel in wapenen door particulieren heeft Woensdag, zooals gemeld, haar eerste openbare vergadering gehouden. Als eerste getuige is opgeroepen lord Cecil of Chel- wood. Deze verklaarde, dat de leden van de Volkenbondsvereeniging, waarvan hij voor zitter is, van meening zijn, dat de fabricage en de handel van wapenen een staatsmono polie moet worden en onderworpen moet zijn aan een strenge controle. Goed nieuws. Dantzig, Regeering besluit tot devaluatie. De regcering van de vrijstad Dantzig heeft besloten tot devaluatie van den Dantziger gulden. De senaat heeft een, door den senaats president en alle senatoren geteekenden op roep aan de bevolking uitgevaardigd waaraan wij het volgende ontleenen: „Sedert weken en maanden hebben zekere elementen geruchten verspreid, volgens welke de Dantziger gulden in gevaar zou zijn. Met deze methode hoopte men niet slechts het nationaal-socialistische regime te com- promitteeren, maar ook een motief te schep pen om den val der regeering te kunnen be werker Opleving in de Amerikaansche auto industrie. Naar bekend is de gang van zaken in de Amerikaansche automobielindustrie in de laatste maanden gunstig geweest, waarbij viel op te merken, dat de drie groote concerns Ford, General Motors en Chrysler een steeds grooter wordend deel der totale productie voor hun rekening namen. Deze ontwikkeling komt duidelijk tot uiting in de resultaten der Chrysler Corp. over het eerste kwartaal van het loopende jaar. Er werd een winst behaald van 9.163.000 (le kw. 1934: 3.303.0003 of 2.12 0.76) per aandeel. Behalve het gewone kwartaalsdividend wordt een bonus uitgekeerd van 0.25. (Hbld.) Nederland op de Brusselsche Wereldtentoonstelling-. De Prinses Juliana Hoeve geopend. Naar men weet, is de Nederlandsche Zuivel bereiding met een apart gebouw en een af zonderlijke inzending op de Brusselsche we reldtentoonstelling vertegenwoordigd. Tot dit doel heeft zij op de voor haar be schikbare ruimte van een vierde H.A. de Prin ses Julianahoeve gebouwd naar het ontwerp van den architect ir. Job. Denijs, welke geheel en al het aanzien heeft van een Nederland sche boerderij. In de schuur dezer boerderij kan men zien wat Nederland op zuivelgebied presteert; de producten, hunne verpakking en hun versprei ding over de geheele wereld. Het boerenhuis is ingericht voor kookdemonstraties en voor lichting van het publike bij het gebruik van zuivelproducten. Bij de officieele opening was minister Steenberghe, de Nederlandsche gezant en de commissaris-generaal der Nederlandsche deel neming mr. Verschuur, ook o.a. de Belgische minister Van Isacker aanwezig. De bezoekers hebben een rondgang door de expositieruimte gemaakt, waarbij men met be langstelling kennis nam van het feit, dat in RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf f met garantie, pijn- vanar j op. 1nf>s trekkcn inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) niet minder dan 77 landen ter wereld Neder landsche zuivelprodukten worden gebruikt en dat de Nederlandsche kaas het voortreffelijke voedsel van 71 volkeren is. De vele afbeeldin gen. die een indruk van het Nederlandsche veehouders- en zuivelbedrijf in zijn geheelen omvang geven en de aandacht vragen voor het- Rjjksmerk op de Nederlandsche kaas en boter, dat de echtheid en goede samenstelling waarborgt, vonden algemeen waardeering. Uit een en ander mag blijken, dat de Ne derlandsche Zuivelbereiding op een voor haar waardige wijze op de Wereldtentoonstelling te Brussel vertegenwoordigd is. AFSCHEIDING DER REVISIONISTISCHE ZIONISTEN. De revisionistische Zionisten (die onder lei ding van Jabotinsky staan) hebben, naar wij m het Hbld. lezen, besloten zich van de Zio nistische organisatie af te scheiden en een zelfstandigen bond te vormen. Ansjovis-voorraad wordt te groot. Daarom beperking van het inzouten. Niet meer dan 15.000 ankers. Ten gevolge van den beperkten afzet van ansjovis naar het buitenland, met name naar Duitschland, gedurende de laatste jaren, ligt hier te lande nog een groote voorraad ansjo vis van oudere jaargangen in opslag. Indien in het a.s. seizoen de ansjovisvis- scherij, zooals vroeger herhaaldelijk voor kwam, ruime vangsten mocht opleveren, zoo dat de aanwezige voorraad gezouten ansjovis nog aanmerkelijk zou worden vergroot, ont staat het gevaar, dat een gedeelte van den voorraad ten slotte onverkoopbaar zou blijken. Naar wij vernemen is in verband daarmede de vraag overwogen, of het geen aanbeveling zou verdienen, dit jaar een sterke toeneming van den voorraad tegen te gaan. Deze over weging heeft geleid tot het voornemen, de hoeveelheid in te zouten ansjovis in het a.s. seizoen te beperken. Daartoe zal het zouten van ansjovis worden verboden, zoodra een hoeveelheid van 15 000 ankers gezouten zal zijn. Engelsche journalisten in ons land. Gasten van de K. L. M. Koning George V. Zijn Levensloop. Ter gelegenheid van de heropening van den zomerdienst der Kon. Luchtvaart Mij. van Amsterdam naar Hull en Liverpool v.v, is van daag een gezelschap Engelsche journalisten, dat de gast is van de K. L. M. met de „Duif", welke bestuurd werd door gezagvoerder Smirnoff, voor een tweedaagsch bezoek aan ons land op Schiphol aangekomen. In den namiddag is het gezelschap In het Paviljoen Vondelpark een thee aangeboden door den chef van den regeeringspersdienst, den heer A. J. Lievegoed, die vergezeld was door den adjunct-chef van dezen dienst, den heer D. J. Lambooy. Namens de K. L. M. wa ren aanwezig de heeren Thomson, chef op Schiphol, Dijkstra, vertegenwoordiger te Li verpool, Nieuwenhuis, chef van het passage kantoor op het Leidscheplein, en van dei- Kloot, namens de afdeeling buitenland. Wij merkten voorts op de Engelsche consul, de heer Laming en havenmeester Dellaert, ter wijl ook verscheidene Amsterdamsche journa listen ter verwelkoming van hun Engelsche collega's de thee bijwoonden. De heer Lievegoed sprak de gasten toe, even als de heer D. Kouwenaar. Heden zouden de Engelsche gasten een he- I terende regeering de harten van zijn volk ver zoek aan Flora brengen. overd door zijn gemakkelijke beminnelijkheid. Zijn Levensloop Koning George is in hooge mate „een goed koning" geweest. De geschiedenisboeken ple gen het onderscheid aan te geven in de chro nologische volgorde waarin koningen door hun bladzijden trekken. Er kan geen twijfel aan zijn dat de geschiedenis den huidigen koning van Engeland zal aanduiden als een goed ko ning. Het eenvoudige feit wordt beseft en ge waardeerd in de Britsche Eilanden, waar men den vorst zoo vaak van nabij aanschouwt, en in de verst verwijderde Dominions en Kolo niën. Het volk ziet in zijn Koning een man dien het lot heeft geplaatst in een positie even verheven als drukkend. Er zijn niet veel illusies overgebleven over de voorrechten van koningen. De voorrechten zijn in de moderne wereld verplichtingen geworden. De eigen ko ninklijke persoonlijkheid voegt zich in plaats van zich te doen gelden. Hij cijfert eigen weg en d i e n t. Het geldt in de hoogste mate voor Koning George wiens persoonlijke be langeloosheid allerwege in zijn rijk wordt er kend en herkend. Zijn persoonlijke eigen schappen en deugden weerspiegelen zich in zijn openbaar optreden. En hij heeft zich be mind gemaakt bij zijn onderdanen door den eenvoud van zijn levensgang, zijn huiselijk ge luk en zijn sportleven zin. George de Vijfde, bij de gratie Gods van Groot Brittannië. Ierland en van de Britsche Dominions overzee, Koning, Verdediger van het Geloof, Keizer van Indië (om Koning George zijn officieele titels te geven), werd ge boren op 3 Juni 1865 in Marlborough House en besteeg den troon op 6 Mei 1910 als de eenige overlevende zoon van Edward VII. Hij deelde een gelukkige jeugd met zijn ouderen broeder Prins Albert Victor (later Hertog van Clarence) en twee zusters. George was een blijmoedig kind met kinderlijken afkeer van lessen, welke nochtans een aanzienlijk deel van zijn dagen vulden tusschen het zes twaalfde levensjaar. Toen hij dezen leeftijd had bereikt, werd hij tegelijk met zijn broer adelborst op de Britannia. Het was reeds lang tevoren uitgemaakt dat Prins George, die aan vankelijk niet voor het koningschap in aan merking kwam, zijn loopbaan zou vinden op de vloot. Een dergelijke specialisatie kon voor den Hertog van Clarence niet gelden. Zoo ge schiedde het dat de broers na eenige jaren scheidden. George bleef op de vloot, de kroon- krins ging naar Cambridge en later naar het leger. In het jaar 1880 begon Prins George de se rie lange zeereizen, welke hem later niet al leen den naam gaven van den Zeeman- Koning maar hem tot een van de meest be reisde vorsten van de wereld maakten. De rei zen hadden plaats met de Bacchante en Zuid- Amerika, Zuid-Afrika, Australië, de Fiji-Eilan- den, Java, Ceylon, Egypte, Palestina en Grie kenland werden bezocht. In 1882 kreeg Prins George een benoeming van luitenant ter zee Ilde klasse op de Canada, een schip van de vloot in West Indië en Noord-Amerika. Een verblijf op de marineschool in Greenwich volgde en in 1885 kwam de bevordering tot luitenant ter zee 1ste klasse. Na dienst als zoodanig op vele oorlogsschepen en na een commando van de kanonneerboot Thrush werd Prins George als kapitein-luitenant geplaatst op de Melampus. Dat was in 1891. En terstond daarop kwam er een einde aan dezen actie ven dienst op de vloot als gevolg van de plot selinge ziekte en dood van den Hertog van Clarence, welke Prins George in de directe lijn der troonsopvolging plaatsten. In het jaar waarin de a.s. troonsopvolger afscheid had genomen van de zee werd hij Hertog van York, Graaf van Inverness en Baron Killarney (Engelsche, Schotsche en Iersche titels). In het volgende jaar 8 Juli, trad hij in het huwelijk met Prinses Victoria Mary of Teek. Het jonge echtpaar nam zijn intrek in White Lodge, Richmond, waar op 23 Juni 1894 de Prins van Wales werd geboren. Na een achttal jaren van rustig huwelijksleven hervatte de a.s. Kroonprins zijn reizen, dit maal vergezeld van zijn gade. Het prinselijk echtpaar bezocht Ierland in 1899, en twee jaar later volgde een lange reis door het Britsche Rijk. Zij gingen scheep op de Ophir in Maart 1901, bereikten Melbourne in Mei en openden er het eerste parlement van het Australisch gemeenebest. Van Australië gingen zij naar Nieuw Zeeland, Zuid-Afrika en Canada. Bij zijn terugkeer hield Prins George die in middels Prins van Wales was geworden bij de troonsbestijging van zijn vader in de Guildhall van de City de gedenkwaardige toe spraak op het thema „Engeland Ontwaak", waarin hij gewaagde van den indruk, welke overzee scheen te heerschen, dat het moeder land zich van zijn oude overheerschende posi tie in kolonialen handel liet wegdringen. In 1910 volgde de Prins van Wales zijn vader op. Koning Edward had in zijn korte maar schit- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLlNC. „Nee," denkt Thijs, „het is geen verbeelding ik hang hier werke lijk aan dien dooden boom. Die ving mij op en brak mijn val. Ik ben nog heel gezond. En kijk, het rotsblok viel juist bovenop dien akeligen slang en Sim's hoedje bleef gespaard. Die slang kan nu niets meer beginnen, O, wat ben ik blij dat alles zóó is afgeloopen. Nu kan ik gauw naar boven." i Engeland had in zijn lange geschiedenis geen populairder vorst gekend. Het voorbeeld van Edward maakte het voor den opvolger niet gemakkelijk de volksgunst, die rond het m leis hing, als een onzichtbaren mantel van trouw en aanhankelijkheid onverzwakt te houden Koning George slaagde echter volN dig in deze niet gemakkelijke taak. De kro" ning had plaats op 22 Juni 1911 en officieete bezoeken aan Ierland, Wales en Schotland volgden. Later in het jaar kwamen de statie en de pracht van het bezoek aan Brltsch In dië met de Durbar (ontvangst) in de oudé hoofdstad Delhi. Bij terugkeer werd het land verontrust door lastige politieke en Labour vraagstukken die de Koning de gelegenheid verschaften de beste eigenschappen van een constitutioneel vorst ten toon te spreiden Hoen de oorlog uitbrak schaarde het land in zijn uiterste beproeving zich als vanzelf en als één man rond zijn Koning. De wijdvertakte werkzaamheid van de le den van het koninklijk gezin gedurende den oorlog is te veelzijdig voor opsomming in een kort artikel. Men zegt niet te veel indien men de overtuiging uitspreekt, dat hun inspan ning tot handhaving van het nationaal mo reel en den overwinningswil in hooge mate bijdroeg. Na den wapenstilstand bracht Ko ning George een bezoek aan Parijs en de slagvelden in Frankrijk en België, waarbij hij op opmerkelijk spontane wijze door de bevol king in die landen werd gehuldigd. Londen was uiteraard ook het tooneel van vele triom fantelijke optochten en huldebe toogingen Het jaar eindigde met een feestmaal voor Pre sident Wilson en zijn vrouw in het Bucking ham Paleis. Eerst in 1921 verliet de Koning weer den Engelschen grond om het nieuwe parlement van Ncord-Ierlana te gaan openen. Bij die gelegenheid deed Z.M. een beroep op de Ieren om „tot bezinning te komen, de hand der ver draagzaamheid te bieden, te vergeven en te .vergeten en van het land dat gij lief hebt een nieuw gebied van vrede en tevredenheid te maken Bezoeken aan België, Frankrijk en Italië (met een bezoek aan den Paus) volg den later. Sedert het laatstgenoemd bezoek, in 1923, heeft Koning George Engeland niet meer verlaten. De ziekte van 1928 veroorzaakte groote ongerustheid en bleef het land twee maanden lang drukken. Vaak hoort men de misvatting verkondigen dat een constitutioneel monarch als Koning George niet veel meer is in praktisch landsbe stuur dan een „rubber stempel". Het is uiter aard waar dat Koning George regeert door zijn door het volk gekozen ministers, zijn grondwettelijke bevoegdheden zijn eens als volgt samengevat: Het hecht om te raadple gen; het recht om aan te moedigen; het recht om te waarschuwen. Koning George wordt be schouwd als een grondig kenner van buiten landsche politiek. In binnenlandsche zaken staat hij boven de partijen en handelt hij naar het advies van zijn ministers. Maar in hache lijke oogenblikken voor het staatsbestaan kun nen zijn invloed en initiatief beslissend zijn. Het is een openbaar geheim dat Koning George in de crisis van het- najaar van 1931 een vacantie in Schotland onderbrekend en naar Londen terugkeerend, zijn persoonlijken invloed terdege deed gelden om aan een ge vaarlijken en ontstellenden toestand van het land het hoofd te bieden. A. K. VAN R. UIT DE STAATSCOURANT. Notariaat. Bij K.B. is benoemd tot notaris te Pur- meren-d F. Dokter, candidaat-notaris al daar. Onderwijs. Bij K.B. is met ingang van 1 Mei bevorderd tot phytopatholoog bij den plantenziekte- kundigen dienst ir. H. van Lookeren Cam pagne te Wageningen. Burgemeesters. Benoemd met 1 Mei tot burgemeester van Zoetermeer L. R. Middelberg. OP DE K XVIII IS ALLES WEL. De commandant van de K 18 seint: Ware plaats 30 April 12 u. 34 graden, 36 minuten, Zuid, 22 graden, 55 minuten Oost. Te Kaapstad bijzonder hartelijke gastvrijheid ondervonden en veel vriendschap genoten. Het weer is mooi. Kalme zee. Geen bijzonders. Al les wel. VRIJDAG 3 MEI HILVERSUM, 301 M. 8.— VARA 12.— AVRO. 4.— VARA 8.— VPRO. 11.— VARA. 8.Orgetspel C. Steyn. 8.30 Gram. pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie A. Bouwmeester. 10.35 J. v. Kinsbergen en zijn kwintet. 11.Vervolg declamatie. 11.45 Qra- mofoonpl. 12.— Het Yyra-Trio. 1.— Gram.pl. 1.15 Concert door de „PaUadians". 2.Voor dracht door J. de Gruyter en R. v. Noppen. 2.30 Gram.pl. 3.De Avro-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. 4.Kniples. 4.45 Orgelspel J. Jong. 5.— Kinderuurtje. 5.3-0 Gram.pl. 6.— „De No tenkrakers", olv. D. Wins. 6.25 J. Huy (saxo foon) en R. Schoute (piano). 6.35 „De Noten krakers" olv. D. Wins. 700 Mr. J. H. v. Peursem: De grenzen van Lithauen. 7.20 E. Wallis en zijn orkest mmv. C. Collin (bariton) 7.50 Vaz Dias, SOS ber. 8.— Ds. F. Dijkema: De profeten. 8.30 „Collegium musicum" D. F. Scheurleer, olv. H. Geraedts. 9.— Prof. Dr. L. J. v. Holk: Geest. 9.30 Vervolg concert. 10.— Vrijz. Godsd. Persbureau. Vaz Dias. 10.15 De clamatie Ph. la Chapelle. 11.— Jazzmuziek (Gr.pl.) 11.3012.— Gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 M. Alg. progr. verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.— Voor zieken en ouden-van-dagen. 12.15 Gram.pl. en orkestconcert. 3.454.— en 4.15 Pianorecital. 4.30 Gram.pl. en Schlagermuziek. 6.Lezing. 6.15 Schlagermuziek. 7.15 Causerie. 7.35 Koor concert. 8.— Vaz Dias. 8.05 Orkestconcert mmv. vioolsoliste. 8.55 Voordracht. 9.10 Vervolg concert. 10— Voordracht. 10.10 Vioolsoli. 10.20 Gram.pl. 10.30 Vaz Dias. 10.35 Vaz Dias. 10.35 12— Schlagermuziek en Gram.pl.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6