Mei. Sport-Varia. Bekende Beverwijkers. BEVERWIJK flet overzicht van de groenten- markt. r,rX koele weer vax invloed op de prijzen. Ofschoon de aanvoerep zoo geleidelijk met nieuwe producten worden vermeerderd, toch "aat deze uitbreiding nog steeds in matig tempo en maakte wegens het koude weer «0<r geen snelle vorderingen. Voor den han- j 1° z°ijn echter de temperaturen, zooals die !L laatste dagen waren, niet ongunstig en hliift een behoorlijk prijspeil beter besten- Sicrd De gang van zaken was dan ook de f^eioopen week over het algemeen geno men o°? al bevredigend. Spinazie als hoofd- nroduct°waarvan iederen dag belangrijke oartijen werden aangevoerd was geregeld woed te verhandelen. Wel gaf den eenen da" bij den andere wel eens eenige verschil len de goede kwaliteit werd echter meestal willig afgenomen. Óe veiling van Dinsdag was iets lusteloozer met inzinking van prijzen doch op Woensdag was de stemming weer iets beter. De prijzen bewogen zich meestal zoo ongeveer naar kwaliteit van 2555 ct. per kist. Naast, spinazie begint het artikel sla ook een ruimer plaats in te nemen. Ook over deze handel valt tot heden niet te klagen alleen is het jammer dat nog steeds vele rjartijen niet zonder gebreken kunnen worden verkocht. Voor goede soort worden behoor. Jijke prijzen besteed van 35 ct. per stuk: mindere soorten hebben echter weinig af trek en gaan voor allerlei lage prijzen. Rabarber waarvan de aanvoeren in stij gende lijn gingen liep naar de mate van aan bod steeds meer in prijs terug en stond mid den dezer week van 4—7 cent per bos. Raapstelen die ook thans uit de natuur los be2innen te komen, waren ook ruimer verte genwoordigd en maakten noteeringen van 2—4 ct. per bos. Ook radijs moest wegens vermeerderden aanvoer sterk in prijs in boeten en ging voor 2—4 ct. per bos. Met Bloemkool gaat het in aanvoer nog maar langzaam aan; de laatste week was het aanbod nog zeer gering. De prijzen liepen ondanks beperkt aanbod toch terug en ston den voor de eerste soort zoo pl.m. van 12—17 ct. per stuk. Bospeen heeft in aanvoer nog niet veel te beteekenen; de noteeringen stonden naar soort van 15—22 ct. per bos. Witlof komt weinig meer voor. een enkel partijtje dat nog werd aangeboden kwam voor eerste soort aan prijzen tot ruim 20 ct. per K.G. Als nieuw product verscheen ook deze week de eerste asperge. In den regel zijn de eer stelingen of voorloopers niet mooi en be staan meestal uit zeer uiteenloopende kwa liteiten. De prijzen varieerden dan ook nog naar soort van f0.40f 1.20 per bos. Postelein was eveneens weer van de partij: hiervan stonden de laatste veiling de no teeringen van 80—85 ct. per kistje. Soepgroenten als Selderie en Pieterselie hebben niet veel waarde en gaan geregeld voor prijzen van 23 ct. per bos. Van de winterproducten komt nog een en kel partijtje prei; hiervoor werd voor eerste soort zoo ongeveer van 810 ct. per bos besteed. HANDELS-, KANTOOR- EN WINKEL BEDIENDEN. In de ledenvergadering van de plaatselijke afdeeling van den N. R.K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden zijn de heeren J. Grouwgod en H. Riesenbeek tot bestuurs leden gekozen. Aan het Hoofdbestuur zal een schrijven worden gezonden, om te protesteeren tegen de door de regeering ingediende bezuinigings voorstellen. NED. VEREENIGING VAN HUISVROUWEN Een lezing en een excursie. Voor de leden van de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen houdt Mej. Dr. G. C. F. A. G. Orth op Dinsdag 7 Mei een lezing met licht beelden over het ontstaan der gebergten en in het bijzonder het ontstaan der Alpen. Deze lezing wordt gehouden in het Gebouw „Har monie" in de Groenelaan. Op Donderdag 23 Mei maakt de afdeeling een excursie naar de Gerofabrieken te Zeist VERLOTING K. O. V. Het bestuur van de Kennemer Orkest Ver eeniging verzoekt ons mede te deelen, dat de trekkingslijsten van de verloting ter inzage zijn in Sigarenmagazijn „De Schakel", Zee straat 11, Raadsveld. Breestr&at en aan het secretariaat Zeestraat 4. Aan laatstgenoemd adres kunnen tevens de prijzen worden afge haald. R.K. KIESVEREENIGING RECHT EN PLICHT In de Maandagavond te houden ledenverga dering van de R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" zal een bespreking worden gevoerd over het zenden van een brief aan het bestuur van de R.K. Staatspartij naar aanleiding van het door de regeering ingediende bezuinigings plan. DÉ VffiPJNG VAN DEN 1-MEtDAfe. De viering van den 1 Mei dag door de mo derne arbeidersbeweging bepaalde zich voor onze gemeente tot een druk-bezochte feest- vergadering. welke Woensdagavond in het Kennemer Theater werd gehouden. Uit de af- deelingen Beverwijk, Velsen-Noord en Wijk aan Zee en Duin van de S. D. A. P. was een 1-Mei Comité gevormd. De viering van den dag geschiedde voor het grootste deel in de gemeente Velsen. Des avonds werd in optocht naar Beverwijk gemarcheerd. In den stoet wer den de afdeelingsvlaggen meegevoerd. Bege leid door een muziekcorps werd een marsch gemaakt door de voornaamste straten var Beverwijk en van Wijk aan Duin. Tijdens den tocht mocht niet gezongen worden. Te ruim acht uur werd het Kennemer Theater be reikt, dat spoedig geheel bezet was. De heer H. Mol, voorzitter van het 1-Mei Comité sprak een kort openingswoord, waarin hij in het bijzonder de medewerkenden aan den avond verwelkomde. De leden van de A. J. C brach ten vervolgens onder leiding van den heer Groot eenige Meiliedjes ten gehoore, waar mede zij veel succes oogstten. Dat was even eens het geval met de dansen, die vervolgens door de jongelui werden uitgevoerd. Mevr. v. d. Wal-Mulder. die velen zich nog herinnerden als de zeer verdienstelijke ac trice van de Tooneelvereeniging „Nieuw Le ven", trad daarna op als declamatrice. Op zeer verdienstelijke wijze droeg zij een drietal strijdliederen voor, waarvan vooral „Het So cialisme komt" een storm van toejuichingen ontketende. Ook het anti-fascistisch lied, dat uit het Duitsch vertaald was werd met veel instemming begroet. Onder luiden bijval bood Mevr, Retel met een woord van hulde de declamatrice een tuil roode rozen aan. De Arbeidersmuziekvereeniging Voorwaarts uit IJmuiden speelde met veel succes een drie tal muzieknummers, die geheel in den stijl van den avond bleven. Voor zoover in de trio's van de marschen strijdliederen verwerkt waren, zong het publiek met het orkest mee. De groote fantasie ..Vrijheid, Gelijkheid en Broeder schap" was voor de musici geen gemakkelijke opgave, maar zij wisten zich onder pittige aan voering van hun dirigent toch op kranige wijze door de moeilijkheden heen te slaan. De feestrede werd uitgesproken door den heer Ed. Polak, die in een gloedvol betoog de beteekenis van den 1-Meidag voor de moderne arbeidersbeweging in het licht stelde. Spr. wees op den chaotischen toestand, welke in het oude Europa heerscht in de landen, waar men getracht heeft het socialisme vleugellam te slaan. In zijn peroratie wekte de heer Po lak zijn gehoor op, pal te staan voor het so cialisme en te blijven strijden voor de be ginselen van de S. D. A. P. Na de pauze traden alle medewerkenden nogmaals op en ook nu weer was hun succes groot. De voorzitter memoreerde in zijn slotwoord het verloop van den welgeslaagden en door mooi weer begunstigden 1-Meidag. De feest- vergadering werd met het zingen van de In ternationale besloten. VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Spinazie per kist 2050 Sla per kist 2585 Postelein per kist 8085 Rabarber per bos 47 Raapstelen per bos 2—4 Radijs per bos 23 Peterselie per bos 24 Selderie per bos 34 Prei per bos 612 Bloemkool, le, per stuk 1214 Idem 2e per stuk 810 Witlof per K.G. 14—20 Asperges le wit per bos 7085 Idem le blauw per bos 4855 Aardbeien per doosje 20—25 KENNEMERS—V. D. L. De Kennemers spelen a.s. Zondag te half drie in het Gemeentelijk Sportpark een vriendschappelijken wedstrijd tegen den tweede klasser V. D. L. uit Maassluis. Deze club ein digde in de jongste competitie als tweede achter de kampioen O. D. S. MARKTBERICHTEN. Beverwijk, 1 Mei. Spinazie, per kist 1450 ct. Andijvie, per kist 62 ct. Raapstelen per 100 bos 3. Radijs, per 100 bos 34.50. Koolrapen, per zak 80 ct. Wortelen, per bos 16 ct. Bieten, per K.G. 24 ct. Komkommers, per 100 f 815. Aardappelen, klei, per K.G. 58 ct. Idem, zand, 9 ct. Savoije kool, per 100 25. Bloemkool, per 100 1015. Uien, per K.G. 6—10 ct. Prei, per bos 8—13 ct. Sla, per kist 1848 ct. Rabarber, per 100 bos 4—7. Pieterselie, per bos 3 ct. Selderie, per bos 6 ct. Brusselschlof, per K.G. 26 ct. HEEMSKERK JONGE L.T.B. Ha. de Meimaand is begonnen, Bloeimaand is weer ingegaan En wij komen weer bezonnen In het zonnetje te staan. Maand van Meiboter en Meiwijn. Van Meikever en Meikers. Maand als vogeltjes op 't ei zijn, Maand van Gorters nobel vers. Maand van Meiboom en Meiregen, Van Meidoorn en van Meizoen, Maand van opbloei allerwegen, Van het volle zomergroen. 't Is een maand om te genieten Van de glorie der natuur, Ook al wil het weieens gieten En al is het soms nog guur. Mei, de kachel moet naar boven, Op haar zomer-nonactief, Ramen blijven opgeschoven, Wees dus mild. Mei, asjeblief. Je staat heel hoog in de gratie, Maak er dus een Meifeest van, Mei, denk aan je reputatie, Breng ons zomer, als het kan. Het bestuur stelde voor tot voorzitter No taris Anten aan te wijzen, welk voorstel zon der stemming werd aangenomen. De nieuwe voorzitter zeide o.m., dat dit niet de eenige functie was. die hij bekleedde, maar- wel een van de liefste. Vervolgens bracht hij dank aan den heer Paërl. „Als onze vereeni ging". zoo zeide hij, ..een goede plaats in de rij der Oranjevereenigingen inneemt, is dit voor een groot deel aan den heer Paerl te danken." Bij de rondvraag zeide Pastoor De Jong, dat hij met sympathie en aandacht de vergade ring had bijgewoond en geconstateerd had. dat de zaak in goede handen was. Onder applaus deed spr. de toezegging, dat men op zijn medewerking kon rekenen. Hierna werd dit deel van de vergadering voor gesloten verklaard, doch niet dan nadat de voorzitter den oud-secretaris, den heer Schuitman. bedankt had voor zijn vele werk zaamheden. Mevr. AriszSchrama zong vervolgens eenige liederen, waarna vele der aanwezigen nog geruimen tijd onder de tonen van de Driehuizer band gezellig bijeen bleven. DONDERDAG 2 MEI 1935 Hoofdafdeeling: F. A. Berkemeier—Th. v. Wamel 2—0. Tweede afdeeling: J. HeymansR. Groos; J. OosterlingJ. Burghout 02; L. P. HugesH. Kroon 20: A. BurghoutP. Mollema 02; F. Mollema—J. Hartel 2—0. Promotie-degradatiewedstrijd: P. v. Wamel G. Elzlng 02. WIJK AAN ZEE EN DUIN KEURING TREKHONDEN. De jaarlijksche keuring en herkeuring van trekhonden zal in deze gemeente plaats heb ben op Woensdag. 15 Mei 1935, des namiddags ten 6 uur nabij het Raadhuis. PERSONALIA. Tot buitengewoon veldwachter dezer ge meente is aangesteld de heer P. Veldhuis, die in de plaats van den heer C. Kluft is belast met het toezicht in het wandelpark „Mar quette". LANDVEILING. Woensdagavond was in het K.S.A.-gebouw ten overstaan van Notaris Bummers een vei ling van eenige perceelen weiland gelegen bij den Noordermaatweg onder de gemeente Heemskerk. Perceel 1: Weiland groot 1,590 H.A. opge boden door H. Sinnege voor f 850, niet ge mijnd. Perceel 2; Weiland groot 1,72,80 H.A. opge boden door H. Sinnege, voor f 1150, niet ge mijnd. Combinatie: 1 en 2 groot 2,78,70 H.A. staan de op f 2000, niet gemijnd. Perceel 3: Weiland groot 7.90 A. opgeboden door C. Beentjes voor f 20, op f 1 gemijnd door Jac. de Wit. Combinatie van perceelen 1 2 en 3 samen groot 2,86,60 H.A. staande op f 2021 op f 1 ge mijnd door H. Sinnege. Perceel 4: Weiland groot 1,93,20 H.A. opge boden door D. Wentink voor f 1400, door den zelfden op f 1 gemijnd. De geheele combinatie werd niet afgemijnd. DRIEHUIS ST. ODULPHUS NAAR 'T ZANGCONCOURS. Op 't zangconcours van den R.K. Bond van Zangkoren, dat gehouden wordt op Zondag 26 Mei te Alkmaar in den Stedeiijken Muziek- tuin. zal de Gem. R.K. Zangvereeniging St. Odulphus onder leiding van den heer L. Pie- lage uitkomen in de 3e afdeeling. Als verplicht nummer wordt gezongen: Maanlicht van W. Weisenborn; als vrij num mer: Lerchengesang. Los AngelesNew-York in elf uur. Automatisch bestuurd vliegtuig vestigt een record. NEW YORK, 1 Mei (V.D, Een Douglas toestel met giroscopische stuurinrichting heeft de vlucht over het Amerikaansche continent gemaakt in een nieuwen record tijd van 11 uur. 5 min. en 45 sec. Gezag voerder van het toestel was de vlieger Tom- linson. De geheele bemanning bestond uit drie koppen. Het vliegtuig vertrok gisteren te 8.55 uur des morgens van Los Angeles. Eenige minuten na de start werd de automatische stuurinrichting in werking gesteld en naar Tomlinson mededeelde heeft de beman ning niets behoeven te doen totdat het toe stel New York naderde. Eerst toen werd de automatische stuurinrichting weer buiten werking gesteld en deed Tomlinson het vlieg tuig vlot op het Floyd Bennet-vliegveld lan den. Deze vlucht beteekent een verbetering van het record met 28 minuten. ORANJEVEREFNIGING „DRIEHUIS". Onder voorzitterschap van den heer B. L. Paërl hield de Oranjevereeniging „Driehuis" haar jaarvergadering, welke in verband met den verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana een eenigszins feestelijk karakter droeg. Voor deze bijeenkomst bestond zeer groote belangstelling, zoodat de zaal en de serre van ,,'t Huis te Velsen" geheel bezet waren. Alvorens tot de afwerking van de agenda over te gaan. hield de heer Paërl een vrij uit voerige inleiding. Spr. zeide, hier op deze laat-, ste door hem te leiden vergadering met ge mengde gevoelens te staan. Hij memoreerde het heengaan van den beschermheer der ver eeniging, Mr. Rambonnet, die een warm aan hanger van 't Oranjehuis was en wiens mo- reele steun het mogelijk had gemaakt, dat de jonge vereeniging zich in korten tijd zoo flink ontwikkeld had. Door even staande stilte in acht te nemen, herdacht de vergadering hier op wijlen burgemeester Rambonnet. Vervolgens bracht de heer Paërl dank aan zijn medebestuursleden voor de aangename samenwerking en den vrienflschappelijken geest, waarin de besprekingen steeds werden gevoerd, aan de oud-bestuursleden Mevr. Kruitzer en Pater Arts, en aan Pastoor Van der Meer. Tenslotte riep hij den nieuwen pas toor en wethouder Bosman een welkom toe. Nadat de vergadering het Wilhelmus had gezongen, werd met de verdere afwerking van de agenda doorgegaan. De kascommissie, be staande uit de heeren Karsbergen, Eichholz en Heeze, werd bij acclamatie herkozen. In zijn jaarverslag memoreerde de heer Van der Weele het heengaan van Prins Hendrik en burgemeester Rambonnet, het tot stand komen van de grensregeling met de Noordelijke zustervereeniging, de stijging van het ledental van 210 tot 258, de succesvolle viering van den Koninginnedag en de mede werking van gemeentebestuur en pers. Dezelfde bracht ook als penningmeester een jaarverslag uit, dat eveneens onder applaus werd goedgekeurd. Het vermeldde een saldo van f 11.78. Naar aanleiding van dit laatste jaarverslag merkte de heer Van Heyst op, dat de vereeni- gingen een moeilijken tijd meemaken, reden waarom hij in de pauze een loterij zou orga- niseeren. Deze loterij werd een groot succes. Nadat in de pauze het kinderkoor van Mevr. Arisz zich met succes had doen hooren, bracht de welwillend medewerkende Driehuizer band onder leiding van den heer Desbouvrie er de stemming „eventjes" in. Bij de bestuursverkiezing werden de perio diek aftredenden, t.w. de heeren Anten, De Mooy. Schuitman en Van der Weere bij accla- Onze landgenoot P. Bon, die op Ford V 3 uit Brussel is gestart als deelnemer aan de Rallye van Marokko, is te Marrakesch op tijd gearriveerd, komende van Meknes. Deze route waarvan de afstand 557 K.M. bedraagt, was verplicht: zij moest worden afgelegd met een gemiddelde snelheid van 68 K.M. per uur De heer Bon is boven deze grens gebleven. He een starten de deelnemers naar Angadin daarna naar Casablanca. Voor de Zuid-Amerikaansche zóne van het Davisbekertournooi heeft Brazilië met 3—2 van Uruguay gewonnen zoodat het eer ste land zich geplaatst heeft voor de finale der Amerikaansche zóne. Eén van Frankrijks bekendste wieler kampioenen, de oudste der Pelissiers, Henri, is op noodlottige wijze om het leven geko men In een hoogloopenden twist hebben eenige revolverschoten een eind aan zijn be staan gemaakt. De K.N.A.C. zal ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van 's-Hertogenbosch een Sterrit organiseeren naar de jubileerende stad. De datum zal nog nader worden vast gesteld, maar in ieder geval zal de rit op een Zondag in de maand Juli worden gehouden. Uit Algiers: De barragepartij voor het wereldkampioenschap driebanden tusschen Lagache (Frankrijk) en Puigvert (Spanje), titelhouder is na spannenden kamp door den Franschman gewonnen. Puigvert kwam aan zienlijk voor te staan; op een gegeven mo ment leidde de Spanjaard met 4538. Maar Lagache haalde in en won tenslotte nog met 5047. Behalve Fransch en Europeesch kam pioen is deze speler dus ook wereldkampioen geworden. Onze landgenoot Groenteman werd laatste in het eindklassement. Voor de eerste divisie van den Engel- schen Voetbalbond speelde Everton Woensdag tegen Sheffield Wednesday 22 gelijk. Grimsby Town won met 30 van West Brom- wich Albion. DE ONTVOERING UIT TSJECHO-SLOVAKIJE LONDEN, 1 Mei (Reuter). De „Manchester Guardian" schrijft ten aanzien van de ont voering van een Duitscher van Tsjechisch ge bied gisteren, dat het te hopen is, dat Tsjecho- Slovakije evenveel vastberadenheid vertoont als Zwitserland. Beide landen moeten evenwel alle mogelijke internationale steun ontvangen, opdat het monster in het vervolg niet meer zijn klauwen kan uitslaan op een grondgebied, anders dan het zijne. Door onze lens gesnapt VOETBAL. BelgiëNederland. Het Belgisch elftal samengesteld. Het Belgische elftal, dat op Zondag 12 Mei te Brussel tegen Nederland in het veld zal komen, is als volgt samengesteld: Doel: Christiaans (Liersche Sport Kring.) Achter: Paverick (Antwerp F. C.) Smellinckx (Union St. Gilloise). Midden: Dalem (Standard Luik), Stijnen (Berghem Sport), Claessens (Union St. Gil loise) Vóór: Devries (Antwerp F. C.), Voorhoof (Liersche Sport Kring), Raymond Braine (Spax-ta Praag) of Mondelé (Daring Club), Brussel), Isepborghs (Beerschot) Joacim (Berghem Spoi*t). Reserves: De Braedt (Cercle Sportif, Brugge) Pappaert (Union St.-Gilloise), Meul- dermans (Beerschot), De Winter (Beerschot), Van Caelenberg (Union St. Gilloise). Bastin (Union St. Gilloise), Viellevey (Bressoux). DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAP DAMCLUB HAARLEM. Hieronder volgen de resultaten van de De jonge L.T.B. houdt Vrijdagavond een matie herkozen. In de 3 bestaande vacatures Woensdagavond j.l. gespeelde partijen voor den hebben gevonden. Nog één jaar en dan jubi- ----- rw 1io-^ 1Q1K ieert Schuitemaker. Tot zoolang houden wij; wat we zoo al van hem weten, in de pen. P. S.chujtcraakcr. Het was op 1 Mei juist 24 jaren geleden, dat onze plaatsgenoot, de heer P. Schuite maker als bezorger bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad en men zou dus kunnen zeggen, dat onze fotograaf eigenlijk een jaar te vroeg was. Maar aangezien onze rubriek be stemd is voor bekende- en niet uitsluitend voor jubileei-ende Beverwijkers, behoefde de populaire Piet geen jaar te wachten. De heer Schuitemaker is een zoo bekende figuur in onze kleine plaatselijke gemeenschap, dat hij in onze rubriek zeker niet mocht ontbreken. Bijna een kwart eeuw heeft hij zich ver dienstelijk gemaakt, met het prompt en accu raat bestellen van de duizend-en-één artike len, welke de ti*einen voor de Beverwijkers en dan is het bijzonder voor winkeliers dagelijks aanvoeren. Ontelbare malen rijdt hij met zijn hoog- opgladen wagen langs de Breestraat en wan neer een bespannen voertuig op een van de par-allelwegen het verkeer eenige oogenblikken verspert, dan is het de wagen van Schuite maker. Sedert zes jaren draagt hij den plechtigen titel van „Contractant van Van Gend en Loos", maar in Beverwijk komen de goederen eenvoudig „per Schuitemaker". Zijn paard dat er op de foto nu zoo onnoozel bijstaat, is even populair als zijn baas. Niet alleen, omdat het, niet zoozeer uit kwaadaardig heid dan wel uit speelsc-hheid, naar iedereen hapt, maar de Beverwijksche jeugd weet bo vendien, dat het paard van Schuitemaker „kunsten maakt". En wanneer de arbeid van den dag is afgeloopen, wordt er zoo op het emplacement eerst nog even gestoeid, voor de vos zijn stal opzoekt. „Wie er het eerst is", zegt de baas na het uitspannen en dan gaat het er van dooi", naar den stal, die op eenigen afstand is .Uit pure dankbaarheid vertoont de bruin dan nog even een kunstje*en dan is de pret voor een dag weer afgeloopen. Twee vrienden zyn het, die elkander in den arbeid ledenvergadering in het R.K. Vereenigings-werden de heeren Dam, Van 't Kaar en Seller wedstrijd om het kampioenschap 19341935 eebouw. bij enkele candidaatstelling gekozen. van de Damclub Haarlem. HOLLAND—AMERIKALIJN Lochkatrine 1 van Rotterdam naar Van couver via Sunderland. Edam, 30 (n.m.) v. Rotterdam te New-York. Statendam 30 (n.m.) v. New-York n. Rot terdam. Delftdijk, Vancouver naar Rottei'dam 30 (v. ri) te Londen. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 26 te Seattle. HALCYONLIJN. Stad Haarlem, 30 v. Melila n .Rotterdam. Maasburg, 30 v. Vlaardingen te Pto Ferrajo. Stad Vlaardingen, 30 v. Kirkenes n. Stad Arnhem 30 van Malmosundet n. Rot terdam. Stad Zaanda m,Vivita Vecchia naar Huelva 30 van Oran. Rozenburg 30 van Vlaardingen te Savona, voor Makri HOLLANDAFRIKA LIJN. Jagersfontein 1 v. Beira n. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitreis) l(v.m.) v, IJmuiden. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 1 van Hamburg naar Rotterdam. Alphacca, 30 van Rotterdam te Buenos- Ayres. Alchiba (thuisreis) 29 van Montevideo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, 30 v. Cullera te Palermo. Aurora 30 v. Carthagena n. Barcelona. Costa Rica, 30 van Barbados n. Amsterdam. Cottica 29 v. Paramaribo, n. Amsterdam. Oberon, Cephalonia n. Amsterdam 30 van Gibraltar. Orestes. Genua n. Alexandrïë p. 29 (1 n.m.) Kaap del Armi. Perseus, 30 v. Kopenhagen te Stettin. Stella, 30 v. Izmir n. Malta. Stuyvesant, 1 v. Paramaribo te Amsterdam. Venezuela 1 v. Barbados te Amsterdam. Vulcanus, 30 v. Ceuta n. Alicante. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 28 te Talca- huano. Simon Bolivar, 29 v. Barbados te Kingston (Ja.). Amazone, Pto. Barrios n. Amsterdam 30 (6.9 v.m.) 410 mijl ZW. v. Land's End. Theseus, 1. van Amsterdam n. Kopenhagen. Calypso, 1 van Amsterdam naar Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland (uitreis) 1 (5 v.m.) van Las Palmas. Montferland (uitreis) 29 te Rio Janeiro. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk (thuisreis) p. 11 Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisreis) p. 1 Gibraltar. Aagtekerk (uitreis) 1 te Adelaide ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet 1 (6 v.m.) v. Hamburg n. Rotterdam. Kota Baroe (uitreis) 1 (9 v.m.) van Suez. Kota Tjandi (thuisreis) 30 van Singapore Sibajak 1 van Batavia naar Rotterdam. Baloeran (thuisreis) 30 (3 n.m.) van Mar seille. Indrapoera, 1 van Rotterdam te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (thuisreis) 1 te Suez. Johan de Witt (uitreis) 1 van Colombo. Tawali, Amsterdam n. New-Orleans 30 v. IJmuiden Tarakan, 30 v. Calcutta te Macassar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benmacadhui, Otaru n. Rotterdam, 29 te Alexandrië. Deucalion, Japan n. Rotterdam 1 van Sin gapore. Patroclus, Japan n. Rotterdam, 28 v. Osaka. City of Eastbourne, Rotterdam n. Japan 30 v. Singapore. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 30 te Londen. Philocettes, 1 v. Otaru te Rotterdam. Polydorus, Batavia n. Amsterdam 1 van Padang. AANGEKOMEN 30 April: Midslaixd s.s. Immingham Hubbastone s.s. Swansea 1 Mei: Dalewood s.s. Sa. Cabello Venezuela s.s. West Indië Stuyvesant s.s. West Indië Vtoraja Pyatiletka m.s. Leningrad Energie s.s. Danzig Rendsburg s.s. Ned. Indië VERTROKKEN. 30 April: Lübeck s.s. Bremen Kenrix s.s. Goole Luise Leonhardt s.s. Vlaardingen Parknasilla s.s. Rotterdam Urd s.s. Dublin Bowling s.s. Leith Bjorkö s.s. Hartlepool Emsworth Manor s,s. Brussel Britsum s.s. Buenos Aires Vliestroom s.s. Huil Gannet s.s. Londen Patri a s.s. Rotterdam Ulysses s.s. Hamburg Tawali m.s. New Orleans Tartary m.s. Londen 1 Mei: Maaskerk s.s. West Afrika Modesta ss.. New Castle Wea m.s. Ipswich Ertsaanvoer Het Brifcsche stoomschip Dalewood is van Salta Cabello aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Aanvoer papierhout. Met een lading papierhout is het Russisch motorschip Vtoraja Pyatiletka van Leningrad bij de papierfabriek te Velsen aangekomen. Schade hersteld. De Ka tv/ijker motorlogger Saturnus. welke met schade te Esbjerg binnenliep, heeft deze schade hersteld en de reis naar de vischgron- den voortgezet. IJzerverscheping. Het Nederlandsche stoomschip Zonnewijk is in ballast van Rotterdam bij de Hoogovens aangekomen om een lading ijzer in te nemen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 1 Mei. Getrouwd 29 April: K. Brants en S. Klein; 30 April: M. L. Deinum en W. E. v. d. Sluijs. Bevallen 27 April: J. A. Veldmeijervan Leeuwen, d.; G. Zoethoute-Folkerts, d.; K. P. 4 TimmermansScheffler, z

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7