VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm, aankomst Laatste bericht Batavia 11 Mel 29 April van Port Said. Z. Afrika 30 April te Bremen. Amazone West Indië 12 Mei 11 April van Pto Limon Alkmaar Chili 28 April te Talcahuano. Atlas (Gr.) Constantza in lading. Axania Steuukjaer (v. Velsen) heden 27 April vertrokken. Chili 29 April te Liverpool. Boschfontein Z. Afrika 30 April te Duinkerken. Buenos Aires 15 Mei 28 April van Fern. Noronha. Boskoop Chili 27 April van Paita. Hamburg 12 Mei in lading. Bramow Danzig in lading. Clytoneus Batavia 8 Juni in lading. West, Indië 30 April van Barbados. West Indië 29 April van Paramaribo. Constantza 9 Mei 29 April van Gibraltar. Ned. Indië 12 Juni 26 April van Batavia. Beira 5 Mei 28 April van Gibraltar. Heidelberg Ned. Indië 12 Mei 30 April van Marseille. Buenos Aires 6 Mei 26 April van St. Vincent. Hermes (Ned.) Bourgas 28 Mei 1 Mei van Constantza. Helder (Ned.) West Afrika 27 April van Takoradi. Holm park Rangoon 9 Mei 25 April van Port Said. West Afrika 26 April te Bata. Helene Russ Trangsund 5 Mei 30 April vertrokken. Itauri Ned. Indië 26 Mei 26 April van Colombo. Pto Barrios 21 Mei 1 Mei van Cristobal. Joh. de Witt, Batavia 1 Mei van Colombo. Juno (Ned.) Middel] Zee 15 Mei 29 April van Pn'.^rmo. Jagersfontein Z. Afrika 1 Mei van Beira. Krasnoe Znamia Novosossisk 6 Mei 22 April van Stamboul. Klara Zetkin Leningrad in lading. Maasland Buenos Aires 27 Mei 26 April van Montevideo. Merope Danzig 12 Mei in lading. Buenos Aires 9 Mei 6 April van Nicochea. Alexandrië 5 Mei 26 April van Malta. Mexico 10 Mei 27 April van Port af Spain. Parana Buenos Aires 21 Mei 29 April vertrokken. Pan Aruba Aruba 9 Mei 21 April vertrokken. Polydorus Batavia 1 Juni 27 April vertrokken. Poelau Bras Ned.-Indië 18 Mei 22 April van Sabang. Poelau Laut Hamburg 4 Mei 2 Mei te Bremen. Poseidon (Ned.) West Indië 21 April van Pto Barrios. Phoenicia Mexico 7 Juni in lading. Poelau Tello Batavia in lading. Phobos Curacao 30 April te Panillac. Perseus (Ned.) Stettin in lading. Pluto (Ned.) Gothenburg in lading. Southgate Rosario 17 Mei 15 April v. La Plata Stella (Ned.) Bourgas 14 Mei 30 April van Izmir Sheaf Lance Bas sein 1Mei 29 April van Perim. Scopas Curacao 9 Mei 18 April vertrokken. Salabangka Ned. Indië 19 April te Batavia. Saleier Batavia 1 Mei "ertrokken. Saturnus Midd. Zee 5 Mei 29 April van Cadix. Salland Buenos Aires 2 Juni in lading. Stentor Batavia 23 Juni in lading. Schieland New Castle in lading. Theseus (Brit.) Batavia 24 Mei 23 April van Belawan. Taiandoen Ned.-Indië 17 Mei 2 Mei van Port Said. Triton (Ned.) Alexandrië 11 Mei 1 Mei van Gibraltar. Tiberius Gdynia 5 Mei 30 April te Kopenhagen. Telamon Hamburg 3 Mei in lading. Treworlas Buenos Aires 7 Juni in lading. Theresia L. M. Russ Trangsund 1 Mei 26 April vertrokken. Troja West Indië 1 Mei 20 April van Cristobal. Ulysses (Ned.) Hamburg in lading. Waterland (Ned.) Hamburg 5 Mei in lading. Wagogo Hamburg 1 Mei 30 April vertrokken. Zaanland Buenos Aires 5 Mei 28 April van Las Palmas. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMÜIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Britsch s.s. Dalewood Sa. Cabello Hoogovens Nederl. s.s. Zonnewijk Rotterdam Papierfabr. Russisch m.s. Vtora.ia Pyatiletka Leningrad erts laden hout IJmuiden als haven zal aan de bezoekers wor den uitgereikt, terwijl een scheepsmodel en een maquette van het forensen-villapark van den heer W. van Heyst den stand mede zullen sieren. De nieuwe pensiongids der vereeniging is ge reed gekomen en verzonden. De commissie voor de vischpropaganda werd in de viertalige gids een bladzijde gratis aangeboden. Aan vele verzoeken om propagandamate riaal van IJmuiden en Velsen uit Amsterdam, Bilthoven, Bergen op Zoom enz. werd vol daan. Van Tiel uit zal op 13 Mei een sterrit wor den gemaakt. De deelnemers zullen ook door onze plaats komen en hier worden gecontro leerd. Tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering der A. N. V. V. op 9 Juli in Valken burg werd de heer Schuitenmaker benoemd. Besloten werd adhaesie te betuigen aan een verzoek van den heer A. J. Rijnders alhier aan den gemeenteraad om hem vergunning te verleenen op -een terrein in de duinen gele genheid te geven aan nette burgerpersonen om in tenten te kampeeren. BEDANKEN VAN CANDIDATEN. Bij het bestuur van den R.K. Centrale Kies kring Velsen, is een schrijven van de heeren Diependaal, Stevens en Van Zutfen ingeko men dat zij afgevoerd wenschen te worden van de candidatenlijst voor de a.s. Gemeente raadsverkiezing van bovengenoemden Kies kring. De kustvisscherij in Maart. Resultaten minder dan verleden jaar. De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Economische Zaken deelt het volgende mede omtrent de kustvisscherij en de visscherij in het IJsselmeer. waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrek king hebben op de maand Maart 1934. De weersgesteldheid was behoudens enkele dagen van ruw en stormachtig weder, voor de uitoefening der visscherij niet ongunstig In de Lauwerzee en den Dollart, de Wad denzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij minder druk uitgeoefend dan verleden jaar Maart. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart. de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zui derzee. het IJsselmeer en de Zuidhollandsche stroomen en zeegat-en waren slechter dan in Maart van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst, der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in de Lauwerzee en den Dollart 104.041 (107.609) K G. en f 2.256 (f 3.549) in de Waddenzee en het niet-afge sloten gedeelte van de Zuiderzee 6.880.009 (6.1.55.688 K.G. en f 242.496 (f 276.012), in het IJsselmeer 116.158 (248.107) K.G. en f 12.444 (f 41.221), in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 119,864 (178.587) K.G. en f 11.631 (f 18.158). Uit Zeeland werden verzonden 1.312.138 (1.584.575) oesters ter waarde van f 46.486 (f 59.719) en 2.372.940 (2.103.600) K.G. mos selen ter waarde van f 32.748 (f 21.511). In het IJsselmeer verliep de botvisscherij met -staande netten minder gunstig. Over het algemeen wérden overal slechte vangsten ge maakt. Aan het einde der maand werd be zuiden den afsluitdijk in de nabijheid der spuisluizen wat meer bot gevangen; de kwa liteit was echter niet mooi en de prijs door gaans laag. De aalvisscherij met den dwars- kuil leverde per dag en per vaartuig 15 tot 20 pond op. Met sleepnetten en dwarskuil werd meer spiering gevangen dan de vorige maand. Door de lage prijzen was deze vis scherij echter niet loonend. Kuilspiering moest enkele dagen voor eendenvoeder ge lost worden. Met de staande spieringnetten werd weinig gevangen. In de Waddenzee was het resultaat der haringvisscherij met kommen voor den een zeer loonend, voor den' ander daarentegen niet loonend. De prijs van de haring was niet hoog, doch viel, de afzetmoeilijkheden met Duitschland in aanmerking genomen, toch niet tegen. De haringvisscherij met fuiken langs de Friesche kust verliep over het alge meen weinig bevredigend. De wonderkuil- visscherij op haring had een gunstig verloop doch in het laatst der maand daalde de prijs tot een voor de visscehrs niet meer loonend niveau. Het resultaat der haringvisscherij nabij Den Helder was over het algemeen niet gunstig. De botvisscherij met hoekwant en schutwant leverde tamelijk gunstige vang sten op. doch de prijs van de bot was nogal laag. De garnalenvisscherij was nog niet van veel beteekenis. Van de mosselperceelen wer den ongeveer 2000 balen mosselen afgevischt en naar Rotterdam verzonden. De visscherij op consumptiemosselen van de natuurban- ken verliep, door de goede vraag uit Enge land, nog vrij gunstig. De visscherij op mosselen voor eendenvoeder werd in den- zelfden omvang als de vorige maand voort gezet. De vangsten der wulkenvisschers waren niet groot, de prijs daarentegen tamelijk goed. De alikruikenvisscherij werd met on bevredigend resultaat uitgeoefend. LIJK AANGESPOELD. DONDERDAG 2 MEI 193; VELSEN „WEDUWENSTEUN." In de laatst gehouden 8e jaarvergaderm van de Vereeniging „Weduwensteiav" werdén de jaarverslagen van secretaris en pennm meester goedgekeurd. g" Uit de verslagen blijkt, dat het aantal lede thans 717 bedraagt. In de acht jaren van het bestaan der vereeniging kwamen 36 sterft vallen voor, waarvoor een uitkeering betaaH moest worden. In totaal werd uitgekepM f 13514,25, waarvoor per lid f 24,83 contribute werd betaald. De voorzitter, de heer A. Ve» gouw merkte op, dat men hiervoor bij g€g* enkele verzekeringsmaatschappij terecht kan Het hoogste aantal leden is geweest 791 dp hoogste uitkeering bedroeg f 400. De wijziging van het reglement werd gekeurd. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat tot commissarissen werden gekozen de hee ren J. A. van Bel en K. Raat. De vacature van secretaris werd niet vervuld. Pennm», meesterschap en secretariaat werden ver- eenigd in handen gelegd van den heer Roos* WIJZIGING OVEREENKOMST HOOGOVENS Tengevolge van den aanleg van een nieu. wen gaszinker in het Noordzeekanaal is heft nooaig, in de met de N.V. Koninklijke Neder- lanasche Hoogovens en Staalfabrieken op 2 Augustus 1924 gesloten overeenkomst inzake gaslevering enkele wijzigingen aan te bren gen. In overleg met genoemde N.V. en de com missie voor gas en water stellen B. en W. voor hen te machtigen deze wijzigingen in het contract aan te brengen. BEGRAFENISSEN VOOR MAATSCII. HULP BETOON Den 9 April j.l. stelde de Raad in handen van B. en W. om advies een adres van „aanspre kers en belanghebbenden bij het Begrafenis- bedrijf" houdende verzoek die maatregelen te nemen, die mogelijk en/of wenschelijk zijn om een einde te maken aan de volgens hen be slaande onrechtvaardigheid, dat J. Haeseker met uitsluiting van alle anderen, door ,.de In stelling van Maatschappelijk Hulpbetoon" is belast met de verzorging van begrafenissen voor die instelling. B. en W. hebben hierover inlichtingen ge vraagd aan de besturen der beide instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon. Uit de ont vangen antwoorden blijkt, dat de Roomsch Katholiek Burgerlijke Instelling een regeling, als door adressanten bedoeld, niet heeft g&- troffen.. Het bestuur der Algemeen Burgerlij ke Instelling heeft den 9 Januari 1935 beslo ten, het verzorgen van begrafenissen, die voot rekening dier instelling geschieden, op te dra gen aan J. Haeseker. Deze opdracht is gege ven, nadat Haeseker en „Memento-Mori" prijsopgaaf hadden verstrekt. Eén persoon heeft zich daarna tot het Bestuur der Instel ling gewend. Het bestuur heeft, toen besloten, het genomen besluit te handhaven. De zaak waarover het hier gaat is al heel weinig belangrijk wanneer men weet. dat voor rekening van de Algemeen Burgerlijke Instel ling in 1934 werden begraven 3 volwassenen en 4 kinderen en van de Roomsch Katholiek Burgerlijke Instelling 1 kind. De regeling van deze aangelegenheid behoort alleen tot de be voegdheid der besturen van de instellingen, De Raad heeft hierover niet de minste zeg gingschap, en behoort zich naar de meening van B. en W. van inmenging te onthouden. B en W. stellen voor. hen te machtigen, adressanten dienovereenkomstig in te lichten, JAARFEEST CHR. J. M. V. Het jaarfeest van de Chr. Jongemannen Vereeniging zal gehouden worden 18 Mei a.s, FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen op 30 April uiigesproken. 1. J. M. van Houten, bloembollenhandelaar, wonende te Hillegom, van Tetstraat. Curatrice Mej. Mr. D. M. 't Hooft te Aalsmeer. 2. De Vennootschap onder de firma V. Ph. Braun en Zn., gevestigd te Beverwijk, Vondel laan 32 en hare vennooten: N. Braun, tim merman en aannemer, wonende te Beverwijk, Vondellaan 102 en P. Braun, timmerman en aannemer, wonende aldaar. Curator Mr, Dr. F. A. Bijvoet, alhier. 3. Ed. Fennell, caféhouder, wonende te IJmuiden, Bik en Arnoldkade 12. Curator Mr, L. G. van Dam. alhier. 4. G. Jacobs, koopman in reclameartikelen, wonende te Zandvoort, Brederodestraat 39, Curator Mr. F. J. Gerritsen, alhier. Rechter-Commissaris Mr. A. L. M. van Berckel. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de navolgende faillissementen: 1. A. E. Horchner, koopman in meubelen, wonende te Beverwijk, Heemskerkerweg 39. Curator Mr. J. O. Baron te Beverwijk. 2. J. C. Hofman, magazijnmeester, wonende te IJmuiden. Curator Mr. K. van Giffen, al hier. 3. Ingen van Loon, caféhouder, wonende te IJmuiden. Curator Mr. K. van Giffen, alhier. 4. A. Post, schoenwinkelier, wonende te IJmuiden, Hadleystraat 1. Curator Mr. E. van Tuinen te Beverwijk. Geëindigd is wegens het verbindend worden der eenige en slotuitdeelingslijst het heropen de faillissement van de N.V. Werf Hubertina v/h W. H. Jacobs, gevestigd te Haarlem. Cu rator Mr. L. G. van Dam, alhier. IJMUIDEN 1 Mei-viering der S. D. A. P. Enorme belangstelling in Thalia. Evenals andere jaren heeft de moderne ar beidersbeweging weer haar geestverwanten, jong en oud, zoowel op den dag als des avonds in feestelijk samenzijn bijeengebracht. Op den dag was er een openluchtsameuzijn op het terrein aan den Waterlandweg te Drie huis. Ruim 500 kinderen waren er des morgens reeds in optocht met muziek naar toe getrok ken. Onder toezicht van de S. D. Vrouwen club werden ze tot 4 uur 's middags met spel en dans beziggehouden en onthaald. Ook den grooteren wachtte daar een afwis selend program. Als gebruikelijk werd in den vooravond in een demonstratieve optocht met muziek en banieren naar het Thalia Theater opgetrok ken, waar een openbare bijeenkomst, welke een feestelijk karakter droeg, gehouden werd. De stoet werd te half zeven op het Tibexius- plein geformeerd, waarna via de hoofdstraten van Oost- en West IJmuiden naar de verga derzaal getrokken werd. Meerdere kleurige banieren en vlaggen, de verschillende cultu- reele en andere organisaties der moderne ar beidersbeweging toebehoorend, werden in den optocht medegevoerd. In Thalia. Toen de bijeenkomst in het Thalia Theater door den voorzitter, den heer A. de Waal, ge opend werd, was de zaal stampvol. Ook vóór het gebouw heerschte een enorme drukte. De orde werd door de politie, onder lei ding van hoofdinspecteur B. F. Kipp, en insp. H. Roelofs gehandhaafd. De belangstelling was zoo groot, dat de klei ne zaal ook in gebruik genomen moest worden, die eveneens weldra met belangstellenden ge vuld was. De heer de Waal sprak er zijn verheugenis over uit, dat dit Meifeest zoo buitengewoon geslaagd was. Hij wees er op, dat deze dag ge toond heeft, dat er ook nog een andere gees tesrichting in onze gemeente leeft, en hoe leeft, dan die strooming, die zoo funest voor de menschheid zal blijken te zijn. (daverende bijval). Wij moeten op dezen 1 Meidag getuigen van onzen wil voor vrede, welvaart en arbeid, hoe spannend en critiek de internationale toe stand ook is. Spr. wees op de funeste aanpassingspolitiek van het kabinet-Colijn en de dwaasheid van den middenstand, speciaal wel in IJmuiden. om zich in de N. S. B. te willen organiseeren. De arbeiders, zei de heer de Waal, zijn de koopers van de groote contingenten huishou delijke artikelen. De arbeidersklasse is de grootste afneemster van de producten dei- plaatselijke winkeliers. Daarom is het be lachelijk, dat de arbeidersbeweging deze groep tegenover zich moet vinden in den strijd, in plaats dat de middenstand zich naast ons in de rijen der S. D. A. P. schaart om voor een betere toekomst en naar de opheffing dei- men schheid te strijden. Met een beroep op de aanwezigen om den strijd voor het ideaal onverzwakt en met geestdrift voort te zetten, besloot de heer de Waal zijn openingswoord, dat met daverend applaus ontvangen werd. De IJmuider Volksstem zong daarna onder leiding van haar directeur, den heer J. Post, Meizang, Socialistenstrijdmarsch, den 40-uren marsch, en Wenn wir schreiten, welke een ruimen bijval verwerven mochten. Tijdens de vergadering kwam een telegram binnen met beste wenschen voor den 1-Meidag van mr. dr. A. A. van der Flier, die te Amster dam, in het ziekenhuis opgenomen is. De A. J. C. voerde eenige volksdansen uit, er werd gezongen en een der jonge meisjes zegde op vaardige wijze eenige verzen. De secretaris van het hoofdbestuur van de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders, de heer A. F. Muller, sprak de Mei-rede uit. Spreker wees op de enorme verbeteringen in de Sociale toestanden in Nederland, welke gedurende het 46-jarige bestaan der S. D. A. P. hier te lande, door de arbeidersbeweging be reikt zijn. Onze sociale wetgeving is de beste, welke er bestaat. De heer Muller eritiseerde de wijze waarop de reactie het uniformverbod wenscht uit te leggen. Zoo werd hedenmiddag bij het sport- feest te Amsterdam het dragen van roode blouses door de officier van Justitie aldaar verboden (gefluit). Zoo wordt op onze feesten de vrijheid beknot door willekeur. De aanpassingspolitiek van het kabinet- Colijn werd door spr. onder de loupe genomen. Wat onze regeering doet, zegt de heer Muller, is echter meer dan aanpassen, dat is afbraak. De bedoeling van 't kabinet-Colijn is wellicht goed, doch de redeneering is fout en hopeloos verouderd. Het is een redeneering van 100 jaar geleden, toen de toestanden ook anders wa ren. Die tijd is echter lang voorbij, omdat elk land thans zijn eigen industrie heeft. Niette genstaande de bezuinigingsplannen van Colijn stelt dit kabinet er geen werkverruiming of prijsdaling tegenover. Het is er immers den arbeider niet om te doen om zooveel mogelijk guldens thuis te brengen, doch wat hij er voor koopen kan. En daarin faalt het kabinet en zal daar steeds in blijven falen. Omdat haar uitgangspunt fout is. Spr. wees in dit verband op de Scandinavi sche landen, waar de toestanden totaal om gekeerd zijn aan die in ons land, omdat daar socialisten regeeren. Het werkloosheidscijfer is b.v. enorm ge daald. Spr. geeft hier voorbeelden van. De redenaar wees er op, dat de democratie staat of valt met de moderne arbeidersbewe ging. En deze democratie is de eenige waar borg voor vrede, welvaart en arbeid. Twee dingen hebben wij te vervullen, zeide spr. Ten eerste het beschermen der democra tie en uitroeien der dictatuur en ten tweede het voeren van een krachtige Volkenbondspolitiek, HOE HET ZIT Een geheel ander figuur hebt U met een Maatcostuum van MEIJER. Zoo moet het zijn. Immers zult U er plezier van ondervinden, al draagt U het nog zoo lang, want wij weten schaar en naald te hanteren. JOH. MEIJER - Kleermaker KEXNEMERLAAN 110. 36 Telef. 3453 IJMUIDEN (Geen filialen.) (Adv. Ingez. Med.) omdat deze de eenige waarborg is voor een constanten vrede. Spr. wees op het gevaar van een dictatuur, zooals zij zich zoo klaar afspiegelt in Duitsch land en Italië. Voor ieder onzer ligt een taak te vervullen, al onze krachten moeten wij inzetten in dezen enormen strijd. De S. D. A. P. is ongeknauwd uit den verkiezingsstrijd- gekomen, al zijn vele honderden aan den zelfkant onzer beweging, onze idee ontrouw geworden. Juist daarom mogen de arbeiders niet versagen. Spr. wekte zijn gehoor op zich unaniem te voegen in de moderne arbeidersorganisatie. Het gaat om de toekomst, onze toekomst en die van uw kin deren. Waar zal deze moordende bewapening op moeten uitloopen, vraagt spr. zich af. Bedenkt dat we in ernstige moeilijkheden leven, doch bedenkt ook, dat het niet de eerste crisis is, die de socialistische idee en de arbei dersbeweging moet doormaken. Zie 1903. Daarom zij er slecht één parool: Geeft ons de macht (Daverende bijval). De heer W. Kasteleijn, voorzitter van „Ons Huis", sprak een propaganda-woord voor het fonds om tot het stichten van een eigen ge bouw te komen. Daartoe zal een groote loterij georganiseerd worden. Zelfs de regeering- Colijn verleent haar medewerking aan dit plan, want zij zal de grondbelasting verlagen! (gelach). De mandoline-club Excelsior en de IJmui der Volksstem voerden daarna onder directie van Johan B. Kok gecombineerd de Strijd- marsch uit. Solisten waren mej. A. Plugboer en de heer G. Nat. Terecht was het applaus onstuimig. Daarna volgden een keurig uitge voerde fantaisie over motieven ontleend aan Brüder, zur Sonne voor koor en orkest. De voorzitter, de heer de Waal, sloot daarop deze druk bezochte vergadering, welke na het gezamenlijk zingen der Internationale uit een ging. In de zijzaal stond de bijeenkomst onder lei ding van den heer H. Hennink. Afwisselend traden spreker, koor en orkest ook daar op. 1 MEI VIERING P. A. S. In het gebouw Willebrordstraat heeft gis teravond een Meivergadering van het P. A. S. en bevriende organisaties platas gehad. Na- een kort inleidend woord van den voorzitter van het 1 Mei-comité was het woord aan den heer J. v. d. Burg uit Zaandam, die sprak over: „de 1 Mei.dag in het teeken tegen fascisme en orlog. Den her v. d. Burg begon de aandacht te vestigen op het 77 Millioenen- plan, waarbij hij voornamelijk stilstond bij de loonsverlagingen van ambtenaren in over heidsdienst. Hierbij werd door spreker Critiek uitgeoefend op het regeeringsbeleid van Colijn. Vervolgens werd door spreker het uniform- en vergaderingverbod besproken. Eveneens besprak de heer v. d. Burg het leven van Colijn als officier in Ned.-Indië. Hierna stond spreker stil bij de mogelijk heden der naaste .toekomst,, waarbij, hij de aandacht vestigde op het gevaar dat dé op komst van de N.S B met zich meebrengt. Hierbij wees hij op de ellende van een eerst- volgenden oorlog, waar volgens spreker de menschheid met versnelde pas op af gaat. Wat hebben wij vraagt spreker bij een eerstvolgende oorlog van de S.D.A.P. te verwachten? Spreker zeide er van overtuigd te zijn dat de S.D.A.P. met Colijn en Mussert hierin samengaan evenals de Communisten die (zie naar Rusland) met Frankrijk een handelsverdrag op kapitalistischen grondslag hebben gesloten, eveneens naar de wapens zullen grijpen. Zoo niet de Rev. socialisten deze willen geen grijpen naar wapenen maai den vrede. Met een opwekking om den vijand in eigen omgeving te bestrijden, eindigt den heer v. d. Burg zijn rede. Na de pauze trad als spreker op den heer L. Mat Leener uit Amsterdam. Deze begon te spreken over de viering van den 1 Mei-dag. Hij begon de vraag te stellen: heeft de ar beider in dezen tijd van groote werkloosheid wel het recht, een Meifeest te vieren? Werk loosheid! Is er geen werk, vraagt spreker: ja werk is er genoeg, maar de arbeider mag niet werken omdat wij onder het „regiem Colijn" leven. Hierbij sprak den heer Leener over de groote werkloosheid en voedselver- niettiging. De orzaak hiervan wijdt spreker aan het kapitalistisch stelsel. Door dezen toestand zijn velen zegt spreker tot vertwijfeling gekomen en tot deze vertwij felden komt het fascisme. Het socialisme, de S.D.A.P. heeft niet gegeven hetgeen van haar verwacht werd. Felle critiek oefent spreker op de S. D. A. P. uit. Hierna spreekt de heer Leener over de Communistische Interna tionale die in Moskou zetelt, waar eveneens critiek op uitgeoefend werd. Hierbij laat spreker in het kort de internationale politiek de revue passeeren, warbij hij in 't bijzonder- wijst op een naderenden oorlog, hetgeen voor spreker beteekent: „er op of er onder". Wil men strijden tegen oorlog, zeide spreker, dan dient men te strijden tegen het fascisme. Met een opwekking om plaats te nemen tegen fascisme, tegen oorlog, kapitalisme en ver nietiging. eindigde spreker zijn rede waarna de vergadering werd gesloten. IJMUIDEN'S BLOEI In de dezer dagen gehouden bestuursverga dering der vereeniging IJmuiden's Bloei werd door den secretaris medegedeeld, dat deze een bespreking had gevoerd met den haven meester van het Noordzeekanaal alhier, in zake de mogelijkheid dat de Kon. Zeil- en Roeivereeniging ook hier wedstrijden zou kunl nen houden. Daarbij bleek, dat de haven meester in principe niet was tegen het hou den van zeilwedstrijden, doch roei wedstrijden achtte hij onmogelijk, zulks met het oog op de scheepvaart. Ook had de secretaris gevraagd naar een gelegenheid voor bootenberging en oefening in IJmuiden voor de Kennemer Roei en Zeilverecniging. De havenmeester kon hier in niet medewerken, omdat het Noordzeeka naal altijd beschikbaar moet zijn voor de scheepvaart, doch wanneer er andere gele genheden kwamen, als b.v. loshavens, zou de havenmeester doen wat mogelijk was. Zooals bekend is, zal IJmuiden's Bloei uit komen met een stand op de tentoonstelling Mooi Nederland, van 7—19 Mei te Amsterdam te houden. Deze stand is 4 M2. groot. De nieu we viertalige gids der vereeniging zal daar worden uitgereikt, benevens sluitzegels en vloeibladen met de nieuwe Noordersluis. Ver der zal er materiaal komen te hangen van de Commissie voor de vischpropaganda en ver schillende fabrieken, hotels en zaken alhier. Ook een afdruk van het artikel van den heer Schuitenmaker in „Ons Nederland" over Hedenmorgen omstreeks 6 uur is op onge veer 100 Meter ten Zuiden van den Zuiderpier het lijk van een naar gissing 50—60 jarige onbekende manspersono aangespoeld. Het lijk had nog niet lang in het water gelegen. Het is naar het lijkenhuisje overgebracht. MARKTPRIJZEN. van Donderdag 2 Mei. Tarbot per K.G. 0.640,46. Griet per 50 K.G. 22—7. Tongen per K.G. 6848. Groote schol per 50 K.G. f 21. Middelschol per 50 K.G. 23.50—18. Zetschol per 50 K.G. 19—18. Kleine schol per 50 K.G. 16—3.40. Schar per 50 K.G. f 5—2.80. Tongschar per 50 K.G. 2119. Vleet per stuk 1.25—1.07. Kleine poon per 50 K.G. 9—3.40. Groote schelvisch per 50 K.G. 22. Middelschelvisch per 50 K.G. 12—4.30. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 19— 11.50. Kleine schelvisch per 50 K.G. 12—4.30. Kabeljauw per 125 K.G. 22.505. Groote gullen per 50 K.G. 7.50—5. Kleine gullen per 50 K.G. 127. Wijting per 50 K.G. 4.90—1.70. Makreel per 50 K.G. f 12.5017. Heilbot per K.G. 1—0.56. Leng per stuk f 1.40—0.25. Koolvisch per stuk 0.270.06. AGENDA TE HAARLEM. Heden: DONDERDAG 2 MEI Luxor Sound Theater: „It happened onë night", Clark Gable en Claudette Colbert. 2.30 en verder doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: Geprolongeerd „De big van het regiment'. Op het tooneel 6 Flying Dolls. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „L'ordonnance met Marcelle Chantal en Jean Worms. TeekemUm „An elephant never forgets". 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: „Da stimmt was nicht". Op het tooneel Brook en Rosfield, music, dance, comedy. 2.30, 7 en 9.15 uur. Heemstede: Bloemententoonstelling ih Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. VRIJDAG 3 MEI Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon, teö bate van de H. O. V. 8.15 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tofc 4 u. Bioscopen, nieuw programma. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 8