1 PRUIMTABAK Van Anrooy's Aftreden. Vlak voor de viering van Mengelberg's veer tigjarig jubileum komt het- bericht dat de lei der van Nederland's tweede orkest er den dirigeerstok bij neerlegt. De reden is zijn leef tijd. Hij is van meening dat de steeds toe nemende eischen, waaraan de leider van een orkest moet voldoen, hem te zwaar gaan val len en stelt zijn plaats open voor een jongere kracht. Zijn aanvraag om eervol ontslag is ingewilligd. Het bestuur van het Residentie Orkest heeft dat met leedwezen gedaan en hem verzocht in het volgende seizoen nog een paar maanden het orkest te willen leiden. Aan dat verzoek zal Van Anrooy voldoen Maar met de vaste verbintenis is het afgeloo- pen, en Woensdag heeft hij dan ook afscheid van zijn orkest genomen, waarbij zeer dank bare woorden tot hem gericht zijn. Daar is bij gezegd, dat hij in de eerste plaats de kunst, in de tweede zijn orkestleden en pas in de der de zichzelf heeft willen dienen. Dat zijn schoone woorden bij het afscheid van een dirigent, en ze vormen geen gelegen- heids-phrase. Onk uit Haarlem mag wel een stem klinken in dankbare erkenning van het geen Van Anrooy voor ons muziekleven heeft gedaan. Gedurende de zestien jaa? van zijn leiding van het Residentie Orkest heeft hij ook ons Haarlemsche muziekminnaars een lange reeks avonden van buitengewoon kunst genot bezorgd. Wij ook hebben in hem gevoeld den volbloed kunstenaar, man van hooge roe ping en diepe toewijding, bezielend leider en uitstekend vakman. Van Anrooy wist echte muzikale ontroering te wekken, wist zijn gehoor mee te slepen in zijn eigen intensen muzikalen geestdrift, en was wel zeer kenmerkend de Leider van een orkest, dat hij tot groote hoogte had gebracht en welks leden hem grooten eerbied en ver trouwen toedroegen. Musici zijn veelal geen erg gemakkelijke menschen om mee om te gaan, althans niet in orkestverband. Van An rooy gezit de gave, hen te leiden en te ver eenigen, in hoogen mate. Daarbij is het een bekend feit dat hij steeds voor hun belangen op de bres heeft gestaanook hun maat schappelijke belangen. Dat in een wereld die altijd om maatschap pelijke beveiliging van het individu vraagt de kunstenaar er slecht aan toe is, en het mini mum waarborgen heeft, is bekend. Het strekt „Peter" zooals hij onder de musici algemeen en met hartelijke intentie wordt aangeduid - tot groote eer dat hij zichzelf in dien moei lijken strijd steeds zoo bij „zijn menschen" heeft achtergesteld. Het is een bewijs van zijn grootheid van karakter dat hij zelf het moment kiest waarop hij zijn taak neerlegt en plaats voor een jon gere maakt. Van Anrooy gaat heen in onver zwakten roem. In dit zijn laatste seizoen heeft hij nog met zijn orkest stormen van bijval doen losbreken in zoovele Nederlandsche con certzalen. Ook in de Haarlemsche. Maar hij zelf alleen is volkomen bevoegd, het moment van heengaan te beoordeelen, en wij hebben het te eerbiedigen. Waarbij ik de hoop wil uit spreken, zeker ook namens zeer vele muziek liefhebbers, dat wij nog meermalen het voor recht zullen hebben hem als gastdirigent te ontvangen en toe te juichen. Misschien is het ietwat stereotiep bij het aftreden van een groot kunstenaar te spre ken van zijn bescheidenheid. En het is lang niet altijd juist. Wie van Van Anrooy's kunst genoten heeft en dus zijn persoonlijkheid geopenbaard heeft gezien, weet dat het in zijn geval wèl juist was. Hij heeft zich steeds nederig gevoeld tegenover de machtige en in haar uitvoering zoo buitengewoon moei lijke kunst, die hij op zoo nobele wijze ge diend heeft. Daarvoor ook komt hem veler groote dankbaarheid toe. Een groot kunstenaar en een edel mensch heeft hij zich in zijn. groot- sche levenswerk getoond. R. P. BEVERWIJK VOLKSVOORDRACHT VOOR HET NUT. Wonderen der Natuur. Voor een goed bezette zaal werd Donder dagavond in het Kennemer Theater de laatste volksvoordracht gegeven voor de Maatschap pij tot Nut van het Algemeen. Ds. J. D. van Calcar sprak een openings woord en vestigde er daarbij de aandacht op, dat het dezen avond weer ging, om een van de mysteries van het leven, dat op de Nuts- avonden reeds van zooveel kanten bezien is. Spreker was er van overtuigd, det wat de heer Mol te zien en te hooren zou geven belang wekkend en boelend zou zijn. De heer J. C. Mol leidde daarna de door hem te vertoonen film in. Deze film, het tweede deel van een cyclus, geeft een beeld van het wonderlijk mooie bouwplan van de schepping, waarin alles zich langs volkomen harmonische lijnen ontwikkelt. Zij brengt dingen in beeld, die men nooit zou kunnen waarnemen. Er is geen reproductiemiddel, buiten de film. dat zoo compleet een natuurgebeuren weergeeft. De film geeft b.v. in haar introductie de ontwikkeling van de slijmzwam, een onaan zienlijk ding, maar toch een wonder der natuur, met een ontwikkelingsgang, die misschien eenig is. Deze slijmzwam leeft beurtelings één- en meer-cellig. De film gaf van dezen hoogst merkwaardigen levensvorm een zeer interessant en duidelijk beeld. Datzelfde geschiedde ten aanzien van de ontwikkeling van oesters. Ook dit is een mysterie, dat men zich niet realiseert, wan neer men deze delicatesse al of niet besproeid door dure Champagne consumeert. Dit deel van de film gaf tevens een interessant kijkje op de Zeeuwsche oesterteelt zelf. Vervolgens betrad de film 't rijk der insecten Meer in het bijzonder kreeg men een kijkje op de gedragingen van torren en op het leven van de tijger onder dit gedierte. Hevige gevechten tusschen torren en dikke regenwormen en vette rupsen waren zoodanig vergroot opgenomen, dat de heer Mol het af maken van de slachtoffers uit de film moest coupeeren. De film gaf van deze voor het menschenoog nauwelijks waarneembare pro cedure een zoo gruwelijke operatie te zien, dat zij niet vertoond kon worden, voor zoover "net dit deel dan betrof. Het ontkiemen van zaad en het ontluiken van bloemen vormde het slot van deze merkwaardige rolprent, die tevens de groote beteeken is in het licht stelde van de cultu- reele film. Ds. J. D. van Calcar was de tolk van allen, die van deze film hadden genoten, toen hij den heer Mol dankte voor zijn boeiende cau serie. Het Nut heeft met een interessanten en leerrijken avond een welgeslaagd seizoen be sloten. UITREIKING DIPLOMA'S HUISHOUD SCHOOL. Op Maandag 13 Mei worden aan de leer lingen van den avondcursus der Gem. Huis houdschool de einddiploma's uitgereikt. De avond is toegankelijk voor de ouders der leerlingen en zal een eenigszins feestelijk karakter dragen. NED. R.K. BOND VAN TECHNICI „ST. BERNULPHUS". Op Donderdag 9 Mei houdt de Ned. R.K. Bond van.Technici ..St. Bernulphus" afdee- ling Beverwijk en Velsen en algemeene leden vergadering in Hotel ter Burg (bovenzaal). De agenda vermeldt o.m. Installatie van den geestelijken adviseur en besprekingen voor de aanstaande bondsvergadering. DE BIG VAN HET REGIMENT Vanaf Vrijdagavond wordt in het Kennemer Theater als hoofdnummer vertoond het Hol- landsche filmwerk „De Big van het Regiment'' een verhaal uit de. mobilisatie naar het boek van Mr. A. Roothaert. De hoofdrollen in deze zeer amusante- film worden vervuld door be kende Nederlandsche artisten als Fientje de la Mar, Henriëtte Davids, Jopie Koopman. Frits van Dongen, Sylvain Poons, Joh. Kaart Jr.. Adolphe Engers, Matthieu van Eijsden. Piet te Nuyl, Jan C. de Vos, Jan van E-es, Cruys Voorbergh, Jac. van Bijleveld, Jan van Dommelen, Walther Smith, Clara Vischer, Sien de la Mar, Kloppers en de 4 1/2 jarige Hansje Anderiesen. Het verhaal verplaatst 'ons naar de gren zen van ons land, anderhalf jaar na het uit breken van den wereldoorlog. Kruitnagel, Piet de Fransoos, de soldaat Maupie en Jan Adriaanse, alias „de Mooie", die in betere tij den inbreker was zijn de vier belhamels van de compagnie. Een jongetje van vier jaar, dat na aankomst van een trein met Belgische vluchtelingen wordt gevonden door Maupie. Op aandringen van de soldaten wordt de kleine Belg meegenomen naar het dorp. De kapitein besluit het vondelingetje voorloopig onder de hoede van luitenant Berkhage te stellen en zoo wordt de kleine als „De Big van het Regiment bij de troep ingelijfd. Hij wordt natuurlijk het troetelkind van de compagnie en zoowel het kader als de soldaten sloven zich uit, om de opvoeding van den kleinen man op hun ma nier te voltooien. Vermoedelijk zou er niet veel van hem terécht gekomen zijn wanneer Fientje, de dqc^ter yan.deivkastelein.iZ^h er, niet op tijd mee bemoeid had. De film is éeii aanéehs'chakêlihg van ge beurtenissen, die het soldatenleven zoo vol af wisseling maken. Eèh aangename .afwisseling vormen ook de liedjes,waarvoor Ferry en Jacques van Tol de teksten, schreven. Max Tak en Hans May componeerden de .muziek. On getwijfeld zal deze nieuwe .Nederlandsche film wel groote- belangstelling trekken. Wij mogen 'niet verzuimen de bijzondere aandacht te vestigen op de prachtige kleu renfilm „La Cucaracha", die in het voorpro gramma loont. Het nieuwe, pakje 0. PER '/t ONS (Adv. Ingez. Med.) Dit kleurenprocedé is geheel nieuw en heeft in deze film tot verrassende effecten geleid. „La Cocaracha"' is ^en film met een buitenge woon spannenden inhoud. Zij oogstte in de voornaamste theaters in de groote steden op zienbarende successen en werd herhaalde malen geprolongeerd. Met het oog op den te verwachten grooten toeloop zullen Zondag vier voorstellingen worden gegeven. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor en .de daaronder r-es- sorteerende hulppostkantoren werd geduren de de maand April 1935 ingelegd f 41.915.45 en terugbetaald f 57.721.05. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 19010. WERK VOOR JÖNG-IIOLLAND. Voor de op 11 Mei te houden collecte ten bate van de Centrale voor Werkloozenzorg is een Comité van aanbeveling gevormd, waar in zitting namen de heeren Dr. L. J. Büller, Ds. J. A. L. Hovy, Ds. F. Kramer, Ds. C. M. Krijger en Ir. J. H. Telders. VERKOOPING VAN WEILAND Ten overstaan -van Notaris G. F. M. Roozen werd Donderdagmiddag in Hotel „Oud Mee- renstein" - 2.75 H.A. weiland verkocht in de Noorder-Buitendijken. Het land werd opge boden tot f 3150 en voor de Doopsgezinde ge meente .afgemijnd op f 3450. De verkoopin-g geschiedde namens den hou der van de eerste hypotheek, groot f 6000. Hoezeer het land in waarde is gedaald blijkt wel uit het feit, dat dit weiland eenige ja ren geleden f.10.000 kon opbrengen. De moord in den IJpolder. Officier eischt vijftien jaar. Verdediger vraagt vrijspraak. AMSTERDAM, 2 Mei- De 'Vijfde Kamer der Arrondissinentsreéhtbank, onder presi dium van mr, Briët, behandelde vandaag de strafzaak tegen den boerenknecht C. S., die ervan wordt verdacht in den nacht van 27 op 28. September 1933 den 26-jarigen boeren knecht Gerrit Verhoeven te hebben doodge schoten. Het was in den nacht van 27 op 28 Septem ber te omstreeks kwart over twaalf, dat de landbouwersknecht Verhoeven die aan den Nieuwenweg in den Grooten IJpoller woonde, achter de Hornhoeve met zijn meisje Janne tje Selser, met wie hij sinds eenige maanden omgang had, stond te praten. Toen het meisje en de jongen korten tijd later in een klein schuurtje verdwenen, hoorden zij voet stappen op het erf. De deur van de schuur werd opengeworpen en voor hen stond een onbekende jongeman, die in zijn rechterhand een electrische zaklantaarn hield en deze op de beide jonge menschen richtte. Nauwelijks had de jongeman ontzet uitgeroepen: „Arie wat doe je hier" of de onbekende trok een revolver, waarmee hij een schot op den boe renknecht loste, dat hem in de borst trof. Na dezen laaghartigen aanslag sloeg de da der op de vlucht. De getroffene strompelde, geholpen door zijn meisje, naar de diehtsbijzijnde woning. Eenige oogenblikken later blies hij den laat- sten adem uit. Aanvankelijk had het onderzoek der politie geen succes, niemand scheen den dader te kennen. Op 7 October arresteerde men den jongeman C. S., die vrij goed aan het vage signalement, dat het meisje van V. kon op geven, beantwoordde. De arrestant kon geen alibi opgeven, hij herinnerde zich niet, waar hij in den bewusten nacht was geweest. Hoe wel het bewijsmateriaal vrij zwak was, hield men den man eenigen tijd in hechtenis, doch toen het verdere onderzoek geen resultaten opleverde, moest men hem wel op vrij voeten stellen. Nooit zou in deze moordzaak misschien eenig licht zijn gekomen, wanneer twee gevangenen, die in de strafgevangenis te Haarlem zaten, in December van het vorig jaar niet opzienbarende verklaringen tegen over den directeur hadden afgelegd, die een grond van waarheid bleken te bevatten. De twee gedetineerden vertelden, dat zij twee mannen kenden, die wisten wie de moordenaar was. Zij noemden als dader C. S„ die vroeger gearresteerd was geweest. S. zou kort na den fatalen nacht aan een van zijn kennissen de revolver in bewaring hebben gegeven en aan den ander een tabaks doos met revolverpatronen. Deze zou na eenigen tijd de doos in een der Amsterdam- sche grachten hebben geworpen. Na lang dreggen werd de tabaksdoos inderdaad ge vonden. Nu ging men op zoek naar S., die op dat oogenblik voor een ander delict in de strafgevangenis te Haa#lem gedetineerd bleek; terzake van diefstal van fietsen is hij op 27 December j.l. veroordeeld tot tien maan den gevangenisstraf met aftrek van preven tief Het uitvoerig onderzoek, dat m deze moord zaak' werd ingesteld bracht nog meer bezwa rend materieel naar voren. Door het O. M. zijn dertig getuigen a charge opgeroepen o.w. dr. H. J. Overbeek en dr. J. P. L. Hulst. Verdachte wordt verdedigd door mr. H. G. Stibbe. Hem is doodslag subs, zware mishande ling, den dood ten gevolge hébben, ten laste Verd. heeft een kleine gedrongen figuur. Zijn gezicht is van een Slavisch type. Hij staat rustig op om te antwoorden op de vele korte vragen, die de president hem stelt. „Was U in het bezit van een revolver?" Nee meneer". „Kende U het meisje van Verhoeven?" „Nee, meneer". „Weet U iets van het overlijden van Ver hoeven?" „Niet meer, dan ik er over gelezen en gehoord heb". „Dus U zegt onschuldig te zijn?' „Ja. meneer de president", antwoorde verd. rustig. Nadat nog een groot aantal getuigen gehoord was, hield de Officier van Justitie zijn re quisitoir. De Officier van Justitie besprak uitvoerig het gebeurde in den bewusten nacht. Aanvan kelijk is deze verd. ook gearresteerd, doch er was toen zoo weinig bewijs, dat hij weer in vrijheid moest worden gesteld. Dank zij het voortgezette onderzoek van de rechercheurs Makker en Uitzinger is eindelijk licht in deze zaak gekomen. Niemand van de personen, die den moord hebben bijgewoond, herkende ver dachte. Doch hij heeft naderhand te veel ge praat en de verhalen door de getuigen verteld, kloppen precies. Dat hij in het bezit van een revolver was, staat zeer zeker vast. Verd. is herhaaldelijk tien keer veroordeeld, dat zal waarschijnlijk het kleinste gedeelte zijn van de door hem gepleegde misdaden. Hij stond bekend als een bruut, waarvan gezegd werd: „als je wat van S. vertelt, krijg je een kogel door den kop". Spr. achtte den doodslag bewezen; een doodslag die zeer dicht staat bij moord. Hij ging waarschijnlijk den IJpolder in om dief stallen te plegen. Toen hij het schuurtje wilde doorzoeken, trof hij daar twee menschen aan, waarvan hij dacht, dat ze hem herkenden. Hij schoot toen zonder aarzelen een goed bekend staanden jongen neer. Wegens doodslag re- quireerde de Officier een gevangenisstraf van vijftien jaar. De verdediger vond de verschillende getui genverklaringen uiterst zwak en onbetrouw baar. Hij zeide van verd.'s onschuld overtuigd te zijn en drong met klem op vrijspraak aan. Uitspraak 16 Mei. De schimmels, welke de koninklijke koets bij het 25-jarige regeerings jubileum van den Engelschen koning zullen trekken. INTREE PROF. S. F. H. J. BERKELBACH VAN DER SPRENKEL. Prof. dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel, benoemd tot hoogleeraar in de god geleerdheid vanwege de Nederlandsch Her vormde Kerk te Utrecht, zal op Maandag 6 dezer, 's middags om twee uur, zijn ambt aan vaarden met het uitspreken van een redevoe ring in de Domkerk. VRIJDAG 3 MEI 1935 Kraanhuisje omlaag gestort. Ongeluk op het emplacement van de „Nederland". Donderdagmiddag is op het emplacement van de Stoomvaart Mij ..Nederland" te Am sterdam een ernstig ongeluk gebeurd niet een van de groote loopkranen aan de Sumatra- kade, waarbij een man zeer ernstig- werd "el wond. Deze kranen worden bediend door een kraandrijver, die in een huisje zit boven in den kraan. Onder den kraan is een arm be vestigd, waardoor het mogelijk is de ladin^ van de schepen gemakkelijk te laden en te lossen. Aan het einde van den arm hangt een tweede huisje, waarin door een man de takels worden bediend voor het op- en neerlaten van de lasten. Vermoedelijk heeft de kraandrijver, die in- het bovenste huis zit. een oogenblik niet goed opgelet waardoor het onderste huisje kwam scheef te staan en van den draad is afgegle den om tusschen de opening van het losse en het vaste gedeelte naar beneden te storten den man met zich meenemend. Deze werd deerlijk gewond. In zorgwekkenden toestand is hij naar een der ziekenhuizen overgebracht waar hij is overleden. KORFBAL. NOORD—ZUID Aller aandacht is morgen gevestigd op de ontmoeting van de vertegenwoordigende ploe gen uit Noord- en Zuid Holland: de bekende strijd tusschen Noord en Zuid op het Park schouwburgterrein te Amsterdam. De Haarlemmers, die menigmaal deze ont moeting in Haarlem met succes mochten orga- niseeren, weten de belangrijkheid er van en gaan natuurlijk naar de hoofdstad om getui gen te zijn van een spannenden strijd. HAARL. KORFBALBOND. In verband met de NoordZuid ontmoeting zijn de programma's zeer ingekort; trouwens verscheidene H. K. B. clubs trekken Zondag naar Amsterdam. Zoo zijn dan slechts vastge steld voor 3 A Sport Vereent 4D. S. V. 2. Voor de series B (beker) Aurora 1—Ons Ge noegen 2. C: Sport Vereent 2O.S.N.O. 1 Lagere series: A: Aurora 2Zeemeeuwen 1. B: I. V. H.Palvu 2. Promotie-degradatiewedstrijd. Voor de promotie 2e3e klasse wordt ge speeld De Thorn 2—Always Ready 2 op het tererin van De Algemeene, Vergierdeweg. A. K. B. WEDSTRIJDEN. Daar op de 2e Paaschdag slechts in één af- deeling gespeeld is, waarvan de A. K. B. de winnaar werd, zal morgen voor en na de NoordZuidwedstrijd de wedstrijden in de andere afdeeling, n.l. B waarin het H. K. B.- twaalftal uitkomt, gespeeld worden. Het programma luidt: Hg. K. B.—Hl. K. B. 10—10.40 A. K. B. 10.40—11.20 Hl. K. B.—G. H. K. B 11.25—12.05 A. K. B. 12.05—12.45 G. U. K. B.—Hg. K. B. 12.50—1.30 Finale: Winnaar Afd. BA. K. B. 3.504.50 Het A. K. B. speelt afmattingswedsfcrijden tegen.,nader ..vast te -stellen twaalftallen. Voor de Haarlemmers wel een goede gele genheid om naar Amsterdam te gaan.. SCHEEPVAART BERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Beemsterdijk, Rott. n. N.-York p. 1 Dungen. Dinteldijk Rott. n. Vancr. 30 v. Kingston (Ja.) Lochgoil, Vancouver n. Rott. 30 te Tacoma. Drechtdijk, Rotterdam n. Vancouver 1 (v.m.) te San Francisco. Blommersdijk 30 (n.m.) v. Philadelphia naar Rotterdam. Breedijk 1 (v.m.) v. N.-Orleans n. Rotterdam. HALCYON LIJN. Vredenburg 1 van Porto Ferrajo naar HOLLAND—AFRIKA LIJN. Giekerk (thuisreis) passeerde 1 Mei Ouessant. Boschfontein (thuisreis) 2 van Duinkerken. Randfontein 2 van Beira naar Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Amstelkerk (uitreis) 1 Mei van Lagos. Maaskerk (uitreis) pass. 1 Mei Beachy Head. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 1 te Manilla. Serooskerk (thuisreis) pass. 1 Mei Perim. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 1 Mei van Catania naar Venetië. Amazone, Pto Barrios n. Amsterdam 1 (8 n.m.) 10 mijl Zuid van Lizard. Atlas 28 van Curasao naar Puerto Colombia. Baralt 27 van Curasao n. Bovenwindsche eil. Barneveld, Chili n. Amsterdam 1 v. Liverpool. Juno 1 Mei van Palermo te Malta. Midas 24 April van Curasao naar Haiti. Ulysses (10.15 n.m.) v. Amst. te Hamburg. Rhea 2 van Amsterdam naar Rotterdam. Hermes 2 van Constantza te Stamboul. Ceres 2 van Tanger naar Algiers. Orion, Carthagena n. Barcelona p. 1 Gibraltar Aurora 2 van Melilla te Barcelona. Bacchus 2 van Napels te Castellon. Venus 2 van Gibraltar naar Oran. Saturnus Gandia n. Amst. 2 (12 mldd.) 250 mijl Z. van Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Montferland (uitreis) 1 Mei te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kedoe (uitreis) 1 Mei (1 v.m.) van Padang. Modjokerto (uitreis) 2 (7 v.m.) te Belawan. Baloeran (thuisreis) 2 (6 v.m.) v. Gibraltar. Indrapoera- (uitr.) 2 (12 midd.) te South.ton. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 2 Mei van Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (thuisreis) 2 Mei van Port Said. Poelau Roebiah (uitreis) 2 van Port Said. Tawali, Amsterdam n. New-Orleans 1 (1.34 n.m.) 60 mijl Oost van Niton. Poelau Bras (thuisreis) pass. 1 Mei Perim. Chr. Huygens (uitreis) 1 Mei van Algiers. VOETBAL. ZATERDAGMIDDAG- COMPETITIE Voor morgen zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: Om den Kennemerland-beker: KennemerlandV. V. IJ (terrein Haarlem) Tweede JeugdIJ. F. C. AFDEELING C: SIZO 3Kennemerland 4 V. V. IJ. 3—Ulysses 2 De voetbalclub „Haarlem" heeft- haar ter rein welwillend afgestaan voor het spelen van den belangrijken bekerwedstrijd Kennemer landV. V. IJ. De IJmuidenaren zijn dit sei zoen, evenals het vorige, kampioen van de Zaterdagmiddagcompetitie, terwijl zij tevens houders van den beker zijn. Hier staat te genover, dat Kennemerland steeds een las tige tegenstander voor V. V. IJ. is geweest en meermalen als overwinnaar uit den strijd is gekomen; speciaal in bekerwedstrijden zijn de oranjehemden niet gemakkelijk te klop pen. Wij verwachten daarom een ontmoeting, waarin het van het begin tot het einde ge ducht zal spannen. In het Noordersportpark nabij den Mid denweg wordt eveneens een interessante be kerwedstrijd gespeeld tusschen Tweede Jeugd en IJ. F. C. De thuisclub speelde in het afge- loopen seizoen zeer wisselvallig, soms verras send goed, dan weer zwak. Zijn Mooy c.s. in goeden vorm, dan zal IJ. F. C. dat in totaal reeds zeven maal in den eindstrijd om den be ker is uitgekomen, de grootste moeite hebben de volgende ronde te bereiken. In afdeeling C worden twee wedstrijden ge speeld. Kennemerland 4 zal wel kans zien, het seizoen met een overwinning te besluiten, terwijl Ulysses 2 wel van V. V. IJ. 3 zal win nen. Tabinta 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Saleier 2 van Batavia n. Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Adelaide, Japan n. Rott. p. 2 Gibr. Theseus, Batavia n. Amsterdam 1 v. Colombo. Diomed, Japan n. Rotterdam 1 van Colombo. Dardanus Rott. n. Japan 2 te Dairen. Agamemnon, Japan n. Rott. 1 v. Tsingtao. Patroclus, Japan n. Rotterdam 28 te Kobe. AANGEKOMEN 1 Mei: Zonnewijk s.s. Rotterdam Astarte s.s. Bremen Embla s.s. Gefle Apollinaris V m.s. Londen Theresia L. M. Russ s.s. Trangsund Wagogo s.s. Hamburg 2 Mei: Rijnstroom s.s. Leith Gateshead s.s. New Castle VERTROKKEN 1 Mei: Rhein s.s. Hamburg Theseus s.s. Kopenhagen Theano s.s. Rotterdam Calypso s.s. Hamburg Hubbastone s.s. Antwerpen Midsland s.s. Goole 2 Mei: Rofcula m.s. Noordzee On proeftocht. Het te Amsterdam nieuwgebt vde motor tankschip Rotula is gistermorgen naar de Noordzee vertrokken voor het houden van een proeftocht. Aanvoer cellulose. Het Zweedsche stoomschip Embla is van Gefle aangekomen met een lading cellulose voor de papierfabriek te Velsen. Combinatiedienst. Teneinde te Amsterdam te laden voor den gecombineerden dienst met de Holland-Afrika Lijn passeerde hier van Hamburg inkomend het Duitsche stoomschip Wagogo. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 Mei. Ondertrouwd 1 Mei: J. van Rooij en A. E. Heemskerk; H. de Vries en C. A. Schuur man; L. J. G. van Deursen en A. F. van Kes- teren; A. van Haren en S. Booms; W. Hop man en J. P. Jansen; G. E. P. Koster en C. Turk; J. van Dijk en G. Kras; A. N. J Duijn en J. M. Wezenbeek; A. H. J. Hermanns en Th. A. J. Waasdorp; H. J. W. van Leuven en J. F. M. C, ter Horst; J. van Bleyswijk Som beek en P. M. Voogd; D, van Gelder en J. A. van 't Veen; A. Rietvink en E. W. Kruijd; P. van Dokkum en A. Doldersum; H. Rosies en C. van Wijngaarden; Th. M. van der Eerden en H. Ziggelaar; C. J. Koning en C. Hoenderdos; K. Fruitema en H. C. G. Been; Chr. Verstlj- nen en J. A. ten Broeke; A. Th. Verburg en W. H. van der Wagt. Getrouwd 1 Mei: H. W. de Mol en M. Mein- ders; G. L. Weijers en J. B. M. van Dijk; J. Klooster en C. J. J. M. Burgstede; J Burrij en J. Dijkstra: K. Honig en J. C. Kleijn; C. Besseling en M. Polak; N. F. van den Assem en A. M. van der Tuin; C. M. Tabbers en M. W. J. van Twuijver; L. Zandberg en T. Schip per; W. Besseling en M. Zandberg; H. Kossen en W. Mijnders; H. H. de Vos en C. J. J. Doe- zie; K. H. Severijnse en L. K. Speelman; J. G. Bousema en C. F. de Ridder; J. F. G. Prang en J. M. Uijl; K. A. E. Foulon en A. G. M. Meerts; J. Cohen Rodrigues en E. Steen ken; H. Peters en B. J. Moonen; J. Jager en A. C. Appelboom. Bevallen 28 April: P. J. E. Kamphuijs—van Liebergen, d.; 29 April: J. M. Willemse—Veldt, d.; 30 April: W. E. Nijenhuisde Wilde, z.; J. L. Moonen—Roekens, d.; A. C. de Boer— Touw, z.; W. M van BakelAdmiraal, z.; M. J. van Kampen—Woeker, z.; A. M. W. Scholten— Kaner, z.; O/erleden 29 April: R. Noteboom—Mulder, 72 j„ Teslastraat. 30 April: L. Smits—de Vries, 83 j., Ripper- dastraafc

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2