1 BEVERWIJK HEEMSKERK J)e Meubileering van den Weg. Br is een conflict ontstaan tusschen den A. N. \v B. en de K. N. A. C., waarvan we allemaal "'t leedwezen kennis zullen hebben genomen. «Lnt beide zijn populaire instellingen, ieder weggebruiker" beschouwt ze eigenlijk als zijn dienden, en het is voor niemand prettig te merken, dat zijn vrienden ruzie hebben gekre gen Zelfs al wordt hij niet belast met de taak, fis bemiddelaar op te treden. 11 jjg gevolgen schijnen ons ook niet bespaard te zullen blijven, want de A. N. W. B. heeft ien ietwat-alarmeerende circulaire tot de gemeentebesturen gericht. Daarin geeft hij kennis van het eindigen van zijn samenwer king met de K. N. A. c., en dan volgt: De A. N. W. B. zou het in het belang van het verkeer ten zeerste betreuren, indien de v n. A. C. nu zelfstandig tot het plaatsen van wegwijzers zou overgaan, waardoor de toestand „ou worden verkregen dat b.v. op één punt 2 verschillende borden naar eenzelfde plaats janes verschillende richtingen zouden wijzen 0f wel, zooals men in het buitenland zoo dik tfijls ziet, dat men na een bord in een richting A te zijn gepasseerd met een afstandsopgaaf van b.v. 36 K.M. daarna een bord van een an dere vereeniging zou vinden met opgaaf van den afstand 37 KM., hetgeen mogelijk is, wan neer niet de afstand tot hetzelfde punt wordt aangenomen. Hetzelfde geldt voor de plaatsing van waar schuwingsborden. Ook hierbij is het noodig dat. één systeem wordt aangehouden en wel dit, dat niet teveel waarschuwingsborden wor den geplaatst, maar uitsluitend daar, waar voor den voorzichtigen rijder gevaar dreigt. In liet buitenland ziet men herhaaldelijk dat men door een teveel aan waarschuwingsborden, welke dikwijls alleen uit reclame-doeleinden worden geplaatst, daarop niet meer let, waar door zij hun waarde op de werkelijk gevaar lijke plaatsen missen. De A. N. W. B. wendt zich op grond van het vorenstaande tot de gemeentebesturen met het dringende verzoek de ..meubileering" van de wegen in de gemeenten in één hand te houden en door den A. N. W. B. te laten ver zorgen, waarbij de bond zich in beginsel be reid verklaart zooveel mogelijk met de wen- schen van de betrokken gemeenten rekening te zullen houden". Ei' zijn 1080 gemeentebesturen in Nederland. Hun autonomie is verminderd, maar ten aan zien van bordjes-op-palen laat Den Haag hen nog volkomen vrijheid. En nu is het een niet meer dan menschelijk verschijnsel, dat als iemand beknot wordt in zijn bevoegdheden, hij het restant des te zorgvuldiger en jaloer-. scher bewaakt. Derhalve zal bij het lezen van dezen brief de fiere onafhankelijkheidszin, die ondanks alles nog leeft in den boezem onzer gemeentebesturen, zich sterk doen gelden. Zij zullen niet aan Den Haag gaan vragen: wees zoo vriendelijk en geeft ons een algemeene tip. wat we op dien brief van den A. N. W. B. moeten antwoorden". Neen. Ze zullen alle 1080 een eigen besluit gaan nemen. Hier dreigt der halve. als ik het goed zie, niet alleen het ge vaar van dubbele v/eg-meubileering, maar ook een extra-verwarring, omdat sommige ge meenten de K. N. A. C.-wegwijzers wèl zullen toestaan, en andere niet. De te wachten re sultaten zien er niet rooskleurig uit. Concur rentie heeft haar schoone zijden: zij houdt den mensch wakker, op z'n qui vive, paraat in den levensstrijd. Maar concurrentie in zaken van openbaar nut, zooals deze, kunnen we be ter missen. Het wordt al gek als een A.N.W.B.- wegwijzer zegt dat het 36 K.M. naar een of andere plaats is, en even verder antwoordt een K. N. A. C.-dito: „Nietes, 't is 37". Het wordt nog maller als maar sommige gemeen ten de K. N. A. C.-palen toestaan. En ik weet niet hoe erg het met de ruzie gesteld is, maar zal zij misschien zoo hoog loopen dat een K. N. A. C.-paal niet naar een A. N. W. B.-paal wil verwijzen, en omgekeerd? Zou misschien de K. N. A. C.. als deze noodlottige twist zich verder ontwikkelt, er toe kunnen komen op haar wegwijzers afwijzende adviezen in de richting van bepaalde gemeenten te geven, omdat daar alleen de vijandige A. N. W. B.- palen staan? Ik laat mijn fantaisle nu wel eenigszins den vrijen loophet freewheel, had 'k haast geschreven, om in den toon van het onder werp te blijven.... maar inderdaad openen zich griezelige verschieten. Wij weten in dit land bij eenige ervaring hoe het gaat met ruzies van vereenigingen die beide trachten, de gemeenschap te dienen. Zulke tweeling- twisten zijn er meer geweest. Ook komt het mij voor, dat de ..meubilee ring" van onze wegen geen uitbreiding met nóg meer palen en aanwijzingen behoeft. Het is al erg genoeg. Hoeveel bordjes staan er ook weer op de Haarlemsche Dreef?.en dat is maar één voorbeeld. Denkt U eens aan de Zandvoortschelaan, waar U om den haverklap een paal met een bord met een fietsje erop ontmoet, ter bevestiging van het feit dat het fietspad een fietspad is. Voorts klopt het geval niet met het streven naar bezuiniging en aanpassing, dat ons uit Den Haag voortdurend wordt voorgehouden. U zult zeggen: het is een goed zaakje voor de palen- en bordenfabrikanten als de K. N. A, C. ook begint. Maar u zult er dadelijk bij den ken: als we nu nog eens wat nieuws maken, dient het toch eigenlijk ook nuttig te wezen. Tenslotte kom ik terug op het conflict. Dit is natuurlijk weer een nieuw „probleem". Ik vraag mij ernstig af, of de huidige samenle ving niet reeds genoeg problemen telt. De schakers en dammers gaan onvermoeid door met uitbreiding van hun bijzonder soort, maar daar hebben wij geen last van, en zij blijkbaar alleen plezier. Het genre, dat ons allen last bezorgt lijkt mij uitgebreid genoeg. Aan een wegen-meubileerings-probleem bestaat dus geen enkele behoefte. Zou daarom niet een beroep op den Rijks bemiddelaar of een ander soort arbiter kun nen worden gedaan, om K.N.A.C. en A.N.W.B. met elkaar te verzoenen en hun samenwer king te herstellen? Wij zijn allen zeer crltlsch jegens Genève, dat er maar niet in slaagt, zestig naties tot volkomen samenwerking te brengen. Moeten wij nu Genève de gelegenheid gev ons uit te lachen omdat wij niet eens de palen-ruzie uit onze weg-meubileering kun nen houden, en het afbreken van de diplo matieke betrekkingen tusschen twee Ncder- landsche toeristenbonden voorkomen? Ge nève zou heuscn gelijk hebben als het er hard om lachte, en alle buitenlandsche be zoekers van ons land zouden er ook hard om mogen lachen Neen, deze sop is de kool niet waard, Wie bemiddelt tusschen onze beide oude vrien den? R. P. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: C. A. Vermeulen en W. Wit voet: Th. J. Bakker en M. A. van der Wurf: L. A. Groeneveld en A. C. C. Eijking; J. Nieu- wenhuisen en H. M. E. Kaandorp. Getrouwd: G. H. N. Bakker en J. C. Eijking. Geboren: zoon van Z. VuijkBennink; zoon van M. van der Lemvan der Wardt; zoon van G. der AarBoon. Overleden. A. Olijve, echtgenoote van F. van der Winden in den ouderdom van 36 ja ren; Joh, Markx, oud 91 jaren, winkelier, we duwnaar van F. de Reus. BEVOLKING. Ingekomen G. H. van Broekhuizen en gez. caféhouder, Meerensteynstraat 36. van Amsterdam. M. C. H Welboren, zonder. Koningstraat 55. van Zeist. Wed. B. F. J. Bracht geb. Werps, zonder. Peperstraat 36 van Amsterdam. A. van Huijssteden. chauffeur, Oosterwijk straat 8, van Wijk aan Duin. J. Schouten, fabr. arb. v. Harenc. straat 5. van Wijk aan Duin. A. die Bie en gezin., stationsbeambte Spoorw., Str. van Linschotenstraat 31, van Wijk en Duin. H. Waij, dienstbode, Meerensteijnplein. van Uitgeest. J. van der Sluijs, zonder, Peperstraat 36. van Velsen. P. J. van Raamsdonk en gez., meubelma ker, Vondellaan 1, van Wijk aan Duin. H. van Zwol, koopman, Kloosterstraat 20. van Franeker. M. Bakker, dienstbode, Breestraat 52, van Bovenkarspel. S. Bremer, zonder, „Zie de Zonzij", van Amsterdam. P.Pels, los arb., Galgenweg 13. van Haar lem. A. M. C. Duin, dienstbode, Vondellaan 33, van Limmen. E. Steinbömer, verpleegster, Roode Kruis Ziekenhuis, Vondellaan, van Amsterdam. M. Bruijn en gez., zonder beroep, A. van Saksenstraat 8. van Wormerveer. Vertrokken G. van Weelden, zonder, naar Utrecht, No- beldwarsstraat 1. J. en H. de Lange, arbeiders, naar Zaandijk, Weeshuispad 8. A. van Heulen, stucadoor, naar IJmuiden, Bloemstraat 74. N. Dames, zonder, naar Den Haag, Stati onsweg 3. J. P. Th. van Zijl. arbeider, naar Velsen, Will.ebrordusstraat 81. H. Troost, controleur, naar Alkmaar, le Landdwarsstraat 9. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. De uitslagen van de door de Beverwijksche Damclub gehouden onderlinge wedstrijden luiden als volgt: Troost—W. Spanjaard 1—1J. A. Ousso- renP. H. Satony 20; C. PekelC. Blok dijk 2—0; A, PekelJ, v. d. Berge 20; J. BakkerA. J. Snijders 1—1. WEDSTRIJD OM HET KAMPIOENSCHAP GEWICHTHEFFEN VAN ZUID NEDERLAND. Zondag zullen drie leden van D.O.K. deel nemen aan de wedstrijden om het kampioen schap van Zuid-Nederland gewichtheffen. In de afd. Lichtgewicht komen van D.O.K. uit C. J. van Kranen en J. Bakker en in dé afd. zwaargewicht C. Wc eland. De wedstrijden zullen in Culemborg worden gehouden. MARTBERICHTEN. Vereenig'de Veilingen Kenncmer- lanci en Vrije Veiling. Spinazie per kist 2060 ct. Sla per kist 401.30. Postelein per kist 951.00. Wortelen per bos 1218 ct. Rabarber per bos 38 ct. Raapstelen per kist 221/2 ct. Radijs per kist 23 ct. Peterselie per bos 12 ct. Selderie per bos 23 ct. Prei per bos 8—12 ct. Bloemkool le soort per stuk 14—18 ct Idem. 2e soort per stuk 8—10 ct. Asperges, le wit. per bos 80—1.00 Idem 2e wit per bos 30—42 ct. Idem le blauw per bos 4865. Aardbeien per doosje 2228 ct. KENNEMER WANDELCLUB. Het programma van aangekondigde mar sehen luidt: 5 Mei: 30 K.M. marseh van A.P.G.S. te Am sterdam. 12 Mei: 30 KM. marseh van de Lingekanters te Geldermalseii. 19 Mei: 30 KM. marseh van „Amsterdam- Oost" de z.g. Schiphol-marsch. 10 Juni: 25 K.M. marseh van „de Jutter" te Den Helder. 9 en 10 Juni: Nationaal Tweedaagsche Af- standsmarschen van de Zeeuwsche W.S.V. te Middelburg. Aan deze marschen zullen de K.W.C.-leden kunnen deelnemen. RAADSVERGADERING. Vrijdagavond kwam de gemeenteraad in spoedeischende vergadering bijeen onder voor zitterschap van burgemeester H. J. J. Schol- tens. Voor de afhandeling der slechts één punt tellende agenda dankte de voorzitter het af getreden raadslid den heer Joh. de Bruin voor het werk, dat hij in het belang der gemeente had verricht. Vervolgens werd zijn opvolger, de lieer A. L. van Groningen binnengeleid, die de vereischte beloften aflegde. Na een korte besloten zit ting werd op voorstel van B. en W besloten ten behoeve van de financiering der haven werken met de Bank voor Nederlandsche Ge meenten een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan, groot f 169.000, Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om met ingang van het belas tingjaar 1935/1936 ten behoeve der gemeente op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting 75 opcenten te heffen. De overige 25 opcen ten worden gestort in het Werkloosheids- subsidiefonds, waaruit tegemoetkomingen'wor den verleend aan de gemeente in liaar uit gaven, voortspruitende uit de voorzieningen ter zake van werkloosheid. De heer Visser meende, dat dit een voor deeltje voor de gemeente beteekende, maar de voorzitter merkte op, dat de verschillen, die door deze wijziging ontstaan zijn wel zul len blijken uit de begrooting. Het voorstel van B. en W. werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. De vergadering werd onmiddellijk hierna ge sloten. DE TENNISCOMPETITIE. Velserbeek I ontvangt a.s. Zondag Nieuwe meer uit Amsterdam, waarschijnlijk eenv zeer zware wedstrijd voor de Beverwij kers waarbij een gelijk spel een eervol resultaat zou zijn. Velserbeek II gaat op bezoek bij Deuce Hl, om o.i. haar tweede nederlaag te incasseeren. Jammer dat dit team dit jaar haar sterkste De Parijsche autoriteiten hebben besloten de beroemde catacomben van de stad in te richten tot vluchtkelder bij luchtaanvallen. Een fragment van deze onder- aardsche gewelven, waarvan het aantal toegangswegen uitgebreid zal worden. heer moet missen. T. O. P. T en H zullen mor-' gen moeten bewijzen, dat zij zich willen hand haven in de sterke afdeelingcn waarin zij ge plaatst zijn. T. O P. I krijgt T C. G. H op be zoek. Vorige jaar hebben beide eikaar ontmoet in de promotiewedstrijden. T. O. P. moest toen met 6—2 in T. C. G. II haar meerdere erken, nen. Misschien kan T. O. P. het morgen tot gelijk spel brengen. T. O. P. II gaat op~bezoek bij Wes trust II in Heemstede. Beide verloren vorige week met 71. Zoodat zij morgen zul len uitmaken wie voorloopig de onderste plaats zal bezetten. Wij rekenen erop dat T. O. P. II wint, hoewel zij ook morgen nog een van haar sterkste dames zal moeten missen. MARKTBERICHTEN. Noteering van 3 Mei 1935. Spinazie per kist f 0 200.55 Postelein per kist f 0.90—1.10 Andijvie per kist f 0.50—0.70 Raapstelen, 100 bos f 2.50 Koolrapen per zak f 0.80 Wortelen per K.G. f 0.120.20 - Bieten per K.G. f 0.04 Komkommers, per 100 f 1216. Asperges* blauw, per bos f 0 550.60 Idem dunne f 0.360.38 Aardappelen, klei per K.G. f 0.050.08 Idem zand f 0.09. Savoije kool per 100 f 26 Bloemkool per 100 f 816, Uien. per K.G. f 0.09 Prei, per bos f 0.080.14 Sla, per kist f 0.50—1 40 Ra barbar, per 100 bos f 57 Pieterselie per bos f 0.05 Selderie per bos f 0.04 Appelen, per K.G. f 0.30—0.40 Brusselsch lof per K.G. f 0.240.26 ZATERDAG 4 MEI 1935 Worden de duinen te droog? Er wordt een onderzoek ingesteld ten behoeve der bloembollen. Sedert vele jaren worden de duinen in Zuid en Noord-Holland droger doordat het grond water daalt. Vermoed wordt dat dit ten na deele van verschillende cultuurgewassen en vooral in de duistreek alhier van de aard beien en groenten is, doch ook van dc hyacinten en tulpen. Verschillende oorzaken werken aan de ver laging van den stand van het grondwater mede. zoo als wateronttrekking ten behoeve van drinkwater-voorziening en van de groote industrieën: het afgraven van duinen, som. gepaard gaande met het tot stand brenger van kanalen voor den afvoer van het zand: het uit den aard der zaak lage peil van den waterstand in de nabij gelegen polders waardoor een sterke afvloeiing uit de duinen naar dit poldergebied plaats vindt. Ook de droogteperiode der laatste jaren heeft stellig de verlaging van den grondwaterstand in de hand gewerkt. In verschillende plaatsen hebben de kweekers zich met klachten gewend tot hun organisaties. In Castricum, Wijk aan Zee en Heemskerk is een comité van actie gevormd waarin de heeren H. Sinnige en J. Tromp alhier de leiding hebben genomen. Er is een verzoek tot de regeering gericht en op grond daarvan wordt door een nog niet lang geleden ingestelde commissie van de water onttrekking aan den bodem te Bennebroek een onderzoek ingesteld naar de oorzaken van de waterstandsverlaging en naar de wijze waarop dit euvel het best zal kunnen worden verholpen. Kort geleden had in Castricum een samen komst plaats van verschillende autoriteiten Ook werd een voorloopig onderzoek ingesteld Een en ander stond onder leiding van den heer E. D. van Dissel te Utrecht. Aanwezig waren o.m. de heer J. G. Haze, loop Rijkstuinbouwconsulent te Alkmaar, Volkering ondervoorzitter van de afd. Ver eeniging van Bloembollencultuur, dr. Hissink bodemkundige te Groningen, alsmede de directeuren van de Rijksinstituten voor drinkwatervoorziening en van ontwatering te 's Gravenhage. NEDERLANDSCH-INDISCHE PORTLAND CEMENT MAATSCHAPPIJ. In de gecombineerde tweede vergadering van houders van obligaties der 6e pet. leenin gen 1918. 1920 en 1928 waren aanwezig 10 obligatiehouders der leening 1918, 17 obli gatiehouders der leening 1920 en 12 obliga tiehouders der leening 1928. Alvorens tot stemming over de aanhangig gemaakte voorstellen werd overgegaan, werd op voorstel van de N.V. Centrale Trust- Compagnie door directie en commissarissen der Ned.-Ind. Portland Cement Mij., een clausule aan het voorstel A toegevoegd, ten doel hebbende, dat de vergadering haar goed keuring tot dat voorstel zal verleenen onder de voorwaarde, dat de voorgenomen statuten wijziging rechtsgeldig tot stand komt. De vergadering verklaarde zich met de toevoe ging van deze clausule zonder hoofdelijke stemming accoord. De voorstellen werden hierna aangenomen. Revolutionnaire beweging oo de Philippijnen. Gevechten eischen talrijke dooden. MANILLA (Philippijnen") 3 Mei fReuter.) In de provincie Laguna haddén gisteren twee botsingen plaats tusschen de inlanders en de politie. Er zouden 65 dooden en gewonden zijn. Te San te Rosa zijn vijf personen gedood en acht gewond. Te San Ildefonso in de provincie Bulacan wisten de rebellen het stedhu-is te bezetten, maar werden tenslotte met achterlating van zes dooden teruggedreven. Mariano Untivero, een tot de Sakdal behoo- rend lid van de wetgevende vergadering, zou de aanstichter van den opstand te Santa Roma zijn. Hij zal gearresteerd worden. De politie heeft aan den gouverneur-gene raal gerapporteerd dat de toestand zeer ern- .tig is. MANILLA 3 Mei (Reuter"». Hedenoch tend lagen de straten van Cabuyano In de provincie Laguna bezaaid met. dooden en ge wonden na een aanval op de politie. Overal in de provincie ontmoet men opge wonden en gewapende boeren. De soldaten van de Vereenigde Staten wor den gereed gehouden in te grijpen. Het is de meest uitgebreide opstand sedert verscheidene jaren, en het is eigenaardig, dat deze juist uitbreekt op den vooravond van. het uitroepen van den grondwet van de Phi lippijnen. welke de eilanden onafhankelijk heid geeft. NEW-YORK. 3 Mei (V.D.) Vooraan staande Philippinos te New-York, die goed bekend zijn met de toestanden op de Phi lippijnen, verklaren naar aanleiding van den opstand dat Sakdalisten, dat een dergelijke beweging in verband met den economischen noodteestand, waarin een groot deel der be volking verkeert, verwacht kon worden. De lagesuikerprijzen zijn de voornaamste oor zaak van de moeilijkheden. De Sakdal is vol gens hen echter geen sterke organisatie, doch de mogelijkheden ervan achten zij niet ge ring, omdat naar hun meening de beweging onder Japanschen invloed staat en van Ja- pansche zijde geldelijken steun ontvangt. Het conflict in de mijnen. R.-K. en andere bonden zullen eventueel ook in staking gaan. HEERLEN. 3 Mei Wij vernemen dat het gisteren gehouden referendum onder de leden van den R.K. Mijnwerkersbond, omtrent de eventueele staking, ruim de meerderheid heeft behaald. Eveneens hebben de leden van den Nederlandschen Mijnwerkersbond vóór sta king gestemd. Ook bij den Nederlandschen Christelijken en den Neutralen Bond werd bij meerderheid van stemmen bepaald zoo noo dig tot staking over te gaan. Van de zijde van de directie der particuliere mijnen werd tot heden nog niets vernomen en wordt het stilzwijgen ten strengste bewaard. Voor hedenmiddag vijf uur is een vergade ring van het Algemeen Mijnwerkersfonds bij eengeroepen, waarop een regeeringsvoorstel betreffende dit fonds ter sprake zal worden gebracht. Indien dit voorstel wordt aangeno men, mag op goede redenen worden vertrouwd dat alsnog een staking in de mijnindustrie zal worden voorkomen. Drieduizend communisten gedood? Bij den strijd in de Chineesche provincie Yoenan. SHANGHAI, 3 Mei (V. D.) Van regeerings- zijde wordt medegedeelde, dat de regeerings- troepen in de provincie Yoenan de communis tische troepen hebben verslagen, waarbij 3000 communisten zouden zijn gedood en ruim 1000 gevangen genomen. Ernstige toestand in de Ameri- kaansche automobielindustrie. In verschillende fabrieken is het werk neergelegd. CLEVELAND. 3 Mei (V.D.) De meenings- versehillen tusschen arbeiders en werkgevers in de automobielindustrie dreigen op het hoog tepunt van het seizoen tot een ernstig conflict te leiden, daardoor de fabrieken voor geruimen tijd zouden komen stil te staan. Gisteren heb ben de arbeiders reeds in verschillende fabrie ken in de vier Middenwestelijke staten het werk neergelegd, waardoor ruim 20.000 man buiten het bedrijf staan. Indien het conflict een permanent karakter krijgt, dreigen ook de nevenbedrijven tot stil stand te zullen komen. Zoowel de werkgevers als de arbeiders wachten met spanning op de 1 berichten uit Detroit, waar de leiders der in dustrie en de leiders der vakbonden conferee- ren met den onderstaatssecretaris van arbeid MacCrady. SCHEEPVAART BE RICHT EN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk 3 v. Vancouver te Rott. HALCYON LIJN. Stad Zaandam 2 v. Civita Vecchia te Huelva voor Sas van Gent. Stad Amsterdam Seriphos n. Einden 2 v. Oran Flensburg 4 (11 n.m.) v. Narvik te Vlaardin- gen verwacht. Stad Haarlem Melilla n. Rott. p. 1 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Giekerk (thuisreis) 3 te Antwerpen. Boschfontein (thuisreis) 3 te Antwerpen vertr. 3 (5 n.m.) n. Rott. Aludra (thuisreis) 3 v. Bremen via Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk (uitreis) p. 2 Ouessant. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Zuiderkerk (uitreis) 3 v. Shanghai. Grootekerk (uitreis) 3 van Manilla. Gaasterkerk 3 van Rotterdam n. Yokohama. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Garoet 3 v. Bremen n. Hamburg. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Aagïekerk (uitreis) 3 te Melbourne. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora 2 v. Barcelona n. Tarragona. Amazona Pto. Barrios n. Amst. p. 2 (9.35 n.m. Lydd. Barneveld 4 (9 v.m.) v. Chili te IJmuiden verwacht. Calypso 3 (1 v.m.) v. Amst. te Hamburg. Juno 2 v. Malta n. Algiers. Orestes 2 v. Genua te Alexandrië. Rhea 3 v. Amst. te Rott. Telamon 2 (5 n.m.) v. Hamburg n. Amst. Theseus Amst. n. Kopenhagen p. 3 Holtenau. Triton Beyrouth n. Amst. 2 te Lissabon. Van Rensselaer 3 v. N.-York n. Port au Prince. Ganymedes 3 van Volo naar Salonika. Hermes 3 van Stamboul naar Izmir. Tiberius 2 van Kopenhagen n. Amsterdam. Orion 3 van Carthagena te Castellon. Vulcanus 3 van Alicante naar Barcelona. Colombia 3 v. Amsterdam n. W.-Indië. Orpheus 3 van Amsterdam n. Rotterdam. Hebe 3 van Amsterdam n. Kopenhagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland 5 (2 n.m.) v. B.-Ayres te Amster dam verwacht. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 30 van Singapore naar Pladjoe. Agnita 4 te Houston verwacht, naar Curaqao. Rouaan, 15 te Curacao verwacht. Mitra 1 van Genua naar Constantza, waarsch. Drapetzona, Port Said. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 2 (1 n.m.) v. Tanger. Dempo (uitreis) 2 (5 n.m.) v. Colombo. Sibaja. (thuisreis) 3 v. Singapore. Kota Tjandi (thuisreis) 3 (3 n.m.) v. Sabang ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alpherat (thuisreis) 1 (4.57 n.m.) 140 mijl Z. v. Land's End. Alpherat 3 v. Buenos-Ayres te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Salawati (uitreis) 3 v. Londen. Poelau Laut 3 v. Hamburg te Bremen. Poelau Roebiah (uitreis) 3 v. Sue. Chr. Huygens (uitreis) 3 van Genua. Tawali Amst. n. N.-Orleans 2 (9.41 v.m.) 100 mijl W. v. Land's End. Tabina 3 van Amsterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Prometheus 3 v. Amst. n. L'pool en Batavia. City of Birmingham Otaru n. Rotterdam 3 van Singapore. Sarpedon Japon n. Rott. 3 te Suez. City of Bristol Japan n. Rott. 3 te Shanghai. Deucalion Japan n. Rott. 3 te Penang. Russissclie bergingsdienst. De in 1933 gebouwde groote Russische ijs- breker Cheliuskin (3600 bruto register ton) is het vorig jaar in de Noordelijke IJszee v Moermansk gezonken. De Russische ..ój dienst heeft nu het voornemen het schip te gaan lichten, waarmede een werktijd van twee maanden gemoeid zou zijn. Finsclie reeders verdienen nog. De Finska Agfartygs A. B. te Helsinki had over 1934 een bruto-winst van vijf millioen Mark. Aan de aandeelhouders wordt een divi dend uitgekeerd van zeven procent tegen zes procent in het jaar tevoren. Waarde van sloopschepen. Het stoomschip Saxon van de Union-Castle Lijn dat reeds Juni 1931 te Southampton heeft opgelegen is thans voor den sloop verkocht. De prijs bediraag ongeveer twee Pd. Sterling per bruto-register ton of ongeveer vier maal zoo veel als de prijs op den datum van stilleg ging. Door geduldig haar tijd af te wachten heeft de reederij zoodoende ongeveer 7000 Pd. Sterling verdiend. Inkrimping aantal lichtschepen. In Denemarken bestaat het voornemen de veertien lichtschepen te doen vervangen door vuurtorens omdat deze gemakkelijker te be dienen en te onderhouden zijn. Er is reeds een begin gemaakt met de uitwerking van dit plan want het Drogden-vuurschip zal binnen- ort reeds worden ingehaald als de nieuwe j uurtoren ter plaatse gereed is. AANGEKOMEN 2 Mei: Acclivity m.s. Ipswich Hebble s.s. Goole Gondul s.s. Londen Secunda m.s. Huil Hontestroom s.s. Londen 3 Mei: Dollard m.s. Londen Sambre m.s. Parijs VERTROKKEN 2 Mei: Wagogo s.s. West Afrika Lingestroom s.s. Bristol Noordzee m.s. Poole Tabinta m.s. Hamburg Rhea m.s. Rotterdam 3 Mei: Capt. Augustin s.s. Sunderland RIJKSDAG OP 9 MEI BIJEEN? BERLIJN, 3 Mei (Havas) In Nationaal-So- cialistische kringen acht men het waar schijnlijk, dat de Rijksdag reeds op 9 Mei zal worden bijeengeroepen voor het aanhooren van Hitler's groote rede over de buitenland sche politiek. UIT EEN BOOM GEVALLEN EN OVERLEDEN In het ziekenhuis te Tilburg is overleden de 27-jarige fabrieksarbeider Jansen, die op het terrein van een fabriek aan het Wilhel- minapark aldaar uit een boom was gevallen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5