Het Zilveren jubileum van Koning George. Radio-Procramma THIJS IJS EN DE WINTERKONING MAANDAG 6 MEI 1935 BUITENLAND. Grootsche viering in de Britsche hoofdstad. DE PLECHTIGHEID IN DE ST. PAULS KATHEDRAAL. Bij Koning George's jubileum. Het Koninklijk paar tijdens een rijtoer. (Van een specialen verslaggever). LONDEN. 6 Mei. Londen viert heden' het grootste feest dat het Britsche Wereldrijk naar menschenheu- g-enis heeft gekend, het zilveren jubileum van de troonsbestijging van Koning George V. Dit feest heeft al wekenlang op bijna alles in de hoofdstad van het Britsche Rijk zijn stempel gedrukt en vandaag herinnert zoowat alles in Londen aan de grootste plechtigheid, die se dert de Koningsfeesten heeft plaats gevonden. De stad heeft zoowel overdag als 's avonds een spookjesachtig aanzien. Straten en huizen zijn versierd met masten, vlaggen, doeken en bloemen, en de domineerende kleuren zijn het koninklijke blauw en goud. De straten zijn versierd met honderddui zenden echte bloemen. Hooge masten met veel kleurige wimpels en vlaggen staan langs de hoofdstraten opgesteld en zijn onderling ver-, bonden door kleurige guirlandes. Langs de' route die de feeststoet zal volgen, zijn tribunes opgericht, die den kijklustigen een gunstige standplaats bieden. Reeds wekenlang stroomen de bezoekers uit de verste deelen van het Britsche Rijk, uit de verre koloniën en dominions en slechts wei nige lanaden ter wereld hebben geen vertegen woordigers naar dit fe^st gezonden. Het zijn menschen van bijna elk ras, van verschillende huidskleur, in verschillende kleedij. en ver schillende talen sprekend. Gisteren en gisteravond hebben bovendien tientallen extra-ingelaschte treinen duizenden bezoekers uit de provincie naar Londen ge bracht en daarnaast zijn andere duizenden met autobussen en auto's naar de hoofdstad gekomen, waar zich vanmorgen vroeg reeds alles concentreerde nabij de wegen, die de koninklijke stoet zou volgen. Velen hebben den nacht op straat doorge bracht. Alle hotels waren gisteravond tot de laatste plaats bezet, doch duizenden gaven er de voorkeur aan reeds des nachts een gunstige plaats te bezetten voordat de groote drukte zou aanvangen. De stad bood trouwens de laatste nachten een prachtig aanzien met zijn prachtige illuminaties, waarvan het schoonst uitkwamen de verlichting met schijnwerpers van de Westminster Abbey en de St. Paul's Kathedraal. Ondanks den overweldigenden vloed van menschen heeft men kans gezien speciale maetregenlen te treffen voor de duizenden kinderen, die zeker nog nooit een dergelijk schouwspel hebben gadegeslagen en daar mis schien nooit meer getuige van zullen zijn. In afwachting van den feeststoet. De politie had uitgebreide verkeersmaatre gelen genomen, die o.a, inhielden, dat over een groote oppervlakte de straten, die toegang ga- yen tot de route, welke de verschillende stoe ten zouden volgen, vanmorgen te halfnegen voor alle rijverkeer gesloten waren. Aangezien de jubileumfeesten minstens een week zullen duren, en de straatversiering veertien dagen gehandhaafd blijft, zullen eiken avond gedu rende drie uur de voornaamste straten in het West-End voor het rijverkeer worden gesloten. Allerlei eerste hulp-diensten zijn voor van daag en voor de rest van de week gemobili seerd. De menigte waarop men rekent is groo te r dan men ooit in de Londensche straten heeft gezien. Eindeloos stroomen de menschen uit de stations van spoorwegen en ondergrond, en op sommige plaatsen is het gedrang angst wekkend. Zelfs degenen, die zitplaatsen tegen beta ling hebben geresserveerd moesten zich van morgen haasten met het bezetten van deze plaatsen,aangezien naarmate de tijd vorderde men niet meer door de menigte heen kon dringen. Er heerschte overal op den weg een levendig verkeer. Venters met ververschingen, vlaggen, ballonnen en versieringen maakten goede zaken. Op verschillende plaatsen langs den weg speelden orkesten om het wachtende publiek aangenaam bezig te houden en ook vond men afleiding door het passeeren van detachementen cavalerie in de schilderachtige Engelsche gala-uniformen der verschillende Horse Guards-regimenten. De weg zelf werd in den loop van den ochtend afgezet door de tachementen van verschillende ïeger-regi- menten, door marinetroepen en troepen van de Royal Air Force. De eerste stoeten vertrekken. Voor tien uur reeds kreeg het wachtende publiek de eerste galastoet te zien van de ver schillende stoeten, die vandaag langs den weg trekken. Het was de optocht van den Sneaker van het Lagerhuis, die naar de St. Paul's Cathedral trok. De Speaker in galadracht en met pruik was gezeten in de merkwaardige oude koets, waarvan het gebruik bij zeldzame gelegenheden een der privileges van den voor zitter van het Engelsche parlement is. Te ruim tien uur vertrok de stoet der mi nister-presidenten van Buckingham Palace om te half elf, nog voor de eerder vertrokken zware koets van den Speaker, bij de St. Paul's aan te komen. In het eerste van de zes rijtuigen was de Britsche eerste minister Ramsay MacDonald gezeten, in gezelschap van zijn dochter Islibel. In de volgende rij tuigen zaten de eerste ministers van Canada, i de Zuid-Afrikaansche Unie, Australië, en Nieuw-Zeeland, de vertegenwoordiger van Indië en de eerste ministers van Zuid-Rho- desia en Noord-Ierland, De volgende stoet, die bij de St. Paul's arriveerde, was die van den Lord High Chan cellor of Great Britain, die vergezeld wordt door hoogwaardigheidsbekleeders in schil derachtige oude costuums, waarschijnlijk nog overgeleverd uit de middeleeuwen, evenals hun ambt zelf, waaromtrent niemand eigen lijk het juiste kan mededeelen. Inmiddels arriveerden per auto verschil lende leden van de Koninklijke Familie, on der herhaaldelijke toejuichingen van de menigte. De volgende stoet werd alleen gezien door het publiek, dat zich had opgesteld aan het Oostelijk gedeelte van de route, in de nabij heid van de city. Het was de stoet van den Lord Mayor van Londen, die bij een derge lijk officieel bezoek van den Koning aan het gebied van de City, een zeldzame plech tigheid heeft te vervullen, die ongeveer 600 jaar oud is en plaats vindt bij de historische Temple Bar. (Adv. Ingez. Med.) De koning aan het hoofd der Horse Guards. De traditioneele beteekenis van de aan wezigheid van den Lord Mayor op deze plaats is, dat zelfs de Koning van Engeland de City van Londen niet kan betreden, zonder de toestemming van den vertegenwoordiger der burgerij. Dit wordt gesymboliseerd door het overhandigen door den Lord Mayor van het met paarlen bezette zwaard aan den Koning als een symbool van de onafhanke lijkheid van de City. De Koning raakt het gevest aan en geeft het zwaard terug aan den Lord Mayor, die het weer in de fraai bewerkte schede steekt. Deze plechtigheid staat bekend als de Cererponie van het Zwaard en het zwaard zelf was een ge schenk van Koningin Elisabeth aan de City. toen zij in 1570 de eerste Royal Exchange opende. De leden der Koninklijke Familie arriveerèn. Kort na de aankomst van den Lord Mayor voor den Temple Bar kwamen de eerste - stoeten van de Koninklijke Familie in het gezicht. Het was de stoet van den Hertog van York met zijn gezin, die vooraf werd gegaan door een eere-escorte van kapiteins van de Royal Horse Guards. In het eerste rijtuig zaten de Hertog en de Hertogin van York. met hun beide doch tertjes, de Prinsesjes Elisabeth en Margaret. Het populaire jonge gezin werd langs den geheelen weg daverend toegejuicht en glim lachend dankte de Hertog en de Hertogin, terwijl de beide prinsesjes lachend met hun zakdoekjes wuifden. In dezelfden stoet reden ook de Hertog en de Hertogin van Kent, die korten tijd van hun huwelijksreis terug zijn. Opnieuw schalde het gejuich van de menigte op. toen het populaire paar passeerde. Het geluid van het gejuich was nauwelijks verstorven, of de stoet van de Prins van Wales naderde, geëscorteerd door de lijfwacht van den Prins. Hij reed ln het eerste rijtuig, met zijn tante, de Koningin van Noorwegen, en zijn broer, den Hertog van Gloucester. Opnieuw daverde het gejuich langs den weg. De Koning en de Koningin. De geestdrift stijgt echter tot een toppunt als de stoet met de koets van den Koning en de Koningin nadert. De koninklijke stoet wordt voorafgegaan door afdeelingen van de Royal Horse Artil lery en het corps dragonders, wier uniformen de fraaiste en meest bewerkelijke zijn van de veie fraaie uniformen van de Britsche weer macht. Hun pracht wordt geëvenaard door de uniformen van de koninklijke lijfwacht, die voltallig voorafgaat aan de zes rijtuigen, waaruit de koninklijke stoet bestaat. In het eerste rijtuig reden de Koning en de Koningin, zichtbaar getroffen door de overweldigende betuigingen van geestdrift in aanhankelijkheid, die overal uitbraken waar de koninklijke stoet passeerde en weinig in overeenstemming waren met de bekende gereserveerdheid der Britten. De Koning en de Koningin danken voortdurend glimlachend voor de hulde, en -menigeen treft het, dat de Koning er in lang niet zoo goed heeft uit gezien, zoodat men nauwelijks zou vermoe den, als men hem zag, dat hij binnen een maand zijn zeventigsten verjaardag hoopt te vieren. Reeds den geheelen morgen hadden tal van kerkklokken in het West End en in de City ;eluid, doch van het oogenblik dat het Koningspaar kort voor 11 uur Buckingham Palace verliet tot de aankomst voor de St. Pauls Cathedral te ongeveer half twaalf luidden met verdubbelde kracht practisch alle kerkklokken van Londen., De plechtigheid in de St. Pauls Kathedraal. Zoowel voor als in de St. Pauls Kathedraal was er heel wat te zien. Voor de St. Pauls was een eerewacht betrokken door de Ho nourable Artillery Company, het oudste regi ment van het Britsche leger, in scharlaken uniformen met hoogehelmen, versierd met pluimen van zwanenvéeren. Onmiddellijk voor den ingang stonden de Yeomen van de Koninklijke Lijfwacht in hun uniformen in Tudor-stijl van. scharlaken en goud, met platte, zwart fluweelen baretten en lange met goud versierde hellebaarden. In de deur opening wachtten de- Bisschop van Londen, met een groot aantal leden van de hofhou ding. allen gekleed in. verschillende kleurige gewaden en uniformen. Voor het koor stelde zich de stoet op rondom den Aartsbisschop van Canterbury, die den Koning en de Ko- •ningin naar; hun plaatsen zou leiden-., r. In- totaal waren ongeveer twee .duizend personen in de Kathedraal verzameld, ó.a. de leden van het diplomatieke corps, de leden van het kabinet en van de beide Huizen van het Parlement, de hooge gasten uit de Dominions, en tallooze personen uit het openbare leven, uit de kringen van han del, wetenschap, kunst, marine en leger. Toen de komst van den Koning en de Koningin werd aangekondigd rezen alle aan wezigen van hun zetel op. Door den Aarts bisschop van Canterbury en den Bisschop van Londen werden de vorstelijke personen naar hun platasen geleid, waarna de dienst aan ving. Toen het „God save the King", waar mee de aanwezigen de jubilaris ontvingen, was verstorven, zong het koor twee psalmen, waarna gedeelten uit het oude en Nieuwe Testament werden voorgelezen.' Hierna hield de Aartsbisschop van Can terbury de feestrede, waarin hij den Koning dankte voor alles, wat hij in zijn 25-jarige re geeringsperiode voor het volk had gedaan er de zegen des hemels afsmeekte voor het ver dere geluk van den monarch en zijn gezin. Eenige psalmen en gebeden besloten het eerste gedeelte van de plechtigheid, waarna de Aartsbisschop van Canterbury, de Bis schop van Londen, de Deken, en de Kanun niken van de kathediraal zich naar het Hoog altaar begaven, waar het Te Deum Laudamus werd gezongen. Teiwijl alle aanwezigen kniel den gaf de Aartsbisschop van Canterbury zijn zegen. De dienst werd besloten met het eerste en het derde couplet van het „God save the King", dat door allen werd meegezongen. De geheele plechtigheid werd niet alleen in schier alle deelen van het Britsche Rijk en van de wereld uitgezonden, maar bovendien was zij buiten St. Pauls te volgen door de dichte drommen wachtenden, dank zij de op vele plaatsen opgestelde luidsprekers. Het volkslied aan het slot van de plechtigheid werd overal meegezongen en plantte zich voort langs de geheele route, die de koninklijke stoet op den tocht terug naar Buckingham Palace zou volgen. Deze tocht terug is een ware triomftocht ge worden en overtrof in geestdrift van het pu bliek zoo mogelijk nog den eersten tocht naar de St. Pauls. Feestweek in het Britsche Rijk. Het eerste officieele gedeelte van het Zilve ren Jubileumfeest was hiermee ten einde, doch de feestweek is pas geopend en de vele parti culiere en minder officieele feestelijkheden beginnen pas. Een bijzondere plaats in het feestprogramma neemt de vjubileum-radio-uitzending voor het geheele Britsche Rijk in, o.a. bevattende een rede van den eersten minister Ramsay Mac Donald. Vanavond te 8 uur zal de Koning zelf een dankwoord voor de radio spreken, dat door de geheele wereld gehoord kan worden. Na het vallen van de duisternis zal een keten van 2000 vreugdevuren over het geheele land ontvlammen. Het sein daartoe zal gegeven worden door het eerste vreugdevuur in Hyde Park. dat door den Koning zelf zal worden ontstoken door een druk op een knop in Buckingham Palace. Dit is de laatste offi cieele plechtigheid op den Jubileumdag. Tal van plechtige gebeurtenissen zullen echter nog plaats vinden. Donderdag zullen in de Westminster Hall de beide Huizen van het Parlement den Koning hun trouw betuigen. Zaterdag zal de Koning een rijtoer maken door de Noordelijke buitenwijken van Londen en een week later door de Zuidelijke wijken voor degenen, die de rijtoer van vandaag niet hebben kunnen zien. In den loop van de maand zal de groot vlootparade ter eére van het jubileum worden gehouden nabij Spithead. De herinnering aan het grootsche feest wil men levendig houden door van het fonds van de Jubilee Trust een permanent fonds te ma ken, naar het voorbeeld van het King Edward VU Hospital Fund. Amerika. Het onderzoek naar wapenindustrie. de De door den Amerikaanschen -Senaat in gestelde commissie van onderzoek inzake be wapening heeft thans aan de plenaire zitting van den Senaat het anti-oorlogs-ontwerp (Flynn-plan) voorgelegd. Tegelijkertijd vroeg de commissie nog eens 45.000 dollar voor voortzetting van het onder zoek. Het Flynn-plan heeft zooals bekend, o.a. ten doel het grootste deel van alle oorlogs winsten te belasten. Het Huis van Afgevaar digden reeds reeds een ontwerp aangenomen, dat minder ver strekt. Griekenland. Venizelos en Plastiros bij verstek ter dood veroordeeld. De krijgsraad heeft een aantal leidende po litici, die hebben deelgenomen aan of betrok ken. waren bij dén laatsten' "opstand, bij verstek veroordeeld. De ter dood veroordeel den zijn Venizelos. generaal Piastiras, Tsana- kakis en Koendoeros. De president van den senaat, Konatas, werd veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf; Kyriakos Venizelos, de zoon van den autor intellectualis, van den opstand, tot 15" jaar.. Joegoslavië. Gunstig resultaat voor de regeering bij de Verkiezingen. De parlementsverkiezingen in Joego-Slavië zijn tot dusver kalm verloopen. Incidenten deden zich niet voor. Volgens het agentschap Avala krijgt de lijst van den minister-president Jëftitsj in den kieskring Belgrado 90 procent der uitgebrachte stemmen, en -(80 procent in dg stad Susak. dere naties hadden woordbreuk gepleegd don? dit voorbeeld niet te volgen. De waarnemende premier generaal Sniutc verklaarde, dat de kansen op vrede than* waarschijnlijk beter waren dan in den i00n der laatste maanden. Als Duitschland eenmaal in ieder opzicht als gelijke van de andere mogendheden zal zijn erkend, zal er op een nieuwen grondslag een accoord worden be reikt. Smuts was zeer verheugd te zien dat dè Britsche regeering in deze richting werkte. Hii hoopte dat zij zou slagen in haar pogingen om de nieuwe toestanden te stabiliseeren. Sprekend over de kwestie van de neutrali teit van Zuid-Afrika in eenigen oorlog waarin Groot-Brittannië betrokken was, door Malan te berde gebracht, zeide Smuts dat de kwestie van de deelneming van de Unie aan eeni°-er, oorlog zal worden uitgemaakt door het parle ment en het volk onder de omstandigheden bestaande als die tijd gekomen is, maar hu verwachtte een dergelijke gebeurtenis niet in de eerste 30 of 50 jaar en dan zou mogelijk met het oog op de vitale geografische positie van Zuid-Afrika niet Brittannië maar Zuid- Afrika bijstand vereischen. Stad door wolkbreuken geteisterd. Bahia geheel onder water. Talrijke slachtoffers. Reuter meldt uit Rio de Janeiro 4 Mei: Reeds vijf dagen lang wordt Bahia door wolkbreuken geteisterd, waardoor de straten der stad geheel onder water staan en door instortingen naar schatting reeds honderd personen om het leven zijn gekomen. Een afdeeling brandweerlieden, die bij een aardverschuiving hulp aan de slachtoffers moest verleenen. is zelf onder de aardmiassa's bedolven. Vele gebouwen, waaronder een ho tel en een regeeringsgebouw, zijn ingestort, het telefoon- en telegraafverkeer is verbroken en daar ook het wegverkeer onmogelijk is gewor den, is verbinding nog slechte draadloos mo gelijk. Aan de vele daklooze gezinnen kan geen hulp worden verleend, zoodat er onder de be volking een paniekstemming heerscht. VADER VAN JACKIE COOGAN BIJ ONGELUK OM HET LEVEN GEKOMEN. Uit San Diego (Californië). De vader van Jackie Coogan is bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Jackie Coogan zelf werd licht gewond. Boven dien werden nog twee andere personen ge dood, nl. de acteur Robert Horner uit Los An geles en de filmspeler Durkin Jr. (Reuter). Zuid-Afrika. Smuts verwacht voorloopig geen oorlog. In den Volksraad aldus een Reuterbericht uit Kaapstad zeide Malan, sprekende over den toestand in Europa, dat een groote groep menschen de meening begon te huldigen, dat indien de band met Brittannië beteekende dat Zuid-Afrika aan een oorlog zou meedoen als Engeland er bij betrokken was, de band met Brittannië hoe eerder hoe beter moest ver dwijnen. De wereld plukte volcrns Malan de bittere vruchten van het ver:' ïg van Versailles. Duitschland voerde de bepalingen van het verdrag uit door te ontwapenen, maar de an- ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Het was een koude namiddag en overal lag sneeuw. Als een witte deken is die uit de lucht gedaald. „Ik wilde, dat ik maar wist waar ik was!" denkt Thijs en hij voelt zich lang niet op zijn gemak, „in die sneeuw lijken alle dingen op elkaar, en dat is lastig voor een argeloozen vreemdeling." DINSDAG 7 MEI 1935. HILVERSUM 301 M. AVRO-uitzending. 5.30 VPRO. 6.30 RVU. 8.Gram. pl., 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek. 10.30 Ensemble Francis Ket-h. 11,— Causerie mevr. R. Lotgering—Hille- brand. ,11,30 Ensemble Francis Keth. 12,30 Gram,pl. 1,30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep, 3.4 Knipcursus'. 4.15 Gram.pl., 4,30 Radio- kinderkoorzang o.l.v. J. Hamel; 5.Voor kleine kinderen. 5.30 VPRO. Bij bel vertelling door ds. B. J. Aris. 6.Kovacs Lajos en zijn orkest. 6.30 RVU. S. van Dantzig: De Crisis, het goud en de wisselkoersen 7.Fraulino Sexl: Per Esperanto tra la monde. 7,20 Gram. platen. 7.30 Disco-Nieuws. 8.Vaz Dias. 8.05' Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gram.pl. 9.20 Wouter Loeb in zijn repertoire; 9.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.Sketch uit de revue „4—0 voor de AVRO". 10.10 De AVRO-Decibels o.l.v. Eddy Meenk. 11.Vaz Dias. 11.1012.— Uit „Haeck", Den Haag: Lajos Kiss en zijn orkest m.m.v. L. Wigh (zang). HUIZEN 1875 M. KRO-uitzending. 8.9.75 en 10.Gram.platen, 11.30—12.— Godsd. halfuur. 12,15 Gram, platen en orkest concert. 2.Vrouwenuur. 3.4.Modecur- 'is. 4.15 Piano-recital en Gram. platen, 5.25 Schlagermuziek en Gram. platen. 6.40 Lezin gen. 7.35 Gram.platen. 8.Vaz Dias. 8.05. Gram.platen, 8.15 Koororkest- en solistencon cert. 9.15 Zang en kwartetconcert. 9.45 Ver volg van 8.15. 10.45 Vaz Dias. 10.5012.Po pulair concert. DROITWICH. 1500 M. 9,35—9.50 Morgenwijding 10.20 Orgelspel S. Torch. 11.10 Gram. pl., 11,35 Cedr. Sharpe's Sextet. 12,20 J. Muscant en het Troxy Grand orkest, 1.25 Voor de scholen. 3.20 Causerie, 3.40 Het Philh. Strijkkwartet m.m.v. W. Radford zang)4.35 Alfredo Campoli's orkest. 5.20 Be richten. 5.50 Bach-concert. 6.10 Fransche les. 6.40 Gram.pl. 6.50 Lezing. 7.20 „The Trial of William Penn", spel van L. Baily. 8.05 „The Red Sarafan", Russisch cabaret-programma. 8.50 Berichten. 9.10 en 9,20 Lezingen. 9.40 Li teraire voordracht. 9.5011,20 Lew Stone en zijn Band. RADIO-PARIS 1648 M. 6.207.20 Gram. platen.. 11.35 Orkestcon cert o.l.v. Krettly. 7.50 Uit de Comédie Fran- caise: „Napoléon Unique", spel van Raynal. KALUNDBORG 1261 M 11,201.20 Concert uit Rest. ..Wivex", 2,20 Piano-recital. 2.40—4.20 Concert, uit Rest. .Ritz". 7.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 8.— Koorconcert. 8.25 Hoorspel. 9.— Gram. platen. 9,30 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 10.2011,50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Concert. 6.20 Weragkamer-orkest o..lv. Hagestedt. 10.05 Zang en piano. 11.20 Om- roepkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 1,35 Viool, cello en piano. 3.20 Zang. viool en piano. 4.20 Con cert uit Koningsbergen. 6.20 Jeugdconcert. 7.35 „Heut' spielt der Frühling seine Weise" van Schnack en Völe 1. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Buschkötter. ROME 421 M. 8.10 Orkestconcert o.l.v. Casella. 8.50 RadiO- tooneel. 9.20 Mandolineconcert. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Max Alexys' orkest, 12,30—1.20 dito. 4.20 Populair concert. 5.20 Gram. pl.. 7.20 Omroeporkest o.l.v. Louliez. 7.50 Hoorspel met muziek. 8.50 Omroeporkest o.l.v. Doüliez. 9.30— 10.20 Populair concert. 484 M.: 11.20 Gram. platen. 11.50 Salon orkest. 12.50—1,20 en 4.20 Gram. pl.. 5.20 Cel lo-recital. 6.35 Gram. platen. 7.20 Salonorkest en Cabaret-programma. 9.3010.20 Gramo- foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.20 Concert uit Leipzig o.l.v H. Weber. 9.20 en 10.05 Berichten. 20.20- 11,20 Concert uit München o.l.v. E, Klosz.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2