EEN LIEFDE IN CHINA BEVERWIJK Het nieuwe seizoen in den tuinbouw. Gunstige werking van de teeltbeperking. De export vraagt devaluatie. >hr ")ver e°'rdge maanden de belangrijkste periode in den tuinbouw, namelijk die "van de aardbeien- en boonenoogst, weer zal zijn aan gebroken. is het interessant te vernemen, wat een van de grootste exporteurs van groenten en fruit van ons land, de heer J. Docter al hier, ten aanzien van de vooruitzichten kan mededeelen. De heer Docter begon met er aan te herin neren, dat de tuinders sedert 1930 met lage prijzen voor de aardbeien te kampen hadden. Toch gaf het vorige seizoen, ofschoon er bijna geen export naar Duitschland was, reeds eenige verbetering te zien, die haar oorsprong vindt in de slechte oogsten in het buitenland en in de mindere oogstopbrengst in het bin nenland. In tegenstelling tot verleden jaar en twee jaar geleden is geen voorraad ingepulpte aardbeien aanwezig, zoodat het oude product bij de komst van den nieuwen oogst ge luimd is. De teelt-beperking, de schrik der tuinders, die echter serieus wordt uitgevoerd, bleek voor deze streek eerder voordeelig, dan nadeelig te werken. Voor de aardbeien zal de inkrimping- van de teelt dit jaar voor het eerst merkbaar zijn. Kennemerland heeft echter voor het jneerendeel kleinbedrijven, die niet meer dan vijf pet. behoeven in te krimpen, waarbij de tuinders zelf de producten kunnen aanwij zen, zal deze regeling echter niet van grooten invloed zijn. De exporteurs rekenen bij nor malen oogst op een vermindering in aanvoer van 10 pet. Toch zal de aanvoer in Nederland nog 15.000.000 K.G. omvatten. waarvan 2.000.000 K.G. te Beverwijk, 2.500.000 K.G. te Breda, 5,000.000 K.G. op de Zuidhollandsche eilanden en 1.500.000 K.G. in Zaltbommel wordt aangevoerd. Ook Zeeland levert nog 1.000.000 K.G. aardbeien. Opmerkelijk is, dat de soort Dutch Evern het meest in trek is en altijd meer geld opbrengt dan de Jacunda's en Ober-Schleziën. Laatst genoemde soort is nog altijd niet geschikt om te worden ingepulpt. Het is echter niet on mogelijk, dat voor deze soort nog een geschikt conserveeringsmiddel wordt gevonden. Verwacht wordt, dat de helft van de pro ductie in het binnenland blijft. Bij de steeds dalende loonstandaard kan niemand voorspel len of dit zoo blijven zal, omdat aardbeien als consumptie-artikel als luxe is te beschouwen, Helaas zijn er vele factoren aanwezig, die remmend op de gunstige ontwikkeling van den toestand zullen werken. Deze ongunstige invloeden zijn de betalingsmoeilijkheden met Duitschland en de inmiddels weer verhoogde invoerrechten naar Engeland. De Engelsche invoerrechten waren eerst 10 pet, toen 25 pet. en daarna werd een vast tarief ingevoerd van 1' 9 per 1000 K.G. Op 1 K.G. aardbeien moet bij een 'normalen koers dus 12 ct. invoerrech ten worden betaald. De Engelsche kweekers, die zich in snel tempo op de aardbeienteelt zijn gaan toeleggen, hebben daardoor natuur lijk een belangrijken voorsprong gekregen. Hollandsche exporteurs kunnen daartegen moeilijk werken, nog te minder, omdat de Engelsche koloniën vrije invoer hebben. On gehinderd verschijnen dus Canada en Colum bia met aardbeien, de Kaapkolonie met kruis bessen en Nieuw-Zeeland met zwarte bessen aan de Engelsche markt. Een persoonlijke poging van Minister-pre sident Colijn om voor de Nederlandsche ex porteurs eenige verzachting in de strenge invoerbepalingen te verkrijgen, leidde tot geen enkel resultaat. In Duitschland zouden de exporteurs kun nen verkoopen, maar er komt geen geld. Be taling over de clearing stuit op groote moei lijkheden. Leveringen van Augustus en Sep tember zijn nog niet verrekend, hoewel de klanten allen betaald hebben. De heer Docter was van oordeel, dat de tuinders niet uit het oog mochten verliezen, hoe Duitschland steeds de grootste afnemer is geweest en dat het zegen zou zijn, indien op de een of andere manier met dat land een overeenkomst gesloten zou kunnen worden, waarvan een betere afzet van land en tuin bouwproducten naar Duitschland het gevolg zou kunnen zijn. Een zeer ernstig beroep wordt op de tuin ders gedaan om de aardbeien niet te laten rijpen, omdat de vruchten dan voor inpulping niet geschikt zijn. Over het algemeen geldt voor de pulpindustrie deze bepaling: hoe witter aardbeien, hoe beter. Ook wordt het gebruik van de aanjagende kunstmeststoffen uit den booze geacht, omdat door deze wijze van bemesting de kwaliteit der aardbeien te veel verslapt, De export van groenten, zoowel als van fruit, levert groote moeilijkheden op, doordat de Nederiandsche gulden nog altijd bovenaan staat op de Europeesche geldmarkt. De exporteurs zouden het van hun stand punt bezien wenschelijk achten, dat de gul den zich bij hét Europeesche niveau aanpaste tot een algemeene devaluatie van 33 pet. PROMOTIEWEDSTRIJD UITGESTELD De promotiewedstrijd van de vierde klasser A. P. G. S. Amstel, die met Beverwijk" een competitie speelt om een plaats in de derde klasse, is uitgesteld. BE WERKLOOSHEID ZatrMaa stonden bij den Gemeentelijken Dienst Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling in totaal 830 werkloozen in geschreven. tegen 8C8 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den Dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 467 "vo rige week 452), Wijk aan Duin 246 '242) cn Heemskerk 117 (114). BOUW VAN EEN NIEUW TELEFOON KANTOOR. In verband met de automatiseering van het telefoonnet zal in den tuin achter het post kantoor aan de Breestraat een nieuw telefoon kantoor worden gebouwd. De aannemer, J, C. van Oers te Haarlem aan wien de bouw voor f 17.900 is opgedragen, is reeds met de werkzaamheden begonnen. SCHENKING AAN DE KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving ten geschenke van den heer W. Kelder 29 platen met voorstellingen van middeleeuwsche be rechtingen. HET FESTIVAL VAN „DE EENDRACHT". De Chr. Gem Zangvereeniging. dirigent de heer P. J. Potgieser. zal deelnemen aan het. festival voor muziek- en zangvereeni- gingen georganiseerd door de Harmoniekapel ..De Eendracht" te Velsen. ..Vox Humana" zal waarschijnlijk ten gehoore brengen ..O. Gulden Hoofd" van Jac. Bonset en „Sneeuw" van Isr. J. Olman. VERGADERING R.K. VOLKSBOND. Dinsdagavond vergadert in het K.S.A.-ge bouw de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond. In deze vergadering zal een afgevaardigde worden benoemd in de gemeentelijke werk- loo zen com missie. Na de installatie van den nieuwen geestebiken adviseur kapelaan S. Lielbart zal de oud-adviseur Pastoor Th. Boonekamp van Cocksdorp de Sociale En cyclieken behandelen, R.K. MIDDENSTANDSVFREENIGLNG „DE HANZE". De R.K. Middenstandsvei-eeniging ..De Hanze" houdt Woensdagavond in het K.S.A.- gebouw vergaderir.2-. De ?.<?enda vermeldt o.a. bespreking van de door den Centralen Raad te behandelen voor stellen en de beneming van een afgevaar digde. Vervolgens züPe.n belangriike mededee- lineen wor-den gedaan betreffende de uit gifte van een zwarte lijst en over de oprich ting van een incasso-- en informatiebureau. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". De datum, waarop de ingeleverde zegel- boekiës van de Winke1 ierscombi natie ..Plan West" voor een extra premie in aanmerking komen was voor den maand April op den 20en bepaald. In totaal werden 126 boekjes ingeleverd, waarvan 13 op der. geluksdatum". De geluk kigen waren ditmaal: H. J. van Putten. Jan Vermevènslraat 34. Koohx. Stumphuisstraat. Mei. Spanjaard. Cornells Amsestraat 4. Mej. A. Bleumink. Reguhersstraat 3. Mei. M. van Dijk, Lange Graafwiikstraat 28. Mej. Ooie vaar. Graafwiikstraat, Mej. Bakker. Jan Vermeyenstraat: J. Bakker. Hendrik Burger straat 47. De Boer. Munnikenweg. Goedhart. Verl. Groenelaan, Gertenbach. Creutzberg- laan, Rozemeijer, Zeeweg, Pirovano, Arends- weg 39. MAANDAG 6 MEI 1935 WIJK AAN ZEE EN DUIN BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornells Adrianus, zoon van W. L. Popping en J. A. Dekker. Johanna, dochter van W. Kanis en G. Bastiaan. Ondertrouwd: P. Appel en W. A. de Winter. J. Schipper en J. Kluft, B. A. Epskamp en W. M. Beers. J. Vermeij enG. Kanis, J. H. van Steenbergen en M. C. van der Noordaa, C. van Wonderen en G. B, Brakeboer. Gehuwd: C. de Ruijter 29 j. en C. M. G. Kap- tein 28 j,, J. J. van Schie 27 j. en J. M. Numan 27 j. C. Visser 25 j. .en A. J. M. van Amersfoort. G, W. Kohlinger 22 j. en A. c. Kerseboom 23 j. A. Schellevisch 25 j. en G. Booker 25 j. Overleden: C. Fatels, 54 j., echtgenoote van J. Schelvis. DIENSTPLICHT. Bij beschikking van den Minister van De fensie is aan den dienstplichtige der lichting 1934, J. van Calcar. behoorende tot, het Regi ment Motor Artillerie, verlenging van uitstel van eerste oefening verleend voor den tijd van een jaar. INLIJVING DIENSTPLICHT. De navolgende dienstplichtigen der lichting 1935 uit deze gemeente zijn gehouden te wor den ingelijfd: op 16 Juli a.s. C. A. Hoogewerf bij het 6e Regt. Veld-Aartilerie (onberedenen' te Leiden: op 2 September a.s. A. Huender bij de Zeemacht te Den Helder; op 3 October a.s. B. Hagen, N. VLnke en H. van der Weg, bij het 21e Regt. Infanterie te Amersfoort; op 3 Oc tober a.s. J. A. van der Haak, bij de Luchtvaart Afdeeling. te Soesterberg en op 21 October a.s. E. H. Bart, bij het Ille Bat. Genietroepen, te Utrecht. JAARLIJKSCH ONDERZOEK. Het jaarlijksch onderzoek van verlofgangers, waaraan dit jaar zullen deelnemen de dienst plichtigen der lichting 1923 en 1926 van de landmacht, zal gehouden worden op 15 Juni a.s. te Beverwijk, in de Nijverheidsschool aan de C. W. Moensstraat. HEEMSKERK ST .GERARDUS MAJELLA VEREENIGING Maandagavond 8 uur wordt de jaarverga dering gehouden van bovengenoemde ver- eeniging in het R.K. vereenigingsgebouw. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 4 Mei. Ondertrouwd 3 Mei: A. Kolderie en M. H. van den Broek. Bevallen 1 Mei: H. C. A. Sander—Kauff- mann, z.; M. P. van de Wakkei'Admiraal, d.; A. E. M. Koedijker—Harkmans, z.; J. D. van And elMatla, z.; 2 Mei: W. M. van Doorn Appelman, d.; 3 Mei: H. J. Schweitzer— Kruijt. z. Overleden 2 Mei: J. M. van Looij, 67 j., Lambrecht van Dalelaan; J. M. Raijer—Beek 81 j„ Waldeck Pyrmontstraat; J. Steenman 86 j., Gen. de la Reijstraat; P. G. M„ 7 mnd.; d. v. A. J. Christiaanse; J. Bron—Maarse, 61 j Marnixplein. Een schilderij van de plechtige kroning van koning George van Engeland op 22 Juni 1911 door den aarts bisschop van Canterbury. R.K. VOETBALVEREENIGING A. D. O. Uitslagen van Zondag. A. D. O. n—S. V. A. 1 2—3 A. D. O. b—V. V. Z. c 5—0 De nederlaagwedstrijd A. D. O-G. D. A. werd uitgesteld, daar er voor G. D. A. een be kerwedstrijd was ingelascht. PERSONALIA De Bisschop van Haarlem heeft herbenoemd tot kerkmeesters de heeren G. K. J. Seignette en W. Dam. en tot kerkvaders de heeren C. van Duivenvoorde en H. Sinnige. STILLE OMGANG 65 personen hebben van hier loopend naar Alkmaar den stillen omgang meegemaakt. INENTINGEN In verband met het veelvuldig voorkomen in deze gemeente van de besmettelijke ziekten roodvonk en diphtherie zal op Dinsdagmiddag 7 Mei 1935 op de diverse scholen de gelegen heid worden gegeven tot active onvatbaarma- king tegen roodvonk en diphtherie. De inen tingen zullen geschieden door Dr. Ypma. BOUWVERGUNNINGEN Aan H. Voormeer alhier en P. Ruyter alhier is vergunning verleend tot het veranderen van hun woonhuizen aan Deutzstraat en Ouden dijk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes, z. v. J. Klinkenberg en D. C. van der Sluis. Nicolaas Petrus, z. v. Th. J. van Veen en Petr. Tock. Overleden: G. N. C. Others, 9 jr., overl. te Amsterdam. Ondertrouwd: Mart. Timmer en A. Cath, Maalman, beiden alhier. Hendr. J. Kloes en Joh. W. Duineveld, beiden alhier. Chr. Verduin en W. de Ruiter, beiden alhier. Gehuwd: Ant. H. D. van Lith, 24 jr., te Castricuin en F. Schoehuis. 27 jaar, alhier. C. de Ruijter. 29 jr., alhier en Cl. G. M. Kaptein. 28 jr., te Wijk aan Zee en Duin. door een auto aangereden en ernstig gewontf. Hij is naar het Academisch ziekenhuis te Lei den overgebracht. Auto en motor botsten In volle vaart zijn Zondagavond te Wasse naar een motor en een auto tegen elkaar ge reden, ten gevolge waarvan de duorijdster, de 17-jarige mejuffrouw D. v. D. uit Den Haag, van haar zitplaats werd geslingerd en op den straatweg terecht kwam. waarbij zij een zware hersenschudding opliep. In levensgevaarlijken toestand is zij door den eersten hulpdie,nst naar het gemeenteziekenhuis aan den ZuidWal te Den Haag vervoerd. Een dame uit de auto. mevrouw E. II. K. uit Den Haag, werd bij de botsing eveneens ern stig gewond en moest ook door de ziekenauto naar het ziekenhuis worden overgebracht. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL Een doode. een ernstig gewonde In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks drie uur is een two-seater, waarin zich drie personen bevonden, afkomstig uit Delf zijl, onder de gemeente Ten Post met zeer groote snelheid tegen een boom gereden. De wagen sloeg dientengevolge nog tegen eenige 'andere langs het Damsterdiep staande hoo rnen en bleef toen totaal vernield liggen. Van de drie inzittenden werd de 25-jarige onge huwde Ch. Kamps, wonende te zeerijp, op slag gedood. De 27-jarige ongehuwde F. Gras uit Russcherbvug werd ernstig gewond moest naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen worden overgebracht. De derde in zittende, de chauffeur J. Tichelaar uit Delf zijl, bleef nagenoeg ongedeerd. Men vermoedt dat sterke drank niet vreemd is aan dit on geval. Roekeloos dronken automobilist Een motorrijder, die in de richting Amster dam reeds, werd in den nacht van Zaterdag op Zondag bij de Merwedebrug te Muiden door een auto geraakt, die van tegengestelde 'richting kwam. De motor kantelde waarbij de motorrijder ongedeerd bleef. De duorijdster, mej. v. K. uit Haarlem, viel op den grond en liep een hersenschudding op Zij is vervoerd naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam. Haar toestand is ernstig. De automobilist was doorgereden en veroorzaakte een half uur la ter bij Laren weder een aanrijding. Zijn auto werd in beslag genomen. Op één der wielen van de auto ontbrak de naafdop, die bij Mui den gevonden is. Tegen den automobilist, die in beschonken toestand verkeerde, is proces verbaal opgemaakt. Gehuurde auto in puin gereden Zondagmiddag omstreeks kwart over vijf reed een auto met vier vrij jeugdige Hage naars, die deze auto hadden gehuurd terwijl zij niet verzekerd was, op den weg Arnhem- Ede met een snelheid van ongeveer 80 K.M. Van tegenovergestelde richting naderde plot seling een auto, waarin een heer. eveneens uit Den Haag. was gezeten, die op weg was naar Düsseldorf. Doordat verschillende auto's langs den weg stonden, welker eigenaars in de heide lagen te genieten, konden eerstgenoem de auto's elkaar niet passeeren, waardoor een plotseling onvermijdelijk werd. De niet verze kerde auto werd in puin gereden. De andere auto werd zwaar beschadigd. Wonder boven wonder kwamen de inzittenden van beide auto's er zonder noemenswaardig letsel af. Bij het oversteken aangereden Zondagmiddag 3 uur had te Baarn op den Amsterdamschen Straatweg nabij Hotel Groe- neveld een ernstig ongeval plaats. Mej. van der Heuvel uit Hilversum, die per fiets langs de gemeentelijke sportvelden het fietspad van Hilversum afkwam, wilde loopend den rijwe: oversteken. Zij liet daarvoor eerst een auto, komend uit de richting Amsterdam passeeren, maar bij het oversteken werd zij gegrepen door een auto komend uit de andere richting. Ern stig gewond werd zij opgenomen en nadat ver schillende doktoren hulp hadden verleend naar het ziekenhuis te Baarn overgebracht. Aanrijding te Leiden De kunsthandelaar H. D. Sala te Leiden is Zaterdagavond op den Rijnsburgerweg aldaar Branden over het heele land. In den nacht van Zaterdag-op Zondag om streeks half drie is brand" uitgebroken in de garage van den Twentschen Autodienst van den heer J. W. Bos uit Enschedé: In de garage stonden een tweetal groote autobussen, een luxe auto' en een chassis, terwijl zich daar voorts een hoeveelheid olie, vetten en gereedschap bevond.. In een oog wenk stond de garage in lichterlaaie, terwijl ook spoedig het aangrenzende perceel een kruidenierszaak, annex bakkerij vlam vatte. De garage met de daarboven gelegen étage en het bovenhuis van het belendende perceel brandden geheel uit, tei'wiji de kruideniers zaak. annex bakkerij, veel brand- en water schade opliep. De oorzaak van den brand kon tot heden nog niet worden vastgesteld. De schade, welke naar schatting omstreeks f30.000 bedraagt, wordt door verzekering ge dekt. Door onbekende oorzaak is de boerderij van den landbouwer Vloedgraver te Raalte afge brand. De inboedel kon niet.gered worden en is een prooi der vlammen geworden. Behalve een varken kon de rest van het vee gered wor den. De schade wordt grootendeels door ver zekering gedekt. Een hooiberg naast de boerderij brandde af. Te Puttershoek zijn twee groote landbouw- schuren en twee woningen afgebrand Vijf an dere woningen kregen waterschade. De totale schade, welke door verzekering wordt gedekt, wordt op f 25.000 geschat. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de boerderij van B. Maalderink te Bekveld (G.). De brandweer, die bijtijds aanwezig was, kon nagenoeg niets uitrichten door gebrek aan water. Woonhuis met belendende gebou wen brandden geheel af. Er vielen geen per soonlijke ongelukken te betreuren. Het vee kon gered worden. Verzekering dekt de schade. Te Veghel (N.B.) zijn twee boerderijen af gebrand. Door onbekende oorzaak ontstond brand in de boerderij van J. Kanters. De brandweer, die arriveerde kon niet veel uit richten, en zelfs niet verhoeden dat de brand oversloeg op een nabijgelegen boerderij, toe- behoorende aan C. Pittems. Van beide boer derijen kon slechts wat meubilair en de vee stapel gered worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Te Utrecht is een stoomwasscherijlnrichting van de weduwe Schoonhoven en Zn, gelegen tusschen den Vleutenscheweg en de Kanaal straat geheel uitgebrand. De schade, welke on geveer anderhalve ton bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Vliegtuigramp in het Fichtel- gebergte. Vermist verkeerstoestel ver ongelukte met zeven inzittenden. Tegen bergwand te pletter gevlogen. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Het passagiersvliegtuig BO.N.Y.H., dat zoek was geraakt tijdens zijn vlucht van Stuttgart naar Breslau, is Zater dag gevonden in het Fichtelgebergtc tegen den Schneeberg. Ten gevolge van de dichte nevel is het vliegtuig met de aarde in aanraking gekomen. Door den schok moeten de zeven inzittenden op slag gedood zijn. Vrouwen uit de omgeving van het Fichtel- gebergte werden door het bericht van het ver dwijnen van het vliegtuig er aan herinnerd, dat zij op 30 April tegen den middag een luid gekraak hadden gehoord en deelden dat aan de overheid mee. Hun aangifte heeft geleid tot het vinden van het wrak van het vlieg tuig. Behalve de bemanning, die bestond uit den eersten bestuurder Slath en de leerling vliegers Heinrich en Deichman zijn omge komen generaal-majoor Höring met vrouw en dochter en de eerste luitenant van de Rijks luchtmacht Braun. De Duitsche regeering heeft, nadat het vliegtuig is gevonden, haar militaire attaché te Praag opdracht gegeven den Tsjechischen autoriteiten dank te zeggen voor hun mede werking bij de pogingen tot opsporing van het vermiste vliegtuig. FEUILLETON. 39) Uit het Engelsch door BEN BOLT. Zonder zich te bekommeren om het mes, dat, zooals hij wel begreep, de ander in de hand had, liet hij hem los en greep naar zijn hoofd. Op hetzelfde moment moest de man met verbazing wekkende vlugheid ge stoken hebben, want Forsyth voelde een flits van schrijnende pijn in zijn linker schouder. Gelukkig geen diepe wond, schoot het door zijn koortsachtig werkende hersens Voordat de kerel echter opnieuw kon steken bonsde de dokter zijn hoofd met kracht tege- f.en vloer en toen hij bemerkte dat zijn slachLoiïer slap werd, strompelde hij over- Kathleen!", schreeuwde hij toen hij weer op zijn trillende beenen stond. „Kathleen". „Dick, Di...." Haar angstige stem, vlakbij, werd gesmoord naar Dick vermoedde door een hand, die over haar mond werd gelegd en op hetzelfde moment stroomde alles naar de deur. Hij Werd neergeslagen, getrapt en toen een voet met groote kracht tegen zijn slaap beiandde verloor hij het bewustzijn. Het eerste wat hij voelde toen hij bij kwam. waren handen, die over zijn lichaam tast ten en Ching's schor gefluister drong in zijn ooren. „Dokter, dokter Forsyth!" „Ja, ik leef nog Ching. Wat „Ze zijn weg en ze hebben Missie Bar rington meegenomen". Forsyth ging overeind zitten, met de pijn der radeloosheid in het hart. „Weet je het zeker, Ching?" kij kenMissie Barrington weg". „Dan, Ching, moeten we haar meteen achterna", sprak Dick overeind krabbe lend. „Kan niet", was het weinig hoopvolle antwoord. „Drie man met geweren wachten ons op onder- aan de trap". „Mannen van Li Weng-Ho?" „Dragen niet zijn uniform, maar zeker mannen van Li Weng-Ho, want ik hoor Ah Yeos stem bevelen geven om Missie Bar rington in den stoel te zetten. Heel beroerde boel". „Inderdaad, maar we zullen hier toch van daan moeten, Ching. Ik zou mijn schoenen wel eens willen zoeken. Heb je een lucifer?" Hij hoorde het ritselen, het strijken van een lucifer over een doosje; een seconde latei- kwam er een blauwige vlam en de be nauwde geur van zwavel. Bij het zwakke schijnsel zag Dick For syth dat Ching's voorhoofd een diepe snede vertoonde, terwijl nauwelijks een meter van he mvandaan, zijn eigen tegenpartij nog steeds in de bewusteloosheid lag waarin hij hem geslagen had. Bij de omgegooide krib ontdekte hij zijn schoenen op de plaats waar hij ze had neergezet voor hij ging slapen. Hij kon ze nog net bereiken eer de lucifer uitgebrand was en begon ze in het duister aan te trekken. Toen hij klaar was fluisterde nij tot zijn metgezel: „Ching, kunnen we de soldaten daar be neden niet overrompelen door de trap af le hollen en ze onderstboven te loopen?" Ching schudde bedenkelijk het hoofd. „Zij schieten zoo gauw wij probeeren, en wat moet Missie Barrington dan begin nen?" „Chinghet raam!" „Denk juist daaraan. Als wij aan den on derkant gaan hangen en ons naar beneden laten vallen „Er zouden dar ook gewapende mannen kunnen zijn". „Kijken'?, antwoordde de Chinees droog jes. Hij hoorde Ching naar het houten tralie werk gaan en hem na korten tijd met iets van onderdrukte uitgelatenheid in zijn stem zeggen: „Niemand zien. Weten niet van het raam of niet gelooven wij daaruit durven". Forsyth ging nu zelf uit het raam kijken De binnenplaats beneden lag geheel in het donker en er bewoog zich niets. Hij luisterde een volle minuut. Behalve het getik van druppels regenwater uit de dakgoot, was alles stil. „Veilig genoeg, Ching. En het is niet zoo'n heele groote sprong. Drie a vier meter op...." Een licht gebrom vanaf den grond, dat- hem abrupt deed zwijgen, wees er op dat de bewustelooze zoon van het Hemelsche Rijk uit zijn verdooving ging ontwaken. Ching schoot toe, liet zich op den man vallen en van den grond af hoorde de dokter zijn tochtgenoot spreken. „Deze knaap vastbinden, dokter Forsyth. Bederft onze kans als wij dat niet doen". Ching kreeg opeens een luisterrijk idee. Vastbinden", ging hij voort met een gor gelend lachje, „en dan in een doodkist mei hem. Misschien vinden ze hem vandaag of morgen, misschien ook niet. Komt er niet op aan. Hij ruste in vrede!" Weer liet de Chinees zijn genoegelijken lach hooren en was eenigen tijd druk doen de in de duisternis. Toen kondigde hij aan: „Klaar voor de doodkist". Zij tastten hun weg tot waar de doodkis ten stonden en verwijderden van een het zware deksel. Daarop droegen zij den gebon den man erheen, legden hem in de kist en deden het deksel er weer op. „In orde, hoor!" grinnikte Ching. „Die kan vooiioopig geen kwaad". „Neen", stemde Forsyth toe. „Maar het wordt toen tijd dat we vertrekken, Ching. Die heeren beneden mochten het eens in hun hoofd krijgen hier een onderzoek in te stellen". „Goed, dokter Forsyth. Ik ga eerst. Za! roepen als er iemand is!" Hij klom uit het raamkozijn, bleef een oogenblik hangen aan zijn handen en liet zich vervolgens vallen. Forsyth hoorde een. plons in den modder beneden en toen een gefluister: „Ik ben er, dokter!" „Op zij", fluisterde Dick terug. Het vol gend oogenblik liet ook hij zich zakken om veilig op zijn beenen terecht te komen. Een paar seconden bleven zij onbewege lijk staan luisteren. Binnen in de herberg was alles rustig en zoo zacht zij konden gin gen zij naar den muur die om de herberg heen liep, om naar de poort te tasten. Ching vond hem. „Poort open", berichtte hij. „Hebben hem niet dicht gemaakt achter Ah Yeo". Ze slopen naar buiten, liepen de dorps straat in en keken achterom. Een zwak schijnsel was zichtbaar aan de voorzijde van de „Herberg van den Altijddurenden Voor spoed", maar er was geen mensch in de om geving en toen ze daar in den regen stonden kwam Ching met de vraag:

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5