HET NIEUWE AVONDBLAD De Echoput. 20e JAARGANG No. 156 DINSDAC 7 MEI 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1,20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van ƒ2000.-. Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De reddingboot in 1934. Jaarverslag Noord- en Zuid-Hollandsche Redding-Maatschappij. Het zonnetje brandt lekker, wandelaars worden zoo'n beetje gaargestoofd en het liefst zoeken we een schuilplaats tegen de wat onna tuurlijk heete zonnestralen in het bosch of aan het strand Daar ligt op onze lessenaar een bescheiden boekske „De Reddingboot". Smaakvol is de omslag: veel wit, wat blauw, wat zilver en voorts een plaatje, voorstellende de Dorus Rij- kens in volle onstuimige zee. Dit bescheiden boekske met dit veelzeggende plaatje herinnert ons er aan, dat ondanks het brandende zonnetje van thans nog zoo kort achter ons ligt het barre jaargetijde met zijn hevige stormen. En het vertelt ons, dat ook nu weer de wakkere redders van de Noord- en Zuid-Hollandsche paraat waren, het vertelt ons, dat als na dit stralende voorjaarsweer, na den zomer die voor de deur staat, het najaar volgt met opnieuw gevaren voor den zeeman, ook dan weer de mannen gereed zullen staan om hun leven te wagen om dat hunner mede- menschen te redden. En zoo duurt deze strijd reeds 111 jaar. In 111 winters zijn de reddingbooten uitgevaren, in 111 winters werden menschen gered. En niet weinig: in totaal het respectabele aantal van 5670! Ieder Nederlander voelt groote sympahtie voor het werk onzer redders. Maar slechts 8000 Nederlanders geven het bewijs van sym pathie door zich als contribuant te laten in schrijven. Mogen velen van hen, die tot nu toe het werk der Noord- en Zuid-Hollandsche alleen maar bewonderden maar nog geen geldelij- ken steun verleenden, na het lezen van het volgende gedeelte uit het jaarverslag zich scharen in de rij van contribuanten. Gedurende het jaar 1934 aldus het jaarver slag heeft het merkwaardig weinig gestormd: het aantal stormuren bedroeg minder dan 50 pet. van het normale aantal stormuren. Te Den Helder werd in de maanden Januari t/m. April slechts 35 uur en in de maanden Octo ber t m. December niet meer dan 22 uur een windkracht van 8 Beaufort schaaldeelen af gelezen, terwijl dit aantal gedurende de waarnemingsperiode 19031927 te Den Helder gemiddeld 77 wasZware Noordwester- stormen, de gevaarlijkste voor onze kust, kwa men in het geheel niet voorde windrichting lag méést in het Zuidwestelijke quadrant. No vember en December waren zelfs bijzonder rustig. Toch vonden er een tweetal scheepsrampen plaats, die 19 slachtoffers eischten: 10 man van het op de Eierlandsohe gronden gestrande Engelsche s.s. „Oakford" en 9 man van het Belgische s.s. „Charles José", dat nabij licht schip Haaks kenterde. Beide keeren bleek dat ons reddingwezen volkomen paraat was. Deze paraatheid kunnen wij echter alleen in stand houden door niets na te laten dat vei'be tering kan brengen in het materieel en door grondig met dit materieel te oefenen. Het is ons stre ven om de schoone traditie van het Neder- landsche reddingwezen hoog te houden. Nu ten gevolge van de vooruitgang van de techniek er minder schepen stranden dan vroeger wordt onze taak er zeker niet makkelijker op, hoe paradoxaal dit ook moge klinken. Het is immers moeilijker om een organisatie paraat te houden welker doelmatigheid slechts zoo nu en dan aan den tand wordt gevoeld dan een organisatie, die herhaaldelijk moet toonen wat zij waard is. Er kunnen vele jaren voorbijgaan voordat weer een beroep op een reddingsta tion wordt gedaan maar als dan onverwachts het bericht komt dat er een schip gestrand is, moet niét alleen het materieel in de vol maaktste orde zijn, doch ook het personeel met dit materieel kunnen omgaan in de bran ding. Vandaar dat er geregeld dient te worden geoefend, liefst onder moeilijke omstandig heden. Er is onvermijdelijk risico aan die oefenin gen verbonden; in October zijn er bijv. tijdens een oefening bij ruwe zee te Egmond a/z. 4 man uit de roeireddingboot geslagen door een zwaren breker. Gelukkig bleef de boot door het direct uitgooien van het sleepzak vrijwel op dezelfde plaats zoodat allen weer aan boord konden worden getrokken. Tijdens een oefe ning met de „Insulinde" bij zwaar stormweer in de gronden van Schiermonnikoog sloeg de uitlaatgassenpijp stuk en verboog het hek werkIn 1934 hadden er 100 oefeningen met motorreddingbooten, 65 met roeiredding- booten en 15 met lijnwerp- en wippertoestellen plaats. Verschillende van deze oefentochten werden gehouden bij stormachtig weer of de- nachts. Behalve ons personeel, dat vrijwillig met de reddingbooten in zee trekt en de Com missies van plaatselijk bestuur, die de leiding van de reddingstations op zich genomen heb ben, hebben wij talrijke Nederlanders noodig, die ons werk, dat uitsluitend door vrijwillige bijdragen in stand wordt gehouden, steunen. Dankbaar zijn wij voor de financieele hulp, die wij van ruim 8000 contribuanten krijgen; willen wij echter voort kunnen gaan met de modernisatie van ons bedrijf te weten het geleidelijk vervangen van de roeireddingboo- ten door motorstrandreddingbooten dan dienen nog zeer vele Nederlanders, die de be- teekenis van een uitmuntend geoutilleerd red dingwezen beseffen, zich te verbinden om ons werk met een bedrag van f 2,50 of meer per jaar te steunen. Omtrent de activiteit van de alhier gesta- tionneerde motor-reddingboot „Neeltje Jaco- ba" lezen we verder nog het volgende: Het s.s. „Waterland" gestrand bezuiden IJmuiden. De motorreddingboot „Neeltje Jacoba" ver trok den 4en Januari 1934 ten 22 uur uit de haven van IJmuiden op het hooren van fluit- seinen van een zich bezuiden de pieren bevin dend stoomschip. Het was ruw weer; wind Z.W. Het schip bleek te zijn het onder Engel sche vlag varende s.s. „Waterland" groot 6848 B R T., komende van New Castle en geladen met steenkolen, dat ter hoogte van paal 58 was gestrand. Toen de „Neeltje Jacoba" bij de „Waterland" langszij kwam liep de branding over het schip heen; de uit 18 koppen bestaan de bemanning wilde het schip niet verlaten doch verzocht de hulp van een sleepboot. Dit verzoek werd door de „Neeltje Jacoba" per draadlooze telefonie doorgegeven. Toen de sleepboot met vlet ter plaatse aanwezig was bleek dat het maken van verbinding met het gestrande schip door middel van de vlet te ge vaarlijk zou zijn wegens de ruwe zee. De sleep boot verzocht toen aan de „Neeltje Jacoba" om een lijn over te brengen. Nadat de schip per, P. J. A. Kramer, hierover draadloos over leg gepleegd had met de plaatselijke Commis sie der N.Z.H.R.M. te IJmuiden bracht hij me' de „Neeltje Jacoba" de verbinding tot stand tusschen sleepboot en gestrande schip. Den 5en Januari werd de „Waterland" te 6 uur v.m. vlot gesleept. De „Neeltje Jacoba" kwam ten 7 uur v.m. terug in de haven van IJmuiden. Van de N.V. „Bureau Wijsmuller" ontving de N.Z.H.R.M. een bewijs van erkentelijkheid voor de verleende diensten van de „Neeltje Jacoba". De „KW 42" en „KW 124" ge strand bij Wijk aan Zee. Den len Maart 1934 ging de motorredding boot „Neeltje Jacoba" ten 10 uur v.m. uit op het bericht dut een tweetal loggers gestrand waren benoorden Wijk aan Zee. Het was fraai weer; de „Neeltje Jacoba" behoefde geen dienst te doen. Beide loggers kwamen vlot. De „Neeltje Jacoba" naar het s.s. „Lingestroom". Den 3len Augustus 1934 ten 0.15 uur vertrok de „Neeltje Jacoba" van haar ligplaats in de haringhaven op het bericht dat het Nederland sche s.s. „Lingestroom" op den kop van de Noorderpier van Tnxuiden was geloopen. Aan gezien de „Lingo-soroom" veel water maakte bleef de „Neeltje Jacoba" aanwezig om assis tentie te verleenen, totdat het schip ten 3 uur door 4 sleepbooten was vlotgesleept. r*e „Nefeltje Jacoba" zoekt naar ,?en drenkeling. Den 23en September 1934 kwam ten 15 uur bericht binnen van de Kustwacht dat er iemand van de Zuiderpier was geslagen. Het was ruw weer; W. wind en hooge zee. De „Neeltje Jacoba" vertrok onmiddellijk naar de buitenhaven waar zij gedurende twee uur bleef zoeken. Zonder succes helaas. Verder lezen we in het verslag nog, dat de vier radiotelefonie-zend- en ontvangtoestellen aan boord van de motorreddingbooten „Neeltje Jacoba, Dorus Rijkers, Brandaris en Insulinde, in huur van Radio Holland ook in 1934 zeer goede diensten hebben bewezen. Regelmatig worden zij nagezien en eiken tweeden Dinsdag van de maand gaan de vier motorreddingboo ten te 19 uur naar buiten om de radiocommu nicatie te controleeren. Het materieel. Het materieel, waarover de maatschappij in IJmuiden de beschikking heeft bestaat uit: Zuid: boothuis, roeireddingboot No. 11, red dingbootwagen No. 6, motortractor No. 3, mo tortractor No. 7 (bij de fa. Gebrs. Taat), red dingbootwagen No. 14 (bij de fa. Gebrs. Taat), lijnkanon en wippertoestel op wagen, vuurpijl toestel en Shermuly lijnpistool, zoeklicht. Haven: motorreddingboot „Neeltje Jacoba" (radio zend- en ontvangtoestel), communica tiesloep met aanhangmotor, radio-ontvang toestel op de Semafore. Noord: boothuis, motorstrandreddingboor „Barend van Spreekens", reddingbootwagen No. 24 met aanhangwagentje, motortractor No. 4, motortractor No. 6. lijnkanon en wippertoe stel op wagen, vuurpijltoestel en Shermuly lijnpistool, zoeklicht. NED. CHR. VROUWENBOND. De af deelingen IJmuiden en IJmuiden-Oost van den N.C.V.B. zullen met de afd. Beverwijk en omstreken een bezoek brengen aan de bloemententoonstelling Flora te Heemstede. Teneinde ook de avondverlichting te kunnen aanschouwen is het vertrek bepaald op 's na middags half vier. WIJTING IS GEEN SCHELVISCH. In de vischafdeeling van een warenhuis in een der Duitsehe steden werd wijting als braadschelvisch verkocht. Dit had tengevolge, dat tegen den bedrijfsleider een aanklacht werd ingediend wegens het verkoopen van levensmiddelen onder een misleidende bena ming. Voor de rechtbank ontstond een leven dig debat over den smaak en de waarde van wijting en schelvisch. De verdediger wees op een tarief voor de verzending van schelvisch uit het jaar 1933, volgens hetwelk schelvisch- zendingen tot 20% wijting mochten bevatten en omgekeerd zendingen wijting tot 20% schelvisch. Deskundigen werden gehoord. De politie-veearts had herhaaldelijk aan den be drijfsleider van het warenhuis den eisch ge steld, dat de wijting direct na aankomst als zoodanig moest worden aangeduid. Dat wijting lekkerder is dan schelvisch is een kwestie van smaak. Naar de meening der deskundigen is wijting visch van minder kwaliteit dan schel visch. Een deskundige vischhandelaar noemde beide vischsoorten als vrijwel gelijkwaardig. De rechtbank veroordeelde aangeklaagde tot 20 Mark boete. De aangeklaagde, zoo luidde het vonnis heeft geweten, wijting ontvangen te hebben, want de visch was in de rekening als wijting aangeduid. Desondanks werd een koopster wijting als braadschelvisch geleverd. Er werd dus een andere waar dan verlangd werd verkocht. De rechtbank stelt zich op het standpunt, dat elke misleidende aanduiding verboden is en de klant er recht op heeft, de waar die hij wenscht te bekomen. De echoput heeft afgedaan, Na een vermaard en lang bestaan, De Nederlander zal voortaan, Geen echo uit haar putten: Al was haar functie ook uniek. Al had zij waarde als reliek, En interesse bij 't publiek, Dit kon haar niet beschutten. Een tijdlang bracht men haar slechts eer, Al keek men dan ook op haar neer, Zij valt als offer van 't verkeer, 't Kan inderdaad verkeeren; De weg is bij de put te smal, Het snelverkeer raakt in een val, Die ongelukken brengen zal, Dat mag men niet riskeeren. Terwille van 't moderne nut, Niet door gebrek aan eigen fut, Is dus de echo uitge-put, Ze is voor ons verloren. De menschelijke ij delheid. Is door de eischen van den tijd. Het alleroudste middel kwijt.. Om d' eigen stem te hooren Is het niet dikwijls zoo gesteld? Ik ben er heel vaak langs gesneld, Maar nooit heb 'k mij er aangemeld, Daartoe kon !k nooit beslissen; Maar nu dë put niet meer bestaat, Zal 'k als mijn weg haar graf langs gaat, En dat gebeurt wel vroeg of laat, Haar diep weemoedig missen. P. GASUS. Omzwervingen van een partij tongen. In beslag genomen en na 20 maanden publiek verkocht. Slagers Vakcursus. De Burgemeester op de tentoonstelling. Visscher ij nieuws in een notedop. Weer in de vaart. De stoomtrawler Odin IJM. 168 en Rotterdam IJM. 112 zullen deze week weer in de vaart worden gebracht. Opgelegd voor reparatie. De stoomtrawler Sumatra IJM. 253 wordt opgelegd voor repa ratie. Weer terug. De motortrawler Dirkje is, na in Amsterdam gedokt te hebben weer in IJmuiden teruggekomen. Geen travelers op de laatste dagen van de week. Het is opmerkelijk, dat tegenwoox'dig op die laatste dagen van die week geen trawlers meer binnenkomen. De x-eeders geven ex- klaarblijkelijk de voorkeur aaxx, al hun booten op de eerste dagen te laten markten. Van de 31 trawlers, die de vorige week binnenkwamen, kwamen er 28 op de eerste drie dagexi, drie Donderdag en Vrijdag en Zaterdag geen en kele aan de markt. Lage tongprijzen. De toxigprijzen zijn de laatste dagen sterk gedaald. Gisteren waren deze prijzen zelfs teruggeloopen tot 35 ots. per K.G. Voor de kustbooten en de loggers is dit natuux-lijk een groote tegenvaller, terwijl de groote aanvoer voox-ts tengevolge zal hebbexi, dat het Fransche contingent spoediger is uit geput dan voor een goeden gang van zaken wenschelijk is. JUBILEUM B. SCHIPPER. In verband met de herdenking van zijn 25- jarig jubileum bij het Christelijk onderwijs zal de heer B. Schipper, hoofd der P. Vex-meulen- school Donderdagavond in de tuinzaal gele genheid geven, hem met zijn jubileum te com plimenteeren. CHR. HARMONIE „WILHELMINA". Naar wij vernemen zal de Chr. Harmonie „Wilhelmixxa" ondanks het feit, dat ixi de di- reoteux'svacature nog niet voorzien is, deelne men aan het op Hemelvaartsdag te houden concours, uitgeschreven door Albert Hein's Muziekvereeniging. Het corps zal worden gedirigeerd door den voorzitter den heer K. Brouwer Jr. CONCERT „EUPHONIE". Het Symphonie-orkest Euponie, directeur Marinus Adam zal in samenwerking met IJmuiden's Mannenkoor, directeur Henk J. Ax-isz a.s. Zoxidagavorxd een concert geven in het Patronaatsgebouw. Het programma bevat zoowel voor ox'kest als voor koor werken van bekende meesters. Dezer dagen had te Duinkerken door het kantoor der douane een zondei'linge verkoo- ping plaats, meldt Het Visscherijblad (Os- tende) Het gold 50 kisten inhoudende 7950 K.G. tong. neergezet in de vrieskeldex's, welke in Juli 1933, dus meer dan 20 maanden geleden, dooi de douane waren aangehouden omdat ze als Engelsche tong in Frankrijk waven ingevoerd, in werkelijkheid echter uit België afkomstig waren. De tongen waren eerst naar Engeland ge stuurd, vandaar naar Holland en van ons land via Spanje naar Frankrijk. De Ostendsche fii-ma, die de tong had verzonden, trachtte de tongen in de vischhal van Duinkerken te doen verkoopen; de douane had echter lont geroken en de internationale tongen werden in beslag genomen. En onlangs vond de vei'koop plaats, nadat de 50 kisten al dien tijd in een koelhuis'waren opgeslagen geweest. Ee vischhandelaar van Boulogne kocht de geheele pai'tij voor 44905 fr. of gemiddeld 5.50 fr. per K.G. Aangezien men vreest, dat de tongen be dorven waren hebben de vischhandelaai-s van Gravelines en Duinkerken besloten, niets te koopen, zoodat de kans bestaat dat de koo- per er mee blijft zitten. VISCHPROPAGANDA OP DE H. A. W. A. T. S. O. De van 27 Api-il tot 4 Mei in Sneek gehou den Handels en Watersporttentoonstellin^ (H. A. W. A. T. S. O.), waar zooals men weet de vischpropaganda-commissie een stand had werd bezocht door ruim 12.000 personen. O deze tentoonstelling werden als x-eclame aar bezoekers uitgereikt 15.000 porties gebakker visch en ongeveer 5000 porties haring" met toast. Tijdens den duur der tentoonstelling werd voor de expositie driemaal vex-sche visch naar Sneek gezonden, die na gebruik als ten toonstellingsmateriaal. aan verschillende in stellingen werd geschonken als het gemeen telijk tehuis voor ouden van dagen, het plaat selijk crisiscomité, het RK. tehuis voor ouden van dagen, de diaconie der Ned. Herv. ge meente en het Leger des Heils. VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Velsen verzoekt hen. die voornemens zijn een candidatexxlijst in te dienen voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad op 14 Mei a.s. deze lijsten en kele dagen te voren aan te bieden voor on derzoek aan de le Af deeling ter secretarie, Hierdoor zal langdurig wachten op den dag der Candidaatstellmg zooveel mogelijk kun nen worden voorkomen. ORANJEVEREENIGING „WILHELMINA' Hedenavond zal in het KoningWillemshuis een ledenvergadering plaats vinden van de Oranjevereeniging „Wilhelmina". De agenda meldt naast de verslagen van secretaris en penningmeester o.m. bespreking over te houden feestelijkheden op 31 Augus tus en benoeming van een commissie of uit breiding van het bestuur. EXCURSIE BAKKERSPATROONS De bakkerspatroonsvereenigingen in Ken- nemerland zullen a.s. Woensdag een bezoek brengen aan de Kon. Nederl. Gist- exx Spiri tusfabriek te Delft. Het gezelschap, bestaande uit ca. 80 personen zal onder deskundige lei ding de fabx-lcage van gist en andere artike len bezichtigen. DE NATUURVRIENDEN OP REIS. De centrale gx-oep der Natuurvrienden or ganiseert op 30 Mei (Hemelvaartsdag) een uit stapje naar Brussel. De leden van de groep Velsexi-IJmuiden brengen 11 Mei a.s. een avondbezoek aan de Flox-a te Heemstede. Als slotavond van dexx slagerscursus werd gisteravond in Het Wapen van Velsen een texxtoonstelling van werkstukken, vex-vaardigd door de cursisten, gehouden. Deze tentoonstel ling is geopend door den burgemeester, Mr. M. M. Kwint, die, ingeleid door den heer N. W. Wamsteker, zijn groote voldoening uitsprak over het geëxposeerde. De burgemeester wilde hier niet spreken over de „taaie'' volharding waarmee alles tot stand is gekomen, omdat het woord „taaie" hier bij het vleesch niet past, net zoo min als op zijn plaats is. wanneer hij hier zou zeggen „eet meer visch" Evenwel wil hij toch den Ned. Slagershond afd. Velsen fe- liciteeren met het door hem verkx-egen resul taat. De tentoonstelling, die zich direct bij de opening in een druk bezoek mocht verheugen, is voor den slagex-sbond en de cursisten een groot succes geweest. Een groot aantal werk stukken was ingezonden. De jury heeft voor waar geen gemakkelijke taak gehad met het toekexxnen der prijzen. Om al het geëxposeerde te beschrijven is niet mogelijk, want het eene werkstuk was al fraaier en met meer zox-g afgewerkt dan het andex-e. Niet alleen dat er fraaie vleeschscho- tels waren maar ook verschillende werkstuk ken waren afgewerkt in motieven en afbeel dingen. Zoo was er een volledige boerderij, met wei land met grazende koeien, daaromheen sloo- ten, waarbij de watermolen niet ontbrak, een compleet landschap, alles vervaax*digd van reuzel. Er was o.a. een brandend schemer lampje waarvan een mooi kapje.van kalfs vet, eexx schilderij voorstellend het wapen van Velsen. gekleurd, vervaardigd van puntjes reuzel enz. Dit werkstuk bestond uit niet min der dan 18.000 puntjes reuzel. Eveixzoo het wapen van Amsterdam bestaande uit 28000 puntjes x-euzel. De slagershond heeft met deze tentoonstelling een gx-oot succes weten te boeken. De prijzen werden door de jury toege kend aan C. P. Bion, kampioensprijs. Voor de rubriek A: vei'sch vleesch: le pr. A: J. P. de Beurs, le pr. B: N. W. Wamsteeker 2e pr. A: C. P. Boon. 2e pr. B: J de Beurs. 3e pr. A: G. de Jong, 3e pr. B: B. v. d. Vijver, 4e pr. A: B. Wamsteeker, Rubriek B bereide vleeschwax-enle pr. A: Mevr. Oort, le pr. B: A. Moeken, chef Am sterdamse h vleeschhouwerij, 2e pr. A: G. de Jong, 2e pr. B: C. P. Boon, 3e pr. A: J. de Beurs 3e pr. B: J. Schipper. Vrije inzendingen afd. versoh vleesch: le prijs C. P. Boon, 2e pr. B, Wamsteeker. Afd. sierwex-k: le pr. G. de Jong, 2e pr. Jo de Beurs, 3e pr. C. Bakker, 4e pr. Mevr. Oort VELSEN De Gemeenteraadsverkiezing. Candidatenlijst der A.-R. Kiesverceniging. In verband met de verhuizing van een der candidaten naar een andere gemeente is de lijst van de A. R. Kiesvereeniging nog niet volledig samengesteld. De eex-ste vijf plaatsen zullen echter als volgt worden bezet: 1. F. P. Vermeulen, 2. H. Homburg, 3. W. v. d. Burg, 4. A. Eikelenboom, 5. H. J. Lips. DE CANDIDATEN VAN DEN VRIJHEIDSBOND Door de afdeeling Velsen van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" werden voor de gemeenteraadsverkiezing de volgende can- didatenlijsten opgemaakt: District 1: Dr. A. de Groot Jzn., Santpoort; F. C. Breitenstein, Velsen; J. L. Uitzinger, IJmuiden; Dr. R. F. X. Rutten, IJmuiden; W. F. H. Bruggeman, Driehuis; C. Luchsinger, IJmuiden: W. F. Bijvoet, Santpoort; Mr. C. H. Guépin, Santpoort; A. Vreugdenhil, Drie huis; L. Poortenaar, Velsen. Districten 2 en 3: F. C. Breitenstetin, Vel sen; J. L. Uitzinger, IJmuiden; Dr. R. F. X. Rutten, IJmuiden; W. F. H. Bx*uggeman, Drie huis; C. Lxichsinger, IJmuiden; Dr. A. de Gi'oofc Lzn., Santpoort; W. F. Bijvoet, Santpoort; Mr. C. H. Guépin, Santpoort; A. Vreugdenhil, Drie huis; L. Poortenaar, Velsen. VRIJZ. DEM. BOND. In de gisteravond gehouden ledenvergade ring van den Vrijz. Democr. Bond, afdeeling VeLsen, werd de volgende candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vastgesteld: 1. P. Bosman; 2, Dr. A. J. van Leusen; 3. B. Verbeek; 4. G. Meerxnaix; 5. W. Landeweert; 6. C. Schuitman; 7. A. J. Allan; 8. A. Peek; 9. J. Bontenbal; 10. H. Schooten. Bij een grootexx brand in de havenwijk van New-Yoi'kBx-ooklyn werden 42 brandweerlieden hetzij gewond, hetzij door den rook vergiftigd. UIT DE STAATSCOURANT. ONDERSCHEIDINGEN. Bij K. B. is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau D. W. Reinders. inspecteur voor het L. O. in de inspectie te Zwolle te Zwolle. CONSULAIRE DIENST. Bij Kon. Besluit is aan den heer H. Visser, op zijn verzoek, eervol ontslag vei'leend «ut zijn betrekking van vice-consul der Neder landen te St. Vincent (Kaap-Verdische eilan- jden). I'De waarneming van het vice-consulaat is opgedragen aan den heer Hox*ace Hall, aan wien in de Engelsche taal geschreven moet word.en.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1