I Zomergasten. Bekende Beverwijkers. HEEMSKERK RAADSVERGADERING een emotioneele zitting. Woensdagmiddag vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van burgemees ter W. Vreugde. De raad was voltallig. Na vaststelling der notulen werden de vergoedingen over 1932 vastgesteld als be doeld in art. 101 der L.O.-wet voor de R.K jongensschool op f 701.50 voor de R.K. Meiss- jesschool op I 831.en voor de Chr. School Op f 185.66. De begrooting van het Gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf, dienst 1934 en 1935 werd ge wijzigd, overeenkomstig het voorstel van B. en W.. B. en W. stelden vervolgens voor het kohier voor den 'vuilnisophaaldienst over 1935 vast te stellen op f 316 voor 155 aangeslotenen In de Vleeschkeuringsverordening met Beverwijk werd een wijziging aangebracht Tot leden van de Streekplan commissie voor den IJmond-Noord werden benoemd de heeren W. Vreugde, burgemeester en J. Hen- neman, wethouder en tot plaatsvervangers de heeren J. van Duivenvoorden en J. Docter. Na vaststelling van de pensioengrondsla gen werd een wijziging gebracht in de ver ordening regelende de salarissen van den veldwachter. Een wijziging van den Politieverordening, voornamelijk ten behoeve van de openbare orde op het zeestrand. Voorgesteld werd aan het Rijk een perceel gemeentegrond grooi 99 cA. voor f 450 te koopen ten behoeve van den bouw van een telefoongebouwtje in verband met de auto matiseering van het telefoonnet. Wethouder Henneman ontraadde aan neming van dit voorstel. Spr. achtte het niet juist, dat nabij het raadhuis een der gelijk gebouw verrijst. Het voorstel werd met 47 stemmen ver worpen. Ingekomen stukken Ingekomen was een adres van de Ned. Vereen, tot bestrijding van het Alcoholisme inzake verlaging van het aantal verloven A en van den Bond van Brouwerijen om dit aantal verloven ongewijzigd te laten. Deze adressen werden voor kennisgeving aange nomen. omdat het aantal verloven A slechts 3 bedraagt. Inzake een verzoek van de Vereeniging voor Glascultuur stelden B. en W. voor een subsidie van f 50 te verleenen, waartoe werd besloten. Het jaarverslag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim, dat voor kennisgeving werd aangenomen, maakte melding van een vermindering van het aantal verzuimen me' zeven pet. Opnieuw kwam in behandeling het verzoek van de E.H.B.O. om over te gaan tot aan schaffing van een zuurstofapparaat. B. en W. deelden mede, dat de kosten van zoo'n apparaat f 100f 150 bedragen, die niet door de gemeente kunnen worden betaald. Hoewel de Voorzitter overtuigd was van het nut van een zuurstof koffer, leek het hem onder deze omstandigheden toch ge- wenscht, dat de beide zwemvereenigingen tot aanschaffing overgaan. De heeren N. Henneman en Klaassen meenden, dat de vereenigingen en de ge meente sezamenbik de kosten betalen. Wethouder v. Duivenvoorde was van oordeel, dat dit dan van de vereenigingen moet uitgaan. Tot zoolang zou spr. willen wachten. De heer N. Henneman vond aanschaf fing noodzakelijk en stelde voor dat de ge meente in de helft der kosten zal bijdragen Wethouder v. Duivenvoorde zei, dat dit een verkeerde weg was. Spr. wilde eerst gaarne weten wat de vereenigingen bijdra gen. Het voorstel van den heer N. Henneman werd met 47 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. om het verzoek af te wijzen en in overleg te treden met de zwemvereenigingen werd met dezelfde stemverhouding aangenomen. Van Ged. Staten was een bericht ingeko. ïr dat in afwachtir- van de vaststelling van het bedrag der bijdrage in de kosten der gemeentelijke huishouding het presentie geld der raadsleden op f 2.50 per zitting werd vastgesteld. De heer N. Henneman was het daar mede niet eens. Het jaar was om, het werk was geleverd en de raadsleden hadden rech' op f 4. Spr. vroeg of dit nu vrees of voor zichtigheid van B. en W. was. De Voorzitter zei. dat dit uitsluitend een politiek van voorzichtigheid was. B. en W. hebben de raadsleden er voor willen vrij waren, dat zij het meerdere zouden moeten terugbetalen. Wethouder v. Duivenvoorde meende dat het de plicht van de gemeente is, om de raadsleden het verdiende geld uit te be talen. Spr. zei dat door het vragen aan Ged. Staten van alle mogelijke dingen dit college wakker wordt gemaakt. De heer Henneman wilde Ged. Staten kenbaar maken, dat de raad de uitbetaling van f 4 presentiegeld eischt. Spr. vond het ..geen werk" om na afloop van het dienst jaar het verdiende presentiegeld te verlagen De Voorzitter wilde wel de toezegging geven, dat B. en W. aan Ged. Staten de wenschelijkheid kenbaar zullen maken om de presentiegelden uit te betalen overeen komstig Het op de begrooting uitgetrokken' bedrag. De raad ging daarmede accoord. Vervolgens was nog ingekomen een ver zoek van Ged. Staten om het raadsbesluit van 29 December 1934 waarbij de bouwver ordening gewijzigd werd, in te trekken om dat het uitbreidingsplan in deze dingen zal voorzien. De heer Klaasse was het daarmede niet eens. Spr. wilde de gewijzigde bouwverorde ning handhaven. Het bouwen wordt in Heemskerk op alle mogelijke manieren be lemmerd. Wethouder Henneman vond het even min gewenscht. om maar door iemand uit Den Haag te laten voorschrijven hoe in Heemskerk moet worden gebouwd. Het voorstel van B. en W. om het raads besluit in te trekken werd verworpen. Alleen wethouder v. Duivenvoorde stemde voor. B. en W. stelden voor. om het reglement van orde voor de raadsvergaderingen te wijzigen in dier voege, dat de vergaderingen in het vervolg op de Woensdagmiddagen te 2 uur zullen worden gehouden, met uitzon dering van de maanden Juni, Juli en Augus tus. In die maanden zal des avonds te half acht worden vergaderd. De Raad ging daar mee accoord. Vervolgens was nog een verzoek ingeko men van A. Winkler om een gedeelte van het Noordzeestrand te mogen pachten. Dit verzoek werd in handen van B. en W. ge steld om prae-advies. vov. jjv "^norderbad was een verzoek ingekomen om nog 1000 M. strand te mogen pachten ten Noorden van de bestaande exploitatie. De gemeente kan dit deel van het Rijk pachten voor f 200. Wethouder v. Duivenvoorde was van meening, dat op het Noorderbad aan de orde en netheid niets ontbreekt. Maar het zal voor de gemeente moeilijk worden een oogje in het zeil te houden, wanneer straks een invasie is te wachten van kampeerders. Spr. wil den Raad adviseeren voorzichtig te zijn en toe te zien hoe de kampeergelegenheid zich zal ontwikkelen. Het kon zelfs wel eens een nadeel voor de gemeente zijn. De heer De Wilde merkte op, dat de N.V. misschien wel zal zorgen voor extra toe zicht. De heer De Vries was overtuigd, dat de heeren Schoenmaker hun gunstige reputatie zeer zeker zullen handhaven. De heer Klaassen vroeg of het parkee ren op het vrije strand door zal gaan. Wethouder Henneman: „Neen De Voorzitter herinnerde er aan, dat vorig jaar op het thans aangevraagde strand- gedeedte geen toezicht was. Dat zal dus bij uitbreidilng van de exploitatie wel geschie den. Het ligt in de bedoeling om dan het vrije kampeeren tot de grens van Bakkum te ver bieden. Alle kampeerders zullen zich dus moeten scharen onder de leiding van de N. V. Noorderbad. Wethouder Henneman zei, dat alleen de burgemeester onderhandelingen met het Rijk heeft gevoerd De beide wethouders zijn daar in niet gekend. Zij hebben toen gezegd, dat de voorzitter een fiasco zal loopen. Het toe zicht zal op het bedoelde strandgedeelte dooi de gemeente zelf worden ter hand genomen bij politieverordening. De heer De Wilde wilde het voorstel aan houden en B. en W. verzoeken alsnog met het Noorderbad in overleg te treden omtrent waterleiding, afvoer van faecaliën enz. Eenige leden maakten tegen aanhouding bezwaar, omdat het badseizoen weldra zal aanvangen. De Voorzitter herinnerde er aan, dat het er juist om gaat aan alle ongewenschte toestanden op het vrije strand een einde te maken door deze 1000 M. bij de exploitatie te trekken. Dan is er geen vrij strand meer. De raad kan het er niet over eens worden. Besloten werd met 8 tegen 3 stemmen de aan gelegenheid aan te houden. Wethouder Henneman zei, dat de burge meester moet voelen, dat de raad niet meer „de loopjongen" is. Hij heeft de zaak voor bereid zonder de wethouders. Dat is het eenige motief, om het verzoek niet in te willi gen. De Voorzitter antwoordde, dat hij slechts onderzocht heeft of het Rijk genegen was 1000 M. strand te verpachten. Meer is er niet gebeurd. De heer De Vries vond, dat de burge meester volkomen terecht gehandeld heeft. Tenslotte was nog ingekomen een voorstel van B. en W. om de formuleering van het contract inzake de levering van gas door de (In Ouwehands Dierenpark te Rhenen komt over 10 dagen een zending van 1000 levende kroko dillen uit Amerikadie hier den heelen zomer zullen blijven.) Duizend! duizend krokodillen. Komen naar ons kleine land, Om bezoekers te doen rillen In het park van Ouwehand. Achter stevige omheining Kunnen wij aanschouwen gaan, Welk een ongewone deining In dat dierpark is ontstaan. Dat is toch nog wel wat anders, Dan wat kikkers in een sloot. Zulk een leger salamanders In het wild en in het groot. 't Zal me een sensatie geven, Duizend naar het landje toe, Dat zoo vreedzaam weet te leven Met zijn wildste dier: de koe. Geen vertooning evenaart ze, In hun vreemdheid en getal, Op ons brokje van het aardsche Krokodillehtranendal. gemeente Beverwijk te wijzigen. Het bleek dat dit voorstel alleen van de beide wethouders uitging. In art. 4 wordt bepaald, dat de inwoners van Heemskerk denzelfden gasprijs zullen be talen als die van Beverwijk. Ook in de winst bepaling werd een wijziging voorgesteld. Een langdurige arbitrage is reeds het gevolg ge weest van de oorspronkelijke bepaling inzake de winstuitkeering. Voor de gemeente Heemskerk zal de wijzi ging een groot nadeel beteekenen, aldus de Voorzitter zij geeft daarbij vrijwillig be langrijke rechten prijs. De gasprijsverhoo- ging welke door Beverwijk werd ingevoerd, was volgens den Voorzitter een on rechtmatige daad. Hangende de besprekingen tusschen de colleges is een eigenaardige situatie ontstaan. Te verwachten is namelijk dat ook de tweede arbitrale uitspraak in het voordeel van Heemskerk zal zijn. De meerderheid van het college wil echter de oorspronkelijk be dongen rechten prijsgeven. De heer N. Henneman verwonderde zich over dit voorstel. Spr. achtte dit zeer onjuist, want dit voorstel is geenszins in het belang der gemeente. Hij verwonderde zich zeer over deze bemiddeling. Wethouder Henneman herinnerde er aan dat hij het oorspronkelijke contract im moreel vond. Er is hier sprake geweest van een onbewust gemaakte fout. Spr. was er van overtuigd dat de tweede arbitrage Bever wijk in het gelijk zal stellen. De winnende en de verliezende partij zullen misschien na ee: langdurige procedure precies gelijk blijven. De wethouder vond het ongewenscht, dezen toe stand te laten voortduren. De burgers worden opgehitst door den verhoogden gasprijs. De leverancier zal tenslotte kunnen zeggen: „Heemskerk krijgt gas als het betaalt". De beide colleges hebben de zaak besproken en men kwam tot de conclusie dat het beter was de zaak tot een minnelijke oplossing te brengen. Daarvan zal Heemskerk geen spijt hebben. De heer De Vries betoogde, dat Heems kerk niet deelt in de winst van de levering aan Wijk aan Duin of Uitgeest maar automa tisch wel in die van de levering aan deze ge meenten. Spr. meende dat het bedongen recht gehandhaafd moet blijven. Wethouder v. Duivenvoorde heeft zich afgevraagd hoe het verder zal gaan na de uitspraak van de arbitragecommissie. De I weg is om een verzoenende houding aan te nemen en te trachten de ingezetenen van Heemskerk te helpen aan goedkoop gas. Dat is het eerste voordeel. Beverwijk zal het te be talen bedrag op de burgers verhalen. De heer De Wilde verwonderde zich over dezen gang van zaken. De raad heeft zich uit gesproken om de zaak door te zetten. Wan neer Beverwijk den gasprijs zoo hoog op schroeft, dat hij ondragelijk wordt, dan maar geen gas. Spr. wil de procedure doorzetten, al is het tot voor den Hoogen Raad. De heer K1 a a s s e n was wel van meening dat Heemskerk geen deel kon hebben in de winst van Beverwijk wanneer zij levert aan andere gemeenten. Spr. kon echter geen heil zien in een verdere procedure. Het is ook de bedoeling van den raad geweest, mede te dee- len in den winst van Heemskerk, maar niet van de levering aan gemeenten, waarmede Beverwijk later een contract sloot. De heer N. Henneman zou wel voor wij ziging te vinden zijn wanneer Beverwijk eerst eens het bedrag dat de arbitragecom missie aan Heemskerk heeft toegewezen be taalt. De voorzitter releveerde den gang van zaken van af den aanvang der gaslevering. De arbitrale commissie zal in tweede instantie hebben uit te maken hoeveel Beverwijk moet betalen. Hangende deze procedure zijn nu onder handelingen aangeknoopt. Indien echter overeenstemming wordt bereikt dan zou spr. dat nooit willen doen zonder daarin de advi seurs te kennen. Na langdurige discussies werd het voorstel van de meerderheid van B. en W. aangeno men met 7 tegen 4 stemmen. (Tegen stem den de heeren N. Henneman, J. de Wilde, P. de Vries en J. Docter.). De Voorzitter merkte op. dat dit besluit de goedkeuring van Ged. Staten behoeft. Nadat het besluit gevallen was, ontstond een heftig tumult. De heer De Wilde gaf daartoe het sein door op te merken: „Ik heb het aan mijn pols slag gevoeld, dat de zaak al bedisseld was". De heer De Vries wond zich zeer op en schreeuwde: „Het is een konkelzooi!" Ook wethouder Van Du ivenvoor- e liet zich niet onbetuigd maar zijn op merkingen gingen voor de perstribune verlo ren omdat de voorzitter door voortdurend ge hamer aan het tumult een einde trachtte te maken. Toen de rust hersteld was kon de agenda vervolgd worden. De rondvraag leverde geen bijzonders op waarna de vergadering werd gesloten. R.K. VROUWENBOND NAAR VLAARDINGEN. De R.K. Vrouwenbond heeft het plan DONDERDAG 9 MEI 1935 Door onze lens gesnapt. een reis te maken naar de zeepfabriek te Vlaar- dingen op Woensdag 15 Mei a.s. Zij die hier aan wenschen deel te nemen kunnen zich hiervoor opgeven bij het bestuur. "s Morgens om 8 uur vertrekt de autobus vanaf het Kerkplein. VACCINATIE. Ter aanvulling van het bericht over de in enting deelen wij mede, dat de vaccinatie is geschied door de geneesheeren Dr. IJpma en Dr. Meyer, beiden alhier. BEVERWIJK Het overzicht van de groentenveiling. MINISTER FLANDIN OP HET ZIEKBED. Nadat de arm van den Franschen minister president Flandin, die tijdens het week-end bij een auto-ongeluk een arm brak, gezet was, had de premier nog hevige pijn, zoodat zijn ge neesheeren het giste renmiddag noodig oordeelden, den arm opnieuw te zetten. Zijn toestand was des avonds bevredigend. DE HANDEL BLIJFT BEVREDIGEND. Het verloop voor den handel was in de af- geloopen week over het algemeen genomen voor de meeste producten niet ongunstig. Voor de hoofdproducten als spinazie, sla en rabar ber was voortdurend veel belangstelling en bleef de handel willig gestemd. Spinazie stond in aanvoer nog steeds op den voorgrond en was lederen dag ruimschoots vertegen woordigd. Ondanks de groote aanvoeren kon toch zoo goed als alles geplaatst worden en bepaalde het „doordraaien" zich tot geringe kwantums. Voor goede kwaliteit was geregeld veel kooplust en werden behoorlijke prijzen betaald. Uit de noteeringen blijkt wel duide lijk, dat de kwaliteit een belangrijke rol speelt, daar deze nogal sterk uiteen loopen n.l. van 2060 ct. per kist. Sla was deze week eveneens goed te verhan delen en maakte voor goede soort zonder ge breken mooie prijzen. De noteeringen, die in het laatst der vorige week bij uitzondering tot hoogstens 5 ct. per stuk kwamen ginger. in het begin dezer week naar boven tot ruim 7 ct. per stuk. Mindere soorten werden naar verhouding betaald tot zoo ongeveer 35 ct. per kist. Rabarber begint zich ook steeds meer te ver- toonen en kon ook wel weer tot de massa aanvoeren worden gerekend. Ofschoon ook hiervoor over kooplust niet valt te klagen toch beginnen de prijzen steeds meer terug te loopen en stonden midden dezer week van 36 ct. per bos. De aanvoer van Asperges viel de afgeloo- pen week nog niet mee en ook de kwaliteit is nog niet goed op dreef. Dit product, dat zeer gevoelig is voor koud weer gaf dan ook d: laatste dagen nog slechts een matige oogst. De prijzen liepen de afgeloopen week sterk uiteen en verschilden soms naar soort van 2570 ct. per bos. Bospeen komt zoo langzamerhand meer op den voorgrond. De prijzen voor dit. product verschillen echter nog al bij vorig jaar. De no teeringen loopen uiteen van 1216 ct. per bos. Raapstelen en radijs maakten de laatste da gen een slecht figuur, daar voor deze produc ten de prijzen erg terug liepen. De aanvoer van Bloemkool begint al heel wat ruimer te worden en ook de kwaliteit wordt beter. Voor de eerste soorten waren de noteeringen van 1215 en voor tweede soort van 810 ct. per stuk. Voor enkele partijtjes mooie prei werden nog behoorlijke prijzen besteed, wisselend naar soort van 510 ct. per bos. Soepgroenten als Selderie en peterselie hadden echter weinig; waarde en gingen soms voor 12 ct. per bo: van de hand. VERGADERING CHR. WERKMANSBOND. De eerstvolgende ledenvergadering van den Christelijken Werkmansbond zal op Donder dag 16 Mei in het Hervormd Verenigings gebouw aan de Oosterwijkstraat gehouden worden MEVROUW J. VAN DER VVERFF—MOOï. Mevrouw J. van der WerffMooy is de ijverige administratrice van hel Maatschap pij Ziekenfonds „Beverwijk en Omstreken". Zij volgde in deze functie haar echtgenoot op; gedurende een reeks van jaren heeft zij zich op lofwaardige wijze van haar taak ge kweten. De taak van administratrice van het Ziekenfonds, dat ongeveer 8000 verzeker den telt, is zeer omvangrijk en verlangt een volledige werkkracht. Met grooten ijver en nauwgezetheid vervult mevrouw Van der Werff haar verantwoorde lijke taak. Hoe omvangrijk deze wel is. blijkt uit de jaarverslagen die zij uitbrengt. Uit alle details spreekt de groote zorg, welke zij aan het beheer van 't Ziekenfonds besteedt. Met veel waardeering voor haar werk ruimen wij dan ook gaarne voor deze bekende ingeze tene een plaatsje in onze populaire rubriek NED. R.K. VOLKSBOND. In de ledenvergadering van de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K, Volksbond is de nieuwe geestelijke adviseur kapelaan Ligthart van de St., Agatha-parochie door den voor zitter geïnstalleerd. De heer A. de Wit werd aangewezen, om de afdeeling te vertegenwoordigen in de Gemeentelijke Commissie voor ontwikkeling en ontspanning van werkloozen. Pastoor Th. Boonekamp, oud-adviseur der afdeeling, thans pastoor te Cocksdorp, heeft vervolgens een beschouwing gehouden over de Pauselijke Encyclieken „Rerum Novarum" „Quadragesimo Anno". Op Zondag 19 Mei zal de afdeeling het winterseizoen besluiten met een Socialen Zon dag. BEVERWIJKSCHE DAMCLUB. Heden, Donderdagavond, houdt de Bever- wijksche Damclub in café „Bellevue" haar laatsten clubavond. De clubkampioen, de heer K. Kikke Jr. zal voor de leden een simultaan seance geven. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN S. S. S. De onderlinge wedstrijden van de heeren en jongensafdeeling van de R.K. Gymnastiek vereniging S. S. S. nadden net volgende resultaat: heeren le gelid: S. Hoogland met 37.5 punt (wisselbeker en herinneringsme daille) 2. A. Hienkens, 37 p. Heeren 2e gelid: 1. G. Jongejans, 32 p.; 2. J. Schram. Jongens (oudste): 1. J. van Til; 2, P. Bruin. Jongens 11—14 jaar: 1. J. Baltus; 2. F. Scheerman. Noteering van Beverwijk, 8 Mei 1935 Spinazie, per kist f 0,15—f 0,48 Postelein per kist f 0.57f 0,78 Andijvie per kist f 0,32f 0,57 Raapstelen 100 bos f 2.50 Radijs 100 bos f 1—f 2,50 Koolrapen per zak f 0,75 Wortelen per K.G. f 0,12 Komkommers per 100 f 10—f 15 Asperges, wit per bos f 0.26f 0,40 Asperges, blauw per bos f0,24—f0,28 Aardappelen, klei per K.G. f 0,05—f0,0C ld. zand per K.G. f 0,09 Savoije kool per 100 f 1—f 3,50 Bloemkool per 100 f 5—f 11 Uien per Kilo f 0,07 Prei per bos f 0,10—f 0,12 Sla per kist f 0,26—f 0,80 Rabarber per 100 bos f 5—f 7 Pieterselie per bos f 0,04 Selderie per bos f 0,03 Frambozen per schotel f 0,40 Brusselsch lof per K.G. f 0.18 SCHEEPVAART BE RICHT EN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, Rotterdam n. Vancouver 5. van Cristobal. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam4 te Co lumbia River. Edam, New-York n. Rotterdam 7 v. Boston Brechtdijk, 7 (v.m.) v. Rotterdam te Van couver. Volendam, 8 (v.m.) v. N.-York te Rotterdam HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (uitreis) 7 te Shanghai HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN Garoet. 8 v. Hamburg te Rotterdam HALCYON LIJN. Vredenburg, Melilla n. Rotterdam, p. 7 Gi braltar. Stad Haarlem 8 v. Melilla te Vlaardingen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 7 te Port Natal, ver. 9 Meliskerk 8 van Hamburg n. Amsterdam Jagersfontein (thuisr.) 7 te Zanzibar. HOLLND—WE. T-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 6 van Monrovia. Maaskerk (uitreis) 8 te Las Palmas terug- JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea, 5 v. Batavia te Shanghai. Tjisadane 4 v. Batavia te Shanghai. Tjikarang 5 v. Shanghai te Hongkong. Tjibadak, Shanghai n. Java 7 v. Macassar. Tjileboet 6 van Batavia naar Japan. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 7 v. Triest naar Fiume. Aurora 7 v. Alicante naar Malaga. Baarn 6 van Amsterdam te Callao. Ganymedes, 7 v. Izmir te StambouJ Hebe 7 v. Kopenhagen te Danzig. Hermes 7 v. Kymassi te Izmir. Orestes 8 v. Haifa te Beyrouth. Orion 7 v. Barcelona n. Alexandrië. Orpheus, 7 van Rotterdam te Pasajes. Triton te Lissabon n. Amsterdam p. 7 (5 n.m.) Ouessant. Venus 7 van Valencia naar Genua. Martin Goldschmidt 6 v. Cullera n. Va lencia. Alkmaar, Chili n. Amsterdam 5 te Iquique. Nereus 8 van Amsterdam naar Kopenhagen Amazone 8 van Amsterdam n. Hamburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 8 van Amsterdam n. Buenos- Ayres. Montferland 7 van Amsterdam te Buenos- Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitreis) 7 (2 n.m.) v. Gibraltar Blitar (thuisreis) 8 (v.m.)v. Valencia. Kota Nopan (uitreis) 8 (5 v.m.) te Antwer pen. Djambi 8 v. Batavia te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Clytoneus, Batavia n. Amsterdams van Sin gapore. Rhesus 6 te Macassar, voor Amsterdam. City of Adelaide, Japan n. Rotterdam via Londen, 8 van Havre. City of Bristol, Japan n. Rotterdam 8 te Hongkong. City of Eastbourne, Rotterdam naar Japan 8 van Hongkong. Deucalion, Japan n. Rotterdam 8 van Co lombo. Benmacdhui, Kohsichang n. Rotterdam 7 v. Oran. Diomed, Japan naar Rotterdam p. 8 Perim. Theseus, Batavia naar Amsterdam p. 8 Perim. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tajandoen (thuisT.) 7 van Marseille. Chr. Huygens (uitr.) 7 van Suez. Salabangka (thuisr.) 7 van Singapore. Johan de Witt 1 thuisr.) p. 7 Perim. AANGEKOMEN. 7 Mei: Virginia s.s. Huelva Vyshera s.s. Leningrad Scopas s.s. Curacao Medée s.s. Caen 8 Mei: E. Russ s.s. Makslahti VERTROKKEN 7 Mei: Vtoraja Pyatiletka m.s. Leningrr Ascania s.s. Antwerpen Schieland s.s. Leith Bowling s.s. Leith Energie s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Huil Jolly Days s.s. Mistley Gannet s.s. Londen 8 Mei: Elsa m.s. Hamburg New Lambton s.s. Blyth Tongenvisscherij bij Denemarken. Uit Esbjerg wordt gemeld, dat in de laatste dagen langs de Belgische kust, juist buiten het territoriale zeegebied, door Belgische en Ne- derlandsche trawlvaartuigen een goede ton- genvisscherij wordt uitgeoefend. Aangelokt door dit goede succes zullen enkele groote kotters uit Esbjerg met winchen en trawlnet- ten worden uitgerust om deze visscherij ook te gaan uitoefenen. Het eigenaardige geval doet zich dus yc: dat de schepen hier de Deensche visschers- vaartuigen gaan nadoen met de snurrevaad- visscherij en de Deenen ons met de trawlvis- scherjj gaan beconcurreeren. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Medée is hier van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 8 Mei. Ondertrouwd 7 Mei: F. Kasteelen en R. M. Koekkoek. Getrouwd 7 Mei: H. J. G. Klein Schiphorst en A. C. C. Roozen; W. Kok en J. C. J. de Ridder. Bevallen 4 Mei: H. EgbertsSchuurman, d.; J. DijkstraWouda, z.; T. HasertTol, d.; 5 Mei: C. Bakker—Wit. d.; 6 Mei J. C. Heems kerk—Kaasenbrood, d.; 7 Mei E. Roest— Engel, d. Overleden 5 Mei: H. SmitsKromm ïhoek. 78 j., Westerhoutpark J. C. Maurer, 88 Gen. de la Reijstraat; M. L. Hoekendijk, 32 Ha- zepaterslaan; 6 Mei: R. J. Bos, 26 j., Raam- steeg: M. M. BoogaardAdler, 77 i 'Yede- rik Hendriklaan: G. Winkler. 7F> jeekstraat.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5