VAN DE FLORA. DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip verm. aankomst Alcinous Batavia Z. Afi-ika Alkmaar Chili Atlas (Gr.) Constantza Anita Russ Uuras Aurora Barcelona Amstelkerk West Afrika Achilles (Ned.) Midd. Zee Z. Afrika Berengar Buenos Aires Boskoop Chili Bennekom Hamburg Bramow Danzig Birkenhead Pt. Arthur Buccari Buenos Aires Bacchus (Ned.) Midd. Ze'e Baarix Chili Clytoneus Batavia Costa Rica West Indië Cottica Corjesu Deucalion (Ned.) Gtekerk Ganymedes Gaunless Heidelberg Harmonie Hermes (Ned.) Helder (Ned.) Holmpark Hercules Havsten Hebe (Ned.) Itauri Iberia Joh. de Witt Juno (Ned.) Jagersfontein Krasnoe Znamia Kli'-a Zetkin Kreta Kurmark Maasland Me rope Mpliske^k Montfev1"" Nikoklis Patricia Pan Aruba Polydorus Poelau Bras Poseidon (Ned.) Phoenicia P-plau Tello Phrontis Parana Pesin Rhesus Randfontein Southgate S^rooskprk S ella (Ned.) Sheat hanee S°'abangka P-'eier Skiland Stentor Saltersgate Skeldergate Superga Theseus (Brit.) Tpiand^n Triton (Ned Treworlas Troja Tabinta Theseus (Ned Tarakan V. A. Polemis Venezuela West Indië Huelva Hamburg Ned. Indië Beira Piraeus West Afrika Ned. Indië Buenos Aires Bourgas West Afrika Rangoon West Afrika Cui-acao Danzig Ned. Indië Pto Barrios Batavia Middel! Zee Z. Afrika Novosossisk Leningrad West Indië Ned. Indië Buenos Aires Danzig Hamburg Buenos Aires Buenos Aires Mexico Aruba Batavia Ned.-Indië West Indië Mexico Batavia Hamburg Buenos Aires Hernösand Batavia Z. Afrika Rosario 'apan Bourgas Bassein 'Ted. Indië Batavia Buenos Aires Batavia Villa Constitucion Tbievy Constantza Batavia Ned. Indië Alexandrië Buenos Aires West Indië Hamburg Stettin Ned.-Indië Kosseir Hamburg 20 Mei 30 Mei 12 Mei 5 Mei 10 Mei 8 Juni 12 Mei 15 Mei Laatste bericht 12 Mei 6 Mei 30 Mei 9 Mei 12 Mei 26 Mei 21 Mei O Mei (3 Mei 'M Mei 2 Mei 9 Mei 13 Mei 10 Mei 9 Mei 1 Juni 18 Mei 7 Juni 16 Mei 6 Mei 20 Juni 14 Mei 1 Mei 2 Juni 28 Juni 18 Mei 24 Mei 17 Mei 7 Mei 7 Juni 10 Me' 13 Mei 12 Mei 5 Mei van Gibraltar. 6 Mei te Rotterdam. 5 Mei te Iquique. in lading. in lading. 7 Mei van Alicante. 6 Mei van Monrovia. 7 Mei van Triëst. 8 Mei te Hamburg. 4 Mei van St. Vincent. 4 Mei van Cristobal. 8 Mei vertrokken. 1 Mei vertrokken. 22 April vertrokken. In lading. 6 Mei van Gibraltar. 6 Mei te Callao. 8 Mei van Singapore. 7 Mei te Pla Delgada. 29 April van Paramaribo. 30 April vertrokken. in lading, 6 Mei van Colombo. 8 Mei te-Bremen. 7 Mei te Stamboul. 16 April van Axim 1 Mei te Barcelona. 26 Anrp Van St Vincent. 7 Mei te Izmir. 4 Mei te Liberia. 4 Mei van Gibraltar. 3 Mei te Kogo 21 April vertrokken, in lading. 6 Mei van Perim. 8 Mei van Trinidad. 7 Mei van Perim. 6 Mei van Algiers. 7 Mei te Zanzibar. 1 Mei van Gibraltar, in lading 4 Mei van Trinidad. 5 Mei van Hacassar. 5 Mei van Rio Janeiro. 7 Mei te Kopenhagen. 8 Mei vertrokken, in lading. 7 Mei van Las Palmas. 5 Mei van de Azoren. 21 April vertrokken. 1 Mei van Padang. 5 Mei van Port Said. 5 Mei van Terceira. 4 Mei vertrokken, in lading Vertrekt 11 Mei. 29 April vertrokken. 30 April vertrokken, in lading. 9 Mei van Port Natal. 15 April v. La Plata 4 Mei van Port Said. 7 Mei van Gibraltar. Mei van Port Said. 7 Mei van Singapore. 1 Mei vertrokken. 5 Mei vertrokken, in lading. in lading, in lading. 4 Mei van Stamboul. 1 Mei van Colombo. 7 Mei van Marseille. 7 Mei van Ouessant. in lading. 20 April van Cristobal, in lading, in lading. 8 Mei van Batavia. 7 Mei van Gibraltar, in lading. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Fransch s.s. Medée Caen IJMUIDEN JUBILEUM BIJ HET STAATSVISSCHERS- HAVEN BEDRIJF. Heden herdacht deheer P. F. Neve den dag, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij he» Staatsvisschershavenbedrijf. De jubilaris werd door den directeur en den assistent, den heer Van Dijk en door tal van ambtenaren gecom plimenteerd, waarbij hem bloemen werden aangeboden. BESOMMINGEN Trawlersmanden Uiver IJM 384 330 f 2240 Oentoeng IJM 131 85 f 840 Maria Elisabeth IJM 114 115 f 1090 Stoombeuger: VL 114 f 580. Kotter: E 436 f700 MotorloggersKW 74 f980; KW 159 f870; KW 42 f440; KW 135 f400; KW 23 1 350; KW 107 f 350; KW 65 f370; SCH 69 f610; SCH 342 f560; SCH 341 f340; SCH 132 f550. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0.74—f 0,56 Griet per K.G. f 20—f 7,50 Tongen per K.G. f 0,50—f0.31 Groote schol per 50 K.G. f26 Middelschol per 50 K.G. f 20 Zetschol per 50 K.G. f 23—f 22 Kleine schol per 50 K.G- f 18,50—f 2,80 Schar per 50 K.G. f3—f2,80 Tongschar per 50 K.G. f 21—f 16,50 Kleine poon per 50 K.G. f 3,50—f 2,30 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 17—f 15 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12f 5 Kabeljauw per 125 K.G. f33—f 14 Groote gullen per 50 K.G. f 11—f6.50 Kleine gullen per 50 K.G. f 11—f6,80 Wijting per 50 K.G. f4,20—f3,50 Makreel per 50 K.G. f8,50—f 0,45 Heilbot per K.G. f 0,75 Leng per stuk f 1,11f 0,80 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende zoo mogelijk voor de Vrij dagmarkt: Clazina Luthr IJM 59. vangst 25 mailden schelvisch, 150 manden braadschelvisch en radio, 20 manden platviseh, 60 manden wolf en poon, 10 manden makreel, 10 manden leng en koolvisch, 125 manden ijskabeljauw. To taal 400 manden. DIEFSTAL VAN TONGEN. Door de halpolitie zijn Woensdag wegens diefstal van 40 K.G. tongen aangehouden de 21-jarige R. en de 19-jarige A., beiden alhier woonachtig. De tongen werden opgespoord in een leegstaand pakhuis aan de Frogerstraat, waar de gestolen visch tijdelijk was opgebor gen. Beide verdachten zijn ter beschikking ge steld van den commissaris van politie. VELSEN ARBEIDSONGEVAL. De gehuwde arbeider J. v. d. A. werkzaam aan de papierfabriek had Dinsdagmorgen het ongeluk, tijdens het storten van kruiwagens puin van het bordes hetwelk ongeveer zes meter hoog is naar beneden te vallen Hij had nog de tegenwoordigheid van geest zich ergens aan vast te grijpen, zoodat de val werd ge broken. Zijn collega's het ongeval bemerkende, bo den hem spoedig hulp; v. d. A. werd naar de ziekenkamer der fabriek gebracht. Even latei- werd hij per auto naar huis gebracht, waar bleek dait het ongeval nog al goed was atee- loopen. CHRISTELIJKE JONGENSDAG. Uitgaande van het Ned. Chr. Jongemannen- verbond der provincie Noord Holland zal een jongensdag gehouden worden op 7 Aug. a.s. Deze vindt jplaats in het gymnastieklokaal der Chr. School „Uw Koninkrijk Kome" en op het terrein der V. J. B. in Roos wijk. SANTPOORT DONDERDAG 9 MEI 1935 meldt: Hoogste barometerstand 775.8 m.M. te Aberdeen en Vestmanoer. Laagste barometerstand 758.0 m.M. te Toulouse. en üoorspelt: Meest matigen wind uit Oostelijke rich tingen. Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Iets warmer. Barometer Hedenmorgen 9 uur 768 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer De vijfde Tiendaagsche in het Bloemenpaleis Hoogste gisteren 57 F. Laagste heden nacht 43 F. Hoogste heden 48 F. HOOG WATER TE IJMUIDEN. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Vrijdag v.m. 8.22 uur; n.m. 8.56 uur. Zaterdag v.m. 9.25 uur; n.m. 10.02 uur. Zondag vm. 10.36 uur; n.m. 11.12 uur. PAARDENMARKT. Donderdagmorgen werd op de Meer weder om een paardenmarkt gehouden. De aanvoer was slechts 45 dieren (vorigen marktdag 47». Ondanks een vluggen handel werden geen hooge prijzen besteed. AANRIJDING, Donderdagmorgen werd op den hoek van de Molenstraat" en de Breestraat een bejaarde wielrijder aangereden door een vrachtauto. De fietser werd tegen den grond geslagen en liep een hoofdwonde op. Hij werd in de dro gisterij van den heer Deegenaar geholpen. De politie heeft een onderzoek ingesteld. R.K. MIDD E N STAND SVEREENIGIN G „DE HANZE" In de Woensdagavond gehouden ledenver gadering van de R.K. Middenstandisvereeni- ging „De Hanze' werd de nieuwe geestelijke adviseur, kap. Ligthart, van de St, Agatha Pa rochie door den voorzitter met eenige toepas- selijke woorden geinstalleerd. Na langdurige besprekingen werd het be stuur gemachtigd, in samenwerking met de winkeliersvereniging „Eendracht maakt Macht", de oprichting van een Incasso- Informatiebureau en de samenstelling van een z.g. „zwarte lijst" voor te bereiden. Naar de op 15 Mei a.s. te houden vergade ring van den Centralen Raad werd de heer W. P. Langendijk afgevaardigd. Naar aanleiding van een in de vorige leden vergadering geuite klacht over de leverantie van gasovens in huurkoop door de Gemeente- Lichtbedrijven had het bestuur een onderzoek ingesteld, waaruit was gebleken, dat het Gas bedrijf deze apparaten wel aan de gasver- bruikers verhuurt, maar dat de leverantie van de gasovens geschiedt door bemiddeling van de plaatselijke installateurs. ARROND. RECHTBANK. IS EEN GUMMISLANG EEN WAPEN? Woensdagmiddag stond een N. S. B.'er te recht, omdat hij eenigen tijd geleden bij het colporteeren met een middenstandsnummer der N. S. B. een gummislang bij zich had gehad. 1-Iij zei dat hij de week voor dien datum aangevallen was door tegenstanders, en ter verdediging had hij een stuk gummdslang bij zich gestoken. Het leek op een stuk van een tuinslang. De president zei dat een gummislang op zich zelf geen wapen was, doch dat de om standigheden waaronder men een stuk mee neemt haar wel tot een wapen zouden kunnen maken. De verdediger Mr. W. de Rijke zei dat het toch een onmogelijkheid was om een stuk ummislang onder de wapenwet te laten vallen Deze wet spreekt alleen van wapenen Dan zou men ook een pantoffel van een vrouw onder de wapenen kunnen rekenen, wanneer zij zich van dit kleedingstuk zou bedienen om zich te verdedigen. Niet de omstandigheden maken iets tot een wapen volgens de wet of wel de bedoeling waarmee men het voorweip meeneemt, doch wel het voorwerp zelf. Vol gens den verdediger is een gummislang geen wapen en zal ontslag van rechtsvervolging of vrijspraak moeten volgen. De uitspraak is op 21 Mei. DE HEER ENZERINK UIT DEN VRIJHEIDSBOND. Naar wij uit goeden bron vernemen heeft de heer Enzerink bedankt als lid van den Vrij heidsbond. In verband hiermede is de samen stelling van de candidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadverkiezingen anders dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. BEVERWIJK KENNEMERS—FORTUNA UITGESTELD. In verband met de radio-uitzending van den internationalen 'voetbalwedstrijd België— Nederland heeft de K.N.VB. den voor a.s. Zondag vastgestelden promotie-wedstrijd Kennemers—Fortuna een week uitgesteld. Lichamelijk letsel door schuld. De melkslijter uit Velsen, die op 20 Januari n de Breestraat in Beverwijk de 16-jarige A, S. heeft aangereden, waardoor deze ernstige wonden heeft opgeloopen, hoorde een gevan genisstraf van 4 maanden voorwaardelijk en een van 2 maanden onvoorwaardelijk tegen zich eischen benevens intrekking van rijbewijs voor 1 jaar. Mr. F. A. M. A van Löben Seis ver dedigde. Verdachte werd hedenmorgen door de Rechtbank veroordeeld tot 2 maanden ge vangenisstraf en intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. AGENDA DONDERDAG 9 MEI Frans Hals Theater: „De blinde vliegenier' 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „It Happened one Night", geprolongeerd. Doorloopende voorstel ling van 7 uur tot 11.30 uur. Cinema Palace: „Geschichten aus dem Wienerwald". Op het tooneel: Carmelo Vesio, de beroemde Italiaansche tenor. 7 en 9.15 u. Rembrandt Theater: „Madame Dubarry". Op het tooneel: Milcar Comp., een bijzondere variété-attractie. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Heemstede: Bloemententoonstelling in Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds 12 uur. VRIJDAG 10 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling van 3 tot 4 u. Bioscopen, nieuw programma. Voor de vijfde maal opent morgen het Bloe- menpaleis haar deuren en wie mocht meenen dat, nu de vierde Flora zoo n uitbundig succes is geworden, de vijfde geen waardig slot zou vormen, vergist zich deerlijk. Weer zullen dui zenden optrekken naar Heemstede en weer zullen die duizenden in extase geraken over de bloemenpracht, die de Holland,sche kwee kers hun voor oogen weten te tooveren. Voeg daarbij de millioenen Darwin- en Late tulpen van de vollegrondstentoonstelling, die nu op z'n mooist staan, de pracht van de Breeders en Oud-Hollandsche tulpen in het warenhuis en we kunnen zeggen, dat deze laatste Flora een apotheose is van bloemvormen en kleu renpracht. In de rechterhal vormen de 20.000 bloemen van de groep Iris-kweekers met de 3500 afge sneden rozen van den Aalsmeerschen Tuin- bouwbond een indrukwekkend geheel. De be kende bloemist Bekker, die ook nu weer de hoofdleiding heeft bij deze Flora en wiens kunstzinnige smaak van opstelling bij tal van inzendingen weer zoo duidelijk op den voorgrond treedt, heeft zich van z'n taak. om deze geweldige massa bloemen tot een fraai geheel te verwerken, schitterend gekweten. Deze Hollandsche Irissen hebben een eenigs- zins stijf karakter, maar zooals zij hier staan opgesteld in de mooie tuinvazen van „De Hoo- geboom" aan de Pijlslaan, met 100 of 200 bij elkaar zorgvuldig gearrangeerd, wordt toch wel duidelijk het- perfecte van deze snijbloem gedemonstreerd. Het blauw van de Imperator en het ge,el van de Yellow King, waartusschen de teere rose-tinten van de rozen Hadley en Roselandia moeten bekoren. Opmerken wil ik, dat Irissen vervroegen niet tot de gemakkelijk ste opgaven behoort, dat men voorzichtig moet zijn met het aanwenden van te hooge tempe raturen en bijna alleen de combinatie wa renhuis en veel zon, het gewenschte resultaat brengen. Men kan dan ook veilig aannemen, dat het bijeenbrengen van een dergelijke col lectie een zeer belangrijke prestatie is te noemen. Nu wij toch over de Irissen spreken breng ik u bij de inzending van de Firma C. G. van Tubergen, waar een gansch ander sortiment van deze tuinbloemen te bewonderen valt. D-it zijn de Germaiiiea-rassen, nieuwe prachtva- riëteiten van Duitschen, Franschen, Engel- sche, Amerikaanschen, maar ook van Neder- landschen oorsprong. Deze bloemen maken met recht aanspraak op den titel „Orchideeën van den kouden grond." De Iris germanica purissima met haar enorme stengels van ruim een meter, waaraan 8 witte bloemen met hun teer gewelfde bouw gelijk open zijn, de Iris Grace Hurtwant met de indigo-purperen kleuren en de enorme paarse bloemen van William Mohr, waarvan de fijne adering het oncocyclusbloed verraadt, trekken uw aan dacht zeer en vragen om een plaatsje in uw border tegen een achtergrond van donkere coniferen. Ook in de linkerhal wordt op het gebied van forceeren heel wat gepresteerd. Hier zijn de gladiolen aan het woord en de Nederlandsche Gladiolenvereeniging zond honderden bloemen van verschillende rassen, ook weer door den heer Bekker smaakvol opgesteld. De bezoeker krijgt hier de gelegenheid op te merken wat een scherp onderscheid er is tusschen de Grootbloemige, de Primulinestypen en de He- rautgladiolen te bespeuren valt. De eerste zijn al tal van jaren bekend, al wist ge waarschijn lijk niet, dat er variëteiten als de schitterende Quo Vadis bestonden. De Primulinus heeft Afrikaansch bloed in haar aderen. Het ken merkende voor haar is, naast de warme oran- jetinten, die meestal domineerend zijn, het ty pische kapje, gevormd door een der bloem- dekbladen, dat zich beschermend over de meeldraden welft. Een van de stamouders is een kleinbloemige, gele gladiolus van de oevers der Zambesi en deze heeft juist die karakte ristieke vorm. De naam van E. H. Krelage is aan de primulinus Hermione, die tot de al lerbeste behoort, nauw verbonden. De Heraut gladiolen met hun losse, bevallige rangschik king van bloemen zijn een aanwinst van de beroemde kweekerij Zwanenburg te Haarlem en men mag gerust zeggen, dat de namen Kre lage en Tubergen in kweekerskringen nog lang van zich zullen doen spreken. In het bijzonder de laatste, die nog steeds zoo'n groote activi teit ontwikkelt en zooveel ook heeft bijgedra gen om deze Flora goed te doen slagen. lend was dat de eerste reeds koopers trokta voor zij geëxposeerd stonden. 1 De kweeker Ballego uit Leiden heeft een tui aangelegd met pas uitgeloopen bruine en witt berken en op den achtergrond de donkere coniferen. Daar tusschen staan zijn Dahlia1 geëxposeerd en voor velen is het zeker een openbaring om bloemen als de witte cactus dahlia Ballego's surprise en de Lugdunurn Batavorum in roode en witte nuances^ in Mei te zien bloeien. Ook de forceering hiervan i? een niet te onderschatten prestatie en da heer Ballego heeft zich ongetwijfeld veel ar beid en veel teleurstelling moetefi getroosten om hier deze bloemen te kunnen 1 Wat in de linkerhal nog in het bijzonder uwe belangstelling op zal wekken, is de schit terende inzending lelies van de Firma G. C. van Meeuwen te Heemstede. De enorme vazen met de reine Longifoliums de indrukwekkende Lelies regale en de gra tievolle Tenuïfoliums tarten elke beschrijvini Zeer, zeer veel zorg ls door den heer Bekker en zijn staf aan deze prachtbloemen besteed en de Firma van Meeuwen, die een oude repu tatie heeft op te houden, handhaaft deze schitterend. Het is een van de allermooiste inzendingen van deze Flora vijf. B. J. de Jong uit Rijswijk heeft in den ver bindingsgang weer gezorgd voor een impo sante inzending Orchideeën. Men vindt de allernieuwste Cymbidiums en Odontoglossums in zijn groep en duizenden kunnen weer hun hart ophalen aan de gril lige vormen en de exclusieve tinten van deze elitebloemen De mooie Phoenix roebeline werken er niet weinig toe mede om een pas sende sfeer rondom deze flora te scheppen. Zoodra ge uit de rechterhal komt staat ge voor de mooie inzending van Felix en Dijk huis. Het is de derde maal, dat we deze Bos- koopsche Firma ontmoeten en voor de derde maal weet zij ons te boeien. Ik raad u aan deze groep eens aandachtig te bekijken op een afstand van 30 a 40 M. en dan zal het u op vallen wat een fraai contrast de zeer mooie roodbruine Acers vormen met het geel der Azalea's. Misschien word ik eentonig, maar ook hier kan ik niet nalaten het arrangement van den heer Bekker te roemen, die dit zeld zame kleurencontrast wist te bedenken. Het zelfde zou ik kunnen zeggen van de inzen ding van de Aalsmeersche Firma D. Keessens Czn. en Co. Hier is het de fraaie Rhododen dron Pink Pearl, omlijst met diepblauwe Hor tensia's, waarvoor groepen roode en cerise- kleurige van deze bloemen staan opgesteld. De bezoeker ziet nu niet alleen de bloem, maar bewondert tevens de combinatie, die de waar de van elk ras sterker voor zich doet spreken. Dergelijke inzendingen kweeken belangstel ling. en zij louteren de smaak van het publiek De Utrechtsche Bloemen en Plantenveiling demonstreert met een inzending van 200 vier kante meters het sortiment potplanten dat dagelijks bij haar onder de klok passeert. Som mige gedeeltes van deze inzending zijn zeer gelukkig geslaagd en in het bijzonder wijs ik op de groep gevormd door de paarse Bouqain- Een drietal inzendingen afgesneden tulpen brengen kleur en leven in het geheel, in de linkerhal is het een zeer mooi sortiment Ideal Darwin tulpen van gebroeders van Zonneveld uit Sassenheim, waarin de tulp Rijnland met de roode en gele schakeeringen zeer opvallend is. Naast de orchideeëngroep zullen de *par- kiettulpen van den kweeker Saai uit Lissa velen in verrukking brengen. Dit zijn wonder lijke spelingen der natuur. Oorspronkelijk normale Darwins, zijn er spontaan nieuwe grillige vox-men opgetreden. Zoo ontstond dé rose parkiettulp Fantasie, die bij het publiek zoo zeer gewild is en waarvan er dagelijks honderden gekocht wor-d-en, uit de Darwin tulp Clara But en de prachtige roode Therese is eveneens door zoo'n wonderlijke speling ont staan. Deze spontaniteit der natuur wijzigt vormen en kleuren en zoo zijn, naast den we® door zaadwinning, de honderden en honder den tulpenvarieteiten geboi-en. Veel is er nog, wat op deze Flora vijf uw aan dacht zal trekken, veel zal u opvallen, waarvan het bestaaix u niet bekend was. De slanke Rehmania's, die uitmuntende boi-dei'planten hier gedemonstreerd door den bloemist a! Koper, zijn geen alledaagsch artikel. De mooie Mesumbrianthemums van P. van Dort, die hun harten koesteren in het zonnelicht, vallen in, den smaak van eiken liefhebber. Tot slot wijs ik nog op de inzending van dé Haarlemsche Bloemistwinkeliei-svereehiging die ik in mijn verslagen zoo stiefmoederlijk bedeeld heb en die toch bij elke Flora met een keurige inzending present waren. De ki-ansen, die zij telkens inzonden trok* ken vooral de aandacht en ook nu weer is die, vervaardigd van mos en vetplanten, een mooi stuk werk. Het bloemwerk van Cinneraria's, Calceolaria's en Calla's is een sprekende re clame voor de Fleurop, de wereldorganisatie, die het mogelijk maakt bij een Haaiiemschen bloemistwinkelier een bloemstuk te bestellen voor een jubilaris te New-York, Batavia of waar ook ter wereld. Deze Flora vijf is weer een ballet van kleu ren en een kaleidoscoop van wondei-e bloe- menvormen. Wie haar gezien heeft zal onge twijfeld een jarenlange herinnering mee dragen aan wat deze grootsch opgezette bloe mententoonstelling te Heemstede ons gegeven heeft, v. d. hart. Flora 1935 Heemstede. De 500.000ste bezoeker verwacht. Vrijdagmorgen zal de 500.000ste betalende bezoeker op Flora komen. Het aantal is thans al zoo hoog gestegen, dat met alle waarschijn lijkheid de komst van den 500.000ste Vrijdag morgen tegen elf uur verwacht kan worden, Deze persoon zal bij de openingsplechtig heid van Flora V op het bordes worden toe gesproken door den heer Tom van Waveren voorzitter van het Uitvoerend Comité van Flora en een aandenken ontvangen. Britsche parlement huldigt den koning. „Steunpilaar der menschelijke vrijheid". Heemstede: Bloemententoonstelling injvlllia's met de gele Genista's en de Bladbe- Groenendaal van 's morgens 9 tot 's avonds gonia's. De Aspleniums of bekervarens, van uitmuntende kwaliteit, zullen naast de fraaie 12 uur. H i 11 e g o m: Raadsvergadering, TWEE KINDEREN VERDRONKEN. Te Anna Paulowna zijn twee kindei'en van twee jaar in het water gevallen en ver- Gloxima's zeer gewaardeerd worden en opval- dronken. Het Lagerhuis en het Hoogerhuis hebben met algemeene stemmen, ook van die der arbeiders- en liberale partijen, een adres van gelukwensch aan den koning aangenomen. Nadat de premier MacDonald in het Lagerhuis het betreffende voorstel had in- jediend, verklaarde de Labourleider Lans- bury, dat hij dit zou steunen. Lloyd George zeide, dat op het oogenblik een groot deel van het Europeesche vaste land aan dictatuur is on-derworpen, welke meedoog-enloos alle vormen van vrijheid heeft afgeschaft, In werkelijkheid is het een groote steun pilaar der menschelijke vrijheid, welken wij thans vieren en die nog den stroom van despotisme kan keeren, welke de vrije instel lingen van talrijke landen meesleurt. Wij zijn, besloot Lloyd George, aan de onschok- bai'e trouw van den koning aan de vrije democratische instellingen, zeer veel ver schuldigd. De liberale leider sir Herbert Samuel sprak in denzelfden zin. In het Hoogerhuis is een zelfde voorstel in gediend door minister Hailsham. Hier werd het door den Labourlord Ponsonby gesteund. De liberaal lord Reading sloot zich hierbij aan, evenals de aartsbisschop van Canter bury. Koning George dankt Adolf Hitler. Het telegrafisch antwoord, dat de koning van Engeland heeft gezonden op den geluk wensch van Adolf Hitler luidt: „Ik dank u, heer rijkskanselier, hartelijk voor de geluk- wenschen. die u zoo vriendelijk waart, mij ter gelegenheid van mijn zilveren jubileum uit eigen naam en namens het Duitsche volk te zenden. Ik ben u vooi'al dankbaar voor de vriendelijke vermelding van mijn streven en het streven mijner regeering in het belang van den vi-ede. De zaak van den vrede ligt mij zeer aan het hart en is steeds het doel, dat mijn regeering voor oogen houdt. Ik beantwoord uw goede wenschen voor het welslagen» van deze zaak en vertrouw er op, dat ik daarmede niet slechts de gezindheid van miin eigen volk, maar die der geheele wereld heb weergegeven. Georg R. I." (D.N.B.)

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6